Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Pikaa válasza BonFire (#18200) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Értem. :)

(#18202) ViZion válasza Pikaa (#18198) üzenetére


ViZion
félisten

Itt van ingyenesen. Sok formátumot ismer, alapok kb. ugyan azok mindenhol. Ha ezzel megy, utána fizetőssel is fog, nem minden a program.

Igen, tudom. De "buta kérdésre buta a felelet" tartja a mondás. Olvasd át a szabályokat, ilyesmit ne is kérdezz (privibe sem, mert nem tudom, nem érint. Kerestek minap is kódokért... mondom megadjam a mail címem és a jelszavam, vagy mi?)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18203) trisztan94 válasza Pikaa (#18198) üzenetére


trisztan94
őstag

Ha pénzt keresel a progival, akkor nagyonnagyonnagyon megbűntetnek ha pirate verzió.

Ha nm keresel pénzt, akkor meg elég a gimp + inkscape.

5000 forint havonta ha 1 adobe progi teljes verzója, ne mondd már, hogy annyira drága :U

https://heureka-kreativ.hu

(#18204) Pikaa válasza ViZion (#18202) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen,igazad van,ez buta kérdés volt. Sajnálom,következőkor az első,a szabályzat lesz!

[ Szerkesztve ]

(#18205) trisztan94


trisztan94
őstag

A fontpalace.com-on licenceltek a betűtípusok? Csomószor látom, hogy amit WhatTheFont-al megtalálok, az a myfonts.com-on fizetős, de ha ráguglizok akkor ott fenn vannak ingyen :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18206) trisztan94


trisztan94
őstag

Illetve egy ON gyors kérdés. Lőn a következő fejléckép:

A "Dont hesitate to contact us" felirat alatt van egy kis piros háromszög féle dolog. Azt szeretném eltűntetni, de van mögötte textúra. Ha csak simán "kiradírozom" ecsettel, akkor ronda :( Hogyan tudom szépen eltűntetni azt onnan?

:R

https://heureka-kreativ.hu

(#18207) BonFire válasza trisztan94 (#18206) üzenetére


BonFire
veterán

Kiretusálod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18208) Fire/SOUL/CD válasza trisztan94 (#18206) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy, ahogy BonFire írta. Egy ilyen igen rossz minőségű képpel amúgy mit szeretnél kezdeni?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18209) privacy99 válasza trisztan94 (#18205) üzenetére


privacy99
senior tag

Nagyon sok betűtípus van, ami fent van itt-ott (nagy, híres oldalakon is) ingyenesen, holott a gazdája sosem tette ingyenessé. Ahogy nézem, ezt nem lehet kikerülni, nem is nagyon próbálják gondolom.

trisztan94 - Clone Stamp Tool :K

[ Szerkesztve ]

(#18210) trisztan94 válasza Fire/SOUL/CD (#18208) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez egy desgin fejléce, ez így ebben a formában kerül felhasználásra, jelenleg itt.

Ne mondjátok, hogy ez így mennyire ótvar megoldás, nekem sem tetszik, sőt, undorodom tőle, de így van megcsinálva az alap oldal (amit nem én csináltam) és nincs kedvem átírni, nem fizetnek meg eléggé ahhoz :)

(#18209) privacy99

És nem lehet ebből jogi, licencelési probléma? Most rákeresek egy betűtípusra, honnan tudjam, hogy az ingyenes alapból és néhány oldalon fizetős, vagy alapból fizetős és néhány oldalon ingyenes (warez) ? :F :F
Úgy vélem ebből typekit lesz, azzal nincs ennyi huzavona!

"Clone Stamp Tool"

Meglesem, köszi! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#18211) jhos910 válasza trisztan94 (#18206) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem csak a piros csücsköt kell kiretusálnod hanem a világos téglalapot is, mert a weblapon el van csúszva az egész. Csudanagy felbontású a kép, így nem kell nagyon aggódni rajta.
Lasso-val egy a becsúszó rész fölötti kijelölést megfogsz és rámásolsz a problémás területre.
(A kép alsó részén a szaggatott vonalat ne felejtsd el a kép szélességéig kifuttatni.)

Ha szükséges korrigálsz vmennyit a színeken, hogy ne üssön el.

(#18212) trisztan94 válasza jhos910 (#18211) üzenetére


trisztan94
őstag

A bekarikázott részre gondolsz? Az "elvileg" direkt olyan, hogy a csajszi ajándéka belelógjon a fejlécbe. Azon gondolkodom, hogy inkább csak elforgatom (vagy kibővítem) azt a piros csücsköt, hogy az ajándék tetejéhez igazodjon, oszt' csókolom. :D

https://heureka-kreativ.hu

(#18213) BonFire válasza trisztan94 (#18212) üzenetére


BonFire
veterán

Az az egész kép szerteszéjjel van hullva. A csak fejével egyvonalban vágd le az egészet a vérbe, aztán rajzold meg a kilógó csücsköt valahogy így (csak szebben).

