Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) adatfalo válasza BonFire (#18700) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi, ezekről én is tudok, tanultam róluk egyin, meg persze szakmába is vág, csak a szoftver oldali része érdekelt volna, hogy át lehet-e bárhol állítani, vagy a CC-ben már kiküszöbölik-e ezt az igencsak szemet-szúró hibát.

www.adatfalodesign.hu

(#18702) Dluinet válasza adatfalo (#18701) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyin az meg mi a franc?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18703) privacy99 válasza Dluinet (#18702) üzenetére


privacy99
senior tag

Biztos egyetem :K

(#18704) Dluinet válasza privacy99 (#18703) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebbe most nem megyek bele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18705) ViZion válasza Dluinet (#18704) üzenetére


ViZion
félisten

ne is, mert a depiből hama temcsi lesz, utána meg nincs ám hepi! :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18706) adatfalo válasza Dluinet (#18704) üzenetére


adatfalo
senior tag

Bocsánat, a tudás fellegvárára gondoltam természetesen...

www.adatfalodesign.hu

(#18707) pufancska válasza Dluinet (#18702) üzenetére


pufancska
tag

Vagy egyin, dvá, tri, icsitiri tehát rossz az orosz kiejtése, vagy kiírása, vagy megy valahova, vagy vízibicikli.

(#18708) Dluinet


Dluinet
nagyúr

lavina veszély
Első HSZ-be be kéne rakni, hogy ez egy trolltanya, és aki nem trollként jön, az rövid időn belül azzá válik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18709) adatfalo válasza Dluinet (#18708) üzenetére


adatfalo
senior tag

Úgy látom örökre elástam magam ebben a topicban. :D

www.adatfalodesign.hu

(#18710) BonFire válasza adatfalo (#18701) üzenetére


BonFire
veterán

A módszerek adottak. Ez nem hiba.rajtad áll, melyik eszközt használod. Amint írtam, a free transform csak egyféle metódust ismer. Átméretezéskor választhatsz szabadon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18711) Met válasza adatfalo (#18709) üzenetére


Met
nagyúr

ááá, dehogy is.... :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18713) balintkagan1


balintkagan1
tag

Jó napot mindenkinek!

Ti mivel oldanátok meg ha egy piros ( a kijelölés egyszerűsége miatt, de egy problémát megoldottam mégegyet csináltam :DDD ) háttérrel fotózott üvegtárgyat szürke háttérre szeretnétek rakni és az üveg egyes részein átüt a piros (balga módon nem vettem figyelembe azt, hogy az üveg átlátszó :W ).Van esetleg erre eszköz, ami csak az adott színt színezi (piros) egy olyan színre amit mintának választok?Sajna nincs lehetőségem azzal a háttérel megfotózni , amilyet szeretnék mögé rakni. :(

Előre is köszönöm!

(#18714) BonFire válasza balintkagan1 (#18713) üzenetére


BonFire
veterán

Látni kéne a konkrét képet, mert a hátteret ki lehet vágni akkor is, ha teszem azt egy üvegtárgyról van szó. Távolítottam már el hátteret vízfröccsenés mögül is, csak sokat kell vele szöszölni. Amúgy a színtartomány kijelölés, maszkfestés és a különböző korrekciós rétegek használatával lehet az ilyet kivitelezni.

Csináltam egy videót is a műveletről, most renderelődik, ha kész, belinkelem, hátha segít.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18715) ViZion válasza balintkagan1 (#18713) üzenetére


ViZion
félisten

hue/saturation mask... és rétegmaszk. sok, ha kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18716) balintkagan1 válasza BonFire (#18714) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm szépen. Közben kerítettem szürke hátteret és megpróbálom azzal megfotózni, mert jelenlegi PS "tudásommal" az adja a legjobb eredményt, de gyakorlok, hogy egy nap.... :K

(#18717) balintkagan1 válasza ViZion (#18715) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszi, de sajnos a rétegen több helyen is van olyan piros, ami viszont fontos/kell, és jobban járok ha nem szöszmötölök vele, mert azalatt-a hiányos PS ismereteimmel- festek magamnak olyan szürkét amilyet akarok. :DDD

(#18718) BonFire válasza balintkagan1 (#18717) üzenetére


BonFire
veterán

Maszkfestéssel bizonyos részeket ki lehet venni a kijelölésből. Itt van a videó, nézd meg!

