Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) BonFire válasza spiky03 (#19299) üzenetére


BonFire
veterán

Hagggyad má a rákba azt a Feathert!!! 15 évvel ezelőtt lehet, hogy ez volt a kijelölés finomítás netovábbja, manapság egy fölösleges és idejétmúlt funkció maradt. Már a 3.0-val is lehetett maszkolni, volt benne gradient, és a kettővel rombolásmentesen meg lehetett valósítani bármilyen átmenetet. Azért van, tessék használni!

Rétegmaszk és gradient eszköz. Mi is innen tanultuk, teneked is menni fog.

A törölgetés nem trendi. Egyfelől ha meggondolod magad, akkor kezdheted a munkát teljesen az elejéről. Másfelől ha nem találod el elsőre hajszálpontosan az átmenetet, akkor visszavonsz, újra kijelölsz, törölsz, majd visszavonsz, újra kijelölsz, törölsz és így tovább. Hüleség. Ha maszkot használsz, egy-két színátmenet húzással eltalálod a legjobb átmenetet, és még mindig ott a lehetőség, ha holnapután úgy döntesz, hogy mégse tetszik, elegendő csupán egy újabb vonalat húzni. Egyet. Nem százat.

Nem szól egyetlen érv sem pixelek törölgetése mellett, hacsak nem egy-egy különleges effektus részeként, amit másként nem lehet előidézni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19302) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi dologban:
Milyen eljárással tudom megoldani, hogy egy képet - pl 5x5cm-es - töbszörözzek egy 10x15 méretű képre automatikusan? Tehát a 10x15-ös méretű fehér hátterű képen az 5x5-ös legyen rajta hatszor (2 sorban 3 db).
Szeretném úgy megoldani, hogy csak ki kelljen választani azt a pl. 5x5cm-es képet és automatikusan hozzon létre a Photoshop egy új képet 10x15cm-es méretben, és arra másolja fel egymás mellé igazítva ezt az 5x5cm-es képet amennyi ráfér - jelen esetben 2 sorban 3 darab = 6 kép. Aciton vagy szkript? Valam elindulási alapot szeretnék, aztán már folytatom. Van-e ötletetek erre?
Köszsönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#19303) ViZion válasza indigo (#19302) üzenetére


ViZion
félisten

...de hát írtad, hogy action, akkor meg? Ó igen, az elsőt meg kell csinálni és felvenni, ilyenre nincs "gyári". Smart guide bekapcsolással (view->show) nem nagy kunszt. Elsőként duplikál, beigazítod a 2. sorba, majd a 2 kép egyben kijelölve duplikál, igazít, duplikál. Shift-et nyomva ha mozgatod, akkor nem mászik el oldalra az irányból. Smart guide-hoz meg odaragad, kész.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19304) neko18


neko18
senior tag

Üdv!

Valaki nem tudja véletlenül hogy PS CS5ben a Szűrő/Renderelés/Lencse fényfolt menüben hogyan lehet a képre közelíteni? Próbáltam már szinte mindent (görgők, alt+görgő) és nem akar működni, messziről pedig nehéz pontosan elhelyezni ezt az effektet :)

kdxsv

(#19305) ViZion válasza neko18 (#19304) üzenetére


ViZion
félisten

ctrl + +

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19306) neko18 válasza ViZion (#19305) üzenetére


neko18
senior tag

Azt is próbáltam, az sem megy :)

kdxsv

(#19307) ViZion válasza neko18 (#19306) üzenetére


ViZion
félisten

settingsben nincs elállítva? Filterek previ ablaka alatt is szokott lenni csúszka vagy +- jel, ezt nem tudom van-e ennél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19308) spiky03 válasza ViZion (#19300) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem akarok mester lenni. Csak meg csinálni ezt azt.
Kerestem tutorialt és ezt láttam olyannak, mint amit akarok, vagyis itt volt olyan eredmény.
Természetesen minden más megoldás is érdekel, nem akarok görcsölni, leragadni egy megoldáson.
Pl már elég sok mindent alkalmazok a kezdetekhez képest, nem csak a klónozó funkciót. :DDD
Szépen lassan igyekszem kiismerni a Ps-t amennyire tudom.
Így a borító készítésekkel, esetleg egy két kép manipulálással, persze nem tökéletesek, de igyekszem.
Legalábbis én így gondolom ezt.

