Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Clemi válasza lionhearted (#14800) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, szerintem marad az újrahúzás, mert még nagyon friss, ez lett volna az első frissítés.

(#14802) Vladi válasza Clemi (#14799) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sikeresen szétvágtad a rendszert. :U Amikor azt mondtad, nem csinál semmit, szerintem akkor címkézett újra a selinux éppen. Úgyhogy igen, telepítsd újra.

Ha sok frissítés van, akkor szépen meg kell várni amíg végez. Ha közben keresztbe töröd az egészet, akkor megzöldülsz, mire megjavítod.

Még esetleg annyit csinálhatnál, hogy egyel korábbi kernellel indítod, 2. sor, utána:
su -
yum clean all
yum update

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14803) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

ArchBang-ot használva vajon hogy jutok majd el az usb-s 3G modem használatáig? Valamikor nemsokára kell majd egy gépet csinálnom, amin elég lomha az XP, szóval az ArchBang meg valami villám a látottak alapján, így feltenném mellé.

Nem tudom, hogy OpenBox alatt hogyan van a 3G dolog...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14804) ViZion válasza Vladi (#14802) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj már! :N
Ez teljesen normális. Linux alatt bármit meg lehet tenni, így az ember eleinte kb. naponta telepíti. Hol itt a baj? Én is így kezdtem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14805) CPT.Pirk válasza ViZion (#14804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

su - után az rm -rf volt már? ;]

Jah megcsináltam a disztró ajánlót arch alapokon. Igaz csak személyes cikk lett, mert nem akartam nagy bemutatót írni. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14806) Rimuru válasza CPT.Pirk (#14803) üzenetére


Rimuru
veterán

Csakis attól függ mivel akarod kezelni a modemet, ArchBang alapból a networkmanager-t tartalmazza.

(#14805) CPT.Pirk: A lényeg kimaradt, magát az Arch-ot nem ajánlod... :P

Vigyázat, csalok!

(#14807) CPT.Pirk válasza Rimuru (#14806) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamelyik Arch felhasználóval beszélgettem itt (lehet éppen veled) és amit írt, hogy a fórumokon kell olvasgatni egy frissítés előtt, hogy éppen mi romolhat el, az nem nekem való. Bőven elég az, hogy elolvasom a news rovatot 1-1 nagyobb frissítés előtt Chakrán.

Egyébként nem tudom mivel szeretném kezelni a 3G-t, még Linux alatt soha nem csináltam ilyet. Van rá esély, hogy bedugom a gépbe a cuccot, a networkmanagerben beállítom a jelszót meg felhaználót és menni is fog probléma nélkül?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14808) Rimuru válasza CPT.Pirk (#14807) üzenetére


Rimuru
veterán

Inkább Siriusb volt a te embered, mostanában én nem tapasztaltam hibát csak egy szépséghiba van, mikor frissültek a gtk eszközök jó csúnya lett minden.

Nekem csak telefonnal volt dolgom azt a networkmanager simán megette, itt van Ryle ő a sakis3g-t használja ebben a témában ő jobban tud segíteni. Amúgy mindenre van egy Arch wiki: [link] :P

Vigyázat, csalok!

(#14809) CPT.Pirk válasza Rimuru (#14808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, csak gondoltam rákérdezek direkt tapasztalatokra. A modeswitch dolog majd lehet h. kell, meglátjuk mi lesz.

Amúgy Arch wiki for president! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14810) ViZion válasza CPT.Pirk (#14805) üzenetére


ViZion
félisten

Volt, Win partíción. :D
Olvastam most, be is szóltam :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14811) Samus


Samus
addikt

Nos, üdv mindenkinek. Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, ami nem tűnik bonyolultnak, számomra mégis az. Nem nagyon rendelkezem linuxos ismeretekkel, egyik disztróról sem. A kérdés. Van egy merevlemez. Ebből leválasztok mondjuk úgy 30 gigát, amiből csinálok egy partíciót, amit nem formázok.

Hogy tudom én erre az egy különálló partícióra mondjuk egy openSUSE-t feltenni? Az automatikus partícionálás mindig azt akarja, hogy a még átméretezi a Win partícióját, ameddig lehet, és így a nagyobb területről gazdálkodik. Hogy tudnám rávenni, hogy csak azt használja, ami üres, ne piszkálja a másikat?

