Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) asdf_ válasza #54715584 (#67650) üzenetére


asdf_
veterán

Van egy autod, amiben van ulesfutes es nem hasznalod, kb. ennyire.
Max erdemes repulo modba tenni, es utana bekapcsolni a wifit, hogy a mobiltelos resz ne keressen folyamatosan mobilhalot, hogy 112-t tudj hivni (mar ha ez egyaltalan igy mukodik, es nem csak akkor megy fel a mobilhalozatra, amikor hivnad a segelyhivot, de szerintem igy, max valaki majd cafolja ;) ).

(#67652) #54715584 válasza asdf_ (#67651) üzenetére


#54715584
törölt tag

Gondoltam, hogy hülyeséget fogok kérdezni. :D :B
Amikor telefont váltottam és még a régi nálam maradt, akkor sem történt semmi, sőt, megnőtt az üzemidő kétszeresére és csak a kis sim jelet lehetett látni az értesítési sávban.

Most találtam pár tabletet ebayen, amire érdemes lehet licitálni, és amelyik jelenleg jobban megérné, abban van sim foglalat is.

De azt hiszem akkor sikerült is most megválaszolni a kérdést. :)

(#67653) lor válasza fireman123 (#67649) üzenetére


lor
tag

Köszi!

Itt a 2GB nem kevés?
A plus ill Pro nagyon szimpi volt azzal, hogy van benne memória dögivel.
Gondolom az Air jelöli, hogy sim-es.
A 3g simán csak az adatátvitelt jelöli ügye?

Létezik az air szintén plus ill pro verzióban?

edit:
a plusnál ir sim card-ot a leirásban

[ Szerkesztve ]

pityputy

(#67654) pjen válasza #54715584 (#67650) üzenetére


pjen
félisten

Semennyiben,indulásnál kiírja,hogy nincs SIM kari,legalábbis az enyém.Max picit kevesebbet fogyaszt.

(#67655) #54715584 válasza pjen (#67654) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi neked is. :)

(#67656) cidalain válasza #54715584 (#67650) üzenetére


cidalain
veterán

Mintha egy 5 személyes autóba 2-en ulnetek.
Azaz semmit.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67657) qqcqqc válasza cidalain (#67656) üzenetére


qqcqqc
őstag

Dehogyisnem , a fogyasztáson észreveszed. :)

(#67658) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok

Android 4.1.2-es tableten leáll az áruház. Hiába törlöm az adatokat és a gyorsítótárat ennél is meg a keretrendszernél, majd újraindítás, nem segít. Ha eltávolítom az áruház frissítéseit és visszaállítja a gyárira akkor működik, ahogy lefrissíti az újra megint leáll. Nem támogatott már ez a verzió vagy mi? Akkor minek szedi le rá a frissítést ami nem jó?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#67659) joey04


joey04
titán

Itthon ugyan nem kapható, de honnan tudnám megrendelni itthonra a Pixel C-t? Még gsm boltok oldalán sem láttam akik EU-ban nem kapható Note 5 stb készülékeket is forgalmaznak/forgalmaztak...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67660) Quent1n


Quent1n
senior tag

Üdv!

Mivel az Allview Life 8"-as tabom megadta magát (hangerőszabályzó gombok nem működtek és nem tudták se megcsinálni se kicserélni) így keresem az utódját, 25-35 ezer forint körül. Mivel az emag szervizben kilopták belőle a memóriakártyát amit a hülye fejemmel benne hagytam, így tőlük soha többet semmit. Ha nekik megért ~3k-t egy vásárló elvesztése hát oké :)

Lényeg a lényeg, hogy nézegettem tabokat és eddig a Huawei T1, illetve a Lenovo A8-50 volt szimpi. Bár az Allview tudott SIM-et fogadni ez igazából nem szempont már. :) Néztem még LG Gpad 3.0-át is az is jónak néz ki. Ami kéne legalább egy android 4.4.2, normális akkuidő és persze IPS kijelző, na meg OTG se ártana.

Nem játékra lenne max ilyen Cut The Rope színtűekre. :) Inkább netezgetés, olvasás, képnézegetés, filmezés.

