Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Hyena válasza balage25 (#62750) üzenetére


Hyena
senior tag

Es milyen processzor van benne?
Itt a problematikus keszulekben egy 2020t van.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#62752) zuzo28


zuzo28
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni médialejátszó vásárlásában:

Elképzelés:
- Ár: nem filléres és nem is csúcskategóriás
- Szükséges hálózati működés LAN és Wifi
- Belső HDD nem szükséges, Synology NAS-al szeretném használni
- FullHD minőségben kellene, hogy vigye a filmekek és értelmezze a magyar karaktereket a feliratban
- Youtube és HBO GO menjen rajta
- Az asszony is tudja kezelni, így jó lenne a magyar menü és mesék miatt csatlakoztatható billentyűzet a keresés megkönnyítésére.
- Tudja optikai kimeneten az 5.1-es hangot

Köszönöm előre is!

(#62753) balage25 válasza Hyena (#62751) üzenetére


balage25
senior tag

E3 1220L V2 proci.

En az Embynek egy portable kiadasat probaltam ki szamitogepen, nem xpenologyra tettem fel. Nem szeretek telepiteni semmit, amig nem tudom, hogy hasznalni fogom e.
A PLEX-et hasznalom, az fent is van az XPEnologymon.

(#62754) BBéci válasza Jaded (#62712) üzenetére


BBéci
titán

Hülyeséget írtam, mert nem a NAS-ra, hanem az Apple TV-vel a NAS-ról streamelésre gondoltam, amikor azt írtam, hogy arra van kitalálva. :B

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62755) Denonavr


Denonavr
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek azzal tapasztalata, hogy a hangba egy realtek vagy sigma chipes lejátszó nyúl bele jobban? Szeretnék valamilyen coax kimenetes lejátszót, főleg zenelejátszásra (flac). Filmeknél elég, ha viszi a fulld hd mkv-t. Mede8er med800, dune base 3.0/3D, illetve popcorn vtenben gondolkodom.

Köszönöm!

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#62756) Jaded válasza BBéci (#62754) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor jól értem, hogy a routerre dugom a NAS-t (ahogy most is van), az Apple tv-t és az Apple tv HDMI-n a tv-be? És minden gond elszáll? :D

Renault Megane IV Limited

(#62757) Patice válasza Jaded (#62756) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, NAS-t a routerre kell kötni, a router meg intézi az osztást akár vezetéken, akár wifin.

ATV4-et meg igen, HDMI-vel a TV-re kell kötnöd.

A router és az ATV4 között kábelt ajánlanék, de lehet wifi is, csak akkor számíts random akadozásra is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62758) Jaded válasza Patice (#62757) üzenetére


Jaded
senior tag

Mindenképpen kábelen lesz, jelenleg a tv is azzal van és a NAS is (Cat6).

Renault Megane IV Limited

(#62759) Patice válasza Jaded (#62758) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor ezzel a részével nem lesz gondod. A többit az eszközök beállításaival éred el.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62760) bacee


bacee
csendes újonc

Sziasztok!

Mennyire lehet médialejátszóval torrentezni?
Számítógép helyett keresek megoldást. Olyan médialejátszót keresnék, ami kezel 2 külső vinyót, lehet vele stabilan torrentezni, kezelje a magyar ékezetet (bár ez gondolom alap), menjen rajta a HBO GO és a spotify, és usb-s billentyűzetet és egeret is kezeljen.

Ezeket tudják az androidos lejátszók?
Tudtok ajánlani konkrét terméket?

vagy vegyek inkább egy torrent kliens-es routert?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#62761) Csicsóka válasza bacee (#62760) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nézz át az S905 topikba, keress rá a transmission, és aria2 szóra. Rengeteget foglalkoztunk ott a témával. Az olcsó routereknél nagyságrendekkel többet tudnak ezek a boxok. (40 MB/s-al ír HDD-re)
Az összefoglalóban vannak ajánlott típusok, és egyéb okosságok.

[ Szerkesztve ]

(#62762) zsolt320i válasza bacee (#62760) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ez engem is érdekel, követem...

(#62763) bacee válasza Csicsóka (#62761) üzenetére


bacee
csendes újonc

köszi :) meglesem :R :R

(#62764) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy lg 38uc99 monitort. Ehez szeretnék android alapú média lejátszót. Viszont a monitor 3440x1600p felbontással bír. Így az volna a kérdésem hogy melyik az a lejátszó eszköz ami kompatibilis lenne? Netezni videókat nézni használnám, amíg nem lesz számítógépem.

Chrome cast vagy xiaomi mi box 3 esetleg jó lenne?

_A7M3_

(#62765) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!
Leszeretném cserélni acryan minit! Mit érdemes venni? Mede8er?