És természetesen minden segítséget, tanácsot szívesen fogadok Tőletek, akik azért értik ezt a "szakmát" és van pár kép az ujjukban. ;) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19309) BonFire válasza neko18 (#19306) üzenetére


BonFire
veterán

Sajnos, ennél az effektnél nem tudod pontosabban pozicionálni. Nincs preview nagyítás. Anno a CS6 kívánságlistába beírtuk, hogy ezt is kéne fejleszteni, de úgy tűnik, nem éri meg annyira foglalkozni vele.

Én áthidaló megoldásként egy – az eredeti dokumentumnál jóval nagyobb – doksiban fekete háttérre nyomok egy flare-t, aminek tetszik az irányultsága, aztán azt húzom át a munka dokumentumba. És a nagyobb rétegméretnek hála, még utólag is tudom pozicionálni.

Felemás megoldás, de nem tudok jobbat.

Ja, és Screen-re állítani a blending módot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19310) indigo válasza ViZion (#19303) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi a választ!
Action-nel rögzítem az elvégzett műveleteket - mondtad, hogy az elsőt nincs mese fel kell venni. Annál van problémám, amikor a létrehozott 10x15cm-es képre beillesztem az 5x5cm-es képet, ugyanis a program mindig ugyanazt képet akarja beilleszteni, akárhányszor csak lefuttatotm az Action-t. Amit pedig szeretnék, annak pont az lenne az értelme, hogy mindig más 5x5cm-es képet akarok megtöbbszörözni.
Lehet én csinálok valamit rosszul.

(#19311) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Csak bejelentkezek, hogy tudjam hol van a PS topik! :D Egy fórumtárs ajánlotta, hogy mennek itt a jó story-k agyba-főbe. : )

De, hogy ON is legyen, lenne egy kérdésem.
PS CS6. Ugye ha jól emlékszem már a CS3 óta megy ez a behúzok pár képet és mindegyiket egy ablakba teszi marhaság. Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? Régen ezért raktam vissza a CS2-t. De most új gépet kaptunk a cégnél és úgy érzem ideje újítani a PS-t is.
De nagyon idegesít, hogy behúzott képeket mindig egy ablakba dobja. Ugye általában azért húzok be több képet is egyszerre, mert dolgom van velük. Mármint úgy, hogy összefüggenek. Egyikből áthúzni ezt meg azt a másikba és viszont...
Ilyenkor ugye vagy külön floatoltatom kézzel mindegyik külön ablakba, vagy a menüben -> float all in windows.
Oké, tehát nem nagy tragédia, de attól még idegesít. Ha kilehetne valahogy ezt kapcsolni, az jó lenne. Plusz azt is, hogy képek húzogatása közben állandóan rá akar cuppanni egy másik kép ablakára, ergo meló közben még arra is figyelnem kell, mert akkor meg "beágyazódik" egy másik kép ablakába új tabként...

No, berakom a topikot a kedvencek közé, mert már csak olvasással is lehetne itt szvsz tanulni új dolgokat. Az meg sosem árt.

Szerk.: Ja mégvalami. Otthon is felraktam a CS6-ot a gépre. És azt vettem észre, hogy az ablakok nagyításánál, széthúzásánál mintha "akadna" vagy legalábbis lagol sokat késik az ablak sarka az egérhez képest... meg úgy kicsit fura az egész...
Ez azért fura, mert otthon jóval komolyabb gépem van, plusz van elérhető video gyorsítás is (ami működik is szépen)... De nem jöttem rá ennek az okára.

