Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) anonym1s válasza ugyeletes (#26780) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Hol vetted? 81 + szallitas, vagy minden szarral egyutt volt 81? Mennyi ido a szallitas?

(#26802) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

Sziasztok!

Valaki jobban rátermett rutinos versenyző nem tudna segíteni abban, hogy hol tudok ilyet venni esetleg, mert nagyon tetszik és sehol sem találok a legalább angol nyelvű kínai oldalak között.
10.1 Ainol 10 Novo Hero-hoz.

[link]

Köszi

(Közben aliexpress-en megtaláltal "cheese cover" néven 17-20 dodó)

[ Szerkesztve ]

(#26803) student válasza gps76 (#26793) üzenetére


student
őstag

miért opera? a saját böngészővel akad?

(#26804) student válasza gps76 (#26793) üzenetére


student
őstag

ips pirospont
akksi kaka
amugy a gép rendben van

ennek kéne már a sztendendernek lenni a 25ezer forintos kategoriában. na majd jővőre ;]

(#26805) vt602


vt602
tag

Üdv Urak!
Volna 1-2 kérdés. A tabletre ugyanúgy kell romot telepíteni mint a mobilra? A recovery ugyanaz mint a mobilnál? Hogy tudnám lecserélni a romot. Nekem sajnos csak egy 10"Wowpad ( 2xusb, 2xmSD, wifi, lan, wifi, gps) tellet használtan, de angol nyelvű, és nem megy a bluetooth. Mobilra már raktam fel romot, de annak más a recoveryje. Ha hülyéket kérdezek sorry!

(#26806) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Max 40 körül olyan 7" tabletet keresek ami aránylag gyors nem fagyogat esetleg 3g van -ha nincs nem nagy baj- de legyen benne bluetooth wifi és gps.

Köszi!

(#26807) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Ez milyen lehet ????
[link]

(#26808) Helmoras válasza gps76 (#26793) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszönöm szépen :)

(#26809) Helmoras


Helmoras
őstag

Bocsi a dupláért, nagyon kellemes kis gép ez a prestigo, köszönöm a videot mégegyszer!

(#26810) z0d1AK válasza pusi1981 (#26806) üzenetére


z0d1AK
veterán

Újonnan ennyiért nem lesz olyan, amiben GPS is lesz, egy Modecom volt korábban kicsit többért, de az sem volt nagy szám,
40 így esetleg az új WayteQ xTAB-70dc, vagy esetleg az IPS-es Prestigio, amelyet GPS76 is vett.

Amit linkeltél, azt nagyon nem éri meg, gagyi kínai.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26811) dugesz77


dugesz77
őstag

Melyik volt az a program ami arra volt,hogy ha a képernyő kikapcsol akkor ne dobja el a wifi jelet is?
Köszi előre is.

(#26812) Mezcal


Mezcal
addikt

Olcsó, de azért nem gagyi tabletet akarok. A két kiszemeltem: Maxell Maxtab 7 és GoClever A73 TAB

Melyik lehet a jobb?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26813) z0d1AK válasza Mezcal (#26812) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából nem nagyon van különbség, mind a kettő szar. A hardver sem a legjobb már, support sincs és alapból hiányos a szoftverezettség, pl a Play is hiányzik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26814) afgk2012 válasza z0d1AK (#26813) üzenetére


afgk2012
tag

A NOVUM-ról még nincs véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#26815) htom127


htom127
tag

Pandawillen kuponos akció, use coupon
code:
blackFRI2012

nekem 7% lejött egy N70s árából

" Bazinga !"

(#26816) Mezcal válasza z0d1AK (#26813) üzenetére


Mezcal
addikt

Olcsó kell, nem ipad. Azt tudom, hogy egyik sem nagyszerű, de a kettő közül a jobbikat akarom.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26817) peestike


peestike
senior tag

sziasztok! érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy lehet hinni a neten olvasható olyan dolognak, hogy a RockChip RK3066 jobban teljesít játékoknál és üzemidőben is jobb, mint a AML8726?? :)
valakinek tapasztalat esetleg?
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#26818) crue válasza Mezcal (#26816) üzenetére


crue
őstag

De miért csak ez a két hulladék jöhet szóba?

