Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) kleinguru válasza $atirka (#63747) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos ATV nem tud youtube-ot illetően 4K-t, mert eltérő kodeket használnak (google vs apple)

Lehet valamikor megoldódik, lehet nem.

Amire használnád kiváló különben az ATV:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63752) divan válasza gippazoid (#63750) üzenetére


divan
senior tag

Nincs túl sok tapasztalat róla eddig, nem tudni milyen rajta a droid. CE egyelőre nincs rá, lehet, hogy soha nem lesz, lehet, hogy holnap már lesz. ;]

(#63753) $atirka válasza mandju (#63748) üzenetére


$atirka
senior tag

Akkor jól láttam a 1080P-t a fotón, mindenesetre megtévesztő a neve, vagy az a hirdetés.

Az a Beelink még elmegy kategória?
Ezt érdemes androidon hagyni, vagy coreelec?
(ezt inkább megkérdezem az eladótól :) )

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63754) $atirka válasza kleinguru (#63751) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi!

Jól láttam valahol, hogy a távirányítója felső része "touchpad?"?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63755) kleinguru válasza $atirka (#63754) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, szokást igényel, de használható.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63756) blakey válasza $atirka (#63754) üzenetére


blakey
titán

Igen, viszont számodra az Amlogic S912-es CoreELEC-el jobb választás, mint médialejátszó jobb, de csak CoreELEC-el. ATV 4K is jó csak ismerni kell a korlátait.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63757) gippazoid válasza divan (#63752) üzenetére


gippazoid
senior tag

Van valamilyen jelenleg kapható, ajánlott player, ami mondjuk 4K-ra is jó lesz majd? Tehát nem az 1/8 GB-os konfig...
Hazai forgalmazással...

Vagy pedig:
ezt lehetne ilyen célra használni? Pl. egy libreELEC-es SD kártyával boot-olva?

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/boards-kits/nuc/kits/nuc6cayh.html

Van otthon pont hozzá való 4 GB RAM-om (sőt még egy SSD-t is tudnék felszabadítani).

Gippazoid Novelties Inc.

(#63758) ctrlaltdel13 válasza blakey (#63756) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hi all.

Vero 4k+ al kapcsolatosan érdeklődnék.
Olvastam róla hogy erősen nem ajánlott jelenleg.
Valaki kiokosítana?

(#63759) junkpod válasza gippazoid (#63757) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a LibreElec és forkjaitol nem idegenkedsz, akkor egy 9xx-es amlogic box meg 1/8GB esetén is tökéletesen viszi a 4K filmeket. Persze mindig jobb a több RAM, 2/xxx azért még kevésbé lehet szűk keresztmetszet.

Box's don't touch!

(#63760) Patice válasza ctrlaltdel13 (#63758) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amikor megjelent a Vero 4K+ akkor rácuppantam, hogy végre egy normális box normális OPrendszerrel (OSMC) és még támogatás is van mögötte így vettem egyet.

Minden OK a dobozkával, elég gyorsan, pattogósan működik csak a hálózat nem. Számomra is érthetetlen, hogy hogyan adhattak ki így egy zászlóshajónak kikiáltott lejátszót, amikor úgy bufferel hálózati lejátszáskor mint a fene. (Gigabites, vezetékes hálózatom van itthon, erős routerrel, épített szerverrel.)

blakey az én példányomat tesztelte, egyet értettem vele, hogy valami még nagyon el volt kefélve a gigabites vezérlő driverében. Konkrétan sz**bbul működött, mint egy kínai box LibreELEC-kel, vagy CoreELEC-kel. Nem is csodálkozom, hogy még neten sem jelent meg róla egyetlen egy "hivatalos" teszt sem. A hálózati problémák esetén azt írták a külföldi fórumaikon, hogy a Kodi szoftveres hálózati meghajtó fölcsatolása hibás, így az okozza az akadásokat, bufferelést. Megoldásként azt javasolták, hogy parancssoros felületen az fstab módosításával kell fölcsatolni NFS használatával a hálózati meghajtókat, így megoldódnak a problémák.
Hát, én ezt is kipróbáltam az óév utolsó napjaiban és tényleg sokat javított a helyzeten, de nem volt még 100%-os, mert a megosztásokban mászkálva még azért töltögetett kicsit, hogy meg tudja jeleníteni a fájllistákat. Ez lehet, hogy még megfelelő fstab opciókon múlik, de könyörgöm, ez egy gyári médialejátszó, nem egy hekelendő box, amit negyedáron vesz az ember. :W

