Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Sonja válasza z0d1AK (#6400) üzenetére


Sonja
veterán

Hogy a ConCorde-on teljes méretű USB van, pedig az az Acer-en van.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6402) z0d1AK válasza Sonja (#6401) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor így már értem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6403) Wlac


Wlac
Ármester

A WayteQ tényleg jobbnak tűnik (bár mindenképpen nyomkodni fogom egy sort, mielőtt megveszem), viszont a fizikai gombok elég fontosak nekem. Ha a tok nem játszik, akkor egy USB-s billentyűzet gondolom rávarázsolható. Az már jobb, mint a semmi. Ha az ethernet-usb átalakító nem életképes ötlet, akkor beruházok mellé egy alap routerre, ezzel nem lesz gond.

Viszont úgyis október közepe felé lesz ez még aktuális (szeptember végéig külföldön dolgozok), addig hátha megoldódik a tok-mizéria (vagy bejön egy jobb alternatíva). Kösz még egyszer mindenkinek a segítséget!

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6404) finecsa


finecsa
tag

A Zenithink ZT-180-ról kérnék véleményt.
Azonkívül, hogy rezistiv a kijelző van még valami gond vele?
Flash videók, market...mennek,

(#6406) finecsa


finecsa
tag

Utána néztem. :DDD :N
Az előző kérdésem STORNO! :))

(#6407) mArZsi válasza finecsa (#6404) üzenetére


mArZsi
tag

Szerintem jó ár/érték arányú. Minden ok vele, ha nem almáról vált az ember.

(#6408) finecsa


finecsa
tag

Döntöttem és vásároltam.

Elolvastam elejétôl-végig ezt és mind három készülék topikját itt a fórumon + az összes tesztet amit találtam + töménytelen mennyiségû youtube videót megnéztem.

Végül az S7 slim mellett döntöttem.

(#6409) darthsmoke válasza finecsa (#6408) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Jó neked.
Én valamilyen 1024-es vagy annál nagyobb felbontásút szeretnék, és képtelen vagyok eldönteni, melyik is lenne jó. :(

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#6410) finecsa válasza darthsmoke (#6409) üzenetére


finecsa
tag

Én nem akartam 7"-osnál nagyobbat.
Egy érintôkijelzôn ezerszer kényelmesebb scrollozni mint a netbook-omon.
Ja, azt el is adtam és az árából vettem a tabletet, eddig úgyérzem az én céljaimnak ez jobban megfelel.

Talán várd meg a Wayteq-100-at.

[ Szerkesztve ]

(#6411) Nara19 válasza finecsa (#6408) üzenetére


Nara19
aktív tag

Gratulálok, szerintem nem fogod megbánni. :N

(#6412) Sonja


Sonja
veterán

Mejött az ASUS Eee Pad Transformer TF101 16GB tabletem. :C Sajna teljesen le volt merülve, így rögtön rádugtam a töltőre. Be is kapcsolt, és elvégeztem az ilyenkor szokásos beállításokat. Viszont én kikapcsolva szeretem tölteni a mobilomat, így ki is kapcsoltam. Ezek után nem adott semmi visszajelzést a töltésről. A kérdésem, hogy ilyenkor is ugyan úgy tölti, mint a mobil esetében vagy vissza kell kapcsolnom? :F Sajna a kis "felhasználói kézikönyve" (levelezőlap méretű, 10 oldalas) semmit nem írt ezzel kapcsolatban. :( :U Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6413) rewentlow válasza Sonja (#6412) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Én ha feldugom tölteni, akkor automatikusan bekapcsol, úgyhogy sztem csak bekapcsolva tud tölteni, legalábbis eddigi tapasztalataim alapján. :)

(#6414) Sonja válasza rewentlow (#6413) üzenetére


Sonja
veterán

Szerencsére nem! :) Most direkt bekapcsoltam, hogy mennyin van az akkumulátor szint. 60%-ra töltötte már, így kikapcsolva is tölt! :C Le is kapcsoltam, majd éjfélkor leszedem a töltőről. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6415) rewentlow válasza Sonja (#6414) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Majd kiprobalom mar en is :)

(#6416) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Létezik. vagy várható esetleg 5-7"-es méretben olyan Androidos tablet amely:

- GSM kommunikációra és 3G netezésre egyaránt alkalmas
- HDMI portja
- sima USB 2.0 portja is van (vagy bármilyen egyéb módon alkalmassá tehető USB OTG-re)?

