Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) CPT.Pirk válasza hoffman_ (#15999) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem Windows, itt nem neked kell guglinzi a progik után! :N

Terminálba:

sudo apt-get update
sudo apt-get install codeblocks

Valamerre egyébként van grafikus csomagkezelő is ott, ahol meg tudod nézni, hogy mi a neve a flash lejátszónak a lubi csomagjai között, de valami flashplayer-nonfree lesz, telepítése úgy, mint a codeblocksé.

Egyébként valszeg nem volt még frissítve a géped, add ki a sudo apt-get upgrade parancsot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16002) hoffman_ válasza CPT.Pirk (#16001) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezt még szoknom kell. A codeblocks-ot nem tudtom szedni, mert épp jönnek a frissítések, magától elkezdte húzni, miután beállítottam, azt írta a codeblocks-ra, hogy az erőforrások nem érhetőek el. Szóval majd ha lejöttek a frissítések, akkor megpróbálom megint, remélem csak ennyi a gond.

kispx:

Köszi a tippet, jogos!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16003) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, csináltam egy logout bejegyzést, hogy elkezdjük összehozni a topic összefoglalót. Aki szeretne bele írni, az jöjjön át ide: [link] :R

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16004) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez a terminálos download nagyon csecse, meg tudnám szokni :D A wifi bekapcsoláshoz, akkor vegyük át még egyszer, hogy mi kell, mert az nem tiszta :B :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16005) hoffman_ válasza hoffman_ (#16004) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Találtam pár oldalt: [1], [2], [3] - amik az én bajommal foglalkoznak, és elvileg sikerült is megcsinálnom. Most ott a pipa a Vezeték nélküli kapcsolat bekapcsolása mellett. A bajom az, hogy továbbra sem listáz hálózatokat, szóval valami mégsem kóser. Csak hozzáadni tudok a hálózatkezelőben, de szerintem nem így kéne működnie - hozzáadni nem is tudok, mert fogalmam sincs, hogy milyen infókat kell beírnom(nem tudok ssid-t, nem tudom mac címet, még a tiktosítás módját sem).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16006) Neil Watts válasza CPT.Pirk (#16003) üzenetére


Neil Watts
veterán

Király, figyelemmel kísérem majd. :)

Üdv. core2

(#16007) chab7 válasza hoffman_ (#16005) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor most mit dob az lspci ? Ha már pipa van a vezeték nélküli hálózatnál akkor csak látja a hardvert.

lspci | grep Network

próbáld így.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#16008) hoffman_ válasza chab7 (#16007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt dobja az lspci és ezt dobta az lspci | grep Network.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16009) hoffman_ válasza hoffman_ (#16008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja igen, elfelejtettem. Van itt valami lemezkezelő féleség? Nem partícionáltam a hdd egy részét, amit raktárnak szánok a filmeknek és zenéknek. Ezt hol tudom utólag megtenni, és milyen fájlrendszerre érdemes?

Korrigálnék. A hol már megvan, a fájlrendszer a kérdés továbbra is, illetve kell valamire figyelni? Ezt nem kell csatolni sehova, igaz?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16010) chab7 válasza hoffman_ (#16009) üzenetére


chab7
addikt

sudo apt-get install gparted

ha csak linuxot használsz akkor szerintem lehet ext3/4 ha win alatt is használnád akkor meg inkább fat32

a wifi hardvert látja, ezek szerint megy az rendesen. de hogy miért nem lát hálózatot az jó kérdés

mod.: dehogynem kell csatolni, másképp nem fogod látni a fájlkezelőben

pl csatold /media/felhasználóneved/adatok (vagy valami hasonló) alá
(azért ide mert az ubi ide csatolja a külső meghajtókat is, és akkor egy helyen lesznek)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#16011) hoffman_ válasza chab7 (#16010) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez amit ajánlasz partícionáló progi? Azt minek szedjek, a gyári perfektnek tűnt. Csak Linux alá kell, akkor Ext4 lesz, köszi.