Kéthavonta adnak ki rá szoftveres frissítést, amiben a Kodi fővonalának újításait követik le. Idén pont Január 1-én kiadták a következő csomagot, frissítettem, ezzel már egész jó a gépezet, de még sajnos mindig nem 100%-os. A changelog-ban sok hálózatot érintő frissítés (is) olvasható. KI akarom majd újra próbálni, hogy mi a helyzet, ha újra soft-mount-tal veszem csak fel a hálózati megosztásaimat a Kodi felületén. Kíváncsi vagyok, hogy ott is van-e fejlődés.

Jelenleg én sem ajánlanám még 4K tartalomra. FullHD az már OK, de ennek pont a 4K/HDR lenne a lényege. --> Megfelelő megjelenítő birtokában (karácsonykor újítottam) ezt is megnézem még majd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#63761) ctrlaltdel13 válasza Patice (#63760) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nagyon köszönöm.
Akkor ha már ennyire benne vagy konkrétan kérdeznék.
Adott egy htpc amit ki szeretnék váltani egy plug and play megoldással.
Projektor kiszolgálására lenne, csak is fullhd-ra, semmi 4k hdr és társai.
Milyen megoldással tudnám megvalósítani hogy a pcben levő háttértárat hálózaton lássa, és onnan lejátszak le?
Erre gondoltam egy média lejátszót, csak nen tudom dedikált gyári, vagy valami kis kínait ami mókolással LE vagy CE alatt kodit futtat.

(#63762) Patice válasza ctrlaltdel13 (#63761) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahhoz, hogy a PC-n lévő tartalmat lássák a kínai boxok, vagy a Vero 4K(+) is, ahhoz kell egy program, vagy inkább NAS (OP rendszer), ami a megfelelő protokollal (SMB, NFS) való megosztást elintézi.

Én épített gépen használok OpenMediaVault-ot médiaszervernek. Nekem tökéletes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#63763) SunMount3r válasza ctrlaltdel13 (#63761) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha Windows-od van a PC-n, akkor ezt követve eléggé egyszerű az SMB beállítása és a KODI-hoz is ott az útmutató. Én is egy "mindenes" PC-ről (ráadásul noti-ról, külső winyókkal) játszok le SMB-ről. Nem feltétlen kell hozzá dedikált NAS, vagy szerver gép, csak jó tudni, hogy ha pl. 4K lejátszás van, akkor érdemes azt a PC-t "békén hagyni" a lejátszás idejére. (Bár az is attól függ, milyen konfiguráció, még lehet, hogy egy Office, vagy böngészgetés is simán elmegy mellette).

[ Szerkesztve ]

(#63764) ctrlaltdel13 válasza SunMount3r (#63763) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kicsit bonyolultabb a helyzetem.
Az épített pc-m amin win7 van egy másik helyiségben foglal helyet,mint ahol a filmeket nézem.
(Nappali és konyha fala átfúrva, ott megy át a hdmi az avr-be)
Eddig innen indítottam a filmet és helyeztem át a képet a másodlagos megjelenítőre.
De mindig mászkálnom kellett ha indítani,megállítani stb kell.
Viszont úgy szeretném, valahogy megoldani, hogy a pc-n tudjam kezelni a letöltést,viszont egy mediaplayer-el lássam a tartalmat és kezelni is tudjam.

