Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) vasii válasza vasii (#25169) üzenetére


vasii
senior tag

Ez nemet jelent?
Nincs ilyen normalis lejatszo vagy mi :F

(#25202) cekkk válasza vasii (#25145) üzenetére


cekkk
veterán

A Dune 303D 59ért a Mede8er MED600X3D 43900ért tudja neked ezt, mert azon van gibites háló és usb3. Az, hogy ez olcsó vagy nem, te tudod, mert nem írtál árat. :U

(#25203) access_denied válasza erdoke (#25185) üzenetére


access_denied
senior tag

de azt feltételezed, hogy én kínlódok itthon a cuccaimmal, holott erről szó sincs.
és
Valójában inkább másolás lenne másik vinyóról/BD-ről, mert paranoid vagyok, és legalább 3-4 helyen/formában tárolom, amit igazán fontosnak gondolok.

Magyarán próbálod létrehozni a redundanciát. Ha ütemezett scriptezel, akkor ok, ha nem akkor :D

Valami 4500 Ft-ot kérnek a 120 Mbitért

Nyilván egy 20/10 ennek kb. a fele, vagyis 2 év alatt egy 40-50e Ft összejön, erről az összegről beszéltem :)

Az már egy másik történet, hogy normálisabb munkáltató kifizeti az otthoni netelérést, ha azon rendszeresen dolgozol is...

Sajnos ez a nagy általánosságban nem igaz. Pláne, ha magasabb rendelkezésre állást kérnek, akkor bárhonnan el kell érd a rendszert -> mobil stick.

Még mindig nem érted.

Nagyon is értem, kettőnk megközelítése között az a különbség, hogy Te a sok kis én a kevés nagyobb eszközben látom a megoldást.

Apropó, egy gigabites switch 4-5e Ft.

Még egy eszköz a rendszerbe. Lassan ott tartasz, hogy egy 12-es tápelosztó nem elég a sok kütyünek. Hát nem tudom, nálam valahogy nem így néz ki egy jövőkép. Nem hiszem el, hogy egy 8 portos router ne lenne elég mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#25204) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

kellene egy megbizhato háttértár a MED1000x3 után.ez a két variácio szimpatikus Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0,vagy Channel+ FUDS30 bele egy WD Caviar Green.nem használtam még ilyen eszközöket melyik lenne jo választás nekem?ill ki mit használ e célra?

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#25205) snemeth válasza cekkk (#25202) üzenetére


snemeth
aktív tag

A MED600X3D USB 2.0-ás.

(#25206) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Én ezt a gyüjtögetést nem értem. Mesék esetében igen mert ott újranézi a csöppség akár naponta is. De filmek esetében ??? Hetente megnézed az Avatart ??? :DD
Nekem 1 tb-os hdd-m van ami untig elég. Ha valamit megnéztem letörlöm és ha újra megakarom nézni 1 év múlva mondjuk, letöltöm. Nem tárolok 10+tb-nyi filmet a semmiért ... hacsak nem vagy host aki ...
Ez inkább olyan dolog hogy vagizhasson az ember hogy van 1000 db filmem ... de hogy minek azt nem tudom ...

[ Szerkesztve ]

(#25207) TCr


TCr
veterán

Meghirdettem a HTPC-t, visszatérek médialejátszóra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25208) robi-k válasza TCr (#25207) üzenetére


robi-k
őstag

És miért, nem jött be a HTPC? Pedig többen itt (nickneveket nem írok :DD) épp a HTPC mellett érvelnek :)

(#25209) TCr válasza robi-k (#25208) üzenetére


TCr
veterán

Tudom, hogy kik azok.
Nekik bejött és én elismerem, hogy jó is, de nekem elegem lett a szinte mindennapos b@szakodással.
Nekem ne mondja senki, hogy az "állítgatás" nélküli előjövő bug-ok user error-ok.
Öreg vagyok én már bohócnak.

A Toslink optikai kimenete pedig alkalmatlan zenehallgatásra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25210) Mezga Aladár válasza TCr (#25209) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most majd a dedikált lejátszók bug-halmazán fogsz sz@ntségelni.