Tudtok esetleg ajánlani valamit még ezeken kívül? Használt is játszhat természetesen de külföldi rendelés nem. :) Árba max 40ig tudok elmenni, annál többet nekem nem igazán ér egy ilyen kütyü, mert egyszerűen nem használom sokat.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#67661) Mopar426


Mopar426
tag

Üdv!

Szeretném kikérni a véleményeteket erről a tabletről.
huawei Mediapad m2 4G LTE/Wifi 8'' FHD octa core tabletpc 3GB RAM 16GB/64GB

Köszönöm szépen.

Hope for the best, plan for the worst!

(#67662) Midway


Midway
senior tag

Hi

Nyugdíjas édesanyámnak vennék olcsó tablettet .
wifi nincs így kártyával használná , kell a 3g modem.
Böngészésre és képnézegetésre kell, semmi extra.
Mennyire vállalható a Alcatel OneTouch Pixi 3 8 LTE ?

(#67663) yorka válasza Mopar426 (#67661) üzenetére


yorka
tag

Pár hozzászólással feljebb kiveséztük a témát.
Összefoglalva játékra nem különösebben ajánlott a relatíve gyenge GPU miatt, de zeneileg ez most a top a 8 colosok közt.

(#67664) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

80-90 ezer forintért szeretnék gyártói garis tabletet venni újonnan, magyar boltban. Multimédiás felhasználásra (film, zene, minimális játék, kis fényképezés). Méret: 10 col. Az összefoglaló még aktuális, onnan nézzek vagy van esetleg változás?
Köszönöm!

(#67665) cidalain válasza Burt1793 (#67664) üzenetére


cidalain
veterán

Jaa abbol lehet.

A yoga eleg jo, fullhd felbontas, es azzal a kis kifordithato talpacskaval megall az asztalon elotted filnezeskor. Hang is elol jon ki stereoban. Emiatt ez szerintem pluszpont lenne neked.

A fenykepezes az csak jelkepes. Arra jo hogy a macskat lefotozd hogy kitekert pozban alszik, es feltedd face-re, de a gyerek elso lepeseit nem ezzel fotoznam. (Mondjuk ez az osszes tabra igaz 150-200k alatt)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67666) Burt1793 válasza cidalain (#67665) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, köszi. Amúgy nem nekem lesz, idősebb embernek. Fb és hasonló appokat nem használ, filmnézés a fő profil, szóval akkor beajánlom neki amit mondtál.

(#67667) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Valaki tud erről infot,
igaz, vagy kacsa?

Sokszor sok embertől hallottam, hogy az Android nem támogatja a külső TMC vevőt ( FM rádiófrekvenciás ), erre most az egyik fórumon azt írta valaki, hogy megoldható OTG csatlakozással.

Köszönet.

(#67668) ledesman


ledesman
újonc

Sziasztok!

Első tabletnek, netezéshez ASUS MeMO Pad ME7000C-1B001A 27ezerért, vagy Lenovo Andy A7-10F 24ezerért?
Köszi!

(#67669) cidalain válasza ledesman (#67668) üzenetére


cidalain
veterán

Nem kerdes: lenovo

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67670) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok!

50e ft-ig bezárólag keresek 3G(4G) képes tabletet. Az összefoglalóban található ASUS ZenPad C 7.0 Z170CG a legajánlottabb, vagy van esetleg jobb ár/érték arányú példány is?

Köszi,
TayRol

(#67671) yorka válasza yorka (#67641) üzenetére


yorka
tag

Na végül Samsung Galaxy Tab S2 8.0 lett, abból is a WiFi-s változat 100.000-ért.
40.000-es felárat nem ért meg nekem az LTE, amikor 20.000 körül már lehet kapni 4G-s kétkártyás mobilt, amiről meg tudom osztani a netet.
A Huawei Mediapad M2-t elvetettem, a gyengusz GPU miatt.
IPad mini 3 az öregecske hardware miatt esett ki, pedig kellemes ajánlat 90-ért LTE-vel.
Sony Z3 Tablet Compact 135-ért magyar nyelv és rendes gari nélkül (vagy 150-ért magyarítva, gyári garival) megint csak nem volt reális opció.
Versenyképes lett volna még az LG GPad II 8.3-at, de még nyoma sincs sehol, hogy jönne ide a közeljövőben.

