Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) tikshow válasza spammer (#19700) üzenetére


tikshow
addikt

Alt + Görgő, CTRL + 1 = 100% zoom, CTRL + 0 = Fit to Screen

(#19702) pikszel válasza spammer (#19700) üzenetére


pikszel
őstag

A Ctrl + Space lenyomva tartása mellett a jobbra-balra való egerészés esetleg?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19703) *Ropi* válasza Clemi (#19699) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az sRGB elfogadott alap szabvány, azt mindennek tudnia kell. ;) Ha Adobe RGB-ben küldöd, azt is lekonvertálják sRGB-re ahol nem tudják lekezelni. És akkor már inkább Te csináld meg előre, mert akkor olyan lesz amilyennek akarod, mint, hogy egy automatizált folyamatban "valamilyen" legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19704) delta9 válasza pufancska (#19678) üzenetére


delta9
senior tag

Akkor itt az alkalom, hogy jelentkezz és megmutasd mit tudsz ;)

(#19705) spammer válasza tikshow (#19701) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, ha nincs egy gombos megoldás, akkor ez megfelelő lesz. :)

(#19702) pikszel: arra bejön a zoom tool, aztán kattinthatok bele, ha akarok, de nem zoomol az egér mozgatásra (semmilyen irányba). No de mindegy, az alt+egérgörgő megfelelő lesz. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19706) ViZion válasza spammer (#19705) üzenetére


ViZion
félisten

:F
Beállításoknál bekapcsolható a görgővel zoom is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19707) Clemi válasza *Ropi* (#19703) üzenetére


Clemi
veterán

Rendben, így lesz! Köszönöm a választ. :)

(#19708) spammer válasza ViZion (#19706) üzenetére


spammer
veterán

Igen, de azt sem akarom, mert azzal scrollozok :DDD Mindegy, jó lesz az alt+görgő. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19709) *Ropi* válasza Clemi (#19707) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs mit: ezért van a fórum. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19710) pufancska válasza delta9 (#19704) üzenetére


pufancska
tag

Azt megtudom mutatni, hogy mit tudok ha érdekkel, mert pont hasonlóban dolgozom, sőt akár az oldalukat is redesignolom. Viszont a munka nem érdekkel, mert van. Csak megemlítettem a gondolatomat, na puff

(#19714) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv!

A következőben kérném a segítséget, bár nem közvetlenül Photoshop téma:

Adobe Bridge-ben nem tudom elérni, hogy a RAW fájlok megnyitása után (RW2) lássam a Camera Raw-ban végzett élesítést. Egyéb korrekciók láthatóak, csak az élesítés nem.

A DNG formátumnál el tudom érni, hogy lássam az élesítést, ha a "full size jpg" előnézetet választom, ha nem kérek JPG előnézetet akkor a DNG fájlok is élesítés nélkül jelennek meg.

A PSD formátummal nincs ilyen gond. A JPG-t is jól jeleníti meg.

Miért nem látom Adobe Bridge-ben a RAW és DNG képeken végzett élesítést?

[ Szerkesztve ]

(#19715) hibavissza válasza trisztan94 (#19679) üzenetére


hibavissza
veterán

basszus, nem tudom, hogy sajnáljam, vagy röhögjek. de tényleg. nem lehet, hogy az emberünk "csökkent munkaképességű"?

(#19716) hibavissza válasza Clemi (#19684) üzenetére


hibavissza
veterán

color management. keress rá, tele van vele a net.
gyors tipp: ps cmyk módban nézd meg a bőrtónusokat és m-y arányt tartsd 50-50%-on, de inkább a sárga legyen 3%-al több. a bőrtónus a lényeg. az, hogy az ég kicsit bíborabb a víz kicsit türkizebb senkit nem érdekel. a fenti számok nem pontosak, csak kiinduláshoz jók. eredményt csak a nyomtatás után fogsz látni. esetleg célszerű lenne pár képpel tesztelni őket, mielőtt valami nagyobb volument megrendelsz.