Legközelebb eddig az igazsághoz a Dell Streak áll egy dokkolós megoldással, de nem tudom, van-e esetleg jobb alternatíva, ami nem igényel semmilyen külső eszközt..

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#6417) harry válasza finecsa (#6410) üzenetére


harry
veterán

Mikorra várható a WayteQ xPAD-100? Ár, esetleg?

Esetleg vannak róla tesztek, vagy előzetesen, mi a véleményetek róla? Ki lehet indulni a kisebb tesóból (70-es), vagy ahhoz képest milyen lesz (speci alapján)?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6418) tjb007 válasza harry (#6417) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szeptember, árra passz.

Teszt még nincs, nem is nagyon kell ra mostanában számítani.
Ugyanaz lesz belül mint az xPAD-70 nagyobb kijelzővel/kijelzőfelbontással és kamerával..

[ Szerkesztve ]

(#6419) Sonja válasza harry (#6417) üzenetére


Sonja
veterán

75eHUF-ból 100%, hogy ki fog jönni! :K Azért mondom ezt biztosra, mert emailben rákérdeztem náluk, hogy ennyi eltett pénz (akkor még azt gondoltam, hogy a WayteQ-t veszem :B) elég lesz-e rá, és erre válaszolták, hogy biztos, hogy elég lesz! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6420) tjb007 válasza tjb007 (#6418) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az még kimaradt, hogy az már 2.3 -mal kerül forgalomba.

(#6421) harry


harry
veterán

Köszi az infókat!
A 75-öt viszont eléggé sokallom. Ennyiért mennek a használt wifis iPad-ek, amik azért csak jobbak... Kisebb méretben, de 3G-vel és jobb kijelzővel (igaz szintén használtan) láttam 65k körül Samsung Tab-ot is.
Tudom, a Wayteq újdonság lesz, használtan nyilván ez is jobb áron lesz, csak azt megint sok időbe telne kivárni.

Erősen gondolkodok azon a Tab-on, ugyanakkor nekem fontos szempont, hogy otthon üldögélve is ezen böngésznék talán, ahhoz meg tán jobb lenne egy nagyobb.
(Ugyanakkor buszozok is sokat, ott meg a kisebb lehet jobb... nehéz döntés).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6422) tjb007 válasza harry (#6421) üzenetére


tjb007
nagyúr

Inkább 60-70.000 forint között.

(#6423) Sonja válasza harry (#6421) üzenetére


Sonja
veterán

Nem azt mondták, hogy annyi lesz, hanem, hogy annyiból 100%, hogy ki fog jönni! :K Lehet, hogy a végén olyan 65eHUF körül lesz az. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6424) kelzsoca válasza harry (#6421) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az egyik iOS a másik Android, hogy Neked melyik kell, szintén Neked kell eldönteni :)

Egyébként láttam már élőben az xPAD-100-as masinát, szép és igényes darab, érkezése várhatóan szeptemberben, Android 2.3-al.

Illetve várható 3G-vel szerelt xPAD-70-es gép is, ha nem szeretnél nagy gépet.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6425) Torry válasza harry (#6421) üzenetére


Torry
addikt

Én már 2 hónapja használok egy nagyon erős 7 colos tabletet, konkrétan egy Nook Color-t.
Ha tablet élmény kell és nyilván valaki azért vesz tabletet, akkor Ipad. Ha van rá pénz, nem érdemes az Androiddal vergődni. Én szeretek kontárkodni, custom romokat pakolgatni stb, de már nincs kedvem hozzá, túl sok launcher, túl sok beállítogatást stb.