(#67672) orkati


orkati
tag

Sziasztok!

Kicsit speciális lesz a kérdésem, de hátha tud valaki segíteni :) Olyan Androidos tabletet szeretnék venni max. 50e körül a MediaMarkt-ban (mert oda van utalványom :DDD ), amin fut a Hearthstone nevű játék. Elméletileg ezek a követelméynek:

MINIMUM REQUIREMENTS
Hardware 6-inch screen or larger
Operating System Android 4.0 or later
Memory 1 GB RAM

Azért elméletileg, mert sok tablet tudja ezt, de mégsem fut rajta a játék, talán a GPU miatt, vagy nem tudom. Ha valaki meg tudná mondani, hogy melyik MM-es, max. 50eFt-os tableten futhat a Heartstone, azért nagyon hálás lennék!!

(#67673) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Létezik már snapdragon 820-as + 4 gb ramos tablet 10 coll körüli méretben?
Fontos, hogy nyitható bootloader legyen és lehessen root-olni is.
Nexus 9 is jó lenne, de az ősszel már 2 éves lesz.

(^)(>.<)(^)

(#67674) zso79


zso79
őstag

Mit ajánlanátok egy Asus memopad 7 hd utódjaként? Olyan kategória kellene teljesítményben és árban mint annó az volt, out of the box működjön (ne valami kínai, amit hetente romolni kell)

(#67675) tjb007 válasza TayRol (#67670) üzenetére


tjb007
nagyúr

A refurbished ASUS Fonepad 8 (FE380CXG) jobban megérné, ha az ár-érték arányt nézzük, de ez ugye refurbished. Nem tudom ez nálad mennyire kizáró ok.
Ezen kívül az eMAG-on vannak LTE-s Allview-ok, esetleg még azok, itthon nagyon gyér a kínálat e téren (3G/LTE, 50 alatt).

(#67672) orkat

Igazából egyik sem. A Hearthstone pont az egyik legfinnyásabb játék, még ai meg is felelne azon is gondok vannak. Ott van például az Acer B1-830, a tutorialis minden okés, utána viszont kifagy. Presze megeshet, hogy ezt azóta már javították. Azt tudom javasolni, hogy ha van kiállítva valamelyik Media Marktban B1-830 telepítsd fel rá és nézd meg hogyan fut rajta.

(#67673) vacs

Nem létezik.

(#67674) zso79

Egy kicsit pontosítsd azt az árkategóriát, mert ez így barkochba.

(#67676) zso79 válasza tjb007 (#67675) üzenetére


zso79
őstag

Valahol 50 környékére kellene belőni. ZenPad 8 z380-ról mi a vélemény? Wifi only elég, nem kell 3g. 7-es elég lenne, Asus már megszokott, de ha jól látom nincs a memopad 7-nek méltó utódja házon belül.

[ Szerkesztve ]

(#67677) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

10 éves gyermek már agyf@&#-t kap a wayteq 100qcr-től. Minecraft, net, video (youtube) a fő cél :B
Lenovo Andy? A Lite mit jelent? Nincs LTE/3G?
Vagy Adam hardverapróról (olcsóbb)?
Köszönöm előre is a segítséget! :R
Esetleg ez?
Ez 25k-ért jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#67678) tjb007 válasza zso79 (#67676) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Z380 OK, de ott van még a Lenovo Tab 2 A8 is.

(#67677) koncsik

Andy vagy Adam egy kutya, gyakorlatilag mindegy melyiket választod, de a frissebb rendszer miatt előbbit érdemes. Amúgy megy hivatalosan Tab 3 7 Essential a becses neve.
A két linkelt közül meg előbbivel érdemes foglalkozni, de inkább azzal sem. Válassz inkább a két 7 hüvelykes Lenovo közül egyet, sokkal jobban jársz.