[ Szerkesztve ]

(#19717) BonFire válasza hibavissza (#19716) üzenetére


BonFire
veterán

Az én fejem még monitoron is, megfelelő fényviszonyok mellett is olyan sárga, mint a lef.sott kilométerkő! :O Nyomtatni se kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19718) Clemi válasza hibavissza (#19716) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi!

(#19719) hibavissza válasza BonFire (#19717) üzenetére


hibavissza
veterán

akkor most már tudod, hol és mit kell állítani a legközelebbi önarcképnyomtatásod előtt :)

ja, hát ez ilyen. cmyk-ban a bőrszín soha nem lesz tökéletes. de hexachrome-ra költeni senki nem akar. amúgy meg ezekről a nagyon színhelyes megrendelőkről meg ez jut eszembe [link]

[ Szerkesztve ]

(#19720) Dany007


Dany007
veterán

Aszondja:

Ja és úgy hívják Photoshop! :D
Kinek hány perc lenne egy ilyen? 15-20 perc max? :D

Kb elég hozzá megcsinálni a PS-elt végső képet + hozzádobni az elsőt és a morph vagy milyen programmal megcsinálni az átmenetet hozzá. Aztán kész. Puff ennyi.

(#19721) BonFire válasza Dany007 (#19720) üzenetére


BonFire
veterán

Valami nagyon lemaradt a hsz-ből.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19722) ViZion válasza Dany007 (#19720) üzenetére


ViZion
félisten

Tessék:

Kész. Szeretem az ilyen melókat, kb. 10 sec volt, 1000 Ft lesz, majd utaljad. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19723) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv mindenkinek!
Ajánlották e fórumot nekem, tisztelettel érdeklődnék, tudtok-e segíteni a következőben?
(előre csak annyit, hogy Photosop cs6, és ph7 van meg nekem, a cs6 portable v. nem tudom számít-e)

Szakértelem híján, ha én egy bázis képbe egy más fotóról csak arcot cserélek, és eljutok az auto blend layer-ig, miért nem sikerül végrehajtani a műveletet.
Hibajelenség: a "bele tett" kép eltűnik a bázisképről..

Az a helyzet, hogy van erre leírásom, de az alapján nem megy.
Sajnos a youtube-os tutorialt már nem tudom megmutatni, az alapján is ez az eredmény született.
Tuti, hogy egy pipa, vagy valami apró kis beállítás kimaradt, de nem kaptam eddig segítséget.

Köszönöm a választ előre is :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19724) BonFire válasza zho-lee (#19723) üzenetére


BonFire
veterán

Sok dolog nem érthető az írásodból. Pl mi az hogy báziskép? Mi az a ph7?

Virágbolti program hibára nincs megoldás. Mondhatni, ott kell reklamálnod, ahol vetted.

A múltkor már kitárgyaltuk, hogy az arccserére ez az opció nem való. Olvass pár oldalt vissza.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19725) Dany007 válasza BonFire (#19721) üzenetére


Dany007
veterán

Mi mi mi? :) Linket direkt nem akartam rakni... nem reklámnak szántam.

(#19726) zho-lee válasza BonFire (#19724) üzenetére


zho-lee
addikt

Báziskép, az alap, amibe tenném az arcot.
A PH7 az adobe photoshop 7.
Nos, akkor fedeztem a fórumot fel, amikor írtam a kérdésem, még nem olvastam vissza.
Annak utána kell járnom, hogy virágbolti-e a program, nem én csináltam.
Gondolom, ez meg azt jelenti, hogy megvettem-e, vagy warez..

Azt én honnan tudom megnézni, hogy ilyen-e a program?

:R Zoli

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19727) ViZion válasza zho-lee (#19726) üzenetére


ViZion
félisten

PS a Photoshop rövidítése. Te is eléggé a közepén kezded, ha nem vagy tisztában a kijelölés-maszkolás-rétegek dolgokkal, akkor nem fog menni, hiába is írogatunk. Előbb azokban kell rutint szerezni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19728) BonFire válasza zho-lee (#19726) üzenetére


BonFire
veterán

„Azt én honnan tudom megnézni, hogy ilyen-e a program?”

