Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) anonym1s válasza dh66e (#21245) üzenetére


anonym1s
őstag

Mint emlitettem, ez egy 13 eves e-mail cim, amire napi 30-40 szemetet kapok, ezert egyaltalan nem hasznalom levelezesre. Kizarolag regisztraciokhoz hasznalom, mert a normal mail cimemet nem akarom beszemeteltetni, ugyanis a regisztraciok mellekhatasa a rengeteg levelszemet.

Irtam, hogy nem vagyok hibatlan, ha teged zavar az en becenevem meg e-mail cimem, ird meg nyugodtan. Gyanitom hogy nagysagrendekkel tobb embert zavar sokkal jobban a sokszor mar erthetetlen irasmod, mint egy becenev.

Mercutio_!

Nem tudtam hogy ilyen letezik, de igerem beszerzek egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#21252) dh66e válasza anonym1s (#21251) üzenetére


dh66e
veterán

Csak egy megállapítást tettem.Levélszemét kiszűrésének is vannak módjai nem is bonyolult kb olyan mint egy okosra magyar billentyűzetet varázsolni.Ezek után érdemes azt a bizonyos hozzászólást megírni amivel egyetértek egyébként,de nagyon Off már ez a téma szerintem mindent megbeszéltünk.

(#21253) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Ez nagyon gagyi kategóriába tartozik? nagyon az alja?

(#21254) erdoke válasza AndrewTdi (#21253) üzenetére


erdoke
titán

Lejátszónak az, DVB vevőnek nem tudom...

A legjobb aláírás a héten

(#21255) M@rdel válasza AndrewTdi (#21253) üzenetére


M@rdel
őstag

Régebben nekem erre a kategóriára ezt a kettőt ajánloták:
Asus O!Play Mini
Xtreamer Elvira

Egreat R6C-ről váltottam, mert az meghalt Xtreamer Elvira-ra.
Hát nem vagyok hasra esve tőle, sem sebesség, sem képminőség terén.
Én az Asus-t javaslom. mert erről nincs rossz tapasztalatom :)

(#21256) szucsi57


szucsi57
tag

Az új Mede8er 600-as lejátszóm kiválóan működik. Kép, hang tökéletes. A "Killa.sample" videót kábeles ethernet hálózaton keresztül megingás nélkül játssza.

A WiFi rajongók figyelmét szeretném felhívni arra, hogy ahol lehet, használjatok inkább kábeleket. A lakás kábelek miatti rendezetlensége és az asszony őrjöngése kisebb gond, mint a gyerekek agydaganata.

Ahol lehet: ABSOLUTELY NO WiFi !!!

(#21257) Gulyopapa válasza szucsi57 (#21256) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ló*aszt ! Mindenki wifi-t használ a világon és senkinek semmi baja !
Ez olyan mint hogy 21-én világvége volt vagy hogy a mobil telefon agydaganatot okoz :W

(#21258) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#21257) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ilyen alapon ne együnk igyunk semmit mert mindenben ott vannak a szennyező anyagok ...
Ne telefonáljunk, ne nézzünk TV-t, stb, stb, stb ...

[ Szerkesztve ]

(#21259) shenmuedc válasza szucsi57 (#21256) üzenetére


shenmuedc
tag

A levegőben lévő rádióhullámokat is kapcsoljuk ki? Az adótoronyból kilométerekre is elmegy a jel a wifi-nél meg pár tíz méter jó esetben. Na most akkor...

(#21260) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Mindenhol ott van az elektromos szmog. Ilyen világban élünk.
Nem fogom kidobni a routeremet, max nem megy éjszaka illetve nem a közelünkben van napközben.

[ Szerkesztve ]

(#21261) HarryDEC válasza Gulyopapa (#21260) üzenetére


HarryDEC
tag

Ha mindenhol és mindenkor ott van, akkor nem mindegy, hogy éjszakára kikapcsolod-e vagy sem? Teljesen más okok miatt, de én is a kábeles csatlakozást részesítem előnyben.

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#21262) Patice válasza rii (#21244) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha n-es szabványt ismerő routerre van kötve a NAS kábellel és az átvitel jó wifivel a router és a lejátszó között (3-4 MB/s stabilan megy), akkor az avi nem lesz gond. Akár 720p-s mkv fájlok is átmehetnek akadás-mentesen, de az alacsonyabb bitrátájú 1080p-s filmek is csak néha döccennek meg majd.

De ha 1-2 MB/s a stabil átvitel, az avi-knak az sem lesz gond.

