Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) MostaPista válasza I02S3F (#79998) üzenetére


MostaPista
tag

Ha ezt nekem szantad, akkor tobbszorosen nem ertem. :F

Mi az a tpm?
Bios-ba hogyan lehet barmit is telepiteni?
Ha linux-ra gondoltal, semmit se telepitettem, csak az eredeti linux-ot es azok frissiteseit, mindet ket napja, ugyhogy frissnek kell lenniuk.

(#80002) I02S3F válasza MostaPista (#80001) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezek szerint valószínűleg a tpm nincs telepítve. Ez egy csomag, melykiegészítő energiagazdálkodási beállításokat eszközöl.

Bios-ban a power vagy hasonló nevű szekció alatt esetleg nincs olyan beállítás/opció, hogy képernyő kikapcsolása?

(#80003) MostaPista válasza tordaitibi (#79996) üzenetére


MostaPista
tag

Leteszteltem, masodpercre pontosan tiz percenkent lesz sotet a kepernyo.

Furcsa, korabban win volt rajta, akkor nem csinalta.

(#80004) májkimiki válasza MostaPista (#80003) üzenetére


májkimiki
őstag

Mondom, hogy van ott valami 10 perces képernyővédő setup.
18.04-et nem fogok ezért telepíteni, de nagyon rémlik valami eldugott beállítás.

(#80005) MostaPista válasza I02S3F (#80002) üzenetére


MostaPista
tag

Vegigneztem a Bios-t, van egy TPM Security resz, aktivalva van, de nincs engedelyezve.
Erre gondoltal?

(#80006) MostaPista válasza májkimiki (#80004) üzenetére


MostaPista
tag

Akkor rakerdezek az ubuntusokra, koszonom, valami nagyon rejtett dolog lehet.

(#80007) Tim82 válasza I02S3F (#80002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem a TLP-vel kevered?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80008) májkimiki válasza MostaPista (#80006) üzenetére


májkimiki
őstag

Valami olyasmi rémlik, hogy nincs beállítva screensaver téma, de 10 percenként elsötétül, vagy felfüggeszt, vagy valami.
Az még Unity volt, ha jól rémlik. De tuti nem hardveres gond, de még a bios/uefi-hez sincs köze.

(#80009) májkimiki válasza MostaPista (#80006) üzenetére


májkimiki
őstag

Van valami speciális oka, hogy a 18-ast akarod használni?
A 20.04 LTS frissebb rendszer és nem Unity, hanem Gnome3 kicsit Ubuntusítva.

(#80010) MostaPista válasza májkimiki (#80009) üzenetére


MostaPista
tag

Igen, a 20-as hw okok miatt nem telepult rendesen.

(#80011) májkimiki válasza MostaPista (#80010) üzenetére


májkimiki
őstag

Mi a baj vele?

(#80012) MostaPista válasza májkimiki (#80008) üzenetére


MostaPista
tag

A 10 perc a billenntyu/eger utolso hasznalatatol szamitodik.

Az ubuntus forum halottnak tunik, talan holnap...

(#80013) MostaPista válasza májkimiki (#80011) üzenetére


MostaPista
tag

Nem emlekszem, csak pendrajvos proba volt, de kozolte, hogy nem akar ott mukodni, igy a telepitot el se inditottam.

(#80014) Mustármag válasza ubyegon2 (#79995) üzenetére


Mustármag
őstag

Ilyenkor mi van?
Nincs plusz sor, de ha le lefuttatom(javítsatok ha nem megfelelő a kifejezés) a "sudo apt install zram-config" parancsot, akkor azt írja hogy már kész....(reboot után vagyunk)

Mi baj a Szoftverközpont-al? Azt hittem az a legegyszerűbb és biztosságosabb út a telepítésre, legalábbis nekem ez jött le a "miért érdemes linuxot használni" szövegekből.

