Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) BonFire válasza Pityu. (#19943) üzenetére


BonFire
veterán

Na, most értem csak idáig…

Az a helyzet, hogy véletlenül éppen erről is magyarítottam már tutorialt, itt van ni!: Realisztikus szem készítése. Tényleg nem nehéz, ha már ismered a technikát. Aztán az, hogy a megfelelő helyre kerüljön, az már egy külön feladat. De amennyiben megvan a szembogár, maszkolással be lehet igazítani a szemhéj alá ügyesen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19952) Dany007 válasza BonFire (#19951) üzenetére


Dany007
veterán

Nem semmi. Szép részletes leírás. Tényleg kb PS for Dummis. :)
Egyébként átpörgetve a tutort jutott eszembe, hogy 1-1 randos ps effektet mennyi mindenre lehet használni. Pl a render clouds vagy dif clouds... millió dolgot ki lehet hozni ebből. Ha jól emlékszem anno én pl ebből csináltam isteni villámlást. :) És egy időben mániám volt, hogy random borús képekre villámokat "rajzoljak". Persze minél élethűbbet. Aztán jött az eső stb... És ha jól emlékszem ezt is dif cloud-sal csináltam.
Jaja most beugrott. Gradiens fekete-fehér szűk. Aztán dif clouds, invert és a conrasztot addig növeltem amíg ki nem rajzolódott a villám. Majd ezt még órákon át lehetett finomítani.

Mindegy. Csak azon csodálkoztam, hogy vajon a készítők milyen elgondolás alapján hoznak létre egy ilyen "effektet", mint a clouds? Szóval hogy van ez? A készítők kitalálnak valami random valamint, majd a júzerek, grafikusok kreativitása varázsol belőle mindenre használható dolgot? Vagy fordítva?
Csak azért értetlenkedem mert van egy rakás effekt ami alapvetően nem mutat semmit, de egy kis kreativitással nagyon sokminden kihozható belőle...
Ott van példaként a polar coordinantes. Az is mit csinál a képpel... kinek jut ilyen eszébe? Mégis isteni robbanást, szétrobbanást lehet a segítségével csinálni, többek közt.

(#19953) ViZion válasza Dany007 (#19952) üzenetére


ViZion
félisten

pluginok készíthetők, és a jókat integrálják, megveszik, fejlesztik.... vagy külön életet élnek, mint pl. az Alien Skin és hasonlók. Igény szüli, vaktában elég nehézkes lenne nekikezdeni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19954) BonFire válasza Dany007 (#19952) üzenetére


BonFire
veterán

Arra viszonylag hamar rájön egy művész(eti vénával megáldott) alkotó, hogy a természeti jelenségeket egész jól lehet modellezni fraktálokkal, mert szabálytalanok, és a generálásuk nem kíván nagy számítási kapacitást. Egy villám alakja random cikkcakk, amit a fraktál felhőből egy kis kontraszt növelésével jó eséllyel elő lehet állítani. A robbanást is igény hozza elő. A művész random szóródást akar. A matematikus meg kitalálja, hogy "Te, figyelj! Ha kifordítod a képet a közepétől a sarkáig, jó eséllyel ilyet kapsz." És leprogramozza.

Ui.: After Effects-ben ez még meg van fejelve azzal, hogy mindez animálható.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19961) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Takarítás történt. Attól még, hogy valakinek vicces valami, nem biztos, hogy mindenkinek az.

(#19962) BalanceR válasza BomiBoogie (#19961) üzenetére


BalanceR
addikt

Takarítás elfogadva...
Attól, hogy valnek nincs humorérzéke, nem biztos, hogy másnak sincs...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19963) tikshow válasza BomiBoogie (#19961) üzenetére


tikshow
addikt

Személy szerint nem tudom, hogy mi lett törölve, de mi egy olyan állatfaj vagyunk, hogy a tiltott gyümölcsből - vszeg amit töröltél - tanulunk a legtöbbet.

(#19964) BomiBoogie válasza tikshow (#19963) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem gondolod, hogy egy adott esetben sértő tartalmat előbb végighordozunk minden felhasználó előtt, mint a véres kardot, AZTÁN töröljük?

Van erre egy jó megoldás:
Alapelvek. :K

(#19965) tikshow válasza BomiBoogie (#19964) üzenetére


tikshow
addikt

Jogos, bocs. :R

[ Szerkesztve ]

(#19966) OhAi27


OhAi27
tag

9 kihagyhatatlan Photoshop plugin

(elnezest ha volt mar es ha esetleg nem ujdonsag)

(#19967) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal hogy a photoshopban csinálok magamnak egy aláírást az actions menüben de bizonyos időközönként törli magától az aláírásomat és csinálhatom újra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19968) tokimoric válasza Pubszon (#19947) üzenetére


tokimoric
csendes tag

Azért mert pár hsz-el előbb olyan szépen kérted, ingyen átszíneztem a felniket paint-ben.

