Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) ViZion válasza Ryder62 (#18750) üzenetére


ViZion
félisten

...3D progival. PS erre nem való. Inkább a type tool-ra gyúrnának, de legalább az is sz@r.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18752) Met válasza Dluinet (#18746) üzenetére


Met
nagyúr

Én meg olyan aktív vagyok ott hogy nemrégen vettem észre :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18753) Dluinet válasza Met (#18752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a legutóbbi aktivitásodkor vettem észre (nem is voltam benne biztos, hogy te vagy), hogy követlek, akkor el is kezdtem rajta gondolkodni, hogy ez hogyan és mikor történt, de nem ugrott be

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18754) Ryder62


Ryder62
őstag

Első PS munkám.

Véleményeket kérnék :))

(#18755) Met válasza Ryder62 (#18754) üzenetére


Met
nagyúr

Ide

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18756) ViZion válasza Ryder62 (#18754) üzenetére


ViZion
félisten

Ügyes vagy.
A betűtípus semmitmondó, valami effekt vagy bármi kellene, akár egy árnyék rá, vagy kráterek, "évek", bármi. Ha nem tudod egybe hozni a két 3D objektumot (irányban), akkor legyen totál eltérő... és máris nem bug, hanem feature... :DDD
A csillanás nincs elmosva, túl éles. Az alsó részének meg kellene törnie a légkörön, vagy el kellene hagyni, mert így a csillanás a bolygó ELŐTT van, pedig nem, ugye? :U Nekem a színes flare is kilóg kicsit. A logó és a szöveg alá mehetne egy zaj réteg, halványan, elmosva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18757) Ryder62 válasza ViZion (#18756) üzenetére


Ryder62
őstag

Napot hagyjuk közben lementettem anélkül is.

A betűtípus direkt ilyen viszont az ötlet a képzajról tetszik.

(#18758) Ryder62 válasza ViZion (#18756) üzenetére


Ryder62
őstag

A betűkre ezeket a krátereket meg hasonlókat hogy lehet rátenni?

(#18759) ViZion válasza Ryder62 (#18758) üzenetére


ViZion
félisten

Vágómaszk, BonFire oldalán a leírás. Keresel egy képet, betű fölé, majd a két réteg között alt+click a palettán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18760) Ryder62 válasza ViZion (#18759) üzenetére


Ryder62
őstag

Ok, köszi.

(#18761) Dyingsoul válasza Ryder62 (#18754) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A betűk nem teljesen a logó síkjában vannak. Tekints a logó csúcsára vagy a felső 10%-ára és nézz a betűkre. Olyan, mintha a betűk jobbra el lennének csavarva (az egész text layer) vagy a logó balra ahogy tetszik.

Egyébként hallgass az előttem szólókra: ez a betűtípus semmitmondó, sokkal jobban jársz ha a google keresel egy könnyen olvasható letisztult sci-fi feliratot. Jobban illene, csak tégy egy próbát. (persze ezután blending optionsben egy kis kiemelést, outer glowot vagy valamit tolj még rá, de csak véknyan)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18762) Ryder62 válasza Dyingsoul (#18761) üzenetére


Ryder62
őstag

Tudom hogy nincs egy síkban, azzal szenvedtem de még nem jöttem rá hogy lehetne megoldani.

(#18763) BonFire válasza Ryder62 (#18757) üzenetére


BonFire
veterán

A sci-fi betűk közül ajánlom a Neuropot vagy a Venus Rising-ot. [link]

Szerk:

„Tudom hogy nincs egy síkban, azzal szenvedtem de még nem jöttem rá hogy lehetne megoldani.”

A két sík objektumot (a logót és a betűt) együtt jelölöd ki és együtt forgatod el térben a Free Transformmal (CTRL+T). Így mindkettőnél azonos lesz a perspektíva.

