Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) BonFire válasza Eflek (#18248) üzenetére


BonFire
veterán

Most te vagy gyengeelméjű, vagy minket nézel annak? :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18252) ViZion válasza BonFire (#18251) üzenetére


ViZion
félisten

Ne légy durva kérlek. Volt egy ötlete, mi megvalósítottuk. Lépj tovább. Nehogy ilyen apróságon kapj agyvérzést. :DDD Lehet, h szerelmes pl. és a szerelem mocsara húzza le. Esetleg a Gyűrűk ura mocsaras része hagyott ilyen nyomot benne... ezt nem tudtam, ezért Gollam lemaradt, csak a polaroid hullik alá, mint falevél... :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18253) Korcsii válasza ViZion (#18252) üzenetére


Korcsii
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#18254) Fandango válasza Korcsii (#18253) üzenetére


Fandango
veterán

Micsoda igazsag! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18255) Eflek válasza BonFire (#18251) üzenetére


Eflek
tag

Nem XD

Kajak kéne ilyen kép.
Amúgy ti ketten, akik küldtétek a képet, nem vagy vagytok normálisak :DDD

Na mindegy, majd akkor megkérek valaki mást

(#18256) BonFire válasza Eflek (#18255) üzenetére


BonFire
veterán

Látom, nem jött át az üzenet! :((( Akkor próbálkozz csak bátran!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18257) Eflek válasza BonFire (#18256) üzenetére


Eflek
tag

Nem értem

(#18258) Kobe válasza Eflek (#18257) üzenetére


Kobe
veterán

A kep amit linkeltel egy hasznalhatatlan szar (elnezest a nyers fogalmazasert), eppen ezert elo ember nem fogja tudni meg photoshoppal sem megpimpelni neked.

(#18259) BonFire válasza Eflek (#18257) üzenetére


BonFire
veterán

MERT BUNKÓ VAGY!!! :W :W :W

Otthon is így kérsz szívességet, wazze?!! Nesztek, itt egy */@… csináljátok meg! Nem talán inkább így:

„Sziasztok! Van egy *** problémám. Ezt szeretném. Lehetne-e róla szó? Mennyibe kerül egy ilyen munka?” stb.

Érted már?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18260) ViZion válasza BonFire (#18259) üzenetére


ViZion
félisten

'ajnye! Hát nem megmondtam, h ne légy durva? :(
Szerintem megoldottuk a feladatot, haladni kell tovább, kész. :DDD ...amúgy az enyémen nem is néz ki sz@rul a kép, nem? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18261) BonFire válasza ViZion (#18260) üzenetére


BonFire
veterán

Láthatod, hogy előbb megpróbáltam virágnyelven körülírni, de hát nem érti a lelkem, mi a baj vele! Ilyenkor nevén kell nevezni, ezt talán megérti.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18262) Met válasza ViZion (#18260) üzenetére


Met
nagyúr

Miért, az én képem xar? :U
Jóvan :(( én nem felejtek
:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18263) ViZion válasza Met (#18262) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, de a tiéden pixeles még a srác. Az enyémen nem. "kiretusáltam". kb. 30×30 px méretben teljesen használható a kép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18264) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni PSD-ben szeretnék egy címert animálni úgy, hogy az a függőleges tengelye körül forogjon!

Ez hogyan oldható meg?
Köszönöm! :R

(#18265) ViZion válasza huliganboy (#18264) üzenetére


ViZion
félisten

...én meg szeretnék Word-ben filmet konvertálni. :U PS nem erre való. Vagy megcsinálod a nézeteket képenként (amihez sok kitartást kívánok), vagy egy erre alkalmas 3D progit keresel (Blender, Maya, etc...)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18266) huliganboy válasza ViZion (#18265) üzenetére


huliganboy
addikt

Aham értem, csak azért gondoltam erre mivel sok tutorial van ami betűket forgat.....

Azért köszönöm!!

(#18267) Eflek válasza BonFire (#18259) üzenetére


Eflek
tag

Bocs akkor, nem akartam bunkó lenni :(

Csak szerettem volna mocsárban elsüllyedős képet. :O

(#18268) BonFire válasza huliganboy (#18266) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet animált GIF-et csinálni képkockánként. Erre van sok leírás, de a művelet a következő:

A címert Free Transformmal függőlegesen össze kell nyomi. Minden képkockán egy kicsit jobban. Természetesen mindegyik külön rétegen, egy-egy réteg lesz egy-egy képkocka. Ha már csak egy függőleges vonal maradt, akkor utána szétfele kell nyújtani, de ez már az elkészített képkockák ismétlésével és visszafelé forgatásával megoldható.

