Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Hintalow válasza BonFire (#19800) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hm, ez eszembe sem jutott, de jó ötlet, megpróbálom.
(csak hogy tanuljak is: miért kell külön rétegen? könyebben kezelhetőbb úgy?)

Gondolom a színátmenetes elképzelésem nehezebben lenne kivitelezhető.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19802) BonFire válasza Hintalow (#19801) üzenetére


BonFire
veterán

A külön rétegen való munka az Ps reflex. Beidegződés. Ha elrontod, könnyebb törölni és újraalkotni. Azon kívül a külön rétegen az áttetszőséget is külön állíthatod, amire jó eséllyel szükség lesz. Persze, ha már kész van minden, akár össze is olvaszthatod, de én személy szerint nem szoktam, hátha egyszer mégis vissza kell térni az eredeti anyaghoz, és akkor jól jön, hogy minden el van szeparálva egymástól. Éppen ebből a megfontolásból sem szoktam például törölni. A szükségtelen részeket maszkkal takarom ki mindig. Ha klónozni kell, azt sem az eredeti rétegen, hanem egy új, üres rétegen végzem el. Legvégül úgyis egyetlen kép lesz belőle renderelve, nem számít, hány rétegből áll.

A színátmenetes megoldás is maszkolással a jó. Pennel megrajzolod a görbét, abból csinálsz egy kijelölést, majd hozzákapcsolsz egy maszkot. A pennel rajzolt görbét elmented a görbék palettára, ha vissza kéne térni hozzá. A maszkot pedig lágyítod, mondjuk Gauss homályosítással (Gauss életlenítő, elmosás, blur – valahogy így hívják mindenhol). És máris kész az átlátszóból kitöltöttbe menő minta.

Nem tudom, milyen lehetőségek vannak a Gimpben, de szerintem ezek alapműveletek, meg lehet benne csinálni őket.

Ui.: Amúgy nyugodtan írhat ide bárki, bármilyen képszerkesztőt is használ, mert az alapelvek mindenhol ugyanazok, csak esetleg az eszközök és a lehetőségek eltérőek programonként. A döglött topicokat tényleg nem érdemes látogatni, nem valószínű, hogy választ kapsz a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19803) Hintalow válasza BonFire (#19802) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm szépen, tökéletesen érthető magyarázat, majd írok, ha esetleg még előjönne valami!

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19804) pufancska válasza Hintalow (#19801) üzenetére


pufancska
tag

Cica fülét is újra kell rajzolnod, mert az sincs meg.

(#19805) BonFire válasza pufancska (#19804) üzenetére


BonFire
veterán

Simán le lehet kerekíteni azt a pici hegyet, ami hiányzik belőle. Amúgy sem tűhegyes a macska füle. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19806) Hintalow válasza pufancska (#19804) üzenetére


Hintalow
senior tag

Őőő, ez kicsit csalóka, a kép otthoni verziójában megvan a füle is :)
Csak itt bent melóhelyen hirtelen ezt találtam linkeléshez (észre sem vettem, hogy kicsit hiányos)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19807) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy buta kérdésem lenne. Előre is köszi

ITT ez a kép
Ennek a képnek fel lehetne-e javítani a minőségét, hogy ne legyen pixeles ?, vagy ebből a rossz forrásból már nem is lehet jobbat elérni.

köszi

(#19808) ViZion válasza Orionk (#19807) üzenetére


ViZion
félisten

Bukó. Kézzel kellene megrajzolni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19809) BonFire válasza Orionk (#19807) üzenetére


BonFire
veterán

Persze. Ahogy hamuból fát csinálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19810) trisztan94 válasza Orionk (#19807) üzenetére


trisztan94
őstag

Ne hagyd magad, szerintem ViZion és BonFire kolléga csak szívat, többször láttam már a CSI-ban és NCIS-ben, hogy egy nagyon pixeles, sötét képet 2 kattintással hibátlanra ps-eltek. És ők ügynökök, lehet nekik hinni. :K

https://heureka-kreativ.hu

(#19811) Orionk


Orionk
senior tag

köszi

EZT A KÉPET
miért nem lehet PhotoShopban átalakítani JPG re ?