(#26819) z0d1AK válasza afgk2012 (#26814) üzenetére


z0d1AK
veterán

Továbbra sem járt nálam a NOVUM.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26820) rokarudi válasza gps76 (#26765) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Na én is szereztem egyet, tényleg nem rossz? Viszont sajna nincs rootolva. Van rá valami módszer, amivel sikerülne a dolog?

(#26821) public73


public73
aktív tag

megvettem... :K
nem csalódtam, jelenleg egyik legjobb vétel ebben az árban 2 év garival! :Y

(#26822) Mezcal válasza crue (#26818) üzenetére


Mezcal
addikt

Tudsz jobbat ilyen árban?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26823) tragiQss válasza public73 (#26821) üzenetére


tragiQss
tag

Akku ebben sem cserélhető házilag, ugye?
Mert a két év garit roppant vonzónak találtam, de amikor megláttam, hogy az akkumulátorra csak hat hónapot adnak, akkor gyorsan lelohadt a lelkesedésem.

(#26824) public73 válasza tragiQss (#26823) üzenetére


public73
aktív tag

én tuti nem fogom cserélni! :N
6 hónap nekem elég megnyugtató...Jackie Chan-ék mennyit adnak rá a konkurenciánál? ;]

(#26825) Tenager18 válasza public73 (#26824) üzenetére


Tenager18
senior tag

:C :C

(#26826) tragiQss válasza public73 (#26824) üzenetére


tragiQss
tag

Általában nincs kikötve, hogy kevesebbet, mint a gépre (tabletekről beszélek)

(#26827) public73 válasza tragiQss (#26826) üzenetére


public73
aktív tag

te...akkor ezt nem neked gyártották, az tuti! :N ;]

(#26828) smilecat válasza Mezcal (#26816) üzenetére


smilecat
aktív tag

a maxtabot (Maxell maxtab c7)sikeresen rootoltuk, és felraktuk rá a play-t is... a másikat nem ismerem, de gondolom ott is felrakható a play mint mindegyikre... aztán hogy root nélkül megy-e azt nem tudom, efun kobo-n ment.
Egyébként nem nagy durranás, de ennyi pénzért ne is várjon senki egetverő teljesítményeket... amire nekem kell arra megfelelő :D

(#26829) tragiQss válasza public73 (#26827) üzenetére


tragiQss
tag

Valaki épp ma emlegette, hogy óriásit zuhant a fórum színvonala. Igazat kell adnom neki. :U

(#26830) csibe1 válasza Mezcal (#26822) üzenetére


csibe1
addikt

Maxell maxtab árak

Lehet én kerestem rossz helyen,de ez 33-35 ezer pénz.Összeget nem írtál,hogy mennyiért vennél tabletet.
ennyiért viszont már kétmagost kapsz itthon is,nem ártana pontosítanod,hogy mire szeretnél használni,és mennyit szánsz rá.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#26831) gps76 válasza rokarudi (#26820) üzenetére


gps76
őstag

Még én se rootoltam,mert a gyereknek vettem,ő meg nem buherálja,de szerintem meg kell nézni a többi RK chipset-est mivel kell,elvileg ehhez is jónak kell lennie.
Videót azért operával csináltam,mert ezt szeretem,egyszerű,gyors böngésző.
Azt nem tudom,hogyan tudták a bootolást ilyen gyorsra megcsinálni,kb.18 mp bekapcstól.
Aki kérdezte az RK meg az Aml procikat: Volt már mindkét féle procis gépem,igen,az RK valahogy gördülékenyebben elbír a dolgokkal,nem gondolkodik sokszor,és nem is melegszik annyira.Az aurora 2-ben normál cpu módban 1100,high-ban meg 1380-on ment és fűtött rendesen,így normálban hsználtam,köze nincs a hirdetett max.1.5-nek.Gondolom olyan "kidobált" procit tesznek ezekbe ami nem bírja az 1500-öt,próbáltam másik kernellel húzni,de lefagyott a high fölött.Tettem rá hűtőlemezt is,de ugyanaz.

