Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) szasai válasza blakey (#55200) üzenetére


szasai
csendes tag

itt van egy raspberry 3 kölcsönbe az is megy simán a tvn és a projektoron keresztül csak a minix n akarja. nem értem :(
med600nál minden ugyanez volt és hibátlanul volt kép itt is ott is

[ Szerkesztve ]

(#55202) junkpod válasza mesteruram (#55196) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem ha minőségileg megfelelő vtol a wdtv és a gyötrelem alatt a funkciókat, használhatóságot érted, akkor minden bizonnyal elegendő lesz neked egy Amlogic S905 SoC-cal szerelt "médiaplayerré moddolt" tvbox (olyan amilyenre telepíthető a LibreElec médialejátszó szoftver. Van neki saját topikja, S905 néven keresd és olvasd el az összefoglalót.
Ja és a rászánt összeg harmadából kijön:)

Box's don't touch!

(#55203) Joshi válasza szasai (#55201) üzenetére


Joshi
titán

Miért kell egy "hdmi osztó"? A legtöbb mozisnál ezt a funkciót az AV erősítő tölti be ami teljesen normális. Hozzáteszem működik is rendesen ahogy kell. :U

(#55204) mesteruram válasza junkpod (#55202) üzenetére


mesteruram
tag

Köszönöm, de azt beszéltük a párommal jövőre vennék egy 4K TV-t akkor meg már csak kellene a jobb.

(#55205) DVlad válasza Joshi (#55203) üzenetére


DVlad
őstag

Azért ez nem mindenkinél egyértelmű, és rengeteg különböző okból kifolyólag lehet másképp kiépítve a rendszer.
Én például sosem használnám így, mert a legrövidebb úton, a lehető legrövidebb módon egyből a tévébe dugom a bd lejátszót is. Azzal hitegetve magam, hogy így lesz a legjobb a képminőség.

(#55206) szasai válasza Joshi (#55203) üzenetére


szasai
csendes tag

két megjelenítő van, egy projektor és egy tv viszont az erősítőn egy kimenet van csak.
most úgy fest h a lejátszóból egy elosztóba megy a jel és abból a tv ill. projektor felé .

(#55207) Joshi válasza DVlad (#55205) üzenetére


Joshi
titán

Ez mind ok, de az átlag felhasználás feltételez bizonyos dolgokat mint pl egy AV erősítő főleg ha házimoziról beszélünk. Akinek válaszoltam, ő projektorról írt ami azért feltételezi ezen eszközök meglétét. Vagy lehet hogy én maradtam le valamiről? :F

(#55206) szasai így már érthető, viszont én akkor is egy korszerűbb erősítőre költenék. Hozzáteszem már belépőszinten se ritka a két HDMi kimenet egy AV erősítő esetén.

[ Szerkesztve ]

(#55208) blakey válasza szasai (#55201) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem jelent, kikapcsoltad a CEC-t?
A Minixnek vélhetően semmi baja hiszen működik, a megfeleő beállítást kell megtalálnod. Azt még esetleg átgondolhatnád, hogy a Minixnek 2.0-ás HDMI kimenete van, a Mede8er és a málna maximum 1.4-es kimenettel rendelkeznek, nem lehet, hogy a HDMI oszzó is csak 1.4 kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55209) DVlad válasza Joshi (#55207) üzenetére


DVlad
őstag

Értem én. De tegyük fel, hogy már van egy hm erősítője, ami nem felel meg ennek a kritériumnak, de ettől függetlenül nem szeretne megválni tőle (mert drága volt, mert szereti, mert tetszik neki a hangja, stb.), akkor egy elosztó lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#55210) Joshi válasza DVlad (#55209) üzenetére


Joshi
titán

Én is értem, de az elosztókat kerülni kell főleg ilyen téren mint a HDMI.

(#55211) szasai válasza blakey (#55208) üzenetére


szasai
csendes tag

igazad van az lesz a baj h az osztó 1.4 hdmi. köszi a segítséget! :)

(#55212) DVlad válasza Joshi (#55210) üzenetére


DVlad
őstag

A másik esetben is elosztót használna.

(#55213) Joshi válasza DVlad (#55212) üzenetére


Joshi
titán

Már mint az erősítőben lévőre gondolsz? Igen, de abban valószínűleg minőségi van, ellenben egy HAMA-val szemben. ;]

(#55214) DVlad válasza Joshi (#55213) üzenetére


DVlad
őstag

Nem, nem feltétlenül, hiszen erősítőből is van "hama szintű" (vagy az a része az), és elosztóból is van "jó minőségű" drágább fajta. A hangsúly a mondandódban a "valószínüleg" szóban van elrejtve, ködösítve általánosítás.

