Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Athes88 válasza BonFire (#19349) üzenetére


Athes88
tag

Szemléltető példaként a powerpoint jut most eszembe amikor pl. egy kocka mögé beraktam egy téglalapot úgy hogy egyszerűen hátrébb küldtem. Nos gondolom ezt valahogy el lehet érni a ps-ben is mivel láttam már rá példát - mondjuk amikor egy ember kezébe beleraktak valamit. De most nekem az kéne hogy amikor áthelyezek egy arcot egy olyan másik arcra ahol az illetőnek belelógnak a hajfürtjei valahogy ezeket előre szeretném hozni hogy mögé tudjam vinni a másik arcot. Kicsit lehet kusza voltam de remélem valamennyire megértetted a lényeget hogy mit akarnék.

(#19352) Dany007 válasza Athes88 (#19351) üzenetére


Dany007
veterán

Kusza volt ja. :)
Fog a hajfürtöket és vágd körbe. Majd ezt mentsd el ööö minek hívják? Görbének? Asszem annak... Aztán húzd be rá az arcot... majd mikor az arcot rászabtad a helyére, akkor a görbét alakítsd kijelöléssé és delete...
Pesze lehet ezt szebben is. Utána adhatsz a hajtincs alá egy kis drop shadow-t is hogy élethűbbnek tűnjön.

De mondok egy másikat. :D Fogod, átteszed az arcot ahová akarod. Aztán add layer mask az arcra és szépen finom ecsetvonásokkal kisatírozod a helyét a tincsnek hogy a tincs látszódjon...
Aztán én az ilyen retus / retouch dolgok után miután flatteneltem a layert szoktam az egész képnek egy új fény / árnyék megvilágítás effektet rakni. Így az új fények, megvilágítás miatt méginkább úgy látszik, mintha eredetileg is egy kép lenne.

Ja és háttér - előtérnél arra figyelj, hogy amelyik layer följebb van a panelen az van előrébb. Huh de nehéz ezt így magyarázni. :D No, de miután kivágtad vagy kimaszkoltad a cuccot a layereknél tudod állítani melyik legyen elő és hátul, aztán majd úgyis meglátod és rájössz mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#19353) ViZion válasza Dany007 (#19352) üzenetére


ViZion
félisten

Jujj... még egyszer delete-t írsz és bannollak ;] de a delete gombodat biztos törlöm! :DDD

Hajtincset kopi új rétegre, alá az új arc. Tincsnek lehet árnyék akár új rétegen, vagy drop shadow-al, ha bekapcsoljuk a layer mask hides effects opciót, utána az árnyék is maszkolható, ahol nem kell.

B verzió, hogy az új arcon maszkoljuk a tincs helyét. ez azért nem jó, mert azon rengeteg maszkolás-maszatolás lesz, az első verzió több szabadságot ad szerintem.

"Aztán én az ilyen retus / retouch dolgok után miután flatteneltem a layert"
OK, de szigorúan ctrl+shift+alt+e kombóval!

Jah, nehéz elmondani az alapokat, amikor valaki a közepén kezdi, ilyen ez a topik, majd látod. Volt, aki valami prosit szerkesztett volna, egy kérdése volt: hogyan... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19354) BonFire válasza Athes88 (#19351) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, így már érthető. A megoldás: maszkolással.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19355) indigo válasza Dany007 (#19337) üzenetére


indigo
aktív tag

Végül megoldottam a képek többszörözését Action-nel. Számomra kicsit furcsa módon, de működik.
Akit érdekel, az olvassa tovább :)
Szóval betöltöm az 5x5cm-es képet, Action felvétel indul. Átalakítom intelligens objektummá a képet, készítek egy új réteget, amelyet kitöltök fehér színnel, megváltoztatom a képméretet 10x15cm-re, felrajzoltatom a segédvonalakat és a szétnyújtott 5x5cm-es képet visszaalaktíom az eredeti méretére. Ezt követően azt behúzom a segédvonalak által határolt bal felső sarokba, és lemásolom ötször, majd a helyükre igazítom. Itt nyomom be a stop gombot.

