Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) #81556480


#81556480
törölt tag

Sziasztok!
Remélem nem nagy baj de feltennék egy kérést:

Egy fényképen 3 ember arca helyére kéne ugyan azt az arcot tenni, mint ezeken az internetes poénos képeken :)
ha valaki megcsinálná nekem , privátban elküldeném a képet.

Előre is nagy köszi :R

(#18902) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ha egy új rétegre teszek egy képet akkor hogy tudom a felbontását megnövelni úgy hogy a kép mérete ne változzon. Az lenne a cél hogy ha bele zoom-ol az ember mondjuk 200%-ra akkor ne legyen olyan pixeles.

(#18903) ViZion válasza Norbi46 (#18902) üzenetére


ViZion
félisten

Sehogy. Adott egy kép, ami adott számú pixelekből áll. Ezt ha növeled, akkor a program megsaccolja, hogy mi lehetett ott. De pl. egy képen a távoli alak szemöldöke látszik csak, akkor felnagyítva nem rak oda szemet meg íriszt meg mittomén... honnan venné hozzá az adatokat?

Ha a dpi felbontást kérdezed, akkor az image/size menüpont, és a resampla image elől pipát ki. De ez nem csak a réteget, hanem az egész képet változtatja.

LaciCRM: fodrásznál voltál? Király. Huncutságban benne vagyunk... ha nem sürgős... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18904) jhos910 válasza Norbi46 (#18902) üzenetére


jhos910
aktív tag

Csak vektorosan oldható meg amit te szeretnél, de ott nem lehetnek olyan részletek mint egy fotónál pl (vagyis lehetnek csak azt senki nem csinálja meg, illetve de ... néhányan már megcsinálták :DDD ).

pl SVG az megnézhető böngészőből is.

[ Szerkesztve ]

(#18905) Norbi46 válasza jhos910 (#18904) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Akkor ezek szerint illustratorban kell a tényleges méretet megadni majd menteni és ezt megnyitni PS-ben?

(#18906) trisztan94 válasza Norbi46 (#18905) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem. Nem lehet, hacsak a képed nem vektorkép. Ha fotó, nincs rá lehetőség, hacsak nem rajzolod meg magadnak.

https://heureka-kreativ.hu

(#18907) Norbi46 válasza trisztan94 (#18906) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Tulajdonképpen egy vektorkép, és ezt raknám egy bitképre egy új rétegként átméretezve. De amikor bele zoom-ok akkor nagyon pixeles. Ezt szeretném valamennyire javítani hogy 200%-os nagyítás mellett ne legyen olyan pixeles.

(#18908) Hajdu.1 válasza Norbi46 (#18907) üzenetére


Hajdu.1
tag

Hogy ne legyen pixeles, ha egyszer pikszelekből (pikszelnyi részletekből) áll össze a kép. Vagyis nagyításkor nem képet, hanem a részletek összességét nagyítod. Minél nagyobb mértékű a nagyítás, annál inkább előtűnnek a részletek, illetve az azokat elválasztó élek. Nincs több részlet a képen mint amennyi van, és nincs az a nagyítási eljárás, amely kitalálja, hogy milyennek szeretnéd látni a képet, és kipótolja a kívánalmaiddal.

Olyan csak a helyszínelőkben van :D

Ha zoomoláskor pikszeles, akkor nem vektorkép...

[ Szerkesztve ]

(#18909) Norbi46 válasza Hajdu.1 (#18908) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Vektor kép az csak azért pixeles mert pixelgrafikus programban nyitom meg a képet, "tehát raszterizálja".
Tudom hogy nagyításnál pixeles lesz azt szeretném elérni hogy ne annyira legyen mozaikos.

