Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) pufancska


pufancska
tag

Kötetlen munkaidő :C

[ Szerkesztve ]

(#18152) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék magamnak egy egyedi avatart csinálni, meg is csináltam minden lényegeset ps-ben, de mikor le akarom kicsinyíteni 65x65-re akkor teljesen szétesik a kép, atom pixeles lesz és kb alig kivehető. Az alap kép 450x334-es. Mit tanácsoltok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18153) Dluinet válasza TheProb (#18152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Így készül a PH!-s avatar

Ez nehéz feladat, sokat kell gyakorolni az avatar készítést
még sajátomat sem csinálnám meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18154) BonFire válasza TheProb (#18152) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem is Wyll mester csinálta meg. Hiába tudok nagyon Photoshopolni, a miniatűr grafikának vannak olyan alapvető elvárásai, amit meg kell tanulni. Ami nagyban jól mutat, az kicsiben nem biztos. Azért van az arcképgyártó topik, hogy ha oda belinkeled a képet, akkor megcsinálják neked.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18155) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Van egy PSD-m, amiben korábban voltak text layer-ek, de merge-elve lettek egy másik layer-el. Vissza tudom valahogy fejteni azokat a korábbi layer-eket, hogy félkövérré tegyem az egyik korábbi text-et?

Így néz ki:

A "Timotej Paholik" szöveget kellene félkövérré tennem valahogy, de semmiképp sem akarom ezt az ótvart újracsinálni :(

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18156) pikszel válasza trisztan94 (#18155) üzenetére


pikszel
őstag

Biztos, hogy nem. De a betűtípus birtokában nem látok benne 1 percnél több munkát. Anélkül talán 5.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18157) TheProb válasza BonFire (#18154) üzenetére


TheProb
veterán

Köszönöm a válaszokat, segített :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18158) delta9 válasza Dluinet (#18150) üzenetére


delta9
senior tag

Teljesen jó, én már dolgoztam ilyen rendszerben, nem náluk. Megadták a brief-et, az anyagokat, meg a határidőt, és akkor dolgoztam otthon, amikor akartam. Ha hozzáértővel dolgozol együtt, akkor nincsenek irracionális határidők. Ha szűk a határidő felsrófolható a pénz. Ha nem keresnek meg jó feltételekkel alkalmazottnak, még most is így csinálnám inkább.

(#18159) ViZion válasza TheProb (#18152) üzenetére


ViZion
félisten

Dettó, mint a többiek. Eleve a képválasztás necces volt, a képgyárosok egy pillantásra megmondják melyik a jó alapanyag. Próbáltam (mást, durva lett volna, sok részlettel), utána kerestem képet és megoldották egy este.

Kötetlen munkaidő: 24/7... nekem ez jut eszembe. Ennél jobb, csábítóbb még a rugalmas munkaidő (24/7 szintén), a mozgóbér (korlátlan levonás, vagy max. 5k bónusz), sikerorientált (jutalékos, elérhetetlen limitekkel). stb. Ilyen "fogalomtár" van a neten, érdemes elolvasni... ;]

trisztan94: ....vótmá, nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18160) delta9 válasza ViZion (#18159) üzenetére


delta9
senior tag

Dehogyis. Nem egy útszéli kulicéggel kell lepaktálni, ahol a kötetlen munkaidő az 24/7. Azért tudjon már az ember válogatni, hogy kivel dolgozik együtt. Nem hiszem, hogy csak nekem sikerül.

(#18161) trisztan94 válasza pikszel (#18156) üzenetére


trisztan94
őstag

Akkor megpróbálom újraírni rá, csak attól félek, hogyha "leradírozom", akkor a mögötte lévő picit átlátszó glow elcsúnyul. Meglássuk!

(#18159) ViZion:

Ezzel a logóval kapcsolatban volt, de a kérdés nem volt ugyanaz :)

https://heureka-kreativ.hu

(#18162) pikszel válasza trisztan94 (#18161) üzenetére


pikszel
őstag

Miért radíroznád ki? Illeszd a szöveget a "régi" felirathoz, majd átkapcsolod félkövérre, így kitakarva azt..

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18163) trisztan94 válasza pikszel (#18162) üzenetére


trisztan94
őstag

Na igen, ezek azok a dolgok, amik nekem hiányoznak PS tudás szempontjából.. :)

Tehát készítek egy új text layer-t a text tool-al, beírom a betűtípussal a szöveget ami kell, fölé húzom és félkövér? Tényleg ennyi? :D Holnap meglesem!

https://heureka-kreativ.hu

(#18164) BonFire válasza trisztan94 (#18163) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel nem tudod a betű típusát, méretét, trackingjét, ezért nem valószínű, hogy simán el tudod takarni. Annál is inkább, mivel a bold betű több helyet foglal, mint a normál. Épp ezért az eredetit először ki kell retusáld a képről. Mondjuk lefested fehérrel (ha jól látom, nem nagy munka) ecsettel.