Másfelől, ha nem túl kényes témát feszeget, légy szíves posztold már be azt a képet, mert vakon vagyunk és így nagyon nehéz tanácsot adni. Legtöbbször általános tanácsot nem lehet adni. Vannak konkrét képek, és a feladat függvényében dől el, milyen módszer a legcélravezetőbb.

Tehát kérjük a képet!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18719) ViZion válasza balintkagan1 (#18717) üzenetére


ViZion
félisten

...maszkolás? Nézd ebben az esetben tényleg csak az újrafotózás és az első hsz olvasása maradt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18720) balintkagan1 válasza ViZion (#18719) üzenetére


balintkagan1
tag

Értem én mit mondasz, csupán azzal nagyon sok időm elmenne, míg újrafotózni-így már, hogy szereztem hátteret-sokkal ésszerűbb megoldás.Így is-úgyis elő lesz véve a Photoshop, mert több képből rakom össze magát a témát is. De így legalább hamarabb meglesz.(Mármint nekem :B Lehet valakinek a Photoshoppla gyorsabb :K )
A fotó pedig, amiről az üveg egyes részeit szedtem volna ez volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18721) BonFire válasza balintkagan1 (#18720) üzenetére


BonFire
veterán

Nem az a baj, hogy piros a háttér, hanem az, hogy túlságosan sötét, így nem lehet szépen elkülöníteni a témától! A címke pirosságát ki lehet venni a kijelölésből, ahogy mondtuk, viszont a háttér árnyékai teljesen egybeolvadnak az üvegéivel.

Meg lehetne próbálkozni mindenesetre vele, de ez már magasiskola, és kérdés, hogy hajlandó lennél-e pénzt rááldozni, vagy inkább újrafotózod.

Előre szólok, hogy a jó eredmény nem garantált.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18722) delta9


delta9
senior tag

[link]

Verb betűcsalád (72 font!) 37 USD (cca. 8200 forint). Ajándék. Megvettem, ajánlom nektek is (már akinek inge). Visa v. Mastercard lehet csak a fizető kártya. Hungarumlaut van benne. Profi szett. Már csak 3 napig.

[ Szerkesztve ]

(#18723) BonFire válasza delta9 (#18722) üzenetére


BonFire
veterán

Tényleg jó vételnek tűnik, nekem azonban nem tetszenek a kurrens betűk görbületei. Nem használnám szívesen őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18724) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek mennyire van értelme egy "kuponos" oldalon található Ps tanfolyamnak?
8x4 órás lenne.

Kezdésnek elég lehet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18725) delta9 válasza BonFire (#18723) üzenetére


delta9
senior tag

Én meg pont hosszú idő óta végre találtam egy jó sans serifet, amit szívesen használok és sokoldalú is (meg olcsó). A Myriad pro-t már unom kicsit, bár nagyon szeretem, utóbbi időben a TheSans-t használtam ([link]), sajnos kevés a minőségi alternatíva.

(#18726) jhos910 válasza spiky03 (#18724) üzenetére


jhos910
aktív tag

NE! Ne és ne! Első hozzászólást javaslom elsőnek! Itt nem 8x4 órát kapsz hanem vagy mittudomén hány száz órányit! De ha megnyugtat, hogy valakinek fizetsz egy papírért akkor adok szívesen hétről hétre tananyagot és kinyomtatok mellé egy papírt és még számlát is kapsz.

(#18727) BonFire válasza jhos910 (#18726) üzenetére


BonFire
veterán

+1

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18728) spiky03 válasza jhos910 (#18726) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót. :)
Hát igen az első hozzászólás.
Ha nem lennék egy lusta dög, akkor már azért haladó szinten is lehetnék, mert annyi anyagom van PS-ből, mint a szemét. :DDD Könyvek, tutoriálok, DVD.
Nah meg jó lenne még egy monitor, hogy pl az egyiken megy épp a tutorial a másikon meg nyomom a Ps-t.

