Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) I.T.E.M válasza Chaser (#5193) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Router. Wifi-n kapcsolódsz a routerhez és mehet is buli. Onnantól.hogy egy útválasztó van a rendszerben a probléma már nem áll fenn. A jelenleg kapható routerekbe beállítható az aktuális MAC cím,de pl a kábelmodem saját MAC címét is tudja klónozni.

Mondjuk olyan kábelszolgáltatót még nem láttam,ahol a MAC címet nem lehetett megújítani,pl ha kifárad a Lan kártyád és másikat raksz a gépbe. Régen a UPC-nél is folyton újra kellett regisztrálni,ha másik gépre dugtad a modemet. A router bekötése után ez a probléma is megszűnt. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#5202) Alex123 válasza Chaser (#5199) üzenetére


Alex123
senior tag

Talán majd a Huawei hamarosan megjelenő tabja "mérsékli" az árakat...
/no meg persze a karácsonyi dömping/ :)

(#5203) I.T.E.M válasza z0d1AK (#5200) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Meg a gyártók "balfaxságainak" is köszönhető. A legtöbb gyártó nagy ívben .... a fejünkre,azt lesik,hogy a másik mit csinál és újra kiadnak egy készüléket,a régebbi hardvereket meg kevésbé támogatják. A 3.0 -nak természetesen ajánlott az izmosabb hardver,1ghz es proci,pl 256MB helyett 512MB ram vagy 1GB,mintha ezek a ramok olyan sokba kerülnének,úgy csinál az összes gyártó. Nem csak a minőségről szól a dolog,mert annyival egyik sem "minőségibb",hogy annyival több pénzt kérjenek értük. Lásd a csodás acer és asus meg motorola tabokat,egytől egyig szenved valamilyen betegségtől,viszont az áruk meg az egekben van.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#5204) z0d1AK válasza I.T.E.M (#5203) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez nem feltétlenül igaz. Az Acer anyaghasználata például kifejezetten minőségi, így összehasonlítva sokkal jobb, mint az ASUS megoldása, pedig ott is került (igaz kevesebb) fém felhasználásra.

Annak ellenére, hogy a gyártók a maguk utaikat járják, nem feltétlenül figyelve a felhasználókra, mi megyünk utánuk. Erre a legjobb példa a tablet. 1,5 éve a kőkemény apple fanokon kívül mindenki köpködte az iPadet, mint nagyra nőtt ipod touchot. Most meg miről szól ez a topic? :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5205) z0d1AK válasza Alex123 (#5202) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én azért a MediaPadban sem bízok egyelőre, figyelembe véve, hogy olyan Android verziót kezdtek el lengetni (3.2), amiről még a Google sem igazán nyilatkozott. Kérdés, hogy bátorság, vagy hülyeség azt állítani, hogy egy kínai eszköz lesz az első, amely megkapja a jelenleg még nem létező frissítést, hamarabb, mint a referencia modell...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5206) Alex123 válasza z0d1AK (#5205) üzenetére


Alex123
senior tag

Bármelyik is legyen, nem utolsó marketing fogás, fel is kapta a netes világ...

Én személy szerint valami Kínai cuccra várok majd, mert ahogy elnézem a többi "neves" gyártót, eléggé el vannak szállva az áraikkal és a "pici-ócó" kategóriát is kinőjük lassacskán...

Szépen feljönnek majd egy használható, közép árkategóriás, "nagytudású" tabbal és akkor majd a többi gyártó is észbe kap vagy lemarad, mert sztem. igenis számolnunk kell a Kínai gyártmányokkal a jövőben a minőségibb kategóriákban is...
/szerintem/

(#5207) thomyerk válasza I.T.E.M (#5185) üzenetére


thomyerk
tag

najó b*ssza meg, elnézést, ez nem az én napom...
wayteq xpad-70 és 10"es testvérére, az xpad-100asra gondoltam a rossz anyaghasználat stb-vel kapcsolatban, archos más miatt nem tetszik :)