(#80015) tradeak válasza Sick Boy (#1) üzenetére


tradeak
csendes tag

Annyira fura olvasni, amiket írtatok 17 évvel ezelőtt :DD .
Mintha valami időgéppel belenéznék a múltba, annyira él az egész.

Ha goromba leszek valakivel az azért van, mert borzalmasan utálom a hülyéket!

(#80016) I02S3F válasza Tim82 (#80007) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm! De! Bocsi a félre vezetésért MostaPista! :R

(#80017) tordaitibi válasza MostaPista (#80013) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Natur Ubuntut vagy xfce-et hasznalsz?

(#80018) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Októberben lesz 25 éves a KDE! Jó adag patchel készülnek rá az 5.23-as kiadásban. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80019) ubyegon2 válasza Mustármag (#80014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes, most vagyok gépközelben, csak tippem van, mi változott, de most nem tudtam kielemezni, csak megnéztem a notin, mi a fene van. Már nem particióként jeleníti meg a rendszer, de a következő parancsokkal nézzük meg, mi a helyzet:

htop a mennyiséget

(nálam kicsit érdekes lett, mert eddig 8GB swap file volt, szóval a htop azt mutatja, nem a 4x1,5GB zram-ot)

swapon -s a zram darabszámát mutatja

ubyegon@Mint-C-20:~$ swapon -s
Filename Type Size Used Priority
/swapfile file 1942928 0 -2
/dev/zram0 partition 1516136 0 5
/dev/zram1 partition 1516136 0 5
/dev/zram2 partition 1516136 0 5
/dev/zram3 partition 1516136 0 5

ez még jobb: (itt minden swap-ot felsorol legalább)

swapon --show

ubyegon@Mint-C-20:~$ swapon --show
NAME TYPE SIZE USED PRIO
/swapfile file 1,9G 0B -2
/dev/zram0 partition 1,5G 0B 5
/dev/zram1 partition 1,5G 0B 5
/dev/zram2 partition 1,5G 0B 5
/dev/zram3 partition 1,5G 0B 5

Ha el akarod távolítani a zram-ot, csak kiadod az alábbi parancsot és volt nincs(reboot után):

sudo apt remove zram-config

ubyegon@Mint-C-20:~$ swapon --show
NAME TYPE SIZE USED PRIO
/swapfile file 1,9G 0B -2
ubyegon@Mint-C-20:~$ swapon -s
Filename Type Size Used Priority
/swapfile file 1942928 0 -2

Mi baj a Szoftverközpont-al? Azt hittem az a legegyszerűbb és biztosságosabb út a telepítésre, legalábbis nekem ez jött le a "miért érdemes linuxot használni" szövegekből.

Semmi, de átmeneti megoldásnak jó, később majd úgyis inkább terminal parancsokkal fogsz operálni. ;] Vagy köztes megoldásnak rakd fel a Synaptic csomagkezelőt, ez egy GUI-s megoldás, a Szoftverközpont azért veszélyes, mert csilivili és meglátja ott a user a Flatpak megoldásokat és akkor annyi is neki.

[ Szerkesztve ]

(#80020) Apaxp


Apaxp
senior tag

A kezdők szerencséje utolért :D
A figyelmetlenségemnek köszönhetően sikeresen eltüntettem a panelt. Sok guglizás után sem sikerült rájönnöm a visszaállítás titkára. Újratelepíteni nagyon nem szerettem volna. Szerencsére még nem kapcsoltam ki az első lépések asztalt, aholt lehet választani a panel kinézetét. Rákattintottam a kiválasztottra és visszaállt a panel.
Ezután tovább keresgéltem hogy ha ki van kapcsolva a kezdő lépések mindig induljanak, akkor hogyan lehet életre kelteni
ctrl+alt+t terminál megnyit
mintwelcome parancsot beír és máris indítható a panel
Mára van egy kis sikerélményem :D

