Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) jFox válasza Saccco (#6300) üzenetére


jFox
őstag

Nem. :( Ha ott rákeresek, azt mondja, hogy nem is létezik. De Roxaz-tol kaptam egy béta verziót, ami műxik, csak lassú és néha kidobál. Meg nem frissít, de nagyjából használható.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6302) Ayg0


Ayg0
senior tag

Saccco, jFox: :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#6303) tjb007


tjb007
nagyúr

Emiatt aztán perelhetne az Apple csak egy bibi van, nincs kit :DDD

(#6304) Pulsar válasza tjb007 (#6303) üzenetére


Pulsar
veterán

Windowsos "alma"? Lol :D

(#6305) z0d1AK válasza tjb007 (#6303) üzenetére


z0d1AK
veterán

Meg a Microsoft is, mivel nem hiszem, hogy túl sok eredeti Windows 7 Ultimate licenszt tartalmaznak ezek a gépek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6306) z0d1AK válasza tjb007 (#6303) üzenetére


z0d1AK
veterán

Meg a Microsoft is, mivel nem hiszem, hogy túl sok eredeti Windows 7 Ultimate licenszt tartalmaznak ezek a gépek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6307) Pulsar


Pulsar
veterán

(#6308) Adamis válasza Pulsar (#6307) üzenetére


Adamis
őstag

Mobilarénán is fent van egy ideje... ;)

(#6309) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Nekem a gép netre és pdf/rtf/dok stb olvasásra kellene.
Az egyik szolgáltatónál láttam a samsungot, a 7"-st, és ezzel kapcs.ban lenne kérdésem.
Az adott pdf dok.ot szeretném úgy nézni, hogy a gép hosszabbik éle van vízszintesen, és a pdf dok. lapszélei a képernyő szélén vannak. Vagyis fentről le kell görgetni, hogy el tudjam olvasni az adott oldalt.
És itt a kérdés: hogyan lehet megoldani, hogy amikor lapozok, akkor automatikusan erre a nagyítottságra álljon be a következő oldal?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6310) Pulsar válasza Adamis (#6308) üzenetére


Pulsar
veterán

Ôôô.... hat azt nem is figyeletem... :B :)

(#6311) Hennet


Hennet
aktív tag

Csős!
Lehet megköveztek érte, de nekem tabletre kéne Linux oprendszer, név szerint ubuntu (11.04). Androidos tabletre, vagy egyáltalán valamilyen tabletre fel lehet küldeni?

Köszi :R

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#6312) supercharley válasza Hennet (#6311) üzenetére


supercharley
tag

Az biztos hogy csináltak már ilyet. Ha guglizol, akkor találni fogsz ilyet. Úgy emlékszem hogy nem futott valami gyorsan az ubuntu egy ilyen táblán.

(#6313) nyunyu


nyunyu
félisten

Anyam elettarsa szerzett valami kinai tabletet olcsoert, viszont nincs hozza magyar manualja.
Nincs valakinek veletlenul barmilyen androidos kutyuhoz leirasa elektronikus formaban?

Ranezesre ez valami WonderMedia/Eken/Apad M002 vagy M009 akar lenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6314) foxi69 válasza nyunyu (#6313) üzenetére


foxi69
tag

A Wayteq és a Concorde honlapján elérhető a sajátjuk.

(#6315) Hennet válasza supercharley (#6312) üzenetére


Hennet
aktív tag

Mmint arra gondolok, h ha veszek akármilyen táblát, azt újra tom rakni más rendszerrel?

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#6316) z0d1AK válasza Hennet (#6315) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6317) Hennet válasza z0d1AK (#6316) üzenetére


Hennet
aktív tag

Köszi :O :O

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#6318) jFox válasza Hennet (#6315) üzenetére


jFox
őstag

De vannak olyan tab-ok, amiket eleve több rendszerrel árulnak (Andro, Linux, Win ce). Pl. a SmartQ V7
De ezeken is kötött rendszer van. Tehát csak azt teheted rá, semmi mást.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6319) Hennet válasza jFox (#6318) üzenetére


Hennet
aktív tag

ühü, köszi! :))
bár csak érdeklődés volt :)

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#6320) nyunyu válasza foxi69 (#6314) üzenetére


nyunyu
félisten

A Wayteq és a Concorde honlapján elérhető a sajátjuk.

Koszi, elkuldtem anyamnak oket.

Remelhetoleg ez alapjan mar elboldogulnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6321) leeann


leeann
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan appot, amivel a háttérben lehet futtatni a YouTube-ot és az ottani videókat? PC-n mindig külön fülön szól a dallam a YouTube-on (Chrome, Firefox, mindegy), de ez a stock browser azonnal leállítja a YouTube-fül folyamatait, mihelyst lapot váltok, vagy akár belépek a kedvencek közé.

Ha már böngészős bajok: PC-mintára egyik sem tud olyat, hogy a kezelőfelületen végig vízszintes sorban látszódjanak a könyvjelzők és úgy lehessen őket megnyitni, akár számítógépes felületen?