(#5208) jFox válasza Chaser (#5193) üzenetére


jFox
őstag

Egy routerrel áthidalható ez a probléma. :K
Bocs, most látom, hogy már írták. :B (write only)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5209) kumisz28


kumisz28
csendes tag

Sziasztok,

android tablet vasarlasan gondolkozok erosen.
Az eddig olvasottak (es a raszant max 70k koltsegkeret) alapjan a kovetkezokre szukitettem a listat: Archos 70 / 101, PoV mobii tegra.
A cel foleg technikai PDFek olvasasa / magammal hurcolasa lenne, itt foleg Cisco Press-re gondolok.
Az Archos 70 a merete miatt szimpatikus - kompaktabb, konnyebben hurcolhato, konnyebb rajta potyogni.
De nem vagyok benne biztos, hogy kenyelmesen elfer-e a kijelzon landscape modeban egy kb A/4 meretu oldal - akinek van 70ese, irna errol vmi visszajelzest?
A 10 inchesek kozul 2 van: az A101, ami a kisebb proci/kevesebb RAM miatt hatranyban van a PoV-val szemben.
Tisztaban vagyok vele, hogy a gyari PoV ROM eleg gyatra, nem hatralok vissza egy kis modaco-s frissitestol :]
Megis erdekelne, hogy inkabb a PoV-val vagy az A101-el kapcsolatban vannak-e jobb tapasztalatok.
(bocsi az ekezetekert)

(#5210) rewentlow válasza leeann (#5189) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Honnan rendelted végül?

Ma nagy örömmel láttam, hogy az Extreme Digitalnal olcsóbb lett egy huszassal mind a dokkolós, mind a sima kivitel. Így a sima már versenyképes a Pixmanias árral, mert 119 ezer, 2 éves hazai garanciával, szállítási díj nélkül.

http://www.edigital.hu/Tablet/Asus_Eee_Pad_Transformer_TF101-1B086A_tablet_%28Android_3.0%29-p254944.html

Nagy dilemmában vagyok, hogy megvegyem ennyiért, vagy várjak még két hónapot, amikorra kb megint esik 10-20 ezret az ára.

[ Szerkesztve ]

(#5211) I.T.E.M válasza thomyerk (#5207) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Semmi gond,ne izgasd magad miatta,csak reagáltam a posztodra. ;) Látom már korrigáltad...

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#5212) leeann válasza rewentlow (#5210) üzenetére


leeann
csendes tag

Kedves rewentlow!

Térdre borulok előtted, így: :R
:)
MOST fogom megrendelni, ONNAN amit linkeltél. :) De jó, hogy eddig nem tudtam beszerezni!

LeeAnn

(#5213) thomyerk


thomyerk
tag

na, közben találtam olyat, ami nem tűnik rossznak:

OPAD P10

valakinek tapasztalat, ill ötlet hogyan szerezzem be? thx

(#5214) rewentlow válasza leeann (#5212) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Nah végre eljutottam oda, hogy egy tabletről írhatom ezeket a sorokat. :-)

Délelőtt végre megvettem a transformerst, egyelőre dokkoló nélkül. Eddig tetszik. :-)

(#5215) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Bekapcsoltam az xPadot. Hát, jobban hasonlít a rendszer frissen bekapcsolva is diavetítésre, mint gördülékeny sebességre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5216) leeann válasza rewentlow (#5214) üzenetére


leeann
csendes tag

Részletgazdag élménybeszámolót szívesen fogadunk. :)

Eddig csak az általad linkelt EDigital árulja csökkentett árral - más üzletet nem találtam eddig -, de ott épp nincs készleten a billentyűzetes változat, úgyhogy nálam még várat magára a vétel.

LeeAnn

(#5217) borist válasza z0d1AK (#5215) üzenetére


borist
tag

Második benyomás? :)

(#5218) z0d1AK válasza borist (#5217) üzenetére


z0d1AK
veterán

benzin, gyufa

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5219) Saccco válasza z0d1AK (#5218) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg ne az Iconiához mérd...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5220) z0d1AK válasza Saccco (#5219) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem az Iconiához mértem, hanem nagy általánosságban.
Menübe lépéskor a friss rendszer kétszer akad meg a menübe lépéskor.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5221) keccsa válasza z0d1AK (#5218) üzenetére


keccsa
aktív tag

A vas alapján nem így kéne viselkednie...
Szoftveres gebasz? :F

Mindenki magának hülye!

(#5222) z0d1AK válasza keccsa (#5221) üzenetére


z0d1AK
veterán

Miért nem? Ismeretlen új processzor, ahogy említettem korábban is. Azért, mert Cortex-A9, nem azt jelenti, hogy erőmű.
Erről lehet csinálok majd videót is, mert másképpen nem hinnének nekem.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5223) Saccco válasza z0d1AK (#5222) üzenetére


Saccco
nagyúr

Várjuk a videót! Jó ötlet! :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5224) tthom válasza z0d1AK (#5222) üzenetére


tthom
senior tag

Ez elég súlyosnak tűnik. Majd hátha lesz ROM frissítés. A rena3 pl. meglepően folyamatos, gyors is, igaz, abban meg az új ROMmal a youtube lejátszás hulladék. :) Ha nem fele lett volna, mint egy értelmes tablet, már mérgelődnék. :D