Sajnos ezt elölről kell kezdened.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18764) Dyingsoul válasza BonFire (#18763) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pont hogy nem free transform hanem Transformation -> perspective/disort/skew. Ezeket kombináld amíg ki nem jön az amit szeretnél. Viszont a logót tényleg együtt kell a betűvel különben a jobb szeműeknek egyből kitűnik az, hogy a képpel még alapszinten is problémák vannak.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18765) ViZion válasza Dyingsoul (#18764) üzenetére


ViZion
félisten

ctrl+T az a free transform alapértelmezésben. Innen egy jobb klikkre vannak amiket felsoroltál. Nekünk érthető, de kezdőt lehet, h megzavarja a rövidítés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18766) adatfalo válasza BonFire (#18763) üzenetére


adatfalo
senior tag

Mivel ez egy olyan probléma (ahogy a legtöbb) amit több módon is meg lehet oldani, ezért én meg azt ajánlom, hogy Filter>Vanishing Point...-ot alkalmazzon! A logó éleinek segítségével nagyon könnyen meg lehet határozni egy új térbeli síkot, és arra be copy-zni a bizonyos szöveget (vagy bármit) nagyon egyszerű! De ugyebár ízlések és pofonok!

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#18767) ViZion válasza adatfalo (#18766) üzenetére


ViZion
félisten

Meg lehetne azzal is, de ha most ismerkedik vele, akkor azért inkább a transform szerintem is. Ha a logót is ő rakta bele, akkor ahogy írták is, egyben kell forgatni, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18768) Dyingsoul válasza ViZion (#18765) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezért is magyaráztam tovább, mert írta a srác hogy ez az első ps munkája.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18769) nikond90


nikond90
csendes tag

Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy Nikon D90 tipusú gépem, és többnyire rawban fotózom. Aztán utómunkára photoshop CS5-öt használok. A probléma, hogy pl betöltök egy képet, és teljesen más képet ad vissza a photoshop raw nézője, mint amilyen maga a kép, olyan, mintha lehúzná a szaturációt, és élettelen lenne maga a fotó, és akkor a csúszkákkal kell beállítani.Ami számomra azért probléma, mert sokszor lenne olyan kép. ami úgy tetszik ahogy van, max ferde és egyenesítenék rajta vagy megvágnám. De így meg mindig csalódok, és úgy hagyom ahogy van, elmegy a kedvem. Szerintetek van erre valami megoldás?
Köszi előre is a válaszokat!
üdv
NikonD90

(#18770) ViZion válasza nikond90 (#18769) üzenetére


ViZion
félisten

Ezek szerint nem vagy tisztában a RAW formátummal... Pont az a lényege, hogy kimaradnak a képfeldolgozó részek, tisztán szenzor-adat. Fotózz jpg-ben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18771) *Ropi* válasza nikond90 (#18769) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "color management" kifejezésre keress rá a gugliban! ;)

Egyébként az a helyes szín, amit a Photoshopban látsz "internet standard RGB"-re softproofolva, ezt fogod viszontlátni más böngészőkben is az interneten kereszül (attól most tekintsünk el, hogy hardveresen kalibrált-e vagy sem az adott rendszer). A Lightroom = Camera Raw ProPhoto RGB-ben dolgozik belsőleg és mindent kiköpnek a monitorra: a monitor hardveres képességeitől függ, hogy mennyit látsz belőle.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18772) pufancska válasza nikond90 (#18769) üzenetére


pufancska
tag

Ez a raw lényege. Nekem is van D90 és sokszor jól állítja be a gép maga is. Ezért állítsd be úgy a géped, hogy raw-ban és jpg is egyszerre fényképezzen. 95%-ban én a rawot, nyerset használom, de ott van a jpg is ha kell.

(#18773) Ryder62


Ryder62
őstag

Fontokat hova kell bemásolni?

(#18774) Met válasza Ryder62 (#18773) üzenetére


Met
nagyúr

Sehova, telepíteni kell a fontokat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18775) Ryder62 válasza Met (#18774) üzenetére


Ryder62
őstag

Jah, hogy a ttf fájl futtatható... :DDD

Na megvan, akkor kísérletezek tovább amit írtatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#18776) Met válasza Ryder62 (#18775) üzenetére


Met
nagyúr

Amúgy javaslom az Amp Font Viewer-t, tudod ideiglenesen telepíteni a fontokat, ha sok fontot felraksz a win belassul.
Van benne előnézet lehetőség tetszőleges szöveggel, látod hogy néz ki a font.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18777) Ryder62


Ryder62
őstag

adatfalo kolléga leírásával megcsináltam de nem jó.

