Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Dluinet válasza Picturemaker (#19600) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows 7 – PostScript driver

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19602) ViZion válasza Picturemaker (#19600) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, a cégnél is telepítettem, nevét nem tudom, talán pdf 995 (rákerestem meglepően jó a memóriám, sztem innom kellene... :D ) azzal csináltam párszor, de többnyire az alapok készülnek csak PS-ben, utána Corel vagy ID, azok azért jobban exportálnak.

Most másik nyomdába kellett küldeni, a magenta kevés is lett, de semmi visszajelzés, hogy a gépmester aludt be, vagy használjak más beállításokat... imádom. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19603) martin66 válasza ViZion (#19599) üzenetére


martin66
senior tag

Őőő. :-)

Utána nézek mit írtál, mert kínai.

(#19604) Picturemaker válasza Dluinet (#19601) üzenetére


Picturemaker
őstag

Dluinet, ViZion: Köszönöm, ezeket holnap "meglessük". XP alatt a Fuji Luxel F9000-et használta az egyik ügyfél, de az Win7 alatt természetesen nem megy. A srác Corel-ben dolgozik és azóta is szívnak a PDF írással, mióta a hetest használják. Remélem ezek közül valamelyik megoldja a problémájukat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19605) martin66 válasza ViZion (#19599) üzenetére


martin66
senior tag

Szia,

Én egyenlőre csak PS-ben dolgozom, ezért erre szeretném kitalálni a legjobb megoldást. Evégett csak a PS keretein belül tudok mókerolni.

Melyik a "normális" PDF printer progi? Mit javasoltok mit használjak?

(#19606) Pala válasza martin66 (#19598) üzenetére


Pala
veterán

Milyen nyomdai anyag ez pontosan? Borító?

(#19607) ViZion válasza martin66 (#19605) üzenetére


ViZion
félisten

Leírtuk pár hsz-el utána... :U
Az kell, amit a nyomda mond. Küldj nekik mintát, az a biztos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19608) Wyll válasza Picturemaker (#19600) üzenetére


Wyll
őstag

A CutePDF Writer ingyenes, és nekem már nagyon régóta szuperül teszi a dolgát. Win7, Win8, 64bit támogatás, meg minden.

De ugye más a CAD programból nyomdai PDF-be exportálás (tehát gyakorlatilag gyártófile generálás), meg a basic nyomtatás funkció, amit történetesen itt egy pdf generáló virtuális nyomtatót emuláló progi kap el.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19609) daninet válasza Wyll (#19608) üzenetére


daninet
veterán

PDF Printerekkel vigyázni kell, az áttetsző dolgokat hulladék pöttyösre konvertálják az adott dpi-ben. Míg mondjuk pdf-be mentve a programból egy 50%-os fekete szép szürke, addig ugyan az nyomtatva így néz ki. [link] Ugyan ez bullzip, pdf creator és még a tömérdek ingyenes pdf nyomtató kimenete.

Én a CAD- PS átmenetnél szenvedek ezzel, ugyanis a PS összeomlik jópár CAD program által generált pdf-től. Egy ideig nyomtatgattam a pdf-eket de nagyon romlik a minőség az ilyen kitöltött felületeknél. Azóta adobe pro-val újra elmentem másként, és úgy nem omlik össze.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19610) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne, hátha valaki tud segíteni.
Fényképezővel csinálok egy képet, raw formátumban. Ezt katalogizálom Lightroomban és szoktak olyan képeim lenni, amiket Lightroom-ból küldök át Photoshopba utómunkázni. A problémám az, hogy lementem jpeg formátumba Photoshopban és miután képnézegetővel megnyitom, a megnyitott kép és a teljes képernyőre váltott kép színei mások. Remélem érthető valamennyire. Azt gondolom, hogy a színprofilokat kellene közösre állítani (?) Bár egyik eszközön sem állítottam át utólag. Meg nem értem, hogy mitől változnak meg a képek színei teljes képernyőre váltáskor :) Ezen annyi szokott segíteni első körben, hogy windows-ban átméretezem a kész képet és akkor ugyanazt mutatja teljes képernyő váltásnál is.

(#19611) jhos910 válasza skater86 (#19610) üzenetére


jhos910
aktív tag

RAW->JPG konverziónál a színtér változás miatt van a különbség.

