Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

valakinek van infoja hogy mi lesz az új dune FW-ben?(nekem dune 102 van)
elkeserít ha az ncore van bithumenen leszedek egy filmet 10-ből 7-nek dts hangja van.....amivel nem birkózik meg

van remény hogy ez megjavul?

mert ha nem akkor sorozat nézésre jó, de másra nem :(

pedig még lg tvben levő lejátszó is megbirkózik vele...valakinek valami ötlet vagy javaslat?

nema csönd:

format - dts
language - eng
bitrate - 1510 kbit/s
channels - 5.1
freq - 48,000 Hz

thx :R

(#21952) kaszaf válasza Multibit (#21950) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Olvasgattam és arra jutottam, hogy amit tudnak a lejátszók torrent fronton az nekem elég. Nem vagyok arányvadász. Heti 1-2 film meg 2-3 sorozat epizód arra tökéletes lesz sztem.

Jók ezek a Dune-ok de ugy látom csak 100-as a hálózat. Gigás jobb lenne routerem is az.

(#21953) bl4ze válasza traktorgumi (#21951) üzenetére


bl4ze
veterán

nekem a Dune 101 viszi a DTS hangokat, bitstream / stereo a beállítás ha jól rémlik, de otthon meg tudom nézni.

.:. bl4ze .:.

(#21954) Multibit válasza kaszaf (#21952) üzenetére


Multibit
veterán

(#21952) kaszaf
Csak azt ne hidd, hogy a gigás LAN-nal hazudott lejátszók valóban tudják a gigabites kommunikációt! Erről is volt már szó korábban.

(#21951) traktorgumi
A 102-esnek vinnie kéne a DTS core-t! Időnként a HD hangokkal van problémája, de a mezei DTS nem kéne, hogy gondot okozzon neki. Igaz nekem nincs 102-esem, de majd egy tulaj kiigazít, ha nem így van.

(#21955) bl4ze válasza Multibit (#21954) üzenetére


bl4ze
veterán

ezt írtam éppen, hogy a 101-es is viszi, sztem vmi beállítási gond lehet ott a 102-esen.

.:. bl4ze .:.

(#21956) JaniS válasza traktorgumi (#21951) üzenetére


JaniS
senior tag

Ne viccelj, kizártnak tartom, hogy egy Dune-nek a DTS gondot okozna. Valami más probléma lesz ott, sajnos én segíteni nem tudok, mert a másik oldalt erősítem (még egy ideig, amíg be nem sokallok és HTPC lesz belőle).

[ Szerkesztve ]

(#21957) atike


atike
nagyúr

Erre valaki...? :U

(#21958) erdoke válasza JaniS (#21956) üzenetére


erdoke
titán

Hihetetlen, milyen jól elvagyok a HD Base 3-mal. Mire új tévét veszek, amiből lassan ki se lehet hagyni a 3D-t, valamerre biztosan eldől ez a 3D-HD hang-23.976 problémakör. :K

A legjobb aláírás a héten

(#21959) BBéci válasza traktorgumi (#21951) üzenetére


BBéci
titán

A hiba a beállításokban, esetleg magában a készülékben van, mert az általam próbált TV-102 a DTS hangsávok közül az összeset, a DTS-HD MA hangú filmek közül a 70 %-ot megszólaltatta, méghozzá hibátlanul.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21960) CoroStar86 válasza Dorian (#21933) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Ezt aláírom, helyzetemben a tudatlanság áldásos, nem hallottam még közép/felső szintű házimozit, úgyhogy elégedett vagyok a mostanival is. Később majd cserélek 5.0-t max.:) De pl a H/K több százezerbe kerülő bögréinek minőségével mi van? Elvileg akkor az Onkyo 4700-amnak jobbnak kellene lennie tőlük?

(#21961) liszi70 válasza traktorgumi (#21951) üzenetére


liszi70
nagyúr

"10-ből 7-nek dts hangja van.....amivel nem birkózik meg"

Az kizárt dolog. A HD hangokkal nem mindig bír, de DTS-el?

Szerk.: Ja, most látom, már többen írtátok!

[ Szerkesztve ]

(#21962) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

A dune 102 hdmi van összekötve egy lg 42ls570 tv.
(A hang rendszert ki is vettem a dologból amég nem lesz jó.)

