Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Üdv!

Szeretnék egy olyan képet csinálni ahol a Dr. Jekyll szöveg árnyékaként a Mr. Hyde felirat jelenne meg. De eddig nem nagyon találtam ezzel kapcsolatban semmit. Valami ötlet?

Köszönöm!

jhos910 köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#19902) jhos910 válasza BobChemistry (#19901) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ez alapján mennie kell.
youtube vidi

[ Szerkesztve ]

(#19903) BonFire válasza BobChemistry (#19901) üzenetére


BonFire
veterán

"Mr. Hyde" szöveget feketével létrehozod, blurrel kissé elmosod, és félreteszed.
"Dr. Jekyll" szövegét tetszés szerinti formában létrehozod, ez kerül előtérbe.
"Mr. Hyde" régetég Free Transformmal megdöntöd, és áttetszőséget állítasz neki. Aztán "Dr. Jekyll" mögé igazítod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19904) bb0t válasza tikshow (#19900) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi, de olyat még nem csináltam nem igazán tudom, hogy kell. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#19905) tikshow válasza bb0t (#19904) üzenetére


tikshow
addikt

Ez alapján szerintem menni fog.

(#19906) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Segítség kellene nekem, a kocsimon a felniket szeretném fényeztetni, de nem tudom milyen szín állna jól neki.
Ha van egy jó szakember aki meg tudná nekem csinálni többféle színben hogy nézne ki akkor azt megköszönném. Nem konyítok a PS-hoz. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19907) trisztan94 válasza Pubszon (#19906) üzenetére


trisztan94
őstag

BonFire kolléga olcsón és megbízhatóan dolgozik. :K

https://heureka-kreativ.hu

(#19908) BonFire válasza trisztan94 (#19907) üzenetére


BonFire
veterán

Éppen írni akartam, hogy most passzolok, mert éppen megint dögrováson vagyok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19909) bb0t válasza tikshow (#19905) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi maga a vidi az nagyon hasznos biztos, hogy fogom még használni, de azt hiszem erre a problémára most nem megoldás. Igaz ha előtte felveszem majd lefuttatom a műveletet valóban .png-ben fogja elmenteni, de nem kérdezi meg, hogy mi legyen a neve hanem automatikusan elmenti az adott néven pl DSCN7710 vagy akármit ami a kép neve volt, én viszont cikkszámokat kell, hogy hozzárendeljek az egyes fotókhoz. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#19910) Pubszon válasza trisztan94 (#19907) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja eszem ágába sincs egy fillért sem adni érte. :D
Úgy gondoltam, hogy ha valaki szeret ezzel foglalkozni és természetesen ingyen, hobbyból megcsinálná mint mondjuk én egy benchmarkot futtatok másnak. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19911) tikshow válasza Pubszon (#19910) üzenetére


tikshow
addikt

Én a helyedbe most menekülnék innen. :C

(#19912) Pala válasza Pubszon (#19910) üzenetére


Pala
veterán

Ez a hasonlat erősen sántít. Amit kérsz, az szaktudást igényel (mégha egyébként egyszerű feladatról is van szó), egy benchmarkot viszont még egy hülye is le tud futtatni. :)

Te magad is úgy fogalmaztál, hogy egy jó szakembert keresel...nos, a jó szakembereket meg kell fizetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19913) bb0t válasza bb0t (#19909) üzenetére


bb0t
senior tag

Visszavonom magam rájöttem a mikéntjére és működik köszi!! :R

U.I.: Srácok az is szaktudást igényel, hogy ide leírják az emberkék a problémákra a megoldást még sem kérnek érte pénzt...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#19914) Pala válasza bb0t (#19913) üzenetére


Pala
veterán

Teljesen más dolog valakinek tanácsot, útmutatót adni, és valaki HELYETT dolgozni, ne keverjük a kettőt! Én is kértem itt már segítséget, de csak link formájában, nem vártam el soha, hogy más megcsinálja helyettem (pofám se lenne hozzá, őszintén szólva), vagy ha igen, akkor az a minimum, hogy megegyezünk egy árban. Ha tetszik, ha nem, ez így működik.

Szakmunka, meg kell fizetni, pont! Ha pedig valaki szerint nem szakmunka, akkor nem is kell hozzá szakember, tehát bárki meg tudja csinálni, tehát csinálja meg a megrendelő maga! Ráadásul bárki INGYEN képezheti magát Photoshopból, Illustratorból, a net tele van tutorialokkal, full profi szintig el lehet jutni pusztán böngészéssel és gyakorlással, illetve utána már csak a kreativitás szab határt. :)

[ Szerkesztve ]

(#19915) Met válasza Pubszon (#19910) üzenetére


Met
nagyúr

Ja eszem ágába sincs egy fillért sem adni érte...és természetesen ingyen

No comment...

