Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) bl4ze válasza dudikpal (#68850) üzenetére


bl4ze
veterán

Értelek, oké. :)

Milyen hálózati töltőt ajánlasz hozzá, amivel nem fél nap lesz a töltés ?

ebay, ali, bangood, gearbest előnyben :) Most egy 1A LG töltő tölti, nem túl gyors :)

A tab egyébként kegyetlen gyors, nagyon szép a kijelző, jó a hangja eddig. Kezdem belakni de még 10% alatt a töltés :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#68852) fireman123 válasza bl4ze (#68851) üzenetére


fireman123
őstag

2A-es Nillkin sokaknak bevált (Xiaomi Redmi 3 telóhoz vettek sokan, annak 4100-as az akksija)

(#68853) bl4ze válasza fireman123 (#68852) üzenetére


bl4ze
veterán

Nillkin jó cucc, az biztos. Köszönöm a tippet ! :) Rendelek is szerintem.

.:. bl4ze .:.

(#68854) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Egy Estar beauty tableten lehetséges az akksi csere? Egy ideje kezdte el azt, hogy az akksi pillanatok alatt lemerül, sőt folyamatosan újraindul, ha nincs tápra kötve. Iszonyat meleg a hátsó része, ahol a soc van és használat közben tölteni sem lehet.

Nem tudom, hogy ezek összefüggnek, de amikor megvettem nem volt ilyen melegedési probléma vele és kb 2,5-3 órát bírt az akksi is, mérsékelt használattal többet. Most fél óra maximum, pedig nem idős a szerkezet.

Még garanciális, de a gyerek megrágta a szélét elég látványosan, úgyhogy gondolom garanciában ezt már nem lehet elintézni.

Egyszer reseteltem a rendszert, hátha az megoldja, de nem. Mi a franctól kezdett el ennyire melegedni. Nyilván valami fut, aminek nem kéne, de nekem már nincs ötletem, hogy mi lehet, remélem nem bitcoint bányásznak vele valakik :)

Lehet, hogy az akksi megadta magát, volt 1 hét, amikor elfelejtettem tölteni és állítólag az megnyuvasztja az akksit, de a melegedést akkor sem értem vagy ez összefügghet?

Hátha valaki okosabb ebben a témában.

(#68855) csurgoi válasza bl4ze (#68849) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Én ilyet rendeltem hozzá:
[link]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#68856) cidalain válasza bl4ze (#68853) üzenetére


cidalain
veterán

En ilyen Blitzwolfot hasznalok nagy megelegedessel.
Tablet, telefon minden ilyesmit ezzel toltunk itthon. Es egyszerre kettot is lehet tolteni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68857) mike1334 válasza fireman123 (#68852) üzenetére


mike1334
veterán

A 2A töltő gyorsabban töltene fel mondjuk egy Nexus 10-et? Annál szenvedés a töltés, de nem tudom mennyit bír felvenni....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#68858) hallga


hallga
csendes tag

Üdv! Tud valaki Cube Talk9x-hez használati utasítást? Kösz.

(#68859) fudi2002


fudi2002
veterán

Sziasztok.

Kérdés: valaki próbált mostanában bootloadert nyitni asus márkánál? Van egy unlock tool, ami kb egy éve simán működött (közben visszaraktam a gyári romot, ami visszazárta), azóta hibát dob:

Ismeretlen hiba történt, ami lehet, hogy hálózati kapcsolattal van összefüggésben. Várjon és próbálja meg később.

Kipróbáltam telefonról mobilneten keresztül, raktam vissza gyáriból régebbi romot, google fiókból kijelentkezve mindíg ezt dobja. Elvileg ez az asus oldalról szedi le a boot részt, azt valahogy le tudom szedni kézzel és felrakni valahogy?

Köszi
Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#68860) cotag válasza bl4ze (#68851) üzenetére


cotag
senior tag

Megérte az árát? Ajánlott?

(#68861) bl4ze válasza cotag (#68860) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon gyors, nagyon szép kijelző, és meglepően jól, szépen szól az előző Cube után.
Maga a tab is minőségi, szépen összerakva, és az 5.1 Android tökéletes rá, nincsen tele szórva kínai fos appokkal, mint a korábbi tabjaim. Ami van 1-2 cucc azt meg simán törlöd. (Cube-ról volt amit root nélkül nem tudtál törölni)

Szóval egyelőre nagyon baba, igazán komoly, minőségi darab, és jó a sebessége, nem lagol, szépen teszi a z8300 proci és a 2GB ram a dolgát. Elég tiszta, jó 5.1 droid.

.:. bl4ze .:.