Ha jobb az átviteli sebesség, az meg akkor csak öröm és bódottá'. Egy másolással kipróbálhatod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21263) Gulyopapa válasza HarryDEC (#21261) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A saját kis routerünket kikapcsolom éjszakára, hogy legalább akkor ne sugározzon.
Amúgy nekünk is van vezetékes és vezeték nélküli kapcsolatunk is ( fele-fele ),

(#21264) tlala válasza AndrewTdi (#21253) üzenetére


tlala
addikt

Igen.
Érzéketlen vevő, gagyi lejátszó.

(#21265) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

BUÉK 2013 :C

(#21266) HarryDEC


HarryDEC
tag

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek

Korán keltem, hol az arany?

(#21267) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

B.U.É.K ! ! !

Használjatok Sólámpát.

[link]

Felhasználási területek:

Enyhítheti az alvás- és koncentrációs zavarokat, ideális ágy mellett, gyermekszobában, irodában, tanulás közben
Semlegesíti az elektromos készülékek (számítógép, televízió stb.) közelében kialakult elektroszmogot.
Jó hatással lehet az allergiás és asztmatikus megbetegedésekre.
Segíti a relaxációs, meditációs gyakorlatok hatékonyságát.
Jótékony hatásán kívül hangulatos, meleg fényével dekoratív lakásdísz is otthonunkban.

[ Szerkesztve ]

(#21268) erdoke válasza kisgyerek85 (#21267) üzenetére


erdoke
titán

Igyatok sok teát, az még jobban semlegesíti az elektroszmogot. Tudományosan legalább annyira megalapozott, mint a sólámpa hasonló hatása, hiszen most találtam ki. :K
BUÉK!

A legjobb aláírás a héten

(#21270) GLOCK34 válasza gulyasa (#21209) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszönöm az infót!
A hálószobába jól jött volna egy kis terjedelmű sok oldalú gép. Ez van... :)

(#21271) kisgyerek85 válasza erdoke (#21268) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

[link]

Persze mindenki abban hisz amibe akar.

Én pl allergiás vagyok (házipor, atka, macskaszőr) , de nem szedek rá gyógyszert, (gyógyszer ellenes vagyok) inkább megbarátkoztam azzal, hogy napi szintem olyan 20 zsepit átlagba teli fújok. Amikor tengernél nyaralok akkor ez heti szinten 10 db.

szerk: ja és hogy miért megy el ennyi zsepi ha sólámpát használok. Hát azért, mert olyan 2-3 hete találtam rá, hogy a sólámpa légtisztító és ekkor üzemeltem be ismét, de sokszor elfelejtem bekapcsolni, mert el van téve a monitor mögé és elfeledkezem róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#21272) Warter válasza kisgyerek85 (#21271) üzenetére


Warter
őstag

Ha pollenre vagy növényekre vagy allergiás, akkor ajánlom neked a virágpor evést. Viccesen hangzik, de nagyon hasznos, tavaly ennek hatására nem kellett 20-30 zsepit elfújnom naponta és allergia gyógyszert se szednem. Napi 1-2 kanált kell enni és erősíti az immunrendszert.

(#21273) Tibiajax válasza erdoke (#21268) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nna, azért a sópiramisban azért már te sem kételkedhetsz....

(#21274) Gulyopapa válasza Tibiajax (#21273) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Asztmásokat sóbarlangokban kezelik, szóval ez létező és működő dolog ...

[ Szerkesztve ]

(#21275) kisgyerek85 válasza Warter (#21272) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Arra nem.

Ami még jó az allergiára (most lehet sokaknál kicsapja a biztosítékot :D )

parlagfű

olvassatok utána...

(#21276) Warter válasza kisgyerek85 (#21275) üzenetére


Warter
őstag

Parlagfű szörp, nem rossz cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21277) Dorian válasza Gulyopapa (#21274) üzenetére


Dorian
félisten

Csak a barlangot nem hiszem, hogy helyettesíti 5-6 kg só.

Mindegy, itthon is van kettő (és egy sómécses :) ) Nekem elég, hogy szép hangulatfényt ad. Minden esetleges más csak ráadás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21278) sixer66


sixer66
senior tag

Tök jó hogy mindig megjelenik hogy Újabb hozzászólás érkezett es csak 50 fèle módon a sórol van szó.Elhiszem hogy tetszik ez az èrdekes anyag,de ez egy médialejatszo topic. :)) Gondoltam csak azért szólok mert nemsokára egy moderátor is megteszi majd.De elnézést hogy beleszoltam.

