Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Hajdu.1 válasza BonFire (#18850) üzenetére


Hajdu.1
tag

Meg van a megoldás köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18852) BonFire válasza Hajdu.1 (#18851) üzenetére


BonFire
veterán

Most komolyan kérded? Free Transform, és eszköztár.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18853) Hajdu.1 válasza BonFire (#18852) üzenetére


Hajdu.1
tag

Komolyan kérdem.
7.0-ásban nincs ilyen lehetőség így, de van másképpen, és meg is találtam :)

Kis csavarral, de megoldható...
Köszönöm a segítséget...

(#18854) BonFire válasza Hajdu.1 (#18853) üzenetére


BonFire
veterán

Muti már, már légy szíves egy képernyőfotót erről az állapotról:

• vonal rajzolása a Line Toollal
• CTRL+T
• eszköztár mit mutat

…csak mert elég sokáig keményvonalas 6.0-s voltam, amikor már javában dúlt a CS-láz, és az ilyeneket avval is meg tudtam oldani. Illetve ha tényleg nincs ilyen, akkor mea culpa, de már rég láttam ilyet. Viszont ellenben érdekelne a te megoldásod, ha már fórum, hátha másnak is lesz ilyen problémája a jövőben, és tudjuk rá a választ!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18855) Hajdu.1 válasza BonFire (#18852) üzenetére


Hajdu.1
tag

Jézusom.
Évek óta használom a Ps-t, és még nem vettem észre ezt a lehetőséget.
Van a 7.0-ás-ban is ilyen...

Más megoldás az lett volna, hogy az egész vásznat forgatja Measure tool-al, de az nem jó...

De érdemes volt megkérdezni azért, mert sosem vettem volna észre :D

[ Szerkesztve ]

(#18856) BonFire válasza Hajdu.1 (#18855) üzenetére


BonFire
veterán

Van ilyen, hogy a képernyőelem pont a vakfoltra esik! :D De a lényeg, hogy megvan.

Igazság szerint ez annyira alapdolog, hogy nagyon meglepődtem volna, ha nem lett volna már benne a Ps kezdetétől fogva. Csak ugye Ps-ben ritkán geometriázunk, nem is arra való elsősorban. Ilyen feladatra én kapásból Illustrator után nyúlnék. És amit nem használunk, az el is van felejtve alaposan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18857) Hajdu.1 válasza BonFire (#18856) üzenetére


Hajdu.1
tag

Az a helyzet, hogy az Illustratort soha nem használtam még, nincs is meg. Ps-t is ritkán használom, csak saját dolgokra manapság ritkán. Pár évvel ezelőtt bele vetettem magam, de mivel megélhetéshez nincs szükségem rá, nem fejlesztettem a tudásom végletekig e téren...

Most egy zodiákus kellene szerkesztenem, mert van egy ismerősömnek egy a zodiákusra vetített nyelvanalízis rendszere... És kézzel rajzolta meg az ábrákat hozzá... Én meg bevállaltam, hogy megcsinálom neki rendesen digitalizált formában!

Van, hogy hónapokig sem nyúlok Ps-hez, így elfelejtődnek a dolgok, és ilyen banális kérdéseket is fel kell tennem néha, hogy tovább tudjak lépni :)

(#18858) BonFire válasza Hajdu.1 (#18857) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjad meg neki, hogy az asztrológia és a többi kuruzslás hülyeség, áltudomány, és minden, ami ráépül, nem működik, így kár is a rápocsékolt idő! ;] Zodiákusra vetített nyelvanalízis – te jó ég!!! :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18859) Hajdu.1 válasza BonFire (#18858) üzenetére


Hajdu.1
tag

:) Ha ismernéd a rendszert más véleményen volnál. Majd ha készen lesz a teljes program, tudatom veled :) Nagyon általános az a vélemény amit megfogalmaztál. Alapvetően egyetértek, de nem mindenre igaz a sarlatán kifejezés...

(#18861) BonFire válasza Hajdu.1 (#18859) üzenetére


BonFire
veterán

Kíváncsian várom az asztrológia működőképességére vonatkozó bizonyítékokat (de nem ebben a topicban); James Randi is évek óta epekedve várja, hogy odaadhassa valakinek az egymillió dolláros díjat, aki képes bizonyítékot szolgáltatni bármely, a témával kapcsolatos jelenség működő voltára. Tudniillik az asztrológia állításait már többször is vizsgálták, és eddig még az összes vizsgálaton megbukott.

Ha pedig nem működő rendszerre alapozunk bármilyen kutatást, az értelemszerűen nem fog használható végeredményt adni. De ez már egy másik helyre tartozik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18862) Dluinet válasza Hajdu.1 (#18860) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rajzolsz egy vonalat, majd a másolatát mindig 30°-kal elforgatod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18863) Hajdu.1 válasza BonFire (#18861) üzenetére


Hajdu.1
tag

Látom eléggé szkeptikus alapállásból indulsz. Ha van kedved itt megvitathatjuk a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#18864) BonFire válasza Hajdu.1 (#18863) üzenetére


BonFire
veterán

;] Elég nehéz lesz, mert én ennek a csoportnak vagyok tagja!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18865) Hajdu.1 válasza Dluinet (#18862) üzenetére


Hajdu.1
tag

köszi, már készen van, amint látható az alábbi képen...
Ez még némi szöveggel kell feltölteni, és kész...