Mivel azt írtad, hogy portable, és ilyet az Adobe sohasem adott ki hivatalosan, csak kókányolt lehet. Amúgy meg onnan lehet tudni, hogy eredeti a program, hogy az Adobe.com-ról töltöd le a próbaverziót, majd a vásárolt licenckulccsal aktiválod, vagy belépsz az előfizetéses rendszerbe, és kvázi bérled a programot. Ebben az esetben mindig a legfrissebb programverzióval dolgozhatsz, és számlával tudod igazolni, hogy jogosult vagy a használatára.

De be lehet szerezni Magyarországon hivatalosan a Szoftver.hu-tól, ők a disztribútorok. Adobe.com-ra mutató próbaverzió linket más oldalakon is találni, a próbaváltozat mind teljes értékű és eredeti. Onnantól kezdve jönnek a bajok, hogy megoperált dll fájlokkal és egyebekkel beavatkoznak a szoftver normál működésébe.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19729) zho-lee válasza BonFire (#19728) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszönöm a válaszokat, de egy-két dolgot tisztába tennék, mielőtt hülyének néztek.

Valóban, nem vagyok profi photoshop felhasználó, de nem is vagyok a nullán.
Hogy hogyan lehet valaki ilyen tök, hogy nem tudja, mi van a gépén..?
Kórházba kerültem, műtöttek egy picit rajtam, és mire haza engedtek, itt volt, ez volt a meglepi, vagy fájdalom díj. De, aki csinálta, most külhonban dolgozik.
Hogyan jutott eszembe az arc csere?
Nos, édesapám tudnám meglepni, a nagyiról (aki nincs már köztünk sajnos) egy csoportképpel, amin együtt vannak, újra. (régóta húzódik ez a dolog, de most megint alkalom nyílt volna rá, mert hétvégén köszöntjük, azért kapkodom fűhöz-fához)
Meg a kollégáimnak is vannak ötleteim, de azok viccesebbek ennél.

Van pár olyan ember a családban, aki ért a profi grafikához, de nincs idejük, és nem mondják el, amit ti itt kifejtettetek világosan és érthetően, hogy ez nem az alap, hanem a csúcs a photoshop tudásban..
Mivel eddig pont az ellenkezőjét hallottam, így ezt nem tudtam, és azért mertem itt újoncként kérdezni.
Nekem nem jött semmi frissítés, és persze ha van számla, nem nálam..

Remélem, így helyre billen a megitélésem.

És köszi a válaszokat :R

Tanulok még..

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19730) hibavissza válasza hibavissza (#19714) üzenetére


hibavissza
veterán

Arra jutottam, hogy az Adobe Bridge nem képes kezelni normálisan a RAW és DNG állományokat. Van valami hasonló képnézegető, ami erre képes?

(#19731) repvez


repvez
addikt

Tud valaki valami tanácsot addni, hogy hogyan tudom PS-ben vagy light roomban összefüzni több képet egy képpé HDR-be .
Mert készitettem, több képet ugyan abból a pozicióből változó záridővel és Fé értékkel is,de PS-ben 4-5 kép után megfagy a program ha a merge to HDR opciot használom. lightroomban meg mg nem jöttem rá hogy hogy használjam.

Egyenlöre mégcsak sima JPG képekket használok,de majd később RAW-ből is megpróbálkozok.

Pentax K200D-vel készitem a képeket és egy AMD965BEx4, 8gb ram és HD 4850 1gb ram VGA win7 64 bit gépen próbálkoznék a kivitelezéssel.

(#19732) pufancska válasza hibavissza (#19730) üzenetére


pufancska
tag

Próbáld meg az ACDSee Pro-t, szerintem a Bridge-nél mérföldekkel jobb. Bár ugye még egy program, ki hogyan van vele.

(#19733) pufancska válasza repvez (#19731) üzenetére


pufancska
tag

"PS-ben 4-5 kép után megfagy a program ha a merge to HDR opciot használom" - akkor ott a géppel van a gond, mert 20 képnél sem szabad lefagyni a gépnek. Milyen PS?
Illetve létezik plugin is PS-alá itt egy videó

Lightroom-ot nem használok, viszont tessék

[ Szerkesztve ]

(#19734) hibavissza válasza pufancska (#19732) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnéztem. Sajnos ez sem kezeli jól. Itt a színkezelésben van katyvasz a szoftveren belül. Maradok egyelőre a Bridge-nél és használom a DNG+jpg módszert.
Azt hiszem hétfőn beülök egy munkaállomás elé és megnézem, hogy van ez osx-en...ott nem emlékszem semmi gikszerre.