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#80021) K0zm0 válasza Apaxp (#80020) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Pontosan ebbe én is belefutottam a legelején, mikor elkezdtem Linuxozni! :DDD
Neten és itt is rengeteg segítséget találsz, ha problémába ütközél! Csak így tovább! :C

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#80022) cigam


cigam
félisten

ls -al te*
ls: 'te*' nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

mkdir teszt
touch teszt/abcd

ls -al te*
összesen 8
drwxr-xr-x 2 pi pi 4096 szept 18 17:47 .
drwxr-xr-x 17 pi pi 4096 szept 18 17:41 ..
-rw-r--r-- 1 pi pi 0 szept 18 17:47 abcd

ls -ald te*
drwxr-xr-x 2 pi pi 4096 szept 18 17:41 teszt

Ezt most nem értem. A "te*"-nak nem kellene kilistáznia minden te-vel kezdődő fájlt és könyvtárat? Ehelyett egyből a "teszt" könyvtár tartalmát listázza ki.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80023) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy Hp nx9005öt szeretnék valamennyire netezésre újra alkalmassá tenni.
A tulaj nem akar rá semmit sem költeni.
AMD Athlon XP-M 2400+ proci és 512 MB ram van benne, ehhez kellene egy kezdő számára is használható Linux disztó.
Nagyon fontos, hogy legyen gyorsabb, mint a Windows Xp SP3.
Legyen egyszerűen telepíthető a beépített alkalmazásboltjából ezen a régi processzoron is futó böngésző, mivel az nem tud SSE2-t.
Próbáltam már az Antix-ot, de sajnos nem működik vele az egér és a billentyűzet, Vector Linux 6ban a Firefox túl régi, már nem nyilnak meg vele a https-t eröltető oldalak.
A Zorin OS nem fut rajta.
Mi volna jó erre a gépre?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#80024) CPT.Pirk válasza Armagedown (#80023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh, hát nem egyszerű amit szeretnél. A 32 bites Puppy linuxokat nézd meg talán... https://puppylinux.com/

Firefox helyett az egyik forkját, a PaleMoon böngészőt tudod megpróbálni, annak elvileg még van SSE-s verziója, talán egyből elérhető is a puppy-n, nem tudom. [link]

Viszont kérlek add át a tulajnak ezt az üzit:
"engedje el ezt a régiséget, neki is jobb lesz utána"

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80025) tordaitibi válasza Armagedown (#80023) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Meg ne sertodj de ideznem egyik forumtarsunkat,
erre a gepre csipketeritőt vagy vázát tegyen a tulaj. A tetejere :)

Barmivel is probalkozva, hogy is mondjam, a felhasznaloi elmeny drasztikus csokkenese lesz a vegeredmeny. Akar nullaig. Esetleg valami karakteres, parancssoros bongeszo de ebbe nem tudok tanacsot adni, eddig meg sose "sullyedtem" le hanem gepet csereltem.

(#80026) urandom0 válasza cigam (#80022) üzenetére


urandom0
aktív tag

Az ls alapesetben fájlokat és könyvtárakat listáz, de elsősorban fájlokat, amíg explicit nem utasítod arra, hogy csak könyvtárakat listázzon. Ezért van, hogy ls te*-t ő úgy értelmezi, hogy "listázd ki az összes te-vel kezdődő könyvtár tartalmát", és nem úgy, hogy "listázd ki az összes olyan könyvtárat, ami te-vel kezdődik".
A shell kifejti a *-ot, az ls program pedig már így kapja meg: ls teszt

[ Szerkesztve ]

(#80027) Vasti74 válasza Armagedown (#80023) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Sajnos ez lesz vele az állandó probléma, még ha ideiglenesen működésre is tudod bírni: ami még elfut rajta, az már túl régi ahhoz, hogy használd.