(#18910) Hajdu.1 válasza Norbi46 (#18909) üzenetére


Hajdu.1
tag

Akkor nyisd meg ezzel, ez ingyenes profi vektoros program

(#18911) Peace válasza Balinov (#18897) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszöntem szépen a válaszokat! Neked is ViZion! ;)

(#18912) kmagor válasza Norbi46 (#18909) üzenetére


kmagor
csendes tag

Hmm akkor a probléma tulajdon képpen az hogy kapj jobb "raszterelési eredményt" mint amit a progi alkot a vektoros képből?
Mert ugye ebben az esetben csak megnyitod a képet valahol raszerizálod jobb minőségben és beilleszed a progiddal a képbe ujra, immár a jobb felbontással a rosszab helyére, szerintem sanszos h a photosopon belül: leraszterizálod, aztán esetleg finomítasz rajta úgy hogy a dpi-t babrálod a már fentebb említett módon (fentebbi hsz-ek vmelyike).

Kíváncsi vagyok h menni fog-e így. Nem tartom kizártnak hogy raszerizálást még esetleg tudod finomítgatni is, de tény hogy a pixelpixel marad és ezt akkor látod a legjoban ugye amikor rázoomolsz...

(tehát ha ugyan akkora méretben akarod a képet akkor valóban nem nagyon vezet útra ez a megközelítés, esetleg még azt tudom ajánlani hogy ne az adott objektummal foglalkozz hanem a háttér dpi-jét növelve érd el hogy nagyobb méretben jelen lehessen a vektoros leraszt. cumód... ez esetleg részletgazdagabbá tehet, sőt.. a kérdés cska az hogy megengedheted-e a dpi változtatást.)

[ Szerkesztve ]

(#18913) trisztan94 válasza Hajdu.1 (#18908) üzenetére


trisztan94
őstag

nincs az a nagyítási eljárás, amely kitalálja, hogy milyennek szeretnéd látni a képet, és kipótolja a kívánalmaiddal.

Hát én CSI-on és NCIS-en nőttem fel, ott bezzeg lehet egy sötét, rossz minőségű képen ránagyítani az 50 méterre lévő gyanúsított fejére, kitisztítani a képet és rögtön felismerni az embert. Ezek szerint hazudtak? :O :O :C

https://heureka-kreativ.hu

(#18914) BonFire válasza trisztan94 (#18913) üzenetére


BonFire
veterán

Ne mondjátok már neki, hogy nem lehet, a Google Föld is tudja!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18915) ViZion válasza Norbi46 (#18909) üzenetére


ViZion
félisten

Jóember, akkor smart objectként illustratorból rakd bele, magas DPI legyen a canvas. Zoomolni meg szerkeszteni illustratorban, ott nem lesz pixeles.
Mert kenyeret a kenyérbótbó'! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18916) Norbi46 válasza ViZion (#18915) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem azt várom hogy abszolút mozaik mentes legyen a kép 200%-on, csak pl: ne 110%-nál essen atomjaira.

Egyébként bocsi mindenkitől a hülye kérdésemért.

(#18917) Hajdu.1 válasza Norbi46 (#18916) üzenetére


Hajdu.1
tag

Miért akarod feltétlenül PS-el variálni?
Létezik egy Vector Magic nevü progi, nagyon profi módon dolgozik. Futtasd át rajta a képedet, aztán nagyíthatod a holdig!

(#18918) Norbi46 válasza Hajdu.1 (#18917) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem nagyítani szeretném!
Ez a kép egy programba kerül bele és a programon belül rá lehet közelíteni csak ekkor már elég csúnyácska mert ki mozaikosodik.

De mindegy hagyjuk. Nem szeretném tele szemetelni a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#18919) jhos910 válasza Norbi46 (#18918) üzenetére


jhos910
aktív tag

Istenem, nem tudsz még mindent? Uncsi már a jajjj ha belenagyítok pixeles lesz téma...megkaptál minden infót most már elég legyen.