(#62766) djnice válasza Zafi (#62765) üzenetére


djnice
veterán

7-8000 Ft-ért van S905X-es box, rá kell tenni egy CoreELEC-et és lesz egy 4K HDR médialejátszód. Mede8er-t csak akkor vegyél, ha ingyen adják.

(#62767) Zafi válasza djnice (#62766) üzenetére


Zafi
tag

Köszi

(#62768) Zafi válasza djnice (#62766) üzenetére


Zafi
tag

https://www.tomtop.com/p-v2481eu.html
Ez jó lehet?

(#62769) djnice válasza Zafi (#62768) üzenetére


djnice
veterán

Igen.

(#62770) babati


babati
aktív tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Édesapámnak nem rég vett sony tévéjének a youtube támogatása megszűnt. Elég gyakran használta. Olyan alternatívát keresek ami ezt a problémáját megoldja és egy multimédia centeren gondolkodom. Ha van más ötlet szívesen fogadom. Mik közül választhatnék ami alkalmas ilyen célra? Okostelefonja nincs és pc-je sem. Az ötleteket és segítségeket előre is köszönöm. Üdv.

(#62771) TeeJay


TeeJay
félisten

Sosem volt még média lejátszóm mivel LG Smart TV mindent tudott tolni igaz webos 2.0 rendszer kicsit lassú szegény
Viszont a jövőben tervezek audio rendszert és ahhoz külső lejátszó kellene ugye?

Melyik készülék az ami ajánlott 4K-ra és mkv-t tudja és DLNA-n tud filmet tolni?
LAN-on van mostani TV is

Ja és olyan kellene ami valahogy HDMI-ARC vagy optikain egy hangrendszerre tolja a hangot frankón

Vagy várjam meg a HDMI-eARC mire elterjed?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62772) blakey válasza TeeJay (#62771) üzenetére


blakey
titán

Melyik készülék az ami ajánlott 4K-ra és mkv-t tudja és DLNA-n tud filmet tolni? - DLNA? ez médialejátszók esetében nem nagy kérés és nem is túl "minőségi", inkább SMB/NFS a használatos, DLNA korlátozott tudással bír, TV-khez jó, elegendő.
Amlogic boxok CoreELEC-kel, pl. Mecool BB2, Minix Neo U9-H, Apple TV 4K, Himedia Q5/A10Pro, Zidoo X9S/X10, Dune HD Pro 4K-
HDMI ARC az erősítő és TV kérdése, a lejátszónak ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62773) TeeJay válasza blakey (#62772) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi na ennek az smb/nfs-nek utána olvasok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62774) mrcruiser


mrcruiser
csendes tag

Sziasztok

Korábban kaptam már tőletek hasznos tanácsot az Amlogic S905X boxommal kapcsolatban, amivel az volt a problémám, hogy indokolatlanul sokat bufferel és 4K filmet nem is volt hajlandó lejátszani. Akkor a csere helyett azt javasoltátok, hogy telepítsek rá LibreELEC-et és lássak csodát :) .

A csoda meg is volt, de sajnos csak ideig-óráig. Pár hét problémamentes használatot követően ismét megjelent - már LE alatt - a bufferelési hajlam és mostanában egyre többször lefagy a box filmnézés közben, ami elég idegesítő (TV hátulján van, erősen tornászni kell a tápkábel manipulációjához :(( .

Fentiek okán ismét előtérbe került, hogy feladom a küzdelmet ezzel a boxal és veszek valamit, ami nem táncol ennyire az idegeimen. Az igényeim az alábbiak:

- WDMYCLOUD-ról történő lejátszás támogatása 4K 60fps-ig. A routerem gigabites, de a TV-nél lévő switch (megy egy kanóc a TV-be, egy pedig a boxba) jelenleg csak 100Mbites - ezt tervezem gigabitesre upgradelni
- SPDIF és/vagy koaxilális hangkimenet, mert a hangrendszerem nem támogatja a HDMI passthrough-t és ezen nem is szeretnék változtatni, teljesen elégedett vagyok a régi, jól bevált Yamaha erőlködőmmel
- 60k a lélektani határ, amit hajlandó vagyok erre áldozni, de ha nem kell kimaxolni, akkor nem fogok elszomorodni

Az igényeim- és az összeolvasott információk alapján az alábbi játékosokra szűkítettem le a kört:

- Minix NEO U9-H: 45k alatt beszerezhető itthon, látszólag megfelel az igényeimnek, gigabit ethernet, SPDIF hangkimenet, HDMI 2.0, 4k@60fps támogatás a kotta szerint
- Himedia Q10 pro: hozza a Minix szintjét, plusz lehet bele HDD-t tenni, ami nekem nem szempont, cserébe 57k körül van az ára
- Himedia A5: 50k-ért (emag ár) hozza gyakorlatilag a Minix szintjét
- Himedia Q30: 34k árával a legolcsóbb, HDMI 2.0, 4k@60fps és SPDIF, de csak 100Mbit-es LAN van benne és a GPU gyengébb, mint a Q10 pro-ban vagy a Minix-ben és a ROM is csak 8GB, de ez nem szempont, mert úgysem töltök rá különösebben semmit
- Apple TV4K: épp a lélektani 60k határ alatt, HDMI 2.0, 4k@60fps, gigabit ethernet, de nincsen rajta SPDIF hangkimenet, így csak egy HDMI audio extractorral tudnám kiszedni belőle az erősítőhöz szükséges optikai jelet, ami egyrészt plusz költség, másrészt beviszek a rendszerbe még egy komponenst, ami javítani biztosan nem fog az eredményen, de rontani tud rajta, ha pl. átvernek és nem tudja a HDMI 2.0 out-ot. Hozzátenném még, hogy nem vagyok alma fun, nincsenek alma cuccok otthon, tehát a márka és a kompatibilitás miatt biztosan nem venném meg.
- Dune-ből a lélektani határ alatt csak a HD Solo Lite érhető el, ami csak HDMI 1.4-et támogat, így a HDR10 és a 4K@60fps felejtős.
- NVIDIA Shield fölötte van a lélektani határnak vagy 15-20k-val, de ezt sem vetettem el egyből, viszont ennek sincsen SPDIF kimenete, játszani meg nem akarok sem ezzel, sem bármelyik másikkal.

A felsoroltak közül számomra a Minix tűnik az optimális választásnak, de azért írtam ezt a posztot, hogy a szakavatott kollégák el tudjanak tántorítani ettől, vagy - szerencsés esetben - meg tudják erősíteni az elhatározásomat. Illetve a Q30 kapcsán számolgattam azt, hogy a 100Mbit viszonylag sokáig elég lehet, de eljöhet az a pont, amikor már kevés.

Kérdés: ezek a lejátszók, vagy közülük némelyik tudja vajon a 4k@60fps-t H.264-es kódolás mellett is vagy csak H.265 esetében? Saját videók esetében (Yi 4K+) előfordul ilyen állomány, amelyeket most nem tudok zökkenőmentesen megnézni (workaround, hogy Youtube-ra feltolom és onnan nézem a TV kliensével).

Előre is köszönöm a tanácsokat és bocsánat a hosszú post-ért :R !

[ Szerkesztve ]

(#62775) djnice válasza mrcruiser (#62774) üzenetére


djnice
veterán

A bufferelés a 4K filmeknél a 100-as LAN miatt van. Az S905X soha nem fagy LE/CE alatt, ez max túlmelegedési gond lehet vagy hibás eMMC / SD kártya.
Vegyél egy gigabites adaptert az S905X-hez és cseréld le a switchet, majd rakd fel rá a legújabb CoreELEC-et.

(#62776) mrcruiser válasza djnice (#62775) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

A buffererlés probléma 1080p-s filmeknél is jelentkezik, amit a 100-as LAN-nak gond nélkül tudnia kellene. Tapasztalat, hogy factory reset után 1-2 hétig Android alatt is elfogadhatóan működik a box, de utána jönnek a problémák. Azt reméltem, hogy LE alatt ez megszűnik majd, de úgy tűnik, hogy nem.
Ettől a box-tól már elment a bizodalmam, ezért gondolkodom egy újban, ami viszont legyen inkább drágább, de tudja azt, amit ígér, megbízhatóan.
Régebben egy WD TV Live-ot használtam, az pl. még most is teszi a dolgát a gyereknél. Hosszú távon kifizetődik a minőség.

(#62777) djnice válasza mrcruiser (#62776) üzenetére


djnice
veterán

Akkor ez melegedés lesz, szedd szét és nézd meg hogy nem-e csúszott le a SoC-ról a borda. De a hőfokot látod LE alatt is.
Ha mindenképp váltani akarsz akkor Minix, de az is csak LE/CE alatt lesz tökéletes vagy ha nem zavarnak az apróbb képminőségbeli hibák, akkor Zidoo X9S.

(#62778) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Ez a táblázat mennyire korrekt?
Én is a MINIX NEO U9-H -vel szemezgetek, a CE/LE miatt, de ami zavar, hogy nincs HDMI2.0a ezért gondolom HDR sincs, és a youtube csak Full HD-t képes lejátszani.
Gondolom a LE/CE a HDR gondot nem tudja megoldani, de youtube onnantól kezdve nézhető lesz 4K-ban is?

