Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali,
szerintetek ez a gép elbír a Photshop CS6-tal? HP G62 a70eh

meg

(#19202) ViZion válasza peugeotmate (#19201) üzenetére


ViZion
félisten

uhh... ez elég régi vas. Régi proci, ami újkorában sem volt egy erőművész, kevés ram, ami még Win7-nek is szerény... Legalább 4 GB rammal i3 lapost nézegess, ha teheted.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19203) peugeotmate válasza ViZion (#19202) üzenetére


peugeotmate
őstag

Már megvan 3,5 éve. :D 2 giga RAMot esetleg még kerítek hozzá, többet viszont nem költenék rá. Ugyan most még azt sem szívesen. Életben nem használtam Photoshopot, viszont már illene megtanulnom. A tanulmányaim miatt is többek közt. Ha tanulásra a korábbi verzió is elég, akkor az is megfelel. Csak döcögjön el a vason.

Szerk. Win8.1 fut már a gépen... De nem akad, gyorsabb mint a Win7 volt.

[ Szerkesztve ]

meg

(#19204) privacy99 válasza peugeotmate (#19201) üzenetére


privacy99
senior tag

A RAM nagyon veszélyesen kevés, WIN 7 + egy böngésző kicsit "bemelegedve" és el is fogyott simán. Nekem most WIN 7 + Chrome megy 5 ablakkal (semmi flash meg ilyenek), és 2.6GB foglalt a RAM-ból.

[ Szerkesztve ]

(#19205) peugeotmate válasza privacy99 (#19204) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha CS5-t telepítenék, az sem futna kiegyensúlyozottabban a gépemen?

meg

(#19206) ViZion válasza peugeotmate (#19205) üzenetére


ViZion
félisten

annyi rammal? CS2 biztosan, CS4 esetleg... CS5/CS6 is futna. De sok mindenre várni kellene, nem egy élmény.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19207) GergőBp válasza peugeotmate (#19201) üzenetére


GergőBp
tag

Picivel gyengébb procival, de 4 gb rammal (laptop) CS6-ot használom. Nem tudom mit kell ezen annyit problémázni. Letöltöd, felrakod, kipróbálod, eldöntöd!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19208) delta9


delta9
senior tag

Kicsit off, kicsit on, a téma már itt is sokszor felmerült (ez neked csak öt perc/két kattintás, különböző szakmákban). ;]

[link]

(#19209) BonFire válasza delta9 (#19208) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon jó cikk!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19210) general


general
addikt

sziasztok!

tudnátok segíteni abban, hogy mik a megfelelő beállítások a Color Settings menüben? (Working Space, Color Managment Policies, stb. bocs, nekem angolul van, jobb szeretem így)
nem igazán tudom, mit mire állítsak, hogy minden klappoljon és a színek ne kavarodjanak!

adott egy PC, egy laptop (plusz a párom laptopja is) és persze a dslr-ek, szeretnék mindent összehangolni.
van erről leírás, tutorial valahol? vagy ha pár mondatban segítenétek, hálás lennék!

legutóbb laptopon retusáltam több képet is (csak hobbi szinten), aztán amikor végre átmásoltam a PC-re a PSD fájlt, hogy folytassam, akkor nem azt láttam (nyilván, ezt értem, csak a beállítást nem tudom), amivel eddig dolgoztam.

igen tudom, egy laptop képernyője messze nem az a minőség, mint akár egy egyszerűbb monitor, de ebbe most ne menjünk bele, nem ez a kérdés, mindössze a helyes beállítások érdekelnek, monitorok minősége, színhelyessége - pénz - és más kérdés...

előre is köszönöm

(#19211) BonFire válasza general (#19210) üzenetére


BonFire
veterán

„tudnátok segíteni abban, hogy mik a megfelelő beállítások”

A gyári beállítások.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19212) *Ropi* válasza general (#19210) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha fotófeldolgozásra akarod használni, akkor nem elég a programban a színterek beállítása: hardveres monitorkalibrálás nélkül nem lesznek pontos színeid. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19213) INTELligent válasza delta9 (#19208) üzenetére


INTELligent
senior tag

Mennyire igaz!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#19214) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali!

