Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) robi1979 válasza Vesa (#27000) üzenetére


robi1979
aktív tag

Eddig én is eljutottam. Nem véletlenül, első sorban a kijelző (majd később külső monitor) színhelyessége miatt kérdezem hogy ki milyen gépet használ fotó feldolgozásra (PS, LR).

(#27002) *Ropi* válasza robi1979 (#27001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt olvastad már? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27003) robi1979 válasza *Ropi* (#27002) üzenetére


robi1979
aktív tag

Éppen most próbálom átrágni magam rajta. Eddigi elképzeléseim szerint egy erős laptopot akartam venni a mostani Lenovo z51-70 helyére. Az olvasottak alapján inkább egy monitor mellett döntök kezdésnek. A leírásodban szerepel egy AOC Q3279VWFD8 típus, ez ennyiért tényleg jó és tartós vétel? Fotós szempontok alapján milyen tapasztalatok vannak ezzel a monitorral kapcsolatban? 8+2 bit menne az Intel HD5500-al is?

A mostani laptopomba egy Intel HD5500 van, ezzel ki tudom használni a monitor felbontását? Milyen monitor kalibráló eszköz vásárlása ajánlott ehhez a monitorhoz? Vagy nem is kell hozzá kalibráló eszköz csak elég egy ICC profilt letöltenem?

A Lenovoba a HDD helyére egy SSD-t veszek inkább, ez mennyire ajánlott? [link]

A mostani gépem konfigja, gondolom ennek el kell bírnia a PS-t LR-t gond nélkül ezzel a monitorral (színhelyesen) SSD-vel, 8gb rammal?! A későbbiekben pedig egy asztali gépet veszek inkább mint egy újabb laptopot. A Huion new 1060 plus már úton. Elnézést a sok kérdésért de fotós szempontok alapján raknám össze a dolgaim leginkább PS oldalról megközelítve, erre a kérdésre máshol választ nem igazán találok. És honnan lenne máshonnan hitelesebb mint tőletek, igazi felhasználóktól. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27004) *Ropi* válasza robi1979 (#27003) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A leírásodban szerepel egy AOC Q3279VWFD8 típus, ez ennyiért tényleg jó és tartós vétel?"

sRGB-re megfelel, hogy tartós-e azt nem tudom, mert nem olyan régi modell.

"8+2 bit menne az Intel HD5500-al is?"

Azt az alaplapod leírásában találod meg, hogy mit támogat a kimenetén.

"A mostani laptopomba egy Intel HD5500 van, ezzel ki tudom használni a monitor felbontását?"

Nem minden csatlakozón keresztül és nem minden kábellel.

"Milyen monitor kalibráló eszköz vásárlása ajánlott ehhez a monitorhoz? Vagy nem is kell hozzá kalibráló eszköz csak elég egy ICC profilt letöltenem?"

Olvasnivaló. :)

"A Lenovoba a HDD helyére egy SSD-t veszek..."

MLC-s Samsungot vegyél (vagy ha nagyon nincs más, akkor TLC-t, de QLC-t semmiképp)! 850 Pro, 950 Pro jó lesz.

"A mostani gépem konfigja..."

Ne aggódj, a Passziánsz jól fut rajta. ;] :DDD LR+PS-hez ott kezdődik a móka, hogy nem "U" jelű a processzor. :)

A Huion New 1060 Plus jól be tudja terhelni az USB vezérlőt: nem mindegyikkel komálják egymást.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27005) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Apósomnak vettünk egy új félkonfigot, /AMD3200G, 16 Gb ram/. Az a gond, hogyha használja a Camera Raw-t akkor pillanatokon belül szénné fagy a gép és csak a CTRL+DEL+főkapcsolóra reagál. Frissítettem a Camera raw-t a legfrissebbre, de nem használt. Egyébként ha csak PS-ben dolgozik, akkor gond nélkül megy egész nap a gép. Van valakinek bármi ötlete mi lehet a gond? A PS ssd-n van, nem túl jó széria /Samsung 840/, kap majd másikat, de a régi 10 éves géppel nem volt ilyen gond.