Csináld meg a szaggatott vonal jobb felét is, aztán kész, puszi.

A csajszi árnyéka meg ne lógjon direkt a fejlécbe, ha a feje búbja is le van vágva! Ő nem a dizájn része, az árnyéka se legyen ott. Hülyeség!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18214) trisztan94 válasza BonFire (#18213) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi a tippeket és a példa képet, így fogom csinálni, tényleg jobb :R :K

Még egy gyors PS kérdés, és hagylak is titeket a hülyeségeimmel (mára :P )

A szaggatott vonal jobb felét hogyan érdemes megcsinálni? Arra gondoltam, hogy ruler-rel lemérem a szaggatott vonalak méretét és a köztük lévő területet és line eszközzel berajzolgatom egyenként. Vagy van erre valami jobb lehetőség? (mondjuk van a line eszköznek szaggatott változata? - nem vagyok most PS közelben, ha triviálisat kérdeztem, akkor sorry :B )

Köszönöm! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#18215) pufancska válasza trisztan94 (#18214) üzenetére


pufancska
tag

tessék így gyorsabb lesz

(#18216) ViZion válasza trisztan94 (#18214) üzenetére


ViZion
félisten

Nah. Akkor végre taníthatok valamit! Mert pont ilyeneket ismerek, akik 0 Ft-ből, vagy ócóbban szeretnének bármit, több verzióban, etc...

Ha nem kell a piros csücsök, akkor rádobsz egy halloween tököt, kész. ;]
Vonalat lehet ecsettel is húzni, az ecset tulajdonságokkal kell játszani. Viszont ha ennyire low budget, akkor rajzolsz egyet és duplikálgatod... ;]
Mondjuk ez a szaggatott vonal, pontozott vonal, és ezek szegélynek felhasználása botrányosan körülményes, utólag a módosítása nehézkes... ezzel is kezdhetnének valamit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18217) BonFire válasza pufancska (#18215) üzenetére


BonFire
veterán

Így még gyorsabb…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18218) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Invitation & Greeting Card Mockups-okat keresnék

Ilyesmit csak ingyeneseket

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18219) pufancska válasza Breki (#18218) üzenetére


pufancska
tag

Néz szét hátha találsz valami hasonlót itt ni

(#18220) Breki


Breki
veterán

Köszi, közben rájöttem, hogy nem ez kellene, hanem különböző meghívófajták nyomtatási template-ja

Nem 3Ds hanem 2D-s, de pontos méretezéssel

Azt hogy lehet javítani, ha a meghívóba belerakott szöveg ilyen szétesett?
Bármelyik betűtípusra állítom ilyen recés és nem egyszínű

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18221) BonFire válasza Breki (#18220) üzenetére


BonFire
veterán

Növeled a dokumentum felbontását 300 dpi-re.

Ne lepődj meg, ha a betű méretek is átméreteződnek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18222) pufancska válasza Breki (#18220) üzenetére


pufancska
tag

Tedd először azt amit BonFire írt. Utána ott ahol most azt írja neked, hogy "erős" ott állítsd át.

[ Szerkesztve ]

(#18223) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon ez a mód merre lehet a CC-ben,mert nem nagyon találom sehol.

(#18224) BonFire válasza ToBeY (#18223) üzenetére


BonFire
veterán

Menüben "3-up Stackled"?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18225) ToBeY válasza BonFire (#18224) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Melyik menüben?

(#18226) pufancska válasza ToBeY (#18225) üzenetére


pufancska
tag

Photoshop. :R

Még nem is láttam a CC-t, de szerintem én így indulnék el. Window - Arrange - és ott válogatnék, amire szükségem van.

(#18227) ToBeY válasza pufancska (#18226) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ez volt a megoldás.

(#18228) Eflek


Eflek
tag

Meg lehet azt oldani valahogy, hogy pár képemre utólag ráphosotoppolok ilyen napszemüveget? :D
Szóval hogy úgy tűnjön, mintha napszemüvegben lennék rajta.

(#18229) INTELligent válasza Eflek (#18228) üzenetére


INTELligent
senior tag

Igen meglehet, csak arra figyelj, hogy olyan szögből kell lefényképezni a szemüveget, amilyenben a személy is van.(mondjuk a füleknél elég necces lesz, ha hosszú a hajd, mondhatod, hogy eltakarja :) ) Aztán körbevágod + ha kell átméretezed + forgatod + reméled, hogy passzolni fog :D

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18230) pufancska válasza Eflek (#18228) üzenetére


pufancska
tag

igen megoldható. Viszont ha ezt a kérdést teszed fel, valószínűleg nem fogod tudni megoldani, mert egy elég komplex feladat ha jól akarod megcsinálni. Ámbár ha csak viccesen, akkor arra sok ingyenes program létezik.