Hát igen, és hiába kerestem rá a hardverre + lubuntura meg ubuntura, nem találtam még megoldást :/

mod:

Értem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16012) ViZion válasza chab7 (#16010) üzenetére


ViZion
félisten

fat32 inkább ne, ha van win is, akkor legyen ntfs, linux is látja, win is látja, de nincsenek olyan korlátai, mint a fat32-nek, és naplózó fs az is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16013) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Na, szokásomhoz híven megint sikerült pár fájlt törölnöm a vinyóról, amit nem kellett volna. Windóz alól már profi módon állítom vissza őket, most kipróbálnám linux alól is.
Milyen progi alkalmas rá?
Linux mint alól, ntfs fájlrendszer.

(#16014) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Következő a kérdésem: Samba alól hogy tudom megoldani azt, hogy legyen [public] megosztás, illetve jelszavasan mindenki elérje a saját /home könyvtárát. A lényeg a jelszavas részen van! :) Global-ban átállítom a security-t user-re és utána [homes] megosztásban hogyan tovább? Megadom path-nek a %U-t, beírom,hogy guest ok=no, ugye? A [public] megosztásnál pedig engedélyezem a guest hozzáférést?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16015) body007 válasza jackbacsi87 (#16013) üzenetére


body007
addikt

A legjobb: PhotoRec

McSzaby: a szerver gépen először is fel kell venni a felhasználókat. useradd jancsika majd a jelszót passwd jancsika ezután csinálni neki szekciót az smb.conf-ba [jancsika megosztása] és alatta paraméterezni

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16016) alratar


alratar
addikt

Üdv.

A KUbuntu diszterónak, van LiveCD verziója?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16017) ViZion válasza alratar (#16016) üzenetére


ViZion
félisten

van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16018) alratar válasza ViZion (#16017) üzenetére


alratar
addikt

És hol?
Mert én néztem kubuntu.hu-t, de csak telepítő cd-t találtam!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16019) Neil Watts válasza alratar (#16018) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mondjuk: [link]

Üdv. core2

(#16020) ViZion válasza alratar (#16018) üzenetére


ViZion
félisten

ITT A telepítőt írja ki pendrájvra pl. a Lili.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16021) alratar


alratar
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek A vélaszt!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16022) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Valami további parancs, amivel infót nyerhetek a wifiről, hátha lehet bele életet lehelni? Egyedül elakadtam :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16023) CPT.Pirk válasza hoffman_ (#16022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezekkel próbálkozz (wlan, vagy wlan0, ha egyik nem megy, nézd meg a másik verzióban is őket):

lspci | grep wlan

dmesg | grep wlan0

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16024) chab7 válasza CPT.Pirk (#16023) üzenetére


chab7
addikt

Ezekre nekem sem hoz semmit, pedig működő wifim van. A tegnap javasolt

lspci | grep Network

viszont mutatta neki is a wifi részt, tehát látja. Már csak valamiért nem lát hálózatot neki, de hogy miért arra nincs tippem nekem sem :(

mod: Na de most kipróbáltam a másik parancsot amit javasoltál szintén networkkel

dmesg | grep Network

és ezzel mutatja nálam a használt drivert, (míg ugye a lspci a használt hardver elemet).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#16025) CPT.Pirk válasza chab7 (#16024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, az eszköz pontos neve kell oda.

dmesg | grep wlan
[ 7.620888] systemd-udevd[142]: renamed network interface wlan0 to wlp3s0