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27006) *Ropi* válasza Pribi (#27005) üzenetére


*Ropi*
félisten

Új a gép: miért vagy biztos benne, hogy hibátlan? CPU + GPU + RAM tesztelve? Egyébként pont az ilyen, megmagyarázhatatlan anomáliák miatt nem ajánlunk AMD alapú gépeket az Adobe termékek alá, mert az AMD driveres támogatása sokszor hagy kívánnivalót maga után.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27007) Pribi válasza *Ropi* (#27006) üzenetére


Pribi
senior tag

Teljesen biztos nem vagyok benne. A memóriát teszteltem, mondjuk mást nem. Mit ajánlasz, mivel hajtsam meg jobban?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27008) *Ropi* válasza Pribi (#27007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kezdetnek kapcsoljátok ki a GPU hardveres támogatást, mert sokszor az kavar be!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27009) Pribi válasza *Ropi* (#27008) üzenetére


Pribi
senior tag

Az megtörtént, nincs változás.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27010) Pribi válasza Pribi (#27009) üzenetére


Pribi
senior tag

Bocsi, mégse. Máshol lett kikapcsolva a GPU gyorsítás. Ki fogom próbálni, köszi a tippet.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27011) Pribi válasza Pribi (#27010) üzenetére


Pribi
senior tag

Ma lett tesztelve úgy, hogy a Camera Raw-ban ki lett kapcsolva a GPU gyorsítás. Jobb lett, sokkal ritkábban fagy le. De nyilván nem tökéletes. Szerinted mivel teszteljem, hogy a hardver jó e?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27012) *Ropi* válasza Pribi (#27011) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha még így is fagy, akkor ott valami nem kerek a vassal: szerintem addig vigyétek vissza indoklás nélkül, amíg még lehet. Persze kizárva azt a lehetőséget, hogy nem a gép rossz, csak warezolva lett a program és azért fagyogat. Egyébként a RAM-ot MemTest86-al érdemes tesztelni (minimum 24 órán keresztül), a processzort meg GFlops-ra, és ha instabil az érték vagy csökkenni kezd, akkor ott a hibajavítás miatt lassul, tehát az esetleges tuningot ki kell kapcsolni a teszt idejére, vagy a beállítás értékeken kell módosítani (több tápot a CPU- nak és a RAM-oknak).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27013) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, de valahol meg kell kérdeznem :D

Virág csokorról kéne 3D-s körbe forgatható képet készítenem (weboldalra), hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#27014) Vesa válasza Pribi (#27011) üzenetére


Vesa
veterán

Mivel az egész rendszer lefagy, esélyes, hogy nem szimplán a GPU-val van baj (bár az sem kizárt ha driver probléma van, de általában akkor vizuális probléma lenne, csíkosodás, extrém belassulás stb.). RAW fájloknál intenzív memória-használat van, szerintem ott kéne keresgélni. Mekkora állományokkal dolgoztok? Ha kifutna RAM-ból, van elég szabad hely az SSD-n a pagefile-nak?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27015) #74459392 válasza szpeti40 (#27013) üzenetére


#74459392
törölt tag

ez inkább fotózással kapcsolatos kérdés, kérdezd ott szerintem

amúgy lerakod a gépet fix helyre, tőle fix távolságra a virágot és forgatod, közben sok képet készítesz, majd összerakod az elkészült képeket

(#27016) Pribi válasza Vesa (#27014) üzenetére


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Köszi a tippeket. A memtest futott egész éjjel nem talált hibát. Cinebench, IBT lefut hiba nélkül. A DNG-k kb. 20 MB-osak, és elméletileg van neki hely is. A PS egyébként meg lett véve. Mindegy tesztelgetem, kap ma egy új SSD-t, tápegységet, mert a mostanin csak 4 tűs a tápcsati, és eléggé régi is, és új Windows-t is, meglátjuk. Lehet hogy még jövök kérdéssel.