"A Toslink optikai kimenete pedig alkalmatlan zenehallgatásra"

Tény hogy a koax spdif jobban szól.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25211) TCr válasza Mezga Aladár (#25210) üzenetére


TCr
veterán

Az A210-el az ég világon semmi bajom nem volt.
Amint elmegy a HTPC veszek is egyet, esetleg Smart D1-et, vagy 301-et.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25212) Mezga Aladár válasza TCr (#25211) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem is az van. :K

Például az idegesít, a hdmi és a koax között kb 0.2 mp a hang csúszása.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25213) TCr válasza Mezga Aladár (#25212) üzenetére


TCr
veterán

Tudom, emlékszem még az itteniekre, nem volt az olyan rég, hogy itt hagytam ezt a topikot. :)
A Dune-ken ugyan nincs coax, de egyik kedves fórumtárssal már lebeszéltem, hogy majd valamikor elhozza a 301-esét egy kis hallgatózásra.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25214) cekkk válasza robi-k (#25208) üzenetére


cekkk
veterán

Nem akarom megsérteni a kollégát, de a legolcsóbb megoldások mindig is a legrosszabbak lesznek. Emellett tegyük hozzá, hogy ő úgy vágott bele, hogy az erősítőjén nem jó a hdmi így esélytelen volt azt használnia és csak optikai van azon a lapon, talán ha tudná használni a hdmi-t akkor jobb véleménnyel lenne, de ezt ki sem tudta próbálni. ;) Az optikairól meg írták már, hogy az nem a legjobb... Mondjuk nem is használja senki szerintem magától. :DDD

(#25215) #75912448 válasza cekkk (#25214) üzenetére


#75912448
törölt tag

nem szeretnék bezzeg lenni, de azzal az optikai kijárattal öngyilkos kísérelt volt. mindegy, másik oldalon már beszéltünk róla.

(#25216) cekkk válasza #75912448 (#25215) üzenetére


cekkk
veterán

Ez van. Kipróbálta neki nem tetszik nem jött össze. Lehet nem mindenkinek való a htpc és nem mindenkinek a mp lejátszó. :K

(#25217) Mezga Aladár válasza cekkk (#25216) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megdöglött az asztali pc-m, és egy házimozira kialakított lapot procit vettem. HD 4200 az integrált vga típusa.
Azonnal felraktam az xbmc 12 verziót, teljes konfig. Nekem így is a popi képe tetszik jobban.
De kritikusan nézve egyik sem az igazi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25218) Patice válasza Mezga Aladár (#25217) üzenetére


Patice
Topikgazda

HD 4200-tól nem várnék túl sokat képminőség terén. Volt olyanom. Próbáltam, nem jött be.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25219) cekkk válasza Mezga Aladár (#25217) üzenetére


cekkk
veterán

Az nem pont az a széria amit nem ajánlanak? :DDD Mert én úgy tudom, mindegy. Ha neked nem tetszik akkor nem használod ennyi ;)

(#25220) Mezga Aladár válasza Patice (#25218) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pasz, csak egy nvidia gtx-460 volt az összehasonlítási alap.
A popi jobb.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25221) #75912448 válasza Mezga Aladár (#25217) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha nem a szemünknek, hanem a HQV teszteknek hiszünk, akkor HD6310 (brazos) és felette van jobb képük a HTPC-s megoldásnak, mint pl Dune prime és médialejátszóknak.

(#25222) TCr válasza cekkk (#25216) üzenetére


TCr
veterán

Ez így van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25223) Mezga Aladár válasza cekkk (#25219) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utána olvasnék, hol nem ajánlják?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25224) vasii válasza cekkk (#25202) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi.

Speckoban azt latom h ez a Mede8er csak 2.0-s..

A Dunenel meg csak "USB 3.0 slave", vagyis csak annyi h a beepitett 2,5es vinyot erhetem el usb3 kabellel, pcrol nem?. Ennek nem sok ertelmet latom, ha egyszer ott a gigabit..

Hat akkor ugy latszik egyelore nem valtok.. :(

[ Szerkesztve ]

(#25225) access_denied válasza Gulyopapa (#25206) üzenetére


access_denied
senior tag

... inkább nem írom le mit gondolok. Bármennyire is elképzelhetetlen számodra, vannak filmek, amelyeket akár többször is meg lehet nézni.

Ezzel a hozzáállással lehetne 100 GB-os HDD-d is, mert ugye minek tárolsz több filmet, egyszerre úgyis csak egyet nézhetsz. Tehát felesleges volt a pénzkidobás, vehettél volna kisebb HDD-t is.

Az tényleg felfoghatatlan, hogy pl. nincs időd filmeket nézni, de vélhetőleg valamikor majd csak lesz és a jó filmeket begyűjtöd, félreteszed? Vagy ha átjön valaki vendég, akkor jó, ha van egy gazdag lista és nem kell p@csölni a film begyűjtésével? Teljesen elképzelhetetlen, hogy ez nem az észjátszásról szól?