[ Szerkesztve ]

(#19312) Dluinet válasza Dany007 (#19311) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem behúzod, hanem kijelölt képeken jobb gomb és megnyitás (vagy társítás)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19313) Dany007 válasza Dluinet (#19312) üzenetére


Dany007
veterán

Á-á. Nálam megnyitásnál ACDSee-ben nyitja meg ha meg szerkesztésre megyek akkor meg bejön a Paint. :)
Kettőt kijelölök meg már nincs társítás opció.

(#19314) Dluinet válasza Dany007 (#19313) üzenetére


Dluinet
nagyúr

win+e
cimsorba írd be: %APPDATA%\Microsoft\Windows\SendTo
húzd be a PS parancsikonját

ezután:

kijelölöd a képeket> jobb klikk > küldés> PS

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19315) ThuG4LifE válasza Dany007 (#19313) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Allitsd be, hogy PS nyissa meg a kepeket. Jelold ki amiket meg akarsz nyitni, duplakatt barmelyikre, ekkor elvileg kulon tabba nyilnak meg a PS-ben.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#19316) Dany007 válasza Dluinet (#19314) üzenetére


Dany007
veterán

Megy a dolog, de így is egy ablakon belül nyitja meg.

@ThuG4LifE:

Átállítottam az alapértelmezést, de még mindig ugyanabba húzza bele mindet...
:) Egy idő után csak megszokom...

(#19317) Dluinet válasza Dany007 (#19316) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PS-t először kapcsold át tab (teljes) nézetre, csukd be a PS-t,
Ezután már jól fogja megnyitni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19318) Dany007 válasza Dluinet (#19317) üzenetére


Dany007
veterán

Valamit nem jól csinálok. :D Mindegy, majd még próbálkozok vele.
Azért köszönöm! :R

(#19319) BonFire válasza Dany007 (#19318) üzenetére


BonFire
veterán

Ne szenvedj! ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19320) Dany007 válasza BonFire (#19319) üzenetére


Dany007
veterán

Ááááh! :D
Te most csak miattam csináltál egy videót!? :D Teljesen megvagyok hatva! :B

De épp az a problémám amit bemutattál! :D Eddig én is eljutottam. Ezzel nincs gond. A gond az, amit a videóban is látni, hogy:

1. meg kell fogni az ablakot és kihúzni a dokkból
2. ha behívok másik képet akkor azt is mellé dokkolja külön tabként nem pedig külön ablakként

Ez problémás, mert gyakori, hogy 3-4-5 képet húzok be egyszerre és mindegyikről kell valami. Ide-oda megy a meló velük.
Na most ha be van dokkolva, akkor nem tudok egyik képről húzogatni dolgokat a másikra, csak ha kidokkolom külön ablakba mindet. És ez idegesítő. :)

(#19321) Dany007 válasza Dany007 (#19320) üzenetére


Dany007
veterán

Mutatom képen is, elvégre vizuális típusok vagyunk. :)

Tehát nekem ez kéne. Hogy minden kép külön ablakban nyíljon meg, ahogy ott a képen is van két külön kép, két külön ablakban.
Erre van egy jó megoldás: float all in windows.
Ami jó is, ha egyszerre behívott képekről van szó. De ha már menet közben még egy képet berakok akkor már megint szívás...

(#19322) BonFire válasza Dany007 (#19321) üzenetére


BonFire
veterán

Értem én, hogy neked ez kéne, de ez nem koncepció kábé CS4 óta! Addig minden külön floating windowban volt, és sokakat ez halálra idegesített (engem is őrületbe kergetnek a lebegő ablakok). Így nem marad más hátra, mint egyesével szétszedegetni őket.

De egyébként neked miért nem jó a Window>>Arrange>>Float all in Windows opció?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19323) geckowize válasza ThuG4LifE (#19294) üzenetére


geckowize
őstag

Hogy tudom lementeni a licenszt a régi gépről? Mert elkeveredett a cégnél aztán már a 20. emberen keresem és nincs meg a telepítő. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#19324) alok válasza Dany007 (#19321) üzenetére


alok
csendes tag

Lehet erről van szó?