Az lg engedélyezve van a hdmi hang!A duneben is engedélyezve van a hdmi hang.Stereora van állítva és próbáltam bitstreamon meg dekoederen is.Minden jól szól (flac+mpeg+iso+ac3+mkv...stb) viszont ahogy van dts Eng akkor csönd van. Nyolc filmet probáltam idáig :DD Nagyon meg köszönöm ha leírnád hogy neked hogy van beállítva. :DDD

ez volt amit tegnap probáltam és szintén csönd volt(ha esetleg neked is meg van) :

Dredd.2012.1080p.BluRay.x264-SPARKS
létezik hogy hibás a készülék?vagy én vagyok ilyen béna? :Y

:R

(#21963) BBéci válasza traktorgumi (#21962) üzenetére


BBéci
titán

AZ LG TV nem engedi át a DTS hangot. :(

Egyébként sincs értelme a tévén átvezetni a lejátszó hangját. Közvetlenül az erősítőbe vezesd!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21964) traktorgumi válasza BBéci (#21963) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

mit javasolsz?hogy kéne összekötnöm?A hang rendszerem egy bose cinemate amin csak egy rca bemenet van és kész....

most úgy van hogy a tv füles kimenete van bedugva rca kábelal a boseba és a dune meg megy hdmi a tvbe.

van megoldás? :Y :Y

:R :R :R

(#21965) BBéci válasza traktorgumi (#21964) üzenetére


BBéci
titán

Az a Bose cucc felvágná az ereit, ha képes lenne rá, amiért olyan vacak minőségű jelet adsz neki.
Miért nem az optikait használod?
Ha a Bose előbb volt meg, mint a lejátszó, akkor optikai kimenetest kellett volna választanod, nem a Dune TV-102 modelljét.
A Dune menüjében állítsd be HDMI hangkimenetnek a PCM sztereót, azt fogadja az LG TV, de onnan feltétlenül optikaival vezesd tovább a Bose-ba. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21966) traktorgumi válasza BBéci (#21965) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Az a baj hogy nekem a régebbi verzió van ami ugyan ez csak nincs rajta optika bemenet.

Volt egy harman/kardon 2,1 szettem amit 8 hónap alatt nem bírtak megjavítani és ezt kaptam cserébe.....kibaszott idegesítő hogy nincs rajta semmi bemenet.

Valami más megoldás?Valami átalakító? :F
nekem ilyen van:

http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=hu&tbo=d&biw=1067&bih=689&tbm=isch&tbnid=lKzU0ya8t7bQdM:&imgrefurl=http://pmstrk.mercadolibre.com.ve/jm/PmsTrk%3Ftool%3D312780%26go%3D/jm/item%3Fsite%3DMLV%24%24id%3D40956587&docid=toeMs3iYizjIlM&imgurl=http://img2.mlstatic.com/bose-cinemate-interface-cable-285396-001_MLV-O-3009707098_082012.jpg&w=400&h=300&ei=fxf0UOmaMcGstAaLr4DQBw&zoom=1&iact=rc&dur=278&sig=113404256571950399008&page=2&tbnh=136&tbnw=174&start=23&ndsp=29&ved=1t:429,r:40,s:0,i:205&tx=91&ty=76

(#21967) BBéci válasza traktorgumi (#21966) üzenetére


BBéci
titán

Szerencsére a lejátszódon van sztereó kimenet, azt használhatod, de hangminőségben messze lesz a digitálistól, mert nagyon egyszerű DAC van benne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21968) mutyi


mutyi
őstag

Ismerős szeretne venni egy média lejátszót.
Asus HDP-R3-at nézte ki,de alig kapható és nem éppen mai darab.
Kb. 34 ezer az ára.
Tudtok ennél jobb vételt ami jobban ajánlott?

(#21969) traktorgumi válasza BBéci (#21967) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

leírnád hogy kéne akkor összekötnöm?a tv a dune meg a bose:)ne haragudj,de nem volt tiszta hogy használjam a lejátszó sztereó kimenetét.

néztem ebayen és van ilyen bose interface 9ezer környéken amin van optika is...

(#21970) BBéci válasza traktorgumi (#21969) üzenetére


BBéci
titán

A mellékelt vezeték Jack dugóját a Dune-be, a másik végén fityegő piros és fehér RCA-t a Bose-ba dugod.
Ezt a menüben is engedélyezni kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21971) traktorgumi válasza BBéci (#21970) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

igy viszont ha bekapcsoloma tv akkor nem fog szólni a bose... :F
:R :R elöre is köszönöm a türelmet :DDD

(#21972) BBéci válasza traktorgumi (#21971) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne szólna, ne viccelj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21973) Warter válasza BBéci (#21972) üzenetére


Warter
őstag

Mert a Dune-t köti össze a Bose-zel és ha TV-t néz így nem lesz hang csak a TV-n.