Amúgy meg ha 110%on nézed az nem nagyítás???????? Hát akkor micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#18920) #40935168


#40935168
törölt tag

Gondolom már láttátok.. .. de ha nem, kb. "hoppá" :) :C

(#18921) Hajdu.1 válasza Norbi46 (#18918) üzenetére


Hajdu.1
tag

Szúrd már be ide azt a képet, hadd kísérletezzünk vele

(#18922) pikszel válasza #40935168 (#18920) üzenetére


pikszel
őstag

Szerintem soványka. Amit nem is értek:
- anyajegyet nem retusálunk ki
- a szem tükrözése illetve annak kivitelezése katasztrofális, meg eleve minek?
- a fogsort is fehéríti, aztán marad minden a régiben
- a szőke hajnál nagyon látszik a matte
- néha indokolatlanul húzogatja a lebegő eszköztárakat
- a klip és a szöveg közt nem sok kapcsolatot vélek felfedezni

Meg eleve nem sok köze van a photoshophoz, annál inkább videó utómunka.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18923) #40935168 válasza pikszel (#18922) üzenetére


#40935168
törölt tag

Khm. Ez nem egy Kelby Training / Kelby One oktatóvideo a hogyan csináldról..
Ez gondolom lejött. :U

(#18924) pikszel válasza #40935168 (#18923) üzenetére


pikszel
őstag

Miért is ne jött volna le, hogy ez egy videoklip? Viszont tartom magam a fentebb leírtakhoz, azaz lehetett volna sokkal jobb is a megvalósítás. És nem azt írtam, hogy neked miért tetszik, ha nekem nem. Hmmm?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18925) #40935168 válasza pikszel (#18924) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem zseniális a megvalósítás.. csak a klip nem arról szól, hogy profin, tökéletesre retusáljunk egy nőt.. :U De mindegy, aki akarja érteni, érti..

[ Szerkesztve ]

(#18926) BonFire válasza #40935168 (#18925) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem nagyon bejött. A zene is, meg a klip is. Nincs köze a valósághoz? Na és aztán? Legalább nem sablonos. :C :C :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18927) #40935168 válasza BonFire (#18926) üzenetére


#40935168
törölt tag

Így van :K

(#18928) ViZion válasza pikszel (#18922) üzenetére


ViZion
félisten

Itt arról van szó, hogy "videósították" a retusálást. Naná, hogy nem így működik, de itt nem ez a lényeg, hanem a kontraszt, az előtte/utána, ahogy egy plasztik sztárt összeraknak pikk-pakk... Kicsit "mögé" is kell látni. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18929) pikszel


pikszel
őstag

Látom már, hogy kár volt leírnom a véleményem, mert kapom az oltást rendesen.
Miből gondoljátok, hogy azt hiszem ez így megy valójában? Nem látok mögé? Azt írtam volna, hogy sablonos? Ohhh.
Teljes mértékben átjött az üzenet és rendben is van, de én a megvalósításról írtam, amit írtam. Kritika. Nem ér?
És volt is már hasonló. Még.
:R

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18930) ViZion válasza pikszel (#18929) üzenetére


ViZion
félisten

Jólvanno! :D
Azt hittem nem ment át az üzenete... Voltak ilyesmik de ez egy "official" videóklipp, ilyen nem volt még sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18931) BonFire válasza pikszel (#18929) üzenetére


BonFire
veterán

Mi is csak a véleményünket írjuk. Nem azzal van baj, hogy leírod a sajátodat, hanem azzal, hogy te is áldozatául esel az össznépi kötelező hőbörgési hangulatnak. És csak a rosszat látod, és annak hangot is adsz. Ne bombázz negatív hullámokkal! Gondold azt, hogy ez a klip jó!