(#19325) Dluinet


Dluinet
nagyúr

erre én is kíváncsi vagyok, mert nálunk is van egy gép, amit fejleszteni szeretnénk, de nincs meg a licenckulcs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19326) pikszel válasza Dany007 (#19320) üzenetére


pikszel
őstag

Ha minden képed tabon van, akkor is megy a drag&drop. Fogod a layer(eke)t és ráhúzod a kívánt kép fülére (tab), egy mikronnyi várakozás után átvált a képre, majd beejted oda. A layers palettáról viszont ugyanígy nem megy a dolog.

Egyébként pedig: preferences > open documents as tab > innen vedd ki a pipát és örülj. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19327) Dany007 válasza pikszel (#19326) üzenetére


Dany007
veterán

Áááá! Ez az! :D
Köszönöm! :R

@BonFire:

Szerintem megszokás. Nem tudom. Nagyon zavaró volt nekem. Anno CS3-ról ezért váltottam vissza 2-esre. Vagy azt még talán 9-esnek hívták.

@alok:

Igen ez volt az! Köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#19328) alok válasza Dany007 (#19327) üzenetére


alok
csendes tag

Szívesen, egyébként a tabos megoldástól én is agyfaxt kapok ;)

(#19329) pikszel válasza alok (#19328) üzenetére


pikszel
őstag

Azért vannak helyzetek, amikor nagyon is hasznos tud lenni, de a legjobb, hogy van alternatíva.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19330) geckowize válasza geckowize (#19323) üzenetére


geckowize
őstag

Erre valaki? Próbáltam LicenseCrawler-rel, de abban elég sok serialt felsorol és nem tudni melyik a PS-é.

(#19331) geckowize válasza geckowize (#19330) üzenetére


geckowize
őstag

Na meglett az Adobe Account és valami License infok is (6x4 = 24 számjegyű) a szoftverekhez, viszont letölteni, na azt nem lehet, és bármiféle linket találtam neten, mind megszűnt már. Csak az új verziójú sw-eket lehet leszedni trialban? :W
Most indítottam egy felderítőkommandót az elkallódott lemezek után, de senki sem tud semmit...

(#19332) ViZion válasza indigo (#19310) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, megvan a canvas, bahúzod az 5×5 képet, mittomén bal felső poz.-ba. Action felvételt itt kezdjed. Mentést se vedd actionba.

Dany007: jujj, de retró. Használd a füleket, a fülek jók. Képeket meg kopipészttel rakd a szerkesztendőbe, kész.

geckowize: jah, nekem is a CS4 a favorit, szerencsére elmentettem a telepítőt, bár CC van már, de azért visszasírom...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19333) Picturemaker válasza Dany007 (#19327) üzenetére


Picturemaker
őstag

De jó, hogy ezt megkérdezted! :R
Mióta keresem már ezt a megoldást, de ügyetlen voltam.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19334) indigo válasza ViZion (#19332) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi a hozzászólást, egyelőre te vagy az egyetlen, aki valamit is tudott írni ezzel kapcsolatban.
Mivel én teljesen automatikusan szeretném az 5x5cm-es képek többszörözését, ezért nem jó, hogy kettő Action-t futtatok le (egyiket a 10x15-ös kép létrehozására, másikat az 5x5cm-es képek többszörözésére) - mivel a két Action között nekem kell a képet beillesztenem a helyére (pl.:bal felső sarokba). Ha 1db 5x5cm-es képet kellene többszöröznöm, akkor oké, de itt több 100 képről van szó, ezért is kell automatikusan megoldanom. Legjobb lenne egy olyan Action, amely bekéri az 5x5cm-es képet (tehát egy tallózó ablak megjelenik) és automatikusan elvégzi a 10x15cm-es kép létrehozását (ez már meg van) benne a 2x3db 5x5cm-es képpel.Ha megoldottam és esetleg más is kíváncsi ilyen jellegű PS dologra, akkor megosztom.
Üdv!