(#21974) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Csak érdeklődésként kérdezem: sikerült valakinek egy Egreat R6S-t valamilyen módon okostelefonnal összekapcsolnia? És nem a stream-re gondolok, hanem távirányításra. Ha igen, akkor melyik app a nyerő?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21975) traktorgumi válasza BBéci (#21972) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

mármint úgy nem szólna ha csak simán tv nézek és a dune ki van kapcsolva...vagy rosszul gondolom?

(#21976) traktorgumi válasza Warter (#21973) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:)

(#21977) Champipi


Champipi
senior tag

A Synology új szoftverével a DSM 4.2 (beta)-val elvileg Apple TV-re közvetlenül rá leeht olni az MKV videókat.

Este elkezdem tesztelni, ha lesz energiám, hogy ez tényleg működik-e.

(#21978) BBéci válasza traktorgumi (#21975) üzenetére


BBéci
titán

Így már értem, mi a problémád. A tévéből Scarton vihetsz sztereó hangot a Bose-ba. Érdemes megvenni az említett kiegészítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21979) erdoke válasza Champipi (#21977) üzenetére


erdoke
titán

Az 1080-as Apple TV-re? Arra nincs JB, elég valószínűtlennek tűnik. :F

A legjobb aláírás a héten

(#21980) traktorgumi válasza BBéci (#21978) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

köszönöm mégegyszer a segítséget :R

(#21981) rappit4 válasza BBéci (#21905) üzenetére


rappit4
őstag

Hogy csináltad? :B Nekem csak úgy sikerült, ha kikapcsoltam a BD menüt, hivatalos fórumon is ezt írták.

(#21982) rappit4 válasza atike (#21957) üzenetére


rappit4
őstag

Igaz, 30k-ért nem kapsz ezekhez hasonlót. Az S2-ről több jót írnak. Mondjuk nem ajánlom az eGreat-et .(látom írtad, hogy tisztában vagy a hátrányokkal, ezért nem próbállak megtéríteni. :) )

(#21983) BBéci válasza rappit4 (#21981) üzenetére


BBéci
titán

Úgy emlékszem, bekapcsoltam a 3D menüt, de majd később ellenőrzöm, mert nem szeretnék senkit félrevezetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21984) Champipi válasza erdoke (#21979) üzenetére


Champipi
senior tag

Én valószínűsítem mégis. :C

(#21985) dunkel


dunkel
őstag

Sziasztok!
Visszaolvasva nem látok egyértelműen ajánlott lejátszót (bár igaz olyan sokat nem pörgettem vissza), ami:
- hálózaton keresztül (DLNA vagy NFS) képes lejátszani BD25/50 iso-t (gigabit)
- lehetőleg 3d-t tudjon de ez nem feltétel
- kiadja HDMI-n a HD hangsávokat
- megáll ~40e Ft-ból

Bónusz kérdés: ha ez nem működik, milyen mód van arra, hogy egy NAS-ra letöltött filmet a média lejátszóval játsszak le, anélkül, hogy át kellene dugdosni bármit is? (A médialejátszóra is kötni egy vinyót, majd oda átmásolni a filmet? Ez azért vicc kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#21986) Champipi válasza dunkel (#21985) üzenetére


Champipi
senior tag

Azért nem látsz ajánlott lejátszót, mert mind fos. Oppá Gángnám sztájl! :C
Na jó, a kis médialejátszós trollok kedvéért írjuk ide, hogy: szerintem mind fos! :K

Régen még a Dune és Popcorn volt az ajánlott. Én egyszer vettem egy Popcorn Popbox V8-ast 35 000 Ft-ért és szoptam vele 1000-el, übergagyi volt a felülete, lassú és nem tudtam összehozni a NAS-ommal.

Az a pirinyó kis bibike, hogy amibe egy elfogadhatóan fos médialejátszó kerül 20 -30 000 Ft-nál indulva, már könnyne összedobsz egy AMD-s HTPC-t, vagy veszel egy Androidos HDMI-stick-et.

Én most épp azzal kísérletezgetek, hogy a Synology NAS-omat megetessem az Apple TV3-al, mert az új beta állapotú Synology szoftver (4.2 beta) elvileg már tudja közvetlenül etetni az Apple TV-t.

Amint ez sikerül, jövök vissza verni a mellem, hogy megvan az Ultimate Drága Solution! (Csak mert Apple TV3 30 000 Ft és hozzá legolcsóbb Synology NAS is 50 000 Ft)

Na jöhetnek az okostojások! :D

(#21987) Ed Parker válasza Champipi (#21986) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel eteted az Apple tv-t?

(#21988) liszi70 válasza Champipi (#21986) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Én egyszer vettem egy Popcorn Popbox V8-ast 35 000 Ft-ért és szoptam vele 1000-el..."

