Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) ginola


ginola
addikt

Ajándékba keresnék olyan médialejátszót, ami mkv-t, ill. m2ts fájt is kezel, és a HD hangokat is képes kezelni maradéktalanul, mit ajánlanátok max. 30 e lenne rá.

(#26252) Mezga Aladár válasza bisa44 (#26246) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pedig nem hurok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#26253) CSorBA válasza ginola (#26251) üzenetére


CSorBA
őstag

Tudni kellene, hogy miről szeretnél lejátszani. Belső winyó (kicsi/nagy)? Külső winyó? Hálózat?

(#26254) TCr válasza Mezga Aladár (#26250) üzenetére


TCr
veterán

Hagyd rá, a fórum trollja.

Nincs normális analóg IC-m, úgyhogy eddig nem próbáltam ki a sztereó kimenetet, de valószínűleg ezután nem is fogom.
A DAC-ot hogyan használod az A210-el?
Ha mozizni akarsz mit kell átkapcsolni?
Vagy sztereó erősítőd van és a filmeket is sztereóban hallgatod?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26255) kiscarlos77 válasza ginola (#26251) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Hello!
Nekem lenne egy ilyen lejátszóm, amit keresel írj privát üzit! :K

(#26256) Mezga Aladár válasza TCr (#26254) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak sztereóm van, koax spdif kimeneten etetem. Az optikai jóval gyengébb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#26257) TCr válasza Mezga Aladár (#26256) üzenetére


TCr
veterán

Én is koaxon használom, valóban gyengébb a Toslink.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26258) Znow


Znow
csendes tag

Sziasztok,

Ha a médialejátszóm viszi a HD hangokat, de az erősítő(7.1) nem, akkor ugye nem fog HD-ben szólni?

(#26259) Heffi válasza Znow (#26258) üzenetére


Heffi
őstag

Ha nincs HDMI az erősítődön, akkor tuti nem (ha van, még akkor sem 100%). Amugy ha konkrét típust megadsz, könnyebb válaszolni

(#26260) ginola válasza CSorBA (#26253) üzenetére


ginola
addikt

Külső vinyóról.

(#26262) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Jövő héten megyek egy boltba, ahol forgalmaznak Dune 303D-t és valószínű megnézem/megveszem.

Még az lenne a kérdésem, hogy.
Van nekem itthon 2db 320GB-os 2,5"-os külső hdd, ami egy szál usb-ről működik, nincs hozzá külső táp, nem is kell. Az egyik a STB-al működik (ha megy az STB megy a hdd is, ha ki van kapcsolva a STB, a hdd is), a másik a tévével. Ezek mellé vennék egy külső tápos 1-2TB-os hdd-t. Ilyet még sosem használtam. Ez is úgy működik, hogy mindig be van dugva az áramba és ha megy a box akkor megy ez is, ha kikapcsolom a boxot leáll a hdd is. Tehát nem kell mindig kihúzni a konnektorból és nincs a hdd-n on-off sem. (?)

Másik kérdés: 2 usb van ezen a kütyün. Az egyiken lógna a terás hdd all the time, a 320-asat meg kezdetben cipelgetném a boxhoz és rámásolnám az adatokat a terásra. usb-ről usb-re. Működik ez a másolás így? Kb milyen sebességre lehet számítani?

Tudom, hogy lassú, de wifiről is (pc-ről) lehet másolni a terás hdd-re?
:R

(#26263) erdoke válasza nfsu17 (#26262) üzenetére


erdoke
titán

Ha márkás "egyben" külső HDD-t veszel (WD, Samsung, stb.), akkor le fog állni magától bizonyos idő után, de az otthon összeállított keret + HDD megoldások általában nem működnek így.

A legjobb aláírás a héten

(#26264) nfsu17 válasza erdoke (#26263) üzenetére


nfsu17
veterán

Saccperkábé most ilyet néztem ki.
3,5" 2TB USB 2.0, Western Digital Elements

(#26265) erdoke válasza nfsu17 (#26264) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ez lekapcsol magától, ha semmi nem piszkálja. :K

A legjobb aláírás a héten

(#26266) Znow válasza Heffi (#26259) üzenetére


Znow
csendes tag

Köszi a választ. Nincs még meg a cucc, csak próbálom összerakni, de akkor ez kilőve.