Számold ki, hogy TV, erősítő, hangfalak stb. mibe kerülnek, ezekhez képest mennyibe fáj egy jó NAS. Erősítő, média lejátszó, PC, mind eléri a tartalmat mindenféle kábeldugdosás nélkül. Ha valaki nem látja az előnyeit akkor az vagy nem akarja meglátni, vagy ... nem írom le.

Egyébként pedig szerintem tök unalmas a téma. Telefonálhatsz 3 meg 200 ezres telefonnal is. Hallgathatsz zenét PC speaker-en meg Nautilus-on is. Azért vannak ezek a kütyük, hogy mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelőt.

Téma részemről lezárva (az utolsó mondatod miatt)

[ Szerkesztve ]

(#25226) Tin válasza vasii (#25224) üzenetére


Tin
veterán

a mede8er 600-asban nincs belső vinyó hely, ergo a vinyót usb2-n dugod rá a lejátszóra. ha a vinyóra másolni akarsz, akkor lehúzod a vinyót a készülékről, rádugod a gépedre, és ha usb3-as, akkor másolsz rá azzal a sebességgel.

a dune301/303d esetén a 2.5-es vinyót fizikailag beszereled a lejátszóba, azon azért van usb3-as port, hogy ne kelljen kiszedned belőle, ha nagy sebességgel akarsz rá másolni, egyszerűen csak rádugod a lejátszót a pc-d usb3 portjára, és mintegy hordozható vinyóra, úgy másolsz rá.

hálózaton szerintem mindkét eszköz vinyójára tudsz másolni, akár belerakod, akár rádugod, de a hálózati másolás sebessége jóval kisebb lesz. az inkább arra való, hogy "feltold" a belerakott/rádugott vinyóra rá az anyagot mindenféle vinyózmozgatás nélkül.

(#25227) cekkk válasza vasii (#25224) üzenetére


cekkk
veterán

Én csak a speckókat néztem igaz a Medernél nem vettem észre, hogy csak usb 2 :B

Akkor nem, és szerintem nem is nagyon lesz ilyen. :U

(#25228) csizo


csizo
tag

A Dune 303D-hez csatlakoztatott bd lejátszót kezel szerintetek?

(#25229) robi-k válasza csizo (#25228) üzenetére


robi-k
őstag

Igen, de eredeti (licenc) BD lemezeket nem fogsz tudni lejátszani, bár a 303D-vel nem próbálta tudtommal még senki.

(#25230) vasii válasza Tin (#25226) üzenetére


vasii
senior tag

Igen ezekkel tisztában vagyok, most is igy használok egy WD liveot már pár éve.
Pontosan az első bekezdésedben említett procedúrát akarom elkerülni, hogy mindig dugdosni kelljen a kábelt.

A Dune meg azert nem jo szintén mert a 2,5 nekem kicsi..most akarok 3TB vinyot venni, és gondoltam, akkor eladom a wdt és veszek egy olyan lejatszot amibe beepitheto és usb 3.0an lehet gyorsan masolni ra, ezzel a kulso hazat is megsporolom, persze tudom h meg igyis ra kellene fizetni, de legalabb ujabb lejatszom is lenne.

Az oplay hd2/gallery lenne megfelelő nekem specifikácio alapján, csak hát ahogy olvasom azok meg használhatatlanok..

Nem értem, miért nem gondolnak erre a gyártók, nekem olyan kézenfekvő :/

(#25231) hunika1


hunika1
tag

A decemberben vásárolt 102P-t, az Ipon kis szöszmötölés után visszavette, s az árát a helyszínen visszafizette.
Nekem is azt mondták, ha újra rendelek, nincs rá garancia, hogy igazit kapok. Na most itt állunk tele lovettával, s egy működő R6C-vel.

(#25232) TCr válasza hunika1 (#25231) üzenetére


TCr
veterán

Hogy-hogy nem igazit kapsz?
Már ezt is "hamisítják"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25233) hunika1 válasza TCr (#25232) üzenetére


hunika1
tag

Mindent. Van itt ez a mizéria a 102P körül.Lényeg, hogy a pént visszaadják.

[ Szerkesztve ]

(#25234) robi-k válasza TCr (#25232) üzenetére


robi-k
őstag

A pech az, hogy a 102p nem hamisítvány, őt is a Dune gyártja (bár igaz, elvben tilos lenne a szabad-kereskedelemben árusítani).
Amúgy tök egyszerű megkülönböztetni az "igazi" 102w modellt a 102p-től, erről már több posztban írtunk.

