Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) havri1 válasza sultansmith (#33150) üzenetére


havri1
félisten

Jól használható a 7 col, főleg ha fb használnak nagyrészt, annak mobilos weblapja attekinthető. Thome net nincs véletlenül?

havri

(#33152) z0d1AK válasza sultansmith (#33150) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem jó szemmel sem mindig jobb a kisebb kijelző a 16:10-es 7"-os kijelzők nálam például út közben voltak kényelmesek, otthon már kevésbé.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33153) sultansmith válasza havri1 (#33151) üzenetére


sultansmith
senior tag

nincsnincs :( néztem én is az akcióikat, de tényleg csak fészbukra kellene, egy egyszeri olcsó konstrukció, szinte semmit nem kellene tudnia :D
Ő talán?

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#33154) csvinkler


csvinkler
csendes tag

Asus memo pad 7-ről van valakinek infója, tapasztalata, hogy milyen?

(#33155) Ateess válasza fateless (#33141) üzenetére


Ateess
tag

Jaja, jogos! :D
Itthon venném mindenképp, 10 colos tabletet szeretnék, minél magasabb üzemidővel és az összeszerelési minőség is fontos lenne. HDMI, Bluetooth, USB port, IPS kijelző lényeges, GPS annyira nem, de ha van benne, akkor annak nagyon örülnék!
Tehát így 100e FT-ig mi jelenleg a legjobb, kapható készülék???

Nagyon SŰRGŐS lenne tényleg, szerda a határ, amíg dönthetek!!!!
Légyszíves segítsetek, ha tudtok!!!!

(#33156) Marcika80


Marcika80
tag

NA sziasztok, csak sikerült találnom egy olyan programot android alá, amivel néhány windowsos "kedvenc játékunk" játszató teljes támogatással android alatt. A program neve winulátor, beálításában segítek akit érdekel.

www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_11_xxyh2f90yf.jpg

www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_11_nsgvt3rfhr.jpg

egyáltalán nem akad, hangja van a játéknak, teljesen kihasználja a tablet teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#33157) stmiklosi válasza chatran (#33140) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Én Ainol Aorora2-t vettem. Alapból a kernele nem támogatta a BT kezelést.
Nem kevés küzdelem után )akkor még!) találtam hozzá BT-t kezelő custom ROMot, feltettem, kezeli a közben vásárolt, megérkezett BT Sticket (kb. 4D), van (volt) hozzá BT-s GPS vevőm, kihajítom az ablakba, a tab meg BT-n szépen kommunikál, navigál....
A 3.5, 4.3, és 5" után nem semmi látvány 7"-on navigálni, bár megjegyzem felesleges. Mindegy, működik.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#33158) cerka14


cerka14
csendes tag

Üdv. A mai napon vettem egy ZT (zenithink) C93-as 10,1-es tabletet. A problémám az , hogy frissítettem a rendszert jellybeanre a hivatalos oldalukról. Mert az ICS vmiért az én wifimet nem látta. Megvolt a frissítés. Minden tökéletes. DE . Amikor lezárt a kicsike , egyszer csak újraindult. És ez megy folyamatosan ha lezárom. Ha nyomorászom akkor megy szépen. De ha leteszem és lezárom vagy autó lezárja magát akkor pár másodpercen belül fogja és újra indul. Mit tegyek ?

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#33159) geryshepherd


geryshepherd
csendes tag

Üdv! Valaki megtudná nekem mondani hogy milyen fajtájú pontosan a linken szereplő tablet? Illetve hogy ez egy vicc vagy kamu vagy miez? :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33160) szilva01 válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


szilva01
őstag

wuuut :Y

(#33161) geryshepherd válasza szilva01 (#33160) üzenetére


geryshepherd
csendes tag

Hogy mondod? :D

(#33162) tvamos válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... Dual core proci, telefonokba latom, hogy rakjak. Nem tul acelos mar... A RAM meretet nem latom.
Mar latom, hogy a kerdes nem is ez volt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33163) Ropman válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


Ropman
tag

Szerintem kamu, mert gps-t tuti nem kapsz ennyiért s tuti nem 7"-on, plusz persze 3g :-) vagy elírás, vagy szimplán átverés.