(#26267) Vladi válasza nfsu17 (#26262) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van benne belső sata fiók, igaz 2.5-es. MIért nem abba teszel egy lemezt?

Megveszed én eskü pezsgőt bontok. :DD gonosz vagyok? :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26268) nfsu17 válasza Vladi (#26267) üzenetére


nfsu17
veterán

Erre is gondoltam. De az max csak 5000 valahány rpm, nem? A külső meg 7200 is lehet. Plusz azért nem baj ha tudom cipelni is ide-oda, de a belsőnek is persze van előnye.

Megveszed én eskü pezsgőt bontok. :DD gonosz vagyok? :P
Nem. Csak reális. :D

erdoke
Köszi. Tehát akkor a készüléknek tudnia kell, hogy "ne piszkálja". Rákeresek még akkor pár angol helyen is, hogy ki mit használ. :R

[ Szerkesztve ]

(#26269) Ejelhar válasza nfsu17 (#26262) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Működik ez a másolás így? Kb milyen sebességre lehet számítani?

Működik, de az USB-n nem valami gyors a Dune. Egy kevéssel 20 MB felett teljesit.

(#26270) nfsu17 válasza Ejelhar (#26269) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. Nekem ez bőven elég. Most is 24MB körül másolok a hdd-re.

(#26271) BBéci válasza nfsu17 (#26268) üzenetére


BBéci
titán

Itt van az asztalomon 2 db WD Elements, lekapcsolnak, ha a médialejátszótól arra kapnak parancsot.
De a mellettük álló két LC-POWER házban lévő merevlemezzel ugyanez a helyzet, de van rajtuk ki-bekapcsoló gomb is. Csak az olcsó gagyik nem kapcsolnak le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26272) nfsu17 válasza BBéci (#26271) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm. Olcsó gagyit amúgy sem vennék. :R

(#26273) robi-k


robi-k
őstag

Nem gond az olyan külső 3,5" HDD ház sem, ami nem kapcsol le magától: venni kell minél kisebb méretű egy 5V relét, egy 4001 diódát és egy 4700 mikrofarád kondit, és könnyen megoldható a kérdés (amint megjelenik a házba csatlakoztatott USB kábelen a +5V , a relé meghúz, és kapcsolja a külső HDD házat. Ha eltűnik az USB-ről a +5V, akkor a kondi biztosítja azt, hogy ne azonnal, hanem kb 1 perc múlva kapcsoljon le a külső ház.

(#26274) koszanova


koszanova
csendes tag

Sziasztok!

Keresgélek egy ideje, de eléggé megrekedtem, ezért kérnék egy kis segítséget. Nem tudom, hogy egy régebbi, kiforrott modell, vagy egy újabb, de érzésem szerint kevésbé fullos lenne a jobb vétel. Nem szándékozom BD lemezekkel vackolni, illetve a 3D tök hidegen hagy. Egy nagy médialejátszó kellene filmeknek, zenéknek (2 TB). Töltse le (torrent), amit meg akarok nézni, tárolja a jobbakat többszöri megnézésig.
Melyik lenne a jobb választás:

1. Popcorn Hour C 200, a kiforrott, de régi
2. Popcorn Hour A 400, az újabb, de érzésem szerint kisebb kategória
3. Vagy felesleges pénzkidobás (max. az előlapi kijelző miatt), és elég egy A-300 erre a célra.

A kérdés tehát: megéri-e 85 körül venni egy új C 200-ast, vagy inkább az újabb A 400-ast, és mondjak le az előlapi kijelzőről... Esetleg spóroljak még 20ezret, és A300?

Kérem a nálam bölcsebbeket, hogy segítsenek!