(#68862) csurgoi válasza cotag (#68860) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Csak megerősíteni tudom a TECLAST X16 Plusról elmondottakat.
Szerintem ennyi pénzért jó vásár, persze az esetleges gariztatást bele kell számolni mint rizikó faktort :F

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#68863) cotag válasza bl4ze (#68861) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm a válaszod, ma akkor megveszem én is. :R
Fóliát, v üvegfóliát és tokot is vettél hozzá esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#68864) bl4ze válasza cotag (#68863) üzenetére


bl4ze
veterán

Jól teszed, az ára is jó most, én még jó $11-gyel drágábban vettem. (Gearbest)

.:. bl4ze .:.

(#68865) cidalain válasza hallga (#68858) üzenetére


cidalain
veterán

Konkret kerdesed van, vagy altalanos utasitas kell?
De nem nagyon van tabhoz ilyen. Bekapcsolod, oszt megy. A tobbi mar android, nem a tablet gyarto resze.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68866) dudikpal válasza bl4ze (#68851) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Éne egy ilyet vettem, egyszerre szokott menni rajta a teló meg a tablet.

(#68867) bobik


bobik
újonc

Hali!

10 körüli képátlóval keresek tabletet, főleg youtube-ra, de netre és játékra is. Úgy 60k körüli áron. Usb port fontos. Mit javasoltok?

(#68868) xido


xido
csendes tag

Belefutottam egy ilyenbe..képernyő méret fétisemet ezzel kiélném,árra se rossz és android...na de valaki tud róla valami okosat?..lehet belül bóvli és nem minden a tech.adatlap..

Hannspree

(#68869) cidalain válasza bobik (#68867) üzenetére


cidalain
veterán

Ha az OTG microUSB nem eleg, es teljes erteku USB kell akkor hirtelen csak 1 lehetoseg jut eszembe: Chuwi Hi 10 (viazont itt ketto is van, sot az egyik 3-as)

Update tipus helyett krikszkrakszot irtam, javitva.
Update2: nem kifejezetten jatekos gep, komoly jatekokat nem tudom hogy visz

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68870) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Vettem eMagról egy Wink One SE tablet csodát és 1gb-nek írták,viszont ha bemegyek az apps-ba ott 300Mb használt és 200Mb szabadot ír,vagyis 512Mbos.8gb-nek írják de csak 5,50gb van szabadon,2,5gb lenne az android?

(#68871) cidalain válasza TIT (#68870) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, lehet annyi a droid.
Az 300/200-at a futo alkalmazasoknal nezed? Ha igen, akkor a hirdetett 1 GB-t miatt visszakuldenem. Az 512-vel mar nem lehet ertelmesen dolgozni. Elinditasz 2 appot, aztan a maradek 200 mega is foglalt lesz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68872) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

A telefonomat legalább három hétre szervizbe kell küldenem, plusz jóideje szemezek a tabletekkel, így a teló kiváltására most vennék egyet. Elvárásaim:

- min. fHD
- 8-10" méret
- IPS (az Amoled beég)
- 4g + telefonfunkció (tehát simet fogadjon)
- minimum 2 giga ram (de inkább több)
- micro SD bővíthetőség
- lehet kínai is
- megfelelő rendszersebesség + nem harmatgyenge IGP
- casual játék, elsősorban tartalomfogyasztás a cél
- ha a Vodafone kínálatában van, az nem baj, de nem kötelező

Max 150-et szánok rá.

Van ilyen? Előre is köszi!

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#68873) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Chuwi hi8 pro tabletet néztem ki magamnak banggodról, 21 ezer forintért ez instabuy kategória lenne. De hogy ne egy kidobott 20 k legyen azért megkérdezném, hogy mik a vélemények róla? Filmezésre, netre, játékra lenne használva.

Üdv. Johnny

(#68874) TIT válasza cidalain (#68871) üzenetére


TIT
veterán

Ott igen,köszi akkor jól sejtettem,hogy csak 512,a dobozon is 1gb van pedig írva.
Tudom milyen az 512-es,azért adtam el 3 éve a samu telót.
Visszaküldetem az emaggal,csak nem tudom a lóvét,hogy kapom vissza,mert nincs bankszámlám.

(#68875) cotag válasza bl4ze (#68864) üzenetére


cotag
senior tag

Kettő darab volt már csak belőle, és nem volt 39.000ft szállítással együtt....

(#68876) bobik válasza cidalain (#68869) üzenetére


bobik
újonc

Hmm, azt hittem gyakoribb az usb.
Akkor ha lemondok az usb-ről, itthon forgalmazottat keresek, de még mindig 10 inch körül, akkor mit ajánlotok? Samtunk t560-on gondolkoztam korábban csak aztán azt olvastam nem igazán jó a kijelzője és nem tud mkv filmet rendesen lejátszani.