(#55215) Joshi válasza DVlad (#55214) üzenetére


Joshi
titán

Na ebbe a vitába én nem megyek bele, akinek számít a minőség az nem elosztózik és ez tény. ;) :R

(#55216) DVlad válasza Joshi (#55215) üzenetére


DVlad
őstag

Pontosan! De sehogy.

(#55217) Joshi válasza DVlad (#55216) üzenetére


Joshi
titán

Ha muszáj akkor inkább egy AV gyártóra bíznám a dolgot, mint mondjuk a HAMA-ra. ;]

(#55218) DVlad válasza Joshi (#55217) üzenetére


DVlad
őstag

(#55219) Joshi válasza DVlad (#55218) üzenetére


Joshi
titán

Aha ja, gondolom szasai fórumtárs is inkább ilyen cuccra költ mint egy normális AV erősítőre. ;] :DD

(#55220) DVlad válasza Joshi (#55219) üzenetére


DVlad
őstag

"Valószínüleg, gondolom..."
Tőle függetlenül, nem a MM polcáig tartanak a dolgok az egyik esetben, a másikban meg nem. Feltételezel egy komoly erősítőt, de a hama-nal nem látsz tovább. Ez így szűklátólörűség.
A legtöbb házimozit bemondó tulaj olyan "rendszert" használ, ami egy közepes elosztó árát sem éri el. De vegyünk egy alap, belépő darabot, ami már valamilyen ismert márka terméke, és valóban hangfalakat hajt meg, vajon hány dollár értékű lehet benne a hdmi-rész, 5, 10, 20? Talán.

(#55221) Joshi válasza DVlad (#55220) üzenetére


Joshi
titán

Semmi konkrétumot nem írsz, de ettől függetlenül is egy plusz eszköz ami kábeleket és egyéb csatlakozásból adódó problémákat hoz(hat) miért előny? Most mitől probléma az amit én erőltetek? :F

(#55222) Beni2360


Beni2360
félisten

nekem egy ilyen HDSP2-M 4K 1 x 2 HDMI Splitter van az erőlködő utána proji végett és simán viszi a 3D ISO is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55223) junkpod válasza mesteruram (#55204) üzenetére


junkpod
nagyúr

A 4k-t is tudják ezek a boxok:)

Box's don't touch!

(#55224) mesteruram válasza junkpod (#55223) üzenetére


mesteruram
tag

Értem, köszönöm!

(#55225) BorgBoss válasza blakey (#55146) üzenetére


BorgBoss
tag

Átgondoltam, döntöttem, megvettem és köszi a segítséget. Minix lett.
Na a kép az most nagyon rendben is lett az OLED-en :) Ajánlom mindenkinek.
Jó idő lesz mire átrágom magam az eszköz lehetőségein.
Bevallom csak pár órát foglalkoztam tegnap vele, de azt még nem derítettem ki, hogy hang miért csak a Kodi-val van.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#55226) Beni2360 válasza BorgBoss (#55225) üzenetére


Beni2360
félisten

még nem derítettem ki, hogy hang miért csak a Kodi-val van. - ott a droid beállításokban keresd a megoldást.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55227) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Med8er 600x3d media player-t, szemezgettem még HiMedia h8 plus-al is(bár ugye az android box),én meg annyira nem mélyülök el a böngészőben,hanem az a fontos hogy minden tartalmat tudjon megbízhatóan fogyasztani.......
Vajon viszi majd akadás mentesen az 1Tb külső vinyót? Erősítsetek meg abban hogy jól döntöttem a Himedia h8 plus-al szemben :) (még annyi hogy a megjelenítőm full hd)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55228) blakey válasza BorgBoss (#55225) üzenetére


blakey
titán

Na, mégse Himedia?
A beállításokon menj végig, nézd át az arra vonatkozó részt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55229) szasai válasza Beni2360 (#55222) üzenetére


szasai
csendes tag

Nálad a pont! :) megcseréltem az osztót és az erősítő hdmi kimenetére dugtam most hibátlan minden! :) kösz mindenkinek aki ötletelt h mi lehet a megoldás! Hálás vagyok érte! :)

(#55230) Joshi válasza bghistvan (#55227) üzenetére


Joshi
titán

Most nem fogok jó hírekkel szolgálni. Vettem egy ADATA HV611 2.5" 1TB USB 3.0 külső vinyót de sajnos nem látja a Mede8er Med600, a Himedia Q5 Pro-val gond nélkül működik. :((( Egyébként egy Toshiba vinyó van benne.

