Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) ViZion válasza indigo (#18500) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit olvasd már át az alapelveket. Nem lepődnék meg, ha büntetnének, mert warez semmilyen formában nem lehet. Keress valakit, aki törli. Lehetőleg ne véreskezű modit, mert az a véreddel törli :(((

Másrészt ha már warezolod, akkor warezold a jót: CS4 mérföldekkel jobb, mint ez a f@s CC, sajna arra nem lehet előfizetni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18502) trisztan94 válasza ViZion (#18501) üzenetére


trisztan94
őstag

+1

Én azért kaptam egyszer figyelmeztetést, mert kölcsön akartam kérni egy OSX telepítő CD-t. Persze amikor írtam a hsz.-t, akkor nem esett le, hogy warez, csak miután megkaptam a figyelmeztetést.

Ha már rámész a crack-elés fogalmára, akkor szvsz egy pár perces kitiltást is kaphat az embör.

https://heureka-kreativ.hu

(#18503) balintkagan1


balintkagan1
tag

Tisztelt Phptoshop szakértők!
Adott egy citromsárga bugyi apró fekete mintákkal, a hölgy szeretné kicseréltetni a színét egyszínű feketére és egyszinű sárgára. Próbáltam Brush Toollal: az eredmény természetellenes volt, próbáltam Healing toolal de az csak maszatolt valami miatt, próbáltam festék kitöltéssel ez jó lett leszámítva, hogy a feketének sárgának olyannak kéne lennie ami plselyemfényű, tehát nem éjfekete. Hogyan oldanátok meg?
Előre is köszi.
Ha valakinek van vmi tippje légyszi részletesen írja le mert még nagyon kezdő vagyok, és CS6-ről van szó, de van CS3 is ha valakinek ahhoz van ötlete

(#18504) ViZion válasza balintkagan1 (#18503) üzenetére


ViZion
félisten

Kijelölés után ctrl+j és ctrl+u... A fényeket utána külön rétegen kell megoldani, pl ecset fehérrel, gaussian blur és átlátszóságot levenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18505) Met válasza balintkagan1 (#18503) üzenetére


Met
nagyúr

Vedd le róla a bugyit és adjál rá másikat :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18506) balintkagan1 válasza Met (#18505) üzenetére


balintkagan1
tag

:R Igen én is gondoltam rá, de sajna ez nem jöhet szóba :DDD

(#18507) balintkagan1 válasza ViZion (#18504) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm megpróbálom!

(#18508) balintkagan1


balintkagan1
tag

Mégegy kérdésem lenne: van olyan eszköz, amivel a háttér kicserélése után el tudom simítani az éleket? Mert a kijelölés elég durva munkát csinál, hiába a Refine Edge és társai, sajna nem megy.History brush meg nem működik miután a hátteret kicseréltem.

(#18509) ViZion válasza balintkagan1 (#18508) üzenetére


ViZion
félisten

Kivágod a háttérből, amit más háttérre raknál. Berakod mögé az új hátteret. Itt fontos, h milyen volt a forrás, mennyire sikerül szépre a kijelölés. Kijelölésnek is lehet feather-t adni, 1-3 px.

Amikor bent az új háttér, ctrl+shift+alt+e, ezzel lesz egy egybeolvasztott réteged. rétegpalettán klikk a háttér elé beillesztett rétegre, megvan a körvonala, akkor a selection menüben modify -> border. Ezzel csak a széle lesz kijelölve, méret az képtől függ. az egybeolvasztott rétegen nyomsz a kijelöléssel egy ctrl+j és megvan a problémás rész. Ezen utána gaussian blur vagy hasonlók segíthetnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18510) balintkagan1 válasza ViZion (#18509) üzenetére


balintkagan1
tag

:R Újfent köszönöm a segítséget!!

(#18511) Mistvan9


Mistvan9
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a Photoshop használatához monitort, vagy tv-t? Amatőrként, de komoly szándékkal szeretnék rajt rajzolni, festeni. Ezek lennének a kritériumok:

A mérete 26 és 36 col között (minél nagyobb)
Full HD Led,
16:9 képarány,
a panel nem fényes, és egyéb okból (3d) minimum 120 Hz képfrissítési frekvenciával.
(A 120Hz-ről esetleg le tudok mondani)

A Samsung UE32ES6100 tévé és az Acer HN274Hbmiiid Monitor, egyelőre a leg esélyesebb, de én nem nagyon értek hozzá.