Megnyitom a képet és a Save As-al nem tudom kiválasztani, hogy JPG legyen a fájl kiterjesztése.

köszi szépen

/szerk : Ja és trisztan: Nem hagyom magam. :P /

[ Szerkesztve ]

(#19812) trisztan94 válasza Orionk (#19811) üzenetére


trisztan94
őstag

Save for web-el probald

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19813) Orionk válasza trisztan94 (#19812) üzenetére


Orionk
senior tag

úgy sikerült. köszi

(#19814) BonFire válasza Orionk (#19811) üzenetére


BonFire
veterán

Save As...-szel is el lehet menteni JPG-ként, egyszerűen a lehulló listából ki kell választani a JPG-t, és kész. A 20+ Megapixeles panorámaképeket is mindig így mentem, mert Save for Webbel kissé megrogyna a program.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19815) ViZion válasza Orionk (#19811) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet a színmód miatt. Gif az egy letűnt kor gyermeke. Hagyni kellene elmenni... ✝

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19816) Dluinet válasza ViZion (#19815) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most amikor reneszánszát éli, nincs olyan oldal már ahol ne lenne
ide is rakok egyet: ;)

meg még egyet:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19817) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Lehet olyat PS-ben csinálni, hogy behúzok kb. 700 képet és mindegyiket lekicsinyíti, ha egy bizonyos méret fölött van? Mondjuk minden 700KB feletti képet circa 700KB-ra csökkent.
Egyesével érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19818) ViZion válasza trisztan94 (#19817) üzenetére


ViZion
félisten

erre inkább pl. Photoscape, ott be tudod állítani ezt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19819) trisztan94 válasza ViZion (#19818) üzenetére


trisztan94
őstag

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19820) pucz


pucz
senior tag

Hahó PS profik! :))

Egy igen különös kérdéssel, kéréssel fordulnék hozzátok!

Aki keni-vágja a témát, tudna segíteni?

Van egy játszós robogóm, és egy olyan műhely, ahol csak a képzelet szab határokat.
Most néztem a robit, elég jól átlehetne alakítani, csak kicsit kések alá kéne tenni szegényt.

A feladat a következő lenne: lefényképezem oldalról a robogót, és elkéne tüntetni pár dolgot, némi vasat a szerkezetről. Pár dolgot rátenni, pl ledes index, másik festés, csavarok, hasonlók. Elképzelésem van, de nem vagyok akkora PS betyár. De időm se lenne rá, és program sem. :B

A színt, mintát odabízom. Aki keni-vágja, akár versenghet is. Aki megvalósítja, annak a nickneve felkerülne a festésre, mind designer! :DDD
Persze ez most álom, megvalósításhoz idő kell, pénz. De adott minden, még lehet belőle valami. Többit privátban. Köszönöm!

(#19821) *Ropi* válasza pucz (#19820) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem ne várd meg, hogy mit fogsz kapni ezért, inkább kérj előre elnézést! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19822) pucz válasza *Ropi* (#19821) üzenetére


pucz
senior tag

Hunyászkodjon, aki akar. Én nem! Ha egy nyomvadt kérést nem bírnak tolerálni, áldásom rájuk. :))

(#19823) trisztan94 válasza pucz (#19820) üzenetére


trisztan94
őstag

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19824) BonFire válasza pucz (#19820) üzenetére


BonFire
veterán

„Aki keni-vágja, akár versenghet is. Aki megvalósítja, annak a nickneve felkerülne a festésre, mind designer! :DDD

Ezt azért nem kellett volna! Főleg a szmájlit a végére.