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19916) bb0t válasza Pala (#19914) üzenetére


bb0t
senior tag

szerintem nézőpont kérdése, hogy kinek van igaza :) a te érvelésed is teljesen helytálló, de amikor leírom a másik topikban, hogy töltsd le ezt és ezt, nyisd meg a parancssort, írd be ezt meg ezt stb. az ugyanolyan szakmunka és ugyanúgy én csinálom meg mégsem kérek érte pénzt.

a másik dolog, hogy nem nagy dolgot kért, ha komoly projekt persze, hogy pénzt kér érte az ember.

végezetül pedig úgy gondolom, hogy az ilyen fórumokba sokan segítséget adnak és kapnak is egy topikon belül ergo tanulni is járnak ide, tehát lehet, hogy valakinek pont hasznos a kérés mert legalább azzal is gyakorol.

abszolút jogos ha valaki nem vállalja el csak fizetség fejében de tutira veszem, hogy volna olyan aki meg szívesen megcsinálná.

no de nem akarok én nagyon belekontárkodni a dolgokba :U :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#19917) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogyan lehet ezt a szemet

Ehhez hasonló telítettre megcsinálni,hogy ne ilyen kis nyomi legyen?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19918) BonFire válasza bb0t (#19916) üzenetére


BonFire
veterán

Szó nem volt arról, hogy szeretné megtanulni, vagy gyakorolni. Egyfelől.

Másfelől ha megfigyelted a trendet, egyre kevesebben jönnek ide tanulási célzattal.

Harmadrészt pont ilyen autó átszínezésről van tutorial a blogomon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19919) Met válasza bb0t (#19916) üzenetére


Met
nagyúr

a másik dolog, hogy nem nagy dolgot kért

Honnan tudod milyen képet küld a kocsiról? Lehet maszkolni kell, retusálni, akármi.
Írta hogy nem tudja milyen szín, lehet több napos folyamat lesz mire rátalál a megfelelő színre. És az úgy megy legyen kicsit pirosabb, látványterv elküld, ne ennyire piros, látványterv elküld, inkább legyen kék stb.
Ráadásul még le is írja hogy ingyen gondolta és eszébe sincs fizetni érte.

De ha gondolod csináld meg neki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19920) BonFire válasza Pityu. (#19917) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem az első kép manipulált, egyszerűen új pupillát rajzoltak neki, és még csak nem is túl ügyesen.

Pupil tutorialt kell keresni hozzá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19921) Pubszon válasza Pala (#19912) üzenetére


Pubszon
veterán

Szakembert csak kedvességből írtam, nem nagy dolog egy felnit átszínezni ezt bevallhatod. :DDD
Csak nekem még telepítve sem volt sosem PS... de ennyiért pénzt kérni az vicc.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19922) Pityu. válasza BonFire (#19920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán az lenne a lényeg hogy az alsó szemeknek kéne felfelé nézniük csak azokat át lehetne valahogy alakítani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19923) BonFire válasza Pityu. (#19922) üzenetére


BonFire
veterán

Ahhoz viszont az egész szembogarat kellene újraalkotni, ha jól megfigyeled.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19924) Pityu. válasza BonFire (#19923) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hogyan lehetne megcsinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19925) Pala válasza Pubszon (#19921) üzenetére


Pala
veterán

Na jó, de ha nem nagy dolog megcsinálni, akkor miért nem csinálod meg te magad? :) Letöltesz egy 30-napos Photoshop próbaverziót, és már mehet is a móka! :)

(#19926) tikshow válasza Pityu. (#19922) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem elég ha fentin megnöveled a pupilla méretét egy kicsit, a körülötte lévő szürke részeket egy kicsit sötétíted és pontosan ugyanoda és ugyanakkora csillogást raksz be, mint a rendesbe. Ez szvsz eléggé valóságos lesz.

(#19927) Pityu. válasza tikshow (#19926) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt hogy smint tudnám kivitelezni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19928) Pubszon válasza Met (#19919) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akarok beleszólni, de előbb olvasd el amit írtam, mert ebben a hsz-emben csak és kizárólag felni színezésről írtam.
Nem azért kell hogy ide-oda feltöltsem vagy bármi, hanem hogy lássam, milyen színű felni áll jól az autóhoz.
És igen, ilyen kis munkát ingyen gondoltam, mert mondjuk ha én is csinálnék egy ilyen kis kaliberű dolgot, eszem ágába sem jutna érte pénzt kérni, ezért esett rosszul, hogy tőlem meg egyből kérnének ennyiért...
Megértem ha egy komolyabb munkáért pénzt kérnek, az természetes.