Köszönöm a segítséget. :R :R :R :R :R :R

(#18512) trisztan94 válasza Mistvan9 (#18511) üzenetére


trisztan94
őstag

Ha van ra keret akkor én imac-re szavaznék, a felbontás nagyon jo, a szinek szepek, stb.. :)

https://heureka-kreativ.hu

(#18513) *Ropi* válasza Mistvan9 (#18511) üzenetére


*Ropi*
félisten

TV-t nem ajánlott használni képkészítésre / feldolgozásra a különböző kikapcsolhatatlanul jelen lévő, a megjelenítésbe folyamatosan beleszóló képjavító / manipuláló eljárások miatt, mint aktív dinamikus kontraszt, zóna dimmelés, stb... :N

(#18512) trisztan94: A 27" iMac-ben ugyanaz a panel van, mint a Dell U2711-ben. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18514) ViZion válasza Mistvan9 (#18511) üzenetére


ViZion
félisten

TV/hibrid izé felejtős. IPS panel legyen és Eizo, Dell, LG vagy Samsung esetleg. fHD-ban max 27˝ inkább, nekem 24˝ Dell IPS van, munkára tökéletes. 75-80k-tól indulnak. 3D-s nem lesz ócó.
DELL U2713HM: ~155k, de brutál felbontással. :DDD Ezt elfogadnám.

trisztan94: cégnél idei i5-ös iMac-on dolgozom. Szép-szép... de: ujjlenyomatmágnes, fényes, tükrözős a kijelző. Utálom. Ha fekete, akkor tükröződök benne... De 2 sorral mögöttem az asztali lámpa is kib***ssza a szemem, úgy tükrözi. Nem szeretem, akkor sem, ha trendi, vagy akármi hájpolt cucc, használni sz@r.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18515) Kephamos


Kephamos
addikt

Nem találtam megfelelő topikot, úgyhogy itt teszem fel a kérdést.
Van egy rakás képem, és mindegyik el van forgatva jobbra 90°-al és az összeset vissza szeretném állítani függőlegesbe. Létezik valami egyszerű szoftver, amivel meg tudom csinálni a forgatást gyorsan?
mod.: közben találtam [link]

[ Szerkesztve ]

(#18516) Met válasza ViZion (#18514) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor választanom kellett hogy normál monitor-t vagy tv-s hibrid cuccot nyerjek a normált választottam:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18517) Mistvan9 válasza ViZion (#18514) üzenetére


Mistvan9
csendes tag

Mindenkinek köszönöm. :R

(#18515) Kephamos –nak: Az ingyenesek közül a Fotosizer, és PhotoFiltre.

(#18518) jhos910 válasza Kephamos (#18515) üzenetére


jhos910
aktív tag

Teljes videótutorial Bonfire jóvoltából.

Vízjelezés helyett elforgatást csinálj, a többi ugyan az.

(#18519) schawo válasza Mistvan9 (#18517) üzenetére


schawo
titán

A kalibráltatást ne felejtsd ki. Ajánlom figyelmedbe a monitoros topicot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18520) *Ropi* válasza Mistvan9 (#18517) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kalibrálásban tudok segíteni: keress meg privát üzenetben és megbeszéljük a részleteket!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18521) orko


orko
tag

A Dream T.-Change of Seasons tutorial háttérzene pluszpont a részemről!:D

(#18522) Met


Met
nagyúr

PS noobok készüljetek, BonFire hamarosan visszatér :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18523) BonFire válasza Met (#18522) üzenetére


BonFire
veterán

Már itt is vagyok, egyelőre még szigorúan takaréklángon, de most már benézek. A telefonomon nem tudtam működésre bírni a 3g-t, így ha távol vagyok, nem tudok még bepislantani se :/

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18524) ViZion válasza BonFire (#18523) üzenetére