(#68877) cidalain válasza Den Hadnagy (#68872) üzenetére


cidalain
veterán

Szerencséd van, ezért a pénzért elég jó cuccokat lehet venni itthonról is, A brandeket, nem kell kínaiakkal vacakolni (ahol a 4G ráadásul még nem is annyira elérhető, inkább csak 3G van)
Huawei MediaPad M2 Premium 8.0 (3/32GB fullHD 8")
Huawei MediaPad M2 10 (2/16GB, fullHD 10")
Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 (SM-T719) (3/32GB, 2048x1536px 8")
esetleg Apple is beleférhet a keretbe...

(#68873) jonnyjoker01
annyiért best buy, amúgy is jó, még 100$ körül is. (ne felejts el áfával kalkulálni, ha kínából jön, de akkor is 30 alatt marad)

(#68874) TIT
gondolom van más lehetőség is postai csekk, vagy barátnő/anyuka bankszámlája, stb.

(#68876) bobik
sajnos nem általános az USB csati megléte a tableten. amik esetleg rendelkeznek gyári dokkolós billentyűzettel, ott a billen van teljes méretű USB csatlakozó, de az kicsit drágább kategória.
ebből a keretből itthonról leginkább ez a két típus jöhetne szóba
Asus ZenPad Z300C
Asus ZenPad Z300M
Viszont megéri az M-es a kis felárat, mert a proci jobb benne. Az olcsóbbik Inteles alapja nem a legjobb választás játékra. (Jó, az M-es sem csúcskategória tablet, de szerintem teljesen korrekt 10"-os 2 GB rammal)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68878) bl4ze válasza cotag (#68875) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor időben csaptál le rá! Nekem 42 volt szállítással, de mondom USD 11-gyel lement az ára. Pont utánam :W :DD

.:. bl4ze .:.

(#68879) TIT válasza cidalain (#68877) üzenetére


TIT
veterán

Nincs számla a családba,max.osztrák,visszaküldésnél nincs más lehetőség.

(#68880) Siffredi válasza jonnyjoker01 (#68873) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

Legolcsóbban 27 ezerért láttam az oldalon, de jól gondold meg, nagyon sok problémáról számolnak be a vevők (túlmelegedés, érintőkijelző-probléma, fülhallgató-csatlakozó probléma,stb.)...

Illetve az első szériánál volt valami töltés-mizéria is, valami nem stimmelt az akksival, vagy legalábbis az akksi szoftveres kalibrációjával...

(#68881) fecs


fecs
senior tag

Magyar beszerzéssel keresek új, 7 colos android tabletet. Játék, online streaming elsősorban (fiam besegít a használatban :) ). 50-60e Ft-ot szánok rá.
LENOVO PHAB PB1-750M-ról elég kevés infó van a neten. Nektek mi a véleményetek róla?

Pixel 6a

(#68882) cidalain válasza Siffredi (#68880) üzenetére


cidalain
veterán

Ennyire nem vészes. Lehet probléma, de nagyon sokan használják teljes megelégedéssel. Itt a magyar fórumon is sok embernek van Chuwi tabja, és elvétve akadtak gondok. Van aki gariztatta GearBesttel, tehát ez sem lehetetlen.
Összességében elmondható, hogy a kínai tabletek esetében az olcsó ár mellé kicsit nagyobb a selejtarányuk, és problémásabb a garanciáztatás. De ha jó gépet fogsz ki, akkor azonos árért magasabb műszaki tartalmat kapsz (direkt nem színvonalat írtam, mert azért az összeszerelés minősége elmarad egy A brand terméktől, bár van aki ezt nyilván letojja)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68883) cidalain válasza fecs (#68881) üzenetére


cidalain
veterán

Kell a 4G? eléggé drágállom ezt így csak 1 GB rammal.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68884) TIT


TIT
veterán

7-esbe 1gb-vel van valami értelmes 20-25 körül?

(#68885) fecs válasza cidalain (#68883) üzenetére


fecs
senior tag

Telenor-os netelőfizetést néztem hozzá, ott pedig a 4G-s hálózat a menő. Amúgy engem is bosszant az 1 Gb RAM. Konkurens Samsung 1,5 Gb RAM-mal szerelt. Csak az meg drágább és kisebb a háttértár benne. Ennyi rémlik hirtelen. :)

Pixel 6a

(#68886) cidalain válasza fecs (#68885) üzenetére


cidalain
veterán

konkurens Samu 1,5 gigája nagyjából pont annyival több, hogy többnek tűnjön. Marketing. A touchwiz elvisz annyival többet. (nagyságrendileg kb tehát annyi szabad van rajta mint egy 1 GB-oson. Samu fanoknak: nem flamenek szánom, nem akarok ezen nekiállni vitatkozni, meg byte-onként szabad memóriáról vitatkozni)
viszont az még pofátlanabbul van árazva, ez is tény.

3G-s Lenovo viszont már van 30-ért is.
Nem ad az előfizu mellé valamit a Telenor normális áron?