(#19729) zho-lee: ha ilyen hobbi dolgokra használnál képszerkesztőt és nem vagy amatőr fotós (JPG-ben fotózol), akkor gyorsan töröld a gépről a PS-t, mielőtt megszokod és barátkozz meg a Gimp progival.

[ Szerkesztve ]

(#19735) zho-lee válasza hibavissza (#19734) üzenetére


zho-lee
addikt

:R kitaláltad, mit néztem ma :K
Gimp-pel láttam lehet hasonlót, mint a photoshop-pal.. arcot lehet vele cserélni?

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19736) hibavissza válasza zho-lee (#19735) üzenetére


hibavissza
veterán

arcot lehet vele cserélni?

:O

mint többen leírták előttem, nem feltétlen ezzel kéne kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#19737) zho-lee válasza hibavissza (#19736) üzenetére


zho-lee
addikt

A lehetőséget kérdeztem, és visszább írtam, hogy olvastam már ezt a részt. :R
Ha lehet, akkor próbálni tudom még.

Elvileg a cs6-tal is beillesztem a képet, tökéletesen. Csak az auto blend layernél az a hiba, hogy az helyet, hogy nagyjából egy árnyalatúra hozná, eltűnteti az arcot, amit bele szeretnék tenni a képbe.
Magát az arc képréteget meg nem mindig sikerül olyan árnyalatúra készítenem, mint az eredeti kép.
Lehet, itt kéne még gyakorolnom.
Kicsit többet játszani a színekkel, szaturációval.

Végül is, amit főként szeretnék, fekete-fehérben is jó, úgy meg többet tudok játszani. (talán)

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19738) pufancska válasza zho-lee (#19737) üzenetére


pufancska
tag

A választ te magad adtad meg, "Lehet, itt kéne még gyakorolnom." a PS erről szól (meg az életben sok minden), hogy gyakorolni kell. Csak sokan elfelejtik azt, hogy előbb meg kell tanulni járni, aztán fára mászni. Sokan jönnek ide, hogy arcot akarnak cserélni mondjuk meg hogyan kell, viszont még azt sem tudja, hogy kell egy új réteget létrehozni, de magyarázunk el neki egy komplex műveletet.

(#19739) BonFire válasza zho-lee (#19729) üzenetére


BonFire
veterán

Szia!

Nem nézett senki semminek, nem kell a mondatokba mindenféle mögöttes szándékot beleképzelni. Magánügyed, hogy mit használsz, a kórház szomorú dolog (nekem is van benne részem bőven), de ha arra érnék haza, hogy jóakarók vigasz ajándékként telidugdosnák a lakásom fűvel, hamis pénzzel és fegyverekkel, akkor azt nem tudnám valahogy a jó szándék jeleként elkönyvelni. Szóval meglepetést inkább ne. Lábadozónak másféle meglepetést is lehet szerezni, ami talán kevésbé káros az egészségre. A téma ezzel lezárva.

A másik, az arccsere. Azért írtam, hogy olvass vissza néhány oldalt, hogy ne kelljen újra leírni minden egyes alkalommal a következőket (de úgy látszik, mindig újra le kell írni).

Az arccsere egy olyan komplex feladat, amelyhez a programot és a benne található eszközöket annyira készségszinten kell tudni ismerni és kezelni, mint a profinak. Mivel legtöbbször az alapanyagok nem illeszkednek egymáshoz, időnként még az expertnek is fel kell kötnie a bugyogót, ha abból értelmes és hihető végeredményt akar. Az automata cuccokat el kell felejteni, amikor a képek nem a legideálisabbak.

Arccseréhez kell tudni:

• kijelölni
• maszkolni
• torzítani
• színt hangolni
• retusálni
• textúrázni

A blend annyit jelent, hogy kézimunkával szépen összekeni az ember a hiányzó részeket, hol klónozóval, hol a maszatolóval, használja a gyógyító ecsetet, a foltozót, és beveti az összes rendelkezésére álló retusáló eszközt.

