Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) BonFire válasza Ceko (#18399) üzenetére


BonFire
veterán

Nem sok szépet lehet kihozni, mivel a kutyának vannak fehér szőrei is, indokolt lenne egy zöld vagy kék háttér.

Ez színmaszkolással lett kiszedve. Nem szép, de háttér függvényében lehet belőle valamit kihozni, és csalni itt-ott, ha esetleg kisebb méretűre lesz kicsinyítve. Akkor még lehet finomítani rajta.

Ezzel a módszerrel hoztam létre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18402) *Ropi* válasza Ceko (#18399) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha neki nem megy, akkor keressetek meg PÜ-ben: vannak kék és zöld chromakey háttereim is! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18403) zetecR válasza BonFire (#18401) üzenetére


zetecR
addikt

:R

(#18404) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

A psd kitejesztés vektor alapú? Ha nem, akkor egy így készült grafikát le lehet menteni vektor alapura, hogy pl. ruhára való szitázáshoz használható legyen? ha igen, hogyan?

F.K.T.

(#18405) pikszel válasza psg5 (#18404) üzenetére


pikszel
őstag

A psd egy natív Photoshop állomány. Ha van benne vektoros grafika (mert lehet), akkor működhet a dolog, egyébként nem létezik ilyen megoldás. De a szitázáshoz nem kötelező a vektoros állomány.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18406) psg5 válasza pikszel (#18405) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
A vektoros grafika mit jelent?

F.K.T.

(#18407) pikszel válasza psg5 (#18406) üzenetére


pikszel
őstag

Erre tessék.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18408) psg5 válasza pikszel (#18407) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm! :R

F.K.T.

(#18409) Ceko válasza BonFire (#18401) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :R Úgy néz ki,hogy készülnek új képek és akkor ezekkel nem kell szenvednem. :C

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#18410) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan tudnám a legegyszerűbben fényképek felbontását felére csökkenteni?Van valami script erre?

(#18411) #74459392 válasza ToBeY (#18410) üzenetére


#74459392
törölt tag

Én úgy szoktam, hogy csinálok egy action-t a kívánt paraméterekkel, utána pedig image prcessben ráhúzod egyszerre akár az összes képedre.

(#18412) FW190ace


FW190ace
csendes tag

Hali!
Bocsánat ha van megoldás a problémámra az első hsz-ek körül, de most nincs időm olvasgatni.
Az lenne a problémám, hogy a psd fájljaim tartalmaznak közel 100-110 réteget háttér nélkül és mindet ki szeretném exportálni külön fájlokba azonos háttérrel. Ez sikerült is a beépített script segítségével, de a hátterek nem változtak, maradtak ugyanolyan üresek. Valamint az is jó lenne ha a script nem sorszámozná az exportált fájlokat, hanem maradna a fájlnév az ami a réteg neve, de ez már lényegtelen.

PS: Adobe Photoshop CS6
kimenet formátuma: .jpg, 400x300

(#18413) BonFire válasza FW190ace (#18412) üzenetére


BonFire
veterán

Írsz hozzá saját szkriptet. Ilyen nincs a Photoshopban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18414) FW190ace válasza BonFire (#18413) üzenetére


FW190ace
csendes tag

Eesetleg van valakinek valami script készítés tutorialja? Nem igazán vagyok otthon ebben a témában, vagy valami link esetleg?
Köszönöm!

(#18415) BonFire válasza FW190ace (#18414) üzenetére


BonFire
veterán

Kérdésedből úgy veszem ki, nem az Adobe Photoshop szoftverfejlesztői között dolgozol. Mivel a Ps nem nyílt, így nem fogsz hozzá programot írni, a meglévőből kell dolgoznod. Ott vannak az Action-ök. Azokkal meg lehet csinálni, de időrabló feladat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18416) FW190ace válasza BonFire (#18415) üzenetére


FW190ace
csendes tag

hát igen :D inkább a hangherélőkben vagyok otthon, képheréléssel csak most kezdtem foglalkozni...
Am melyik a gyorsabb az eksönözés, vagy ha minden egyes réteget elkezdek beszínezgetni?