Szeretnék csinálni egy útlevelet, csak módositani szeretném a szöveget a kezdőoldalon. Nem hamisitásról van szó :)

Annyi segitséget kérnék, hogy tudnátok e mondani valami olyan megoldást amivel tényleg nagyon hasonló lesz a szöveg. Ugye igy néz ki a magyar útlevél, én idáig jutottam.

Köszi a segitséget :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#19215) general válasza *Ropi* (#19212) üzenetére


general
addikt

tudom, ezért írtam, hogy azt a részt most hagyjuk.

(#19216) general válasza BonFire (#19211) üzenetére


general
addikt

sRGB és észak-amerikai normál felhasználás? miért nem európai standard? más színtér választása csak akkor célszerű, ha a hardverünk (képernyő) is támogatja (tudja) azt?

(#19217) *Ropi* válasza general (#19216) üzenetére


*Ropi*
félisten

A laposod monitora nagy valószínűséggel 6 Bit + FRC-s (tehát még az sRGB-t sem tudja natívan: az utolsó 2 Bitet "kitalálja"), innentől kezdve kb. teljesen mindegy, hogy mire állítod. Főleg az ilyen paneleknél számít a HW beállítás: csak úgy tudnak az FRC becsült értékei közelebb kerülni a valóságoshoz.

RGB-nél sRGB legyen beállítva: az a lényeg (és konvertáljon át mindent a munka színtérbe)!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19218) general válasza *Ropi* (#19217) üzenetére


general
addikt

így?

(#19219) sanyixXx válasza general (#19218) üzenetére


sanyixXx
senior tag

igen, jó lesz.

röviden: RGB kell neked. ugyanaz legyen beállítva a fényképezőn, mint a számítógépeiden. ha sRGB a kamera, akkor a PC/laptop is az legyen.

hogy Adobe RGB vagy sRGB, az mindegy, de egyezzen. Adobe RGB elvileg jobb, ha később hívni/nyomtatni akarod a képeket, sRGB pedig a monitoros megjelenítésre.

amíg nem reprózol, fotózol profi reklámkampányt fix színekkel (pl. Telekom magentája), retusálsz címlapot stb. addig ennyi bőven elég.

a különböző monitorok így se, úgy se fogják ugyanazt mutatni neked, hacsak nem kalibrálod hardveresen őket. gyengébb monitoroknál még ez se garancia.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#19220) ViZion válasza general (#19218) üzenetére


ViZion
félisten

tutorial.hu, photoshop alapok, első lépések... 1. hsz-ben is van link talán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19221) *Ropi* válasza general (#19218) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még pipáld be az "ask when..."-eket is, meg a "more options"-nál a "conversion options"-ban mindhármat!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19222) delta9


delta9
senior tag

Üdv!

GraphicStock-on akció van, ha valakit érdekel:
7 DAYS OF FREE DOWNLOADS
DOWNLOADS PER DAY 20 IMAGES
ACCESS MORE THAN 150,000 VECTORS, ICONS, BUTTONS, IMAGES, MORE
NO OBLIGATION
100% FREE

[link]

Bocs a csupa verzálért, copypaste...

(#19223) general válasza ViZion (#19220) üzenetére


general
addikt

nem találok ilyesmit ott....

köszönöm mindenkinek a segítséget!
azt viszont még nem tudom, nem értem, miért ne az európai profilt adjam meg? pl a Webes megjelenenítés Európában-t? az amerikai a gyári beállítás, változik valami lényegi, ha mondjuk mindenütt az európai webes profilt adom meg?
ha pedig nyomtatás is készül, itt sima fotókra gondolok, kinyomtatva, akkor előtte váltsak át, vagy fölösleges?