(#19612) GergőBp


GergőBp
tag

Múltkor valaki ilyet keresett... [link]

nMagon fent is van (Isometric Mock-UP Actions vol.2)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19613) pufancska válasza GergőBp (#19612) üzenetére


pufancska
tag

Itt pedig az ingyenes verzió. Viszont ha jól emlékszem anno az a valaki megakarta maga csinálni, nem mock up-ott keresett.

[ Szerkesztve ]

(#19614) BonFire válasza GergőBp (#19612) üzenetére


BonFire
veterán

Ezeket a csúnya, axonometrikus ábrákat utálom. Köze nincs a valósághoz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19615) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Életemben nem használtam a programot, de most kedvet kaptam arcképszerkesztéshez, teljesen amatőr munkát végzek tudom, de így magam alakíthatom a dolgokat, a gondom a következő, ami nagyon egyszerű, de számomra problémát okoz:

Hogyan tudnám lementeni a képet átlátszó háttérrel?
Esküszöm nem jövök rá hol rontottam el, pedig olvastam a leírást :B

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#19616) ricshard444 válasza ricshard444 (#19615) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem számít, hogy nem fogadják el a képet, tudom, hogy sok meló lenne még vele és igyekszem is, de ez a pepita dolog... :DDD

Vannak dolgok...

(#19617) maathe válasza ricshard444 (#19615) üzenetére


maathe
senior tag

Alt+Shift+Ctrl+S :)

(#19618) ricshard444 válasza maathe (#19617) üzenetére


ricshard444
veterán

Ó köszi szépen :R

Vannak dolgok...

(#19619) ViZion válasza ricshard444 (#19616) üzenetére


ViZion
félisten

Jobban jársz, ha az arcképes topikban kéred az arcképpé alakítást... magam sem boldogultam vele (OK, túl sok energiát nem is öltem bele :B ), mondjuk anno a Strogg túl komplex is volt, nem akartam veszni hagyni a részleteket, viszont piciben meg sz@r lett úgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19620) BonFire válasza ricshard444 (#19615) üzenetére


BonFire
veterán

Jobban jársz, ha arcképgyárossal csináltatod meg. Én is azzal csináltattam, ez egy külön állatfaj. Nem minden mutat jól piciben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19621) Dany007


Dany007
veterán

Valaki rohadtul unatkozott! :D [link]
No de ez is csak azt támasztja alá, amit korábban mondtam, hogy PS-ben mindenből mindent meglehet csinálni. : )

(#19622) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali!

Pólótervet készitek és abba a problémába ütköztem, hogy van egy logo, ami benne lenne egy dobozban, formában, tökmindegy. Azt akarom, hogy abból a dobozból a logo formája kitörlődjön ergo ha majd rárakják a pólóra a nyomatot akkor átlátszó legyen és a póló szinét vegye fel. Ugye a rectangle toolal alt lenyomása mellett ez megy is, de egy ilyen bemásolt logónál hogy van ez? :)

köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#19623) GergőBp válasza Barett 50cal (#19622) üzenetére


GergőBp
tag

Lehet nekem nehéz a felfogásom, de nem értem. Kérlek illusztráld képpel.

Pont mostanában álltam neki saját pólómintáknak. Már megnéztem a szitanyomat rejtélyeit is :) Egy 4 részes szitanyomtató cuccot szeretnék majd barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19625) pufancska válasza GergőBp (#19623) üzenetére


pufancska
tag

Pont most akartam leírni én is ezt, hogy nem értem mit akar. És illusztrálja videóval, vagy képekkel. Mert magamból kiindulva elmondom itt mit szeretnék, jönnek a segítségek de nem jók a válaszok (mert érthetetlen módon írom körbe mit akarok). Betolok egy képet és megkapom a választ.
Tehát képek és talán lesz megoldás.

Off:
Ha esetleg a szitanyomtatással zavarhatlak PÜ-be írnék.[

(#19626) tikshow válasza Barett 50cal (#19622) üzenetére


tikshow
addikt

Pathfinder tool a barátod. :)

(#19627) jhos910 válasza Barett 50cal (#19622) üzenetére


jhos910
aktív tag

Én értem mit szeretne.

Az a legnagyobb baj, hogy nem ismered a programot, sem a nyomtatási technológiát.
A logó színe egy kettő vagy full színes?
Hogy lesz felhelyezve a grafika a pólóra? (Direkt nyomtatás, szitázás, vágott transzfer vagy nyomtatott transzfer fólia?) Vagy csak egy látványtervet készítenél?

