Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) *Ropi* válasza general (#19248) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Chrome valóban kezelte a színprofilokat egy ideig, de tavaly elszabták...Mivel soha nem használtam, így nem is követtem a (vissza)fejlődését: nem tudom most hogy áll ezzel. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19252) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Hali!Azt ertem, hogy a photoshopnak ez a CC akcioja tartalmazza a photoshoppot es a lightroomot is. De az 1 ev vegen gondolom ujra meg kell hosszabbitani a szerzodest hogy ez a ket program megmaradjon.[link]

(#19253) general válasza *Ropi* (#19251) üzenetére


general
addikt

hm, erről nem hallottam... kár lenne, én a kezdetektől Chrome-ot használok, szeretem.

(#19254) *Ropi* válasza Kokuszkocka (#19252) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19255) sanyixXx válasza Met (#19229) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az összes kisebb stock oldalnak ez a nagy akciós próbálkozása. nem csak, hogy meg kell adni a bankkártya adatokat, de automatikusan be is kapcsolják, hogy az egy hetes próba után újítson a rendszer valami előfizetést neked gyalázat feltételekkel. persze valahol ott van ez kisbetűssel, de ugye ha 7 DAY FREE TRIAL van kiírva hatalmassal, akkor a kutya se olvassa. majdnem belefutottam ebbe szerkesztőségi accounttal. biztos nem tekerte volna ki a nyakam a főnök egy fölösleges előfizetésért. abban sem vagyok biztos, hogy próbaképp nem terhelnek rá semmit a kártyádra, ami aztán kergethetsz ítéletnapig... ezek se ma kezdték a lehúzást :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#19256) delta9 válasza sanyixXx (#19255) üzenetére


delta9
senior tag

Nem kisbetűssel van. Teljesen meglepő módon a felhasználási feltételekben van teljesen egyértelműen leírva, de regisztrációkor is jelzi a rendszer ezeket a feltételeket. Ebben semmi átverés nincs, legfeljebb az lepődik meg rajta, aki nem volt hajlandó elolvasni, hogy mit okéz le.

"de ugye ha 7 DAY FREE TRIAL van kiírva hatalmassal, akkor a kutya se olvassa." egyáltalán nem 'ugye', és elég nagy baj, ha a felhasználó nem olvassa el a feltételeket, bármi is van kiírva, utána persze a szolgáltató a szemét. A "Automatic Renewal" egy teljesen általánosan bevett szokás az iTunes Storetól kezdve az Xbox Live-on keresztül különböző vírusirtók fizetős szolgáltatásaiig.

[ Szerkesztve ]

(#19257) delta9


delta9
senior tag

Kocka grafikus valentin üdvözlők:

[link]

(#19258) balintkagan1


balintkagan1
tag

Jó napot!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy mit csinálok rosszul: adott egy kép , irni szeretnék rá. A szöveget egy Pen Tool-lal kijelölt ösvényen akarom elhelyezni.Pennel Path megrajzol. Rákattintok a Type Tool-ra, majd mikor megjelenik a "jel" akkor a Path-ra. Csakhogy valami miatt a PS nem olyan hosszan enged irni a Path-ra amilyen hosszan szeretném. Van, hogy csak 1 betűt, van hogy 10-et de ez teljesen véletlenszerűnek tűnik. Hely van bőven.Megpróbáltam hátha az a nyűgje, hogy nem egyenes a Path, de ha egyenes, ha nem nem hajlandó teljes hosszában irni rá, csak az a szöveg látszik, amit ő akar.

Előre is köszönöm ha segít valaki!

üdv.

(#19259) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, elnezest az offtopikert, de hozzatok fordulnek tanacsert, mivel a topikot kovetve rolatok tudom, hogy nem szenvedtek izlesficamban.

Fotoskent elhataroztam, hogy par kepnel hasznalok vizjelet. Abban szeretnem segitsegeteket/tanacsotokat kerni, hogy ismertek-e olyan oldalakat, ahonnet otletet tudnek meriteni. Tudom, nezzek korul 500px-en vagy Flickr-en, de en a vizjelre szeretnek osszpontositani, nem arra, hogy mit,hogy takar ki.

Egyeb tanacsokat is elfogadok, stilus, betutipus,elhelyezes, formatum,stb. tekintetben.

Koszi szepen :R
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19260) pufancska válasza Balinov (#19259) üzenetére


pufancska
tag

(#19261) Balinov válasza pufancska (#19260) üzenetére


Balinov
félisten

:R Kezdesnek szerintem elleszek ezekkel 7vegen.Koszi szepen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19262) BonFire válasza balintkagan1 (#19258) üzenetére


BonFire
veterán

A szöveggörbe vonalán van két pont, ami a szöveg terjedelmének az elejét, illetve a végpontját jelöli. Azt a pontot meg kell fogni az egérrel, és a görbe végéig kihúzni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19263) balintkagan1 válasza BonFire (#19262) üzenetére


balintkagan1
tag

:R Köszönöm a választ!