(#19224) delta9 válasza general (#19223) üzenetére


delta9
senior tag

Szerintem kezdd itt:
[link]

Aztán folytasd itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19225) general válasza delta9 (#19224) üzenetére


general
addikt

köszi, de azért ennyire nem vagyok ... ovis ;) és nem válasz a kérdésemre

(#19226) general válasza delta9 (#19224) üzenetére


general
addikt

igen, a második link elmondja, hogyan csináljak valamit. engem az érdekel, miért! még mindig nem tudtam meg, miért a PS gyári beállítást használjam (észak amerikai) Európában... :)

(#19227) BonFire válasza general (#19226) üzenetére


BonFire
veterán

Márpedig meg kell elégednek delta9 linkjeivel, a színkalibrálás ugyanis eléggé off itt, mégis mit vársz? Fejtsük ki ugyanazt, amit elolvashatsz a súgóban?

Gyári beállítást meg azért javasoltam, mert amíg nem tudod, hogy mi miért van úgy beállítva, ahogy van, addig csak rosszabb eredményt fogsz kapni. A munka 99%-ban képernyőre történik, ott pedig általában jók a gyári beállítások. Csak időről időre beesik ide valaki, aki két napja Photoshopol, és nekiállnak ketten-hárman vadul kalibrálni, és a végén mindig kiderül, hogy ha nem nyúlkáltak volna hozzá, egy csomó időt megspóroltak volna maguknak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19228) delta9 válasza general (#19225) üzenetére


delta9
senior tag

Ez nem ovisság kérdése. Ott vannak leírva a válaszok a kérdéseidre.

(#19229) Met válasza delta9 (#19222) üzenetére


Met
nagyúr

Bankkártya adatok megadás kötelező :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19230) general válasza BonFire (#19227) üzenetére


general
addikt

éreztem, hogy felhúzzák majd páran az orrukat, magyar fórum...

"Gyári beállítást meg azért javasoltam, mert amíg nem tudod, hogy mi miért van úgy beállítva, ahogy van, addig csak rosszabb eredményt fogsz kapni."

tudod, pont ez lenne a lényeg. a miértet kérdeztem, mert nem vagyok egy ostoba kókler, ha meg akarok tanulni valamit, szeretném megérteni, mit miért csinálok! ennyi. ez olyan nagy baj?? te is megtanultad valahogyan, valakitől! én nem félek kérdezni, csak sokan utálnak válaszolni, inkább oltanak.
a PS rohadtul összetett dolog, tanulom, gyakorolom egy ideje, és bátorkodtam feltenni néhány kérdést. látom, hiba volt...

"nekiállnak ketten-hárman vadul kalibrálni, és a végén mindig kiderül, hogy ha nem nyúlkáltak volna hozzá, egy csomó időt megspóroltak volna maguknak."
:) tehát akkor hagyjuk a kalibrálást a francba... aham.

értem, hogy minden kijelzőt, minőségtől függetlenül be kell kalibrálni, hogy a tőle telhető legjobb színeket adja, a pénztárca dönti el, mennyire lesz színhelyes. és értem, hogy nem érdemes többfélét használni, ha a legjobb eredményt akarjuk. ezért írtam rögtön a legelején, hogy ezt a témát hagyjuk, mert tisztában vagyok vele. (és OFF is itt, de akkor hol kérdezhetek ez ügyben?)
mindössze megkérdeztem, hogy a Color Settingsben mik a megfelelő beállítások szerintetek, erre a válasz annyi volt, hagyd a francba, használd a gyárit, jó az neked.... köszi..

ez egy fórum. ahol kérdezni lehet. kérdezni azok szoktak, akik valamit nem tudnak, de szeretnék megtudni. jó magyar szokás, hogy beszólnak neki, hogy mit keresel a profik játszóterén, menjél má'...

elnézést, de nem bírtam tovább, nagyon sokszor találkozom ilyen hozzáállással itthon! :(((

mellesleg a linkeken nem találtam meg a választ a kérdésemre. kérlek, fejtsd ki, ha elnéztem! akár privátban, ha off! :)

(#19231) delta9 válasza general (#19230) üzenetére


delta9
senior tag

"adott egy PC, egy laptop (plusz a párom laptopja is) és persze a dslr-ek, szeretnék mindent összehangolni.
van erről leírás, tutorial valahol?"

pedig ez van leírva a linkeken. ha pedig a noti 6 bites TN Film, a PC monitroja pedig 8 bites MVA/PVA/IPS/stb, akkor nem fogod ugyanazt látni rajtuk szín tekintetében semmilyen beállítással.