(#21279) Gulyopapa válasza Dorian (#21277) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nyilván nem de legalább megvan az a jó érzés hogy teszel valamit az egészségedért.
Én is vettem profi légtisztítót ( Daikin ) a hálószobába és nagyon szeretjük.
Sixer66 : :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#21280) Tibiajax válasza Dorian (#21277) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dee...ha piramis alakú, akkor igen..
()

(#21281) Meghivott


Meghivott
addikt

Szülőmnek vennék egy média lejátszót: hd-ready tv-je van (hdmi van,de usb nincs), úgy gondoltam, hogy egy lejátszó és egy pendrive segítségével könnyedén tudna filmet nézni.
Max 20.000 forintig, milyen típust vegyek?
köszönöm

(#21282) hunaqua válasza Meghivott (#21281) üzenetére


hunaqua
addikt

Kínából Egreat R6S-t.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21283) kisgyerek85 válasza Meghivott (#21281) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

(#21284) csoki46


csoki46
aktív tag

Hello!
Egy kis segítség kellene, meguntam már a DVD írást, szeretnék venni valami olcsó médialejátszót a családnak. Viszont a TV-n scart csatlakozó van. Szóval ilyen csatlakozóval felszerelt lejátszót szeretnék. Nem kell semmi extra, hálózatról amúgy se nagyon használnám, maximum ha nagyon kicsivel drágább, akkor talán beruháznék rá. A lényeg, hogy pendrive-ról tudjak filmet nézni fullHD nem is lényeges és szeretném minél olcsóbban megúszni. Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#21285) Meghivott


Meghivott
addikt

Hát igen, árban forma-forma a kettő, csak amíg az elsőt ebayen Kínából, addig a másikat a szomszédban meg tudom venni...egy esetleges meghibásodás esetén ez nem mindegy, gondolom.
Köszi!

(#21286) kisgyerek85 válasza csoki46 (#21284) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ilyet nem nagyon fogsz találni. Sokkal egyszerűbb ha veszel egy ilyet és rca-ról küldöd ki a jelet.

Meghivott: Igen, azt akartam is írni, hogy amíg magunknak rendelünk és akarjuk akkor kockáztassuk be Kínát, de pl szülőknek én sem vennék kintről. Nem nagyon szoktak amúgy elromlani ezek a lejátszók, de mi van ha gondol egyet és fél év után beadja az unalmast. Aztán lehet mondani, hogy bocsi Kínából jött...persze lehet ott is gariztatni, de azért jóval macerásabb a procedúra.

(#21287) csoki46 válasza kisgyerek85 (#21286) üzenetére


csoki46
aktív tag

Tudsz valamit ajánlani amin van RCA csatlakozó? Lehetőleg minél olcsóbb legyen, tényleg nem kell semmi extra, csak a dvd lejátszót szeretném kiváltani.

(#21288) kisgyerek85 válasza csoki46 (#21287) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pl. az előbb említett Asu O play mini

Volt még egy lejátszó ami ár/érték arányban jónak számított. Csak már nem lehet kapni [link]

Igaz írtak egy páran negatív tapasztalatot is vele.
Apum ilyet használ és nincs vele semmi gondja. Külső tápos vinyóról eteti és a távirányító és működik 5m-ről.

Ez annak szól aki ezt a két rossz tulajdonságát leírta valamikor ide.

[ Szerkesztve ]

(#21289) csoki46 válasza kisgyerek85 (#21288) üzenetére


csoki46
aktív tag

Esetleg valami olcsóbb alternatíva? 10ezer alatt jó lenne megúszni. Esetleg azok nagyon gagyik?

(#21290) kisgyerek85 válasza csoki46 (#21289) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, azok gagyik.
Realtek vagy Sigma chipelt szerelt lejátszót kell venni. Ennyiért meg nincsenek újonnan.

Esetleg nézz szét a hardverapron, ha a használttól nem riadsz el. Ott ki lehet találni olcsón

Asus o play R1
WD gen2

[ Szerkesztve ]

(#21291) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#21290) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szétnéztem aprón. Nem nagyon találni most ott lejátszót számodra.

Talán ez az egy ami belefér az árba és jó is.

[link]

(#21292) szucsi57


szucsi57
tag

Srácok, én csupán jóindulatból biztattam mindenkit kábeles kapcsolatokra.

Látom, hogy nem vagytok nyitottak semmiféle olyan figyelmeztetésre, vagy új ismeret befogadására, ami ellentétben van a közismert, de buta hiedelmekkel. Realista vagyok, nem akarom elérni, hogy a dohányos elismerje, hogy rákot okoz a dohányzás, vagy, hogy az alkoholista elhiggye, hogy hamarosan májzsugorban fog meghalni.

De itt még nyitott emberek vannak, akik tudhatnák, hogy számos fizikus és orvos halt bele abba, hogy a felfedezéskor és az alkalmazások korai szakaszában még nem ismerték a radioaktivitás emberi szervezetre gyakorolt hatását. Az atombomba ilyen hatásait földfelszíni robbantással vizsgálgatták és rengeteg amerikai katona halt bele később ezekbe a kísérletekbe (Kirill szigeteki robbantások). Amikor Japánra ledobták az első bombákat, már tudták, hogy milyen hatása lesz az ott élőkre. DE még akkor SEM tudták, hogy több generáción keresztül is érezhető rombolást végez a robbanáskor felszabaduló radioaktív sugárzás.

