Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62802) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint melyik lehet az a medialejátszó amelyik szóba jöhet az alábbi igények alapján:
-instant plug and play
-az itthon nem elérhető sorozatok miatt torrent
-a feliratok normális kezelése, és letöltése (opensub., supersub...)
-4K, HDR 10 támogatás
-Samba
-HDD fogadása
-szép képminőség
-lehetőleg ne androidos legyen (KODI)
-komoly támogatása legyen

Lenne néhány tippetek?
Az ár ha tényleg komoly a lejátszó max. 200-250K Ft.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62803) djnice válasza martinkeet (#62802) üzenetére


djnice
veterán

Ilyen nincs.

(#62804) Gombinyó válasza martinkeet (#62802) üzenetére


Gombinyó
őstag

HTPC, bár az meg nem plug and play...

(#62805) DoItYourself válasza djnice (#62803) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van, csak nem egy eszköz. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62806) péjé válasza martinkeet (#62802) üzenetére


péjé
őstag

Esetleg a Dune pro 4k v. egy Oppo 203 (ha kell a dolby vision/dolby atmos is) + 1 NAS...tudom h bele lehet kötni de ha ekkora a keret és nem akarsz mókolni akkor talán ezek.
Androidos lejátszók is simán jók, nem is KODI a lejátszója a jobbaknak...himedia q10pro, zidoox10....kicsit olvasgass utánuk meg vissza itt.

(#62807) blakey válasza péjé (#62806) üzenetére


blakey
titán

Dune pro 4k - ez vitatható, semmivel sem jobb, mint a Zidoo X9s/X10, sőt és ugye androidos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62808) SunMount3r válasza martinkeet (#62802) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi bajod az Android-dal?

(#62809) Hyena válasza DoItYourself (#62805) üzenetére


Hyena
senior tag

Heheh ez jo valasz :)
Egyebkent az emberek igenyei eleg erdekesek.
Par honappal ezelott egy ismerosom panaszkodott, hogy szeretne egy rendes mediaplayert a jelenlegi dugjunk pendrivet a tvbe es jatszuk le a beepitett lejatszojaval mert az nem kezeli rendesen a feliratot, akadozik stb...

Ajanlottam neki ,hogy vegyen egy s905 alapu kodi boxot ami coreeleccel es a rajta levo kodival nagyszeru lejatszo lesz es kifogastalanul fogja teljesiteni az altala vazolt elvarasokat azzal a kitetellel , hogy ne a gyarilag rajta levo androiddal probalkozzon.

Vett is egy hasznaltat 10e ftert, majd felhivott, hogy micsoda hulyeseget tanacsoltam neki ez szar.
Akadozik a kep, a hang...
Feltette a coreelecet?
Nem. Minek?
Ez igy jelent meg androiddal jonak kell lenni. De akkor felteszi.
Nem tudta. Ujabb vergodes , hogy ez hulyeseg eladja.
Mondtam, hogy hozza el majd en megcsinalom.
Sikerult minden mukodik nagyszeru.

Tegnap hiv , hogy megiscsak szar ez mivel a 3d filmezessel vannak problemak nem 3d a film stb...
Aktiv vagy passziv 3d a tvje?
O nem tudja.
Milyen szemuveg van hozza, kell bele elem ...?
Mifele szemuveg neki nincsen semmifele szemuvege.
Szoval kiderult, hogy a tvje nem is 3ds.
Kozolte velem, hogy hat ez nagyon gaz mivel o csak azert volt hajlando ekkora osszeget (10.000 ft) kiadni ezert a cuccert mivel azt gondolta es a weboldalan is latta, hogy ez tud 3dt ami ugy mukodik (o legalabbis azt hitte), hogy azert nincs mar 3d tv mert kivettek az elektronikat beloluk amit igy kulon is meg lehet vasarolni es csak radugod a tvre es 3d lesz.
Mondtam neki, hogy ahogy latom igeny lenne ra, szoval csak hajra dolgozzon rajta ime a hirtelen meggazdagodas megoldasa :) .
Hja es a szoban forgo szemely nem egy tanulatlan hulye hanem egy kozepkoru felelos beosztasu iskolazott szemely (elvileg)...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62810) martinkeet válasza péjé (#62806) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nagyon sok lejátszót kipróbáltam már, de mindegyiknek volt valami apró nyűgje. Asus,Raspberry pi 2,3, Minix, Wetek, illetve még néhány no name csoda.
Jelenleg egy q10 pro-t nyüstölök, de ez sem az igazi. Most akkor ráfekszek a HTPC vonalra. Mindig is érdekelt.