(#19264) Kokuszkocka válasza *Ropi* (#19254) üzenetére


Kokuszkocka
csendes tag

Kar, bar nem meglepo:)

(#19265) delta9


delta9
senior tag

Olimpiai logók 1924-től a legújabbig.

[link]

(#19266) GergőBp válasza delta9 (#19265) üzenetére


GergőBp
tag

Rio a legjobb az összes közül. Egyébként még a Tokyo-i (1964) is tetszik. Valószínűleg a színek miatt.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19267) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Photoshoppal meg tudom azt csinálni, hogy egy képről amit szemből fotóznak készítek egy olyan verziót ahol teljesen fekete a háttér? Valakinek ötlete??

(#19268) jhos910 válasza smallmer (#19267) üzenetére


jhos910
aktív tag

(#19269) jhos910 válasza delta9 (#19265) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nekem amik tetszenek:

Mexico (itt a typo ötlete tetszik, a megvalósítás nem)
Montreál
Peking (itt jól megvalósították a kalligrafikus stílust)
Rio (érdemes megnézni a making of videóját!!)

(#19270) BonFire válasza jhos910 (#19269) üzenetére


BonFire
veterán

A Rio egyértelműen mindent visz!

Azt a @*! vimeót nem lehet lejátszani az atyaúristennek se! Nincs meg a YouTube-on? :(((

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19271) pufancska válasza jhos910 (#19269) üzenetére


pufancska
tag

Ha elrontom a rasterizálást akkor kapok ilyen széleket. Ezért tetszett [Barcelona] illetve Moszkva is bejön mert tiszta ATARI és azt gyerekként sokat nyüstöltem. Beleéget a retinámba a logója.

[ Szerkesztve ]

(#19272) Picturemaker válasza BonFire (#19270) üzenetére


Picturemaker
őstag

Pedig megy a videó.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19273) BonFire válasza Picturemaker (#19272) üzenetére


BonFire
veterán

Kösz! Azzal én sokat érek, ha nálad, a te gépeden és a te hálózatodon „megy”! :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19274) delta9 válasza jhos910 (#19269) üzenetére


delta9
senior tag

Mert Mexico-ban '68-ban még nem volt Illustrator. ;]

@BonFire: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19275) Picturemaker válasza BonFire (#19273) üzenetére


Picturemaker
őstag

Hiába örülsz, Te a Vimeot szidtad nem a szolgáltatód. :) Ezért írtam, hogy megy.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19276) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy PS-ben van-e, és ha igen, hol, olyan funkció, hogy képszerkesztés közben mondjuk kinagyítva dolgozok egy képen, és nem akarok folyton zoom outolni, hogy az egész kép kerüljön a képernyőre, megnézni, hogy néz ki, hanem egy kis ablakban,vagy mondjuk kettéosztva, vagy ne adj Isten, másik monitorra ki tudjam tenni, ami real time mutatja monitort kitöltő nagyításban a képet, amin dolgozok?
Köszi a segítséget, és bocs, ha nem voltam túl érthető. :)

(#19277) BonFire válasza birorichard (#19276) üzenetére


BonFire
veterán

A navigátort akár külön képernyőre is rakhatod, ha úgy tetszik.

delta9: köszi!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19278) pufancska válasza BonFire (#19277) üzenetére


pufancska
tag

Azért is szeretem a PS-t mert mindig akad egy másik lehetőség is. Két monitorra én ezt ajánlanám

(#19279) BonFire válasza pufancska (#19278) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nekem új; még soha nem volt akkora monitorom, hogy ez a kérdés szóba jöhetett volna! ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19280) birorichard válasza BonFire (#19277) üzenetére


birorichard
őstag

Köszönöm!!!

(#19281) pufancska


pufancska
tag

Boldog születésnapot PS!

(#19282) Pala válasza pufancska (#19281) üzenetére


Pala
veterán

Jeee!

(#19283) BonFire válasza Pala (#19282) üzenetére


BonFire
veterán

1.0? Monokróm monitoron az az RGB csúszka büntet! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19284) Pala válasza BonFire (#19283) üzenetére


Pala
veterán

Lol, most veszem észre..... :DDD

Igen, 1.0 egyébként. Pont 23 éve jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#19285) spiky03


spiky03
veterán

Ezt az effektek mivel lehet elérni, hogy úgy egymásba legyenek mosva a képek?
Kép
Kerestem tutorialt nem találtam. :(
Meg, hogy a legegyszerűbb olyan vonalat húzni és effektezni, ami a kis képek alatt és fölött van?