Ezek után már megy, ha az eszköz nevére keresel rá:
dmesg | grep wlp3s0
[ 7.620888] systemd-udevd[142]: renamed network interface wlan0 to wlp3s0
[ 15.525594] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlp3s0: link is not ready
[ 47.352964] wlp3s0: authenticate with 00:04:e2:fc:bb:1a
[ 47.355257] wlp3s0: direct probe to 00:04:e2:fc:bb:1a (try 1/3)
[ 47.556684] wlp3s0: send auth to 00:04:e2:fc:bb:1a (try 2/3)
[ 47.558396] wlp3s0: authenticated
[ 47.558538] iwlwifi 0000:03:00.0 wlp3s0: disabling HT as WMM/QoS is not supported by the AP
[ 47.558541] iwlwifi 0000:03:00.0 wlp3s0: disabling VHT as WMM/QoS is not supported by the AP
[ 47.560038] wlp3s0: associate with 00:04:e2:fc:bb:1a (try 1/3)
[ 47.562357] wlp3s0: RX AssocResp from 00:04:e2:fc:bb:1a (capab=0x431 status=0 aid=8)
[ 47.564848] wlp3s0: associated
[ 47.564868] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlp3s0: link becomes ready

Nálam mondjuk systemd van, Ubuntu alapú rendszereken kicsit más lehet a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16026) hoffman_


hoffman_
nagyúr

dmesg | grep wlan-ra azt írja, hogy wlan0: link is not ready

Az eszköz nevét hova kéne pontosan?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16027) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

ZorinOS alatt eddig manuálisan csatolgattam a partíciókat a /media alá, majd az fstab fájl megszerkesztésével - CPT.Pirk hathatós közreműködésével - ezt a folyamatot automatizáltuk, azzal az eltéréssel, hogy most szépen sorban a /home/St3ven/ alá csatolja őket.

Volt azonban pár dolog a Kukában, amelyek még a korábbi manuális, "media" könyvtár alá történő csatolás során keletkeztek.

Na most ezeket a fájlokat nem látom, hiszen más könyvtár alá csatoltattuk automatikusan a partíciókat. Hogyan tudnám őket végleg törölni?

Leválasztottam próbaképp az egyik partíciót, de manuálisan már nem is engedi visszacsatolni a "media" alá.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#16028) CPT.Pirk válasza St3ven (#16027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah dobd még be, hogy most mi van az /etc/fstab fájlban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16029) St3ven válasza CPT.Pirk (#16028) üzenetére


St3ven
addikt

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc nodev,noexec,nosuid 0 0
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=50d0224c-2593-48e6-a0c9-184791aa3263 / ext4 errors=remount-ro,noatime 0 1
# swap was on /dev/sda9 during installation
UUID=e796f189-ce06-4827-9769-8578cdedc605 none swap sw 0 0
#Data
/dev/sda8 /home/St3ven/Data ext4 users,exec,rw,noatime 0 0
#Misc
/dev/sda7 /home/St3ven/Misc ntfs-3g users,exec,rw,noatime 0 0
#Backup
/dev/sda5 /home/St3ven/Backup ntfs-3g users,exec,rw,noatime 0 0
#Steve
/dev/sda6 /home/St3ven/Steve ntfs-3g users,exec,rw,noatime 0 0

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#16030) St3ven válasza CPT.Pirk (#16028) üzenetére


St3ven
addikt

Esetleg írjam át az fstab-ban, hogy a "media" alá csatolja ezeket a partíciókat, töröljem a Kukában lévő fájlokat, majd írjam vissza? :F

Ez logikailag működhet, de valami elegánsabb megoldás érdekelne. :U

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#16031) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Hali!