Hyena: Óriási ez a 3D story! :D

SunMount3r: mindig volt valami apró bosszantó hiba. (ha érdekel privátban kifejtem)

Köszönöm a választ mindekinek!

[ Szerkesztve ]

(#62811) DoItYourself válasza Hyena (#62809) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az se rossz, ha valaki beír ide mit szeretne, majd 10 hsz után előadja, hogy már minden aktuális lejátszót kipróbált. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62812) martinkeet válasza DoItYourself (#62811) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Dedikált lejátszókhoz még nem volt szerencsém (de ezt biztos észrevetted a felsorolt típusokból).
Reméltem, hogy ezen belül fogtok ajánlani valamit.
Köszönöm a segítő szándékodat! :R

(#62813) robi-k válasza martinkeet (#62812) üzenetére


robi-k
őstag

A HTPC is kompromisszumot jelent, az sem tud mindent, sajnos (pl. még nincs DolbyVision támogatás).

(#62814) zsolt320i válasza martinkeet (#62810) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia, engem is erdekel. Itt nyilvanosan nem írod le?

(#62815) blakey válasza martinkeet (#62812) üzenetére


blakey
titán

A legtöbb mai, ún. dedikált médialejátszó Androidos, épp ezért virágzik a LibreELEC, CoreELEC, mert azok sokkal megbízhatóbban működnek, vegyél egy HTPC-t, vagy rakd össze és utána minden menni fog. Próbáltad Minixen/Weteken az LE-t?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62816) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Van egy 2éves Panasonic 50"-os fullhd-s TV-m. Ehhez szeretnék venni egy Minix u9-h-t.
A Minix az lejátsza a 4K-s tartalmat, viszont a TV csak 1080P-s.

Az lenne a kérdésem, hogy maradjak továbbra is az 1080P-s tartalmaknál, vagy ha van abból 4K-s verzió, akkor jobb lenne-e az?
Dióhéjban változik-e valami, ha 1080p helyett 4K-s tartalmat nézek a full hd-tv-n.
Van ezzel valakinek valami tapasztalata?

(#62817) Gombinyó válasza belinho (#62816) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem gondolnám, hogy jobb lesz a 4k, ha az 1080p anyag bitrátája rendben van, de ha meglesz az eszközöd semmiből nem tart kipróbálni és utána eldönteni magad.

Milyen messziről nézed az 50"-t?

(#62818) blakey válasza belinho (#62816) üzenetére


blakey
titán

4K esetében szükség van a HDR-SDR konverzióra, természetesen a 2160p is nagyon szép FHD-n de nem hinném, hogy megéri. Egyébként láthatóan szebb, jobb a 4K-s anyag még butítva is, hogy megéri-e vagy sem azt már neked kell eldöntened. Nézz meg egy olyan anyagot és akkor eldöntheted, hogy melyik a legjobb számodra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62819) DoItYourself válasza martinkeet (#62812) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy eszközt nem tudok ajánlani, ami maradéktalanul tudná a felsoroltakat. Egy jobbfajta kétlemezes NAS+lejátszóval viszont minden megoldható. Titkos tipp a Vero4K+, amiről sok tapasztalat még nincs - remélem a házigazda vet ránk egy pillantást, és megszór minket némi infóval. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62820) martinkeet válasza zsolt320i (#62814) üzenetére