A Prestigio akku garanciára kíváncsi lennék,mivel a készülék tartozéka,összetevője,és szerintem 10000 Ft fölött lenne "papíron" a cseréje,így nem 6 hónap kellene lennie.Ha valaki így járna,szerintem ha megpiszkálja a dolgot ki fogják cserélni. Ha nem akkor se nagy tudomány venni egy 4000 mAh-es akksit,NEM különleges,bonyolult elektronikával ellátott laptopakksi,ugyanolyan mint a telefonoké,csak méretesebb,semmi extra funkció nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#26832) tragiQss válasza gps76 (#26831) üzenetére


tragiQss
tag

Csak az a gáz vele, hogy
1. Nem ért mindenki a forrasztáshoz és ezek általában - szervizes szerint - bele vannak forrasztva a gépbe (számomra érthetetlen, hogy miért nem jó a mobiltelefonos megoldás)
2. Ha lejár a garancia és nekiállsz sajátkezűleg akksit cserélni, azzal elveszted a gépre kapott két évet is. Biztos, hogy megéri?
3. Honnan szerzel olyat, ami jó a gépedbe? Elég esélytelennek tűnik, hogy a gyártó adjon egyet.

(#26833) peestike válasza gps76 (#26831) üzenetére


peestike
senior tag

köszi a tájékoztatást. ezzel ismét okosabb lettem. kérdezném még, hogy esetleg a wayteq szupport jobb e itthon, mint a prestigio? néztem prestigio honlapot, miskolcon is van szervíz, majdnem helyben lenne nekem :)
csak a hozzáállás is szerintem lényeges.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#26834) hevizms válasza public73 (#26824) üzenetére


hevizms
addikt

:)) :C :DD

(#26835) gps76 válasza tragiQss (#26832) üzenetére


gps76
őstag

Tudom,hogy sokan nem ertenek hozza,de aki latott mar forrasztopakat,ket drotot ki tud forrasztani.
Az oke,hogy szet kell szedni,de szerintem ne foglalkozzunk ezzel nemsok ertelme elore gondolkodni,mert a kintrol rendelt gepet meg kuldheted vissza 6000-ert,varhatsz ra 2-3 honapot.A teloakksis kiveheto modszert szerintem azert nem alkalmazzak,mert megnovelne az arat,kellene csatlakozo,tok,meg egy boritas,stb,raadasul a tablakban lithium polymer akkuk vannak a suly miatt,a telokban meg lithium ion,a tobb toltesi ciklus miatt,viszont a polymer nem nagyon birja a mozgatast,mert zacskoszeru tokban van ezert inkabb "bezarjak" igy puci allapotban.
A support majd kiderul milyen,de most nem erzem hianyat,mert ezzel sincs semmi gond,elobb utobb meg csak dobnak ujabbat.

[ Szerkesztve ]

(#26836) tragiQss válasza gps76 (#26835) üzenetére


tragiQss
tag

Ha jól láttam, eredetileg egy edigitalos hirdetést linkelt valaki, innen indult az egész, ergo nem kell visszaküldeni a ferdeszeműekhez, elég csak bevinni a legközelebbi boltba.
És ettől kezdve már érdekes a téma.
Pláne, ha hozzászámolom, hogy a dell notebook akksik milyen ütemben vesztik a tölthetőségüket, gyanítom, a noname tabletekbe pakolt akkuk sem jobbak. Ergo esélyes, hogy ha valaki sokat használja a gépét, annak hamar gondjai lesznek a hálózatfüggetlen üzemidővel.

(lusta vagyok előszedni, de szvsz a Nokia E51-ben is Li-Polimer van, mégis cserélhető - tévedés joga fenntartva - szóval ez inkább marketing dolognak tűnik)

[ Szerkesztve ]

(#26837) z0d1AK válasza tragiQss (#26836) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én az akkumulátor nem cserélhetőségéről azt gondolom, hogy dizájn oka is van. Ahhoz, hogy cserélhető legyen az akkumulátor vastagabb készülékház kell, hiszen a plusz borítás sokat vastagít a gépen. Emellett tervezés során vékonyabban elhelyezhető az akkumulátor, ha nagyobb kiterjedése lehet esetleg, viszont ha egy téglalap formájú telepbe van zsúfolva, akkor vastagabbnak kell lennie.
Jó példa erre a Toshiba Folio 100 két évvel ezelőttről.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26838) Chaser


Chaser
titán

Úton van a crystal tablettám :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26839) afgk2012 válasza z0d1AK (#26837) üzenetére


afgk2012
tag

Szeretném megkérdezni, hogy a ház sérülése nélkül szakember tud benne akkut cserélni? Szívesen megnéznék róla egy youtube videót.