(#19335) Dany007 válasza ViZion (#19332) üzenetére


Dany007
veterán

Feladat függő. Ha csak egy képpel dolgozol akkor jó. Ha többek akkor szvsz hátráltat.
Nekem általában többel kell. Főként nyomdai előkészítek, kisebb-nagyobb szerkesztések, néha egy-egy nagyobb "alkotás" stb... Általában vegyesbe szoktam Corel-t meg PS-t használni.
Nekem ez így most sokkal kényelmesebb. : )

Ma pl gondoltam csinálok valami elfogadható új névjegykártyát magamnak a 90-es évek közepén készült helyett... :U Az látható az egyik screenen amit beraktam. Persze a főnökömnek nem tetszett... Nem tetszett, hogy más a színe a vezetéknevemnek és a keresztnevemnek... mondtam hogy az design elem... Meg az se tetszett, hogy kétoldalas... Mindegy. Úgyhogy marad a régi... na az milyen retro! :D Be se merném linkelni.

@Picturemaker:

Örülök hogy nem csak nekem volt ez problémám! :D Most gyors beállítom az itthoni gépen is!

@indigo:

Szerintem is Action. Elsőre pofon egyszerűen tűnik. Adott az 5x5-ös kép. Define pattern. Aztán kész. Az meg ráfuttatja az 5x5-öst a 10x15-re. Mindezt beleírod egy Action-ba adsz neki egy bill kombit és mehet is.
Persze lehet nagyon leegyszerűsítettem.

[ Szerkesztve ]

(#19336) ViZion válasza indigo (#19334) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor sztem NE PS-el csináld. Vannak olyan progik, amikkel lehet ilyesmit, nálunk a printer progi is tudott több lapra egy képet. Azt kellene: beállítod pdf printerben a 10×15 papírméretet és a többet egy oldalra, utána print to pdf.

Dany007: jah, Corel + Ps fut itt is, feladattól függően ID és Ilu is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19337) Dany007 válasza indigo (#19334) üzenetére


Dany007
veterán

Ja már értem mit akarsz! :)
Ez is megoldható PS-ben. Legalábbis a kollega szokott ilyet csinálni. De most meg nem mondom hogyan. : I
Kijelöl egy könyvtárat és a PS az abban lévő képekkel operál. Behívja magától az összeset meg minden... Az már kicsit összetettebb, mint egy sima action.

(#19338) BonFire válasza Dany007 (#19335) üzenetére


BonFire
veterán

„Úgyhogy marad a régi... na az milyen retro! :D Be se merném linkelni.”

Látnád, nálunk a Teszkó kihelyezett számítástechnikai tagozatán miféle biznisz kárdokat kreálnak jó pénzért WordArtban klipart képekkel! Besírnál rajta. Az emberek meg veszik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19339) ViZion válasza Dany007 (#19337) üzenetére


ViZion
félisten

Jah: file -> automate -> batch. De ott is szvsz bajos lenne. Vagyis most nem ugrik be hogyan csinálnám. Oda is action kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19340) neko18 válasza BonFire (#19309) üzenetére


neko18
senior tag

Az a fura hogy nekem egyszer sikerült nagyítanom a CS5-nél, fogalmam sincs hogy hogyan, de sikerült. Mármint a preview ablakot. Most meg hiába zongorázom végig a klaviatúrát, semmi...Próbálok gyorsbileket használni, de nem reagál rá.

kdxsv

(#19341) BonFire válasza neko18 (#19340) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem meg rosszul emlékszel. Én végigjártam a szamárlétrát, Ps 6-tól CS6-ig, és sosem volt benne nagyítási lehetőség. Tudom, mert hiányoltam én is nagyon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19342) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Photoshop-hoz, Lightroom-hoz, Premiere Pro-hoz főleg melyik hardvereknek kell erősnek lenniük? Pl procinál mi számít inkább, órajel, vagy magszám? Tegnap ki akartam próbálni az image stackinget asztrofotóhoz, 20 RAW kép-et szerettem volna stackelni, teljesen meghalt tőle a gépem, volt hogy 5 perceket kellett várni mire magához tért a photoshop, vagy megcsinált valamit amit kértem.