(#19356) Dany007 válasza ViZion (#19353) üzenetére


Dany007
veterán

Mért mi a gond a "dilít" gombbal? :D

"OK, de szigorúan ctrl+shift+alt+e kombóval!"
Mért? Merge layers-re gondolsz? Nem használok olyan bill kombot amit nem lehet egy kézzel lenyomni :)

(#19357) *Ropi* válasza HollyBoni (#19342) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Photoshopban lévő Adobe Camera Raw és a Lightroom ugyanarra a motorra épülnek, csak más a körítésük. A Lightroom csak a CPU-t használja, a Photoshop elsődlegesen a CPU-t, a lebegőpontos ill. 3D számításokhoz pedig a GPU-t. A sok memóriát mindkettő szereti, főleg, ha RAMdisken tudsz dolgozni (Az SSD jó dolog, de nem csodaszer: találkoztam olyan MLC technológiájú SSD-vel, amit 2 év alatt kinyírt a Lightroom: program minden egyes csúszkahúzásnál ír a meghajtóra - a rawhoz tartozó sidecar xmp fájlba - , és az SSD-k ugye véges számú írási ciklussal rendelkeznek. RAMdrive-nál nincs ilyen probléma: a Lightroom napi szintű használatánál erősen ajánlott kategória.). Az tény, hogy az SSD használata nagyon meglátszik a kis fájlok írásán és olvasásán (ettől érezzük gyorsabbnak a programok betöltődését) a HDD-kkel szemben, de a RAMdiskkel szemben még ők is csigalassúak. ;) Szerintem nem mondok újat azzal, hogy mindent fejlesztened kell, ha LR / PS vonalra gyúrsz. 64 Bites oprendszer előfeltétel a 4 GB-on felüli memóriamennyiség kihasználásához, valamint a Win7 verziója sem mindegy, mert van, amelyik max. 32 GB memóriahasználatra van limitálva.

A Premiere-t nem használom, de abból kiindulva, hogy a videofájlok alapból jóval nagyobb méretűek, mint a fotó rawok, így memóriából és háttértárolóból *sokkal több kell*. Azért csillagoztam meg, mert ugye ez relatív: egyrészt az alaplapnak / processzornak is megvannak a korlátai, hogy max. mennyi memóriát támogatnak (minél több annál jobb), másrészt az arányok nem mindig tarthatók: a mai adatállományok mérete nem éppen a helytakarékosságáról híres...Egy 64 GB-os kártyára ~2200 db, 22 MP-es raw fotó (ami egy egész napot lefed akár) vagy ~14 perc FHD ALL-I raw videó fér el, viszont egy nap alatt nem csak 14 percet veszel fel, ha ezzel foglalkozol. ;) Kaphatók már TB méretű Samsung 840 SSD-k is, csak győzzük megfizetni...

Tudom, hogy a nagyon high-end végletet írtam le, de szándékosan: amikor az ember belekezd nem sejti, hogy mekkora pénztemető. Például ha fényképezőgép generációt váltasz: az új szenzor nagyságrendileg nagyobb rawokat köpköd magából (lásd a Nikon D800 36 MP szörnyetegeit: darabja 60 MB), egy korszerű vas is letérdel alatta, tehát a géppel párhuzamosan fejlesztheted a PC-t is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19358) ViZion válasza Dany007 (#19356) üzenetére


ViZion
félisten

Ha tanácsot adsz, akkor ne "oldszkúl" legyél. Azért fejlesztik a non-destruktív motyókat, mert jók, igény van rájuk, több lehetőséggel bírnak, etc. Akkor már ne MS paint módszert ajánljunk...

Az a kombó a merge layers to new layer, azaz egybeolvasztja a látható rétegeket a többi fölé, új rétegre... Nálam az undo-ból így elég max 5, mert minden módosítható utólag...

*Ropi*: az alaplapja max 8 GB-ot fogad, gyakorlatilag komplett gépcsere kellene. Ramdisk jó dolog, még XP időkben is szívóztam vele. Jó ramdisk progi is pénzes (fix meghajtót gyárt, kikapcsoláskor tömörítve menti is, induláskor betölti, ilyesmik...). Másik baj, h ram árak egekben vannak. Szép is volt 18k-ért vettem a 16 GB-ot... Gyakorlatilag a pénz a legnagyobb sebességkorlát... :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19359) *Ropi* válasza ViZion (#19358) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tény, hogy mostanában nagyon megvadultak a memória árak (én meg többszörösen megszívtam, mert amikor az első 16 GB-ot vettem (3 éve) drága volt, utána mikor a 32 GB-os kitet vettem is drága volt és mire el tudtam adni az előző 16-ot persze leestek az árak a felére... :D :N)...Most megint vennem kellene és persze még drágább... :DDD