(#63765) SunMount3r válasza ctrlaltdel13 (#63764) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "letöltés" itt már tényleg OFF Topic, de miért akarod a PC-s letöltést a média lejátszóról kezelni? Legtöbb esetben (és klienshez) elég egy okosteló, vagy tablet, aminek a saját remote app-jával, vagy web-es kezelőfelületről tudod elérni és kezelni (Bittorrent Topic). Persze, ha Android-os a Box, akkor azon is ugyan így megoldható, de körülményesebb (mert arra is egeret, vagy tapipados bill.-zetet kellene dugnod), ez nem tudom miért lenne jó?

A hálózati elérés/lejátszás meg épp arról szól (és attól jó), hogy a PC-nek és a média lejátszónak csak egy hálózatra (router-re, vagy Swicth-re) kell csatlakozni és azon keresztül "elérik egymás tartalmát", tehát a lejátszó a PC-d winyójáról tudja stream-elni a videókat és ez független a torrent-ezéstől. A hálózati kábeleket meg csak a router-ig kell behúznod. Szerk.: a távoli állomány kezelés is megoldható KODI alól is és Android-os File kezelőkkel is, hogy a lejátszóról kezeld a PC-s file-okat, de mint fent is írtam, erre egyszerűbb egy mobil eszközt befogni.

[ Szerkesztve ]

(#63766) djnice


djnice
veterán

S912-es 6500 Ft-ért: [link]
Gigabit adapter hozzá: [link]

(#63767) TCr


TCr
veterán

Urak, S905X és S912 között tapasztaltok képminőségbeli eltérést az S912 javára, CE esetén?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63768) blakey válasza TCr (#63767) üzenetére


blakey
titán

Szerintem S912-nek egy hangyányit jobb a képe, szebbnek láttam az átmeneteket, jobb a Chroma, egyébként S905-nek a leggyengébb a képe, S905X/W-nek jobb és S912-nek a legjobb a három közül és CoreELEC-kel összehasonlítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63769) TCr válasza blakey (#63768) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63770) djnice


djnice
veterán

Az vicces, hogy gyakorlatilag nincs olyan médialejátszó az Oppo-n kívűl, amelyik rendesen át tudná küldeni a HDR metaadatokat: [link], [link]

(#63771) blakey válasza djnice (#63770) üzenetére


blakey
titán

Nekem nincsenek műszereim viszont van Apple TV-m és a MrMC szerntem jobb HDR-re, tehát akkor érdemes bármilyen következetést levonni bármelyik készülékről ha körültekintően mindent figyelembe vettünk, ATV-nél ez különösen igaz, mert mindegyik lejátszó app másképp viselkedik és az Apple TV nem egyenlő az Infuse-al, az Infuse még a demo Dolby Vision anyagokat sem ismeri HDR-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63772) SunMount3r válasza djnice (#63770) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"The one that passed metadata? It’s a HiMedia Q10 Pro."

[ Szerkesztve ]

(#63773) djnice válasza SunMount3r (#63772) üzenetére


djnice
veterán

Igaz, elkerülte a figyelmemet. Amúgy a jövő héten érkezik hozzám egy linuxos HiSilicon-os cucc, jó lenne 4K HDR TV-n is letesztelni.

(#63774) kikkoman


kikkoman
csendes tag

Sziasztok!

Medialejátszót keresek, igazából főként zenehallgatásra, de azert nem szeretnék bruttó 50-60 ezer Ft-nál többet költeni rá, ha nem muszály.

Ami fontos lenne:
1. legyen benne vmi nem szupergagyi DA átalakító (sztereó elég)
2. a Spotify app fusson rajta - jó esetben android telről lehessen vezérelni (pl. tv, laptop esetén ezt lehet)

Ami jó lenne, de ha nincs, azért el tudok élni nélküle:
3. kis "drótos vevőegység", ami a távirányító jelét veszi (pl. Samsung tv-nek van ilyenje), mivel esélyesen zárt fiókba kerülne / vagy wifis távirányitó
(ha nincs, akkor majd zenehallgatáskor kinyitom a fiókot :), nem para)

Opcionális plusszok:
4. Youtube
5. Flac
6. Optikai bemenet

Nagyon szépen köszi a segítséget!