[ Szerkesztve ]

(#19343) Picturemaker válasza HollyBoni (#19342) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Win7 + PS CS5-től min. 8GB ram erősen ajánlott.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19344) jhos910 válasza HollyBoni (#19342) üzenetére


jhos910
aktív tag

(#19345) HollyBoni válasza jhos910 (#19344) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ennyi erővel nem is kéne fórum, mert mindent meg lehet találni googleben (ami igaz is nagyjából). De én most tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy valaki ezt és ezt cserélte, és tényleg érezhető a gyorsulás, vagy ezt cserélte és semmi értelme nem volt. Ki tudja mi igaz és mi nem a google találatokból (bár fórumokon is látok néha ökörségekete mikor valaki 0 tapasztalattal javasol valamit).

[ Szerkesztve ]

(#19346) BonFire válasza HollyBoni (#19345) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs igazad, mert ez a topic több éves, és a hozzászólások száma lassan a húszezerhez közeledik, amint láthatod. Ennyi idő alatt (elhiheted) legalább kétszázszor ki lett fejtve, hogy a Photoshopnak a sok RAM a kedvence, abból kell jó sok, a processzor nem elsődleges. És ha van valami jó VGA-d, akkor meg tudja gyorsítani a számolást, de összességében ha 25 db egyenként 30 Megapixeles képpel dolgozol, akkor bizony sok homokórázást fogsz látni, főleg Save for Webben. Egyszerűen ennyi adat feldolgozásához idő kell, és ha mi most megvetetjük veled a legszuperebb 24 magos processzort kétmillió forintért, és te örülsz, hogy majd milyen jó lesz neked, akkor nagyot fogsz koppanni, ugyanis érdemi gyorsulást bizonyos műveleteknél ez sem hoz.

SSD meghajtóra telepítve az indítási időn gyorsíthatunk, a ramot meg nagyon szereti. A sok mag akkor érdekes, ha párhuzamos, processzorterhelő folyamatokat futtatsz egyidejűleg. Például videót renderelsz, 3D modellezel, tömörítesz, fájlt másolsz. Egyszerre. Akkor számít a mag. A Photoshop számítási sebességén önmagában nem segít.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19347) ViZion válasza HollyBoni (#19342) üzenetére


ViZion
félisten

Te esetedben -ahogy írták is a kollégák- elsőként a ram-ot cserélném (ha kapsz azonosat, akkor a bővítés is szóba jöhet). 8-16 GB a pénztárcától függően, sajna egekben vannak a ram árak és sz@r a kiváló forint is, így a 16 GB-t szvsz már én sem vennék most... :( oooopsz, ahogy nézem a deszkád is max 8 GB-ot támogat, szal ez el is dőlt.

Következő lépcsőben az i3-at cserélheted i5/i7-re apróról, azért ott mégis van 4 mag, magasabb freki... i5-660 20k-ért van, de kb. 16-25k között megvan a csere.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19348) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Úgy tudom lehet olyat is legalábbis láttam ps-elt képeken hogy hátrébb/előrébb hozni bizonyos részleteket pl. egy lelógó hajszálat az arcnál. Milyen módszerrel tudom ezt megoldani?

(#19349) BonFire válasza Athes88 (#19348) üzenetére


BonFire
veterán

Mit jelent a te szóhasználatodban, hogy hátrébb/előrébb hozni? Az én Photoshopom egyelőre még kétdimenziós.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19350) ViZion válasza Athes88 (#19348) üzenetére


ViZion
félisten

árnyékkal lehet, vagy content-aware akármi tud ilyesmit, esetleg a transform/perspective, vagy a fluid mask...
Pontosíts kicsit... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.