Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, megoldottam Blur-ral nehezen! :R

(#18602) atus7377


atus7377
tag

Sziasztok!Egy ostoba kérdésem lenne.Az egér görgőjével csak addig tudok nagyítani amíg a kép kitölti az ablak méretét,tovább nem.Mit kellene átállítanom?cs5.Előre is köszönöm.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#18603) BonFire válasza Mr. Erikszon (#18591) üzenetére


BonFire
veterán

„Remélem a faszabuckon azért sok lájkot fogok kapni,hogy érezzem a munkám kifizetődik.”

Bármilyen képet kiraksz, azt úgyis belájkolják.

„Cthulhu-stílus?Kösz de nem akarok polip-embör lenni.”

Akkor jó lenne végre eldönteni, hogy mi akarsz lenni! Kreatív megoldást szeretnél, de az eddigi hsz-eid alapján annyi kreativitásod sincs, hogy feltaláld a derékszöget. Mostanáig mindig mások mondták neked, hogy mi legyen, de neked ez sem jó, meg az sem jó.

Ideje saját lábadra állni, aztán itt a felmerülő (Ps) technikai kérdéseket tudjuk megválaszolni. A te kérdésed a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topicba illik, ugyanis még egyetlen konkrét témába vágó kérdést sem tettél fel.

Tegyél fel Giger képet, ha frászt akarsz hozni az ismerőseidre!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18604) BonFire válasza atus7377 (#18602) üzenetére


BonFire
veterán

Preferences-ben a Zoom with scroll wheel mellé kell egy pipa.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18605) atus7377 válasza BonFire (#18604) üzenetére


atus7377
tag

Van!Ha eléri a kép a fit size-t akkor már csak fel-le mozgatja azt.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#18606) BonFire válasza atus7377 (#18605) üzenetére


BonFire
veterán

Zoom eszköz működik rendesen? Ctrl++ és Ctrl+- működik? Mert ellenkező esetben egér beállítási probléma lesz. Nézd meg, hogy a Windowsban az egérgörgőhöz nincs-e valamilyen különleges művelet rendelve, ami esetleg megakadályozza a helyes működésben.

Szerk.: Ami kimaradt. Mióta áll fenn a hibajelenség? Vissza tudsz-e emlékezni, nem hajtottál-e végre valamilyen változtatást a rendszeren azelőtt?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18607) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Itt van ez a kép:

Szeretném azt megcsinálni, hogy függőlegesen a mostani kétszerese legyen, a pattern megtartásával. Arra gondoltam, hogy berakom a kép alá a függőlegesen tükrözött képet és úgy jó lesz, mert a jobb alsó oldali kis "kör" viszonylag seamless-nek néz ki. A középső kör a probléma, mert annak hiányzik az alja.

Lehet ezt egyszerűen csinálni?

https://heureka-kreativ.hu

(#18608) atus7377 válasza BonFire (#18606) üzenetére


atus7377
tag

Hálám üldözni fog MESTER!Egér probléma volt.Működik rendesen.

Köszönöm szépen!!!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#18609) aldebaran


aldebaran
őstag

Hogyan lehet azt megoldani, hogy a használt betűtípus is elmentődjön a psd-ben? Meg lehet ezt oldani egyáltalán?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#18610) ViZion válasza aldebaran (#18609) üzenetére


ViZion
félisten

PS nem tudja. Valahogy nem is erőltetik ezeket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18611) aldebaran válasza ViZion (#18610) üzenetére


aldebaran
őstag

Kár. :(((
Most is megnyitottam egy évekkel ezelőtti psd-t, amihez akkor anno egy másik oprendszer alatt telepítettem fontokat, jó kis karácsonyosakat, most meg hiányolja őket. :O

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#18612) GergőBp válasza aldebaran (#18611) üzenetére


GergőBp
tag

Hátha segít ez a kis oldal! :P

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18613) bugeszka


bugeszka
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, remélem, sikerrel járok.
Adobe Photoshop CS3-al rendelkezem, és van egy képem, amit szeretnék vissza alakítani, tehát eltüntetni róla ezt az effektust vagy minek nevezzem. A probléma az, hogy az eredeti fénykép nincs meg, mivel internetről lett lementve. Hatalmas örömet okoznátok, ha segítenétek és orvosolnátok a problémát!
Előre is köszönöm!