Nah de majd egyszer csak belevetem magam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18729) Dluinet válasza spiky03 (#18728) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha fizetni szeretnél akkor: Adobe Photoshop Gyorstalpaló DVD-t ajánlom, ha megtudod oldani akár TV-n is nézheted, közben távirányítóval megállíthatod a videót. HD Ready TV ajánlott, hogy lássad is, mit csinál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18730) ViZion válasza spiky03 (#18728) üzenetére


ViZion
félisten

...Keress más hobbit. komolyan. Helyetted senki nem fog tutorialokat csinálni. OK, én igen, ha kifizeted.
Attól, h fizetsz érte, nem fogod megtanulni, nem fogsz kedvet kapni hozzá. Ekkora kifogásokat, hogy 2 monitor kell, meg ilyesmi... szerinted régen mi volt, mikor még videó tutorial is alig akadt? Megjegyzem jobban kedveltem a szöveg-kép-szöveg-kép jellegű dolgokat...
Segítek, mert pl. kifogásaim vannak BÁRMIRE:
megtanulnám de:
-nincs Wacom táblám
-sz@r a gépem
-sz@r az egerem
-sz@r az élet
-kint jó az idő, ma nem
-kint esik, ma nem...
-átjön a csajom
-nincs net
etc...etc...

TEDD vagy NE TEDD! De NE PRÓBÁLD!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18731) BonFire válasza ViZion (#18730) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt olyan szépen leírtad, hogy elmorzsoltam egy könnycseppet! :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18732) spiky03 válasza Dluinet (#18729) üzenetére


spiky03
veterán

Nem akarok érte fizetni ha nem muszáj. :D Csak érdeklődtem, hogy az ilyen tanfolyamoknak van-e értelmük, hasznuk. Amúgy szerintem az a DVD is megvan. :)
Jah meg van tv-m is full HD. ;)

@(#18730) ViZion
Köszönöm a szép szavakat. :D
Van más hobbim is. De ez is érdekel.
Amiket eddig megtanultam belőle azokat saját fejből meg haver mutatott 1-2 dolgot, nah meg néztem 1-2 tutoriált, ami épp érdekelt.
A 2 monitort csak poénból írtam. De amúgy azzal tényleg kényelmesebb lenne. :))

Nah de nincs más hátra bele kell vetnem magam a gyakorlásba.

De egy szó mint száz, akkor jobb ha otthon gyakorolok és nem fizetek érte, mert azokat vagy akár többet is megtudok tanulni egyedül.

:R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18733) Dluinet válasza spiky03 (#18732) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ennél a programnál a gyakorlás számít, azt csak magad tudod csinálni, más nem tud helyetted gyakorolni.
A magolásnak nincs értelme.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18734) spiky03 válasza Dluinet (#18733) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom. Gyakorlás teszi a mestert. ;)
Majd megcsinálok pár gyakorló videót, példát, amik érdekelnek.

Vagy esetleg tudsz/tok adni egy helyes útirányt, hogy érdemes elkezdeni?
Csináltam már pár képet a PS-ben, klónozás, retusálás, különféle rétegek egymásra rakása, meg ilyen alap dolgokat. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18735) BonFire válasza spiky03 (#18732) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt a faltól-falig monitor dolgot már mi is kitárgyaltuk cirka 6-7 évvel ezelőtt, amikor mi voltunk kezdők Ps-ben. Pedig hol volt akkor még a full HD? A jobbak 1024×768-ban tolták, és amikor átváltottam 1152-re, az már megváltás volt CRT monitoron. Aztán később lett egy 17-es, 1280×1024-es képernyőm, amivel a mai napig dolgozom (most is ezen írok). De jó lenne egy full HD, azon már elférne a rajzlap fele, a másik monitoron meg mondjuk a paletták és eszközök.

Van olyan program, ahol nem tudod, csak csoportosan személyre szabni a kezelőszerveket, és egy csomó nem is fér ki, mert nincs többsoros eszköztár. Továbbá nincs olyan videoszerkesztő, ahol elég lenne a hely a hang és videosávoknak. A preview ablakot mindig teljes képernyőn szeretném látni. Ahhoz is kéne egy plusz monitor. Ez a mostani mondjuk jó lenne másodlagosnak, elsődlegesnek meg egy full HD, azzal már ellennék. Csak sóher vagyok, és nem szívesen adok ki negyven ropit egy új monitorra. Főleg, mert így is nagyítani kell a szöveget a vaksi szememnek, akkor meg minek nagyobb felbontás, ha nem párosul kellőképp nagy képátlóval. Nekem egy 80 centis full HD monitor kéne az orrom elé, hogy kényelmes legyen rajta az olvasás, meg minden.

