Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) JoeYi válasza Watto1991 (#27850) üzenetére


JoeYi
őstag

ha jól tudom akkor kindle-ön az amazon saját speckó felülete fut, custom firmware-t kell tolni rá hogy az alap android minden szolgáltatását elérd (többek között play store).

Nexus 7 pedig a google demonstrációs gépe, minden android funkció elérhető rajta, és a szoftver frissítéseket is szinte azonnal megfogja kapni 1-2 évig

(#27852) z0d1AK válasza Watto1991 (#27850) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel fontot írtál, így meg kell kérdeznem, hogy hol használnád? Mert az Amazon rendkívül sok plusz szolgáltatást ad (részben pénzért), amelyek viszont csak adott országokban érhetőek el, használhatóak ki és Magyarország nincs közöttük. A Kindle Fire HD itthon leginkább csak egy félkarú óriás a szolgáltatások nélkül, így egyértelmű lehet, hogy a Nexus 7 jobb választás nála (itthon).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27853) buta29030 válasza fateless (#27840) üzenetére


buta29030
tag

OK.

(#27854) Watto1991 válasza z0d1AK (#27852) üzenetére


Watto1991
senior tag

Angol Amazonon venném igen, de csak mert Angliában ezt az 1 helyet ismerem, ahol olcsón tudnék vásárolni. (bár kommentekben írták, hogy mivel a Nexus 7 riválisa a Kindle Fire-nek [az meg ugye amazon-termék] , így a Nexust más helyről be lehet olcsóbban szerezni, csak a kérdés az: honnan?)

Nem tudom mennyi időt fogok Angliában tölteni, lehet huzamosabb időre visszamegyek Mo.-ra, vagy megyek Németországba stb..

De akkor úgy néz ki, hogy az Asus jobb, ha "kóválygok" a nagyvilágban. Köszönöm.

További kérdés: ha Angliában veszel Nexus 7-et, akkor azt a magyarországi Asus szerviz is javítja a garancián belül ?
A Kindle Fire-ben tényleg olyan brutálisan erős az a dual-antenna wifi? Vagy csak marketing ? Nexus wifije milyen hatókörben használható ?

Köszönöm előre is !

(#27855) zsegif válasza Bogárka7 (#27849) üzenetére


zsegif
csendes tag

Én kettőt próbáltam a másik az meg mint a dps 9 nem akart letölteni a play-ről. Amikor először bekapcsoltam akkor letöltött csak amikor kikapcsoltam a wifit és megint be kapcsoltam utána küldte a hiba üzenetet hogy:HIBA A SZERVERRŐL VALÓ LETÖLTÉS SORÁN.......................... De ha meg szüntettem a gmail fiókomat majd megint beírtam úgy működött amíg ki nem kapcsoltam a wifit. Úgy hogy nem próbáltam meg még egy harmadikat.

(#27856) Bogárka7 válasza zsegif (#27855) üzenetére


Bogárka7
csendes tag

Köszi a válaszokat

(#27857) Bogárka7 válasza zsegif (#27855) üzenetére


Bogárka7
csendes tag

Akkor ebben az árkategóriában mi az ami ajánlott? Olyan amiben hdmi is van...

(#27858) zsegif válasza Bogárka7 (#27857) üzenetére


zsegif
csendes tag

Azért meg próbálhatod hátha neked jó lessz.

(#27859) Bogárka7 válasza zsegif (#27858) üzenetére


Bogárka7
csendes tag

A Concorde 5ezerrel drágább, nem a legújabb NOVUM, hanem az IPS tablet, az annyival ér többet?

(#27860) Bogárka7


Bogárka7
csendes tag

nem szeretnék állandóan szervizbe hurcolászni semmit...most a vaiom épp szervizben van, és 2-3 hét mire lesz belőle vmi...

[ Szerkesztve ]

(#27861) DGery válasza Bogárka7 (#27859) üzenetére


DGery
aktív tag

IPS kijelző sokkal szebb képet ad, és általában nagyobb a felbontása az azonos a kapacitív kijelzős társaival szemben. Valamint azok mindegyike támogatja a multitouch-ot is ;)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#27862) Bogárka7 válasza DGery (#27861) üzenetére


Bogárka7
csendes tag

akkor azt az 5 ezer ft különbséget megéri? én csak ilyen pótléknak szeretném a gépem mellé :) utazáshoz esetleg..

(#27863) hun_gery válasza Bogárka7 (#27862) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Ha belefér a keretbe, szerintem mindenképp IPS-est vegyél.
Szebb színek, nagyobb betekintési szög, jobb olvashatóság napfényben (általában ezek az előnyei, ami hátránya, hogy talán egy picivel többet fogyaszt, mint a tn-film társai)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#27864) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok, milyen 10"os tabletet ajánlanátok általános tartalomfogyasztásra, netezésre, olvasásra és film nézésre? A keret olyan nettó 70 és 90 között lenne. Előre is köszönöm.

