Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) djnice válasza Cool Face (#63949) üzenetére


djnice
veterán

Atmos már megy ATV-n: [link]

(#63952) SunMount3r válasza djnice (#63951) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a DD+-os "SD" Atmos, nem a True-HD-s.

(#63953) #09634560


#09634560
törölt tag

Sziasztok!
Elérhetővé vált számomra egy Popcorn Popbox V8 lejátszó. Nem mai darab az igaz, de szerintetek megér valamennyit vagy hagyjam a francba, és elegendő lesz a tévé általi minőség?

(#63954) robi-k válasza #09634560 (#63953) üzenetére


robi-k
őstag

Javaslom, nagyon gyorsan vesd el az ötletet, ez a lejátszó a nem ajánlott termékek kategóriájába tartozik.

(#63955) Osynho válasza #09634560 (#63953) üzenetére


Osynho
addikt

Korábban kaptál ajánlatot S905X box-ra. Az nem jó?

(#63956) BBéci válasza Cool Face (#63949) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az esetben nem az Apple TV dekódolási képességét fogod tesztelni a bitstream hangátvitelével, mert utóbbit nem tudod belőle kicsalogatni. Úgy két lejátszót, két készüléket hasonlítasz össze, valamint a lejátszó szoftvereket, protokollokat.
Ha egy lejátszó ki tud adni bitstream és LPCM hangot is, akkor összehasonlítható az erősítő dekódolási minőségével. Ezt megtettem OPPO-val, Cambridge Audio CXU-val és CXUHD-val.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63957) #09634560 válasza Osynho (#63955) üzenetére


#09634560
törölt tag

de igen.. de ehez nagyon olcsón jutotttam volna hozzá:
tervben is van vagy 905x/d vagy 912-es dobozka vásárlása.. csak idő kérdése, pl nincs paypalom, anélkül nem merek külföldre utalni előre noname cégeknek.

(#63958) BBéci válasza #09634560 (#63957) üzenetére


BBéci
titán

PayPal pár perc alatt elintézhető, van magyar oldaluk is, valamint itteni topikjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63959) djnice válasza #09634560 (#63957) üzenetére


djnice
veterán

Aliexpress is véd, ráadásul most van 6000-ért S912-es, most kell venni amíg van (ez SunMount3r-re is vonatkozik): [link]
Gigabit adapter hozzá, ha kell: [link]

(#63960) #09634560 válasza djnice (#63959) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi. :R mihelyt tehetem és lesz ég, ráállok..

(#63961) TCr válasza djnice (#63959) üzenetére


TCr
veterán

100%, hogy ez az adapter jól működik az Amlogic boxokkal?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63962) djnice válasza TCr (#63961) üzenetére


djnice
veterán

Igen, én ilyent használok napi szinten vele.

(#63963) TCr válasza djnice (#63962) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!
Rendelem is és leállok az S912-n (gigabit + Toslink) való pörgéssel.

Összedugom és azonnal működik, vagy szükséges bármiféle beállítás?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63964) djnice válasza TCr (#63963) üzenetére


djnice
veterán

Működik egyből.

(#63965) TCr válasza djnice (#63964) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63966) Cool Face válasza BBéci (#63956) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Jobb ötletem nincs, hogy hogyan lehetne valami alapszintű összehasonlítást csinálni.

(#63967) BBéci válasza Cool Face (#63966) üzenetére


BBéci
titán

Ha el akarod dönteni, milyen médialejátszót vegyél, akkor összehasonlítod az Apple TV LPCM kimenetét a többi szóbajöhető lejátszó bitstream hangjával. Ha már eldőlt, és megvetted, akkor LPCM van, azt kell szeretni. Számomra kizáró ok a bitstream hiánya, mások vígan elvannak vele.
Lehet tudni - még nem néztem utána - milyen DSP dekódol az Apple TV-ben? Azt el tudom képzelni, hogy van olyan minőségű, mint a 2-300000 forintos házimozi erősítőkben. Viszont sokan magasabb kategóriájút használunk, Te is, és a lejátszó hangminősége alapjaiban határozza meg az egész rendszerét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63968) I'am Dony válasza BBéci (#63967) üzenetére


I'am Dony
őstag

lejátszó hangminősége alapjaiban határozza meg az egész rendszerét.