De a nélkül is lehet dolgozni, csak kissé szűkösen...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18736) madgie válasza BonFire (#18735) üzenetére


madgie
titán

10 éve nagyon bő 30 ezerért használt 2048x1536-os CRT monitort lehetett venni, ami 100 Hz-en is ment 1600x1200-on.

Aztán jött a sötét középkor, az 1280x1024-es LCD-k korszaka, ami azóta is főleg csak vízszintes irányban nőtt.

(#18737) BonFire válasza madgie (#18736) üzenetére


BonFire
veterán

Értem én az 5:4-es arányú monitorok koncepcióját, hogyne! Alapvetően business célra kifejlesztett széria volt. Szövegszerkesztőben nem hátrány, ha függőlegesen tud többet egy kicsivel, viszont az utóbbi tíz évben inkább a multimédia lett az irányadó, abban is a 16:9 rulez, tehát most minden szélesvásznú. Holott rajzoláshoz jobb lenne egy 4:3-as, mert azon az eszköztárak mellett egy viszonylag négyzet alakú rajzterületet kapsz. Se nem fekvő, se nem álló. Nem praktikus sem Illustratorban, sem 3D modellezőben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18738) madgie válasza BonFire (#18737) üzenetére


madgie
titán

Én is a 4:3-at szeretem igazán, és tényleg igaz, hogy nem kapsz már ilyen képaránnyal normális monitort :(

(#18739) trisztan94 válasza jhos910 (#18726) üzenetére


trisztan94
őstag

+1

Egy papírom nincs, semmi. Egyik megrendelőm sem kérdezett rá, hogy "na milyen képesítésed van?". Papíron semmi sincs, de nem is az a mérvadó, hanem a tudás. Pedig voltak/vannak elég komoly céges és államiezthivatalosannemirhatomle megrendelők is.

Tehát a srác hiába fizet kva keveset egy OKJ-ért vagy akármiért, kitörölheti vele a seggét, ha nem érdeklni annyira a téma, hogy a papíron kívül is fejlessze magát.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18740) bubi92


bubi92
őstag

sziasztok

nem kimondott ps kérdés, de hátha....
elég sokat látni mostanában ilyen mintákat, bandák logójában, pólókon stb... van valami konkrét neve ennek? tudom kicsit hülyén hangzik a kérdés... :U

(#18741) Met válasza bubi92 (#18740) üzenetére


Met
nagyúr

Erre gondolsz?

21:9-es monitorom van, azért filmnézésnél jobban néz ki hogy nincs alul felül a fekete sáv :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18742) ViZion válasza Met (#18741) üzenetére


ViZion
félisten

Hány embert kellett kinyírnod egy ilyen monitorért? :DDD ;]
Vesével is lehet fizetni? Eladó!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18743) Met válasza ViZion (#18742) üzenetére


Met
nagyúr

Nyertem :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18744) Dluinet válasza Met (#18743) üzenetére


Dluinet
nagyúr

még jó hogy kitudod mondani az "r" betűt, különben félreértettük volna.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18745) Met válasza Dluinet (#18744) üzenetére


Met
nagyúr

Amúgy, hogy találtál rám twitteren?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18746) Dluinet válasza Met (#18745) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagyon régen volt már, ezért nem emlékszem :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18747) Ryder62


Ryder62
őstag

Hogy lehet egy képet homályosítani?

(#18748) ViZion válasza Ryder62 (#18747) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem Hubertus, vagy fehérbor ami legtöbbször megoldja... ;] :DDD

Filters -> blur, gaussian blur

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18749) *Ropi* válasza Ryder62 (#18747) üzenetére


*Ropi*
félisten

Alkohollal: a megfelelő mennyiség bevitele után eléggé homály lesz a kép (is). ;) :))

(#18748) ViZion: :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18750) Ryder62 válasza ViZion (#18748) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszi.

Még valami: van egy 3D-s alakom beállítva ferdén, döntve és a koordinátáit szeretném átvinni egy másik 3D-s alakba. Ugye a hatás kedvéért hogy úgy tűnjön hogy a két alakzat együtt van térben, időben, síkban stb. De nem műkszik. Le nullázódik. Hogy kell megoldani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.