Am. a legegyszerűbb módja, hogy a logó rétegére teszel egy color overlay effektet a póló színével. De akár ki is vághatnád belőle (ctrl+klikk a logo rétegre majd katt a négyzet/kör/hórusz szeme/rombusz rétegre és delete (vagy mask)).

[ Szerkesztve ]

(#19628) jhos910 válasza tikshow (#19626) üzenetére


jhos910
aktív tag

Photoshop topic :DDD

(#19629) tikshow válasza jhos910 (#19628) üzenetére


tikshow
addikt

:W

(#19630) Barett 50cal válasza jhos910 (#19627) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Nem én nyomtatom a pólót, honnan tudnám. Természetesen az egyszerű módot választottam és bemutatásra a color overlayt használtam, de direkt nem azt szeretném. Szerintem érthető volt, de akkor megmutaom képpel.

Tegyük fel, hogy ez a kocka az ami rajta lesz a pólón. Benne lesz egy logó, amit kiakarok vágni belőle (ez a logó most az esőcsepp). A lényeg, hogy az a rész ahol van az esőcsepp, ott is átlátszó legyen a kép.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#19631) jhos910 válasza Barett 50cal (#19630) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mondjuk onnan, hogy megkérdezed, mert ha vágott transzfer fóliával lesz elkészítve akkor nem biztos hogy elégséges photoshopban összekókányolnod a munkát.
Amúgy ha kicsit is elolvastad volna a kommentem akkor meg tudtad volna már rég csinálni magadtól!

(#19632) BonFire válasza Barett 50cal (#19630) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt a logót két perc alatt legyártod rendes vektoros formátumban vektoros eszközzel.

• Ellipszis eszközzel rajzolsz egy kört, ami a cseppet fedi.
• Közvetlen kijelölővel (fehér nyíl) megfogod a kör felső csomópontját, és felfelé húzod, a csepp csúcsáig.
• A közvetlen kijelölővel ALT lenyomása mellett a felső csomópont vezérlőit lehajtod, és megformálod a cseppet.

Elmented vektoros formában. A PDF-et szó nélkül el szokták fogadni pólónyomtatásnál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19633) pufancska válasza BonFire (#19632) üzenetére


pufancska
tag

Ez csak egy példakép, azt írja.

jhos910: Számomra mindig érthetetlen, hogy miért nem a nyomdától kérdeznek először. :))

(#19634) BonFire válasza pufancska (#19633) üzenetére


BonFire
veterán

Ja…!

De hát akkor jó volna, ha végre a tiszteletkörök után rátérhetnénk a konkrét feladatra, ne példaképet mutogasson, hanem a ténylegest. Aztán meglátjuk, lehet-e valamit egyáltalán kezdeni vele, vagy az általa logónak titulált dologról majd háromnapos egymás mellett elbeszélés után fog csak kiderülni, hogy igazából 24 bites, 17 millió színű bitképről van szó, amit csak nagyon kényes technikával és megalkuvásokkal lehet átvinni pólóra (vagy gagyi lesz).

Vagy itt van annyi ráérő időnk, hogy ne a tényleges problémára szorítkozzunk?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19635) pufancska válasza BonFire (#19634) üzenetére


pufancska
tag

Aztán lehet, hogy nem akarja megmutatni, mert fél, hogy a megrendelő is lesheti a topicot és kiderülnek dolgok... Vagy, ő szeretné megcsinálni és csak tanácsot kért, hogyan tovább haladhasson, ez pedig dicsérendő.

Logo - ma készítettem egyet egy munkaruhákat varró cégnek. Mutatom a programozóknak ő "miért csak két színből áll?" Én "menj vissza programozni"

[ Szerkesztve ]

(#19636) Dany007 válasza Barett 50cal (#19630) üzenetére


Dany007
veterán

Pofon egyszerű.
Fogod a logót PS-ben. Lassó toolal körberajzolod szépen. Aztán rámész a piros tégalalp layerére és del (tudom ezt itt nem szeretik :D ) de na, így a legegyszerűbb. És akkor kész, átlátszó lesz a logó helye amit körbevágtál. Utána meg törlöd a logo layerét vagy kiveszed a láthatóságot akármi... Nem igazán vágom hol itt a probléma.
De még mindig fenntartom a lehetőséget, hogy nem értem mit akarsz elérni. : )

Mutatok egy mintát:

Tessék. Látható, hogy a piros téglalapból kivágtam egy "logó"-t. Erre gondoltál? Persze a legszebb eredményt akkor kapod ha tényleg vektorosan csinálod. Ha meg logóról van szó, akkor annak elvileg úgyis kell legyen vektoros formátuma.