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#26275) robi-k válasza koszanova (#26274) üzenetére


robi-k
őstag

Én helyedben nem csak a Popcorn termékei között nézelődnék, hanem megnézném a Mede8er, Dune és a WD lejátszókat is. Az igényeid nem tartalmaznak semmilyen különleges elvárást, bár annyit megjegyeznék, hogy érdemesebb minél újabb processzorra épülő médialejátszót venni már csak abból a szempontból, hogy ennek lesz a leghosszabb ideig FW támogatása (korántsem biztos, hogy a Sigma SMP8642(3) processzorokra épülő C200/A201, Dune Smart/Max/Duo, Prime/Base 3.0, stb. még több évig támogatva lesznek FW terén).

(#26276) koszanova válasza robi-k (#26275) üzenetére


koszanova
csendes tag

A Dune-t nézegettem, bár még alacsonyabb kategóriában (TV 301), és a MOV-ot egyáltalán nem játszotta a PH!TV egyik adásában, ami nekem kellene. Ebből kiindulva nem igazán foglalkoztam a nagyokkal sem...

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#26277) robi-k válasza koszanova (#26276) üzenetére


robi-k
őstag

Régi hiba egy béna tesztre alapozni...

(#26278) koszanova válasza robi-k (#26277) üzenetére


koszanova
csendes tag

ha tudnám, magam próbálnám le a kis vinyómmal, de nincs olyan hely, ahova bemegyek, rádugom, nyomkodom, aztán vagy megveszem, vagy nem. Drága kütyük, nem tartanak raktáron, nincs bemutatódarab...

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#26279) #75912448 válasza koszanova (#26278) üzenetére


#75912448
törölt tag

lejatszo.hu, itt birizgálhatod a készülékeket.

(#26280) dh66e válasza koszanova (#26278) üzenetére


dh66e
veterán

Elállási jogodat bármikor gyakorolhatod,otthon pedig kényelmesen kipróbálod.

(#26281) nfsu17 válasza robi-k (#26277) üzenetére


nfsu17
veterán

Én is beleestem már ebbe a hibába, hogy ahány tesztet megnéztem, ott mindig mást írtak.
Illene akkor javítani egy "frissítve" taggel a tesztet/cikket, hogy közben megoldódott ám a dolog kedves olvasó, tehát amit a videóban látsz, az nem úgy van. Persze fórumban ilyet nem lehet, és minden magyar oldal/fórum azzal volt tele mostanáig, hogy a Dune 102 wifi nem játsza a dts hangot. Közben "csak" arról volt szó, hogy más készüléket kaptak ilyen névvel a vásárlók. Ha valós 102-őt kapsz, az játsza a dts-t. Tehát itt is rengeteg fals infóba ütközhetsz, ha olvasod a januári/februári hozzászólásokat. Tudom, tapasztalatból mondom.
Én mindig hiszek a teszteknek, a videóknak, de ha "átvernek", arról én nem tehetek, max még alaposabban kell utána járni, vagy itt kérdezni.
Ezt csak úgy zárójelben.

koszanova
Szerintem Te a Dune 301-es PH tesztet láttad, és abban a videóban nem játsza a mov-ot. A 101 játsza.
[link]
Meg gondolom minden újabb készülék.

[ Szerkesztve ]

(#26282) koszanova válasza nfsu17 (#26281) üzenetére


koszanova
csendes tag

Persze, ezzel én is egyet értek.
Először egy TV 301-essel szemeztem, de most ott tartok, hogy azt olvastam sok helyen, hogy ha nem akarsz gondot magadnak, akkor Popcorn a megoldás, mert ott elég agilis a fejlesztő csapat, és gyorsan reagálnak a változásokra.
Így jutottam a C 200-ashoz, aminek pozitívuma, hogy nem kell a tv zenehallgatáshoz... De felmerült bennem, hogy az nem mai technika...
Viszont ha a lejatszo.hu-hoz be lehet kopogtatni vinyoval, akkor le tudok mindent tesztelni, és remélhetőleg kiderül minden számomra.
Sokat segítettetek, de sokkal okosabb nem lettem...