(#63775) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Kb 8 éve vásaroltam egy 50"-os full hd tv-t és hozzá egy WD TV Live média lejátszót, amihez egy WD, usb 3.0-ás külső HDD-re letöltöttem FullHD-ben kedvenc filmjeimet. Valamimt egy Yamaha házimozi erősítőt és hangafal szettet használtam.
Most fogok vásárolni egy, 55"-os kb 200k körüli UHD, HDR tv-t illetve az 1TB-s külső HDD-met is kb 3-4 TB-re fogom cserélni, mert ahogy néztem a korábbi full hd-s tartalmak kb 30GB méretei helyett, most filmenként 50GB körül kell számolni.

Kérdésem az, hogy milyen média lejátszót érdemes ahhoz vásárolnom, amivel a letöltött 4K-s tartalmakat letudom jászani úgy a lehető legjobb minőségben, hogy ne kelljen babrálnom a rendszerét?! Összekötve az erősítőmmel DD és DTS hangot is kezeljen, sőt idővel lehet az 5.1-et is 7.1-re cserélem. Egyáltalán van szükségem média lejátszóra vagy ezekben az új TV-k ben beépített lejátszók már kezelnek mindent minőségben? Annak idején a full hd-s tv-nél is ez volt az ígéret aztán rá kellett jöjjek, hogy ez max ilyen dvdrip meg brrip-ekhez használható..

Köszönöm!

(#63776) blackalex válasza Shurycen (#63775) üzenetére


blackalex
csendes tag

Nem fogja lejátszani a tévé az összes 4K filmet és ha arról nézel olyat amit mégis,akkor gyenge a hang ha optikán keresztül viszed vissza az erősíti felé. Egyértelműen kell a média lejátszó...

(#63777) Shurycen válasza blackalex (#63776) üzenetére


Shurycen
tag

Szuper, Köszönöm a választ! Sejtettem, hogy ez a helyzet, mint ahogyan ez korábban is így volt, no de akkor mit érdemes most vásárolni?

(#63778) sowi


sowi
őstag

Sziasztok!

Egy ideje mar nezegetem a vero 4k+-t, majdnem meg is rendeltem, de visszaolvasva itt elegge lehuzzak. Ez nem is gond, csak akkor ajanljatok nekem legyszives egy olyan medialejatszot ami NFS megosztasbol mindenfele szarakodas nelkul lejatszik 4k HDR-t atmos/dts:x hanggal egyutt.

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#63779) blackalex válasza Shurycen (#63777) üzenetére


blackalex
csendes tag

Én egy olcsó HiMedia Q30-at használok és tökéletesen működik.

(#63780) tomp válasza kikkoman (#63774) üzenetére


tomp
félisten

Ha csak zenére kell akkor én Chromecast Audio-t vennék! katt
Én zenére ezt használok. A rajta lévő jack kimenet egyben optikai kimenet is. Mini toslink. 96/24-ig megy rajta a FLAC. 192kHz szoftveres limitáció miatt már nem. Spotify támogatja a Chromecastot így telefonról elindítod a playlistet aztán akár ki is kapcsolhatod a telefont. A playlist végig megy.
FLAC-hez és Youtube-hoz a BubbleUPnP appot vettem meg androidon így ezeket is ki tudom küldeni rá.

(#63781) Shurycen válasza blackalex (#63779) üzenetére


Shurycen
tag

Köszönöm, most hogy picit utána nézegettem, ha jól gondolom az volna a cél, hogy olyat találjak, ami tudja a 4K-s tartalmakat és a HDR-t, hiszen mi értelme egy drága HDR-es TV-nek, ha nincs megfelelő lejátszó, ami azt le is tudja adni :) Na most jól gondolom hogy ez kb egy fél TV ára? :D

(#63782) blackalex válasza Shurycen (#63781) üzenetére


blackalex
csendes tag

A Q30 tudja a 4K HDR-t és nagyon jó hangot biztosít. (25-ért vettem akcióban)

(#63783) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Én med600-at szeretnék lecserélni valami 4k képes lejátszóra már egy ideje, viszont eddig még nem találtam olyat, ami egyszerűségében hasonló lenne, vagyis nem kell telepítgetnem rá mindenfélét, hogy minden menjen rajta és nem kerül 100k-ba.
Most viszont, hogy a kolléga megemlített ezt a HiMedia-t, kicsit utánanéztem, és úgy gondolom, hogy a Q10 pro minden tekintetben jobb, mint a med600 és a 3D mellett még a 4k-t is tudja.
Van valami különösebb oka, hogy ez a lejátszó nem nagyon van ajánlva itt?