(#18866) Hajdu.1 válasza BonFire (#18864) üzenetére


Hajdu.1
tag

Akkor hajrá :) Abban semmi poén nincs, ha bólogató Jánosok bólogatnak egymásnak :)

[ Szerkesztve ]

(#18867) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

pár napja linkeltem egy képet, amiből ki szerettem volna szedetni egy utólag rányomott webcímet - sikerrel is jártam, utólag is köszi! a bajom az, hogy nagyon sokszor futok bele vízjeles képbe, és hát nem szeretnék mindig itt rinyálni. nagyon nem értek a photoshophoz - tudtok ajánlani valami egyszerűbb programot, amivel ezek a plecsnik relatíve könnyen eltávolíthatóak? :B

köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18868) ViZion válasza hoffman_ (#18867) üzenetére


ViZion
félisten

Vízjelezni pont azért szokták, hogy NE használd fel, ha nem fizettéléte... szal. nem, nincs ilyen. Megcsinálja vki 1-2-5×, de többnyire a kihívás miatt, nem lelkesedésből. Sztem keress free képeket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18869) hoffman_ válasza ViZion (#18868) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem meg a vízjelet boldog boldogtalan rányomja egy csomó képre, és csak engem sz*pat azzal, hogy megkeressem az eredetit. nem igazán tudnék olyan képet mutatni Neked, amire szükségem van, és ne lehetne megtalálni free. csak egy csomó keresést spórolnék meg magamnak, ahhoz értelemszerűen nincs kedvem, hogy 100 kép esetén 20x2-3-5 percet rászánjak a keresésre...

az, hogy egy wallpaper-t összegyűjtő oldal rányomja a saját nevét egy összeszedett képre, nos, engem hidegen hagy, az nem az övé.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18870) duni84 válasza hoffman_ (#18869) üzenetére


duni84
aktív tag

off: nem bántásból, de aki azt a sok képet gyártja vajon miből él? :U mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy keresgéléssel tölti a drága idejét vagy honorálja más munkáját. igen, a wallpaperes oldalak valószínűleg rászánták az időt a keresgélésre vagy a vízjel eltüntetésére vagy épp megvették azt. off vége

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#18871) hoffman_ válasza duni84 (#18870) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jól van, nem veszem bántásnak, nem volt az. bár egyet nem értek teljesen. a grafikusi munka nálam nem ott kezdődik, hogy fogok egy képet, és rányomok egy matricát. kb 5-10 percembe kerülne valószínűleg megtanulni a ps használatát ilyen célokra, ha valaki hozzáértő elmagyarázná. nem gondoltam volna, hogy ez ekkora vihart kavar :) azt hittem, hogy ez nem akkora móka, és kapok 3 linket kapásból.

ui.:

nyilván van vele munka egy icipici, pont azért nem úgy jöttem, hogy tüntessétek már el ezt is légyszi. az tiszta sor, hogy nem így megy :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18872) kmagor


kmagor
csendes tag

FEntebbi probléma mégis fennáll, de csak egy dokunál. reset character sem segít :(

" a type toolt használva enter után nem a következő sorba ugrik a szöveg hanem vissza az elejére, cirka főlé... Ezt nemvágom miért, esetleg tud valaki segíteni?"

(#18873) ViZion válasza kmagor (#18872) üzenetére


ViZion
félisten

Nyitsz újat, átmented a rétegeket, kivéve a hibásat. Ennyi kb. CC elég beteg lett.

Hoffmann: akkor ha jól értem a Te drága időd a keresésre vs. bárki ideje a vízjel eltüntetésére a probléma gyökere? Van PS kérésekre topik, hátha akad vki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18874) hoffman_ válasza ViZion (#18873) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha ez a hozzáállás jött le a soraimból, akkor maradjunk is ennyiben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18875) kmagor válasza ViZion (#18873) üzenetére


kmagor
csendes tag

cs6

(#18876) Dluinet válasza hoffman_ (#18874) üzenetére


Dluinet
nagyúr

leírás (a 3. pont)
video
másik leírás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18877) ViZion válasza kmagor (#18875) üzenetére


ViZion
félisten

"egysz@r". A type tool meg nem sz@r, mert annyira azért nem jó... Előfizetés ide vagy oda, már többször sikítva sírtam vissza a korábbi melóhelyről a CS4-et.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18878) hoffman_ válasza Dluinet (#18876) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen! :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18879) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Melyik változattal tudnék a képek (fényképek) alá írni, vagy magába a képbe is?
Esetleg olyan program amivel katalógust is tudok készíteni pl: gyerekek képeiről!?

Előre is köszönöm!

(#18880) stranger28 válasza biznisz_man (#18879) üzenetére


stranger28
addikt

Paint + Picasa?