(#19925) Pala: Ami neked 3 perc az nekem 3 óra, és lehet, hogy a következő alkalom amikor szükségem lesz a PS-ra, az majd 3, 5 vagy akár 10 év múlva lesz.
Na de mindegy, ennyit a segítőkészségről, mocskolok akkor a gimpel...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19929) tikshow válasza Pityu. (#19927) üzenetére


tikshow
addikt

Kijelölgetések + Ecset. :) Relatíve egyszerűnek tűnik, szóval egérrel is menni fog.

(#19930) Pityu. válasza tikshow (#19929) üzenetére


Pityu.
nagyúr

ok köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19931) Met válasza Pubszon (#19928) üzenetére


Met
nagyúr

Elolvastam amit írtál.
Fogalmad sincs hogy kell ilyet megcsinálni, milyen alapon találod ki hogy mennyi munka?
A többség itt a PS tudásából él, szerinted lopják az áramot hogy csak ezt említsem?

Tudod úgy szoktak itt kérni (a normálisabbja) hogy leírják mit szeretnének, linkelik a képet hogy miről van szó (!) leírják hogy tudnak-e érte fizetni vagy nem, vagy máshogy meg tudják-e hálálni a munkát.

Erre te kijelented hogy ilyen kis munkáért nem fogsz fizetni, gratulálok, taknyolj a Gimppel, az jó lesz neked.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19932) tikshow válasza Pityu. (#19930) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs mit, ha nem megy, akkor írj nyugodtan.

(#19933) Dany007 válasza Pubszon (#19921) üzenetére


Dany007
veterán

Ha bunkó akarnék lenni - a többiekkel szemben - akkor azt mondanám megcsinálom ingyen unalomból. :D
Mert ezt a szakmát sajnos az építi le, hogy "a pista megcsinálja két söré".
Itt nálunk legalábbis az a trend, ha valamilyen munkánál grafikai óradíjat próbálunk számolni a tényleges munkára, akkor kezdenek ájuldozni a kedves ügyfelek. :) És egyfajta általánossá vált, hogy a grafikai munka - a legnagyobb munkák kivételével - "pár kattintás" és az biztos ingyenes. Illetve ezt hiszik az ügyfelek.
És ez igen szomorú mert sokszor a legegyszerűbb munka, igényes és szakszerű kivitelezése is rendkívül időigényes tud lenni. Arról nem beszélve, hogy azért minimális ismeret, jártasság kell hozzá. A programról nem is beszélve ami sok sok százezer forintos.

Szóval sajnos ez az általánosan kialakult trend lehet az, ami miatt itt sokan dühösen fogadják az ingyen munkát. Mert a valóságban sokan nem tudják elképzelni, hogy az a "pár kattintás" is szakértelmet, hozzáértést, tapasztalatot és nem kis pénzbefektetést igényel.

Ettől függetlenül a legegyszerűbb módszerrel kb 2 perc alatt átlehetne színezni a felnijeidet. Kérdés a milyen minőségben. És ha lenne rá nyugis 20 percem meg is csinálnám. De amíg ezt a hsz-t megírtam, jött vagy 3 ügyfél és két telefon... és rohadt nagy káoszban vagyok...

(#19934) Pubszon válasza Met (#19931) üzenetére


Pubszon
veterán

Na jó, ne forgasd tovább kifelé a szavaim, ne állíts be valami bunkónak, előbb is lejársz és még az első hozzászólásom sem olvasod el...
Szépen kértem, annyit tudok, hogy nem nagy munka annak aki tudja kezelni, a fórum szabályzata tiltja az üzletelést, de ha te nem akarod ilyen feltételekkel megcsinálni akkor vedd tárgytalannak. Képet raktam volna fel ha valaki elvállalta volna. De hála az égnek van egy jó ember aki privátban írt és megcsinálja nekem.
Furcsa egy ember lehetsz te, ha az áram nincs ingyen alapon filozófiáddal élsz. Gondolom másnak még az időt is pénzért mondod meg... :W
Befejeztem veled.

(#19933) Dany007: Értem én amit mondasz, nem egy komplett weblap grafikai munkáját kértem én.
A PH fóruma is arról szól hogy ingyen segítsünk egymásnak megoldani a problémáit, nem kérhetünk azért pénzt mert valakinek segítettük életre kelteni a gépjét mondjuk, pedig a szaktudásom adom neki.
De aki nem akar segíteni hogy pénzt nem fogok fizetni érte, az ne is írjon. Két ember már felajánlotta hogy segít, ha esetleg kérnek bármi olyat amiben én tudok viszont segíteni, szívesen fogok.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19935) Met válasza Dany007 (#19933) üzenetére


Met
nagyúr

Szoktam ingyen dolgozni itt a topicban, BonFire-nek is rajzoltam már 3D-ben ingyen ami azért nagyobb munka.
De ez a majd én megmondom mennyi idő ezt megcsinál stílus nem kívánatos ebben a topicba.