(#25235) cekkk válasza TCr (#25232) üzenetére


cekkk
veterán

Hogy van a 102p ami átcsomagolt 101 és az nem igazi 102 :DDD Végül is jogos. ;]

(#25236) TCr válasza robi-k (#25234) üzenetére


TCr
veterán

Nem szándékozom ilyet vásárolni, de meglepődtem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25237) anonym1s válasza TCr (#25211) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
301-et nem ajanlom. Nekem az van kb. 3 hete, es ezalatt mar 4 filmet talaltam amit nem tudott lejatszani. Azon kivul ha film kozben megnyomod a stop gombot, megiszol egy kavet mire visszater a menube. Egy tularazott szemet. Harom hete vettem, de mar arulom.

(#25238) TCr válasza anonym1s (#25237) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm az infót.
Akkor marad a jól bevált A210, vagy a D1.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25239) cekkk válasza TCr (#25238) üzenetére


cekkk
veterán

Miért nem adod csak ez a brazorsz és vennél használtan egy trinity alaplapot és egy kis A4 es procit? :B

(#25240) TCr válasza cekkk (#25239) üzenetére


TCr
veterán

Mert számít a mérete, a hűthetősége illetve az ebből fakadó zajszint.
Továbbá nem vagyok hajlandó több pénzt rákölteni a PC témára.
A hangminőségbeli problémám sem oldódna meg ezáltal.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25241) cekkk válasza TCr (#25240) üzenetére


cekkk
veterán

Miért is nem? Lehet venni mini itx lapot amin lenne coax... ;)

(#25242) TCr válasza cekkk (#25241) üzenetére


TCr
veterán

Mennyibe fájna ez nekem?
Konkrét példát kérek!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25243) kovadika


kovadika
őstag

Dune HD ezt posztolta facebookra:

"The new Beta firmware is already available! All currently known DTS-HD issues are fixed. Please let us know if you have any suggestions for the further improvements. We are waiting for your feedback! :)"

[ Szerkesztve ]

(#25244) cekkk válasza TCr (#25242) üzenetére


cekkk
veterán

Moziba ne vigyelek? ;) ;]
Szerintem megadtam neked, hogy mit kell nézned innen a te magánügyed, hogy melyiket nézed, ne én keressek már helyetted mindent meg. :(((

(#25245) TCr válasza cekkk (#25244) üzenetére


TCr
veterán

Nem kértelek, hogy nyálazd át nekem a kereskedelmi oldalakat, de mondjuk annyit megtehettél volna, hogy a 3 sor helyett leírod, hogy neked mid van.
Nagyon csípem, amikor megy az "ezt vedd azt vedd", aztán amikor odakerülök, akkor koppanok.
HTPC topicban is bőszen ajánlgattátok a Brazost, erre mikor szopok vele kiderül, hogy ja hát itt senkinek nincs Brazos konfigja, mindenki A4-től A10-ig mozog...

Rákerestem, alsó hangon 15 ezret kellene ráköltenem ahhoz, hogy talán legyen egy használható HTPC-m.
Köszi, de nem.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25246) cekkk válasza TCr (#25245) üzenetére


cekkk
veterán

Én soha nem ajánlottam. Neked volt annyi a kereted rá, és nem voltál hajlandó többet adni érte.
A konfigomat meg már valamelyik nap is kérdezted a htpc-s topikban akkor is leírtam, hogy A4, mATX
Többen is vannak, Cannibalnak is van meg Dabdab(ha jól írom a nevét.) Zsigusnak is bár ebben nem vagyok biztos.

(#25247) Warter válasza cekkk (#25246) üzenetére


Warter
őstag

Ezt inkább a HTPC topicban kéne vagy privátban. Köszi. :)

(#25248) TCr válasza Warter (#25247) üzenetére


TCr
veterán

Elnézést, abbahagytam, végleg.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25249) panpeter92


panpeter92
tag

Valaki tud abban segíteni, hogy hogy tudnék notebookról lejátszani Dune-ön zenét? Mbs beállításokat nem találtam, Win 8. Jöhet privátba is.

(#25250) lacos001 válasza anonym1s (#25237) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem értem.
Nem az van,hogy éppen valami szarszemétmódon kódolt dolgokat kölcsönöztél,tudod,amit én is teszteltem és ugyanaz lett a vége,mint nálad.1 médialejátszónak ismernie kell mindent?
Attól,hogy a másik kütyüd lejátsza ez még nem szar...
Nem vagyok termékmenedzser bár jól csinálom a 301-el kapcsolatban :DDD de nekem még nem akadt problémám vele,mint tudod.....igaz csak BD "jelű" dolgokat jeleníttetek meg veleés most azt a múlkorit ne vegyük alapul,mert az olyan amilyen.....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.