Köszi mindenkinek a segítséget.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#27017) szpeti40 válasza #74459392 (#27015) üzenetére


szpeti40
addikt

Az összerakás részével vagyok nagyobb gondban.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#27018) *Ropi* válasza szpeti40 (#27017) üzenetére


*Ropi*
félisten

Építhetsz magadnak pár ezer Ft-ból automatizált és forgó tárgyfotó asztalt, van hozzá leírás a neten.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27019) szpeti40 válasza *Ropi* (#27018) üzenetére


szpeti40
addikt

A kész képek összerakását nemtudom hogy kezdjem el :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#27020) *Ropi* válasza szpeti40 (#27019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahhoz is ott a leírás. Nem tudom linkelni, csak arra emlékszem, hogy Arduino Nano vezérli. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27021) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó!

Kéne egy kis segítség, nem jutok túl egy bizonyos dolgon..

Van egy ilyenem:

Your Adobe Value Incentive Plan order has been processed.
If you have any questions, please contact your account manager directly.


Order details


Customer Name: xxxxxxx
VIP number: xxxxxxx
Duration: 12 month(s)
Anniversary Date: 07-May-2020 (PT)
Type: Team

PLAN

NAMED-USER LICENSES
Photoshop

A VIP Numbert hol a fenébe kell megadnom? ... Ez középsuli részére vásárolt PS, de nem jutok túl a feladaton :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27022) Create.


Create.
addikt

Sziasztok,
egy alap gépet szeretnék összeállítani egy barátomnak, használja valamennyire a photoshop és az indesign programot. Vállalkozásba szeretne kezdeni és 150ezer alatt szeretne gépet hozzá. (Ha úgy látja bejön amit elgondolt természetesen több pénzt ölne bele, de most ennyit szánna rá).

Mivel én se értek hozzá én erre gondoltam, de ha alakítani kellene rajta vagy intel jobb, illetve ha dvga is kell a programhoz kérem írjátok meg. Használt is játszana, ha úgy jobb. Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#27023) *Ropi* válasza Create. (#27022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Olvasnivaló. Az Intel hatékonyabb, viszont egy minimálisan is hatékony dVGA ára elviszi a 150-nek több, mint a felét, szóval érdemes legalább a duplájára megtömni azt a malacperselyt (még használtban is alig jöttök ki annyiból).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27024) Create. válasza *Ropi* (#27023) üzenetére


Create.
addikt

Csak képszerkesztés lesz, videóvágás, ilyesmi nem. Plotter nyomtatáshoz. 200MB egy kép vagy pdf kb. Elolvastam azt a részét egyébként, de még így sincs gőzöm se.

Ha az segít egy i5-ös 7500u laptoppal el volt, de ettől kicsit erősebbet akarna.

[ Szerkesztve ]

(#27025) FatMonster válasza Create. (#27024) üzenetére


FatMonster
tag

Tapasztalatom szerint oda az egyszálas teljesítmény kell, mert sem a PS (néhány szűrőtől és effekttől eltekintve), sem a RIP-ek nem használnak több szálat/magot sajnos. Meg jó sok memória vagy SSD.

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27026) Create.


Create.
addikt

Köszi nektek! Mint kiderült van külön grafikusuk, akinek 2millás gépe van, ezen csak nyomtatnak meg max kisebb dolgokat csinálnak majd a főbb dolgok nem ezen a gépen lesznek. szerintem így erre a célra csak elég lesz az a gép. Mondjuk ezt mondhatta volna hamarabb is.

(#27027) robi1979 válasza FatMonster (#27025) üzenetére


robi1979
aktív tag

Pont ezen agyalok hogy PS hez, videoszerkesztéshez elég e a Ryzen 5 2600 vagy kell e hozzá a Ryzen 5 3600 12 szállal szorzózár mentesen?!

(#27028) Graphics válasza robi1979 (#27027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem bőven elég.

Én évekig egy i7-2600-assal nyomtam.

Most egy i7-6700K van talán.

De van Ryzenes gép is, 2600X az is teker rendesen.

És van hogy beleszaladok 500-700MB-os fájlokba is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27029) FatMonster válasza robi1979 (#27027) üzenetére


FatMonster
tag

Lehet a végtelenségig fokozni, kérdés, hogy mennyit ér meg pár másodperc előny.