(#19232) BonFire válasza general (#19230) üzenetére


BonFire
veterán

" éreztem, hogy felhúzzák majd páran az orrukat, magyar fórum..."

Ezt a stílust akár itt abba is hagyhatod, ugyanis aki felhúzta az orrát, az láthatóan te vagy. Alapvető összefüggéseket bem látsz át, a programot nem ismered, a linkeket semmibe veszed és okoskodsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19233) Wyll


Wyll
őstag

Itt még mindig ez megy?! :F Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19234) BonFire válasza Wyll (#19233) üzenetére


BonFire
veterán

Komolyan, már egy ideje gondolkodom rajta, hogy leiratkozom a témáról. Mindig jönnek a magyarozással, meg a sértődéssel. A könyököm már kivan, nem hiányzik ez nekem. Inkább majd csendben olvasgatok...

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19235) Met


Met
nagyúr

Be kéne rakni az első posztba hogy BonFire stílusa néha nyers de összességében Ő segített a legtöbbet a topicba, tanáccsal vagy ingyenmunkával. Belépés csak saját felelősségre :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19236) Picturemaker válasza Met (#19235) üzenetére


Picturemaker
őstag

:C

Az avatarja is elég ijesztő. Lehetne PH! addikt helyett a rangja "A topik tiszteletbeli mumusa!"

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19237) general válasza delta9 (#19231) üzenetére


general
addikt

nem vártam, hogy ugyanazt lássam , ezzel kezdtem..
azzal volt a gondom, hogy egyik gépről átvittem egy PSD fájlt a másikra, és akkor változtak meg a színek. ezért kérdeztem, mi legyen a beállítás. azt is értem, hogy ha mások a beállítások, nem fog passzolni, ezért kérdeztem - ismételten - hogy mi legyen a beállítás!

erre kaptam válaszul, hogy úgyis kezdő vagy, hagyd a gyárin... ezzel el is lehetne intézni, csak én ennél többet szeretnék tudni. de majd megveszem a könyvet, abban le van írva. köszönöm azoknak, akik segítettek!

tisztelt BonFire, amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten, ahogyan mondják. nem akarok megbántani senkit, de engem sem kell egyből lekezelni, mert egyáltalán nem ismersz. 3-4 mondatból ne ítélj meg, ha kérhetem, és akkor abba is hagyom! a magyar fórum megjegyzésem pedig tartom, sajnos sokszor találkozom lekezelő válaszokkal mindenfelé.

(#19238) jhos910 válasza general (#19237) üzenetére


jhos910
aktív tag

Monitor kalibrálás a lelke elsőként, nem a photoshop színek állítgatása.

A magyarozásról meg nyugodtan leszokhatsz...ha egy írrel találkoznál örülnél te a magyar hozzáállásnak.
Nem is tudom mit gondolnak a hasonló gondolkodású emberek...más országban talán választ adnának egy komment terjedelemben a színkalibrálásról ha másnak pl könyv terjedelműre sikerül?

[ Szerkesztve ]

(#19239) Met válasza general (#19237) üzenetére


Met
nagyúr

Azért írta hogy hagyj minden gyári beállításokon mert akkor már csak a megjelenítők közti eltérés fog látszani.
Most ha neki állsz az összes gépen elkezdeni mindenfélét állítgatni a büdös életben nem lesz hasonló semmi sem.
Ha az összes képen ugyan azok a beállítások akkor nem lesz a legkevesebb probléma.