Türelemjáték, készülj fel rá. Vagy telepítesz egy Adobe Flasht-t, abba behúzod a képet, megadod a kiinduló pozíciót, meg a végpozíciót, és az összes köztes fázist kiszámolja neked a Flash (kulcskocka alapú animáció).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18269) GergőBp válasza Kobe (#18258) üzenetére


GergőBp
tag

De hisz a Photoshop mindenre jó. Ott szarból várat lehet építeni. Biztos nem értetek hozzá! :C :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18270) GergőBp


GergőBp
tag

Elkezdtem szórakozni a fantázia montázs képekkel. Első, szóval kritikát nem kérek. 1-2 dolog bántja a szemet, de gondoltam így is megosztom veletek.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18271) OhAi27 válasza GergőBp (#18270) üzenetére


OhAi27
tag

egyreszt a kepbol nem lehet latni semmit, masreszt a topic 'nagy oregei' nem gyozik hangsulyozni, hogy van erre kulon topic: ITT

(#18272) huliganboy válasza BonFire (#18268) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi

Kipróbálom! :R

(#18273) jhos910 válasza GergőBp (#18270) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sztem inkább itt foglalkozunk ezekkel. Itt szoktunk digitális vagy hagyományos festményekkel foglalkozni.

(#18274) Armagedown


Armagedown
őstag

Hogy lehet valami ilyesmit összehozni ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18275) Andrew31 válasza Armagedown (#18274) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, egy ilyet nem nehéz, de ha azt szeretnéd, hogy ne váljon így le (eltérő megvilágítás, élesség, stb.), az már nehezebb.

Legegyszerűbb: Kell 2 kép, egymásra helyezed és törölgetsz vagy maszkolgatsz, átméretezel, stb.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18276) pufancska válasza Armagedown (#18274) üzenetére


pufancska
tag

tessék jó szórakozást itt kezdődik

[ Szerkesztve ]

(#18277) ViZion válasza Armagedown (#18274) üzenetére


ViZion
félisten

Elég nehéz, mert az oroszlán még párzás előtt megeszi többnyire a tengerimalacot... :U Szal. kell kb. 80-250 db tengerimalac lány, és egy fiú oroszlán... a többit nem írom le, mert kimoderálják... ;]

De amúgy jah. Kell két jó állású, jól megvilágított kép. Marha nagy. Utána sok vágás, maszkolás, szőrözés, korrekciós rétegekkel festés. Magam annó kígyóbőrt csináltam, az is jó móka. Szőröseket körbevagdosni elég macera. Jah, a nagyobb képhez igazítsd a cuccot, a végén kicsinyítsed: flatten layers, resize, save as...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18278) Met válasza ViZion (#18277) üzenetére


Met
nagyúr

De lehet egy lány oroszlán, azt bele kell állítani egy gödörbe hogy felérje a tengerimalac fiú :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18279) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretném magamnak csinálni 1 design-os kis logót, amit beszúrnék E-mail aláírásként és esetleg önéletrajzba is, segítenétek nekem? Csináltam pár verziót egy hírtelen ötletből, bár kicsit úgy érzem, hogy pórias/sznassz... Én általában a minimalista stílust szeretem. Elmondanátok a véleményeteket az alábbi verziókról, hogy melyik tetszik (ha tetszik) és hogy melyik verzióból mik a legjobb elemek? Persze, ha teljesen ízléstelen akkor azt is elfogadom, netán más jellegű tippeket is szívesen fogadok :) :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18280) #40935168 válasza TheProb (#18279) üzenetére


#40935168
törölt tag

Felső kettő nem, az olyan Tisza cipős..

(#18281) ViZion válasza TheProb (#18279) üzenetére


ViZion
félisten

Színátmenet rizikó, néhol elég sz@rul jelenik meg. Inkább az egyszerű, határozott vonalakat javasolnám logóba. De ez tipográfia, inkább BonFire-t várd meg.
Valami utalás kellene esetleg, h mivel foglalkozol, vagy ez csak aláírás helyett lenne? Annak meg nem érzem szükségét, inkább felvágásnak hat (nem akarlak megbántani vele, általánosságban véve, de ide sorolom pl. az aláírás bélyegzőt is, nekem is kellett, mert előírás: közben naponta 5× kellett leírni, az meg menne azért, szal. felesleges "arcoskodás" szvsz) a cél nélküli PS-olás, nem? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18282) TheProb válasza ViZion (#18281) üzenetére