By Luke SkyRopman :]

(#33164) csvinkler


csvinkler
csendes tag

Sziasztok,
Megtudnátok mondani, hogy a kínai tableteknek milyen hátrányai vannak a nevesebb gyártókkal szemben?
7"-os tabletet keresek, és a Samsung Galaxy Tab 2, Google Nexus 7, Asus Memo Pad 7-ket néztem ki. De látom, hogy van temérdek kínai is 20-30 ezerrel olcsóbban, hasonló, vagy jobb hardverrel.
Szóval a kérdésem, hogy megéri kiadni ennyivel többet? Ha kínaiakai javasoljátok, akkor azok közül melyikeket?

(#33165) Shoo válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


Shoo
senior tag

:D Hát érdekes, mindenesetre akinek van 6500 hufja feleslegesen az nem veszíthet.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33166) cerka14 válasza cerka14 (#33158) üzenetére


cerka14
csendes tag

Időközben visszaraktam rá az ICS-t . Így nincs folyamatos restart. Szóval hála nem a tablet hibája volt hanem a JB hibás. Na mostmár viszont az a gond merült fel ,hogy nem látja a wifimet. Ötletek ?

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#33167) z0d1AK válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez az az eset, amikor boldog-boldogtalan hozzáférhet az internethez és ha úgy gondolja, csinálhat egy webáruházat.
Mondhatni az is hülye, akinek megfordul a fejében, hogy ez nem kamu. Feltételezem, hogy nem véletlen az, hogy csak előreutalással és PayPallal lehet fizetni.
Egyébként érdekes, hogy elvileg cég áll mögötte, persze ezek lehetnek kamu adatok is.
Korábban volt itt más is, aki 15 ezres csúcsszuper tabletet rendelt valami ismeretlen magyar webshopból "ennyiért mit veszíthet" alapon, aztán meg futhatott a pénz után.
Épeszű embernek nincs itthon felesleges pénze ilyenre és gondolkodik azon, hogy miképpen lehetne igaz az, hogy mindenhol a legolcsóbb tablet 20 ezer körül van, erre jön egy jólelkű webshop aki merő jó szándékból ad egyet 6500-ért, holott annyiért még Kínából sem lehet megrendelni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33168) szilva01 válasza geryshepherd (#33161) üzenetére


szilva01
őstag

a 'what' meglepődött változata, azért írtam mert túl szép, hogy igaz legyen :N

(#33169) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Szüleimnek vettem egy Tabletet (Prestigio MultiPad 8.0 PRO DUO), de szóval a kérdésem az lenne hogy tud e valaki valami jól összefoglalt felhasználói útmutatót mert nekik szükségük lenne valami kis útmutatásra mert amit hozzá adtak kb annyi hogy kapcsold be.. és ha tud valaki valami összefoglalt oldalt vagy PDFet jó lenne..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#33170) zone válasza csvinkler (#33164) üzenetére


zone
őstag

A kínai tab hátránya az alap kínai nyelvű rendszer (ezt persze a legtöbb esetben át lehet állítani magyarra, de angolra mindenképp), az előretelepített kínai nyelvű programok, a hosszú szállítási idő és a még hosszabb garancia intézés.
Az előnye, hogy ugyanannyi pénzért jobb hardvert kapsz, és ha népszerűbb fajta, még többféle egyedi rom is letölthető hozzá. Slatedroid.com-on érdemes körül nézni, hogy melyek ezek.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33171) Ateess


Ateess
tag

SÜRGŐS!!!
Na tudnátok segíteni, hogy 100e FT-ig, 4 magos, 10,1 colos tabletek közül jelenleg melyik az a gép, ami a legjobb és magyarországi boltban megvehető, fő szempont az anyaghasználat???
Nagyon sürgősen kellenének az ötletek, mert holnapig meg kell rendelnem!!!!

LÉGYSZÍVES SEGÍTSETEK!!!!

(#33172) eckmester válasza Ateess (#33171) üzenetére


eckmester
tag

ASUS MeMO Pad 10. A Media Markt-ban 99.999.-

(#33173) eckmester válasza Ateess (#33171) üzenetére


eckmester
tag

SAMSUNG P5110 GALAXY TAB2
10.1 16GB WiFi. Ugyanott szintén 99.999.-

Bocs kicsúsztam a szerkesztésből.