Ugyan nem írta hogy azért hagyd úgy mert kezdő vagy, de mivel nem olyan munkára használod azért felesleges piszkálni mert Neked "nem számít" a színhűség annyira.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19240) delta9 válasza general (#19237) üzenetére


delta9
senior tag

"legutóbb laptopon retusáltam több képet is (csak hobbi szinten), aztán amikor végre átmásoltam a PC-re a PSD fájlt, hogy folytassam, akkor nem azt láttam (nyilván, ezt értem, csak a beállítást nem tudom), amivel eddig dolgoztam."

Tehát mikor a notin bizgerált file-t átvitted a pc-re, más színeket látátl, ugynakkor azt is írtad: "nem vártam, hogy ugyanazt lássam" (akkor jó, nincs elvárás, nincs probléma ;] )

"azzal volt a gondom, hogy egyik gépről átvittem egy PSD fájlt a másikra, és akkor változtak meg a színek." (ez mondjuk az én olvasatomban ellenkezik azzal, hogy nem vártad, hogy ugyanazt lásd, de lehet én nem értek valamit...)

leírtam, nem értem, mit nem értesz:
"ha pedig a noti 6 bites TN Film, a PC monitroja pedig 8 bites MVA/PVA/IPS/stb, akkor nem fogod ugyanazt látni rajtuk szín tekintetében semmilyen beállítással."

(#19241) ViZion válasza Met (#19239) üzenetére


ViZion
félisten

Soha nem tudtam a laptop kérdést feldolgozni. Volt, ahol helyszínen csináltam szórólapot... mondom hova pakoljak? Ide. Aham, több hely kellene... ;]
Csak lestek, majd mondja a tulaj: más grafikusok laptoppal járnak...
...aham, az igen. Gagyi laptop kijelző, másrészt a gépem a kommersz laptopokat idle megeszi reggelire... Mikor látták a monitort, meg a sebességet, akkor mondták, h jah, nem így ment eddig... :D
Szal. laptop az felejtős szvsz, egy szükségmegoldás maximum, de közel sem pro eszköz. Ami pro, az meg uhh-ehh... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19242) Andrew31 válasza delta9 (#19208) üzenetére


Andrew31
senior tag

Bocs, hogy megszakítom a "vitát", de ide visszatérnék. :D

Szinte mindenki olvasta, régi történet, de aki esetleg nem: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19243) Dluinet válasza Andrew31 (#19242) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó! De ez is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19244) general válasza delta9 (#19240) üzenetére


general
addikt

még mindig elbeszélünk egymás mellett, vagy félreérted, vagy nem fogalmaztam érthetően.
nem a 2 kijelző különbözősége miatti különbséget látom, tudom, az milyen, hanem, teljesen más színek, árnyalatok...
de közben rájöttem, utánaolvastam. a 2 gépen 2 különböző munka színtér volt beállítva a PS-ben, így először az"export" gépről Convert to Profile ("import" gép színtérbe), utána oké. most már ugyanaz a beállítás mindenhol, de így tudom, ha különbözőben dolgozom, akkor mit tegyek, hogy folytatni tudjam.
nem mellesleg nem azért, mert nekem nem számít az egész, hanem mert a színekkel nem foglalkoztam, amíg retusáltam, az az utolsó, külföldön voltam, velem volt a laptop, dolgozgattam vele, most meg befejezném. ennyi, nem kell találgatni tovább.

Tehát mikor a notin bizgerált file-t átvitted a pc-re, más színeket látátl, ugynakkor azt is írtad: "nem vártam, hogy ugyanazt lássam" (akkor jó, nincs elvárás, nincs probléma ;] )

szurkálni könnyű, megint csak mondom. egyszerűen félreértetted ( fogjuk rá ;) ). ha nem lenne elvárás, nem ba***nék ezzel ennyit, nem? ;)
részemről lezártam a témát.