Az elektromágneses sugárzás emberi szervezetre gyakorolt hatását intenzíven kutatják. A használati engedélyt kiadók azért, hogy helyesen dönthessenek, a hírközlési szakmában érdekeltek pedig azért, hogy negatív adatokkal támogassák az eszközeik marketingeseit.

Ugyan az zajlik mint korábban az egészségügy, kontra dohányipar meccsben. Ami mellesleg az egészségügy győzelmével végződött úgy kb. 50 év alatt. Miközben a dohány lobbi ezrével készíttetett számára kedvező vizsgálati eredményeket lefizethető orvosokkal, intézményekkel.

Az elektromágneses sugárzás ilyen jellegű vizsgálata csak néhány éve folyik. Pont abban a szakaszban van, amikor még minden bizonytalan. DE MÁR SEJTHETŐ, hogy jó lesz vigyázni, mert különösen a lakáson belüli WiFi berendezések, különösen a fejmagasságban, vagy a fölött elhelyezettek problémákat okozhatnak. Az "okozhatnak" feltételes módja általában arra utal, hogy nem mindenkinél, de azoknál, igen, akiknél éppen úgy alakulnak a dolgok. És senki nem tudhatja, hogy ő most éppen melyik csoportba esik. Ezért jobb, ha mindenki vigyáz önmagára is, de különösen a gyerekekre.

Egyébként már vannak szabványok, pl., hogy nagyfesz vezetéktől 15 méteres körzetre nem adnak ki építési engedélyeket, korlátozzák a lakókörnyezetben elhelyezett adók teljesítményét, a wifi berendezések, telefonok sugárzási energiáját, stb, stb. Aki nem hiszi, hogy ezek a kis vackok is mekkora teret generálnak, tegyék a mobiljukat egy hagyományos CRT monitor képernyője mellé és figyelje meg mi történik, ha valaki hívja.

Nekem is van wifi routerem itthon, de eszembe sem jutna órákig filmet nézni vele full teljesítményen.
Mert egészen másak az energia viszonyok olyankor, amikor csak az üzemidő töredék részében használja számottevő teljesítménnyel a wifit és egészen más, amikor 100%-on pörög a HD film átvitele miatt!

(#21293) Gulyopapa válasza szucsi57 (#21292) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Megértettük :)

(#21294) M@rdel válasza kisgyerek85 (#21288) üzenetére


M@rdel
őstag

Nem akarok veled vitatkozni, mert az Egreat R6C best buy lejátszó volt.
De csak amíg működik!
Neked szerencséd van, vagy nem elég idős a lejátszód. Az enyém 13
hónaposan romlott el, a gari pedig 12 hó.

(#21295) kisgyerek85 válasza M@rdel (#21294) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Oks :) akkor még nem tartunk ott, ha jól rémlik tavasz végén, nyár elején lett vásárolva.

(#21296) Viktor81 válasza szucsi57 (#21292) üzenetére


Viktor81
senior tag

Plazma kerdesben ugyan nem, :) de ebben teljesen egyetertek Veled. Sajnos nem tudjuk maradaktalanul kiktatni az eletunkbol az elektromagneses sugarzast, de amit lehet, en is megteszek azert, hogy minimalizaljam (pl. ejszakara kikapcsolom a telefonomat is, de ha hivast varok, akkor sem ugy alszom, hogy a fejemtol 50 cm-re van) Valoban stabilabb, biztonagosabb, egeszsegesebb a vezetekes kapcsolat (es ugy gondolom egy kis tervezessel lathatatlan is) Sajnos, mind kiserleti patkanyok vagyunk, aztan ha nem jon be, legyintenek es azt mondjak ez az eletvitelunkkel jar...

[ Szerkesztve ]

(#21297) M@rdel válasza kisgyerek85 (#21295) üzenetére


M@rdel
őstag

Az első "Tár.kiad.nem biztonságos - USB" üzenetnél küld vissza!
De remélem nálad nem jön elő, mert ennyi pénzért jobbat nem kapsz újonnan!

(#21298) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Srácok!

Egy (pl) Asus O play mini mivel jobb mint egy asztali DVD lejátszó ami tud Xvidet is és van USB csatlakoztathatóság?

[ Szerkesztve ]

(#21299) rappit4 válasza AndrewTdi (#21298) üzenetére


rappit4
őstag

Az asus tud még egy szekérnyi formátumot kezelni, többek özt hd-t is.

(#21300) AndrewTdi válasza rappit4 (#21299) üzenetére


AndrewTdi
addikt

És akad olyasmi cucc mint ez az Asus csak esetleg lemezt is tudjon olvasni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.