Valahol olvastam, hogy kézileg csatoljam a "/" csatolási pontot az általam létrehozott partícióra, formázzam ext3ra, és kész. De nem baj, hogy nem lesz külön /home, swap és hasonlók?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14812) CPT.Pirk válasza Samus (#14811) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindig használj kézi particionálást, minden disztróban ott a lehetőség erre. Elég egy darab root "/" partíció, a többi ízlés dolga. Ha van elég ramod (amiben biztos vagyok), akkor a swap egyetlen feladata csak hibernáláskor jönne elő, szóval ez sem kell...

Fájlrendszernek használd az EXT-4-et a 3-as helyett. Amúgy szerintem kezdésnek egy másik disztrót próbálj ki, nem túl rég próbáltam ezt és kellően el van bonyolítva a kezelőfelülete a korábbi állapotokhoz képest.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14813) Rimuru válasza Samus (#14811) üzenetére


Rimuru
veterán

Manuális particionálással csinálj a formázatlan területből még 2 partíciót, egy swap és egy a / (lehet kierjesztett is ha nem lenne 2 hely logikainak). 1GB RAM-hoz ajánlott a swap, de azt neked kell eldönteni hogy mekkorát szeretnél (ha szeretnél hibernálást minimum a RAM duplája). Amúgy én ext4-re formáznám a /-t.

Vigyázat, csalok!

(#14814) ViZion válasza Samus (#14811) üzenetére


ViZion
félisten

Elsőnek olvasd át ezt. Segít az alapokban, utána van sok telepítős cikk is. Lustasági okokból a sajátomat linkelem. Van neten susés is, azt átolvasni előtte, és nem lesz meglepi.
Partíciókat win alól Aeseus Partition Magic-al átméretezed, végére hagysz helyet valahol. Ha van lehetőség elsődlegest, de linux mehet kiterjesztettre is. Ha nincs SSD vagy 4-8 GB ram, akkor hagyhatsz swapot is, ehhez külön partíció kell.
Telepítéskor, főleg ha csak ismerkedsz akkor mehet minden egybe, illetve ha kell, akkor legyen swap is. Mentésed legyen, a partíciókkal nem jó kísérletezni, ha nem tudod pontosan mit csinálsz.

Jajj, de lelkesek vagyunk ma :D mindenki segít!

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14815) Roxeus válasza Vladi (#14783) üzenetére


Roxeus
tag

Azt írja, hogy GPT. (gyors google: GUID Partition Table) ez sajnos nem a fájlrendszer, vagy én értelmezem rosszul?

(#14816) ViZion válasza Roxeus (#14815) üzenetére


ViZion
félisten

GPT az az MBR utódja. Több elsődleges partíciót lehet létrehozni, illetve jobban helyreállítható, biztonságosabb, stb. technikai részletekkel nem foglalkoztam igazán. Ez nem a fájlrendszer, bár ahhoz kapcsolódik, itt van tárolva mi-hol van (partíciók). Mindegy hogy MBR vagy GPT, ha elég a 4 elsődleges partíció, akkor MBR-el biztosan nem lesz probléma, minden ismeri.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14817) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok lenne egy kérdésem hogy kell beállítani az uttorent configjában a portokat mert most 15k tol 65k ig használja a portot és ez sok szeretném leszűkíteni 40-50k között menjen a fel illetve a letöltés válaszotok előre is köszönöm
Üdv Maarki

(#14818) Clemi


Clemi
veterán

Na megint itt vagyok :W

Most épp egy Lubuntu 12.10 van a porondon. Másodikra remekül települt, (elsőre közölte, hogy tisztítsam meg a CD/DVD meghajtóm mert nem tudja olvasni a telepítő fájlokat... még jó hogy pendrive-ról telepítgetek) és miután lefutott a frissítés, egy sima parancssor fogad.

GNU GRUN version 2.00-7ubuntu11
Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.

grub>

Most ilyenkor mi van?

