Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) privacy99 válasza ViZion (#18548) üzenetére


privacy99
senior tag

Igaz, erre nem is gondoltam :)

(#18552) GergőBp válasza eeXaa (#18550) üzenetére


GergőBp
tag

Lehet, mert 1 hete én is csináltam, de a RAW-ba való mentést nem tudom. 3 képet gyorsan kiszámol a gép, szóval próbáld meg.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18553) *Ropi* válasza eeXaa (#18550) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rawban nem, mivel az nem írható (módosítható) formátum. Rawból exportált veszteségmentes (tif, psd) formátumokban már igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18554) eeXaa


eeXaa
addikt

ez lett belőle. ...lr ben dolgoztam meg őket darabonként először, majd a ps-ben mergeltem... igy azért egy picit kényelmetlen... :(

(#18555) qamu74


qamu74
őstag

Hi!

tud nekem valaki prezentálni egy kör alakú shadow effektet(png)?
Google-ban kerestem,de nem találtam......
THX

(#18556) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Bescanneltem egy fényképező alját, photoshop-ban hogy lehetne leméretezni akkorára a képen a fényképezőt, mint amekkora a való életben? Utána nyomtatnám.

(#18557) schawo válasza HollyBoni (#18556) üzenetére


schawo
titán

Ha a dpi-t nem állítod el, akkor a mérete pont passzolni fog nyomtatás után.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18558) BonFire válasza schawo (#18557) üzenetére


BonFire
veterán

Persze! Passzolni fog, csak nem mindegy, hogy mire! :C Ha például 1200 dpi-vel szkenneli be, azt ki lehet nyomtatni egy ház homlokzatára is.

Illetőleg mihez képest lehet elállítani a dpi-t?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18559) schawo válasza BonFire (#18558) üzenetére


schawo
titán

Oké, hogyha azonos dpi-vel nyomtatod ki :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18560) GergőBp


GergőBp
tag

Nincs kérdés, nincs válasz.. szimpla tényekkel jövök. Sajnos a "fészen" egyre elterjedtebbek ezek a rohadt képek. Hirtelen felindulásból készítettem egyet. Próbáltam aktuális lenni :C

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18561) ViZion válasza GergőBp (#18560) üzenetére


ViZion
félisten

Ezekről csak ennyit:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18562) schawo válasza ViZion (#18561) üzenetére


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18565) Dluinet


Dluinet
nagyúr

miről maradtam le?
18563-18564

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18566) ViZion válasza Dluinet (#18565) üzenetére


ViZion
félisten

Gondolom megint regelt a szokásos barátunk, aki a moszatnyi agyával (elnézést kérek az okos moszatoktól!) ismét valami okosságot írt ide... :U
Vagy tudja vki konkrétan?

BonFire: ahamm... ezek szerint az elkövető egy moderátor! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18567) BonFire válasza ViZion (#18566) üzenetére


BonFire
veterán

Gyors lehetett a modi, mert nekem telón push jön az értesítő, és rögtön nézem is, mégsem láttam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18568) Met válasza ViZion (#18566) üzenetére


Met
nagyúr

Sok sikert kívánt nekünk hogy jövőre is orális kapcsolatba kerüljünk férfi nemi szervekkel.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18569) *Ropi* válasza BonFire (#18567) üzenetére


*Ropi*
félisten

Villámgyors modi: Flash Gordon, ha még emlékszünk rá. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18570) trisztan94 válasza *Ropi* (#18569) üzenetére


trisztan94
őstag

Zenei aláfestés

https://heureka-kreativ.hu

(#18571) BonFire válasza Met (#18568) üzenetére


BonFire
veterán

Sose értettem az ilyet, hogy miért kell ez? Én olyan vagyok, hogy leperegnek rólam a legvaskosabb sértések, mert tudom, hogy ezt a frusztrált ember mondja végső kínjában, de nem tud megsérteni vele. Akár anyázhat is, sem én nem veszem magamra, és anyám is csak szemberöhögné.