Ha a lejátszó csak továbbítja a hangot amit az AVR dolgoz fel, akkor ez hogy is van? Playert tervezek ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#63969) BBéci válasza I'am Dony (#63968) üzenetére


BBéci
titán

Sokan ringatják magukat abba a tévhitbe, hogy a különféle lejátszók bitstream hangja egyforma minőségű. Nem akarok senkit megtéríteni, mindenki azt vesz, amit jónak tart. Nekem tök mindegy, nem leszek tőle sem szegényebb, sem gazdagabb.
Hasonlítottam egymáshoz például OPPO BDP-105EU és Dune Base 3.0 hangját, nem egy ligában fociznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63970) SunMount3r válasza #42044160 (#63922) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tipikus Almás minimál dizájn, 6 gombbal még több is van rajta, mint eredetileg tervezték. :D

(#63971) blakey válasza SunMount3r (#63970) üzenetére


blakey
titán

+ tapipad ami érintésre vagy gombnyomásra is reagál, G-sensor, BT+infra, stb. Alázza az összes Androidos box távját. Ilyen kéne minden Androidos médialejátszóhoz, persze normálisan optimalizálva ahhoz a rtendszerhez. kontroller hiányában azzal is jól lehet játszani, azonnal reagál, mintha kis kormány lenne a kezedben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63972) kleinguru válasza blakey (#63971) üzenetére


kleinguru
addikt

Tetszik nem mondom, de nekem az érzékenysége tapipad nem vált be sehogy. a med600-on gyorsabban kikapcsoltam pl az automatikusan betöltött feliratot, vagy sokkal gyorsabban tudtam késleltetést állítani.

Az is igaz, hogy a tekerés ezzel egy "álom" :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63973) blakey válasza kleinguru (#63972) üzenetére


blakey
titán

Ha MrMC-t használsz akkor kétféle módszer van hiszen használja a tvOS motort vagy saját elképzelését.
Feliratok gyors előhívása megy, egy egyszerű app-al történik MrMC eseében, yatse vagy Kore de használhats BT bill-t is, nekem is van billentyűezetes távom.
De gondolom Infuse-t használz az meg másképp működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63974) gippazoid válasza djnice (#63964) üzenetére


gippazoid
senior tag

USB 2.0-n nem nagyon tud gigabit lenni, mivel 480 Mbit/sec a maximális átvitele az USB 2.0-nak.
Ebből jó ha marad 300 Mbit/sec hasznos adat.

Annyi elegendő?

Gippazoid Novelties Inc.

(#63975) gippazoid válasza blakey (#63971) üzenetére


gippazoid
senior tag

Apple TV 4K-van van Bluetooth?
Lehet azon hallgatni az audio-t?
Én nem találtam erre utalást.

Gippazoid Novelties Inc.

(#63976) blakey válasza gippazoid (#63975) üzenetére


blakey
titán

Van, a táv is azon kommunikál. Lehet csatlakoztatni eszközöket, nekem plusz táv és hangszóró valamint kontroller is csatlakozik. Érdekes helyeken nézelődhetsz ha nem találsz erre utaló információt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63977) kleinguru válasza blakey (#63973) üzenetére


kleinguru
addikt

Infuse igen és itt ugye a táviránytó koncepciója miatt ilyen "lassú" a többi kb hasonlóan megy infuse-ban, mint a med600-on volt:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63978) SunMount3r válasza gippazoid (#63974) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bőven elegendő.

(#63979) gippazoid válasza blakey (#63976) üzenetére


gippazoid
senior tag

Inkább érdekes időpontokban, amikor egész napos monitor nézés után még plusz pár órát nézem a monitort csak már félálomban. :D

Gippazoid Novelties Inc.

(#63980) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kinéztem egy X96 MAX S905X2 kütyüt. Az lenne a kérdésem, hogy vezetékes hálózaton keresztül tud e rendesen lejátszani, windows 10-es pc-ről?