Thx :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19286) Wyll válasza spiky03 (#19285) üzenetére


Wyll
őstag

"Nem rendelkezel megfelelő jogosultsággal az oldal megtekintéséhez"

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19287) BonFire válasza spiky03 (#19285) üzenetére


BonFire
veterán

milyen effekt re gondolsz? én nem látok ott összemosott képeket. pontosítsd a kérdést.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19288) spiky03 válasza Wyll (#19286) üzenetére


spiky03
veterán

Bocsi.
Akkor ezen az oldalt található borítóknál is úgy készültek a kis képek.
Házi készítésű BD borítók
Le is tölthetőek és megnézhetőek nagyban is. ;)

Thx :R

@(#19287) BonFire
A linken látható szinte összes borítón a hátsó részén a kis képek.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19289) BonFire válasza spiky03 (#19288) üzenetére


BonFire
veterán

na majd otthon megnézem, mert mobilon szart se látok belőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19290) ViZion válasza spiky03 (#19288) üzenetére


ViZion
félisten

Maszkolás és feather, ezeket keresd... Persze olyan képek is kellenek hozzá...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19291) spiky03 válasza BonFire (#19289) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm.

@(#19290) ViZion
Neked is thx.
Rákeresek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19292) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

Van egy munkatársam gépén egy Adobe Photoshop 6. Most gépet cserél és az én feladatom az új gépére feltelepíteni a programokat, hogyan tudnám az ottani licenszet érvényesíteni az új gépen?

Van egy Adobe CS4 (kivéve Photoshop) telepítve, tudja valaki, annál mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#19293) geckowize


geckowize
őstag

sry 2x ment

[ Szerkesztve ]

(#19294) ThuG4LifE válasza geckowize (#19292) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Először deaktiválni kell: [link]

Majd uninstall, új gépre install.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#19295) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Még mindig leragadtam az arccserénél és itt egy kép is saját magam mint tesztalany és hogy miért is mondtam még a jó múltkor hogy majdnem sikerült. Mert azt mondtátok muszáj beírni a zsugorítás/kibővítésbe valamilyen értéket de mikor elkészültem vele mindig a képen is látható helyzet fogad. Tökmindegy hogy csak 1-est vagy mondjuk 4-est írok mindig ilyen szar lesz az arcom széle. Nem vágom mit rontottam el pedig a többi dolog megy csak ezen bukok el mindig...

[ Szerkesztve ]

(#19296) BonFire válasza Athes88 (#19295) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, miért küszködsz, ha láthatóan nem érdekel, amit írunk!

Ez a technika a lehető legmegbízhatatlanabb, jó eredményt csak két tökegyforma kép esetén ad. Ahogy a demóban be lett mutatva. Leírtuk már, hogy az arcot nem így kell cserélni. Bele kell maszkolni az egyik arcot a másikba. Aztán összeretusálni a retusálóeszközökkel.

Maszkolni tudsz? Klónozni? Textúrázni? Színeket hangolni? Legalább egy normális fényképpel próbálkoznál, egy legratyibb kompakttal, vakuval, fénnyel készítettel. Nem egy telefonos, hótt zajos, sárgás-bíborba hajló, kontraszt nélküli izével. Minőségi alapanyag kell.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19297) jhos910 válasza Athes88 (#19295) üzenetére


jhos910
aktív tag

Egyértelműen látszik, hogy a két layer nincs átfedésben.

(#19298) ViZion válasza Athes88 (#19295) üzenetére


ViZion
félisten

Megírtam akkor is, hogy NE azt a videót kövesd. Mint sok tutorial, az is CSALÓKA. Két olyan képből a hülye is összerakja... IRL ez nem működik. Maszkolás, nem törlés, match color és "alkatrészenként" torzítani az arcot... Ha ilyen nehézzel indítasz, az nem jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19299) spiky03


spiky03
veterán

Nah megtaláltam ami nekem kellene, de valamiért nem működik. :W

Ez alapján próbáltam: [link]

Én három képet szeretnék így "egybemosni".
De mindig a középsőből veszi el a képet. :W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19300) ViZion válasza spiky03 (#19299) üzenetére


ViZion
félisten

Én ezt nem is értem. Mindenkinek tanítjuk, elmondjuk, hogy azért vannak a non-destruktív módszerek, hogy használjuk. A kijelölés-feather-törlés kombónál sokkal jobb a kijelölés-maszkolás, ahol tucatnyi további lehetőség van. Persze, értem én, hogy mindenki egy nap alatt szeretne mester lenni, de ez nem így megy. Meg kell tanulni mik a lehetőségek, nem egy-egy módszerrrel görcsölni. Ráadásul, ahogy írtam is, ez már rég nem "divat", SŐT. Keress maszkolás tutorialt, ne akard kikerülni, mert magadat vered át.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.