martinkeet
aktív tag

-rendszeresen dobott ki a opensub, és a supersub.
-ha USB-n használtam bármilyen bluetooth billentyűzetet folyamatosan reboot-tolt a rendszer
-bármilyen NAS-t használtam a Minix, és a Wetek estében sokszor teljesen lefagyot a kodi
-új rendszer telepítésekkor nem müködött a kikapcs, vagy a vissza gomb (nem emlékszek pontosan)
...ha még szeretnél keress rá a nevemre...
Tudom, hogy sokan esküdnek az XBMC-re, és annak gyermekeire, de Nekem valahogy nem jött össze Vele.

(#62821) martinkeet válasza blakey (#62815) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A kodi mókolását Raspberryn abbahagytam...

(#62822) blakey válasza martinkeet (#62821) üzenetére


blakey
titán

De nem kell mókolni, nem Raspberry-ről írok. Az ajánlott Amlogic boxokra kiírod SD-re a rendszert, beteszed a kártyát és kvázi Plug 'n Play, csak be kell állítanod, hogy neked tetszen, 2 éve használom ezeket, légegérrel, 0 újraindulás volt, stabil és mókolásmentes. Apple TV 4K-n is hasonló. NAS-t használok, 2 évvel ezelőtt Q10 Pro-ról váltottam ezekre a boxokra, azóta vagy 20-at teszteltem, csak az ajánlottakat használom amik támogatottak a CE által.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62823) belinho válasza Gombinyó (#62817) üzenetére


belinho
senior tag

Kb olyan 2m 30centi.
Azért látni a különbséget az 50"-on az SD-HD-FullHD között, ezért kérdeztem. De ha meglesz akkor majd kipróbálom.

blakey!
Pont erre voltam kíváncsi, hogy a lefelé konverzió okoz-e valami minőségbeli romlást, vagy még így is jobb, mint az 1080P. Ha szebben fest még butítva is, akkor ha van rá lehetőség, akkor 4K.

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

(#62824) Baliga Tamás válasza robi-k (#62813) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Azért ennyi "kompromisszum" nyugodt szívvel bevállalható..! :K

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#62825) Patice válasza DoItYourself (#62819) üzenetére


Patice
Topikgazda

Érkezik a hamrmadik fiam (asszony ma töltötte a 37. hetet) és ezerrel megy egy szoba felújítása a házunkban, ami iszonyat rendetlenséggel és kosszal, porral jár. Már a vége felé vagyunk, de addig szét van szedve a rendszer és a tetőtérben pihen dobozban, várva, hogy újra összerakhassam.

Annyira nincs most időm ezzel foglalkozni, pedig már jó lenne egy kis pihenés, de még nem állhatok meg.

Biztos, hogy jelentkezni fogok, ha használni kezdem. Amúgy melyik topikba írjam? Ide, vagy az Amlogicosba? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62826) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy médialejátszót a testvéremnek ,jó a használt is, ezeket néztem ki : Asus O! Play Hd-r1 vagy Popcorn Hour Popbox V8 melyiket vegyem meg ? Tudom hogy nem mai készülékek ,de nem akarok sokat áldozni rá.

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#62827) Baliga Tamás válasza Patice (#62825) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:C :C :C

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#62828) BBéci válasza jocoka75 (#62826) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben nagyon haragszol a testvéredre, mindkettő jó választás, roppant módon ki tudnál vele b@aszni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62829) djnice válasza jocoka75 (#62826) üzenetére


djnice
veterán

Veszel 7000-ért kintről egy S905X-es dobozt, ráteszel egy CoreELEC-et és lesz egy 4K HDR médialejátszód.
Ezekkel az őskövületekkel ne foglalkozz.

(#62830) zsolt320i válasza BBéci (#62828) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:)) :DDD :C :R

(#62831) Hyena válasza BBéci (#62828) üzenetére


Hyena
senior tag

:)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62832) junkpod válasza Hyena (#62809) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ó istenem, szakadok a röhögéstől. Best of ever.
"Milyen szemüveg?" :D

Box's don't touch!