Kérdezz rá a Mede fórumban hátha létezik olyan 1TB-os vinyó amivel kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#55231) djnice válasza bghistvan (#55227) üzenetére


djnice
veterán

Mindegyik rossz választás. Ha tudod küldd vissza.

(#55232) bghistvan válasza Joshi (#55230) üzenetére


bghistvan
senior tag

Huhh..hát ez nem jó hír .......és arra azért van esély hogy az 500Gb-os vinyót kezeli?

(#55233) bghistvan válasza djnice (#55231) üzenetére


bghistvan
senior tag

:DD
Köszi.

(#55234) Technoman válasza bghistvan (#55227) üzenetére


Technoman
őstag

Most jó hírrel szolgálhatok. CCa 8 hónapig volt egy MED600-asom, ez idő alatt a köv. külső USB-s vinyóim voltak rákötve: 500GB WD Passport (táp nélkül), 2TB WD Elements 4 TB WD My Book,
Sőt, volt olyan, hogy egy USB HUB-on 4db 2 terkás Elements vagy 2db 4-es My Book volt rákötve és röhögve működtek. Soha nem volt semmi gondom!

Joshi: Mit csinál, ha rákötöd tök kussss, vagy halkan kattog az Adata?
Szerintem sok neki az egy terka.

[ Szerkesztve ]

(#55235) Beni2360 válasza Technoman (#55234) üzenetére


Beni2360
félisten

OK ezek közül melyik volt 2,5" és 3,5" ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55236) Joshi válasza bghistvan (#55232) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, azt kellene kideríteni hogy mennyit bír a Mede 600 usb-je, az 1TB-os vinyóhoz kell az 1A.

(#55234) Technoman kattog, érezhetően kínlódik, szerintem kevés a Mede usb-je hozzá. Ez a vinyó csak 1 usb-és, gondolom a két usb-és vinyó már jó lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#55237) Technoman válasza Beni2360 (#55235) üzenetére


Technoman
őstag

2,5": Az 500GB Passport, a többi 3,5"-os volt.

Joshi: nem akarok baromságot állítani, de az USB nem csak fél A-t képes kiadni?
Egyébként a Pana TV-k USB-s portjai sem igazán szeretik, az 1 terkás vinyókat (természetesen, itt most a táp nélküli, 2,5"-os törpe+ vinyókra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#55238) bghistvan válasza Technoman (#55234) üzenetére


bghistvan
senior tag

:R

Ezek szerint nem kell bevennem vérnyomáscsökkentőt :))
Szóval ha Nálad a fenti vinyókat jól kezelte,akkor nagy eséllyel ha bármilyen 1Tb-os vinyót veszek,akkor jónak kell lennie nem?
Kicsit meg is lepődtem egyébként,mert több forgalmazó is ajánlotta (gondolok a külső vinyó kezelésre),arról nem beszélve,hogy cimbim meg pár éve vett egy Asus O'Play-t és az is elbánt velük..........,pedig az egy picikét gyengécskébb elvileg.

(#55239) Beni2360 válasza Technoman (#55237) üzenetére


Beni2360
félisten

Igaz csak RPI2+B volt amiről most beszélek de USB 3.0 házzal nem boldogult külső táp nélkül 750 Gb vinyóval.
Ugyan az a vinyó 2.0 házban simán ment táp nélkül.
A 3.5" házak nem kérdésesek az onnan kapott plusz táppal már indult a 3.0 ház is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55240) bghistvan


bghistvan
senior tag

Kicsit elvesztem a rengetegben.......
Szóval nekem az lenne a lényeg,hogy külső táp nélkül kisebb méretű vinyót tudjon kezelni akadásmentesen,ha lehet 1Tb-osat.
Ha esetleg konkrét típust tudnátok javasolni,akkor szívesen fogadnám a tapasztalaitokat,ha nincs ebben a tárhely méretben akkor megelégednék a 750Gb illetve az 500Gb-al is.

(#55241) Technoman válasza bghistvan (#55238) üzenetére


Technoman
őstag

A helyedbe, ha fixre helyre veszed a vinyót (azaz, arra csak filmeket teszel, amit csak a MED-hez teszed. Nem rohangálsz vele Pisti/Géza/Jenő nevű haverokhoz "tőőtögetnI":) akkor inkább 3,5"-os, külső tápos vinyót vegyél.
HA mégis 2,5"-os a szíved vágya, akkor internetes vásárlással vedd, ott van 14 napos elállási jogod (mondanom sem kell, hogy a 14 napos elállási jogodat mo.-i vásárlással tudod a legzökkenőmentesebben megoldani)

Most jutott az eszembe a bátyámnak is ilyen cuccosa van. Ő egy 500GB-os Samuval hajtja.

