Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) tokimoric válasza Wyll (#19550) üzenetére


tokimoric
csendes tag

Van benne 4 csík, nem látod?

(#19552) csenor


csenor
senior tag

Sziasztok!
Csináltam egy színes hátteres sima szöveges levelet Ps-ben.
Letudom ezt úgy menteni pdf-be, hogy utána a szöveget át tudjam írni Adobe Acrobat segítségével!? :U

(#19553) trisztan94 válasza csenor (#19552) üzenetére


trisztan94
őstag

próbáld meg.

https://heureka-kreativ.hu

(#19554) csenor válasza trisztan94 (#19553) üzenetére


csenor
senior tag

Próbáltam, de sima pdf mentéssel nem ment a dolog. :O

(#19555) ViZion válasza csenor (#19554) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem PS az dob egy flattent a pdf-nél, ilyenekre inkább Corel vagy Illustratod, InDesign... Vagy PS-ből akkor postscript + distiller vagy PDF printer. Vagy próbáld pdf-be mentéskor bekapcsolva hagyni a preserve PS editing cap. -ot...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19556) balintkagan1


balintkagan1
tag

Lenne szíves valaki megmondani, hogy lehetséges-e CS6-ban betölteni egy kijelölést? Tehát ha már egyszer kijelölttem lehetséges újra visszatölteni azt a kijelölést egészen a "marching ants"-ig, akár más rétegen is, mint az, amin kijelöltem?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19557) ViZion válasza balintkagan1 (#19556) üzenetére


ViZion
félisten

öööö...
select / REselect ctrl+shift+D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19558) balintkagan1 válasza ViZion (#19557) üzenetére


balintkagan1
tag

:B :R

(#19559) balintkagan1 válasza balintkagan1 (#19558) üzenetére


balintkagan1
tag

Oh én barom... :W :W Ez a Reselect lehetőség gondolom azzal, hogy bezártam és újra megnyitottam megszűnt. :O

(#19560) jhos910 válasza balintkagan1 (#19559) üzenetére


jhos910
aktív tag

El tudod menteni a kijelöléseket. A kijelöléskor jobbklikk és save selection amit aztán tudsz bármikor használni.

(#19561) balintkagan1 válasza jhos910 (#19560) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszi! Sajnos már késő, egy finoman szólva is bonyolult formájú fröccsenést+poharat+tükröződést jelöltem ki, ráadásul nem kellet mindenből minden, tehát Quick Selection nem játszott. Kb. 1,5 óra volt csak a kijelölés :O
De megint eggyel több dolgo amit észben kell tartanom következőre, legalább :)

[ Szerkesztve ]

(#19562) ViZion válasza balintkagan1 (#19561) üzenetére


ViZion
félisten

...egy okkal több, hogy path-al jelölj ki. Csak mentsd el azt is, mert a workpath is törlődik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19563) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Cs6-hoz használható flash galéria plugin létezik? (nem lenne baj valami ingyenes megoldás, ami nem korlátozza a képek számát)

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19564) trisztan94 válasza Picturemaker (#19563) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem kell neked flash. ;]

https://heureka-kreativ.hu

(#19565) Picturemaker válasza trisztan94 (#19564) üzenetére


Picturemaker
őstag

Más esetleg? :P

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19566) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ACAD-ben csináltam egy modellt, de abban a szerencsétlen idióta programban nem lehet képeket rápakolni a modellre normálisan... Arra gondoltam, hogy az alább látható, renderelt képre PS-ben talán egyszerűbb lenne rárakni a képeket (a koronán körben lévő lemezekre kell képeke rakni), viszont nem tudom, hogy hogyan kéne úgy torzítani az egyes lemezekre szóló képeket, hogy az "hiteles" legyen. Tudnátok ebben segíteni?
(Próbáltam beimportálni illustratorban, de a modellből csak 1 drótváz maradt)

Fontos lenne!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19567) Dany007 válasza TheProb (#19566) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól sejtem mire gondolsz, akkor PS-be behívod a koronát. Majd a képeket amiket rá akarsz rakni.
A rárakandó képeket nagyjából méretre zsugorítod, majd CTRL+T jobb gomb a képre és disort.
Innen már a sarkokon lévő pontokkal úgy hajlítgatod rá a képet a felületre ahogy jólesik. Ha esetleg nem lenne elég akkor CTRL+T és warp. Ott meg szó szerint hajlítgathatod a képet tetszés szerint.