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27030) Chicago


Chicago
csendes tag

Kérek szépen egy kis segítséget.
Kalibrált (sRgb-re) monitorral dolgozom, a soft proof (Internet, sRgb) bekapcsolására a kidolgozott képem fakóbb lesz, nyilván így is jelenik meg a neten.
Mit kell tennem, hogy azt lássam képszerkesztés közben, ami a netes eredmény is lesz?
Ne töltsem be a kalibrált monitorprofilt?
Mert ekkor a soft proof ugyanazt mutatja.

(#27031) *Ropi* válasza Chicago (#27030) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerű: tartsd bekapcsolva a softproof-ot!:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27032) JoseGee


JoseGee
tag

Sziasztok! Gépcsere előtt állunk a cégnél, és eddig pc-ket használtunk. Most a tulaj kitalálta, hogy lecserélné őket 2017 late 27" iMac-ekre. Napi használatban a Ps, Ai, Id, Acrobat és a CorelDraw van. A kérdésem annyi lenne valakihez, aki használ hasonló gépet, hogy milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban? Ez a jobb választás, vagy építeni abból az összegből egy izmosabb PC-t?

Ami késik, az nem jön időben

(#27033) *Ropi* válasza JoseGee (#27032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

9 hozzászólást kellett volna csak visszanézned: ott az összefoglaló. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27034) JoseGee válasza *Ropi* (#27033) üzenetére


JoseGee
tag

Köszönöm, de sajnos ez nem válaszolta meg a kérdéseimet. Sőt, csak több lett :)

Ami késik, az nem jön időben

(#27035) *Ropi* válasza JoseGee (#27034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig egyértelmű: izmosabb PC-t kell építeni abból az összegből. :) Mi a többi kérdésed?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27036) Vesa válasza JoseGee (#27032) üzenetére


Vesa
veterán

PC, egyértelműen! Nagyon régen vége van annak a korszaknak, amikor egy Apple Desktop gép volt inkább ajánlott grafikai munkákra! Egy jó PC, _jó monitorral_ (mert ez valahogy ritkán vetődik fel amikor hardver igényekről kérdeznek, pedig anélkül veszett fejsze nyele), és megfelelő minőségű perifériákkal.

Egyébként az iMac-et már az Apple sem veszi különösebben komolyan...AIO jellege miatt pedig különösen céges környezetben csak erős idegzetűeknek javasolt, önszivatásra!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27037) Chicago válasza *Ropi* (#27031) üzenetére


Chicago
csendes tag

Oké, de ebben az esetben mi értelme a kalibrálásnak? :F

(#27038) *Ropi* válasza Chicago (#27037) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak annyi, hogy színhelyesen lásd a képet. Az más kérdés, hogy színterek közt konvertálnod, mert más a forrás és a kimeneti színtered. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27039) Chicago válasza *Ropi* (#27038) üzenetére


Chicago
csendes tag

Csak azt nem értem akkor, hogy sRgb-re kalibrálva az srgb színtér (soft proof) miért nem ugyanazt az eredményt adja...

(#27040) *Ropi* válasza Chicago (#27039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert a monitorod natív színtere nagyobb, mint az sRGB és ha nincsen alapjáraton a monitor vagy az oprendszer által emulált sRGB-d, vagy B megoldásként szimplán lekonvertálva sRGB-be, majd onnan átfordítva a monitoréba, akkor ez az eredmény.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27041) Chicago válasza *Ropi* (#27040) üzenetére


Chicago
csendes tag

Tényleg szeretném érteni, ami leírtál, de nem megy.
Ha a softproof-ot bekapcsolva hagyom, akkor a kép a neten ugyanúgy jelenik meg, mint ps-ben.
De ebben az esetben, így szerkesztve a képet a kalibrált profilom borzasztóan túlszaturált színeket ad.

[ Szerkesztve ]

(#27042) *Ropi* válasza Chicago (#27041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert a kalibrálás nem azt jelenti, hogy mindent sRGB-re butítva jelenít meg a monitor (amikor hardveresen többet tud), hanem azt, hogy a saját színterében bármit is jelenít meg, azt színhelyesen teszi. A színterek közti átalakításokat a programok végzik (vagy nem, ha nem tudják, mint pl. a Windows gyári képnézegetője, vagy rosszul vannak beállítva).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27043) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akadt egy kis - najó, nagy - problémám az adobe fantasztikus cloud kliensével: egy gépre kb 3 hónapja feltettem a PS-ot, hogy majd kipróbálom, de nem indítottam el a trial-t. Ma bedörrentem, erre szépen nekiáll frissíteni: okés, ez szép tőle. VISZONT, zsenikém 37%-nál elakad, az addig maximálisan leszívott csiganetünkről egy bájtot sem hoz le és a tucatnyi( :(((... ) adobe folyamat kombinált CPU-fogyasztása is 1% alá csökkent.