Egyébként az Asrock lapokhoz (csak Asrock lapokkal működik) adják az ingyenes (!) X-Fast RAM nevű RAMdisk alkalmazást, amiről nyugodtan mondhatom, hogy a legjobb a piacon (a fizetősöket is beleértve): a programból lehet állítani, hogy mit akarunk a RAMdrive-ra tenni: a Windows ideiglenes fájljait, az internetes ideiglenes fájlokat, vagy a Firefox cache-t, stb...

"Ropi*: az alaplapja max 8 GB-ot fogad, gyakorlatilag komplett gépcsere kellene. Ramdisk jó dolog, még XP időkben is szívóztam vele. Jó ramdisk progi is pénzes (fix meghajtót gyárt, kikapcsoláskor tömörítve menti is, induláskor betölti, ilyesmik...). Másik baj, h ram árak egekben vannak. Szép is volt 18k-ért vettem a 16 GB-ot... Gyakorlatilag a pénz a legnagyobb sebességkorlát... :(("

Igen, ezért írtam a végén, hogy gondolja meg, milyen pénztemetőbe dobálja a cash-t. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19360) BonFire válasza *Ropi* (#19359) üzenetére


BonFire
veterán

Váááá, :Y én nem is tudtam, hogy így elszaladtak a RAM árak! 2012 decemberben ezt a kitet vettem 9905 Ft-ért, most meg több mint 23e???

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19361) Dany007 válasza ViZion (#19358) üzenetére


Dany007
veterán

Egyszerűség, gyorsaság. Sajnos ez szempont nálunk. : ) Lehet ezért van hogy mindig ami egyből eszembe jut legegyszerűbb és sokszor persze korántsem legszebb megoldást ajánlom.

Most ősszel pl volt egy hatalmas projectünk a cégnél. Ahol a "hivatalos" grafikus / képfeldolgozó kollegától azért "vettem el" a munkát, mert egyszerűen nem volt kellően gyors és az utána következő munkafolyamatok sokasága miatt ez megengedhetetlen volt.

A feladat aránylag egyszerű volt. Közel 20 random iroda ablakdekorációját kellett megtervezni valamilyen szinten adott arculati kézikönyv alapján. Látványterv, majd elfogadás után mérethelyes nyomdakész anyag. Persze 20 különböző méretről is beszélünk.
Ezt úgy csináltuk, hogy Corelben a vektoros anyagból összedobtuk a méretarányos grafikát. Majd azt PS-ben ráhúztuk az irodákról készült fotóra... Igazából nem volt nagy meló, mert az alapanyag részben adott volt.

Na most kollegának egy ilyen iroda elkészítése cca 2,5-3 órába telt! Én megcsináltam átlagban 30 perc alatt és egyiket se dobták vissza hogy nem tetszik. No de miért? Azért mert kollega pöcsölt. :) Túl precíz és túl aprólékos akart lenni egy olyan munkafolyamat legelején, ahol az ő munkarésze elvileg az egyik legkisebb időt igényli és teljességgel szükségtelen volt az a szintű precizitás.
Most itt olyanra gondolok, hogy mikor a látványt rakta össze PS-ben, Google Street View-ban megkereste az adott irodát és a vele szemben lévő tájat screenshotolta majd berakta, mint tükröződést az ablakdekorra! Még az ablakdekorációs perforált fóliának a textúráját is beleszerkesztette a látványtervbe... Szórakozott a fény-árnyék hatásokkal stb... Szép volt jó volt, de fölösleges időhúzás. Teljesen az. Az ügyfél nem fotó realisztikus látványtervet várt, hanem csak kíváncsi volt arra, hogy miként fog kinézni az ablakon a design.

Arra meg már nem volt tekintettel, hogy az ő munkája után a pesti ügyfélnek el kell fogadnia a munkát. Utána a nyomdának ki kell nyomtatnia az anyagot - ami esetenként több tíz m2 felületet jelentett, majd utána a dekorációnak még elő kellett készíteni a másnapi felrakáshoz. És minderre volt kb fél napunk úgy, hogy mellette a szokásos munkák is megvoltak...