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#26283) TCr válasza koszanova (#26282) üzenetére


TCr
veterán

Személyes tapasztalat híján nem is leszel (sokkal) okosabb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26284) robi-k válasza nfsu17 (#26281) üzenetére


robi-k
őstag

Egyáltalán nem akartalak megbántani, mea culpa :R
Amúgy FW terén a 101/301 gyakorlatilag azonos. Az újabb FW-re (a legújabb modellekre is) pl. kötelezően fel kell tenni pl. a DivX hibajavító patchet, és itt is érvényes, hogy egy adott teszt az adott FW-re vonatkozik, egy újabb kiadású FW-ben sok hibajavítás történik (de tesznek is bele sajnos újabb hibákat is :P ).

(#26282) koszanova
Sok helyen lehet tesztelni személyesen, de ha egy bizonyos fájlformátum miatt aggódsz, akkor tegyél fel a netre egy mintát (pl. a data.hu fájlmegosztóra), mi leszedjük, kipróbáljuk és megírjuk az eredményt.

(#26285) nfsu17 válasza robi-k (#26284) üzenetére


nfsu17
veterán

Egyáltalán nem akartalak megbántani, mea culpa :R
Dehogy bántottál meg, sőt. Csak a hsz-od jó indok volt kiönteni a "bánatom". Hátha a jövőben lesz lépés ez ügyben az oldalon is.
FW: erről sem szól a videó, ha jól emlékszem, tehát mi olvasók ezzel sem leszünk előbbre. Viszont valamelyik user írta valahol valamelyik tesztnél, hogy nem 1 éves fw-el kellene tesztelni a cuccot. :U

(#26286) knf válasza nfsu17 (#26285) üzenetére


knf
csendes tag

A divx patch-et miért nem rakják bele a gyári firmware-be ha már olyan régóta rossz? A 102 újabb kiadás és mégis ugyanez a baja...

(#26287) robi-k válasza knf (#26286) üzenetére


robi-k
őstag

Hát mert a bénák, kb fél perces munka lenne :DD De legalább hivatalosan van hibajavítás (pl. a Mede8er új Realtek SDK-ra épülő 2.0 FW-re nincs DivX hibajavító patch).

(#26288) knf válasza robi-k (#26287) üzenetére


knf
csendes tag

Viszont a med600 alapból nálam szinte mindent vitt, a 102 meg közel sem...

(#26289) nfsu17 válasza robi-k (#26287) üzenetére


nfsu17
veterán

de a 2.0.0-ás fw (ha erről beszélünk) alig 1,5 hónapos, a dune divx patch dolgot meg már 2012. 01. hónapján láttam hsz-ban

(#26290) JaniS válasza koszanova (#26282) üzenetére


JaniS
senior tag

azt olvastam sok helyen, hogy ha nem akarsz gondot magadnak, akkor Popcorn a megoldás, mert ott elég agilis a fejlesztő csapat, és gyorsan reagálnak a változásokra

Na persze, szerintük. C-300 tulajként erről az alábbiakat tudom nyilatkozni. Kezdettől fogva (több mint egy éve) nem működik:

- BD audio track stabil váltása (ja, ja, a Sigma sara, de őszintén, érdekel ez engem?),
- pixelhelyes megjelenítés 1080p-ben,
- HD hangok hibája az esetek kis százalékában,
- több audio fájl normális lejátszása egy mappán belül (az elsőből mindig elhallgat 1-2 másodpercet),
- speciális magyar adottság a "Ú" betű hibás kezelése, hiába minden, míg korábban jó volt most már az istennek sem akarják kijavítani,

és még sorolhatnám. A C-200 mivel régebbi, talán kiforrottabb, viszont mivel régebbi, ha van benne bug, az már sosem lesz kijavítva. Nem tudom a C-200 esetében az egysoros kijelző mennyire segít navigálni zenehallgatásnál, én ugyanezen ok miatt vettem a C-300-at, el lehet vele lenni, de közel sem ideális. (Ezt is vagy háromszor módosították, hogy vagy hangyaf*sznyi betűket jelezzen ki vagy nagy lóbetűket. De így legalább távolról is el tudom azt olvasni, hogy "... And", ami pl. lehet "... And justice for all" is akár.)

Az A-400-ről lesújtó véleménnyel vagyok, nem a képminősége miatt, hanem a kezelhetetlenségig fajuló bughalmaz volt miatt. Bár éppen most jött ki új firmware.