Aztán a Text eszközzel ráírod az új feliratot a kívánt betűtípussal. Ha ez megvan, a glow hozzáadása rétegstílussal két kattintás (de inkább hagyd a p.csába a ragyogást, így is épp elég gagyi az a felirat, nemköllaz!)

Szerk:

Most nézem, semmiféle glow nincs rajta, csak egy marha ronda kő textúra, amit szintén nem kell leutánozni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18165) pikszel válasza BonFire (#18164) üzenetére


pikszel
őstag

A betűtípus Adobe Devanagri (a mellékelt képen a kövér stílust alkalmaztam (kerning: optical, tracking: -18)) és nem okozott problémát, hogy ráillesszem. Akadtak már ennél bonyolultabb feladataim is. Ha jobban megnézed akkor az összes képi elemen van egy globális glow. Legalábbis úgy néz ki. Ha nem az, akkor radírozgatott valaki. És ez az ami miatt bonyolultabb lenne kiszedni, mivel körülötte van némi áttetszőség a fehérben.

@trisztan94:
Azért említettem a kitakarós technikát, mert azt gondoltam a sajátod az állomány és a betűtípus is megvan.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18166) BonFire válasza pikszel (#18165) üzenetére


BonFire
veterán

Neked könnyű, a kérdezőnek annál nehezebb! Az általatok vélt glow sokkal inkább beleradírozgatás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18167) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Bár nem speciálisan PS kérdés, de hátha valaki tudja.

Az a problémám, hogy a gépem nem mindig ugyanúgy jeleníti meg a szürkét. Tehát ugye bekapcsolom, PS-el művelek valamit, tökéletes szürkék a szürkék. Másnap bekapcsolom, és a szürkék erősen barnásak lesznek. De ez csak PS-ben és a Windows alapértelmezett fényképnézegetőjében van. Biztos vagyok benne, hogy nem hardveres a hiba, mert a thumbnail-ek helyes szürkével vannak megjelenítve, és ha feltöltöm a képet Google Drive-ba, ott is helyesek a szürke árnyalatok.

Fogalmam sincs mitől lehet, esetleg Windows hiba?

Windows 8-ról beszélünk (még megpróbálom a frissítést 8.1-re hátha megjavul).

Köszönöm a segítséget!

(#18168) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Másik topicból loptam: :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18169) *Ropi* válasza privacy99 (#18167) üzenetére


*Ropi*
félisten

Színtér beállítási probléma lesz az inkább (fogadok, hogy nagy színterű monitorod van): felesleges az egész Windowst újrahúzni miatta. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18170) Santiagain


Santiagain
senior tag

Sziasztok!

Mennyibe kerülhet egy szórólap megtervezése nyomdakészre, ha az:
- egyszínes, kétoldalas
- egyik oldalán kb 10 szó lenne, valami alap betűtípussal, semmi flanc
- másik oldalán a logónk (ez megvan PSD-ben)

Illetve mennyi többletmunka, hogy ne csak fehér alapon fekete, hanem fekete alapon fehér is legyen? Gondolok itt arra, ha több a festék, jobban nyúlik a papír.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18171) BonFire válasza Santiagain (#18170) üzenetére


BonFire
veterán

A nyomdát kérdezd, akivel csináltatni akarod. Ugyanis a tervezés és a nyomás egymástól függetlenül is megvalósulhatnak. A plakátot te magad is megtervezheted, és akkor ennek nincsenek költségei, csak a nyomtatásnak. Másfelől megcsináltathatod a terveket egy grafikussal X összegért, majd a kész anyagot viszed a nyomdába Y összegért.

Vagy az első vonástól az utolsó betűig a nyomdára bízod, de akkor őtőlük kell árajánlatot és referenciát kérni.

A grafikus nem karakterszám szerint dolgozik, mint a fordítók, és nem is a színek száma határozza meg az árat, hanem hogy mennyire bonyolult a feladat, mennyi időt foglal el.