(#19637) BonFire válasza Dany007 (#19636) üzenetére


BonFire
veterán

No látod, hogy nem jó a Delete, mivel mindenféleképpen vektorosban kell megcsinálni a végeredményt! :))

Éppen ezért a pixeles képet mindenképpen újra kell rajzolni vektoros eszközökkel, így pedig teljesen okafogyottá vált, hogy van-e box körülötte, avagy nincs. Annyival kevesebbet kell rajzolni. Marad a Pen és a pathok. Mentésre meg nem sok fájlvariáció van a Photoshopban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19638) tikshow válasza BonFire (#19637) üzenetére


tikshow
addikt

Nem feltétlen kell újrarajzolni. Ez a kis plugin Pixel2Vector többé kevésbé működik egyszerű formáknál. video

[ Szerkesztve ]

(#19639) Barett 50cal válasza Dany007 (#19636) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Igen erre gondoltam. Köszönöm!
Szivesen megmutatom mit szeretnék, de gondoltam mutatok egy példát.
A végtelen jelről lenne szó,és egy dobozból kéne kivágni a formáját, mint a LOGO feliratot.

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#19640) Dany007 válasza BonFire (#19637) üzenetére


Dany007
veterán

Minden attól függ milyen technológiával készítik. És tényleg nincs más lehetőség, fel kell hívni őket és meg kell kérdezni. :)
Ismerek olyan helyet, ahol simán rányomtatnak bármit egy pólóra. Hagyományos 4 színes nyomással akár jpg-ből is. Ha szitázzák az megint más... Illetve ha flokkolják az megint más.
Mert simán eltudom képzelni, hogy mezei laikus a flokkolt polóra is rámondja, hogy nyomtatott... Miközben azt tényleg csak vektoros állományból lehet megcsinálni...
Szóval tényleg ismerni kell a specifikációkat, ez az első.

@tikshow:

Egyszerű formáknál a Corel trace-e is kiválóan működik... de tényleg csak egyszerű formáknál... Komplikáltabbaknál már több az utómunka vele, mintha nulláról újrarajzolja az ember :D
Szo..tam már vele én is. Ugye lusta is vagyok meg nálunk mindig sietni kell. Ezért ha olyan a cucc rányomom a Trace-t megpróbálom kihozni belőle a legjobbat, aztán jöhet a javítgatás... A végén meg azt veszem észre, hogy már egy fél órája csak javítgatom közben már rég kész lettem volna az újrarajzzal.

[ Szerkesztve ]

(#19641) ViZion válasza Dany007 (#19640) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyen egyszerűnél biztos, hogy flock, az a logikus. Tehát Corel.
Vektorizálásra meg vector magic, csak jó alap kell, PS-el élesítve, javítva... de komplikáltnál semmi nem segít, meg kell rajzolni újra. Csak azt meg elmagyarázni, hogy a weboldalon lévő logo miért nem lesz jó a 2 m-es molinón... na az a szép... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19642) Dany007 válasza ViZion (#19641) üzenetére


Dany007
veterán

De nem tudhatod, hogy a nyomda akihez küldi milyen technikát használ. :) Persze hogy flokk lenne a célszerű ilyen esetben..
Erről a vektor magic-ről még nem hallottam. :) Rákeresek.
A netes logót meg könnyű elmagyarázni. Megmondom neki, hogy ez kb 5cm-ben nyomtatható ki minőségromlás nélkül. Erre jön a hű meg a ha. Aztán mondom, hogy kb 5k + áfáért újrarajzoljuk (ha nem olyan nagyon komplikált)... erre jön az ájuldozás! Aztán mondom neki, hogy kinyomhatom a netes logót is, a gépnek nem akadály, csak akkor igazolja vissza írásban(!) hogy én előre figyelmeztettem az eredményről.
Ezek után általában már nem gond az az 5k-s összeg vagy a nagyon zsugori inkább eljön, hogy megmutassam neki PS-ben kb hogy fog kinézni a valóságban. És akkor adják be a derekukat. Szóval nem szarozok ezen sokat, megmutatom az ügyfélnek így vagy úgy (akár print screent menteve) hogyan fog kinézni. És ha rámondja az okét, akkor lelkiismeret furdalás nélkül kinyomtatom neki.