(#5225) z0d1AK válasza tthom (#5224) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ilyenkor van nagy igazuk az Apple tulajoknak, hogy ők olyan készüléket vásárolnak, ami működik és nem kell várni, vagy romokat varázsolni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5226) Alex123


Alex123
senior tag

A Concorde tabokkal van tapasztalat?
/főleg az új 7020-as érdekelne/

Más:
- mely tabok rendelkeznek "normális" supporttal?
/folyamatos frissítés, stb...?/

[ Szerkesztve ]

(#5227) z0d1AK


z0d1AK
veterán

No, lehet olvasni fujifilm smartq tesztjét:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5228) hun_gery válasza Alex123 (#5226) üzenetére


hun_gery
aktív tag

concorde.hu fórumán van neki témája, szerntem ott találod a legtöbb _magyar_ infót a gépről

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#5229) fujifilm1 válasza z0d1AK (#5227) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Zodiak,

Koszonom hogy bejelentetted.

Keszitettem egy oldalt is a keszuleknek, ahol mindent gyujtok rola amit csak megtudok.
SmartQ T10/

A forumod #1 es hozzászolasaba esetleg belinkelheted, hogyha erdemesnek tartod.

Koszonm,
Robi

(#5230) leeann


leeann
csendes tag

Közben felmerült bennem egy újabb kérdés. Az akkumulátor feltöltése után az ASUS Transformer hivatalosan 9,5 órát bír. Ezt hogyan kell értelmezni? Tisztán, kikapcsolt wi-fi mellett és bármiféle futó program nélkül?

Szerk: A Xoommal kapcsolatban mintha olvastam volna, hogy 10 órányi filmnézést tesz lehetővé. Az azért meglehetősen derék, tekintve, hogy akkor anélkül akár 2 napig is eléldegélhet.

LeeAnn

[ Szerkesztve ]

(#5231) fujifilm1 válasza leeann (#5230) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

A SmartQ T10 a mozizast nagyon jol birja.... 1 ora alatt alig esik valamicsket az aksi. Szerintem wifi nelkul ez is birhat 9 orat. De ez csak erzes.
A hetvegen nagy mozizasokat tervezunk a parommal... :)
Ha tenyleg lesz ilyen teszt akkor tudatom veletek az eredmenyt. :))

R.

[ Szerkesztve ]

(#5232) Alex123 válasza hun_gery (#5228) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, azt közben meg is találtam... :)

És a többi /kínai/ tabnak milyen a supportja? :F

(#5233) leeann válasza fujifilm1 (#5231) üzenetére


leeann
csendes tag

Remek! :) Bár az a tablet engem nem érint, de szívesen fogadom. Várom!

LeeAnn

(#5234) z0d1AK válasza leeann (#5230) üzenetére


z0d1AK
veterán

"9.5 óra; 24,4 Wh Li-polimer akkumulátor*5
16 óra dokkolóval*5

*5 : Az akkumulátor élettartamát 720p felbontású video lejátszásával teszteltük, 60 nit fényerejű LCD mellett."

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5235) Nara19


Nara19
aktív tag

Sziasztok

Az Extreme Digital ASUS EEE Pad: az aksi 2400 mAh. Ez valós és ezért olcsó(bb)?

(#5236) leeann válasza z0d1AK (#5234) üzenetére


leeann
csendes tag

:) Ismételten szétnézhettem volna, mielőtt kérdezek. Mindegy, legalább frissül a topik.
Köszönöm válaszod!

Szerk:
Nara19: Ez eddig fel sem tűnt. :F Köszönöm a találatot, meglehetősen érdekes.... Megpróbálok utánanézni, bár szerintem más előbb fogja szállítani az információt.

[ Szerkesztve ]

(#5237) Tsebacsi válasza leeann (#5236) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát nekem a dobozon az áll mind a 2 egységre (pad+dokkoló), hogy 3300-as 2 cellás... Na most megdöbbentem kicsit :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5238) leeann válasza Tsebacsi (#5237) üzenetére


leeann
csendes tag

Megnéztem a hivatalos kézikönyvet, abban például szó sem esik róla. Most már tényleg jó volna kideríteni az igazságot, 2400 és 3300 között van némi különbség. Egyébként a Laptopszalon specifikációjában valóban utóbbi szerepel.

Ha valaki tud valamit, kérem azonnal jelezze!