A memória pl. elsősorban nem a rendszernek és a programoknak kell, hanem a böngészőnek, és az abban megjelenő tartalmaknak: szóval ha találsz is egy olyan böngészőt, ami elfut a gépen, és megjelenítené rendesen a mai weboldalakat, akkor sem fog teljes pompájában működni, mert ahhoz meg kellene még 1-2GB memória - a programokon kívül, csak a "tartalmaknak", alaphangon.

Nem véletlen, hogy ilyen gépeket már sok-sok éve is csak aprópénzért lehetett eladni, ha egyáltalán el lehetett őket adni: használhatatlan, értéktelen :-(

Számítógépezni manapság (is) csak úgy lehet, hogy az alap egy olyan vas, ami a felhasználó igényeinek megfelel. Ez manapság böngészésre, Youtube videók nézésére stb. egy nem túl régik, 2 magos Pentium-szerű processzor, 4GB memória, és egy tempósabb merevlemez, de inkább SSD a rendszer alá. Ha ez megvan, akkor lehet az operációs rendszer kiválasztásán gondolkodni, hogy akkor most Win10 vagy Linux, és ha Linux, akkor milyen?

De szoftveresen nem lehet orvosolni a hardver erőforrások hiányát: olyan nincs, hogy egy adott akármi X fajta Linux alatt akadozósan működik egy gépen, de az Y disztribúcióval ugyanaz zökkenőmentesen fut egy negyed olyan gyors procin, nyolcad annyi memóriában...

Szóval még mielőtt sok időt fordítanál a dologra, szerintem felejtsd is el, mert értelmetlen... Az a processzor már tizenéve is a gyengébbek közé tartozott, és az 512MB memória már akkor is kevés volt a legtöbbször, 1GB-nál kezdődött a használható PC. Azóta meg sok idő eltelt.

(#80028) cigam válasza urandom0 (#80026) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a magyarázatot!
No és akkor hogyan listázom ki az adott könyvtárban található te* fájlokat és mappákat?

---
A find parancsnak van olyan paramétere ami a sallagot nem írja ki pl. find / -name trans* parancs bejárja az egész fájlrendszert, de egy csomó könyvtárhoz nincs joga a mezei user-nek, de ezt ne részletezze, csak az user átlal elérhető könyvtárak valós találatait adja vissza?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80029) K0zm0 válasza cigam (#80028) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Van ilyen kapcsolója a find parancsnak:

find / -name "valami" 2>/dev/null

Így a "Permission denied" sorokat nem listázza ki.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#80030) urandom0 válasza cigam (#80028) üzenetére


urandom0
aktív tag

Ahogy írtad korábban: ls -d te*
Mert ugye a -d azt jelenti, hogy list directories themselves, not their contents.
De ez is megy: echo te*
Csak az echo erősebben shell függő, mint az ls.

(#80031) cigam válasza urandom0 (#80030) üzenetére


cigam
félisten

Jó, de a -d meg csak a könyvtárat listázza. Ez az echo te* ez jópofa, nem is tudtam hogy ilyet is tud. De ha ls (vagy más listázó) parancsban szeretném, esetleg rekurzívan?

(Nem kötözködni akarok, tényleg érdekel!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80032) urandom0 válasza cigam (#80031) üzenetére


urandom0
aktív tag

Jó, de a -d meg csak a könyvtárat listázza.

Nem... legalábbis nálam nem. Ha nálad igen, akkor vagy máshogy van beállítva valami, vagy nem basht használsz, vagy másik verziót.

De ha ls (vagy más listázó) parancsban szeretném

Mármint hogy érted? ls-en belül ls?

Mondjuk van egy ilyen könyvtárstruktúrád:

.
├── termesz/
│   ├── hangya
│   └── monguz
├── termosz/
│   └── meggy/
│   └── cseresznye/
│   ├── banan/
│   │   ├── citrom
│   │   ├── mandarin
│   │   └── narancs
│   └── szolo/
├── terra/
└── teszt/
└── abcd/
└── alma

9 directories, 6 files

Ha az összes te-vel kezdődő mappákbban az első szinten lévő fájlokat szeretnéd listázni, akkor ls -dal te*/* | grep ^- vagy find te* -mindepth 1 -maxdepth 1 -type f
Ha a könyvtárakat is, akkor: ls -d te*/* vagy find te* -mindepth 1 -maxdepth 1

Rekurzívitásra pedig ott az ls -R kapcsolója vagy próbálkozz a du-val.