(#18881) biznisz_man válasza stranger28 (#18880) üzenetére


biznisz_man
tag

Semmi olyan program sincs amivel mind a kettőt meg tudnám egyszerre csinálni?

(#18882) ViZion válasza biznisz_man (#18881) üzenetére


ViZion
félisten

Van olyan topik: "melyik program ami...", nah ott kérdezz rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18883) Hajdu.1 válasza biznisz_man (#18879) üzenetére


Hajdu.1
tag

Szerintem bármelyik képnézegetővel, Pl. XnWiev.

Ha csak pár képre akarsz feliratot, tényleg nem kell Ps gurunak lenni...

(#18884) biznisz_man válasza Hajdu.1 (#18883) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszi, megnézem!

(#18885) BonFire


BonFire
veterán

Lehet, hogy már kérdeztem, de ismét nem tudom...

Hogy a gyászba lehet egy képet normálisan megnyitni, ha egyszer már benyitottuk Camera Raw-ba? Újra meg újra CR-be nyitja meg, az eredetit nem. Pedig az előkép még az eredetit mutatja, sima JPG, semmi csicsa.

BTW, azt se tudom, hogy nyitottam meg CR-ban, most ha szándékosan akarnék megnyitni egy képet CR-ben, fingom sincs, hová nyúljak. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18886) pufancska válasza BonFire (#18885) üzenetére


pufancska
tag

Edit-Prefernces-Camera raw- ott pedig alul a JPEG - állítsd Disble JPEG support. És ha a JPEG-et CR-be alkarod akkor meg visszaállítod. Remélem erre gondoltál.

(#18887) Ryder62


Ryder62
őstag

Szín cserénél ki lehet valahogy jelölni tartományt? Hogy ne az egész képen cserélje ki azt a színt amit kijelölök hanem csak egy részén.

(#18888) Dluinet válasza Ryder62 (#18887) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18889) Ryder62 válasza Dluinet (#18888) üzenetére


Ryder62
őstag

És hogy?

(#18890) Dluinet válasza Ryder62 (#18889) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így

vagy kiválasztod nagyjából azt a részt, amin szint szeretnél cserélni, külön rétegre rakod, és csak azon a rétegenmodósítasz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18891) Dluinet válasza Ryder62 (#18889) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így

vagy kiválasztod nagyjából azt a részt, amin szint szeretnél cserélni, külön rétegre rakod, és csak azon a rétegen modósítasz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18892) BonFire válasza pufancska (#18886) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi! Nem gondoltam volna, hogy a preferencest kell érte túrni. Hogy ez mi a fenének van így kitalálva? Nem lévén fotós, sosem volt szükségem a CR-ra, csak kíváncsiságból egyszer megnyitottam benne egy képet (most már emlékszem: a Bridge „segítségével”), és azóta úgymaradt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18893) Ryder62 válasza Dluinet (#18891) üzenetére


Ryder62
őstag

Thx.

(#18894) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e mód a 6.0 CE verzió frissítésére az aktuális legújabbra? Feladtam a keresgélést. Azt látom, hogy a legújabb az 270.000 körül van, és gondolom egy gépes licensz. És igazából ami nekem fontosa lenne, az egy összehasonlító táblázat, hogy mi a különbség tudásban a 6-os és a legújabb között.

(#18895) Balinov válasza Peace (#18894) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,

Wiki-s Adobe Photoshop version history-t nezted vagy ennel reszletesebb kell?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18896) Peace válasza Balinov (#18895) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez is nagyon szuper, de ha lenne egy fél fokkal részletesebb, az se lenne rossz.

És esetleg ez a frissítő csomag? Lehet egyáltalán a 6-ost frissíteni a legújabbra, vagy mindenképpen meg kellene venni külön nagyon sok HUF-ért?

(#18897) Balinov válasza Peace (#18896) üzenetére


Balinov
félisten

kaja kozben csak ezt talaltam szemre hasznalhatonak. viszont ha sokallod, nem lenne adott esetben esszeru meglepni a PHotoshop Creative Cloud-ot elofizus rendszerben havi 12-13€-ert?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18898) ViZion válasza Peace (#18894) üzenetére


ViZion
félisten

Azt nem lehet a legfrissebbre upgradelni. A CC előfizu 17 Euro/hó. Hogy mi a különbség... uhh. Rengeteg minden. Fejlettebb GUI, rengeteg non-destruktív lehetőség, újabb filterek integrálva, etc... Ne a különbségeket keresd, mert a kettő már ég és föld, csak az alap eszközök kezelésben nem változtak sokat, a többi minden.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18899) trisztan94 válasza ViZion (#18898) üzenetére


trisztan94
őstag

Eddig nem szidtad a CC-t és sírtad vissza a CS4-et? :D

https://heureka-kreativ.hu

(#18900) ViZion válasza trisztan94 (#18899) üzenetére


ViZion
félisten

De. Viszont CS4 nincs havi részletre. Szerinted szívatnám magam azzal?
Nem tudom, h CS4-et lehet-e még kapni valahol egyáltalán, na meg azt ki is kell fizetni, egyben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.