(#27865) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Concorde One-t fogunk venni itthonra netezésre,kis játékra. Vélemény? :)

(#27866) kennyke


kennyke
aktív tag

sziasztok,

segítséget kérnék, tabletet keresek, de nem találok megfelelőt, csak pár elvárásom van, de ezek fontosak:
max 40eFt, 7", bolti gari, és ami a legfontosabb: legyen hozzá szilikontok (lehetőleg minél vastagabb), és extraként vízálló/cseppálló tok is legyen hozzá.

remélem jó helyre írtam, és sok hozzáértő van itt.
előre is köszönöm a segítséget!!!

(#27867) uki válasza Watto1991 (#27854) üzenetére


uki
aktív tag

Nexus 7-et legolcsóbban a google play store-ban tudod beszerezni, 159 fonttól indul.

[link]

Ha nem tudod kihasználni az Amazon extra szolgáltatásait (bizonyos országból érhetőek csak el) vagy nem érdekelnek, akkor mindenképpen Nexus 7. Ez a Google referencia tabletje 7"-os méretben, erős hardver, szép kijelző, mindig a legújabb Android verzióval. Hátránya hogy csak OTG kábelen keresztül lehet bővíteni a belső min 16GB tárhelyet. Ha kell van 3G-s verzió is már.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#27868) monti0222w válasza Bogárka7 (#27862) üzenetére


monti0222w
addikt

CC tab Play 45k 8.as kijelző 2 mag mali 400 gyorsító hdmi kimenet Ips jónak ígérkezik!

Ákosákos ha árban tudsz feljebb menni akkor ott az IPS, de jó az one is! :K

(#27869) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

Sziasztok!

Ha valakinek Ainol Novo 10 Hero 10.1"-os tablet firmware frissítéshez segítség kell, írjon privibe. Küldöm hogyan kell csinálni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#27870) Crytek


Crytek
veterán

Táblagépen Firefox,böngésző,chrome, opera miniben vagy bármelyik böngészőben hol lehet azt beállítani, ha több fület megnyitok és youtubon akarok hallgatni zenét akkor ne állítsa már le ha másik fülre átlépek??

Next PC Upgrade: 2022

(#27871) buta29030 válasza Crytek (#27870) üzenetére


buta29030
tag

Ez nekem a Firefoxban gond nélkül megy. (Baloldalt láthatod az összes megnyitott lapodat.)

(#27872) xewyor


xewyor
csendes tag

Beteszem ide is, hátha...

Vettem két hete egy Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo tabletet.
Most vettem hozzá egy ConCorde hdmi kábelt.

Így néz ki a kép a mi 4-5 éves Thomson tv-nken:

Így az ismerősök 1 éves Samsung tv-jén:
HD

Full HD

A hd tökéletes, a full hd már nem annyira.

Most akkor cseréljem le a tv-m, ha jó képet akarok?
A full hd-t már nem bírja olyan jól áttolni?

Ui.: Mobillal készült képek.

[ Szerkesztve ]

(#27873) laszlohu válasza Winne (#27843) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi.

(#27874) z0d1AK válasza xewyor (#27872) üzenetére


z0d1AK
veterán

Milyen csatlakozásra kötötted a Te tévéden?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27875) xewyor válasza z0d1AK (#27874) üzenetére


xewyor
csendes tag

Van rajta hdmi.

(#27876) laszlohu válasza xewyor (#27872) üzenetére


laszlohu
addikt

HDMI - ből van egypár szabvány : 1.2 , 1.3 , 1.4

a szabványoknak passzolni kell,
pl. ha 1.4 - es szabványú kimenete van, akkor 1.4 - es szabványú hdmi kábel kell és
nem árt, ha a TV hdmi - je 1.4 - es.

(#27877) z0d1AK válasza xewyor (#27875) üzenetére


z0d1AK
veterán

De a tévén kötötted a HDMI-re, vagy esetleg más csatlakozón keresztül megy a jel?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27878) xewyor válasza z0d1AK (#27877) üzenetére


xewyor
csendes tag

A tv hdmi bemenetére egyből.

(#27879) xewyor válasza laszlohu (#27876) üzenetére


xewyor
csendes tag

Látod erre nem is gondoltam.
Lehet, hogy itt van a kutya elásva.
Utánajárok, milyen szabványok.

(#27880) z0d1AK válasza xewyor (#27878) üzenetére


z0d1AK
veterán

Érdekes. Gondolom a TV az még csak HD Ready, nem Full HD. Bár nem tudom, hogy itt lehet-e a probléma, mondjuk nem kéne. :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27881) xewyor válasza z0d1AK (#27880) üzenetére


xewyor
csendes tag

Igen, még csak HD Ready, de a tableten a beállítások között lehet állítani a hdmi felbontását.
Az én tv-men minden felbontásban rossz a kép.
Szerintem, ahogy laszlohu is írta, a szabványokkal lesz a gond.
Majd megnézem és írok.

(#27882) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Nem tudtam hova írjak, ezért írok ide!
A legolcsóbb WINDOWSOS!! tabletet keresem, akár használtan is, mit ajánlotok?

(#27883) anonym1s válasza Tenager18 (#27394) üzenetére


anonym1s
őstag

Ilyet rendeltem 3 hete a pandawill-tol, de meg nem erkezett meg. Rohadt lassu ez a pandawill, nem ajanlom senkinek.