Sorstársam, üdvözöllek! Csak azért nem írom, hogy együtt szoptunk, mert félreértésekre adhat okot.

De nincs teljesen igazad. Ha csak a Popboxból indulhatnánk ki médialejátszó színvonalban, ebből a topicból sírva menekülne mindenki a HTPC-topicba. Azért a dolog szerintem árnyaltabb. Én például vettem egy Dune HD Max-ot, ami médialejátszó szinten nagyon korrekt és tisztességes player. Kb. olyan a popbox-hoz képest, mint Rolls-Royce a kispolszkihoz képest. A Dune kistestvérei is legalább annyira jók, csak kevesebb "toldalékkal", csatlakozókkal.
Ez nem rábeszélés a Dune-re, csak vázolom, nem reménytelen egy használható médialejátszó beszerzése.

(#21989) dunkel válasza Champipi (#21986) üzenetére


dunkel
őstag

Mutatsz nekem 30-ért egy htpc-t ami ezt tudja?

(#21990) erdoke válasza Champipi (#21984) üzenetére


erdoke
titán

Az AirPlay csak az iOS által eleve támogatott formátumokat viszi át. Ehhez nem kell NAS, direktben mehet az iPhone-ről/iPadről.

A legjobb aláírás a héten

(#21991) Champipi válasza erdoke (#21990) üzenetére


Champipi
senior tag

Szerintem mindent lejátszana. De nem tudom összehozni. Még bugos a DSM 4.2 beta. :((

(#21992) BBéci válasza dunkel (#21989) üzenetére


BBéci
titán

Arra én is kíváncsi vagyok, mivel egy jobb ház kerül annyiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21993) yps12 válasza dunkel (#21985) üzenetére


yps12
csendes tag

Szia,

A Popcorn a200/210 a gigabiten és a 3d-n kívül mindent tud. Viszont Csak használtan lehet már kapni 30k körül. Stabil, elég kiforrott a fw.

Én az a200-hoz vettem egy moovika alumínium házat (úgy néz ki, mint az a210), mert eredetileg aktív hűtés dolgozott benne és elég meleg is volt. Így egy hangtalan, 8w-ot fogyasztó mindenes lejátszó lett belőle.

A gigabit nem szükséges a bd50 lejátszásához.

Korábban használtam egy wd live lejátszót, az is teljesen rendben volt, csak a hd hangokat nem támogatta, ami közép szintű hagrendszer alatt egyáltalán nem nagy hiba. Mindkettővel elégedett voltam/vagyok.

Üdv.

(#21994) BBéci válasza yps12 (#21993) üzenetére


BBéci
titán

Nem jellemző a teljesen akadásmentes BD50 lejátszás WiFi-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21995) kovadika


kovadika
őstag

Tudnátok olyan médialejátszót ajánlani, ami tudja a 24p-t(mkv-k esetében is) és lehet a felíratok méretét/színét/áttetszhetőségét variálni? Lehetőleg tudja kezelni a legtöbb mkv-t. 20-30k körül.

(#21996) liszi70 válasza BBéci (#21994) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem beszélt wifiről.

(#21997) Trava válasza Champipi (#21991) üzenetére


Trava
tag

Erdoke mondja jól, az airplay csak a támogatott formátumokat viszi át.
A synology real time kódolja és aztán küldi át.
A DSM nem bugos, csak a Te nas-od gyenge erre a feladatra, ezért nálad nem mükődik. (biztos neked marwell vagy freescale procis van de még az atom cpu-sokon sem megy)
Nálam is a home kategóriáson nem megy, viszont a business osztályú gépen jó.(DS3612xs)

(#21998) kisgyerek85 válasza BBéci (#21994) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

A kérdező sehol sem írta, hogy wifin használná.

(#21999) erdoke válasza Trava (#21997) üzenetére


erdoke
titán

OTF kódoláshoz se kell NAS, egy PS3 Media Server vagy Serviio megcsinálja PC-n... Azt érdemes hozzátenni, hogy egy normálisabb bitrátájú Full HD (AVC, VC-1) videó röptében mp4-be kódolásakor még egy mai combos gép ereje mellett is jól láthatóan gyengébb képet kapunk a fogadó oldalon. :( Arról nem is beszélve, mennyi áramot felzabáltatunk a kódolással, miközben egy 25e Ft-os hálózatos lejátszóval egyik probléma sem áll fenn.

A legjobb aláírás a héten

(#22000) BBéci válasza liszi70 (#21996) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a "hálózaton keresztül (DLNA vagy NFS)" WiFi-t jelent. Ezek szerint tévedek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.