(#62833) junkpod válasza martinkeet (#62810) üzenetére


junkpod
nagyúr

Htpc # instant plugin and play.
És végül majd ha kész lesz, milyen lejátszó szoftvert teszel rá? Kodit? Megint szembe mész magaddal.
Milyen tv, erősítő, hangszóró van ehhez az igenyhez?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#62834) martinkeet válasza junkpod (#62833) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A hang egy JBL bar 3.1 (a hangot nem emeltem ki mint prioritás) a TV pedig egy samsung QLED.
A megjelenítés lenne fontos.
Lehet kodi is windows alatt, ha az stabilabb és megbízhatóbb mint droidon...

(#62835) DoItYourself válasza Patice (#62825) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elfogadom a magyarázkodást. :D
Ezek a fontos dolgok, hajrá, csak ügyesen (nekem is 3 fiam van).
Türelmesen várjuk a beszámolót, oda írod, ahova jól esik. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62836) junkpod válasza martinkeet (#62834) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor nyugodtan hallgass Blakey kollégára és próbáld ki a CoreElec szoftvert az Android helyett.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#62837) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszót keresek amit TV-hez HDMI-n keresztül hozzá lehet kötni.
Van távirányítója, beelső tárhelye, HDD/SSD tehető bele.

Vigye a jelenleg aktuális formátumokat, szépen kategorizálja be a filmeket.
Eddig Plex-et használtam asztali PC-ről, ezt szeretném kiváltani.

Kapna netet a fenekébe, szóval a filmekhez töltse le a leírást, borítót, értékelést, stb.

Valamiandroidos médiaboxra gondoltam, de mivel nincs tapasztalatom a témában, írjatok valamit.

Valami KODI-ról hallottam már.

Köszi!

(#62838) Beni2360 válasza coolpet (#62837) üzenetére


Beni2360
félisten

Valami KODI-ról hallottam már. - akkor olvass is róla. :)
Ja és valami kb árat is légyszíves.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62839) Csicsóka válasza coolpet (#62837) üzenetére


Csicsóka
őstag

Akkor neked egy Amlogic box kell. Droid alatt is tűrhető a KODI, de igazán CoreELEC alatt tökéletes. Az összefoglaló lenyitásával kezd, mert ez a legjobb összefoglaló itt a PH-n, és szinte mindent megtudsz belőle.

(#62840) coolpet


coolpet
senior tag

Köszi!

Valami 10K huf körüli box lenne megfelelő, csak médialejátszásra kell, nem kell gaming meg netflix és hasonlók.

Sima egyszerű lélek kell, ami rendeelkezik a Plex Media Szerverhez hasonló felülettel.

Megnézem ezt a KODI-t és OpenElec-et is.

Köszi!

Egyébként ez?

[ Szerkesztve ]

(#62841) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.
A témához nem nagyon értek, de olyan MP-t keresek ami elboldogul a true hd, atmos és egyéb hangsávokkal, rendben kezel felirat fájlokat és 4k + hdr szabványt is tudja. 4k tv és 4k soundbar mellé kéne mert a tv nem támogatja csak a DTS és dd hangsávokat, így a terv az hogy HDMI vel összekötött a soundbart majd a soundbart a tvhez. A tartalmakat meg külső hdd-n usb vel a Mp-re.
Melyik lenne ezek alapján ajánlott Média lejátszó?
Előre is köszi a segítségeket.