Jelenleg ennyi problémám van, egyébként pedig még mindig 100% elégedett vagyok a Transformerrel, pláne, hogy a Google a Xoomhoz képest elég gyorsan szállítja rá a frissítéseket (mégha a legutóbbi nem is tetszik). Azért várom már azt a szendvicset!

LeeAnn

(#6322) megalover válasza leeann (#6321) üzenetére


megalover
tag

Ha már böngészős bajok: PC-mintára egyik sem tud olyat, hogy a kezelőfelületen végig vízszintes sorban látszódjanak a könyvjelzők és úgy lehessen őket megnyitni, akár számítógépes felületen?

Ha nem is tökéletesen azonos módon, de nagyon is hasonló szisztémával igenis van ilyen az androidban. Amiket én használok a gyári böngészőmön kívül, azok pl. a wines Chrome-hoz hasonlóan minden új fülnél illetve böngésző ablaknál rögtön a Főbb könyvjelzők megjelenítésével kezdi...

Lásd:
Dolphin Browser Mini (személyes kedvenc :C)
Opera Mobile

Szóval lehet okosítani/beújítani ezeket a böngészőket....

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#6323) megalover válasza leeann (#6321) üzenetére


megalover
tag

Tud valaki olyan appot, amivel a háttérben lehet futtatni a YouTube-ot és az ottani videókat? PC-n mindig külön fülön szól a dallam a YouTube-on (Chrome, Firefox, mindegy), de ez a stock browser azonnal leállítja a YouTube-fül folyamatait, mihelyst lapot váltok, vagy akár belépek a kedvencek közé.

Na ugyanez a probléma éppen a minap jelentkezett nálam is. Megoldás pedig - természetesen ismét:

Opera Mobile

;]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#6324) leeann válasza megalover (#6323) üzenetére


leeann
csendes tag

Ezt már próbáltam, egyáltalán nem tetszett. A kezelőfelület számomra borzalmas. A könyvjelzőket nem lehet olyan sorrendben rendezni, ahogy szeretnéd. A YouTube-on pedig Flash Playerért könyörög, ami egyértelműen telpítve van a táblagépen.
A Dolphin for Pad tetszett még, de a könyvjelzősáv szerintem ott is pocsék, Google Acc-ból nem tudja mappánként rendezni az importált könyvjelzőket, többszáz könyvjelzővel pedig nem szeretnék még egyszer vesződni.

Ha még valakinek van ötlete, kényelmes, bevált böngészője, annak várom írását! :)

LeeAnn

(#6325) megalover válasza leeann (#6324) üzenetére


megalover
tag

Hát sajnálom, hogy ezek a tippjeim nem jöttek be. Az igaz, hogy a kezelőfelület az operánál elsőre tényleg elég borzalmas, de azért egy idő után meg lehet szokni. Az egészen látszik hogy még mindig nagyon gyerekcipőben jár. Hogy érted, hogy nem lehet a könyvjelzőket sorba rendezni?? Az első X db könyvjelzőt úgy állítod be magadnak, ahogy tetszik! Ez nem elég...? :U

A youtube-ra pedig én csak ezt az egy megoldást ismerem! Viszont azt még nem tudtam vele sehogyan megoldani, hogy számlistát megszakítás nélkül tudjon játszani, mialatt én másutt böngészgetek... :W

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#6326) jgabor


jgabor
csendes tag

Concorde 7020 tablethez szeretnék USB-RJ45 ethernet átalakítót venni. Tudnátok segíteni, hogy melyik típussal megy és hol kapható? Köszönöm.

(#6327) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!
Mennyiért lehetne eladni itthon egy Nook Color-t?
Aki nem ismerné ide.
Főbb paraméterek:
1024x600-as IPS panel
arm a8, jelenleg 1.6Ghz-nél jár a tuning project
8gb belső memória
512Mb ram
PowerVR SGX530 gpu
Cyanogenmod támogatott készülék

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#6328) darthsmoke válasza Torry (#6327) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Küldtem neked privátot, engem érdekelne a dolog. ;)

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#6329) hun_gery válasza Torry (#6327) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Ebay-ről 42000+vám+ÁFA=55500Ft. újonnan.
Ehhez viszonyíts szerintem

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#6330) Mankó


Mankó
veterán

Szerintetek ennek mennyi igazságtartalma van?

Vagy ajánljatok jobbat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6331) Ropman válasza Mankó (#6330) üzenetére


Ropman
tag

Hali

Szerintem ez hátrány elégé :
- 10.2" inch 1024x600 resistive TFT touch screen

Nekem a befutó ez [ de még sajnos nincs tablettem :) ]

Here is its reiview:
http://www.pandawillforum.com/vi ... 6&highlight=A8x

and video:
http://www.pandawillforum.com/vi ... 5&highlight=A8x

bár most nem nagyon találok rá, eladói linket.. :F

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#6332) Mankó válasza Ropman (#6331) üzenetére


Mankó
veterán

Ok, hogy rezisztív a kijelző, de postával együtt csak 36 ezer és 10"-os. Azért igencsak meggondolandó. Itthon drágábban szintén rezisztívet kapsz, de az meg csak 7"-os.
Az viszont igaz, hogy a 3d kártyájáról semmi hír.