(#27884) Chaser


Chaser
titán

Létezik olyan tabi Ami 8 colos, IPS, beépített 3g modems? 7 col nagyon határeset de a 10 meg valszeg nagy lenne. Kínai csoda jó lesz :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27885) Davebowman


Davebowman
senior tag

Uraim! Szomszéd néni szeretne csevegni a Németbe élő fiacskájával (skype) és kellene neki 30körül egy tab. MM és Euroncs-ben láttam Bluepanther Voyager 7", Navon platnum sima és explorer mind 7"-os. Melyiket ajánljam neki? Kinek mi a tapasztalata? Előre is köszi.

Vargalex 1.1.7

(#27886) LámaZ válasza xewyor (#27872) üzenetére


LámaZ
addikt

Ld. Mini androidos pc-k topikja mk808 stb.

Legyen minden jó!

(#27887) fateless válasza W1 (#27882) üzenetére


fateless
veterán

Acer w500 nem rossz, w510 még inkább.
De ha windowsosról van szó, akkor én inkább egy Dell Latitude ST2-t vagy Tginkpad X201t-t vennék - ha ez is szóba jöhet, de ezek nehezebbek.
Aliexpress oldalán is találsz párat akár már kb 250USD-tól és nem rosszak.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27888) simici


simici
csendes tag

Üdv!Most vettem egy ilyen tábla pc-t:M-tech atab7t!Nem tudok rá varázsolni mobil netet!Felismeri a 3g modemet ki is írja a wifi mellett hogy 3g, a hálózat ikon kék(teljes térerőt mutat),t-mobil!De ha kikapcsolom a wifit akkor ez is eltűnik!

Samsung Note 3+Samsung Gear,Samsung Slll mini,Samsung Tab 2 7" Wifi,Samsung Tab 3 8"LTE

(#27889) laszlohu válasza simici (#27888) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezt beszívtad, sajnos ezen másnál sem műkszik a net, egy másik típust kellett volna választanod.

(#27890) simici


simici
csendes tag

Sebaj!Kezdésnek jó lesz egy 6 éves gyereknek!

Samsung Note 3+Samsung Gear,Samsung Slll mini,Samsung Tab 2 7" Wifi,Samsung Tab 3 8"LTE

(#27891) imak válasza anonym1s (#27883) üzenetére


imak
csendes tag

Szia.
Te nyomonküvetési számoddal látod,hogy mi van a csomagoddal?Mert én csak ennyit:2012.11.20
19:32
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad. Azóta sehol sem lehet látni infót róla.November 10.adtam le a rendelést és jelenleg semmit nem tudok a küldeményemről.Lehet,hogy ide sem ér karácsonyig!Akkor pedig kell vennem valamit itthon,mert a lányom tabot kért a Jézuskától.

(#27892) LámaZ válasza simici (#27890) üzenetére


LámaZ
addikt

Sztem gyógyítható, rootolás után.

Legyen minden jó!

(#27893) LámaZ válasza imak (#27891) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha a ragszám vége SG, nem kell aggódni, hamarosan csenget a postás.

Legyen minden jó!

(#27894) imak válasza LámaZ (#27893) üzenetére


imak
csendes tag

Szia!
SG a vége!!! Akor szerinted megjöhet a kis pipo s2-es még?Én már azon agyaltam,hogy valami svindli van a dologban.

(#27895) edk- válasza imak (#27891) üzenetére


edk-
őstag

Ha nem érkezne meg, Paypalnél a fizetéstől 45 napon belül lehet disputát indítani.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#27896) imak válasza edk- (#27895) üzenetére


imak
csendes tag

A gond az,hogy nem pay pal-el fizettem hanem master card-dal.

(#27897) b0bcat válasza imak (#27896) üzenetére


b0bcat
addikt

Kínából nem javallott nem biztonságos módon (PayPal, Escrow, stb.) rendelni. Persze nem biztos, hogy átvágtak, de ha igen, akkor nem sokat tehetsz. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27898) bathoryut


bathoryut
csendes tag

Üdv!
Segítséget kérnék,gyerekeimnek vennék egy tabletet, fontos az olcsóság és a garancia ,7"concorde one tűnik ebben az árban a legjobbnak de néztem a dps dream 9" is,bár arról több negatívumot is olvastam.
A 9" -on nagysága miatt sokkal élvezhetőbb az internet és a könyvolvasás (böngészésre,youtube-ra,olvasásra lesz használva),?

(#27899) z0d1AK válasza bathoryut (#27898) üzenetére


z0d1AK
veterán

A nagyobb képernyőn valóban jobb a tartalmat fogyasztani, azonban a DPS Dream 9 felbontása 800×480, ami már a 7"-os is kevés tud lenni, nem hogy 9"-on, szerintem kb. élvezhetetlen ilyen pixel méretekkel a filmezés, netezés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27900) laszlohu válasza bathoryut (#27898) üzenetére


laszlohu
addikt

MédiaMarkt - ban lesz akcióban : Myaudio 708dcc ( kétmagos proci,
Jelly bean-nel ) 7"

800X480 Felbontás

28000 Ft - ért

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.