Lehet kérni de nem ebben a stílusba, párszor már leírtuk a "sablont".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19936) Dany007 válasza Met (#19935) üzenetére


Dany007
veterán

Igen én azt is megértem.
Amit leírtál a #...19-ben az pl tipikus példa nálunk a cégnél... Kicsit pirosabb, kicsit kékebb, kicsit így kicsit úgy... és csak azt veszed észre, hogy két napja mást se csinálsz mint javítgatsz és e-mailezed a látványt... :)

@Pubszon:

Tiszta sor. Főleg ha tényleg csak annyira kell, hogy lásd milyen lenne a szín, akkor aztán tényleg pár perc. Bár van, hogy én is szeretek elpöcsölni ilyen apróságokkal és akkor sok sok perc. :)
Nekem majd max éjjel lenne rá időm.
De most rohanok, mert jön a buszom. :D =/

[ Szerkesztve ]

(#19937) Pala válasza Dany007 (#19936) üzenetére


Pala
veterán

Ha van rá mód, én az ügyfelekkel megpróbálok Skype-on, livestream-szerűen (megosztom a képernyőmet), interaktív módon egyeztetni, lényegesen gyorsabb! :K Legutóbb pont így dolgoztam egy német megrendelővel, fél óra alatt megvolt az, ami emailezéssel lehet, eltartott volna 1-2 napig. :)

(#19938) tikshow válasza Pala (#19937) üzenetére


tikshow
addikt

Ennek az a hátulütője, hogy a tudásod is megosztod amit néhányan kihasználnak, magyarokkal nem csinálnám, nyugatabbra élőkkel már csináltam én is.

(#19939) Pala válasza tikshow (#19938) üzenetére


Pala
veterán

De ő csak a dokumentumot látja (nem osztom meg a teljes képernyőt), az eszköztárat, menüket, layereket, stb. nem. Egyébként is holland Photoshopot használok, akár láthatná is. :D

(#19940) tikshow válasza Pala (#19939) üzenetére


tikshow
addikt

Mármint csinálsz PS-be egy klón/tükör ablakot amit csak ő lát? :)

(#19941) Balinov válasza tikshow (#19940) üzenetére


Balinov
félisten

attol fugg, mint csinal. Mi pl M$ Fele Lync-et hasznalunk, ott van tobbfajta kepernyomegosztasi lehetoseg, lehet akar csak adott alkalmazast/ablakot is megosztani.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19942) tikshow válasza Balinov (#19941) üzenetére


tikshow
addikt

Ahogy nézem ott a túloldalon is lenni kell egy licensznek.

[ Szerkesztve ]

(#19943) Pityu. válasza tikshow (#19932) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Á most nem igazán megy ez a szem dolog

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19944) Balinov válasza tikshow (#19942) üzenetére


Balinov
félisten

:K ugyugy, mi is ugy hasznaljuk, mas siteoknal, telco- eseteben, livemeetinggel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19945) tikshow válasza Balinov (#19944) üzenetére


tikshow
addikt

Köszi! Hasznosnak tűnik, lehet a jövőben kipróbálom. :)

(#19943) Pityu.: Megy az, ne add fel. ;) Nem kell tökéletesnek lennie szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#19946) Pityu. válasza tikshow (#19945) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd később meg próbálom csak most agyilag totál le vagyok zsibbadva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19947) Pubszon


Pubszon
veterán

Itt van egyébként a forráskép, ha valaki gondolja, csinálhat nekem különböző színű felniket. :C

Ez az én "szakmunkám" gimpel 3 perc alatt! :P

Ez pedig bb0t keze munkája! :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19948) Pala válasza tikshow (#19940) üzenetére


Pala
veterán

Gondolom többféleképpen is meg lehet oldani, de én személy szerint két monitort használok, pontosabban notira kötött külső monitoron dolgozom, az a "workspace", ha úgy tetszik, míg magának a notinak a képernyőjén csak az eszköztárak vannak. A Skype nekem eleve csak a külső monitor képét osztja meg, így pont jó. De igazság szerint nem nagyon zavarna, ha látnák a többit is. :)

(#19949) ViZion


ViZion
félisten

Huhh... mi volt itt! :U
Múltkor ilyen "nem ismerem, de tudom ám mennyi idő!" hozzászóláson én is kiakadtam. Az a baj, h normálisan kérve megcsinálták volna egy gif-sörért is, de ezzel a fenti stílussal el lett ez baszcsizva. Nah, mindegy is, reméljük mindenki okul belőle. Kellene egy "ignore" gomb a válasz és a privi mellé, akkor nem lenne ennyi off... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19950) trisztan94 válasza ViZion (#19949) üzenetére


trisztan94
őstag

Én leginkább egy pontozó rendszert hiányolok a PH!-ról (mint StackOverflow-on, vagy Gyakorikérdések.hu-n). Vicces lenne, mennyi mindenkit lepontoznának. :DDD

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.