Egyszer egy ilyen okos nekiállt provokálni szemtől szemben, és elmondta, hogy te egy ... ... ... ember vagy. Mondom neki: Mondjad csak tovább! Van még? Erre folytatja, ha lehet még trágárabbul és ocsmányabbul. Én meg rezzenéstelen faarccal: Igen. Van még valami egyéb? Végül kifogyott a sértésekből. Párszor figyelmeztettem, hogy fölöslegesen ismétel meg dolgokat, már elmondta egyszer, és tudomásul is vettem. Nem tetszett neki a képem, pedig nem sértettem meg. Verekedni nem akart, csak verbálisan volt agresszív.

Fórumon mégis mi értelme van ennek? Egy vadidegen miért gondolja, hogy bármivel is meg tud bántani? Nem mondom, az értetlenség meg az analfabétaság fel tud bosszantani, de más nemigen. Így csak kivágatja magát. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18572) *Ropi* válasza trisztan94 (#18570) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azaz! :K

(#18571) BonFire: Más konditerembe vagy futni jár edzésként, ő a PH!-ra regisztrálgat vissza... :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18573) CoolMan válasza ViZion (#18566) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"ahamm... ezek szerint az elkövető egy moderátor! " :DDD

:P

(#18574) privacy99 válasza BonFire (#18567) üzenetére


privacy99
senior tag

Én szóltam egy moderátornak gyorsan, mert gondoltam elég, ha én láttam monitornyi méretű betűkkel azt a szöveget.. :)

CoolMan81 - Köszönjük még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#18575) ViZion válasza CoolMan (#18573) üzenetére


ViZion
félisten

Amikor játszottunk, akkor is gyanús voltál! :P Most kiderült, h kettős életet élsz. :DDD

Köszönjük! :R Boldog karácsonyt így előre is!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18576) CoolMan válasza ViZion (#18575) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Boldog karácsonyt!

privacy99: :R

(#18577) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Szeretnék készíteni valami kreatív profilképet facebookra photoshop használatával...
valami 5leteket szeretnék kérni...a photoshopban nem vagyok túl profi de úgy alapszinten boldogulok vele,ja és pasi vagyok,úgyhogy ennek tudatában várom az ötleteket.

(#18578) #40935168 válasza Mr. Erikszon (#18577) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#18579) ViZion válasza Mr. Erikszon (#18577) üzenetére


ViZion
félisten

Creative FB cover volt már? Gugli kb. kismillió találatot ad, fél nap mire átlapozod...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18580) Mr. Erikszon válasza ViZion (#18579) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszi fiúk de nem ilyesmire gondoltam én nem a cove-rt akarom egyesíteni a profilképemmel én valami absztrakt profilképet szeretnék készíteni...

(#18581) ViZion válasza Mr. Erikszon (#18580) üzenetére


ViZion
félisten

Ebből adódóan sztem ezt Neked kell megoldanod. Ha van elképzelés, a kivitelezéshez adhatunk ötleteket, de hogy mifélét akarsz, milyen vagy, azt nem tudjuk megálmodni helyetted.

Esetleg innen válogass.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18582) #40935168 válasza Mr. Erikszon (#18580) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tessék a második találat. Sztem elég absztrakt.

(#18583) Dluinet válasza ViZion (#18581) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már óvodás koromban elbűvölt Mondrian stílusában készített falvédő/faliszönyeg

kedvem is támadt hozzá

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18584) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

[link]
Valami ilyesmi is király lenne...csak a problematisztika az hogy a jelenlegi tudásommal eztetet nem tudom összekombózni. :(
Nagyon tetszik az a színátmenetes háttér.
Jó minőségű fujifilm fényképező a rendelkezésemre áll...:)

(#18585) Dluinet válasza Mr. Erikszon (#18584) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez realisztikus festészet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18586) ViZion válasza Mr. Erikszon (#18584) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez kérem inkább "pin up", (retro esetleg?) nem absztrakt.

Pin up PS tutorial kell neked. Meg egy jó fotó. Szépen kijelölgeted, kivágod. A képet retusálod, erősen. Utána mehet rá pár színkorrekciós réteg, vagy duotone-val is kísérletezhetsz. De tutorialt keress, az részletesebb.