[ Szerkesztve ]

(#19643) BonFire válasza tikshow (#19638) üzenetére


BonFire
veterán

Az autotrace csakis abban az esetben eredményes, ha a kép bazi nagy felbontású és kellően kontrasztos. És még úgy is szüttyögni kell a beállításokkal, mert az ilyen kacskaringókat többé-kevésbé jól leköveti, csak azt veszed észre, hogy a sarkokat meg el***sza. (Mindig kerekítené az istenadta!) Valamint az ívek mentén is hajlamosabb a szükségesnél jóval több anchort lerakni, amivel torzulnak a formák.

Én ezt nagyon összetett és időt rabló képek esetében használom (Spongyabob-style cartoon figurák), ahol annyira nem számít, ha megszalad egy-egy vonal, az összhatáson nem ront, és mégsem kell vele két órát vesződni. De az ilyen egyszerűbb alakzatokat inkább első felindulásból újrarajzolom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19644) BonFire válasza BonFire (#19643) üzenetére


BonFire
veterán

Frankón össze lehet ezt hozni Illustratorban…

Recept érdekel valakit?

• Kör rajzolása az egyik oldalra
• Kör duplázása a másik oldalra
• Olló eszközzel a megfelelő helyeken megnyitjuk a köröket. Háromnegyed körünk marad.
• Pen eszközzel összekötjük a bal oldali tetejét a vonal mentén a jobb oldali aljával.
• Közvetlen kijelölővel igazítjuk az íveket, véglegesre formáljuk a görbét.
• Vonal eszközzel kettő db olyan szélességű vonalat rajzolunk, mint amilyen az alakzat rajzolata.
• Ezt művészi ecsetvonásként mentjük.
• Görbét kijelöljük, és az imént mentett művészi ecsetvonással felruházzuk.

Hüp-hüp-hüpp! Barba-trükk! Kész az egész alakzat.

• Expandoljuk (kibővítjük)
• Tetszőlegesen színezzük

Ízlés szerint só, bors…

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19645) tikshow válasza BonFire (#19643) üzenetére


tikshow
addikt

Tudom én, ezért is írtam egyszerű formákat.

(#19646) pufancska válasza BonFire (#19644) üzenetére


pufancska
tag

Videót róla. Tudom, hogy egyszerű szerinted, de olyan kevés a MAGYAR minőségi AI videók. :DD

(#19647) BonFire válasza pufancska (#19646) üzenetére


BonFire
veterán

Mostanában nem ígérek videót, mert eléggé le vagyok kötve egyéb dolgokkal, de ha megszáll a kisördög, visszatérhetünk rá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19648) GergőBp


GergőBp
tag

Szevasztok! Nem saját kép, de gondoltam kicsit gyakorlok, kísérletezek.Vélemény? Balra azt a becsillanást kiszedhettem volna, de igazából nem ez volt most a célom vele... :) [link]

Ja, és semmi action nincs rajta, szóval minden egyes változtatást saját kezűleg végeztem.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19649) BonFire válasza GergőBp (#19648) üzenetére


BonFire
veterán

Jó példa arra, hogy jó alapanyagból milyen jó végeredményt lehet létrehozni. Én is kicsit fel szoktam turbózni a szaturációt, de leginkább Vibrance-szal operálok és görbékkel. Kifejezetten tetszik, hogy az arcról sok árnyék eltűnt, így több látszik belőle.

A becsillanás viszont nem tetszik. Olyan, mintha hiba lenne, mintha bevert volna a nap.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19650) GergőBp válasza BonFire (#19649) üzenetére


GergőBp
tag

Az nem becsillanás, hanem ellenfény :) Egyébként az inkább MŰVÉSZET. Sok esküvőfotós alkalmazza. Van aki inkább rak oda egy rádiós kioldót. Már annyira nem is bánom, hogy nem jött össze a grafikus suli és fotózás lett belőle. Egyébként azért az első kép is rendesen retusálva van , de gondolom ezzel nem mondtam újdonságot. Egiyk ismerősöm 7 éve esküvőket fotóz és kértem tőle pár RAW fájl-t. Inkább nem mondok véleményt :) A mai világban inkább a PS-hez kell érteni és kell egy normális váz, amivel lehet képet lőni úgy, hogyha nem 100%-os, akkor nyugodt szívvel lehessen rajta húzni (expo, élesítés, stb).

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.