(#19568) ViZion válasza TheProb (#19566) üzenetére


ViZion
félisten

Hitelesre? Akkor ez nem az. Inkább másik progival, mittomén Blender, Maya esetleg Solid Edge vagy ilyesmi amivel 3D-ben lehet textúrázni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19569) TheProb válasza Dany007 (#19567) üzenetére


TheProb
veterán

Hu ezaz, erre gondoltam, csak én a warp-ot találtam meg ami nem volt jó.

Ilyenre sikerült, milyennek tartjátok?

(#19568) ViZion: Azzal csak az a gond, hogy tudtommal ezekbe nem lehet rendesen betölteni a .DWG-t, főleg ha abból indulok ki, hogy még az inventor se képes megnyitni... Kalap szar ez az ACAD...
Újracsinálni meg nem fogom az biztos.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19570) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

4 képet szeretnék egymás mellé rakni csempésen,melyik lenne az a 4 szín ami összhangban lenne egymással?

(#19571) Dluinet válasza Mr. Erikszon (#19570) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt próbálgathatsz színeket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19572) Mr. Erikszon válasza Dluinet (#19571) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Sárga,piros,kék,lilla ezekre gondoltam...

(#19573) ViZion válasza Mr. Erikszon (#19572) üzenetére


ViZion
félisten

Ez annyira szubjektív... Lehet egy szín 4 árnyalata, vagy 4 kontrasztos szín, etc... Még hangulattól, napszaktól is függ, hogy kinek mi tetszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19574) olivera88


olivera88
veterán

El lehet távolítani dátumot úgy h ne maradjon nyoma?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#19575) ViZion válasza olivera88 (#19574) üzenetére


ViZion
félisten

...igen. Pl. levágod. Vagy ráklónozol, vagy ráteszel valamit. Képtől is függ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19576) olivera88 válasza ViZion (#19575) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#19577) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Tetszőleges alakzatot szeretnék körívre igazítva és ismétlődve elhelyezni, mint pl itt vannak.
Hogyan tudom ezt megoldani?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19578) BonFire válasza fi:zi'k (#19577) üzenetére


BonFire
veterán

Adobe Illustratorral (művészi ecsetvonás), CorelDraw-val és lehet, hogy InkScape-pel is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19579) fi:zi'k válasza BonFire (#19578) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az Illustratort sajnos nem ismerem, nem használtam még.
PS-ben ezek szerint nem lehet megoldani vagy csak nagyon körülményesen?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19580) BonFire válasza fi:zi'k (#19579) üzenetére


BonFire
veterán

Elvileg meg lehet oldani, kemény számolgatással, pixeltologatással, mert pixeles szerkesztőprogram, amivel elvileg a pápából is szüzet faraghatsz, ahogyan kézzel és csigával is felépíthetsz egy házat, de mennyivel könnyebb gépekkel, daruval. Az Illustrator (ahogy a neve is sugallja), kimondottan efféle feladatokra van kitalálva. Illusztrációk készítésére. Tele van okos eszközökkel, ezek közül a művészi ecsetvonás a legalapvetőbb, amely segítségével bármilyen vektoros grafikai elem bármilyen cifra útvonalra ráhelyezhető. Meg számol helyetted, ha ilyen sokszögű, szimmetrikus nyavalyákat kell csinálni, a Photoshopban meg ügyeskedhetsz kézzel, szemre, saccra.

LINK

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19581) fi:zi'k válasza BonFire (#19580) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, értem.
Egyszerűbb lett volna PS-ben, mivel azt szoktam használni időnként, így vmennyire már ismerem.
Nekem is az Illustrator volt az első gondolatom, csak mivel sosem használtam és csak ennyire kellene, gondoltam nem kezdem el megtanulni azt is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19582) jhos910 válasza fi:zi'k (#19581) üzenetére


jhos910
aktív tag

Próbálgasd, hogy csinálsz egyedi brush-t és a path-on csinálsz stroke-ot vele.
Illetve illustratorban tényleg két kattintás, nem nehéz (lehet h több időt ellősz a próbálgatással mint illuban megtanulni pikk pakk).