Szvsz a Syabas kb. addig támogatja a termékeit, amíg újdonságnak számítanak, aztán nagy ívben... és ne gondold, hogy nem zaklattam őket először normális, majd később kevésbé normális hangnemben ezek miatt.

JaniS

(#26291) szucsi57


szucsi57
tag

http://index.hu/tech/2013/03/18/a_panasonic_kivonul_a_plazmatevek_piacarol/
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26292) Patice válasza szucsi57 (#26291) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, áttérnek OLED-re.. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26293) TCr válasza Patice (#26292) üzenetére


TCr
veterán

Nem lesz olcsón jó tv... szomorú hír ez.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26294) dh66e válasza TCr (#26293) üzenetére


dh66e
veterán

Megmondom őszintén ez várható volt,mindazonáltal még ne temessétek a panát egy index cikk kapcsán.

(#26295) TCr válasza dh66e (#26294) üzenetére


TCr
veterán

Ezt viszont nem értem:

"...Japánban, ahol csökken a lapostévék piaca."

Tutifrankó JDM tv-ket csinálnak és az emberek 10-15 évre vesznek tv-t, vagy mitől csökken a piac?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26296) erdoke válasza szucsi57 (#26291) üzenetére


erdoke
titán

Az Indexnek még a copy/paste is túl nagy feladat. Ha tényleg 105 milliárd dolláros forgalom feleződött volna mostanra, még nagyon vígan gyártanák tovább a tévéket. :P

Egyébként a Reuters a Nikkei nevű japán lapra hivatkozik, és hozzáteszi: "the newspaper said without citing any sources."

Ahogy a gyártó álláspontját is idézik:
"We are considering a number of options regarding our TV business. But nothing has been decided yet," a Panasonic spokesperson said."

A legjobb aláírás a héten

(#26297) Shadowbull


Shadowbull
addikt

nem tudnatok adni egy linket, ahonnan le lehet tolteni a youtube alkalmazast Dune HDTV 303D-re?

Gugliztam mar eleget, nem talaltam semmi ertelmeset.

Ha lehet ne a magyar dune forumra hivatkozzatok, ott nem tudok regisztralni.

Koszi.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#26298) dh66e válasza TCr (#26295) üzenetére


dh66e
veterán

Ere is gondoltam az index cikk kapcsán.Nem olvastam még arról híreket hogy japánban leáldozóban van a lapos technológia most a recessziótól függetlenül,bár amennyire zöldek a japánok lehet az utcán ülve tiltakoztak a plazma ellen. :)
Az is igaz hogy sok mindenben csak a saját piacukat figyelembe véve ég és föld egy tv tudása a hozzánk eljutó laposokhoz képest(lásd sharp beépített blu-ray lejátszóval hozott ki már 2010 környékén egy szériát),lehet már dolgoznak a holografikus megjelenítőkön vagy a tök tudja min,persze ezek találgatások. :)

(#26299) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Rég jártam erre, így nem igazán tudom milyen változások voltak médialejátszó terén.. Régebben egy Egreat R160s-t néztem ki, de úgy alakul hogy nem vettem meg.. Most újra előjött a vásárlási opció, kérdésem lenne hogy ebben a kategóriában még mindig jó választás az egreat, van van esetleg jobb már?
Amit szeretnék: van egy lcd tv-m ami bár média lejátszós, de nem hálózat képes..A hálózatba akarom bevonni a tv-t, mert kicsit kényelmetlen mindig széthúzogatni a külső vinyót és másolgatni rá, majd újra összedugdosni, illetve ugye akkor már a médialejátszási képességei is bővülnének egy külön média lejátszóval..
Ami opcióként nézek: digitális hangkimenet (toslink) külső vinyó csatlakoztási lehetőség, esetleg belső vinyó lehetőség is, kábeles net, és egyéb általános mondható dolgok (youtube kliens, stb)
Mit ajánlanátok ha nem az egreatot? Előre is köszönöm mindenki válaszát aki időt szakít rám. :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#26300) liszi70 válasza szucsi57 (#26291) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha nem a médialejátszó topicban lennénk, linkelnék pont ellentétes tartalmú cikkeket, legalább 3-4-et olvastam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.