(#18417) BonFire válasza FW190ace (#18416) üzenetére


BonFire
veterán

Nyilván nem tudsz olyan tempóban dolgozni, mint a számítógép, tehát action. De az action elkészítése nem lesz könnyű feladat, az sokáig eltarthat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18418) FW190ace válasza BonFire (#18417) üzenetére


FW190ace
csendes tag

Értem! Köszönöm szépen a segítséget!

Arra van megoldás, hogy a layer export script ne sorszámozzon hanem csak a layer nevét hagyja meg?

(#18419) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy simerősömnek van pár képe ...
kisfilmből vannak scan-nelve

mit lehet tenni h ne legyen annyira zajos?

despeckle?
és hogy élesebb?
smart sharpen?

vagy mikkel lehetne még próbálkozni?

eddig 305 dpi -ben scannelte be ... próbáltam modani neki, hogy scannelje be be 1200-ban vagy 2400-ban ... vagy az sem segítene? nem lenne jobb "alapanyag" megműteni pár filterrel, majd visszakicsinyíteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18420) *Ropi* válasza rii (#18419) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már bocsánat, de ez nálam kukát érdemel csak: defókuszos, amiből következően életlen és részlettelen. Ebből semmilyen varázslással nem csinálsz vállalható minőséget még akkor sem, ha gumibogyószörpben hívod elő... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18421) rii válasza *Ropi* (#18420) üzenetére


rii
nagyúr

ja a fókusz nem ezen a bácsin van .-)
csak itt jön elő keginkább a "zaj"

de ez valami leica, kisfilm-ből scannelt kép

tökéletes kép sosem lesz pesze szanaszéjjel kiégetett bedült de van hangulata .... :D

csak ki akarja nyomtatni ... A3-asra ... jelenleg 30x20 cm 305 dpi-ben ... szóval ezt még nagyítani kellene ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18422) jhos910 válasza rii (#18419) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem ha reprodukáljátok jobban jártok. Ha kell, leszek én a modell. :DDD

(#18423) BonFire válasza rii (#18419) üzenetére


BonFire
veterán

Gauss blur, aztán kábé ennyi. Nem érdemes ilyen nagy felbontásban szkennelni, ahol már maga a film szemcsézete látszik. Sharpen semmiképp, hiszen az csak felerősíti a kontrasztot a széleken. Tehát attól még zajosabb lesz. Persze a kép sem lesz éles soha. Talán majd csak a 2029-es Adobe Photoshop Creative Globus AnvilSmith Extended X20 Próval. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18424) Dluinet válasza rii (#18419) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Topaz DeNoise 5 jpeg-strong

ne kerüljön a film alá porszem, mert newton görbék alakulnak ki a képen, mint amilyent linkeltél is

300dpi-be szkenneljen
ha valami dobszkennerje vagy profi ipari gépe van, akkor mehet a 600dpi is

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18425) #40935168 válasza Dluinet (#18424) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt bárki megcsinálja, én is eljátszottam a képpel, de csak a feladat egyik fele. A másik az élesítés.
B*hatod. Mint a Blöff-ben a nyúl: élesben, hátulról.

(#18426) Dluinet válasza #40935168 (#18425) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van egy tökéletes élesítési technikám
éles kép:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18427) rii


rii
nagyúr

(#18423) BonFire: a sharpent valami-bármi blur után gondoltam volna csak .-) semmiképpen csak magában, hogy "azért a látható zaj"-ból "hangyák-a-hóban" legyen .-)

(#18424) Dluinet: köszi .-), megnézem.

nagyon köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18428) rii válasza Dluinet (#18426) üzenetére


rii
nagyúr

the best :D

munkám során rengetegszer külden sz.r képet, és akkor én is az image size-t használom élesítésre :D

persze az ügyfél is megtalálta ezt, ... ezért amikor mondjuk, hogy kicsi a kép, semmi gond, egy nap múlva megkapjuk 10X akkorában - persze szar minőségben, csak ahogy kezdek lefele lépdelni, és nézni, hogy hol lész éles ... jéééé ... pont az eredeti kicsi képhez jutok .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18429) BonFire válasza rii (#18428) üzenetére