Ui.: Ezt inkább ide kellett volna írnod: Robogó tuning, szervíz Bármit felszerelnek, festenek, tuningolnak.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19825) pucz válasza BonFire (#19824) üzenetére


pucz
senior tag

Virtuálisan kéne. Nem hiszem, hogy ott valaki is virtuális tuningolással kinlódik. De talán a gyerekes, kilépkedős kép linkelős, és a parancsolgatós stílus helyett ezzel is lehetett volna kezdeni. Szevasztok!

(#19826) trisztan94 válasza pucz (#19825) üzenetére


trisztan94
őstag

[link]

"Ha villanyszerelő vagy a kertész pénzt kér a munkájáért, egy grafikus miért ne tehetné ugyanezt?"

Ha lecsempézed nálam a falat, aláírhatod.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19827) Met válasza pucz (#19825) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi hogy itt voltál és besértődtél :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19828) ViZion válasza pucz (#19825) üzenetére


ViZion
félisten

Az a baj, hogy ilyesmire van külön topik. Sőt! Virtuális tuningra van hazai weboldal is. Itt -talán néha túl szigorúan is- a PS-el kapcsolatos témákban adunk segítséget. Sajnálom, ha esetleg félreérthető volt a topik címe.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19829) Dany007 válasza pucz (#19822) üzenetére


Dany007
veterán

Hű azért nem kéne ám így besértődni! :D
Most mégis mit vártál?
Amit írtál azért nem olyan kis munka. Sőt! És aztán azt várod hogy versengjenek az emberek, de neked meg se időd se semmid. :)
Pár hsz-szel korábban egy másik kollega is kért segítséget. De ő megmondta hogy nem kell ingyen stb... Pedig az jóval egyszerűbb kérés volt, mint a tiéd.

(#19830) indigo


indigo
aktív tag

Gyáá, ez így jó volt estére :))

(#19831) *Ropi* válasza pucz (#19822) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha egy nappal korábban írod, még elgondolkoztunk volna, hogy csak trollkodsz, de ma már tudjuk, hogy komoly mert ahhoz túl erős, hogy vicc legyen. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19832) Dany007


Dany007
veterán

Azt valaki magyarázza már el, hogy itthon mért akad a PS CS6?
Röhej... Nagyítom a szerkesztőablakot egérrel és akad, szaggatva megy... Aztán most a kéz eszközzel mozogtam a képen belül és akadt a kép... :U

Pedig a cégnél jóval gyengébb gépem van mint itthon, és ott még hardveres gyorsítás sincsen... kipróbáltam itthon is gyorsítás nélkül...
Egy A10-5800k mellett van egy R9-270x +8GB ram... A cégnél meg Quad Core intel integrált vga meg 4GB ram...

(#19833) ViZion válasza Dany007 (#19832) üzenetére


ViZion
félisten

Próbálj másik drivert. Mantle driverekkel lehet baj még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19834) Dany007 válasza ViZion (#19833) üzenetére


Dany007
veterán

Mantle még fent sincs... És ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást? Bár úgy emlékszem ezt már próbáltam és semmi változás. Baszogattam kicsit azt a részt és kb minden variációt kipróbáltam de semmi.

Bónusz kérdés, azt hogy tudom kikapcsolni, hogy nagy zoom esetén ne mutassa a pixeleket egy négyzethálós formában? nem tudom ez mire jó de magát a grafikát nem látom már tőle... És bizonyos retusálásoknál muszáj pixelig nagyítanom...

(#19835) BonFire válasza Dany007 (#19834) üzenetére


BonFire
veterán

View->Show->Pixel Grid. Szvsz mindenkinek ki van kapcsolva, amióta csak bevezették. Piszkosul idegesítő. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19836) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ti tudtok nekem segíteni biztosan, bár nem photoshop. :)

Adobe Premier Proban csinálok egy kis fotóvetítést zenére, de most használom először. Meg tudja valaki mondani, hogy van-e valami megoldás arra, hogy a fotókat a kép méretéhez igazítsa?