(#80033) Mustármag válasza ubyegon2 (#80019) üzenetére


Mustármag
őstag

A htop parancsra csak annyit közölt hogy nem található, de telepíthető, és azt is leírta hogy hogyan. Ez marhajó, telepítettem is a paranccsal amit felajánlott és működik is. Nekem ez új a windows csak beint "old meg hülye gyerek" itt meg még segít is, ez nagyon tetszik.
htop
Swapons

Most már látom hogy ott a zram 2x983,3M, szóval végül is sikerült a művelet. Köszönöm a segítséget. :R

Értem, nagyjából. A Synaptic fent van alapból,de nem mertem piszkálni.

Azt hiszem most jöhet egy kis partíció rendezés a Gperted-el, ha esetleg kerül valami erre a kis gépre az ne a "rendszerpartición" legyen. Hol kezdjem? Mert nekem semmire nem akart reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#80034) májkimiki válasza Mustármag (#80033) üzenetére


májkimiki
őstag

Fönn a menüsorban van egy kis pipa. Azt nyomd meg, akkor fogja elvégezni a kiválasztott műveletet.

(#80035) ubyegon2 válasza Mustármag (#80033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A htop parancsra csak annyit közölt hogy nem található, de telepíthető, és azt is leírta hogy hogyan.

Ilyenek miatt írtam, hogy hamar meg tudja kedvelni kezdő is a terminal használatát! Csomagok telepítése és rendszerfrissítés nagyon egyszerű és vannak tök jó monitorozó programok is, amik ott futnak. Pár példa ilyenekre.

sudo apt update && sudo apt upgrade

Majd próbáld ki ezt a frissítés parancsot is és figyeld, mennyire informatív! Ha van a rendszernek felesleges csomag, ki fogja írni a terminal, hogy ezeket törölheted. A már használt parancsokat a fel bill nyomogatásával tudod előhívni ill a Ctrl+R gombokkal előhívott sorba beírsz pár általad ismert karaktert....

A Gparted jobb klikkes műveleteit is fogod tudni használni, mindössze annyit kell tudnod, hogy felcsatolt meghajtót előbb le kell választani:

Ezt követően jobbgombos menüből már működnek a műveleti gombok! Átméretezés/Mozgatás gomb felhoz egy ablakot, ott működnie kell a csúszkás és a méret beírásos módszernek is. A lényeg, hogy ha a kis ablakon megnyomod a műveleti gombot, akkor még nem fogja végrehajtani, csak látni fogod, hogyan fog kinézni a meghajtó particionálása a művelet után:

A végén a fenn lévő kis pipát kell lenyomni, akkor kerül végrehajtásra a dolog.

Ezeket nyilván tudtad, no és ami miatt nálad nem működik, az az, hogy csatolva van a / partició és értelemszerűen a rendszer alól nem tudod kihúzni, ezért ezt csak live alól tudod megcsinálni!

[ Szerkesztve ]

(#80036) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Egy thinkpad T14-et használok (mint cinnamon 20.2) és egy olyat olvastam, hogy a lenovo nem ajánlja a tlp használatát linux alatt. Ennek mennyire van valóságalapja, tudja valaki?

Azt is megfigyeltem, hogy a touchpad valamiért érdekes módon működik. A "koppintás a kattintáshoz" használat AC alatt nagyon kemény, meglehetősen erősen kell koppintani a touchpadon hogy bevegye kattintásnak, akku alól meg full jó.