TheProb
veterán

Én nem így fogom fel, szerintem ha van benne 1 igényes logó szerűség akkor az nem negatívum. Pl. ha önéletrajzot nézem szerintem az pozitív véleményt alkot, hogy a pályázó igényes. Egyébként úgy akarom, hogy az önéletrajz tetején szerepel ugye a név, simán kiírva betűkkel. annak a helyére tenném ezt, bár most belegondolva amiket elöbb mutattam képeket azokat nem tenném be oda, az tényleg csak max logónak lenne jó, viszont amit most csináltam kép szerintem már kultúrást, letisztultabb és főként passzolna is a név helyére. Mit gondoltok? Amúgy jelenleg az önéletrajz végén egy kézzel írott aláírás van.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18283) jhos910 válasza TheProb (#18282) üzenetére


jhos910
aktív tag

Jelenleg ez még nem logó amit csináltál.

Az erre való topikban kivesézhetjük, hogy miért is nem jó.
De addig is egy rövid cikk a logóról.

(#18284) TheProb válasza jhos910 (#18283) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, nem a logó volt a konkrét dolog amit akartam, csak ez a szó jutott először eszembe, de köszönöm a felvilágosítást :)

átmegyek akkor a grafikai topicba

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18285) ViZion válasza TheProb (#18282) üzenetére


ViZion
félisten

NAh, ezt felejtsd el. Kivéve, ha stylistnak jelentkezel, vagy a hmmm.... felvonulás szervezői közé ;]

Profi nem ettől lesz az önéletrajzod, de az egy másik téma. Akkor inkább a scannel-t és jól rátett aláírás lentre, mint ez. Szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18286) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hali.
Hogy tudok csoportos képátméretezést végezni úgy, hogy ne nyújtsa a képet hanem vágja le a részeket pl : 1920x1080-as képből legyen 1680x1050-es kép. Vagyis vágja le a részeket ne nyújtsa/tömörítse. THX!

(#18287) zetecR válasza BIZ0906 (#18286) üzenetére


zetecR
addikt

Szerintem IrfanView-val... :)

(#18288) BIZ0906 válasza zetecR (#18287) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

A csoprtos átméretezés megy csak az a baj, hogy nem levágja hanem nyújtja vagy össze nyomja.

(#18289) pikszel válasza BIZ0906 (#18288) üzenetére


pikszel
őstag

Ne az átméretezést használd, hanem a Change canvas size (Shift+v) opciót, azon belül pedig a második metódust.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18290) BIZ0906 válasza pikszel (#18289) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Sikerült! THX :D

(#18291) zetecR válasza BIZ0906 (#18288) üzenetére


zetecR
addikt

IV-ban pedig croppolni kell.

(#18292) trisztan94


trisztan94
őstag

Mennyi munkaóra lehet ezekben? Nagyon durvák! :Y

https://heureka-kreativ.hu

(#18293) Andrew31 válasza trisztan94 (#18292) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nem rossz, nem rossz! :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18294) De Bill


De Bill
csendes tag

Hali!

Milyen progival lehet megnézni egy képen, hogy soppolt?

(#18295) BonFire válasza De Bill (#18294) üzenetére


BonFire
veterán

Valamilyen webes online alkalmazást láttam régebben, nem offline szoftvert, de a shoppolt képet is lehet hamisítani, jobb, ha tudsz róla. Néhány próbálkozással el lehet találni a JPEG tömörítést pontosan, no és persze a kép és színzajt is lehet textúraként másolni, vagy a nyersanyagot full megmanipulálni (szűrni és utólag zajosítani), így már viszont nem lehet látni az összehasonlító képen az eltérést.

Csodák nincsenek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18296) GergőBp


GergőBp
tag

Raszterizálsz, mégsem vagy esetleg raszterizálsz?

Ezt dobta most a gép program. Kicsit elmosolyodtam rajta :)

[link]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18297) privacy99 válasza GergőBp (#18296) üzenetére


privacy99
senior tag

Jajj de fura így magyarul :D Egyébként tetszik amit csinálsz. :K

(#18298) GergőBp válasza privacy99 (#18297) üzenetére


GergőBp
tag

FF lesz a vége. Már csináltam egy átalakítást és úgy sokkal mutatósabb. Nekem semmi bajom nincs a magyarral. Sajnos az angolom kritikán aluli. Tutorialokat megértem, mert addig szenvedek, míg rá nem jövök a helyes megoldásra. Néha tényleg nehéz megtalálni, de nekem sajnos ezt dobta a gép.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18300) jhos910 válasza #40115456 (#18299) üzenetére


jhos910
aktív tag

Hmmm, ugye azt szeretnéd megkérdezni, hogy ez milyen betűvel van írva? Másik topikba tedd fel a kérdésed.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.