Valószínűleg az a baj hogy a logó amit felhasználtam eleve döntött volt (tehát nem szemből) csak épp a másik irányba. Ezért kicsit aszimmetrikus a négy "sarka".

Így akárhogy is csűröm csavarom bal irányba úgymond csökken a méret.

Met: win belassul? huh kösz hogy szóltál :)

[ Szerkesztve ]

(#18778) Ryder62


Ryder62
őstag

Ha viszont a logó bal oldalára meg jobb oldalára teszek szöveget talán jó lesz viszont a kérdésem ezzel kapcsolatban: hogy lehet a szöveg bal oldalát kicsit zsugorítani (magasság) hogy olyan hatást keltsen hogy balra távolodik?

(#18779) *Ropi* válasza nikond90 (#18769) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ugyan Canont használok, de arra emlékszem, hogy egy időben a Nikonosok mennyit panaszkodtak, hogy Lightroomból és Camera Rawból nem tudtak olyan színeket kifacsarni, mint a Capture NX-ből. Nem tudom ez mára mennyit változott, de az biztos, hogy a váz jpeg motorja más beállítások alapján más képet készít, mint a nyers raw (nef) fájl. A raw arról szól, hogy Neked kell kidolgoznod olyanra amilyet szeretnél. Ráadásul a vázon amikor visszanézed a képeket, akkor a rawba épített jpeg nézőképet mutatja, aminek kb. annyi köze van a raw fájlhoz, hogy ugyanaz szerepel rajta, de képi információban a raw sokkal többet tárol (12/14 Bites nef vs 8 Bites jpeg). A vázadon beállított kontraszt, szaturáció, stb. értékek, csakúgy mint a színtér kiválasztása (sRGB, aRGB) csak és kizárólag a váz jpeg motorja által legenerált képekre vonatkoznak, a raw-ra nem!!! Korábban már leírtam a gondolataimat azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes figyelni raw feldolgozásnál. A Capture NX (mint gyári Nikon szoftver) képes rá, hogy a képstílust importálva ugyanazt a jpeg képet generálja a raw fájlból, mint a váz jpeg motorja. A Lightroom (és a Camera Raw, aminek ugyanaz a motorja mint a Lightroomnak) nem tudja ezt, viszont nem is ezért használjuk, hanem azért, mert enélkül is sokkal jobb képeket facsarunk ki vele a rawokból, mint amire a Capture NX valaha is képes lesz. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18780) BonFire válasza Ryder62 (#18778) üzenetére


BonFire
veterán

„hogy lehet a szöveg bal oldalát kicsit zsugorítani (magasság) hogy olyan hatást keltsen hogy balra távolodik?”

Free Transformmal. Nyomsz egy CTRL+T-t, és előjön. Aztán jobbklikk a keretezett elemre, majd a Perspective opciót választod. Így két szomszédos pont (függőleges vagy vízszintes) mindig együtt mozog, ezért könnyű a perspektívát vele megcsinálni.

Ha tanácsolhatom, rajzolj egy-két négyzetet, és azokon gyakorolj, majd mikor már látod, hogy dolgozik a szerszám, utána csapj csak bele élesbe.

Ja, és még valami. Mindig a tőlünk távolabb eső felét zsugorítjuk, nem a közelebb esőt nagyítjuk. Mivel pixeles állományról van szó, ha nagyítod, tönkremegy a felbontás és a minőség!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18781) neko18


neko18
senior tag

Üdv!
Szeretném feltölteni egyik művem ide, hogy a jobb szemek kiszúrjanak pár hibát, hogy tudjak tanulni belőle :)
Remélem annyira nem lesz offtopic, ha még is akkor kérlek szóljatok

Kiindulási alap:

Eredmény:

kdxsv

(#18782) BonFire válasza neko18 (#18781) üzenetére


BonFire
veterán

Majd inkább itt vesézzük ki! Itt off.