Mi lehet itt a gond:F?

Kérdés2: miért van az, hogy a legalkalmasabb fotós munkaeszköz nem elég, hogy drága, de még egy ipari hulladék körítést is kapott?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27044) t72killer válasza t72killer (#27043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kieg: újratelepíteni nem szeretnék 2Mbites neten, ha nem muszáj :B . Van letöltve 2017-es verzió, de amikor a múltkor azt felraktam, a kliens nekiállt vmi későbbit csinálni belőle.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27045) *Ropi* válasza t72killer (#27043) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennek ezermillió oka lehet, de több, mint valószínű, hogy a géped jelenlegi HW / SW konfigjából adódik. Egy hibakódot azért elárulhatnál, mert anélkül Danny Blue sem mondaná meg. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27046) t72killer válasza *Ropi* (#27045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt honnan lehet előásni :F? Egyelőre küszködik még vele (installing update, kb 2 órája 37%-on álló csíkkal), azt hiszi minden okés... Azaz fel sem merült benne ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27047) *Ropi* válasza t72killer (#27046) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esetleg valamit nem tud letölteni: korábban volt már a gépen Adobe termék, ami le lett tiltva a tűzfalon?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27048) t72killer válasza *Ropi* (#27047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem volt, friss win-telepítés volt előtte. Igaz, a win sallangjait megnyestem féltucat group policy-s szabállyal, cortanát lecsuktam stb, körülnézek, hogy lehet-e ebben a kutya elásva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27049) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne célom, hogy minél olcsóbban kihozzak egy nagyon mini gépet, amivel kiválhatom a jelenlegi PC-t. Raspberry Pi-t néztem először, aztán ott ajánlották ezt a típust helyette:
NUC 6CAYH 8g rammal, ssd-vel

Nappaliban van most a PC, de eléggé zavar a nagy ház, a búgó ventillátorok, és feleslegesen is fogyaszt ~100W-ot. Helyette szeretnék egy nagyon kicsi gépet, ami szinte láthatatlan lenne, halk és nagyon fontos, hogy kevest fogyasszon.

Amire használva lenne: netezés, filmezés (max full hd), zene, office programcsomag használata, és torrent (akár külső hdd-re)

Persze a PC is megmaradna, de az menne át egy másik szobába, ahol nincsen szem előtt.

És amiért itt teszem fel a kérdésem :D: Alkalmanként használok Photoshopot, Illustratort és Indesignt is. (fényképek utómunkája, néha kiadványok szerkesztése, de semmi extrém dolog, nincs 3d tervezés meg hasonlók) Ha még ezeket is vinné ez a kis kütyü, akkor a jelenlegi PC végleg eltűnne :D

Amúgy a jelenlegi konfig: intel core 2 duo e8200 2,6 ghz, 8gb ram ddr2, ssd, gtx 460 760mb
Ahogy látszik, ez sem egy mai darab, de én ezzel vígan elvagyok, ennél több nekem nem kell.

Köszönöm előre is!

(#27050) *Ropi* válasza #74459392 (#27049) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Alkalmanként használok Photoshopot, Illustratort és Indesignt is."

Megnyugtatlak: azzal a konfiggal nem fogod használni, így a villanyszámlád is kevesebb lesz. :D A viccet félretéve, az új Adobe programokhoz (amik már mesterséges gépi tanulást is használnak) ajánlott legkisebb VGA a GTX1060 szint. Azt pedig valahova bele kellene zsúfolnod a házba...Meg a 8GB RAM ahhoz elég, hogy éppen hogy eldöcögjön egy program, semmi nagyobb terhelés. Szóval az egy nagyon kompromisszumos gép lenne. Olvasnivaló.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.