(#80037) lev258 válasza Pano (#80036) üzenetére


lev258
veterán

Hol olvastad és pontosan mit?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#80038) Pano válasza lev258 (#80037) üzenetére


Pano
addikt

[link]

Első hsz.

(#80039) lev258 válasza Pano (#80038) üzenetére


lev258
veterán

Valami hivatkozást azért betehetett volna a hozzászóló. A tiéd viszont egy egészen más gép, így még ha lenne is alapja a dolognak, az nálad nem tűnik relevánsnak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#80040) Pano válasza lev258 (#80039) üzenetére


Pano
addikt

Vágesz. Köszönöm. :)

(#80041) cigam válasza urandom0 (#80032) üzenetére


cigam
félisten

Tyűha!
Köszi a részletes választ!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80042) Mustármag válasza ubyegon2 (#80035) üzenetére


Mustármag
őstag

Sikerült megcsinálni live alól, viszont most van egy kis bibi, nem tudok a lecsippentett területtel semmit se kezdeni, nem tudok rá másolni vagy új mappát tenni.

(#80043) growler válasza Mustármag (#80042) üzenetére


growler
őstag

Azt a lecsippentet területet milyen fájlrendszerre formáztad ?
Mert valamilyenre csak formáztad - nem ? :)

(#80044) Mustármag válasza growler (#80043) üzenetére


Mustármag
őstag

Persze, ext4-esre ahogy eredetileg is volt.

(#80045) lev258 válasza Mustármag (#80044) üzenetére


lev258
veterán

Akkor csak a szokásos jogosultsági probléma.
[link]
Egyébként Fájlkezelőben is megoldható, ha root joggal indítod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#80046) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,
Valaki csinált már Xen/qemu hoston USB átirányítást?
Alapból van a gépemen egy qemu/KVM, amivel persze működik az USB eszköz átirányítása egy virtuális gépnek.
Most összerakok egy Debian 10 Xen hostot egy fizikai gépen, és arra kellene valami megoldás, hogy vagy a hostba dugott USB cucc, vagy a gépembe dugott USB eszköz átadható legyen virtuális gépre.
Virt-manager van, működik is, látja a guest gépeket a Xen hoston, USB redirection vagy USB host device is hozzáadható. Xl usb-attach... is megy, odaadja a virtuálgépnek az USB eszközt, csak a virtuálgépen nem jön fel, hogy van ott valami :D És a létrehozott USB vezérlő se látszik.
Fullvirt gépek, tehát nem azért nem működik, mert a paravirt nem támogaSSa.
...de ennek mi baja tud lenni? :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#80047) Apaxp


Apaxp
senior tag

Kis segítséget kérek. Van pár program, amiben a szövegméret nagyon kicsi. Hogy lehet ezt növelni?
Itt a Kontact (Kmail) program látható. A menü beállítások között nem találok nagyítási lehetőséget. A zoom megvan de az a levelek szövegét nagyítja. Linux mint cinnamon 20.2

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#80048) Mustármag válasza lev258 (#80045) üzenetére


Mustármag
őstag

Végig csináltam lépésről lépésre, és közölte arra az UUID-re amit kimásoltam hogy nincs ilyen fájl vagy mappa.
KÉP
KÉP
Mit rontok/rontottam el?

(#80049) Mustármag válasza Mustármag (#80048) üzenetére


Mustármag
őstag

Furcsa hogy nagyon nehezen veszi észre a rendszer az a partíciót, a fájlkezelőben nem jelenik meg azonnal, és még nem jöttem rá mitől jelenik meg. Olyan mintha alapból le lenne választva. De ha Gpartedben csatlakoztatni szeretném nem tudom, mert szürke, de nincs ott a leválasztás se. Reboot nem befolyásolja. És ha megjelenik eszközök fül alatt jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#80050) growler válasza Mustármag (#80049) üzenetére


growler
őstag

Mutass egy képet a GPartedről amelyiken látszik ez a partíció.
Szerk. : Bocs ! Látom előzőleg már küldtél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.