(#67679) koncsik válasza tjb007 (#67678) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm a gyors segítséget :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#67680) orkati válasza tjb007 (#67675) üzenetére


orkati
tag

Köszi szépen a választ, ki fogom próbálni az Acer B1-830-at! :R

(#67681) Zobrilo


Zobrilo
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy Asus Memopad HD 7 tabletem. Ma reggel néztem rajta videót, és egyszercsak megállt.
Újra is indult utána, de csak a betöltő ASUS emblémáig jutott, és ott megállt. Régebben is csinált már ilyet, és abból tanulva (és mival nincs semmi olyan dolog a tabon ami kellene hosszútávon, semmi fontos adat, csak videó nézésre használtam) megpróbáltam nyomni rajta egy factoy resetet. Beis hozta azt a menüt, rámentem h csinálja meg, el is indult, de nagyon lassan csinált bármit is. Jó mondom biztos sokminden van rajta, volt rajta egy rakás alkalmazás, gigás játékok stb. Váratam fél órát, aztán még vártam, és még vártam, de semmi sem történt. Aztán kikapcsoltam gondoltam hogy valami beakadt rajta. Kikapcsoltam de már nem kapcsolt be semeddig utána. Most nem csinál semmit ha megnyomom a bekapcs gombot. Semmi se jön be a képernyőn,
de ha bedugom a gépbe az érzékeli, hogy valamit bedugtam, szóval nem halhatott meg teljesen. Van valaki aki ért ehhez? Meg tudom ezt oldani itthon is?
Régen amikor még androidos telóm volt, akkor sok ilyesmit csináltam, rootolgattam, meg flasheltem, de most nem találtam erre megoldást a neten.

Köszi szépen ha elolvastad :)

(#67682) Doner


Doner
aktív tag

Üdv!

Hasznát tabletet szeretnék vásárolni 8 colos kijelzővel 40 ezer forint körül (max 45). Leginkább Internetezésre és filmnézésre használnám, ezért előny a jó minőségű kijelző (full hd ips). A játék nem szempont de jó lenne a bővíthető memória. Egyedül a fekete szín jöhet szóba.
Én a Galaxy tab 3 8.0 készüléket néztem ki bár nem full hd de ezt találtam eddig megfelelőnek. Ez olcsóbb ugyan de a fenti árért szeretnék olyat ami viszont full hd.

A válaszokat előre is köszönöm.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#67683) Márton


Márton
nagyúr

üdv
egy tablethez való microusb-s billentyűzet használható normál PC-hez, usb átalakítóval?
Vagy ezt ha rendelem normál USB-vel, menni fog? :U
thx

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#67684) salival


salival
aktív tag

Sziasztok!
60k környékén milyen 10"-os tabletet ajánlotok ami tud legalább 3G kapcsolatot?

YNWA

(#67685) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Keresek 8 tabot 60ezer körüli áron,ha 4G tudja akkor lehet több is tudtok ajánlani ami most ebben a kategóriában legjobb vétel és itthon is meglehet venni magyar garanciával?

(#67686) pjen válasza salival (#67684) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem kell új,akkor Sony tablet Z.Nekem 3.éves és még most is elég,bár nem nagyon játszom.

(#67687) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Egy legalább 10" colos és könnyű tabletet keresek, bővíthető háttértárral.
(Képregény olvasásra kell(nagy méret hogy ne kelljen zoomolni, a könnyű súly hogy kényelmes legyen tartani))
Az ár max 150.000 Ft.
(Most Ipad3 van de az nehéz,650 g

PSN: sirarcheer

(#67688) 5381 válasza sirarcheer (#67687) üzenetére


5381
aktív tag

Ha már ennyit rászánnék, rászánnék még egy kicsit többet egy Z4Tabletért.

(#67689) tjb007 válasza Zobrilo (#67681) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt nézz körül: [link], [link]

(#67683) Márton

Igen, menni fog mindkettő esetben. Ezek az átalakítók viszont tudnak hibákat produkálni, szóval az első lehetőség ennek függvényében változhat.

(#67684) salival

ASUS Transformer Pad TF103CG, Huawei MediaPad T1 10 (4G)

(#67685) qwertly

Lenovo TAB 2 A8-50 (LTE)

(#67687) sirarcheer

Huawei MediaPad M2 Premium 10.1, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 (SM-T810), LG G Pad II 10.1

(#67690) Márton válasza tjb007 (#67689) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, remek! akkor nem kell 8-10 ezerért mini billentyűzetet vennem?..
A hibák alatt gondolom kontakthibára utalsz, stabil kapcsolat kéne.
Jó lenne ha menne, mert akkor a microusb-set venném, hogy tudjam alkalomadtán a tablethez is használni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#67691) Zinho


Zinho
aktív tag

Szevasztok! Kicsit nehézkesen, de azt találtam, hogy a Huawei Mediapad T1 8" wifije csak n-es, de tudja az 5ghz-et; meg tudja ezt nekem erősíteni valaki?