(#63782) blackalex:
A Q30 amúgy visz minden filmet? Nem okoz neki gondot a komolyabb bitráta?
3D BD is megy szépen?
Lehet ez is elég lenne nekem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#63784) blackalex válasza s7evcsenko (#63783) üzenetére


blackalex
csendes tag

Igen visz mindent. Én kifejezetten a 4K HDR filmekre vettem és hibátlanul viszi őket.

(#63785) Beni2360 válasza s7evcsenko (#63783) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert a HiMedia Q10 pronál jobb a ZIDOO X9S vagy X10 .
A HMQ30 nem igazán kadenciahelyes lejátszó és nem tudja a 3D ISO-t ha jól tudom.
Azt csak a Q5 és a Q10pro tudja. De majd kijavítanak ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63786) blackalex válasza Beni2360 (#63785) üzenetére


blackalex
csendes tag

Én nem használom a 3D-t,de úgy tudom,h megy rajta. Viszont mivel tud többet a Zidoo? Z9s-t akartam venni,de nem tudtak meggyőzni és úgy döntöttem jó lesz az olcsó Q30 és ha nem leszek megelégedve vele és lesz jobb akkor váltok.

(#63787) Beni2360 válasza blackalex (#63786) üzenetére


Beni2360
félisten

A 3D meg még a 23 $ amlogic boxon is de nem ISO-ban ami FHD képet ad.
Keresd meg a himedia topikot és ott olvashatsz a Q30-ról miért nem ajánlott.
Itt is van 39 hsz.
Azt, hogy mivel tud többet a zidoo x9s vagy a z9s az elég hosszú volna kifejteni de adott a lehetőség és keress rá. Ne tőlünk várd el, hogy mindenben kiszolgáljunk.
Van aki nem veszi észre a különbségeket és jó ahogyan kapja. Vannak akik még a ZIDOO-t is bírálják és tesztek állóképek kinagyítva stb tolják a dolgokat.
Nekem van 1 RPI"+B, 1 S905 Mini MX-G, egy S912 és a zidoo x10. Ki sem tudom használni őket. Időnként cserélgetem és frissítem a rendszert rajtuk és nézem melyik mit tud a másiknál többet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63788) blackalex válasza Beni2360 (#63787) üzenetére


blackalex
csendes tag

Abban a topikban pár helyen én is irtam és a legtöbben a LAN probléma miatt ellenzik,de én csak külső hdd-ről nézek rajta uhd filmeket és igy ugyanúgy funkcionál mint a Q5 pro vagy a Q10 pro. Biztos vannak emberek akiknek olyan jó szemük van,h minden hibát észre vesznek és lehet majd én is lecserélem ha gondolok egyet,de most jól működik,pedig elég jó technikám van amihez használom.

[ Szerkesztve ]

(#63789) SunMount3r válasza Beni2360 (#63785) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt hol olvastad, hogy Q30 nem kadenciahelyes lejátszó? Oké, a 3D MVC esetén 24Hz-en tolja ki őket 23.976Hz helyett az összes HiMedia. De a HM Pro lejátszók legalábbis biztos, hogy az összes többi frekin pedig "kadencia helyesebbek", mint a Zidoo-k. A képminőségük is jobb és a Zidoo-kkal szemben a HDR-t is teljes értékűen tolják ki magukból.

A Q30 esetén érdemes figyelembe venni, hogy csak 100-as LAN csati van rajta, ami 4K esetén kevés lehet. USB-ről lejátszva nincs a 4K-val se gond.

Nem kardoskodom se HM mellett, sem a Zidoo ellen, csak zavarnak az ilyen pontatlanságok, meg légből- kapottságok és a tényeket írom le.