Köszönöm.

(#63981) sowi válasza antikomcsi (#63980) üzenetére


sowi
őstag

Én úgy tudom az X2 soc vgaja nem támogatott a különféle elecekben, szóval inkább nézzél ki mást

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#63982) AndrewTdi válasza djnice (#63959) üzenetére


AndrewTdi
addikt

1G8G vagy 2G16G-t érdemesebb inkább?

(#63983) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#63982) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Persze tekintettel arra, hogy csak media lejátszásra lesz használva, semmi másra.

(#63984) djnice válasza AndrewTdi (#63982) üzenetére


djnice
veterán

CE-hez elég az 1/8.

(#63985) general


general
addikt

sziasztok!
bevallom, nem olvastam vissza, bocs, ha már volt téma...

szóval kíváncsi lennék, hang- és képminőség terén mit tud nyújtani az Apple Tv 4k? van értelme venni ilyet egy 2018-as modell 4k tv mellé? Samsung Q7FN. a tv médiaplayere - mint a Samsungok általában - nem játszik le DTS hangot sajnos, az Apple Tv 4k tudja? keresgélem a megoldást, kellene a DTS és van itthon már eleve több almás eszköz. ehhez nem ragaszkodom, a DTS érdekel leginkább, de ha jó a képe, hangja, akkor megérné vennem esetleg.

illetve hasonló és drágább mediaplayerekhez képest milyen a képe, hangja vajon?

(#63986) BBéci válasza general (#63985) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el a legutóbbi 200 hozzászólást, volt erről szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63987) junkpod válasza djnice (#63984) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor is ha valami erőteljesebb skint használ?

Box's don't touch!

(#63988) djnice válasza junkpod (#63987) üzenetére


djnice
veterán

Hát egy Aeon MQ lehet hogy megfogja, de ahhoz a SoC is lassú.

(#63989) farkas-j válasza djnice (#63959) üzenetére


farkas-j
őstag

Ahhoz, hogy kihasználd a gigabites USB-s adapter sebességét, ahhoz USB3-as portra lenne szükség. Ennek az eszköznek viszont a leírás szerint USB2-es portja van csak.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63990) djnice válasza farkas-j (#63989) üzenetére


djnice
veterán

És? Itt nem az a lényeg, hanem hogy a 4K HDR is menjen LAN-on keresztül.

(#63991) daniel2121 válasza general (#63985) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem is hasonló a kérdésem. NAS-ról streamelni filmet,zenét,fotót akkor az Apple TV 4K jó választás? Miért jobb mint egy hasonló árfekvésű Himédia Q5 PRO vagy egy hasonló Dune? Hozzáteszem semmilyen Apple kütyü nincs itthon és gyanítom nem is lesz egyhamar.

[ Szerkesztve ]

(#63992) robi-k válasza daniel2121 (#63991) üzenetére


robi-k
őstag

Nem jobb, egyáltalán nem :)
SZVSZ ATV4K akkor érdemes venni, ha online stream adásokat szeretnél nézni, ellenkező esetben jobban jársz egy médialejátszóval.

(#63993) daniel2121 válasza robi-k (#63992) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi és melyik ajánlott 50-60k körül amelyik 4k-ás. Most van egy Popcorn A210 azt szeretném leváltani.

(#63994) kleinguru válasza robi-k (#63992) üzenetére


kleinguru
addikt

Annyival egészíteném ki, hogy igen ha nincs apple cuccod. A játékokat is csak említem, valójában talán nem érv, de hátha.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63995) sowi válasza daniel2121 (#63993) üzenetére


sowi
őstag

[link]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#63996) blakey válasza daniel2121 (#63993) üzenetére


blakey
titán

Ha nem kellenek a HD hangok és megelégszel a többcsatornás PCM-el akkor az ATV4K a legjobb hálózati lejátszó. Nyugost szívvel ajánlom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63997) general válasza blakey (#63996) üzenetére


general
addikt

becsülettel visszaolvastam 200 hsz-t, de csak bonyolódott a helyzet. :) manapság nincs időm sajna beleásni magamat a témába, ezért reménykedem, hogy néhány tömör mondatban segítetek megérteni és választani. :)

például ez. hogy PCM hang vagy HD, ahogy itt írod (bitstream vs LPCM vagy mi volt, amit az ATV 4K tud), itt mi a gyakorlati különbség minőségben?

talán egyszerűbb, ha leírom, mik az igényeim és mik a meglévő hardvereim, és akkor ti, a tapasztaltabbak tudtok nekem ajánlani. :) legalábbis remélem.