(#6426) harry válasza kelzsoca (#6424) üzenetére


harry
veterán

Az iPadban tetszik a képernyő (érzékenység, IPS, képarány, felbontás), a GUI, az alkalmazások, és maga a kütyü, a használt ára is elmegy. Ami nem tetszik, az a mindenféle iOS-es megszorítás (főleg azok, amiket még nem is ismerek). Aztán lehet nem érezném akkora hátránynak, vagy jailbreakkel ez megoldódna, nem tudom...
Mert amit androidban kaphatnék 70-80k körül vagy vagy kisebb, vagy több téren gagyibb (pl. archos 100).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6427) Sonja


Sonja
veterán

Tud valaki Androidhoz (igazából honeycomb-hoz, de végülis bármi jó lesz) valami "használati" leírást? :F Jöhet angolul vagy magyarul, mindegy! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6428) z0d1AK válasza Sonja (#6427) üzenetére


z0d1AK
veterán

Online demo?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6429) keccsa válasza kelzsoca (#6424) üzenetére


keccsa
aktív tag

Én már a beharangozása óta várom, hogy megjelenjen az XPAD100. Örülök, hogy végre "feltűnt a kanyarban"! :C

Két kérdésem volna Hozzád, mint olyanhoz, aki már látta fizikai valójában:

1. A kijelzője milyen? Gondolok itt a betekintési szögekre, színekre stb. Mondjuk valamihez hasonlítva (bár én egy Flyert használok, de gondolom annak kijelző minőségétől ez elmarad).
2. A vas valójában milyen? Mert hogy ellentmondó infók keringenek (pl. van, aki azt mondja, hogy ugyanaz, mint az XPAD70, van aki más processzorról, illetve órajelekről regél...)!

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#6430) kelzsoca válasza keccsa (#6429) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bekapcsolva nem láttam, így erről nem tudok nyilatkozni, de tudtommal ugyanaz a cortex A9-es CPU és MALI-400-as vga lesz benne mint kistestvérében, ez a páros 10"-os gépben is megállja a helyét :)

https://vertigostore.eu

(#6431) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!
Van valakinek konkrét tapasztalata az Ainol NOVO5-tel? Elég jó áron van, kb. 17 e Ft-ból ki is jönne, de az adatain kívül kevés róla a konkrét infó. Szerintetek érdemes?

(#6432) Ropman válasza Oldmobil (#6431) üzenetére


Ropman
tag

Ez enyhén gyanús:
OS Android 2.2, Windows XP/VISTA/7/Mac OS V9.0/10.0

illetve ennyiért biztos a benne lévő Soc, ami kb. semmire nem való. Szokták mondani, hogy milyen vassal nem érdemes venni ilyen mütyürt, s ennyiért 100%, hogy az van benne.

By Luke SkyRopman :]

(#6433) tjb007 válasza Oldmobil (#6431) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez egy PMP Androiddal, nem tablet.
A bennük lévő SoC is direkt ilyenre van kihegyezve, azaz filmnézésre és zenehallgatásra, mást ezektől nem is szabad várni.

(#6434) Sonja válasza z0d1AK (#6428) üzenetére


Sonja
veterán

Ez jó, köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6435) keccsa válasza kelzsoca (#6430) üzenetére


keccsa
aktív tag

Köszi!

Hát, akkor megvárjuk, amíg tényleg "termék" lesz belőle... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#6436) Oldmobil válasza tjb007 (#6433) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Igen, PMP, zenelejátszásra akarom használni, másra nem nagyon.

(#6437) tjb007 válasza Oldmobil (#6436) üzenetére


tjb007
nagyúr

Arra bőven jó.

(#6438) supercharley


supercharley
tag

Sziasztok!