(#19245) BonFire válasza general (#19244) üzenetére


BonFire
veterán

Én már meg se merek szólalni… de ez még csak kikívánkozik, kapok, amit kapok érte!

„de közben rájöttem, utánaolvastam. a 2 gépen 2 különböző munka színtér volt beállítva a PS-ben”

Ezt nyilván a manócskák, vagy a kóku állította el teljesen különbözőre! Vagy nem is! Gyárilag az egyik így volt állítva, a másik meg amúgy.

Ezért kezdtem az elején azzal, hogy a gyári beállításokat kell használni, mert mindig utólag derül ki, hogy „hát én nem csináltam vele semmit, mégis inaktív az effektek egy része” (át van állítva RGB 8 bitről 16-ra, csak úgy magától… aha, nyilván!) :O

Nem állítom, hogy te állítottad el, csak azt, hogy összevissza állítgatta valaki, akinek tört volna le a kis keze, amikor ész nélkül és tudatlanul elállítgatta a gyári beállításokat, mert csak!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19246) *Ropi* válasza general (#19244) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kezdjük az elején: a képfényező gépedből kiesett raw fájlnak nincs színtere (vagyis van, de jóval nagyobb, mint a mindennaposan használt színterek, így feldolgozási szempontból nincs neki): bármilyen megjelenítő médiára való lekonvertálása veszteséges folyamat. Ezekből az egyik legszűkebb keresztmetszet a monitor, főleg ha 6 Bit + FRC-s (Az általános standardként definiált sRGB színtér megjelenítéséhez is színcsatornánként 8 Bit kell!). Mindig a rendszer leggyengébb láncszeme határozza meg, hogy mennyit látsz vissza a képedből: ez a monitor (vagy nyomdában a papír). Az alkalmazások (különösen a böngészők) nem tudnak mit kezdeni a bővített (kalibrált) színprofilokkal. Ha nagy színterű monitorod van, akkor narancsszínű lesz minden a böngésződben. Ezt csak a Firefoxban és a Safariban lehet megoldani (alapból nem működik, külön kell aktiválni): kezelik már a v4-es profilokat is. Ugyanez igaz a képnézegetőkre: ha nem megfelelő a színkezelése a képnézegetőnek, akkor bizony nem megfelelő színeket fog mutatni, hanem narancsban túlszaturált lesz minden. Lightroomban (ami mindig Melissa RGB-ben - ami a ProPhoto RGB egyik változata - dolgozik belsőleg) azt látod, amit a monitorod meg képes jeleníteni a ProPhoto színtérből. Photoshopban CTRL + Y megnyomásával (ha előzőleg beállítottad a softproofot) vissza tudod ellenőrizni: azt kell látnod, amit a netre sRGB-ben feltöltve is. Vannak színmenedzselhető képnéző programok, amik le tudják fordítani a képet a monitorod színterébe (pl. az Irfanview a v4-től már pluginnal képes a CMS-re) és vannak olyanok, amik nem (pl. FastStone Image Viewer).

De mint mások is írták mindez csak akkor ér valamit, ha kalibrálva vannak a megjelenítők: különben csak nálad, azon az egy monitoron néz ki jól amit látsz, másnál, másikon korántsem biztos. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19247) jhos910 válasza general (#19244) üzenetére


jhos910
aktív tag

:C

(#19248) general válasza BonFire (#19245) üzenetére


general
addikt

egy szóval nem mondtam, hogy a manócskák állították el...! én állítom, hogy én voltam! :)
e z é r t írtam ide, hogy m i k a megfelelő beállítások, hogy ugyanazt lássam (nagyjából, képernyő -megjelenítési képességekben eltérve) ;)

majd te írtad, hogy gyári beállítás.
nos, nekem ez nem volt elég, kíváncsi fickó vagyok, szeretném tudni, miért állítsak be Európában amerikai profilt, meg hogy mi miért van ott, és egyébként egy rakás opció lehetséges még, jó lenne tisztában lenni velük. lehet, hogy OFF téma itt, szívesen átmegyek ezzel másik topicba (csak kérlek mutassátok meg, ahol élet is van)!