Dluinet: beragadt az OFF gomb? ;] Ez mind ON volt, sose leszel jómunkás így! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18587) #40935168 válasza Mr. Erikszon (#18584) üzenetére


#40935168
törölt tag

1. Nemzeti dohánybolt
2. Háttér
3. Katt
4. szépia effekt, rá esetleg 1-2 hülye szín
5. pasztell/comic egyéb effekt
6. zajszűrés csutkán
7. örül.
;] :))

(#18588) #40935168 válasza ViZion (#18586) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy kiborítóan izgi volt ez a divat régen egy jó nőn, atyaég... és most mi van, platformcsuka, lapos fenék, buta arc, csücsörítés, broáf..

(#18589) Mr. Erikszon válasza #40935168 (#18587) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

:)) Ezen besírtam :DDD

(#18586) ViZion : Köszönöm möster :) Elkészítem a képet aztán kövi héten megkezdem a munkát...majd még jelentkezem kérdésekkel valószínűleg.Még felhívok egy két havert aki kicsit otthonosan mozog ps-ben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18590) *Ropi* válasza #40935168 (#18588) üzenetére


*Ropi*
félisten

A '20-as évek nagyon bejön: szerveznünk kellene rá valamit (majd odaát megbeszéljük). :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18591) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

...bár tartok tőle hogy baromi nehéz és sok munka lesz benne.
Remélem a faszabuckon azért sok lájkot fogok kapni,hogy érezzem a munkám kifizetődik. :DDD

(#18592) #40935168 válasza *Ropi* (#18590) üzenetére


#40935168
törölt tag

Aaaaa nekem is, megbeszéltük ;] Csapassuk :)) Canonnal vagy Nikonnal fotózunk ? :U

(#18593) Mr. Erikszon válasza ViZion (#18586) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Az a baj,hogy a pin up az csajoknak van és ha megpaprikáznám magamat ilyen effektekel buzirudinak fogok tűni.Nekem valami ,,darkosabb'' effektek kellenek de a youtubon nem találok ilyen jellegű tutorialt.

(#18594) ViZion válasza Mr. Erikszon (#18593) üzenetére


ViZion
félisten

uhh, ehh... :U
Annyi fantáziád legyen má', hogy más színeket használsz!
A túlretusált, erősen zajmentesített kép, már szinte képregény/rajz szerű stílus az egyezik. Magadnak ne csinálj vörös ajkakat és ne fehér-c.sárga-rózsaszín, hanem fekete-barna színekkel játszadozz.

Goth legyél: feket, van tutorial, menő. Esetleg Cthulhu-stílus? Legalább lesz egy jó pontod, amikor eljön lakmározni a lelkedből! ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18595) Mr. Erikszon válasza ViZion (#18594) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Cthulhu-stílus?Kösz de nem akarok polip-embör lenni. :N

(#18596) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors segítség kéne:

Hogyan lehet egy képet úgy megcsinálni, hogy úgymond beleolvadjanak a háttérbe, tehát a szélek elhalványodjanak.

(#18597) ViZion válasza Vasinger! (#18596) üzenetére


ViZion
félisten

Blur tool nevű ecsettel (eszköztáron bal oldalt a vízcsepp-szerű) végigtörlöd ahol elmosást akarsz. Megkérdőjelezhető végeredmény, de gyors.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18598) Vasinger! válasza ViZion (#18597) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a helyzet, hogy van egy háttér, arra akarok 2 képet rárakni úgy, hogy kicsit beleolvadjanak a háttérbe. Amikor berakom a két képet, akkor ügye 2 külön layerként kezeli, azt meg nem tudom blurozni sehogy se.

Igazából valami ilyen kéne: katt, csak a csíkozás helyett elhalványulás kéne.

(#18599) privacy99 válasza Vasinger! (#18598) üzenetére


privacy99
senior tag

A halványítani kívánt képet kijelölöd és adsz rá egy maszkot, majd a maszkon maradva gaussian blur.

[ Szerkesztve ]

(#18600) ViZion válasza Vasinger! (#18598) üzenetére


ViZion
félisten

b verzió:
A képed alá készítesz egy oválist, vagy amit akarsz, fehérrel kitöltöd. Ezen gaussian blur, a kívánt értékkel. Majd a két réteg között alt-klikk, vágómaszk. Utána a maszk méretét, az elmosást lehet torzítani. Ilyesmi a rétegmaszkos is, ha szétkapcsolod a linket, utána a maszkot lehet variálni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.