(#18231) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

megtennetek nekem, hogy a feher hatteret lecserelitek feketere, ill. a feliratnak adtok egy pirsoabb szint, hogy jobban hasonlitson az eredetire? Koszi!

1

(#18232) jhos910 válasza sto1911 (#18231) üzenetére


jhos910
aktív tag

Tessék: Fekete piros és piros fehér verzióban.
JPG1
JPG2

És ha szükség lenne vektorosan akkor tessék PDF-ben.

(#18233) sto1911 válasza jhos910 (#18232) üzenetére


sto1911
veterán

Orok hala :R, de nem tudom elerni a drive-ot, tiltva van az irodaban :S Egy kepfeltolto oldalra, vagy ide is belinkelheted, ha gondolod.

(#18234) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ezt láttátok már?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18235) BonFire válasza *Ropi* (#18234) üzenetére


BonFire
veterán

Láttuk. Elég idétlen topik kerekedett odaát belőle… :F Egy forráskód-darabbal önmagában még nem sokat kezdenek. Főleg, ha az valamely felvásárolt 3rd party plugin működését írja le, pl a Content-Aware Toolt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18236) *Ropi* válasza BonFire (#18235) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, akkor rendben. :) Ennyit a hírek hitelességéről, meg, hogy mennyi torzítás van velük kapcsolatban a médiában...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18237) BonFire válasza *Ropi* (#18236) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk ha az Index hoz le így egy IT cikket, akkor nem csodálkozom, nem az a profilja. Egy IT oldal azonban megemlíthetne olyan apróságokat, hogy egy forráskód-darabbal önmagában még nem sokra megy a tolvaj. Sőt, gyanítom, akkor se nagyon boldogulnának vele, ha az egész nyílt lenne, akkor se fejlesztenék ingyen. A Linuxot sem ingyen fejlesztik, urban legend. Aztán meg hiába nyílt a forráskód, se Gedeon bácsi a női fodrász, se BonFire a zenész-grafikus nem tud vele mit kezdeni. Aki tudna, az meg nem biztos, hogy ingyen tudna…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18238) *Ropi* válasza BonFire (#18237) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ott a pont. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18239) delta9 válasza BonFire (#18235) üzenetére


delta9
senior tag

egészen bizarr az a beszélgetés ott, főleg lr-ps témában...

(#18240) #40935168 válasza *Ropi* (#18238) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem tetszik nekem ez a küldetés, Houston ! ;]

(#18241) Kobe


Kobe
veterán

nincs jobb ötletem hol lehetne utánajárni, nem tudja valaki ez melyik font ?

régen megvolt csak azóta volt egy reinstall a gépen és nem emlékszem a nevére

(#18242) Fandango válasza Kobe (#18241) üzenetére


Fandango
veterán

(#18243) GergőBp válasza Kobe (#18241) üzenetére


GergőBp
tag

Nem épp egy szép font, de ízlések és pofonok :)

Egyébként szerintem ezt keresed.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18244) OhAi27


OhAi27
tag

dodekaedron-t (vagymit) szeretnek csinalni ps-ban.

pont ilyet, csak mas szinekben:

addig nyilvan megvagyok, hogy huzok egy 5 szoget kozepre. Kerdeseim azok lennenek, hogy hogy tudom meghatarozni pl az 5szog jobb also szaranak a hosszusagat ugyanis ahogy latom oda egy szabalyos negyszog (?) kell. Ha megcsinalok egy akkora negyszoget akkor melyik transform eszkozt kell alkalmaznom, hogy terben oda tudjam igazitani?

nincs 3d-m.

(#18245) Met válasza OhAi27 (#18244) üzenetére


Met
nagyúr

Egy ötszög, kívülre egy tízszög elforgatva és az ötszög ne a tízszög közepén legyen hanem kicsit feljebb.
Így már csak össze kell kötni a vonalakat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18246) OhAi27 válasza Met (#18245) üzenetére


OhAi27
tag

:D

es ez nekem nem esett le, koszi! :D

(#18247) OhAi27


OhAi27
tag

szerk. megvan lol

[ Szerkesztve ]

(#18248) Eflek


Eflek
tag

Heló!

A segítségetek kéne.
Annyit kéne csinálni, hogy ezen a képen olyan legyen az egész, mintha süllyednék egy mocsárban.
A kép majd kicsi lesz, mert amúgy se ilyen nagyban kell + rossz így a felbontás.

Tehát oda kéne photshoppolni egy mocsarat, amiben süllyedek:D

Kösz előre is, ha nem túl bonyolult.

(#18249) ViZion válasza Eflek (#18248) üzenetére


ViZion
félisten

Parancsolj :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18250) Met válasza Eflek (#18248) üzenetére


Met
nagyúr

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.