- Mac-en dolgozok, hackintosh és macbook van itthon, illetve iphone, a Windowst csak ritkán kapcsolom be játszani egy kicsit ünnepnapokon kb. :D, tehát filmezéshez nem fogom azt bekapcsolni
- van egy 2018-as Samsung Q7FN tv-m, 10 bit, 4k, HDR (a Samsung HDR10-et támogat), szeretném, ha a médialejátszó ezeket kiszolgálná, a tv sajátja egyáltalán nem rossz, de van limit
- a házimozi erősítő egy régebbi Denon avr1610, 4K-t nem tud (de a képet nem is lövöm át rajta, csak a hangra használom), dolby true hd-t és dts hd-t tud, nem tervezem frissíteni, elegendő, nincs moziszoba
- 5 hangfal van, mélynyomó - egyelőre - nincs, de annyira nem hiányzik, a nagy Tannoy hangfalak adnak elegendő mélyet, elvagyok vele (tudom, más)

ami nekem fontos, amire szükségem van filmnézéshez, képernyő előtt létezéshez:
elsősorban a kényelmes kezelhetőség, jelenleg külső vinyózok & pendrive, rmásolom az mkv-t, tv-be bedug, lejátszik, örül. amikor nem örülök, az akkor van, amikor csak DTS hangja van a filmnek, mert azt a Samsung nem fizette ki, hogy rohadjon meg, nem támogatja, az említett beépített mp itt elhasal.
leginkább ezért gondolkodom most egy médiaplayer beszerzésén. NASom nincs egyelőre, tehát ha jól gondolom, olyan eszköz kell, ami támogatja a MacOS rendszerét, ha hálózatból szeretnék lejátszani. ezen a ponton gondolom az Apple TV 4K előrelép, mint lehetséges alternatíva :D
ahhoz viszont nem olcsó, hogy csak a DTS hangért megvegyem, bár tény, hogy illeszkedik az Apple rendszerbe, másra is tudom használni, ezért meggondolandó (a Dolby Atmos hiányát túlélem, egyébként sincs high end audiorendszerem, ez az LPCM hang dolog meg nem tudom, mi is pontosan)

egyéb alternatívák mik lehetnek, ha maradok a külső hdd-s megoldásnál mondjuk, de kép- hangminőségben igényeim vannak, mert azért az is fontos, ha már vettem egy korrekt tv-t.

elgondolkozom továbbá azon, miért is kell nekem olyan eszköz, ami támogat ilyen-olyan hangformátumot, ha egyszer az erősítőm is tudná dekódolni a DTS HD-t és egyebet. ez lenne az említett HDMI passthrough? tehát az m.lejátszó át is kell hogy engedje a jelet az erősítőnek dekódolásra? vagy ha nem képes HDMI PT-ra, akkor blokkolja? vagy hogy van ez, ezt a részt nem igazán értem...

előre is köszönöm, ha válaszoltok!
:R :R

(#63998) SunMount3r válasza general (#63997) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bárhogy is legyen, ha az erősítőd nem tud 4K / HDR átengedést, akkor 2 lehetőséged van:

1. Olyan média lejátszó, amin van SPDIF kimenet és a hangot azon küldöd külön az erősítőbe. Ekkor csak max DD és DTS hangod lesz. A HD hangokhoz HDMI kell (bele értve a sokcsatornás PCM-et is). Az ATV 4K-n pl. nincsen SPDIF.