Beni: nem tudom, te hogy vagy vele, de a sok fórumos panaszkodás miatt, én a kezdetektől fogva már csak "készre szerelt" USB-s vinyókat veszek (amúgy árilag eltérés eközött és az "összelegozott" vinyók között, annyira nem sok, inkább veszem a szereltet, min hogy koppanjak)

Homályosan emlékszem, hogy volt nekem is "legos" korszakom, de azokkal sem volt soha gondom.

[ Szerkesztve ]

(#55242) Joshi válasza Technoman (#55237) üzenetére


Joshi
titán

Alapesetben 500mA a standard, de pont a 2,5"-os vinyók és egyéb más usb eszköz miatt volt szükség az 1A-ra. Van egy usb-és Li-Ion töltőm aminél válthatsz 500mA és 1A között.
A Himedia Q5 Pro specifikációjában nem találtam utalást, de szinte biztosra veszem hogy képes az 1A-ra, ráadásul jelenleg az usb 2.0-ba van bedugva a vinyó. :D

(#55240) bghistvan olyan 1TB-os vinyót vegyél aminek plusz egy usb-je van a nagyobb áramfelvétel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#55243) Technoman válasza Joshi (#55242) üzenetére


Technoman
őstag

Úgy tudom, hogy itt pár hete/hónapja volt szó az Y kábelről használatáról. Ami akkor nem nagyon volt javallott. Ez a dolog továbbra sem ajánlott, vagy azóta született más vélemény is?

[ Szerkesztve ]

(#55244) Joshi válasza Technoman (#55243) üzenetére


Joshi
titán

Ha működik akkor működik, ha nem akkor nem kell erőltetni. Ilyen egyszerű a dolog.

(#55245) Beni2360 válasza Technoman (#55241) üzenetére


Beni2360
félisten

Amióta itt csücsül egy 500 Gb vinyóm a fiók mélyén, Western Digital Elements egybeépített külső házas aminek elromlott a micro csatija ment az egész tartalom a lecsóba, mert az elektrónikája egybe volt építve a vinyó vezérlővel és belső csere nuku. Mentem a számtek boltba és érdeklődtem mi a lehetséges gyógymód ők se tudtak erről és akkor néztek utána és lestek mint vak a moziban. Tehát amelyik külső 2.5" vinyó rövid házas abban nem lehet cserélni a vinyót. Na ezért tértem át a saját szerelésre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55246) Technoman válasza Beni2360 (#55245) üzenetére


Technoman
őstag

Nem "kínválaszként", de nekem minden "tükrözve van" min 1x (már megtanultam, ami fontos, abból több bizt. másolatot) + a vinyókat több éve használom, nekem ilyen problémám sosem volt még.

(#55247) BorgBoss válasza blakey (#55228) üzenetére


BorgBoss
tag

Azok amiket leírtál kényelmi funkciók nekem is fontosak. Az érveid meggyőztek és az utánaolvasás egyértelműsítette, hogy nekem ennyi pont elég. Még talán egy kicsit egyszerűbb felület is jobb lenne, mert tényleg nem akarok mélytengeri búvár lenni a témába. Bekapcs, lejátsz, kikapcs, folytat....na meg persze a formátumok ismerete. Baromi idegesítő volt a TV-n hogy mit nem támogat.
A 1080p => 4K meggyőzött és pont ennyi kell nekem, hogy megközelítse a minőséget azaz élvezhető legyen a felkonvertálás.

Beni2360: Köszi, meglesem.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#55248) blakey válasza BorgBoss (#55247) üzenetére


blakey
titán

Ha már beállítottad az Androidot akkor kipróbálhatod a LibreELEC-ket is egy SD-kártyára telepítve, ha elég számodra a Kodi akkor az a legegyszerűbb, egy próbát megér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55249) kafus


kafus
csendes tag

Olvasgatok mar egy ideje, mindenki csak ezeket az android boxokat ajanlja, mi a problema a kifejezetten medialejatszonak tervezett popcorn a-500 -al pl?

(#55250) T_Stark válasza kafus (#55249) üzenetére


T_Stark
őstag

Az ára.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.