(#18614) Met válasza bugeszka (#18613) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ez nem nagyon kivitelezhető egyszerűen:(
Részekre kell szedni a képet, növényzet, emberek, járda stb. tehát aminek a többitől eltérő színe van és egyesével átszínezni.

Mindenképpen színes képet szeretnél vagy ezt a lilás árnyalatot nem akarod?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18615) bugeszka válasza Met (#18614) üzenetére


bugeszka
újonc

Ha kivitelezhetetlen, semmi gond, úgyis a Hölgy rajta a lényeg (portrénak lesz, rajzolok), ki tudom vágni, felnagyítani, de a szín csak nem maradhat ilyen lilás, ezért kellene nekem az eredeti szín.
Én úgy hallottam, hogy van rá mód, valamilyen szűrővel, de nem értek hozzá... :( Most mit tegyek?

(#18616) Met válasza bugeszka (#18615) üzenetére


Met
nagyúr

Nem hallottam még ilyen szűrőről de nem is hiszem hogy létezik mert honnan tudná az algoritmus hogy annak az objektumnak mi volt az eredeti színe?
Annyit tehetsz hogy fekete-fehérre konvertálod, Shift+Ctrl+U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18617) ViZion válasza bugeszka (#18615) üzenetére


ViZion
félisten

SEMMI olyan csodaeszköz nincs, amivel a törölt adatokat (itt a színadatok törlődtek, kicserélődtek) visszaállíthatod, ha az veszteséges formátumban van mentve... (jpg, png, de akár a psd is, ha nem korrekciós réteggel dolgozott).

Kivágás után colorize tutorial-t keress, embereket retusálni nehéz, szal. nem pár kattintás lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18618) balintkagan1


balintkagan1
tag

Tisztelt Fórumozók!

Nem adtam fel a háátérkicseréléses fail után sem :DDD Készítettem 2 db fotót ugyanarról a termékről, küldönböző megvilágításokkal . Mindegyik fotóból a legjobb részt akartam ,ezért ugye egymásra raktam, majd nyomtam egy Alt+Layer Maskot és Brush Tool-al szépen átfestegettem, azonban a széelekn annyira nem lett szép. Van rá mód, hogy kijelöljem azt a területet amire nem mehet az ecset , azaz ahová nem festhetek rá hiába húzom oda a B-tool-t? Előre is köszönöm!

(#18619) balintkagan1 válasza balintkagan1 (#18618) üzenetére


balintkagan1
tag

Nem jó mégsem,jobban járok ha szépen kifestem,mert a kijelölése is elég nehéz...

(#18620) BonFire válasza balintkagan1 (#18619) üzenetére


BonFire
veterán

Ezeket a videókat ajánlom figyelmedbe, illetve ezt és ezt a cikket (kétrészes!) az elmélet megismerésére. (Kissé hosszú lett, de ha nekem volt türelmem lefordítani, talán neked is lesz végigolvasni.) A Pen lesz a te eszközöd, amennyiben határozott, éles és szabályosan ívelt kijelölést kell rajzolni. Homályos és cakkos szélekhez inkább ajánlott a brush, de jó volna látni azt a terméket, hogy ajánlani tudjuk a legjobb eszközt a feladatra. Egyelőre próbálkozz a pennel!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18621) balintkagan1 válasza BonFire (#18620) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszi a választ! Ezt tudtam kihozni belőle (nem bonyolulét , csak nekem :DDD ), 2 fotó, az egyiken hátulról vakuzva, a másikon afeliratok előlről vakuzva, szűkítővel. Talán így annyira nem látszanak a szélek, Brush Tool-al csináltam végig,de egy kicsit ráközelítve már eléggé nyilvánvaló. (Ja és nem, nem a Nivea-nak fotózok :)) , csak nemsokára ilyeneket kell csinálnom)[link]

A Pen-t pedig köszönöm, megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

(#18622) pufancska válasza balintkagan1 (#18621) üzenetére


pufancska
tag

Ha pénzt fogsz érte kérni, akkor még gyakorolj. A fénykép jó, bár egy kis világosság nem ártana, de ha ez az igény akkor ez van. Viszont a két kép összerakása, még igen gyenge. Nem tudom, hogy használtál e állványt, mert akkor kevesebb gondod lenne.