BonFire
veterán

És Paintben méretezi át, a szélén rajtahagyja az artboardot, és 20-as JPEG-be tömöríti, hogy tele van artifacttal. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18430) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

CS6-ban van lehetőség egyszerre több kép szerkesztésére? Van úgy hogy mondjuk egy teljes albumot kellene egyszerre átméreteznem, de még mellette mondjuk Auto Color+Auto Contrastot rátolnom. Pl dokumentumoknál nincs szükség egyedi szerkesztésre és javításra, csak a fenti gyors műveletek bőven megteszik. Van ilyen lehetőség benne?

(#18431) ViZion válasza Chosen (#18430) üzenetére


ViZion
félisten

Action-t keresed. Első hsz-ben és BonFire blogján szájbarágós leírás van hozzá.
Másik: Photoscape nevű progi, ami tudja ezeket, egyszerű, ingyenes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18432) rii


rii
nagyúr

posternyomtató programot nem tud valaki?

30x20-as képet kell felhúzni és 360x240-be kinyomni, A3-as lapokon

ezt próbáltuk, de az 5. lépésnél, hogy Create PDF, elszáll. ))-.
az adobe acrobat meg hibázott a 70 db A3-as lapok némelyikén, így az egész kuka .... sajnos nincs időm péntekig hogy most össze legyen rakva a 3.6 m x 2.4 m-es plakát, és megnézzük hogy melyik az a 10 lap amit elrontott, és pótoljuk. Ráadádsul így egybe a spool file 28 giga volt, és 3 órán át készült, a nyomtatás pedig 2 órát vett igénybe még ... ez 5 óra, de 70 db A3-as 10-20 perc se kéne hogy legyen ....

olyan lenne jó, ami a TIFből A3-as oldalakat csinál (mint a fentebb linkelt program), így ki lehetne őket egyesével nyomtatni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18433) jhos910 válasza rii (#18432) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ez lesz a te haverod: Rasterbator.

(#18434) Chosen válasza ViZion (#18431) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, átméretezésre meg is találtam a vidit, viszont bénázás 2.0, a csoportos auto contrast/colorhoz nem találtam leírást. :(

(#18435) ViZion válasza Chosen (#18434) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyan úgy az actionoknál.
Megnyitsz egy képet, elindítod az action rögzítést, megcsinálod amit akarsz, action megállít, majd -ha benne volt a contrast is, akkor azt is megcsinálja mindegyiken.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18436) general


general
addikt

hali!

hogyan tudom a Bruh méretét billenytyűvel növelni gyorsan? egérgörgőre nem lehet rátenni valahogy, kombóval? az angol billentyűkiosztáson tudom (left-right bracket), de hát a magyaron ilyen nincs... :( és nem találom.

(#18437) ViZion válasza general (#18436) üzenetére


ViZion
félisten

Átkapcsolod angolra a bill-t, vagy adsz neki új bill kombót az edit/shortcuts-ban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18438) G.F. válasza general (#18436) üzenetére


G.F.
aktív tag

http://blogs.adobe.com/jkost/2012/07/changing-the-brush-size-and-hardness-in-photoshop-cs6.html

-gf-

(#18439) BonFire válasza general (#18436) üzenetére


BonFire
veterán

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18444) Ceko válasza general (#18436) üzenetére


Ceko
senior tag

Nekem ebben a videóban található méret és keménység állítás a leggyorsabb.

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#18449) general


general
addikt

köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#18450) general válasza Ceko (#18444) üzenetére


general
addikt

nekem ez sajna nem működik (CS6) tehát Ctrl+Alt +bal klikk... teljesen mást csinál. nem az ecsetet változtatja! (PC-n) igaz, ő Mac-et említ, de Ctrl-t mond, nem Option-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.