(#33174) NGA válasza zone (#33170) üzenetére


NGA
addikt

Azért kell a jobb hardver, hogy menjen ugy a droid, mint a márkásakon

(#33175) fateless válasza Ateess (#33171) üzenetére


fateless
veterán

Meg is jött a válasz...

Ezeket mondtam volna én is, mint amiket előttem leírtak.

Nézhetsz még Kínai készüléket is itthon, de ha már megvan rá az összeg, akkor inkább ebből válassz.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33176) Ateess


Ateess
tag

De a Galaxy Tab 2 csak 2 magos, akkor már az ASUS Memo Pad Smart inkább, viszont még arra válaszoljatok, hogy a MemoPad, vagy a Note 10.1 közül ki mit választana???

(#33177) z0d1AK válasza Ateess (#33176) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Note 10.1 egy felsőkategóriás gép, míg a MeMO Pad Smart úgymond csak középkategória, a TF300T olcsóbb verziója, ennek megfelelően a Note 10.1 jobb, igaz drágább is úgy 30%-kal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33178) Ateess


Ateess
tag

ASUS 99999 Ft, Note 10.1 110 000 Ft, csak ezért kérdezem!

(#33179) z0d1AK válasza Ateess (#33178) üzenetére


z0d1AK
veterán

Feltételezem 110-ért a Note 10.1-egy egy adócsaló SufniGSM-ben láttad, ahol áfa nélkül vehetsz meg egy használt készüléket 1 év Sufni garanciával és még az is lehet, hogy doboz helyett egy zacskóban kapod meg.
Hivatalos forgalmazásában 24+2 hó Samsung garanciával és áfával 130-ba kerül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33180) Ateess


Ateess
tag

[link]

Ezek a helyek elvileg megbízható boltok.

Asus memopad smart egyébként miért középkategória, értem, h a kijelző nem FHD, meg a gépház műanyag, de a benne levő hardver azért eléggé ütősnek tűnik, nem?

(#33181) z0d1AK válasza Ateess (#33180) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért, mert egy ár összehasonlító oldalon jónak vannak feltüntetve, attól meg nem biztos, hogy az is. Így telefonról ránézve az első tízre igaz amit fentebb leírtam, bolti garos, áfa nélküli használt cuccot értékesítenek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33182) sultansmith válasza geryshepherd (#33159) üzenetére


sultansmith
senior tag

ez egy Eken T01A.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#33183) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok elkellene dönteni hogy [link] ez vagy [link] a jobb választás? köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33184) keszo válasza gyga (#33183) üzenetére


keszo
őstag

Nekem régebben voltak letöltési problémák a Boxchippel
A play gyakran írta, hogy nem kompatibilis.

Attila

(#33185) Shoo válasza gyga (#33183) üzenetére


Shoo
senior tag

hmmm...elnéztem...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33186) gyga válasza keszo (#33184) üzenetére


gyga
senior tag

az ARM Cortex A8 -ra is irták a kompatibilitás zűröket a programokkal kapcsolatban. Most akkor?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33187) keszo válasza gyga (#33186) üzenetére


keszo
őstag

passz
fej vagy írás?

Attila

(#33188) gyga válasza keszo (#33187) üzenetére


gyga
senior tag

akkor feldobjuk az érmét...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33189) EstiloL2


EstiloL2
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy felraktam a Vice City-t a tebletemre (Wayteq xTab 70dc), de mielőtt betöltene a játék, kilép. A másik probléma pedig az, hogy a Most Wanted kb 10 percig működött tökéletesen, viszont hang nélkül, most meg nem akar elindulni. :( Tudja valaki, hogy mi lehet a baj?

(#33190) EstiloL2 válasza EstiloL2 (#33189) üzenetére


EstiloL2
tag

Szerk: tablet, csak kifutottam az időből :)

(#33191) Ateess válasza z0d1AK (#33181) üzenetére


Ateess
tag

Jaja, igazad volt, 118 ezer, ami már gyártói garanciás, viszont ez áfával együtt van, pl ujmobilok.hu-n.

Szal Asus Memo Pad Smart miért középkategória? :D

(#33192) Ateess


Ateess
tag

Illetve ajánlottátok a Samsung Galaxy Tab 2 10.1-et is itt, annál gondolom az MemoPad Smart hardverileg sokkal erősebb, és egy árban vannak, tehát a Smart jobb választás, nem?