Linux Mint 14 cinnamon a rendszer és szeretném egy cd tartalmát feldobni a gépre. Mivel a cd eredeti, van rajta másolásvédelem. Ezt mondjuk egy windows media player simán ki tudta kerülni, de most nem tudom mihez kezdjek. Tudtok ajánlani valami szoftvert ami szépen feldobja a winyómra losslessben a zenefájlokat és akár konvertálni is tud wav-flac kiterjesztésekben?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16032) CPT.Pirk válasza St3ven (#16030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy próbát megér. Sok ismeretem nincs ezen a téren. Biztos vagy benne, hogy a törölt fájlok még megvannak a fájlrendszerben (kukában)?

kiskaktusz: keress valami cd ripper progit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16033) St3ven válasza CPT.Pirk (#16032) üzenetére


St3ven
addikt

Hátööö, eddig úgy volt, hogy mindig csak akkor láttam a Kukában a törölt elemeket, ha csatoltam azt a bizonyos partíciót, amelyiken eredetileg voltak. Szóval innen gondolom, hogy ott kísértenek valahol.

szerk.:
Most nem tudom újraindítani a gépet, de ha felszabadul, akkor kipróbálom az fstab átírását.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#16034) kiskaktusz válasza CPT.Pirk (#16032) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Kezdhettem volna ezzel is a szoftverkezelőben... No mindegy, köszi! :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16035) tvamos válasza ViZion (#15993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es Nkboy, meg aki meg segitett. Koszi a sok segitseget, de egyenlore feladom a linuxozast, mert nincs idom a melo mellett beletanulni. Talan kesobb...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16036) Syl válasza tvamos (#16035) üzenetére


Syl
nagyúr

Így soha nem fogsz linuxozni.
Én október közepén cseréltem le a gépemet (laptop -> mitx asztali), megnéztem pár disztribúciót és leragadtam a Unity-s Ubuntu 12.04-nél (tudom :U ). Semmit nem kell hozzá tanulni. Néha van kérdésem, amiben az itteni közösség tökéletes segítségnek bizonyul. Egyébként meg csak használom a gépet. És sokkal kevesebb nyűgöm van vele, mint a win7-tel volt :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16037) tvamos válasza Syl (#16036) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad van.
Sajnos a munkahelyen nincs valasztasom.
Itthon meg...
Meg azt sem tudtam megoldani, hogy lassa a NAS-t rendesen.
Es ugye ez meg csak ahhoz kell, hogy elerjem ami rajta van.
Utana minden fejlesztoeszkozt ujra kell tanulni...
Es hat a vegeredmenynek is el kene keszulni.
Nem hibaztatom en a linuxot. (Ezesetben a Lubuntu.)
Gyors, meg minden, egy aranylag gyenge gepen.
A felhasznaloban van a hiba!
Szoval, ha lesz idom, ujra probalkozom. Csak sikerul elobb-utobb!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16038) ViZion válasza tvamos (#16037) üzenetére


ViZion
félisten

Pont erre való a dualboot! Senki nem fog érteni hozzá pikk-pakk. Ilyen-olyan windózokat már használsz X éve, azzal persze hogy boldogulsz. Felteszed dualbootban, kipróbálod, a hibákat feljegyzed. Amikor időd van, akkor fórum és megoldások keresgélése. Amúgy ezt a hálózati túlbiztonságos kapcsolatokat én sem szeretem, egyszerűbb linuxról elérni a win megosztást, minthogy a linux ide beengedjen valakit :D ;]
De így is jó, nem szórakozok vele.

Lubuntun túl is vannak páran, próbálj ki még pár disztrót.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16039) tvamos válasza ViZion (#16038) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most lehuztram a Mintetet, de hetvegen utazom, es jobbara csak akkor van idom...
Az ubuntut probaltam, de azzal nagyon lassu volt a gep.
Oszinten szolva azert lett elsore Lubuntu, mert valaki azt irta valahol, hogy az a jo a regi, netbook edition helyett. Meg tetszett is a felulet. (KDE?)
Amugy tok jo, hogy itt tobben is, egybol segitettetek! Azert is irtam meg, hogy most egy jopar napig nem lesz idom gepezni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16040) Syl válasza tvamos (#16037) üzenetére


Syl
nagyúr

A munkám (DTP) engem is windows-hoz köt, de azzal elég az irodában vacakolni. Itthon bőven elegendő a linux is (holott dobozos windows-aim vannak).