érthető már az álláspontom?

mindenki színterekről beszél, pedig én nem azt kérdeztem. a színterekkel tisztában vagyok, a monitorokkal is, a képességeikkel is, meg még sok mindennel. pl azt is, hogy a LR ProPhoto-ban dolgozik, ezért volt a PS arra állítva, csak összekuszálódtak a dolgok, mert a PS színkezelési beállításokat nem értettem, a folyamatot, mert elég összetettnek tűnik. de már kezd a helyére kerülni.
ezért nem esett jól, hogy egyből tudatlanként kezeltek páran. konkrét kérdésre mindenféle választ kaptam.
ismétlem, lehet, hogy nem volt a megfogalmazásom elég érthető, elnézést, de azért nem mindenki amatőr (rossz értelmeben), tudatlan és kispisti, aki kérdez! hm? ;)

Ropi! a Chrome is kezeli a színprofilokat! :) [link]

és nem mellesleg, az összes kijelzőm kalibrálva van, bár esedékes az újrakalibrálás. más kérdés, hogy nem többszázezres kijelzők. de amit tudnak, azt kihozom belőlük. megnyugodtak a kedélyek? :D

azt tanultam anyukámtól, hogy ha nem tudok valamit, kérdezzem meg. :DD de láthatóan ez nem is olyan egyszerű... főleg, ha leoltják érte az embert. kezeljük egymást felnőttként, és minden rendben lesz,
nem, nem sunnyogok el, szeretem ezt a fórumot. a PS-t is. :C

písz

[ Szerkesztve ]

(#19249) delta9 válasza general (#19244) üzenetére


delta9
senior tag

no akkor idézek neked a linkről, amit tanácsoltam legelőször, hogy olvass el:
"Dokumentum színprofiljának megváltoztatása

Ritkán fordul elő olyan helyzet, amikor meg kellene változtatni egy dokumentum színprofilját. Ez azért van így, mivel az alkalmazás automatikusan hozzárendeli a dokumentumhoz a színprofilt a Színbeállítások párbeszédpanelen megadott beállítások alapján. Csakis olyankor kell manuálisan megváltoztatni a dokumentum színprofilját, ha a dokumentumot egy másik kimeneti eszközre készíti elő, illetve ha egy olyan irányelvkövető működést szeretne korrigálni, amelyet már nem kíván a dokumentumban használni. A profil módosítása csak a gyakorlott felhasználóknak javasolt.

A dokumentumok színprofilja a következő eljárásokkal módosítható:
Új profil hozzárendelése. A színszámok változatlanok maradnak a dokumentumban, így azonban az új profil jelentős mértékben megváltoztathatja a színek megjelenését a képernyőn.

Profil eltávolítása, hogy a dokumentumban ne legyen használatos színkezelés.

(Acrobat, Photoshop és InDesign) A dokumentum színeit a program egy másik profil által meghatározott színtérbe alakítja át. A színekhez rendelt számokat eltolja a program, így próbálja megőrizni a színek eredeti megjelenését."

ennek ellenére te:
"a 2 gépen 2 különböző munka színtér volt beállítva a PS-ben, így először az"export" gépről Convert to Profile ("import" gép színtérbe), utána oké."

tehát nyilván nem olvastad el, gondolom egyik linken lévő infókat sem. mert az ugye óvodásoknak való. de ha nem hagyod, hogy segítsünk neked, akkor nem értem mindek kérdezel. az amit te csináltál az egyáltalán nem így függ össze. egyáltalán nem kell konvertálgatni színterek között, csak azért mert két gépen két különböző munkaszíntér van. de még véletlenül se olvasd el a linkelt dolgokat. végülis közben rájöttél (amúgy nem, de mindegy).

(#19250) trisztan94


trisztan94
őstag

Szerintem ez a subreddit bejönne párotoknak :D

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.