2. Egy HDMI Splitter beiktatása a lejátszó és az erősítő közé, ami leválasztja a hangot a képről, annak csak azt, a TV-be meg a képet küldi, külön HDMI kábelen. Így win-win, 4K / HDR kép és HD hangok. És megúszod ez az erősítőcserét.

[ Szerkesztve ]

(#63999) BBéci válasza general (#63997) üzenetére


BBéci
titán

"PCM hang vagy HD, ahogy itt írod (bitstream vs LPCM vagy mi volt, amit az ATV 4K tud), itt mi a gyakorlati különbség minőségben?"
A filmek hangja általában tömörített (a jobb koncertekhez mellékelnek sztereó PCM-et), amit vagy a lejátszó, vagy az erősítő dekódol, készít belőle LPCM-et. Amit az erősítő analóggá alakít. Ezeket lehet jól és kevésbé jól is végezni, készülékfüggő.
A Denon AVR-1610 alap tudású erősítő, dekódolási képessége annak megfelelő, tehát simán előfordulhat, hogy egy lejátszó jobb hangminőséget állít elő.

Szubláda elsősorban nem azért kell, mert a frontsugárzók nem mennek elég mélyre. A .1 sáv a többitől teljesen független, önálló, aminek a jelét nem jó dolog rákeverni a front csatornákra. Másrészt a 80-100 Hz alatti tartomány megszólaltatása igényli a legtöbb erőt, teljesítményt. Ha ezt a házimozi erősítőre bízod, elszívja annak erejét és nem marad elegendő kakaó a frekvencia-tartomány többi részére. Ez valamennyire érvényes az összes hangdobozra. Ha levágod a jelet 80 Hz-en, a többi sokkal elevenebben, tisztábban fog szólni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64000) blakey válasza general (#63997) üzenetére


blakey
titán

- van egy 2018-as Samsung Q7FN tv-m, 10 bit, 4k, HDR (a Samsung HDR10-et támogat), szeretném, ha a médialejátszó ezeket kiszolgálná, a tv sajátja egyáltalán nem rossz, de van limit
- a házimozi erősítő egy régebbi Denon avr1610, 4K-t nem tud (de a képet nem is lövöm át rajta, csak a hangra használom), dolby true hd-t és dts hd-t tud, nem tervezem frissíteni, elegendő, nincs moziszoba
- ebben az esetben az eszköz közvetlenül a TV-hez csatlakozik íg lesz 4K/HDR/10 bit, hangot meg az eszközből vagy a TV-ből optikain csatlakoztatod az erősítőhöz.

ami nekem fontos, amire szükségem van filmnézéshez, képernyő előtt létezéshez:
elsősorban a kényelmes kezelhetőség, jelenleg külső vinyózok & pendrive, rmásolom az mkv-t, tv-be bedug, lejátszik, örül. amikor nem örülök, az akkor van, amikor csak DTS hangja van a filmnek, mert azt a Samsung nem fizette ki, hogy rohadjon meg, nem támogatja, az említett beépített mp itt elhasal.
- ezt hálózatról is megoldhatnád, futtatsz egy Serviio-t, Plex-et, Emby-t a gépen és a TV-n meg lejátszód, nem kell USB-zni. ATV minden hangot megszólaltat, tehát semmi sem lesz néma, mindegy, hogy DTS vagy True HD de LPCM-be fogja továbbküldeni.

leginkább ezért gondolkodom most egy médiaplayer beszerzésén. NASom nincs egyelőre, tehát ha jól gondolom, olyan eszköz kell, ami támogatja a MacOS rendszerét, ha hálózatból szeretnék lejátszani. ezen a ponton gondolom az Apple TV 4K előrelép, mint lehetséges alternatíva :D - nem kell támogatnia, elég ha látja és a Samsungod is látná ha feltelepítesz egy Serviiot, Plex-et, Emby és ezek tudják a DTS-t is dekódolni. :) Egyébként bármi jó lehet neked, a 15e Ft-os Amlogic boxtól a 250e Ft-os Oppoig bármi, neked kell eldöntened, hogy mit is szeretnél. Egyébként a router USB-je is megfelelő NFS/SMB megosztásra, tehát akár onnan is etethetnéd a lejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.