Van itt valai, aki használ európai androidos Motorola Xoom -ot? Talán tudnánk segíteni egymásnak. Engen az android 3.1 roortolása érdekelne, biztos, kipróbált forrásból. Sajnos az első Xoom-omat téglásítottam, mert az USA-ban forgalmazott Xoom-okhoz való image filet töltöttem rá. De hát nem volt hozzá normális leírás. Ezt a dolgot mégegyszer nem szeretném elkövetni, rootolni viszont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6439) Samott válasza Tim82 (#6348) üzenetére


Samott
addikt

Eddig kellett varni: Touchpad running Android :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6440) f_david válasza Samott (#6439) üzenetére


f_david
tag

Nem 100% szerintem még hogy ez igazi lenne...

http://androidandme.com/2011/08/news/video-android-2-2-running-on-an-hp-touchpad/#comments

(#6441) kelzsoca válasza Samott (#6439) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ahogy látom, ezt nem Te csináltad :)

https://vertigostore.eu

(#6442) Samott válasza kelzsoca (#6441) üzenetére


Samott
addikt

Szo se volt rola, hogy en csinalom. Azt allitottam, hogy megoldhato es meg fogjak oldani. Blu-ray-t se rippelsz megis letoltheted az mkv-t belole, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6443) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hali!

Kicsit csalódott vagyok a Transformeremmel :S A Nexus One-on jobban működnek bizonyos beépített progik, mint a tabletes Honeycomb-on. Gondolok itt a beépített böngészőre, ami rendszeresen fagy ki akár facebook, akár index alatt is. A google maps néha random leáll és nem hajlandó újra elindulni, csak egy restart után. A beépített facebook progi is gyengébb mint a mobilos verzió, és mostmár a market is!

Magyarán szoftver szinten kicsit csalódott vagyok :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6444) Luissimo válasza Tsebacsi (#6443) üzenetére


Luissimo
veterán

kissé túlértékelt, az biztos.
nincs az még készen teljesen :))

(#6445) consono válasza Tsebacsi (#6443) üzenetére


consono
nagyúr

Ez már a frissített Honeycomb?

"In God we trust. All others must bring data"

(#6446) Tsebacsi válasza consono (#6445) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most nemtudom megmondani, mert nem otthon vagyok. Az utóbbi hetekben 2x akarta magát frissíteni, mind2x sikertelenül. Utána nem is talált frissítést. mind2 esetben véletlenszerűen, bekapcsolás után jelezte, hogy frissülne.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6447) Sonja válasza Tsebacsi (#6443) üzenetére


Sonja
veterán

Ez egyéni probléma, nálam ilyen nincs. :N 3.2-es Androidot használok, 16.-i frissítéssel és semmi problémát nem tapasztaltam eddig (kopp-kopp). :K Remélem nem is fogok. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6448) szponzor


szponzor
senior tag

Sziasztok!

Tervezek beszerezni egy táblagépet a húgomnak kb. egy hónapon belül, viszont még nem tudtam választani a típusok között.
Amit kinéztem, az a Huawei Ideos S7 Slim és a Wayteq xPad-70.
Sajnos nincs lehetőségem megnézni őket élőben, legalábbis a Wayteq-et biztos, hogy nincs, de képek alapján kinézetre egyértelműen jobban bejön a Huawei, bár sem a szélesített pixelei, sem a Wayteq 4:3-as képaránya nem tetszik.
A Wayteq-ből nem biztos, hogy hiányolnám a SIM támogatást, de a GPS valószínű, hogy hiányozna. Viszont árban elég jó, iPon-on láttam kb. 43-ért, Huawei-t a T-Mobile-nál meg kb. 75-ért árulják.
Tudnátok esetleg valami olcsóbb helyett a Huawei beszerzésére? Ha a Huawei-t kb. 50-ért be tudnám szerezni, akkor jobb vétel, mint a Wayteq? Mármint hardveresen gyengébb a Huawei, ha jól olvastam.
Ezekre ugyanúgy elérhetőek főzött ROM-ok, mint a telefonokra?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6449) harry válasza szponzor (#6448) üzenetére


harry
veterán

T-nél ha 2éves nethűség mellé veszed (adott csomag esetén), akkor 10k körül megkapod. Ha erre nincs lehetőséged, akkor nézz rá hardverapróra, sokan árulják az új / pár hetes (gyanítom a fenti akcióban vett) tabletet 50k körül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6450) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a PoV Mobii TEGRA 10-en Honeycomb-bal (VegaComb) kapcsolatban? Mennyire használható? Esetleg összehasonlítva egy gyári Honeycomb-os rendszerrel?

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.