(#19583) razzorr


razzorr
őstag

Hali. Egy kis segítséget kérnék. Adott egy logo (2db szín van benne) és alatta egy webcím, ami különáll a logótól. Nos ez jpg-ben van és ezt szeretném vektorosan megkapni, mivel nagyítani kell (molinó, stb...).
PS-ben, hogy tudom ezt megoldani? Mert olvasgattam róla, néztem YT videot is, de nem tiszta. PLS Help. :R

(#19584) Dluinet válasza razzorr (#19583) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a PS nem Vektoros program

itt tudsz vektorizálni két képet ingyenesen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19585) daninet


daninet
veterán

Bőrpirosodást mivel lehet szépen eltűntetni? Főleg nagy felületről. Akár mivel próbálom vagy zöld lesz (a piros kivonásától) vagy kiégeti teljesen és fekete [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19586) Picturemaker válasza daninet (#19585) üzenetére


Picturemaker
őstag

[link] :DDD

Viccen kívül: Clone Stamp, Spot Healig Brush vagy Patch Tool.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19587) razzorr válasza Dluinet (#19584) üzenetére


razzorr
őstag

:R Ez a vectormagic talán jó lesz. köszi

(#19588) daninet válasza Picturemaker (#19586) üzenetére


daninet
veterán

számítottam rá :D

hát jó megpróbálom, de reméltem lesz valami gyorsabb

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19589) BonFire válasza daninet (#19588) üzenetére


BonFire
veterán

Van gyorsabb. Hue/Saturation. Piros árnyalatokat kiválasztod, és a szaturációt lejjebb húzod. A képen -30-ra vettem. Így nem borulnak fel a színegyensúlyok sem.

razorr: Mekkora az a JPEG? Ha kicsi a felbontás, ne is próbáld automata kontúrozóval megcsinálni, mert iszonyat ronda lesz, ami egy 4×2,5 méteres molinón igen feltűnő. Az egészet újra kell rajzolni általában, és vannak vektoros eszközök a Ps-ben. Például a Pen. Meg kell szerkeszteni (CMYK színmódban), majd Photoshop PDF-ként elmenteni, akkor megőrzi a vektoros állagát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19590) daninet válasza BonFire (#19589) üzenetére


daninet
veterán

ez működött :) ráfestettem egy halvány bőrszínű brush-al is csak ködölve, és ezek a szürkülések is eltűntek :) köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19591) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok
annyi lenne a kérdésem ,hogy van 2 különböző képem...az egyiknek csak a háttere kell a másik képről pedig csak az ikonok kellenek...meg lehet oldani ,hogy azokat az ikonokat átmásoljam a háttérre?

(#19592) BonFire válasza krisz12356 (#19591) üzenetére


BonFire
veterán

Igen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19593) pufancska válasza BonFire (#19592) üzenetére


pufancska
tag

:Y

(#19594) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Facebook profilképre,milyen effekteket lehetne rakni...valami különlegeset.
Pl egyik ismerősöm rakott egy pop art effektet a profilképére.

(#19595) BonFire válasza Mr. Erikszon (#19594) üzenetére


BonFire
veterán

Ez még mindig a Photoshop topic, nem ötletbörze! Ps-sel kapcsolatos kérdéseket tessék feltenni. Van tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topic, ott kell az ilyesmit feltenni.

Egyébként meg ha a kreativitásért a szomszédba kell menni, akkor inkább ne legyen semmi azon a profilképen, csak az arc. Vagy az arc egy része, mondjuk a szem és környéke. Az effekt az sosem lárpúrlár, nem önmagáért van; előbb ki kell találni, milyen hatást szeretnék elérni, és ahhoz mi a legmegfelelőbb út. Popart effekttel önmagában mit akarsz kifejezni?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19596) Mr. Erikszon válasza BonFire (#19595) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

(#19597) neko18 válasza Mr. Erikszon (#19596) üzenetére


neko18
senior tag

XDDDD
:C :C :C

Ne vedd magadra, BF néha picit nyers, de legalább megmondja a frankót :U

kdxsv

(#19598) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

gyors kérdésem lenne: nyomdai anyagnál a PDF mentést, hogy készítsem el?
1. File-->Print (beállítom) ---> majd "Print" gomb
2. File--> Save as..--> kijelölöm a PDF formátumot ---> Save--> kövi panelon beállítom.

Azonos képnél, azonos Press Quality beállítással:
Az 1. megoldásnál egy 2 Mb-os fakóbb kép keletkezett, jó minőségű kép keletkezik.
A 2. megoldásnál egy 45 Mb-os élénk színesebb kép keletkezett, sokkal rosszabb minőségű, mint az 1.-é. (Pixeles és nem szép).

Köszi.

(#19599) ViZion válasza martin66 (#19598) üzenetére


ViZion
félisten

Gyors válasz: egyik sem. :D
Normális esetben postscript, majd Distillerrel készülne a PDF. Ha ez nincs, akkor kell egy normális pdf printer progi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19600) Picturemaker válasza ViZion (#19599) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Tudtommal nem létezik PDF printer Win7 64-re. Te tudsz ilyet?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.