Én például egyre inkább úgy vagyok vele, ha nem tetszik valami, egyáltalán nem kommentálom, mert arra is sajnálom az időt, hogy leírjam: nem tetszik. Vannak ennek a videónak pozitív pillanatai, például maga a zene és a dalszöveg. A kvázi-photoshopos retusálós ötlet is jó. Természetesen nem Photoshoppal csinálják a javításokat. Minden zoom után másik sminkkel tér vissza a csajszi. Remek videó utómunka és profi sminkes stáb. Persze van, akinek a sz@r is büdös, azon nem lehet segíteni. Én ellenben törekszem arra, hogy mindenben meglássam a jót, még abban is, amiben nem sok van.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18932) #40935168 válasza BonFire (#18931) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 .. Ez nem pikszelnek szól, hanem Neked: én is így gondolom. Végre valaki.. Mostanában akármerre nézek a neten, a negatív fröcsögés mindenhol, amolyan "tipikusan magyarosan" .. Ez a klipp meg olyan.. "aranyos fricska" jellegű kb. amellett, hogy tök jó az ötlet, klassz a dal, a dalszöveg is.

Amúgy meg:

;)

(#18933) Hajdu.1 válasza BonFire (#18931) üzenetére


Hajdu.1
tag

"Ne bombázz negatív hullámokkal! Gondold azt, hogy ez a klip jó!" Na de te szkeptikus vagy :D Micsoda ezós szöveg :)

(#18934) trisztan94 válasza Hajdu.1 (#18933) üzenetére


trisztan94
őstag

https://heureka-kreativ.hu

(#18935) ViZion válasza #40935168 (#18932) üzenetére


ViZion
félisten

Ha már off... :)
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, h ez a negatívitás, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" dolgok és a közöny csak magyar sajátosság... sajnos ez ma a normális, a trendi. Fikázni könnyebb, mert tökéleteset azemberiség történetében még soha senki nem alkotott (leszámítva talán Uwe Boll-t és az Asylum stúdiót ;] ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18936) pikszel válasza BonFire (#18931) üzenetére


pikszel
őstag

Áldozata lennék az össznépi kötelező hőbörgési hangulatnak mert leírtam a véleményem egy számomra amatőrnek tűnő technikai megvalósításról? Hol van itt a negatív látásmód? Csak a rosszat látom? Na nehogy már! Tényleg ennyire kiverte nálad a biztosítékot az, hogy én nem látom remeknek az utómunkát? Nem lehet esetleg szakmai ártalom az, hogy vannak dolgok, amik szúrják a szemem?

Ha például néznék tévét és barátokköztöt, vagy valóvilágot, azokban mégis miféle jót kellene felfedeznem?

Hidd el, igencsak pozitív a látásmódom és eléggé a szépre/jóra vagyok érzékeny, bár a világ olyan, amilyennek látjuk...

Na béke.

ui.: a fekália igenis büdös! ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18937) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ki szeretném próbálni a CS6-ot (CS3-at használok). Az Adobe-nál már csak a CC-t találtam próbaverzióban (lehet bénán kerestem). Azután egy "alternatív" oldalról megnéztem (volna) egyet, de valamiért magyarul települ, azt meg nem szeretem (egyszer próbáltam talán az első CS-t magyarul, de csak 10 percig bírtam).
Ez a "nemszeretem" próbaverzió biztosan nem magyar, miért települ magyarul? Régen ez nem így volt (kicsit lemaradtam PS verziók terén).

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#18938) Picturemaker válasza Picturemaker (#18937) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megvilágosodtam. A nyitóképernyőn lehet/kell nyelvet választani. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#18939) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Remélem nem dobtok ki a kérdés miatt, félve reménykedek, hogy itt szakértői választ kapok. :) Szóval milyen program lenne, amivel kiváltható lenne a Photoshop (bizonyos része)? A jelenleg használt funkciók nagyjából; camera raw, többlépcsős élesítés életlen maszkkal, klónozó bélyegző. Létezik valami ingyenes alternatíva (ha nincs, akkor 20-30e Hufig mi létezik)? Ami még fontos, hogy kezdő fotós ismerősnek kéne, így szóba jöhet a kereskedelmi célú használat is. Amit nézegetett az a Photoshop Elements és a Lightroom, csak nem nagyon tudta átlátni, hogy ezek pontosan milyen funkcionalitás hiánnyal bírnak egy alap PS-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#18940) trisztan94 válasza BigBlackDog (#18939) üzenetére


trisztan94
őstag

Gimp talan a legjobb ps klon, raadasul open source.