(#14819) CPT.Pirk válasza Clemi (#14818) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami nem sikerült neki a GRUB rendszertöltő telepítésekor.

A Lubuntu működik Live módban? Gondolom tud olyat. Be kellene bootolnod úgy, felcsatolni a rendszer HDD-t majd frissíteni a GRUB-ot. Nem bonyolult a dolog, csak 3 parancs a terminálban.

$ sudo fdisk -l
ez megmutatja, hogy sda, sdb, vagy mi a neve a vinyódnak, valószínüleg /dev/sda lesz. Onnan a listából a root "/" partíciót kell kiválasztanod, annak a számát beírni az X helyére a következő parancsnál.

$ sudo mount /dev/sdaX /mnt
$ sudo update-grub

Ekkor ha lefut hiba nélkül a parancs, megkeresi az oprendszereket, indíthatod újra a gépet és valszeg minden rendben lesz. Ha valami hibát kapsz, akkor az alábbi két parancsot add még ki.

$ sudo grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sda
$ sudo update-grub

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14820) ViZion válasza Clemi (#14818) üzenetére


ViZion
félisten

Néha valamiért a grubot nem jó meghajtóra telepíti. Ezt Te választottad ki, h hova rakja, vagy hagytad azon, amit kínált?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14821) Clemi


Clemi
veterán

Köszi, legközelebb megpróbálom ezeket a terminál parancsokat.... de ezek hol vannak dokumentálva?

A frissítést magától csinálta a rendszer, semmit nem kérdezett.

(#14822) CPT.Pirk válasza Clemi (#14821) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ubuntu alapon fórumokban turkálhatsz, aztán vagy megvan, vagy nincs. Arch alapokon van egy wiki, benne válasszal kb. mindenre.

Egyébként ez a fajta grub helyreállítás onnan lehet ismerős, mikor egy felrakott Windows legyalulja a grubot, akkor is ezt kell megcsinálni, amit írtam, csak egyből az installal kezdve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14823) Clemi válasza CPT.Pirk (#14822) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, köszi... azt hittem az Ubuntu parancsokról van valami részletes lelőhely, vagy egy jó Wiki.... azért egy totál kezdőnek elég gáz fórumban keresgélni, mikor azt se tudja mit keressen...

(#14824) Roxeus válasza ViZion (#14816) üzenetére


Roxeus
tag

Rendben, értem, köszönöm. Akkor GPT alatt hogyan tudnám kideríteni, és mount-olni a rajta lévő file rendszert?

(#14825) ViZion válasza Clemi (#14823) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntuhoz is van sok okosság, az általános linux parancsok oda is érvényesek, max. progi nevek mások. Mit szeretnél amihez ez kellene?

Roxeus: fájlkezelőnek utatnia kellene a csatolható partíciókat...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14826) CPT.Pirk válasza Clemi (#14823) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezért szoktam mondani, hogy Arch alapokon érdemes kezdeni, mert az Arch wiki a tudás forrása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14827) Maarki


Maarki
aktív tag

Valaki akkor tud segíteni vagy még senki nem szórakozót torrentel ?

(#14828) CPT.Pirk válasza Maarki (#14827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fix portokat beállítva nem lenne egyszerűbb?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14829) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hi All!

Érdeklődnék mint kezdő linux padawan, hogyha átváltok win7-ről linuxra (legyen szó akármelyik disztróról) akkor mennyiben kell alkalmazkodnom az új rendszerhez? Jómagam netezésre használom leginkább a gépet ez alatt értendő az online filmnézés,böngészés, YT-n zenehallgatás etc.
Namár most vannak ilyen-olyan apróságok amihez úgy ragaszkodnék az pedig a google chrome,nero,skype,de fogalmam sincs hogy ezek a közkedvelt programok meg vannak-e írva erre a rendszerre.
Nem nagy érvágás ha pl böngészőt kell váltanom vagy más egyéb programot csak mielőtt belevágok az apró betűs részt sem ártana elolvasnom :)
Jelenleg egy lenovo thinkpad t61-ről nyomom az ipart ezt pedig azért is emeltem ki mert vannak bizonyos lenovo-s driverek amik pl vindóz alatt nyekeregve mennek,de pl linuxon úgy mint az álom. Igaz ennek az ellenkezőjéről is olvastam már...
És még egy fontos tudnivaló mielőtt belevágok: Mi a helyzet az online játékokkal? Én ugyan nem játszok,de a családban többen is nagy gamerek.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14830) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#14829) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