(#18623) balintkagan1 válasza pufancska (#18622) üzenetére


balintkagan1
tag

Állvány nélkül el sem mertem volna kezdeni, sőt a gépet is távkioldóval sütöttem el,nehogy elmozduljon, aztán meglepődjek :DDD Meglátom mire jutok pennel.Tehát a két kép teljesen fedi egymást, viszont amikor előhoztam az alsó réteget elég barbárra sikeredett.

[ Szerkesztve ]

(#18624) GergőBp válasza balintkagan1 (#18623) üzenetére


GergőBp
tag

Tükör elő felcsapás-s is használj, ha már ennyire bemozdulás menteset szeretnél készíteni. Igaz egy jó állványon 0 bemozdulást produkál. Nagyon szimpatikus, hogy csak fix 50-essel lövöldözöl :) Én múltkor sporteseményt mentem 50-essel lőni, mert zoom-ban nincs jó fényerős obim. Sok jó pillanatról kénytelen voltam lemaradni, de ez a legjobb beugró obi :P

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#18625) BonFire válasza balintkagan1 (#18623) üzenetére


BonFire
veterán

Tényleg lehetne kicsit világosabb, bár én nem vagyok fotós. A Pent viszont éppen az ilyen alakzatokhoz találták ki. Csupa szabályos ív, ehhez hallatlan precizitás kell, és ezzel az eszközzel ezt könnyen és szépen meg lehet valósítani.

„Gyakorolj, gyakorolj, még szükség lehet rá” – Akela

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18626) balintkagan1 válasza BonFire (#18625) üzenetére


balintkagan1
tag

Kicsit átdolgoztam, még ugyan nem pennel. A javasolt cikket olvasva elmosolyodtam azon a mondaton, hogy: a legtöbb ember igyekszik halogatni a pen használatát minél jobban...hát ez talált süllyedt :DDD

GergőBp: Azért fotózok 50mm-essel, mert csak az van :DD De én szeretem a lábzoomot :K

[link]

(#18627) BonFire válasza balintkagan1 (#18626) üzenetére


BonFire
veterán

Márpedig a többi eszközzel nem tudod szépen kijelölni az íveket. A pen pont erre való. Amennyi időt eltöltesz a pepecseléssel (és úgysem lesz jó), annyi idő alatt be lehet gyakorolni a pen használatát. Töltsél le egy labirintus képet, és azon gyakorolj! Vezesd végig rajta a pent. Legyenek rajta egyenes és görbe vonalak is felváltva. Előbb egyszerű épületek képén gyakorolj. Ott van sok egyenes és néhány ív is. Ideálisak ilyen gyakorláshoz. Aztán később egyre részletesebb épületeket is tudni fogsz vele kijelölni. Szépen begyakorlod, és csodálkozni fogsz, hogy eddig hogy tudtad nélkülözni.

Ui: lábzoom nincs. Az farth, azaz kocsizás. Mozogsz a térben, nem ugyanaz, mintha a képkivágást módosítanád.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18628) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Naptárt szeretnék készíteni PS-el,szerintetek hogy volna a legkönyebb elkészíteni?

Egyenként beírni a napokat,dátumokat,vagy van ennél egyszerűbb megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#18629) ViZion válasza Pikaa (#18628) üzenetére


ViZion
félisten

PS-el? Uhh... ehh... A számokat corelben, illustratorban vagy ID-ben kell megcsinálni, képeket PS-ben.

Keressél calendar template-t, azzal a leggyorsabb szvsz. tutorialt sem tudok így, keresni kell, de kis fantáziával megoldható sablon nélkül is. Összerakni InDesignben a legjobb, vagy Corelben. PS akkor jó, ha egyoldalas nagy naptár. Lapozóshoz nem fain.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18630) Pikaa válasza ViZion (#18629) üzenetére


Pikaa
aktív tag

A felsoroltak közül még Illustratorom van,tudnál valami tutorialt linkelni,ha megkérlek?