Most egyenként tudom a scale csúszkán beállítgatni és elég sok kép van benne... :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19837) trisztan94 válasza Winne (#19836) üzenetére


trisztan94
őstag

Es ennek mi köze van a ps-hez? 2 teljesen külön dolog..

miert nem a videoszerkesztes vagy Premiere pro topikban kérdezed?

https://heureka-kreativ.hu

(#19838) BonFire válasza Winne (#19836) üzenetére


BonFire
veterán

Két másodperc Guglizással meg lehet találni a szintén itt székelő Adobe Premiere topikot. Nem tudom, miért kell ide beesni hol CorelDraw-val, hogy Premiere-rel, hol After Effects-szel kapcsolatos kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19839) Winne


Winne
nagyúr

Adobe-ra kerestem, az első 25 találat között nem volt, ezért beírtam ide, mert itt talán még van ember és segít. Tévedtem, "köszi a segítséget"...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19840) Met válasza Winne (#19839) üzenetére


Met
nagyúr

Tévedtem

Ott a link BonFire postjában...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19841) trisztan94 válasza Winne (#19839) üzenetére


trisztan94
őstag

Most ez az új divat, mindenki besertodik, ha hulye kerdest tesz fel rossz topikba? :U

https://heureka-kreativ.hu

(#19842) Dany007 válasza trisztan94 (#19841) üzenetére


Dany007
veterán

Nem. Most az a divat, hogy mindenki el van küldve az anyjába ha hülye kérdést tesz fel a topikban. :D

@(#19835) BonFire:

Kössz! Ez sokat segített. Igazából lenne 1-2 eset, amikor azt mondom jó ha van ilyen funkció, de nagyon nagyon ritka. Ellenben minden más esetben zavaró. Kössz!

[ Szerkesztve ]

(#19843) Dluinet válasza trisztan94 (#19841) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez egy hülye kérdés volt, remélem tudod mit kell ilyenkor tenni. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19844) BonFire válasza Winne (#19839) üzenetére


BonFire
veterán

Azért írtam Google-t, mert én valóban abban kerestem, mégpedig így: Adobe Premiere itcafe Rögtön az első helyen kilistázta a megfelelő topicot.

Sajnos a weboldalak nagy részén a kereső nem elég hatékony, vagy nem ad releváns találatot. Sokszor a Google sokkal jobban keres (és talál), mint a saját kereső. Például a saját blogomon, ha meg akarok valamit találni, akkor a blog.hu beépített keresőjével csupa-csupa hülyeséget kapok, csak pont azt nem, amit keresek. Ezért marad a Google.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19845) trisztan94 válasza Dluinet (#19843) üzenetére


trisztan94
őstag

Persze,

:))

https://heureka-kreativ.hu

(#19846) ViZion


ViZion
félisten

Még logouton is írtam róla, h hoztak már nekem videót szerkeszteni is... mondom én képekkel dolgozom... Ilyen videóvágókat -illetve a legegyszerűbb editorokat- addig használtam, amíg nem tudta a lejátszó progi a felirat időzítést módosítani. Nem tartotta vissza, elhozta, hátha értek hozzá... :W Megpróbáltam, sajnos nem értettem hozzá. Lehet másik progival is próbálkozok, hiszen ha a PS, Corel és ilyesmi megy, akkor egy sql vagy zeneszerkesztő sem lehet gáz. Csinálok egy mixet, DJ-nek lenni úgyis menőség. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19847) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Valami ötletetek van,hogy miért írja a következőt PS elindítása után?

[ Szerkesztve ]

(#19848) Met válasza Pikaa (#19847) üzenetére


Met
nagyúr

Google első találat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19849) Pikaa válasza Met (#19848) üzenetére


Pikaa
aktív tag

XP SP2-vel nem kompatibilis a cs6? :(

[ Szerkesztve ]

(#19850) BonFire válasza Pikaa (#19849) üzenetére


BonFire
veterán

Már meg ne haragudj érte, de mi a fészkes fenét akarsz te az xp-től, főleg a sp2-vel? eljárt már kicsit fölötte az idő, nem gondolod?

Az xp sp2 lassan már önmagával sem kompatíbilis.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.