(#67692) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

5 éven át volt hű társam egy WayteQ xTab 70dci. Egy évig tudtam nélkülözni, mivel azóta lett egy Honor 4X mobiltelefonom, ami 2x annyit tud, mint a tábla tudott, de viszont most elképzelhető, hogy szükségem lesz egy nagyobb kijelzős készülékre, amin folyamatosan tudok többet is gépelni, tehát munkára kéne.

Ennek fényében ami fontos lenne, hogy legyen olyan 8"-10" közötti méretű jó minőségű kijelző, a RAM mérete minimum 1,5GB RAM és ami még fontosabb, hogy a belső memória legyen minimum 16GB, a telefonom is nyűglődik a 8GB belsővel, ami a valóságban csak 3,6GB. Az ár sem ártana ha jutányos lenne (és itt állt meg nálam a tudomány), ugyanis most nagyon sok mindenre kell még költenem, nem szívesen adnék 50.000 forint feletti összeget egy táblagépért. Mobilnetre/SIM-kártya foglalatra nincs szükségem, elég a Wi-Fi.

Köszönöm előre is. :)

(#67693) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Kaptam itt ajánlatot ha 8 tabletet akarok venni max 70000 tudok elmenni ha lehet legyen benne 4G így szerintetek melyik éri meg jobban a LENOVO IdeaTab A8-50 vagy a LENOVO Yoga Tab 3 8" IPS tablet 16GB Wifi + 4G/LTE Tudom az elsőnek nincsen 4G modellje.

(#67694) cidalain válasza Zinho (#67691) üzenetére


cidalain
veterán

Mi a kerdes?
Tobb kulonbozo wifi szabvany is az 5 GHz-es frekvencian megy.
Pl 802.11a, n, ac.
Tehat ha n-es szabvanyt tamogatja akkor kell tudnia az 5GHz-es frekvenciat.

Tehat mi a kerdes?
Hogy mekkora sebesegu adatatvitelre kepes max?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67695) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

használ esetleg valaki cube t8 plus tabletet?
Napokban szert tettem egyre, de felmerült pár kérdésem, hátha valaki tud választ adni.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#67696) Zinho válasza cidalain (#67694) üzenetére


Zinho
aktív tag

Köszi, megválaszoltad; azt nem tudtam, hogy az n-es szabvány is kezeli már az 5 Ghz-et. (Ez volt a kérdés, mert panelban lakom, és az 5 Ghz-es frekvencia még nem annyira telített, sebesség másodlagos, stabilitás fontosabb ... )

(#67697) Marci04s


Marci04s
újonc

Sziasztok
8-10" tabletet keresek netre,olvasásra,filmre
Mit tudtok ajánlani?
Keret 40k

(#67698) varmi2 válasza Zinho (#67696) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bár a 802.11n wifi szabványban benne van a 2.4 és az 5GHz is, de ez nem azt jelenti, hogy tudja minden n-s wifi az 5GHz-t. Mondok példát. A routerem nem tudja az 5GHz-t, a tabletem sem. csak is 2.4GHz-n kommunikálnak, pedig mindkettőben n-s wifi van. De a mobilom tudja az 5GHz-t. Attól függ, hogy tudja-e a dual bandet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67699) Zinho válasza varmi2 (#67698) üzenetére


Zinho
aktív tag

Értem, köszi.
Ebben az esetben tudja valaki, hogy a huawei mediapad t1 8" tudja-e a dual bandet? :) Sajnos többféle specifikációt láttam már... mondjuk itt azt írja, hogy van, remélem más oldalak hibáztak, ahol nem láttam feltűntetve.

(#67700) taip válasza qwertly (#67693) üzenetére


taip
senior tag

A Lenovo IdeaTab A8-50 (első generációs), van wifi only és 3G verziója. A 2. generációsnak van wifi only és 4G-s verziója, csak utóbbit nem sok helyen lehet kapni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.