Akiket továbbiakban jobban érdekelnek a HiMedia-k azoknak ajánlom a Topic összefoglaló átolvasását. Ott minden Pro és Kontra részletesen le van írva róluk, kendőzés és ferdítések nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#63790) junkpod válasza Shurycen (#63775) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát média player mindenképpen hasznos, de nem kell minőségi darabra sokat költened, 200eft árú uhd 55coll tv-től ne várj sokat.

Box's don't touch!

(#63791) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Q5 pro elérhető még valahol kintről rendelve? A ...geekbuy...gearbe... néztem ott már nincs.

(#63792) donceleger8 válasza I'am Dony (#63791) üzenetére


donceleger8
őstag

Miért fontos kintről? Itthon kapható.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#63793) I'am Dony válasza donceleger8 (#63792) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem fontos csak jobb áron szokott lenni kint, ezért kérdezem.

(#63794) rinpocse


rinpocse
tag

Egy 9 éves WD TV Live HD-t szeretnék magammal együtt nyugdíjba küldeni, februárban! :K

Az új kütyüvel támasztott minimális elvárásaim:

- filmek lejátszása külső HDD-ről,
- minél egyszerűbb kezelés (feleségem már nyugdíjas)
- notebookról, telefonról, tabletről képek, videók lejátszása (WIFI/Bluetooth)

Amit eddig néztem a Xiaomi Mi Box S. Esetleg tudtok jobb alternatívát?

Köszönöm.

(#63795) renatto válasza s7evcsenko (#63783) üzenetére


renatto
őstag

Nekem MED800X3D-m volt és arról váltottam Q30-ra. Nagyon jó a képe, mindent visz, felirat is jó, a hangokkal sincs gond. Nem volt még film ami akadt volna. A JellyFish demo valahol 200Mbps felett kezdett lassulni. A Q10 Pro-ba lehet HDD-t rakni, Gigabit LAN, ventillátor a különbség, illetve talán a BD ISO menü.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#63796) Beni2360 válasza renatto (#63795) üzenetére


Beni2360
félisten

(#63783) s7evcsenko eredeti kérdésében ez is szerepel: A Q30 amúgy visz minden filmet? Nem okoz neki gondot a komolyabb bitráta?
3D BD is megy szépen? na erre volnék kíváncsi? Nem BD lemezre kiírt felezett filmre gondol szerintem a fórumtársunk.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63797) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok

Adott egy régi Pana plazma a nappaliban és olyan eredményt szeretnék elérni, hogy a pc-n lévő filmeket le tudjam rajta játszani.
Valami külső eszköz mindenképp kell hozzá, de nem tudom, hogy milyet vegyek hozzá? Van egy régi LG BD-lejátszó, de az nem tud hálózati funkciókat. Milyen megoldás van a DLNA szerveren túl? Mivel ritka a DLNA képes médialejátszó és/vagy BD-lejátszó, hajlandó vagyok más megoldásra is, persze ne legyen túl bonyolult, hogy a család is tudja használni. Legegyszerűbbnek egy DLNA képes BD-lejátszóra gondoltam.
A másik szoba nagyon egyszerű, ott adott az okos tv, de a házimozi rendszer is tud DLNA-t. Oda viszont nem szeretném beszoktatni a családot (főleg a gyerekeket).

Előre is köszönöm!

Üdv

(#63798) blakey válasza KovyZoly (#63797) üzenetére


blakey
titán

Mai Blu-ray lejátszók képesek hálózatról lejátszani, DLNA-ra szerintem a legjobb a Serviio ha meg egy kiépített hálózati lejátszást szeretnél akkor Plex, Emby szerverekkel és app-okkal ez megoldható és a médialejátszók is képesek ezen szerverekkel együttműködni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63799) KovyZoly válasza blakey (#63798) üzenetére


KovyZoly
tag

Serviio fut az említett két eszközön hiba nélkül

(#63800) SunMount3r válasza blakey (#63798) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

ISO-k, feliratok?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.