Egyébként miért szürke a póló eleje? Kikopott a mosásban, vagy cementet hordott a csaj? Vagy leette magát valamivel?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18783) ViZion válasza neko18 (#18781) üzenetére


ViZion
félisten

van erre topik, majd mutatják.
Nekem az a fura, h mellen és lábon máshogy vannak az árnyékok, de átlag halandó ezt nem veszi észre. Haja is fura kicsit, nem tudom az árnyék, vagy szín. Manga témában nem para a kontrasztos árnyék.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18784) Fandango válasza BonFire (#18782) üzenetére


Fandango
veterán

A póló színe szürke, ahol piros ott véres (szerintem)

(#18785) Met válasza Fandango (#18784) üzenetére


Met
nagyúr

És pont a csöcse nem véres? Ami mindenhova oda lóg?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18786) neko18


neko18
senior tag

Köszönöm az útbaigazítást!
Egyébként szürke a póló és véres :)
A haja inkább árnyékos mint színátmenetes, csak színátmenettel jobban néz ki szerintem :)
Nem rég kezdtem, persze van egy pici tapasztalatom PS-el, mert régen virtual tuningoltam :)

kdxsv

(#18787) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Úgy vágtam ki egy másik képből ezt a feliratot. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom kisimítani az éleket?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#18788) BonFire válasza atila4 (#18787) üzenetére


BonFire
veterán

Pennel újrarajzolod.

Szerk. Tipp: Elég csak az egyiket, a másik lehet az első másolata elforgatva.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18789) Ryder62


Ryder62
őstag

Kicsit leegyszerűsítettem a dolgokat. De jó wallnak is.

Esetleg még egy kis fém csillogást gondoltam rátenni.
link

(#18790) BonFire válasza Ryder62 (#18789) üzenetére


BonFire
veterán

Az ilyen wallpaperektől kapok sikítófrászt! Se a szöveg nem olvasható rajta, se az ikon nem látszik, cserében viszont öncélúan ronda és szembántó. A méhsejt például mit akar kifejezni, ha már a logó mellette nonfiguratív? :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18791) trisztan94 válasza BonFire (#18790) üzenetére


trisztan94
őstag

teljesen egyetértek, nekem rendesen fáj a méhsejttől a szemem. Túl erősek a sötét-világos kontrasztok, olyan, mintha #000 hátteren olvasnék #fff szöveget.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18792) Met válasza Ryder62 (#18789) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt kár volt megnézni. :U

De ez továbbra sem a mutasd meg rajzoltál topic.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18793) neko18 válasza Ryder62 (#18789) üzenetére


neko18
senior tag

Egyébként igaz, ha a közepét nézed elszédülsz :)

kdxsv

(#18794) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

nagy kérésem lenne, én sajnos nem élek pohotoshoppal. ebből a képből az url-t el tudná nekem tüntetni valaki és belinkelni úgy? előre is nagyon köszönöm! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18795) pikszel válasza hoffman_ (#18794) üzenetére


pikszel
őstag

Itt lesz.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18796) hoffman_ válasza pikszel (#18795) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon szépen köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18797) neko18 válasza pikszel (#18795) üzenetére


neko18
senior tag

Én klónozó bélyegzővel csináltam volna :DD

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#18798) pikszel válasza neko18 (#18797) üzenetére


pikszel
őstag

Én viszont patch eszközzel oldottam meg. Mi a gond?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18799) neko18 válasza pikszel (#18798) üzenetére


neko18
senior tag

Semmi, szép lett de sötétebb lett az a rész :P +ha jól látom kapott egy kicsi kontrasztot is

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#18800) BonFire válasza neko18 (#18799) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyen mintázatnál elenyésző az a kis sötétség. Helyenként én is jobban szeretem a patch eszközt használni. A klónozó viszi magával a eredeti színeket, míg a foltozó figyelembe veszi az eredeti mintázatot és színeket.

Még tiszta szerencse, hogy nem a figurára tették rá a vízjelet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.