(#68884) TIT
Lenovo A7-10F
Emagnál is van, számíttasd be a vacakot egy ilyenbe.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68887) echterion


echterion
nagyúr

Az vajon miért van, hogy egy Overmax Steelcore III-on játszott Crafting game nevű játékot nem találom meg a Cube iwork10 tableten lévő store-ban? Illetve megvan, de mikor elinditom, csak ilyen játékválasztó ablak ugrik fel, amiben különböző minecraft-szerű játékokra kell kattintani, de sok minden nem történik.

**********

(#68888) Norbi_B


Norbi_B
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni új tablet vásárlása miatt. Nem követem túlságosan a mobil/tablet piac hardver fejlődését... :/

Cél: GPS-ként használni.
Elvárás: Gyors pozicionálás, stabil jelkapcsolat(ne dobálja)

További elvárások:
- Méret: max 8"
- Ram: 2GB (ha nem nagy kérés manapság)
- Normális chipset
- Belső tárhely: 16GB-tól

Árkategória: 30-50.000 .- (HUF)

Köszönöm a segítséget előre!

Üdv, Norbi :R

[ Szerkesztve ]

Benkó Norbert

(#68889) cidalain válasza Norbi_B (#68888) üzenetére


cidalain
veterán

De sajnos nagy keres a 2 GB ram. Az elso ertelmes versenyzo is 80 folott van 8"-ban.
En a keretedbol a Huawei Mediapad T1 8 tipust neznem meg. Snapdragon soc van benne, allitolag ezek GPS vevoje pontosabb, mint a Mediatek soc-ban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68890) TIT válasza cidalain (#68886) üzenetére


TIT
veterán

Köszi azt vettem,csak máshol :)

(#68891) KubanitoS válasza echterion (#68887) üzenetére


KubanitoS
veterán

Jellemzően akkor nem jelenik meg egy-egy program a storeban, ha az adott készülék nem kompatibilis vele. Feltehetőleg te is valami mást töltöttél le a jól megszokott játékod helyett.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#68892) echterion válasza KubanitoS (#68891) üzenetére


echterion
nagyúr

Erre én is gondoltam, viszont az app extractor segitségével leszedtem a régi tabról és fel tudtam rakni az új tabra. Igy megy frankón, már csak a mentett állással kellene valamit kezdeni. Mert ugye a Google Játékok profil ugyanaz mindkét tabon de se ezt, se a Fish Live állását nem viszi át. A Sonic Dash 2 meg átment. Nem értem én ezt, ebből a szempontból fényévekkel előrébb jár az Apple, ez tény.

[ Szerkesztve ]

**********

(#68893) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Udv meloba kene nekem 10" koruli tab, kizarolag neten bongeszni.
Nem kell rajt legyen semmi extra gps stb.., annyi hogy telefonomrol a netet meg tudjam rajt ossztani.
A keret 15 ezer ft lenne, hasznalt v. uj, miket szoktatok ajanlani ebbe a kategoriaba ?
Vagy csak gagyik vannak ennyiert ?

(#68894) cidalain válasza Jimy83 (#68893) üzenetére


cidalain
veterán

10"-ban igen, csak gagyik vannak ennyiért, ha vannak egyáltalán.

16-18-ért most aprón van Lenovo (A7-10F, vagy más néven TAB3 7 Essential), esetleg Asus ME176CX hasonló árban. Ennél lejjebb nem érdemes menni használtban sem. Újonnan a már említett Lenovo van 23 környékén.
10"-os használható tab 35 körül kezdődik újan, használtan 25 alatt nincs értelmes szerintem.

Minimális elvárás legyen 10" esetén: 4 magos proci, 1 GB ram, 8 GB háttér, 1280×800 felbontású képernyő (7" esetén még okés a 1024×600 is). ezek alapján keresgess használtakat.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#68895) Jimy83 válasza cidalain (#68894) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Kosz a gyors valaszt :R 5" a telom ez netezni nem vmi jo.. de a 7"al se lenne nagy valtozas szerintem.

(#68896) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na utananeztem mert regebben volt nalam egy tab par napig, ugy emlekeztem 10" os volt pedig csak 8" .
Annak okes volt merete netre, szoval lehet jo lennez ez 7"-os amit irtal.

(#68897) cotag


cotag
senior tag

(#68898) bl4ze válasza cotag (#68897) üzenetére


bl4ze
veterán

itt jóval olcsóbb [link]

.:. bl4ze .:.

(#68899) TIT válasza Jimy83 (#68895) üzenetére


TIT
veterán

Dehogynem,jóval nagyobb a 7-es mint a teló.

(#68900) xido


xido
csendes tag

Sárcok..aki tudja..a Hannspree mennyire megbízható márka?..utána olvastam,honnan nőtt ki,de akkor is..lehet egy cég profi mondjuk monitorokban..de a laptopnál elvérezhetnek...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.