(#19969) indigo válasza tokimoric (#19968) üzenetére


indigo
aktív tag

Ügyes munka.

(#19970) jhos910 válasza tokimoric (#19968) üzenetére


jhos910
aktív tag

(#19971) Picturemaker válasza tokimoric (#19968) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha már ennyit vesződtél vele, egy "hogyan készült" videóval is meglephetnél minket. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19972) BonFire válasza Picturemaker (#19971) üzenetére


BonFire
veterán

Én inkább nem mutatom meg, egyik „rajongóm” miféle portrét rajzolt rólam! ;] És elküldte, tárgy nélküli emilben. Biztos vannak, akiknek nem jön be a stílusom, de ilyen barlangrajzot még nem kaptam. Látszik, hogy sokat dolgozott vele. Milyen pipa lehet rám, ha vette a fáradságot, lapot és tollat, lefényképezte, feltöltötte stb. Szegényke! Jót nevettem. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19973) Picturemaker válasza BonFire (#19972) üzenetére


Picturemaker
őstag

A negatív hatás is hatás. :DDD
A képre azért kíváncsi vagyok. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19974) BonFire válasza Picturemaker (#19973) üzenetére


BonFire
veterán

Mondom, nem teszem be ide, mert sérti az alapelveket! Cseppet obszcén lett. ;]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19975) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Nem ismerem a Photoshopot, de lenne egy kép, amelyről a feliratot el szeretném távolítani és a helyére a fekete hátteret odaigazítani. Ha valaki rááldozná a kevés idejét, azt nagyon megköszönném :)
Erről a képről van szó.

(#19976) Picturemaker válasza Jakesz (#19975) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Tessék: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19977) Jakesz válasza Picturemaker (#19976) üzenetére


Jakesz
őstag

Nagyon szépen köszönöm, remek lett :R

(#19978) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Egyik rokonom bibelodik a cs6-al es szeretne raw fileokat megnyitni, de nem sikerul neki. Kell valamit rajt allitani, vagy plugint feltolteni hozza, hogy megnyissa? Vagy hogy tudnek neki segiteni?

Koszi szepen! ;)

(#19979) Pityu. válasza Lauda (#19978) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hátha ezen támogatott gépek listáján [link] fent van a rokonod gépe akkor működnie kéne a raw dolognak,vagy behúzod a fájlt a photoshopba vagy file/open megnyitod a fájlt és automatikusan fel kéne ugrania a raw dolognak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19980) Lauda válasza Pityu. (#19979) üzenetére


Lauda
félisten

En se igazan ertem, mert nekem is anno alapbol megnyitotta oket. Valami olyasmit mondott, hogy a program szerint a camera raw ezen verzioja nem tamogatja a dng fileokat. :F ;)

(#19981) Pityu. válasza Lauda (#19980) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A cucca közte van ezek között?

Natív DNG-kompatibilis kamerák

Az alábbi fényképezőgépek natív módon képesek DNG formátumú nyers fájlokat rögzíteni, ezért kompatibilisek a Camera Raw 2.4-es és újabb verzióival.
Casio
Exilim EX-10
Exilim EX-100
Exilim EX-F1
Exilim EX-FC300S
Exilim EX-FC400S
Exilim EX-FH20
Exilim EX-FH25
Exilim EX-FH100
Exilim EX-ZR1000
Exilim EX-ZR1100
Exilim EX-ZR1200
Exilim EX-ZR700
Exilim EX-ZR710
Exilim EX-ZR750
Exilim EX-ZR800
Hasselblad

H2D

H2D-22
H2D-39
DJI

Phantom
Leica
C (Typ 112)
Digital-Modul-R
M Monochrom
M (Typ 240)
M8
M9
M-E
S
S2
X1
X2
Nokia

Lumia 1020
Pentax
K10D
K20D
K200D
K-3
K-5
K-5 II
K-5 Iis
K-7
K-x
K-30
K-50
K-500
Q
Q7
MX-1
Q-10
645D
Ricoh
GR Digital
GR Digital II
GR Digital III
GR Digital IV
GX100
GX200
GXR, S10 24-72 mm F2.5-4.4 VC
GXR, GR A12 50 mm F2.5 MAKRÓ
GXR, GR OBJEKTÍV A12 28 mm F2.5

GXR MOUNT A16 24-85 mm F3.5-5.
GXR, GXR P10
Samsung

EX2F

GX-10
GX-20
Pro 815

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19982) Lauda válasza Pityu. (#19981) üzenetére


Lauda
félisten

Nikon d3100 van neki! ;)

(#19983) Pityu. válasza Lauda (#19982) üzenetére


Pityu.
nagyúr

lehet lightroom ba is érdemes lenne megpróbálnia

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19984) tikshow válasza Lauda (#19982) üzenetére


tikshow
addikt

Ezen a tutorialon menjetek végig.