ViZion
félisten

Hey! Jobbulást! És jó bulást is :DDD
Tartjuk a frontot, kérdezzenek csak, mi mindent tagadunk ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18525) trisztan94 válasza BonFire (#18523) üzenetére


trisztan94
őstag

Én is jobbulást kívánok! :K

https://heureka-kreativ.hu

(#18526) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!
Meg lehet-e oldani PS CS6-ban, hogy saját magam definiáljak egy gombot/ikont akár az eszköztárba, amely végrehajt végső soron utasítások sorozatát? Konkrétan az kellene nekem, hogy lenne egy ikon/gomb az álló és egy ikon/gomb a fekvő képek létrehozására. Karácsonyi ajándékként nyomtatok egy csomó családi fényképet és nyomtatás előtt feljavítom (lencsekorrekció, fehéregyensúly, dőlés, élénkség, szintek, stb.) az eredeti RAW képeket. Namost, ha elkészült a feljavítás, akkor mindig létrehozok Ctrl+N-nel egy új képet, és ez vagy álló vagy fekvő lesz - ezt csak feljavítás után döntöm el, hogy milyet érdemes kivágni az adott képből. Viszont minden ilyen alkalommal (Ctrl+N) be kell álltani a szélességet, magasságot, felbontást, mert ez függ ugye hogy állókép lesz, vagy fekvő. Erre szeretnék egyszerű gombot/ikont, hogy ne kelljen mindig beállítani állókép esetén a fordított képarányt a fekvőhöz képest (plusz felbontást). Általában havi 100-150 képet javítok fel, 12 hónap munkáját próbálom elkészíteni most az utolsó pillanatokban :) Ha lehetne ilyen gombot/ikont készíteni, akkor ezzel is lerövidülne a ráfordított idő.
Van-e valamelyikőtöknek valami ötlete?
Köszönöm a válaszokat!

(#18527) indigo válasza indigo (#18526) üzenetére


indigo
aktív tag

Ej, Műveletkezelővel sikerült funkciógombokhoz rögzíteni :))

(#18528) ViZion válasza indigo (#18527) üzenetére


ViZion
félisten

Ötletem nincs. Megoldás van. A műveletkezelő azt nem tudom mi, mert angol PS-t használ mindenki. Action-nak hívják, lehet akár erre is "tanítani".

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18529) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Egy fotóból szeretnék ilyen képet csinálni, de ötletem sincs, hogy hogyan kezdjek bele, illetve, hogy hogy keressek rá google-ben. Tud valaki segíteni ? :)

This is the way

(#18530) ViZion válasza RaZroX (#18529) üzenetére


ViZion
félisten

Képedet kivágod, utána grayscale (ez lehet nem is kell), majd contrast és utána stamp filter és treshold, kb. így kezdenék neki. Valószínűleg darabolni kell, h a neked tetsző részletek is legyenek, a többit meg maszkolni. Azaz lesz pár réteg egymás felett. picture to stamp vagy ilyesmi szerintem a keresőbe.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18531) RaZroX válasza ViZion (#18530) üzenetére


RaZroX
addikt

:R Köszi szépen :D

This is the way

(#18532) RaZroX válasza ViZion (#18530) üzenetére


RaZroX
addikt

Végül ilyenre sikerült:

Még1x köszi! :R

This is the way

(#18533) ViZion válasza RaZroX (#18532) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez jó lett! :K
Köré nem akartál árnyékot, mintha a fal előtt állna?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18534) RaZroX válasza ViZion (#18533) üzenetére


RaZroX
addikt

:N Az volt a terv, hogy úgy nézzen ki, mintha a falra lenne festve az egész

Amugy köszi :D

This is the way

(#18535) trisztan94


trisztan94
őstag

Uraim, baromi nagy szarban vagyok. Kedves designer kollégám (nem itteni) szarban hagyott, egy grafikai elemet nem csinált meg, pedig kifizettem.. Nekem 9re prezentálnom kell valamit ügyféllel, mert már emiatt halogatom egy ideje, kezd nagyon kellemetlen lenni a szitu...