https://heureka-kreativ.hu

(#18941) BonFire válasza Hajdu.1 (#18933) üzenetére


BonFire
veterán

Az optimista-pesszimista szemléletmódról beszéltem, annak meg semmi köze az ezós agymenésekhez. Semmi közöm azokhoz, akik a fogalmaknak tetszőleges jelentéseket tulajdonítanak, kiforgatnak.

Off vége részemről.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18942) ViZion válasza BigBlackDog (#18939) üzenetére


ViZion
félisten

Ha egyszerű is megteszi, akkor Photoscape. Mondjuk raw-al nem tud mit kezdeni azt hiszem :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18943) #40935168 válasza ViZion (#18935) üzenetére


#40935168
törölt tag

És Alison Goldfrapp-ot :U ;] ;)

(#18944) *Ropi* válasza ViZion (#18928) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van egy program (ha jól emlékszem a Quark) amit a filmesek használnak Hollywoodban, az tényleg így működik. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18945) *Ropi* válasza BigBlackDog (#18939) üzenetére


*Ropi*
félisten

LR + PS kombót 47.000 Ft-nak megfelelő Euróért meg tudja venni az Adobe akciójában: szerintem lesz még majd tavasszal / nyáron, most csak CS3+ felhasználóknak él.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18946) BigBlackDog válasza *Ropi* (#18945) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez a photoshop CC magában nem felel meg a leírt feladatokra? Licencelés hogyan néz ki adobe termékeknél (gépenként, egy időben egyszerre egy példány, telepítésenként számolja)?
Nézegettem, Gimp nem tűnik rossznak, egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

(#18947) #40935168 válasza BigBlackDog (#18946) üzenetére


#40935168
törölt tag

En is gondolkodom Gimp-en, foleg, hogy total Linux desktopra atallason is. Egyelore dual boot-ban probalgatom..

[ Szerkesztve ]

(#18948) BonFire válasza BigBlackDog (#18946) üzenetére


BonFire
veterán

Ötezer forintnak megfelelő havi összegért licencelheti, és bele van integrálva a CR, ami LR helyett teljesen megteszi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18949) Balinov válasza BonFire (#18948) üzenetére


Balinov
félisten

Viszont ha kezdo fotos, akar ezen a vonalon is szeretne elni, akkor az LR katalogusrendszere, workflow tamogatasa valszeg jobb valasztas. Sztem +1 a CC-nek (PS+LR5 kombo).Annyieret a korabbi full verzios PS arakhoz hasonlitva apropenzert kapja az ember. Szerintem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18950) BigBlackDog válasza Balinov (#18949) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor a CC egy fullos photoshop, csak éppen időlimites, ha jól értem. Licencelés hogyan működik egy PS-nél, vagy LR5-nél? Gépenként számolja, telepítésenként, vagy csak annyi a megkötés, hogy egyszerre egy példányban futhat?
Gimp eddig nem túlzottan jött be, ahogy hallom, kicsit "furcsának", kényelmetlennek találja. Alapból nem tetszett neki, hogy külön progi/plugin kellett a raw feldolgozáshoz. Így most gondolkozik a LR-ben is, funkcionalitásban az is elég lenne. A havidíjas dolog még nyitott kérdés, jobban örülne egy fix szoftvernek, egyelőre még úgyis csak tanulás, gyakorlás céljából használná.
LR5 szokott akcióban lenni? Ha igen, akkor merrefelé érdemes nézegetni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.