Drágító tényezők:

• Szöveg korrektúrázása, gatyába rázása, stilisztikai, fogalmazásbeli, helyesírási hibák kijavítása.
• Komplett szöveg kitalálása (a megrendelőnek fogalma sincs, mit szeretne írni – ilyen is sok van)
• Kell-e grafikai elem, vagy csak elég a tipó?
• Ha kell grafika, van-e készen, vagy a grafikusnak kell vadászni a netről, stockról fizetőset?
• Ha nem felel meg a stock kínálata, egyedi grafikai elemek tervezése összetettebb időt rabló feladat.
• Színvariációk

Egy egyszínű flyer negatívját elkészíteni általában nem feláras. Azonban ha tervezni kell egy színeset, meg egy egyszínűt, az már igen, mert a kettő teljesen más.

Grafikai stúdiók munkatársainak óradíja 5–6k ft+ÁFA és minden megkezdett félórát ki kell fizetni. Az árban általában 1 változtatás benne van, minden további változtatás kialkudott fix összeg függvénye.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18172) Santiagain válasza BonFire (#18171) üzenetére


Santiagain
senior tag

Köszi!
Tudom, hogy más a tervezés és a nyomás. A kettő között még ott van az előkészítés.
Tulajdonképen nem is grafikusra van szükségem, hanem egy olyan emberre, aki ért az előkészítéshez is.
Van nyomdász barátom, akin keresztül tudnám intézni, de elég elfoglalt. Gondoltam, itt gyorsabban találok olyat, aki tudja hová kell tenni a vágójelet, stb.
Grafikai elem nem is kéne, csak a logó, de az már kész. Az egész koncepció az, hogy minél egyszerűbb legyen. Már-már csupasz.
10 szót még én is le tudok írni helyesen. :) Már meg is van a konkrét szöveg.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18173) trisztan94


trisztan94
őstag

Hogyan tudok layer történetet visszahozni? van 100 layerem, amiből alapból 65 van kijelölve, nekem abból 1 kell amin egy grafika van. Kiválasztom a grafikát, kimentem a fájlból, és nyomnék egy cmd-z-t, hogy visszaálljon a layer megjelenítés az eredetire, de nem áll vissza :(

Most úgy csinálom, hogy miután kiszedtem a grafikát bezárom a psd-t és megynitom újra, de ez így nem a legjobb..

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18174) BonFire válasza trisztan94 (#18173) üzenetére


BonFire
veterán

Nem teljesen érthető, mit szeretnél. A Layer Comps használatával Snapshotokat lehet készíteni a layerek elrendezésének aktuális állapotáról, majd ezekre egy kattintással átváltani. Magyarul asszem rétegszedőknek hívják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18175) BonFire


BonFire
veterán

Más is kapott ilyent, vagy csak én?

Micsinájjak? Nem kamu?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18176) trisztan94 válasza BonFire (#18174) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi ez kellett :)

+

Én is kaptam ilyet, elvileg nem phishing.

https://heureka-kreativ.hu

(#18177) ViZion válasza BonFire (#18175) üzenetére


ViZion
félisten

Hónap elején volt egy "kis" gondjuk... [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18178) BonFire válasza ViZion (#18177) üzenetére


BonFire
veterán

Na, jó tudni. Kösz!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18179) D4nY válasza BonFire (#18174) üzenetére


D4nY
csendes tag

Szia!

alt + click a layerre a kis szemnél. Majd ha végeztél akkor újból ugyanez és visszajön a többi ami előtte is látható volt.

(#18180) ViZion válasza D4nY (#18179) üzenetére


ViZion
félisten

:DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18181) BonFire válasza D4nY (#18179) üzenetére


BonFire
veterán

Tiéd a piros pont! :C Én nem vágtam, miről van szó. Hiába, kérdezni tudni kell!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18182) D4nY válasza BonFire (#18181) üzenetére


D4nY
csendes tag

Hú micsoda menő arcok :( Elnézést, hogy segíteni akartam :((( Szégyenlem magam!

(#18183) ViZion válasza D4nY (#18182) üzenetére


ViZion
félisten

:U Most mi van? Nem értettem én sem igazán a kérdést, nem válaszoltam. Felvetetted, h mi lehet a megoldás, és az volt. Gratulálok (komolyan, nem irónia). Ezen miért kell megsértődni? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18184) Met válasza ViZion (#18183) üzenetére


Met
nagyúr

Ő meg nem értette BonFire mit írt :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18185) ViZion válasza Met (#18184) üzenetére


ViZion
félisten

Hmmm. Te érted? Gyanús vagy. Vagy csak beszóltál? ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18186) Met válasza ViZion (#18185) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18187) trisztan94 válasza BonFire (#18174) üzenetére


trisztan94
őstag

Egy kis kavarodást okoztam úgy látom, valóban elég értelmezhetetlen volt a kérdésem.