Annyit kell csinálni, hogy van ez a kép:

És ezt kellene egy kőmintás háttérképpel egy névjegykártyává varázsolni úgy hogy a növény körüli kövek "átmosódjanak" a kőmintába, tehát nem teljesen kivágva..

Itt lőn egy kőminta, sztem ezzel vagy valami hasonlóval jó lenne.

Szöveg:

Paholík Timót

Tel: xx xx / xxx-xxx-xxx
Email: info@stones-gardens.com

:R :R

Persze nem ingyen... :K

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18536) RaZroX válasza trisztan94 (#18535) üzenetére


RaZroX
addikt

Aktuális még a dolog ?

This is the way

(#18537) trisztan94 válasza RaZroX (#18536) üzenetére


trisztan94
őstag

Ő, hát nem tudom. Kb egy órán belül kiderül, most fogok ügyféllel skype-olni, kénytelen voltam én összerakni egyet, ezzel az eredménnyel:

Ha nagyon nem tetszik neki, akkor viszont igen.

https://heureka-kreativ.hu

(#18538) RaZroX válasza trisztan94 (#18537) üzenetére


RaZroX
addikt

Csinálok egyet addig is, nem garantálom, hogy jobb lesz a tiednél, de legalább nem az utolsó pillanatban kell összedobni ha szükség lesz rá :)

This is the way

(#18539) RaZroX válasza trisztan94 (#18537) üzenetére


RaZroX
addikt

Lecseréltem a hátteret, ha nem gond, amit te linkeltél hozzá az számomra picit visszataszító volt.

Szerk: Ha úgy jobb, akkor a név mögé is tehetek "hátteret".

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18540) ViZion válasza RaZroX (#18539) üzenetére


ViZion
félisten

Kellene nézegetni a névjegykártyákat kicsit.
A NÉV fontos, a háttérnek csak figyelemkeltőnek kell lenni -ha indokolt- de a név, tel. szám látszódjon. Kifutó és margó is kell, azt ne felejtsd, ezt egyik nyomda sem nyomná szívesen... Az már szubjektív bajom, h utálom a futura szerű t betűket, hacsak nem temetésről van szó...

Nem, nem csinálok. :D ma ~3-tól 6.30-ig aludtam, most is feketnék 3-kor, de szvsz megyek aludni hamarosan... Keressetek business card template-okat, sokat lehet tanulni belőle.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18541) RaZroX válasza ViZion (#18540) üzenetére


RaZroX
addikt

Okés :D :R

This is the way

(#18542) balintkagan1


balintkagan1
tag

Tisztelt Fórumozók!

Tudom, hogy már kérdeztem, és választ is kaptam rá,de egyszerűen nem sikerül a dolog: van egy fotó (alább látható), poszter méretben lesz előhívatva.A hátteret az alább láthatóra kell kicserélnem.De minden szép és jó egész addig,amíg nem próbálom kijelölni a hajat: a fejtetőn a szétálló hajszálak miatt egyszerűen mindig vagy úgy néz ki,mintha megskalpolták volna, vagy pedig szögletes.Hiába a Feather, hiába Smart Radius, hiába Colour Range. Én olyan szinten ideges vagyok, hogy szegény Photoshop szerintem ennyi káromkodást még nem hallott :(( :W .Viszont! Hallottam egy módszerről, miszerint a színcsatornákkal meg lehet oldani a pontos kijelölést még akkor is, ha a szőke haj belefolyik a világos háttérbe.Szerintetek mi lenne a megoldás?Amit még én sem ronthatok el? S amivel ezt a képet konkrétan meg tudnám csinálni?Holnap délre kéne kész legyek vele :O

Könyörgöm : valaki, akinek volt már ilyennel dolga segítsen és ígérem megtanulom normálisan használni ezt a programot (avagy ilyet többet nem vállalok magamra :( )!

Előre is köszönöm!!!!

(#18543) ViZion válasza balintkagan1 (#18542) üzenetére


ViZion
félisten

Ne vállald el... :D
Mivel mindenki a gyereket nézi, meg amúgy sem glamour a fotó sem, így bátran csapd le a hajszálakat! Utána a hajból vett új rétegen vékony maszatolóval ki tudsz rántani hajszálakat...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18544) RaZroX


RaZroX
addikt

Na ilyen lett az újra dolgozott változat.