Sajnos sem eladói link nincs, de még a megadottak se működnek.
Esetleg típus szám, s majd arra rákeresek.

(#6333) hun_gery válasza Mankó (#6332) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Superpad 3
flytouch 3
ezeken a neveken fut(ott)
eladók:

ebay-en 100GBP-től

ez 40k körül adja, de EU-n belül van, hozzá olcsóbb visszaküldeni, ha gond van, meg tuti nincs vám/ÁFA

Legolcsóbb ebay-ről HK-ból 108GBP, UK-ból 130.... 22 pénz az kb 7000Ft, annyit megér(het), hogy pikkpakk ittvan, meg amit fent írtam.

----------------

Romok, infók, egyebek: slatedroid

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#6334) Ropman válasza Mankó (#6332) üzenetére


Ropman
tag

:) Hát azokat a linkeket igen jól elbénáztam :)
Dropad A8X ami nekem annyira bejött :)

Pandawill-en végül csak megtaláltam :)

Szóval nekem ő a befutó... [ bár céges keretek közt tudnék olcsóért 7" GTab-ot is 55eért, mégis engem valamiért ez jobban érdekel ]

By Luke SkyRopman :]

(#6335) hun_gery válasza Ropman (#6334) üzenetére


hun_gery
aktív tag

dealextreme-n asszem 199usd.... nem ez a neve, de ugyanaz a szerkezet

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#6336) Ropman válasza hun_gery (#6335) üzenetére


Ropman
tag

hmm, kérhetnék pontosítást ? [ illetve tényleg full úgynaz a belseje.. mert olvasgattam a forumokat, azért [frissítgetik / foltozgatják] a romokat rá :) , de ha nem azonos a belső, akkor persze a romot se ildomos ráerőltetni :D ]

illetve abban is adnak 8G-s memoriakártyát ?

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#6337) hun_gery válasza Ropman (#6336) üzenetére


hun_gery
aktív tag

ehhh.... használtam helyetted a google "dropad a8x dealextreme" keresőszavakat.... :(((
tessék:
épp kifogyott a készletük :(

árulja még:
nowkin.com
nowsupplier.com
itt beszélik a népek

-------------

legkomolyabb:
via proci, 256 ram, 1024x600 lol.... ezmegmire?

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#6338) Ropman válasza hun_gery (#6337) üzenetére


Ropman
tag

No mondjuk a google-t én is tudtam volna használni ez tény, csak te úgy fogalmaztál, hogy más a neve, s a belseje azonos.. ezért kérdeztem vissza, mert nem tudtam mire kellene a Dealextreme-n keresnem :)

slateqroid - oldalát már olvasgattam :) [ de minden információt nagyon nagyon köszönök ]

Amit a végén linkeltél mókás.. viszont lehet, hogy sok embert megfognak az árával, meg hogy netbooknak nevezik :)

By Luke SkyRopman :]

(#6339) Samott


Samott
addikt

A HP kiszallt a versenybol, es iszonyatosan learaztak a TouchPad-ot: Let the liquidation begin -- HP's 16GB TouchPad on sale for $99 - 99dolcsi a 16GB-os es 149 a 32GB-os. Ugy nez ki europa ebbol se kap, pedig jo vetel lenne, mert ha sikerul rootolni akkor ezen az aron bestbuy androidos tabletet lehetne faragni belole...

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6340) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mostmár Samsung Galaxy Tab 10.1v tulajdonosként.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6341) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Prestigio PMP3084B Multipadról?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#6342) tjb007 válasza Kerio (#6341) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy már a vásárlás tényén is felesleges gondolkodni.
10-15.000 forintért többért klasszisokkal jobb gépeket lehet kapni itthon.

(#6343) Kerio válasza tjb007 (#6342) üzenetére


Kerio
őstag

hol?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#6344) tjb007 válasza Kerio (#6343) üzenetére


tjb007
nagyúr

A nagyobb és nevesebb (online) műszaki üzletekben/áruházakban.

(#6345) Kerio válasza tjb007 (#6344) üzenetére


Kerio
őstag

És melyiket ajánlod?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#6346) tjb007 válasza Kerio (#6345) üzenetére


tjb007
nagyúr

ConCorde 7020 (billentyűzetes tok jár mellé) vagy WayteQ xPAD-70 ha ennél a max. 50.000 forintos kategóriánál maradunk.

(#6347) Kerio válasza tjb007 (#6346) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi!

Még a VIA 8650-t néztem..

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#6348) Tim82 válasza Samott (#6339) üzenetére


Tim82
nagyúr

Őszintén kíváncsi lennék arra, hogyan faragnál egy WebOS-os tabletből "bestbuy Android-os tabletet". :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6349) Pulsar válasza z0d1AK (#6340) üzenetére


Pulsar
veterán

üdv a klubben! :R
milyen android van benne neked? 3.0 vagy 3.1?

(#6350) Pulsar


Pulsar
veterán

galaxy tab-on mivel tudnám az mkv-kat lejátszani? Mármint élvezhető sebességgel :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.