Ez lett volna a kérdés, normálisan megfogalmazva:

A lényeg annyi, hogy van körülbelül 100 layer egy PSD fájlban. A srác aki készítette több lehetőséget is belerakott design terén, például a háttérkép lehet 1 fajta, vagy másik fajta. Ezeket külön layer-ekre rakta, de levette a láthatóságot a második lehetőségről, nyilván azért, hogy az első lehetőség látszódjon csak és ha érdekel a második akkor majd megjelenítem én :)

Én ebből a PSD-ből különböző grafikákat szedegetek ki, (pl. logót) úgy, hogy az összes látható layerről leveszem a láthatóságot, kivéve arról az egyről amin az a grafika van. (vagy fogalmazhatok úgy is, hogy csak azon az egy layer-en hagyok láthatóságot amin a grafika van) Ezt alt+click-el valósítottam meg, így eltűnt az összes felesleges réteg láthatósága. Ha megint alt+click-elek, akkor viszont visszajön az összes layer láthatósága, nem csak azoknak, amik alapból voltak, amikor megnyitottam a fájlt. (tehát a PSD-ben az összes design lehetőség egyszerre látszik, nem kis káoszt okozva)

Na, és erre irányult a kérdésem, hogy cmd-z-re hogyan tudom beállítani azt, hogy a layer láthatósági "történetet" is figyelje, tehát ha visszavonok valamit akkor a láthatóság is álljon vissza.

És erre meg is lett a megoldás a layer comps-al, köszönöm a segítséget! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#18188) BonFire válasza trisztan94 (#18187) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor csak jó helyen kapiskáltam, a rétegszedőket pont erre találták ki, ha van ezer réteg, mindnek más-más opacity és on/off beállításai, akkor egy kattintással ezt meg lehessen változtatni, ne egyesével kelljen kézzel berhelni.


D4ni: „Hú micsoda menő arcok :( Elnézést, hogy segíteni akartam :((( Szégyenlem magam!”

Teljesen rendben van, amit írtál. Még meg is tapsoltalak érte, én nem értettem világosan a kérdést. Te igen. Egyáltalán nem ironizáltam.

Majd én szólok, ha meg kell sértődni! Most nem kell. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18189) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Van egy kép, rajta 2 ember, és 4 szem, gondolom ez nem hétköznapi
Viszont mind a négy szem világít. Hogyan lehetne megszüntetni a dolgot? :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18190) BonFire válasza enginev3.0 (#18189) üzenetére


BonFire
veterán

Nálunk teljesen hétköznapi jelenség, hogy két embernek négy szeme van. ;]

Photoshopban a Red Eye eszközzel lehet megszüntetni (elvileg) a szemek világítását, a gyakorlatban azonban ennél sokszor többre van szükség. Esetenként a teljes szembogár újraalkotására.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18191) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Boros címkéket szeretnék szerkeszteni,szerintetek ps ideális erre,vagy más programot ajánlotok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#18192) Met válasza Pikaa (#18191) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem inkább vektoros programmal.
Corel, Illustrator

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18193) BonFire válasza Pikaa (#18191) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet Ps-sel is (ő tudna róla mesélni…), viszont szerintem is kényelmesebb Illustratorban. Persze csak ennyiért nem biztos, hogy megéri megtanulni az Illustratort, viszont ha a jövőben tervben van, hogy sok ilyen munkád lesz, akkor meg kellene vele ismerkedni. Régebben az ilyen dolgokat én is Photoshoppal csináltam, ma már nem szívesen nyitom meg ilyen munkára. Persze képek előkészítésére továbbra is ez az etalon, de az egész összerakását már Illustratorban csinálom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18194) ViZion válasza Pikaa (#18191) üzenetére


ViZion
félisten

PS is jó, ha azt ismered. A vektoros elemeket smart objectként húzod bele és kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18195) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Többet szeretnék tervezni,szóval hosszú távra kellene..

Köszönöm a gyors válaszaitokat :)

[ Szerkesztve ]

(#18196) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Illustrator-t honnan tudnám letölteni? Persze olyant,ami nem 30 napos.

(#18197) BonFire válasza Pikaa (#18196) üzenetére


BonFire
veterán

Van olyan is, hogy egy évre kifizeted a bérleti díjat. [link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18198) Pikaa válasza BonFire (#18197) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Ingyenesen sehogy se férsz hozzá?

(#18199) Fandango válasza Pikaa (#18198) üzenetére


Fandango
veterán

Ez fenomenalis volt! :C :DDD

(#18200) BonFire válasza Pikaa (#18198) üzenetére


BonFire
veterán

Ezen a fórumon NEM!

„»Warez«: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói).”

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.