This is the way

(#18545) #16514048 válasza RaZroX (#18544) üzenetére


#16514048
törölt tag

Valamivel jobb. A szöveg mögül kivenném a drop shadow-t, szerintem fölösleges és nem is szép, főleg így hogy az ikonoknál nincs. Én a hátteret is hanyagolnám, illetve vektorosan rajzolnék valamit. Ahogy ViZion is mondta, kifutó is kell (nem tudom hogy itt van-e).
Google-ban gyorsan kerestem pár példát, bár ezektől azért lehet jobbat is csinálni: 1 2 3 4
Megcsinálnám egyébként én, de csak legközelebb holnap délutánra tudnám.

(#18546) RaZroX válasza #16514048 (#18545) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez a névjegykártyázás sose volt az én műfajom :D Csak gondoltam hátha tudok segíteni :D

This is the way

(#18547) privacy99 válasza balintkagan1 (#18542) üzenetére


privacy99
senior tag

Szia!

Gyorsan "összedobtam" egy demót, amit az említett "csatornás" módszerrel csináltam. Most nem pöcsöltem vele sokat, de idővel viszonylag szépet lehet összedobni, bár a kép ilyen kivágás szempontjából kész katasztrófa :D

Szóval, megkeresed azt a channel-t, ami a legnagyobb kontrasztot adja a kivágandó objektum(esetünkben a kisgyerek) és a környezet között (tapasztalataim szerint általában a Blue). Lemásolod a channel-t, majd Image -> Calculations. Itt olyan blend módot keresel ami még jobb kontrasztot ad a háttér, és az objektum között.

Ezután ecsettel, vagy bármivel feketével kitöltöd azokat a részeket, amik biztos nem kellenek. Majd a burn és dodge tool-al jön a hosszú rész. Ezekkel finomhangolod a széleket, itt jön jól a kontraszt, mert ugye változtatható, hogy a tool mit fogjon meg (shadows, midtones, highlights). Ami egyértelműen kelleni fog, azt fehérrel kitöltöd, vagy átfested.

Ha minden, amit a képen látsz, vagy fehér vagy fekete, kijelölést nyomsz a channel paletta alján lévő kis gombra kattintva. Ha ez megvan átmész az RGB channel-re, át a layerekhez, és nyomsz egy maszkot. Így vagy jó vagy rossz lesz. Ezután a maszkon korrigálva tudsz javítani a helyzeten. Természetesen a Refine Edge használható a maszk előtt a kijelölésen.

Ui.: Remélem azért nem hoztam össze rosszabbat, mint a Tiéd volt :D

PSD

[ Szerkesztve ]

(#18548) ViZion válasza privacy99 (#18547) üzenetére


ViZion
félisten

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy "csalni" kell. Ilyen világos háttér előtt durván sötét a gyerek (OK, lehet, h eszkimó, vagy svéd, bár ezt a szőke haj miatt kizárnám :DDD ). Kicsit el kell játszani a világosítással, lehet rá dobni egy rózsaszín réteget, arra egy maszk, arra render clouds és gaussian blur. Például. De más módokon is lehet próbálkozni, mitől lesz jobb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18549) balintkagan1 válasza privacy99 (#18547) üzenetére


balintkagan1
tag

:R :Y :R :C :DD Ez így egyszerre vagyok. Köszönöm a részletes leírást, az igazsághoz hozzátartozik, hogy Vizion fórumtársnak is igaza volt(ezért neki is köszönöm, hogy rávilágított): nem kell minden egyes hajszálnak a helyén lennie, hiszen nem azt nézik elsőre, hogy na, milyen a kijelölés (már persze, ha nem egyértelmű) nem fogják 1200%-os nézetben lesni.Köszönöm !

Boldog Karácsonyt Mindenkinek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18550) eeXaa


eeXaa
addikt

...üdv mindenki!
...olyan kérdésem lenne, hogy rawokat lehet e merge-ni, és ha igen, mi módon? három képből szeretnék panorámát, és rawban szeretném menteni, hogy Lr-ban tudjam csinosítani...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.