(#19985) Lauda válasza Pityu. (#19983) üzenetére


Lauda
félisten

Pityu, tikshow

Koszonom szepen! :R

(#19986) anonymus89


anonymus89
addikt

Mivel még nem kaptam választ az azonnali kérdések órájában így megkérdezem itt is, hogy fotókon autók rendszámának lefedésére mi a legalkalmasabb?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19987) Met válasza anonymus89 (#19986) üzenetére


Met
nagyúr

Bármilyen képszerkesztő program, Paint, Gimp, Photoshop stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19988) Wyll válasza anonymus89 (#19986) üzenetére


Wyll
őstag

Szerintem ezt kb egy irfanview szintű programmal is meg lehet csinálni, ami alapvetően csak egy képnézegető, de ilyen nagyon alap szintű szerkesztések még bennük is szoktak lenni. ACDSee-ben pl tudom hogy van.
Egyszerű kivágásról/ráfedésről van szó, ami ha a rendszámok minden képen téglalap alakúak, akkor igen egyszerű művelet, ha nem (mert mondjuk oldalról, srégen is vannak fotók), akkor is csak egy picit bonyolultabb (ilyenkor nem jó rá a téglalap-eszköz)
Akár a paintet is mondhatnám, csak abban nagyon tré a jpg-be való mentés. Ha png-ben vannak a képek, akkor a paint is jó.

Ha egy nagy odabiggyesztett fekete/fehér téglalapnál szebbet akarsz, pl elmosás vagy pixelesítés, akkor mondjuk kelleni fog egy ilyen képességű rajzolóprogram (pl. photoshop)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19989) Pityu. válasza Lauda (#19985) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19990) ViZion válasza Pityu. (#19981) üzenetére


ViZion
félisten

ejjj, ilyenekhez inkább linket :B

anonymus89: rossz helyen kérdezted. Van egy "melyik program ami..." vagy hasonló topik. Nekem PS mellett a Photoscape van szolgálatban, ingyenes, faék egyszerű, de sok alap dolog benne van. Erre pl jobb nem kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19991) Pityu. válasza ViZion (#19990) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyszer linkeltem neki de mondom hátha elsőre nem fogta :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19992) anonymus89 válasza Met (#19987) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm végül megoldottam! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19993) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy ehhez hasonló hátteret szeretnék készíteni. Mármint maga a háttér (ez az egy pontban összefutó hiperűr "vonalazás") érdekelne. Nem szeretném egyesével megrajzolgatni a vonalakat, mert sűrűbbre tervezném. Volna egyszerűbb módja?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19994) tikshow válasza pocokxx (#19993) üzenetére


tikshow
addikt

Polygon toolal csinálsz egy tetszőleges páratlan(!) oldalú sokszöget, minden harmadik sarkát kijelölöd, majd free-formmal behúzod mindet, hogy 1 pixelbe - tehát középen - találkozzanak.

(#19995) Pala válasza pocokxx (#19993) üzenetére


Pala
veterán

Custom Shape Tool -> Registration Target 2

Ebből rajzolj egy szép nagyot úgy, hogy körös-körül a széle lógjon le a vászonról.

(bár ez kicsit sűrűbb lesz az általad linkelt képen láthatónál, de ez a leggyorsabb módja)

[ Szerkesztve ]

(#19996) pocokxx válasza tikshow (#19994) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát ez óriási... Hálás köszönet! :R
Neked is Pala! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#19997) BonFire válasza tikshow (#19994) üzenetére


BonFire
veterán

:C Ezt én sem ismertem. Hiába, amihez kettőnél tovább kell számolni, az már feladja a leckét! De ezt megjegyzem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19998) tikshow


tikshow
addikt

Nincs mit srácok! :)

(#19999) OhAi27


OhAi27
tag

ezt a kepet szeretnem 'redesignolni'.A belso korokkel meg boldogulok is, a vonalakkal is. A kulso korre szeretnek viszont gradient-et helyezni ugy, hogy az a kor mindharom reszen ugyanolyan mertekben 'halvanyuljon' el. Ez lenne az elso kerdesem, hogy ezt hogy tudom megcsinalni. A masodik pedig, hogy a kulso kort h tudom ugy 3 reszre osztani, hogy aztan kulonbozo szineket adjak neki?

(#20000) Met válasza OhAi27 (#19999) üzenetére


Met
nagyúr

Inkább Illuban kellene ezt összerakni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.