T60 és T400 thinkpeden eddig minden disztróval úgy volt, hogy felraktam, és tökéletesen ment minden, semmit nem kellett hozzá buzerálni. Felrakod, működik. :K

Chrome és Skype van minden disztróra, de nero nincs, viszont jobbnál jobb cd író progik vannak alapból a disztrókban. KDE-n pl. K3B, Gnome alatt Brassero, csak hogy kiemeljek kettőt.

A böngészés, Yt, zenehallgatás pont ugyanúgy megy, mint máshol. Esetleg a flash playert kell külön telepíteni a csomagkezelőben, de van olyan disztró, ahol a böngészővel együtt az is felkerül.

Azt tudom mondani, hogy fogj egy neked tetsző disztrót, indítsd el "live" módban, ott ki tudod próbálni a gépeden annak buzerálása nélkül. Ha tetszik, telepítheted.

szerk: T61 azt hiszem Core2Duo alapú, arra már mehet egy Charka Linux. Én ezt szoktam javasolni a felhasználóbarátsága és az Arch Wiki miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14831) BigManus válasza Shatterstar (#14829) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

"hogyha átváltok win7-ről linuxra (legyen szó akármelyik disztróról) akkor mennyiben kell alkalmazkodnom az új rendszerhez?"

Teljes mértékben!
El kell felejteni a Windows-os beidegződéseket. Ha kitartó vagy és nem adj uram de azonnal típus, akkior egy nagyon jó oprációs rendszert kaphatsz cserébe.

"google chrome,nero,skype,de fogalmam sincs hogy ezek a közkedvelt programok meg vannak-e írva erre a rendszerre."

Chrome, Skype van, Nero alapból nincs, viszont feltehető a Linuxos verzió, de van más, véleményem szerint jó alternatíva, ráadásul alapból. K3B vagy Brasero.

"Mi a helyzet az online játékokkal?"

Flash alapúakra gondolsz szerintem... Ha fel teszed a Flash Playert ( elvileg frissítéskor települ de distro függő ) akkor ugyanúgy lehet játszani mint Windows alól.

Itt is segítőkészek az emberek, csak tudni kell jól kérdezni, de a distród hivatalos fórumán is segítenek.
Ha elakadnál, gyere bátran.
Üdv a csapatban ;)

CPT.Pirk gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14832) #40553216 válasza Clemi (#14823) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#14833) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#14830) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nos, elsőként az Ubuntu-t szemeltem ki magamnak aztán gondolom idővel majd kipróbálom többi disztrót is!
A nero hiány nem gáz simán el tudom képzelni hogy van nála sokkal pazarabb ilyen jellegű progi ;)

laca026: Thx a bátorító szavakat :) Még 100% hogy hallotok felőlem mert magamat ismerve biztos egy rahedli kérdésem lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14834) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#14833) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem a lehető legrosszabb választások egyike az Ubuntu jelenleg. Ezt követik az Ubuntu alapú disztrók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14835) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#14834) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Oké elhiszem akkor marad a Charka Linux :K Az ubuntut "ismertem" eddig a többit nem és tudod milyenek az emberek félnek az ismeretlentől :))

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14836) BigManus válasza Shatterstar (#14833) üzenetére


BigManus
addikt

Azt javaslom, vedd figyelembe amit CPT.Pirk írt...
Ne Ubuntu és hasonló felé kacsintgass.

Jut eszembe! CPT.Pirk, a Chakra csak 64 BIT-es?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14837) BigManus


BigManus
addikt

Nem kérdeztem semmit, látom a blogodban ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14838) CPT.Pirk válasza BigManus (#14836) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most már igen. Úgy voltak vele, hogy egyrészt szerintük már halott a 32 bit, a csomag tesztelőknek sem volt már 32 bites gépe, valamint ami 32 bites gép, az már kevés egy mai disztróhoz (nyilván nem gondoltak pl. a CoreDuo szériára, ami elég erős 32 bites), és így a karbantartott csomagok számát 7000-ről egy huszárvágással megfelezhették.