Meg azt sem tudtam megoldani, hogy lassa a NAS-t rendesen.

Ezt mondjuk nem értem. Amikor beüzemeltem a NAS-t, az simán megjelent a hálózaton. Semmit nem kellett hozzá varázsolnom. Előtte openwrt-s routerem volt usb vinyóval, de azzal se kellett 3 másodpercnél többet tökölnöm. Pedig hidd el, tőlem aztán nehezen találsz linuxhoz kevésbé értő embert :D
Egyszerűen csak húsz év win után fejest ugrottam a linux világába. És még nem sikerült kitörnöm a nyakam :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16041) Vladi válasza tvamos (#16037) üzenetére


Vladi
nagyúr

mostmár azért van tapasztalatod. Ha legközelebb elkezded, akkor már jóval könnyebb lesz.
Ha érdekel a téma néha olvashatsz róla, az is sokat segít.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16042) tresh


tresh
addikt

Sziasztok,

Tanácsot segítséget szeretnék kérni Linux ügybe.. lenne egy T61-es laptopom amire szeretnék valami linux rendszert tenni..amire használnám net/irodai munka/képszerkesztés/videó (amatőr szinten)/filmezés néha..erre a célra mi lenne a legmegfelelőbb linux rendszer anno ubuntu-t használtam igaz még asztalin :))

(#16043) alratar válasza tresh (#16042) üzenetére


alratar
addikt

zvsz bármelyik Linux disztró alkalmas az általad felsorolt tevékenységek ellátására!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16044) Syl válasza tresh (#16042) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már használtál ubuntut, akkor kezd azzal. Szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16045) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Xubuntu alatt megcsináltam egy Samba megosztást. Eddig bevált módszereim alapján dolgoztam, ami mindig, de tényleg MINDIG hibátlanul működtek most viszont rohadtul nem enged hozzáférni a megosztásokhoz. Már ott tartok, hogy visszamentem az alapokhoz és semmit nem enged onnan se.DMZ-ben bent van, és ezek a beállításaim.

[global]
workgroup=WORKGROUP
netbios name=név
guest ok=yes
read only=no
security=share
guest account=nobody

[megosztas]
comment=Közös Megosztások
path=/home/név ,de próbáltam tmp-vel és mással is.
browseable=yes
read only=yes
guest ok=yes

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16046) Syl válasza McSzaby (#16045) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem értek ezekhez a dolgokhoz (nálam simán működik a jobb egérgomb, megosztás módszer), de egy megosztott mappás gépet DMZ-be rakni? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16047) McSzaby válasza Syl (#16046) üzenetére


McSzaby
őstag

Persze, tudom, de már nem tudtam mi lehet a baj azért raktam dmz-be. Ha sikerülne kideríteni mi a gond vele kivenném onnan... :\

..és mellesleg rohadtul idegesít már... :W

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16048) Syl válasza McSzaby (#16047) üzenetére


Syl
nagyúr

Elhiszem.
Ki kell rakni a gép mellé a balkezes szekercét - rögtön működni fog :DDD

Én a paraszt módszert követtem. Létrehoztam egy nyilvános nevű mappát. Rá jobb egérklikk, tulajdonságok, megosztás fül. Automatikusan felrakta a sambát, kiosztottam a jogokat és azóta simán megy. Azt sem tudom hol van a samba config file.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16049) McSzaby válasza Syl (#16048) üzenetére


McSzaby
őstag

..hát jah csak nekem szükségem lenne a /etc/samba/smb.conf fájl szerkesztésére. Egyrészt,mert itthoni htpc/szerver másrészt, mert gyakorlásnak még kitűnőbb lenne... Szóval valami nagy ember PLS! HELP!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16050) CPT.Pirk válasza McSzaby (#16049) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amikor módosítod az smb.conf-ot, akkor megvolt utána a samba folyamat leállítása és újraindítása? E nélkül a módosítás nem lesz aktív.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.