LeeAnn

(#5239) rewentlow válasza leeann (#5238) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Én ma vettem az edigitalban és a dobozon 2x3300 van. Az edigital specifikációira nem kell sokat adni, mert usb-t is írtak pl, viszont a valóságban nincs (csak a dokolón). Úgyhogy sztem rendben van az aksi így.

Persze az usbt tudtam is, hogy nincs, így nem vagyok becsapva. Később tervezem dokkoló vásárlását is, de most úgy voltam vele, h egy darabig elleszek anélkül is.

Ja és most visszaemlékezve sztem 2400Wh-t írnak, nem?

(#5240) Alex123 válasza rewentlow (#5239) üzenetére


Alex123
senior tag

9.5 hours; 24.4Wh Li-Polymer Battery *
16 hours with dock *

* : The estimated maximum battery life is measured by playing 720p video, LCD brightness 60 nits.

Link

[ Szerkesztve ]

(#5241) aag válasza z0d1AK (#5218) üzenetére


aag
őstag

benzin, gyufa

Annyira szar?

(#5242) z0d1AK válasza aag (#5241) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát ami előnyös rajta, hogy kapacitív a kijelzőjétől. Semmi más pozitívumot nem véltem felfedezni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5243) Saccco válasza z0d1AK (#5242) üzenetére


Saccco
nagyúr

Multitouchos is nem? 2 vagy több?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5244) borist válasza z0d1AK (#5242) üzenetére


borist
tag

Alcor epad-hoz képest hova pozicionálnád?

[ Szerkesztve ]

(#5245) z0d1AK válasza Saccco (#5243) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, multiouch, azt, hogy hány ujjas, meglesem majd.

(#5244) borist: sebesség hasonló, éppen csak kapacitív.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5246) borist válasza z0d1AK (#5245) üzenetére


borist
tag

köszi, de azért várom a tesztet róla :DD

(#5247) leeann válasza rewentlow (#5239) üzenetére


leeann
csendes tag

"Én ma vettem az edigitalban és a dobozon 2x3300 van."
Ez esetben megnyugodtam, köszönöm, hogy szóltál. :)
2400 mAh-t írnak, míg máshol 3300 mAh van jegyezve. Sebaj, ez legyen a legkevesebb, ha maga a termék rendben van!

LeeAnn

(#5248) aag


aag
őstag

Van új a Nap alatt!

(#5249) foxi69


foxi69
tag

Ma megérkezett a Wayteq XPAD-70.

El kell mondanom, hogy élőben a Samsung Galaxy Tab P1000-hez volt csak szerencsém, így nem sok összehasonlítási alapom van.

Ami tény:
1. Nem büdös :D
2. A tartozékok szegényesek (töltő, egy tok(ocska), egy USB kábel). Nincs USB OTG, amin én nem spóroltam volna már a helyükben. A használatija egy vicc és sajnos a honlapra való hivatkozás se ér semmit, mert nincs ott a termékről még semmi értelmes. :((
3. Nálam bekapcsolás után gyorsan felállt a meglehetősen alap rendszer, beállítottam a WIFI-t leszedtem a 10.3-as flasht és neteztem vele. Szépen tette a dolgát, nem akadt, nem fagyott. Youtube videókat gyönyörűen vitte, ahogy a különböző oldalak beépített videóit is. :)
4. A kijelző szépen reagál, a multitouch működik rendesen.

Amiket próbáltam vele, azok a kollégám P1000-eséhez viszonyítva semmivel sem mentek rosszabbul.

Eddig jutottam, mert még jócskán tanulnom kell a droidot (pl. fogalmam sincs hogy tudok fájlokat rárakni, laptoppal összekötni, igazi láma vagyok hozzá).

Bármit szívesen kipróbálok, de kérek hozzá részletes útmutatót :D

(#5250) Chaser válasza I.T.E.M (#5201) üzenetére


Chaser
titán

Köszi azt tudtam, router nélküli megoldás kellene. Ha menne router wifi-n is tolhatnám, de ugye eddig nem jött össze ezzel a csoda nettel, ami nem egyedi probléma a környéken. Persze átírathatnám a mac-at szolgáltatónál, de ha sűrűn cserélgetném a tabletet nincs kedvem 1-2 havonta vagyonokat eltelefonálni emiatt, vagy fél órát, órát sorban állni. Ezért kellene valami sw-es megoldás.

foxi69: Videót róla, lássuk mennyire lassú/nem lassú. Engem különösen érdekelne wifis üzemidő és hogy 1080p-t külső eszközön tudja-e lagg nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.