(#26840) z0d1AK válasza afgk2012 (#26839) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez gondolom tablet típusától is függ.
A Nexus 7-et pl. otthon is gond nélkül fel lehet nyitni, majd visszazárni anélkül, hogy bármi olyan beavatkozás történne, ami a készüléket elrontaná, vagy a garanciát megvonná.
Igazából ahogy kezdtem is, tablettől függ a szétszedhetőség és javíthatóság. Egyébként Magyarországon nem nagyon vannak maszek szervizek, akik tablet javítást vállalnak.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26841) afgk2012 válasza z0d1AK (#26840) üzenetére


afgk2012
tag

:R

(#26842) afgk2012


afgk2012
tag

Ti melyiket vennétek jelenleg? Ezt, vagy pedig ezt?

(#26843) Chaser válasza afgk2012 (#26842) üzenetére


Chaser
titán

Én a CC-t, 1016DC topikja nem győzött meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26844) Mezcal válasza csibe1 (#26830) üzenetére


Mezcal
addikt

Az egyik internetes helyen 23 ezer forint a maxtab. Viszont én olyan 30-ig gondoltam. Netezésre, videozásra meg játékra kell.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26845) smilecat válasza csibe1 (#26830) üzenetére


smilecat
aktív tag

a Maxtab 15.000ft volt a MM-ban.
Ennyit a hülyének is megér, hát még nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#26846) afgk2012 válasza Chaser (#26843) üzenetére


afgk2012
tag

Köszi! Más vélemény?

(#26847) stranger2006 válasza z0d1AK (#26813) üzenetére


stranger2006
tag

Szia!

Kicsit szubjektív ezeket így leszarozni, nem? :-)
A Maxell nem túlozza el a supportot, de ha nincs rá szükség, akkor közömbös. 30 ezer alatt a Maxell Maxtab C8 ritka jo valasztas szerintem... Es raadasul nem 800*480, hanem 800*600.
Az is szempont, mit mire akarsz hasznalni. Ha valaki a legujabb jatekokat akarja, vegye a legujabb tableteket annyiert, amennyibe kerulnek:-) Ha nem ez az egyetlen szempont, akkor azert kevesebb mag meg kevesebb memoria se sz@r.
Nekem pl. nem szempont a jatek, igy az elmult par hetben semmifele gnd nem merult fel az emlitett tab-bal.
A Google bolt valoban nincs rajta, es? max. hangyanyit tart tovabb barmilyen appot feltenni:-)) (Ha nagyon akarja az ember, ra lehetne operalni, de minek?)

Csak azert irtam ezeket, hogy picit arnyaljam a megkozelitest:-)

(#26848) csibe1 válasza Mezcal (#26844) üzenetére


csibe1
addikt

Annyit se adnék érte,de még 15-öt se nagyon.Olvass vissza a topikban,páran már ráfaragtak vele,support meg nem igazán van.
Inkább szánj rá kicsit többet,és vedd meg a Wayteq vagy a Prestigio kétmagosát,a kijelző miatt inkább az utóbbi ajánlott,és a két év gari sem hátrány.
A Concorde One-t nézted amúgy?Az az általad megjelölt árban van,ha mégsem szánnál rá többet,és normális supportja van.
One

One topik

Concorde One forgalmazói fórum

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#26849) z0d1AK válasza stranger2006 (#26847) üzenetére


z0d1AK
veterán

Feltételezem, hogy nálad a Maxellen kívül más tablet még nem nagyon járt.
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy munkámból kifolyólag minden árkategóriából jár nálam tablet. Azt nem mondhatom, hogy az összeset kipróbálhatom, ami kapható, de a legtöbb, ami itthon megjelenik, az átfut a kezeim alatt. Így van némi rálátásom arra, hogy 30 ezer alatt is mit kéne tudnia egy-egy terméknek.
Úgy szarozom le, hogy tudom, hogy van nála jobb választás, nem is egy.

Természetesen ahogy mindig leírom, mindenkinek a saját igényeihez méreten kellene felmérni azt, hogy mit is szeretne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26850) Adamis válasza stranger2006 (#26847) üzenetére


Adamis
őstag

800*600 sem a legjobb felbontás...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.