(#33193) Ateess


Ateess
tag

Illetve még annyit, hogy hasonló megoldás működik-e pl Smart-ra, mint az S-pen, hogy órákon esetleg lehessen jegyzetelni?

Bocsi a sok írásért, de holnap délelőtt ki kell választanom a tabot!
Ezért is légyszíves aki tud, az segítsen, ha lehet akkor minél több véleményt írjatok!

(#33194) this is life válasza Ateess (#33192) üzenetére


this is life
Ármester

Ha csak a hardverek nyers erejet veszed alapul a memo erosebb,de ha az a celod hogy minnel tobbet menjen egy toltessel akkor a samu gt2 p5110 ,az uzemidoben verhetetlen a samu,a memo pedig hardverben eros,de egyeni preferecia kinek mi a fontosabb...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33195) zone válasza NGA (#33174) üzenetére


zone
őstag

Annyival azért nem megy jobban egy nagyobb márka beállított rendszere, mint egy kínai, hogy megérje azt az árkülönbséget. 50 alatt meg nincs is nagy márka, 40 alatt meg főként nincs. Ez egyébként is szoftveres kérdés, de pl. a Cube táblámon most a Hyundai Rock X romja megy.

(#33189) EstiloL2
Írj a Rockstar supportnak. Ha egyéb forrásból szerezted, akkor rossz helyen érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33196) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Lehet, nem a jó topik, de azon gondolkodom, melyiket lenne érdemes venni: egy 1. generációs ipadet vagy mondjuk egy Pipo M9 vagy valami hasonló szintű kínait.
Valakinek van összehasonítási alapja (nyilván nem az M9-cel), vagy tudna segíteni dönteni?
Netezés, ebook, pdf olvasás lenne elsősorban.

(#33197) zone válasza Blackhole13 (#33196) üzenetére


zone
őstag

Több kérdést is el kell döntened. Zárt rendszer vagy nyílt? Használt régi vagy vadonatúj garanciás? Kell-e 9.7"? Várnál-e heteket, míg megkapod? Eladnád-e egy éven belül, hogy egy újabbat vegyél? Mennyire számít, hogy van az országban szerviz? Logóért vagy hardverért fizetsz? Szánnál-e időt egyedi ROM telepítésre vagy egyből használni akarod?
Behúzod az ikszet oda, ami neked számít, akár kettőt is, ha nagyon szükséges, összesíted és megvan a döntés. :)
Én iPad 2-őt használtam és szerintem egy kínai IPS + RK3066 + 1 GB DDR3 összeállítás is van olyan szinten (sebesség és felhasználói élmény).

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33198) Blackhole13 válasza zone (#33197) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Elég Apple ellenes voltam, de olvasgatva a kínai tabletek tesztjeit mindig előjön pár bosszantó hiba, és nem szeretnék szívni sokat azzal, hogy használhatóvá tegyem. Nincs bajom a romolással, galaxyS -en nagy előny a sok costum rom, de nem bánnám, ha lenne egy patent rendszer, készen.
Kérdésem inkább arra irányult, hogy az iOS kompenzálja-e kellő mértékben a gyenge hardvert.
A napokban próbáltam egy Asus memopad 10-et, hát az is megdöccent párszor, pedig ott csak költenek az optimalizálásra, és ez gondolkodtatott el.

(#33199) fateless válasza zone (#33197) üzenetére


fateless
veterán

"Zárt rendszer vagy nyílt?"

:F Miről maradtam le? Megszűnt az Apple store, nem lehet már programokat írni az iOS-re? Vagy mitől lett zárt? (Kérdezem mindezt Android használóként)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33200) Shoo válasza fateless (#33199) üzenetére


Shoo
senior tag

Hátttöö...logouton van egy cikk és ott eléggé bemutatják, hogy miért is zárt...
1-2 példa:
-csak egyfajta bill. van
-nem bővíthető memória
-usb-s megoldások felejtősek...

Azt úgy kell használni, ahogy megveszed, ha tetszik, akkor a világ legjobb gépe, de, ha pl. adatot akarsz másolni egy idegen gépre, akkor felejtős...

(#33193) Ateess: Kapacitív tollat tudsz hozzá venni különböző árkategóriában, amik nagyon jól használhatók, de egyik se fogja tudni az s-pen "zsenialitását" (és persze csakis note-al használható :DDD )

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.