(#62842) blakey válasza wulfi (#62841) üzenetére


blakey
titán

4k tv és 4k soundbar mellé kéne mert a tv nem támogatja csak a DTS és dd hangsávokat, - Tudod, ismered az Atmos lényegét? Egy soundbartól ne várj csodát, az Atmos maximum a feliraton fog látszódni, hallani nem fogsz belőle semmit és kb. a HD hangsávnak sincs sok értelme. Egy tisztességes erősítő esetében már lenne és természetesen megfelelő hangsugárzókkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62843) wulfi válasza blakey (#62842) üzenetére


wulfi
tag

Igen az atmostól nem várok csodát, de a hd-ban eddig bizakodtam. Tesztek alapján pedig nem tünnek olyan rosszanak, de visszatérve MP ajánlat mi lenne a fentiek fényében?

[ Szerkesztve ]

(#62844) dgyuri0123 válasza wulfi (#62843) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HD hangnak annyi értelem van, mint az Atmosnak...kb. Csak komoly láncban ad pluszba valamit.

"csak a zene van"

(#62845) wulfi válasza dgyuri0123 (#62844) üzenetére


wulfi
tag

Értem, köszi az infókat. Akkor SB-t hanyagolom, és másban gondolkozom, de egy MP-re így is szükségem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62846) dgyuri0123 válasza wulfi (#62845) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Amlogic S905X, vagy S912 processzoros lejátszók ajánlottak elsősorban az áruk miatt, de amúgy a képminőségük igen jó, nem csak ár/érték viszonylatban.
Hálózatról is szeretnél lejátszani, vagy csak külső HDD-ről?

"csak a zene van"

(#62847) index31


index31
tag

Sziasztok ! Segítséget kérnék !

Lenne nekem egy Pioneer Vsx 329 típusú erősítőm ami a 4K-t átengedi, mert HDMI 2.0 -van rajta de gondolom a HDR-t nem engedné át amihez HDMI 2.0a foglalat kellene. ( Ha valami nem így van akkor jelezzétet ! Köszi )

Szeretnék venni egy médialejátszót ami viszont Dual HDMI-s, erre azért lenne szükségem mert valószínűleg az erősítőm mivel nem engedné át a HDR-t a Tv-re a HDMI 2.0 miatt, így az olyan médialejátszó amin van egyszer egy Hdmi 2.0a a Tv-felé egy Hdmi 1.4 az erősítő felé ami a HD hangokat leközli.

Nektek mi lenne a tanácsotok, hogy vegyek egy Dual HDMI-s Média lejátszót Pl : Zappiti One SE 4K HDR ( Dual Hdmi, vagy Egreat A11 ( Dual Hdmi ) Elég borsos ára van mind kettőnek.

Így gyakorlatilag az erősítőbe csak a HD hangok és a Tv felé csak a HDR jel menne.

Kérdésem : Jó választás lenne ez így vagy ti másképpen döntenétek ? Esetleg nézegettem egy Hdmi Splitter is + olcsóbb médialejátszó de a sok kábel meg még több gomb elriaszt.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#62848) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, olyan médialejátszóra van szükség, ami a következőket tudja:
- 4k anyagok kezelése
- ethernet port
- SMB/Windows megosztások kezelése
- HDMI csati
akkor ez jó lehet, vagy van más, ami ajánlottabb ebben a kategóriában, tehát 30k-ig bezárólag? KÖNIG 4K Android Streaming Box

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62849) péjé válasza index31 (#62847) üzenetére


péjé
őstag

szia,
az Egreat gyárt pont ilyen splittert amit te keresel. Nem olcsó de nem kell AV-t + lejátszót cserélni.
Sok féle cég gyárt splittert, az olcsóknak ne ugorj neki csere/gari lehetősége nélkül.

(#62850) index31 válasza péjé (#62849) üzenetére


index31
tag

Igen az Egreat H10 HDMI Splitter pont ilyen és néztem is de hozzá még kell egy valamilyen média player .

De ha megveszem az Egreat H10-et + veszek hozzá egy 50-60 ezres média playert akkor majdnem ott vagyok, mint egy Zappiti One SE 4K HDR -nél ami viszont egybe adja mindezt kb 10-20 ezerrel drágábban, viszont kevesebb vezeték, kevesebb gomberdő stb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.