Végül kell még egy nagy adag szerencse is, hogy hihető legyen a végeredmény.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19740) INTELligent


INTELligent
senior tag

Van valami trükk kiégett ég javítására, ha a határ nem éles, jpeg ról van szó? (Próbálkoztam a hátteret kijelöl + sötétít kombóval, eredménytelenül)

Köszönöm előre is!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#19741) BonFire válasza pufancska (#19646) üzenetére


BonFire
veterán

Itt lesz a múltkori logós Illustratoros tutorial.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19742) BonFire válasza INTELligent (#19740) üzenetére


BonFire
veterán

Valószínűleg valóban kiégett az ég, ha az összes pixel #FFFFFF, akkor ez bukta. Nulla az információ, amivel lehetne valamit kezdeni. Maximum ráfesteni a felhőket, vagy kicserélni az egész eget. Utóbbi eljárás valamivel jobb eredményt ad. Legtöbb profi fotón is ki van cserélve az ég, ritkán sikerül átfogni az egész dinamikát. Inkább trükköznek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19743) *Ropi* válasza INTELligent (#19740) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legközelebbre az, hogy nem jpeg-ben kell lőni, hanem raw-ban, mert akkor simán vissza tudod hozni az eget. ;) Most max. azt tudod csinálni amit Bonfire írt, hogy cseréled a komplett hátteret / eget.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19744) BonFire válasza *Ropi* (#19743) üzenetére


BonFire
veterán

Már persze, ha a raw opció, mert ha valakinek csak egy kompaktja van, mint nekem, akkor ott nincs ilyen. Csak JPG.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19745) *Ropi* válasza BonFire (#19744) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, csak azért mondtam, hogy ha van rá lehetősége. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19746) zho-lee válasza BonFire (#19739) üzenetére


zho-lee
addikt

Szia!
Az utsó üzenetedben az offolt részt hagyjuk, szerintem az elég nagy marhaság volt a részedről.
Miért nem kaphatok az asszonytól ajándékba ilyet? Miért hasonlítod a rémálmaidhoz?
Miért nem örülhetek neki? Mert te azt gondolod, hogy te nem örülnél neki?
Baromira nem értem. :(
Úgy érzem, amit írtál meg a saját magánügyed.

A segítő szándékod köszönöm, mint mindig :K
Vagy 8-10 oldalt tudtam ennyi idő alatt vissza olvasni.

Más volt a baj, már kiválóan működik, apám megkapja holnap az ajándékát.

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#19747) INTELligent válasza BonFire (#19742) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm a választ, ettől féltem én is, de nem baj, szeretem a kihívásokat :D

Ropi: kösz neked is a tippet, de fényképező terén ugyanaz nálam a helyzet, mint BonFire-nél.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#19748) #27813376


#27813376
törölt tag

Nem tudom ki emlékszik rá, szerettem volna ilyesmit készíteni lapos alapból:

Akkor kibeszéltük, hogy 3d program kell hozzá. Hát nem kell, most csináltam PS-ben:

Csak úgy hirtelen összedobott munka, meg direkt vastag is lett a szemléltetés miatt, ne a hibáit nézzétek.

[ Szerkesztve ]

(#19749) BonFire válasza #27813376 (#19748) üzenetére


BonFire
veterán

Nem mondtuk, hogy nem lehet megcsinálni Ps-ben, ez egy lecke volt, van-e benned annyi kreativitás, hogy meg tudd oldani magadtól! :))

Gondolom az ALT+Fel nyíl másolással többszörözted a térben eltorzított alakzatot, aztán rá egy kis motion blur, körbevágás, éleket kijelölni, sötét alakzattal kitölteni, és sötétíteni rajta, hogy meglegyen a plasztikus hatás. Régen így csináltunk 3D feliratot Ps-ben, volt is anno csomó tutorial róla, csak már rég kiment a divatból az efféle móka.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19750) #27813376 válasza BonFire (#19749) üzenetére


#27813376
törölt tag

Pont így. Így volt a legjobb, hogy magamtól jöttem rá :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.