Nem mondom, hogy rossz döntés, bár talán még egy kicsit korai.

szerk: közben gyorsabb voltam. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14839) BigManus válasza CPT.Pirk (#14838) üzenetére


BigManus
addikt

Tulajdonképpen azért kérdeztem, mert ki szeretném próbálni, ha beválik akkor a laptopon és az itthoni gépeken is Chakra fog futni. A három itthoni gépből egy 32 bites, azon akkor marad SuSE.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14840) ViZion válasza Shatterstar (#14833) üzenetére


ViZion
félisten

Nero-t még Win-en sem ajánlom. Botrány, h mivé lett az egyszerű, szerethető progiból... Egy monszter, kiírthatatlan, felesleges szolgáltatásokkal és extrákkal, amikor az emberek 99%-a csak CD/DVD írásra használja... Ez kb. olyan, mint a Daemon tools: virtuális lemez kezelő helyett egy sokfunkciós közösségi bizbasz lett, ami kémkedik, szolgáltatást futtat, etc... minek? Ingyenes, tized ekkora programok megoldják úgy, h elindul, DVD ír, kilép. Csatolásra dettó: indul, iso csatol, iso leválaszt, progi bezár. Egyre erősebb a gépem és mégis egyre inkább szeretném csak a tényleg szükséges dolgokat futtatni... :F lehet az én hibám. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14841) Vladi válasza BigManus (#14836) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi? Ilyet ma már lehet írni flém nélkül? :DDD

Shatterstar:

t61-el nem lesz semmilyen driveres gondod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14842) CPT.Pirk válasza BigManus (#14839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a Manjaro-t, amit írtam a blogomban. Kellemesen gyors rendszer, a neked tetsző felülettel letölthető.

Vladi: hehe :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14843) BigManus válasza Vladi (#14841) üzenetére


BigManus
addikt

:D

CPT.Pirk, marad a Chakra. A Manjaro fotóit nézve teljesen olyan, mint a Mostani SuSE 12.2 felülete.
Nálam a SuSE vizuálisan "herélve" van, bár erő gépem van, szeretem a minimalista felületet.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14844) ViZion válasza BigManus (#14843) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor Enlightenment-et próbáld ki. Nekem is tetszik, de ráférne még némi hegesztés...
Gnome Shell van nálam, kb. Gnome 2 kinézettel... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14845) #40553216 válasza CPT.Pirk (#14834) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mondjuk én nem értek egyet ezzel. Lehet nyugodtan használni az Ubuntut, az alaptelepítés után egyből felnyomni a Gnome Classic-ot, és minden meg van oldva. Vagy mást. Ebben semmi különbség nincs az Ubuntu és a többi Linux között. szvsz. Vagy eleve K/L/Xubuntut.

(#14846) BigManus válasza ViZion (#14844) üzenetére


BigManus
addikt

Köszönöm, de a Gnome felület nem jön be. A Cégnél a SuSE Enterprise Serveren Gnome van, de mivel nem használom grafikus módban, max egy évben egyszer, ott még elmegy.
Itthon viszont nem szeretném használni, csak KDE jöhet szóba.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14847) CPT.Pirk válasza #40553216 (#14845) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a felület miatt beszélem le az embereket róla, hanem ami engem zavar, az az eredete, és a kiadási ütemterve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14848) Vladi válasza CPT.Pirk (#14847) üzenetére


Vladi
nagyúr

pisszt te! Csak óvatosan a kritikával! :Y ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14849) #40553216 válasza CPT.Pirk (#14847) üzenetére


#40553216
törölt tag

Eredete? Mi is a baj ezzel? Lemaradtam valamiről? :)

(#14850) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#14830) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Biztos vagy benne, hogy kezdőknek egyből egy Arch-alapú disztribúció kell? Ubuntu, de főleg a származtatott rendszerek is teljesen vállalhatók - Linux Mint, Bodhi Linux, egyikkel sincsenek nyűgök.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.