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#62779) mrcruiser válasza djnice (#62777) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Akkor váltás esetén jó irány lehet a Minix? Most találtam olyan bejegyzést is a LE fórumon, hogy az Amlogic 912 SoC-okat nem fogja már sokáig támogatni a LE, míg az S905-ös SoC-ok támogatása megmarad.

(#62780) blakey válasza zsolt320i (#62778) üzenetére


blakey
titán

HDR képes az U9-H Android és CE alatt is. Youtube 4K meg van pl. Smarttube-al.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62781) mrcruiser válasza zsolt320i (#62778) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

A gyári leírás szerint van HDR támogatás. Most vajon melyik az igaz?

(#62782) zsolt320i válasza mrcruiser (#62781) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:D :R
viszont akkor a HDMI 2.0 és 2.0a közötti különbség nem igaz.
Katyvasz van...!

[ Szerkesztve ]

(#62783) SunMount3r válasza zsolt320i (#62778) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az U9-H épp, hogy HDR-es, inkább a gyári spec-ekben bíznék. S912-es proci van rajta, tehát LE/CE alatt is tudnia kellene a HDR-t. Az U1 az ami nem tudja a HDR-t.

Szerk.: de igaz, a HDR 2.0a kell, csak a táblázat a hibás. Ez amúgy is egy olyan dolog ami akár egy firmware frissítéssel megoldható, ha az eszközről nem spórolták le a minőségi HDMI vezérlőt.

LE/CE alatt mindig is kérdéses lesz a YT, inkább van rá nagyobb esély Android alatt. Ha a gyári app-al nem menne a 4K YT, akkor ezt lehet megpróbálni rá. Legalábbis sok Android-on működik.

[ Szerkesztve ]

(#62784) blakey válasza mrcruiser (#62776) üzenetére


blakey
titán

Nincs valami nagyon meleg eszköz közelében? Lehet, hogy egy jól szellőző helyen nem lenne gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62785) boroskarcsi válasza blakey (#62784) üzenetére


boroskarcsi
tag

azt írja a tv hátulján van -lehet megkapja az összes meleget ami kijön a tv-ből.....?

[ Szerkesztve ]

(#62786) blakey válasza boroskarcsi (#62785) üzenetére


blakey
titán

Akkor egyértelmű, nincs min csodálkozni, ott minden szaggatni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62787) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok !

Szeretnék venni egy Dune HD Smart D1 médialejátszót ,mi a véleményetek erről a lejátszóról? Egyébként a filmeket egy Sencor tv Tunerrel nézem erre van rácsatlakozhat a egy 2 TB merevlemez . Szeretnék újítani , mennyiben fog változni a kép és hangminőség?

Elöre is köszönöm a hozzászólásokat!

(#62788) dh66e válasza jocoka75 (#62787) üzenetére


dh66e
veterán

Öreg ,de megbízható készülék.
A sencorhoz képest sokkal jobb,de kérdés milyen a kijelződ amin nézed.

(#62789) jocoka75 válasza dh66e (#62788) üzenetére


jocoka75
tag

140cm-es Full hd kijelzőn nézném egyenlőre.

(#62790) dh66e válasza jocoka75 (#62789) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha jó a tv akkor a lejátszó is jó lesz,de a topikjában többet megtudhatsz róla..

(#62791) Beni2360 válasza jocoka75 (#62789) üzenetére


Beni2360
félisten

egyenlőre - ez mit takar?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62792) BBéci válasza Beni2360 (#62791) üzenetére


BBéci
titán

Jogos és ravasz kérdés, én is kíváncsi vagyok a válaszra. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62793) boroskarcsi válasza Beni2360 (#62791) üzenetére


boroskarcsi
tag

:)

(#62794) bsanya válasza Beni2360 (#62791) üzenetére


bsanya
aktív tag

Gondolom egyelőre akart lenni, ami azt jelenthetné, később újat-jobbat szeretne majd :C :R

Xiaomi Mi 11i

(#62795) BBéci válasza bsanya (#62794) üzenetére


BBéci
titán

Gondolni mi is tudunk, de azzal nem leszünk előrébb. Jó lenne, ha az válaszolna, aki leírta az egyenlőre szót az egyelőre, vagy akármi más helyett.
Kis magyar nyelvtan. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62796) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

szevasztok!

találtam egy érdekességet, nagyon sok helyen ekézték a rockchipeket, gondolok itt főleg az rk3399-re ami hw-ben nagyon acélos de idáig mindegyik android boxot ami ezzel volt szerelve lehúzták.
kíváncsi vagyok, hogy ez milyen lesz?
ha a minix terméket épít rá, gondolom nem a hw-es médiaképességeivel van baj a chipnek.

[ Szerkesztve ]

(#62797) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
Magicsee n4 -el volt már valakinek dolga?
[link]

(#62798) Csicsóka válasza tcsaba007 (#62797) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt van róla pár infó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.