De használni kevésbé tudom,nem rég töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

(#18631) BonFire válasza Pikaa (#18630) üzenetére


BonFire
veterán

Most ebben mi a nehéz?

Vagy pedig ez

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18632) Met válasza Pikaa (#18630) üzenetére


Met
nagyúr

Illuhoz: Link
Corelhez: Link
Utóbbihoz szedd le a trialt, 30 nap alatt csak összehozod :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18633) Pikaa válasza BonFire (#18631) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Tudom,dögség nagy betegség. :(

Köszönöm mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#18634) *Ropi* válasza BonFire (#18627) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...lábzoom nincs. Az farth, azaz kocsizás. Mozogsz a térben, nem ugyanaz, mintha a képkivágást módosítanád."

Való igaz, hogy hibás a logikája mégis ez ragadt meg általánosan használt kifejezésként a fotós társadalomban. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18635) INTELligent válasza Pikaa (#18633) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ha egyszerű is jó lesz: Jeffrey's Calendar builder script Ps-hez...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18636) Pikaa válasza INTELligent (#18635) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Úhhh,köszi! Ez első osztályú! :D

(#18638) Dluinet


Dluinet
nagyúr

troll nap volt? Lemaradtam róla? #18637

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18639) BonFire válasza Dluinet (#18638) üzenetére


BonFire
veterán

Én sem láttam, csak az értesítőt. Gyorskezű a házigazdánk!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18640) INTELligent válasza Pikaa (#18636) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szívesen, nekem is nagyon fekszik. :DDD

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18641) ViZion válasza Dluinet (#18638) üzenetére


ViZion
félisten

Ezek szerint megint szegényebb lett a PH! egy újonccal... :O
Én sem láttam, pedig biztosan valami meghitt, karácsonyi gif volt... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18642) privacy99 válasza ViZion (#18641) üzenetére


privacy99
senior tag

Most biztos valami egyéni B.U.É.K. volt :D

(#18643) pufancska


pufancska
tag

Tudom, hogy itt nem szokás, de köszönöm mindenkinek a múltévi önzetlen segítséget és kívánok Photoshopban gazdag boldog új évet.

(#18644) ViZion válasza pufancska (#18643) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet szokás... vagy mindenkinek más dolga van.
BUÉK mindenkinek! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18645) Thunderzolee

Üdv!

Van olyan topic, ahol lehet kérni képszerkesztést?
Erről a képről lenne szó:

Sajnos a vaku visszatükröződött.
El lehet távolítani a tükröződést? Esetleg a bal szemet áthelyezni/tükrözni a jobb szem helyére, és szépen rádolgozni, ha jól képzelem, észre se lehetne venni, h módosított a kép.
Beszereztem ezt a 6-os Photoshopot, de nekem ez nem fog menni. Aki tudja hogy működik a PS, annak ez pár kattintás lehet csak.
Képszerkesztéshez ACDSeet használok, abban ilyen kivágás, másolás, beillesztés dolog nincs. Amúgy is csak retusálgatni szoktam, de jelen esetben az kevés ide.

Mittudomén, egy tábla nagy Milkát megérne, ha nincs más tarifája az ilyesminek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18646) Met válasza Thunderzolee (#18645) üzenetére


Met
nagyúr

Így jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18647) Thunderzolee válasza Met (#18646) üzenetére

Király!

Hová küldjem a csokit?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18648) Met válasza Thunderzolee (#18647) üzenetére


Met
nagyúr

Ide a topciba, majd szétosztjuk :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18649) INTELligent válasza Met (#18646) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hogy csináltad? Nekem is lenne egy tükröződős képem, azon szeretném megcsinálni.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18650) BonFire válasza INTELligent (#18649) üzenetére


BonFire
veterán

feltételezem, a szemet nagy ráhagyással kivágta, megtükörözte, a helyére illesztette, majd finom ecsettel maszkolta.

kb ennyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.