(#19362) ViZion válasza Dany007 (#19361) üzenetére


ViZion
félisten

De ez nem munkahely... :( Ha majd megtanul maszkolni, megismeri az összetettebb módszereket, akkor el tudja majd dönteni -kellő tapasztalat után, hogy melyiket válassza. Az meg másik dolog, ha kollégád nem jól mérte fel a munkára fordítható időt... Most szórós újságot rakok össze, 45 g és rotációs, mivel hétfőn reggel viszik, így az ügyfél álltal csatolt p!csányi jpg képekből építkezek... hétfőre ígérte, me délután hozta. Ennyit a minőségről. Szava nem lehet, mert megcsinálom éjjel, cserébe sz@r lesz. :DDD Hiába no, az évek meg a rutin... majd belejön a kollégád is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19363) Dany007 válasza ViZion (#19362) üzenetére


Dany007
veterán

Való igaz. Bár a maszkolás mindig is távol állt tőlem. Vannak esetek mikor kifejezetten jó. Mondjuk ha tovább olvasod azt a hsz-emet, akkor láthatod hogy második körben én is ajánlottam a maszkolást. : )
Mondjuk én kontár vagyok... Kollega meg "képfeldolgozó" hivatalosan. Sokkal tapasztaltabb és jobban ért hozzá, mint én. Csak ő nincs benne a dolgok gyakorlati részébe, nem képes belegondolni a továbbiakba... Amúgy meg nem is érdekli az egész... Nem csapatjátékos. No mindegy.

Kisméretű képek a kedvenceim. : ) Bár szórónál még nem olyan vészes, mint mondjuk egy 5 méteres molinónál :D Mindig "print size"-ban megszoktam mutatni az ügyfélnek hogy tessék ilyen lesz... Aztán jön a döbbenet...

[ Szerkesztve ]

(#19364) Dluinet válasza ViZion (#19362) üzenetére


Dluinet
nagyúr

imádhatják azt a melót a nyomdászok, 56 g alatt eléggé szopás, még rotán is
de legalább telibe színes?

cold- vagy hotset nyomás?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19365) ViZion válasza Dluinet (#19364) üzenetére


ViZion
félisten

telibe színes, naná. Ráadásul kb. mint egy teszkós újság, csak sűrűbb. Szokásos történet: Melyik a legolcsóbb? Azt kérjük.
Nyomdára jellemző, hogy küldtem állományellenőrzésre anyagot, annyit írtak, h nekik 3 mm kifutó kell (2 volt előtte ennyit kért a másik nyomda). Arra sem szóltak, h 45 g papíron az a sárga alapszín mit mutat majd, de a színeket sem adták meg, h mennyi lehet a max %... de lesz@rom, ha kikerültek, akkor legyen így. Anyagokkal is késtek felém -> nem fogok netezni jogtiszta, nagy méretű képekért. Ami e-mail-ben jött, az pont jó lesz. Régebben elmondtam minden alkalommal, h nem úgy van az, h csak töltsem le... Ha ezeket a szívemre venném, akkor meg hétfőn reggel nem lenne kész -> a hülye késik. Így ott lesz, pdf-ben jó, nyomásban meg azon a "pausz" papíron mindegy is. :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19366) Dluinet válasza ViZion (#19365) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nyomda meg téged szid, hogy mért nem maximalizáltad 260%-ban a színeket? Aham, ismerős.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19367) ViZion válasza Dluinet (#19366) üzenetére


ViZion
félisten

Ennyi. Mindíg a melós a hülye. Semmi infót nem adtak, pedig kértem, mintát küldtem... Alapanyagról nem kérdeztek, csak mondták, h másik nyomda lesz. Hétfőre ígért cuccok csordogáltak, ma délutánra ért ide a zöme... Természetesen netes jpg, meg mindenféle vízjeles vackok :U
Azért kíváncsi lennék a nyomdász arcára, meg majd amikor jön a cucc, és egybe van folyva a két oldal... :U Tulajdonképpen a fény felé tartva egyszerre ki lehet olvasni... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19368) Dluinet válasza ViZion (#19367) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vízjeles képekkel ne foglalkozz, menjen vízjellel, láttam már nem egyet, a megrendelőt sem érdekelte, akkor te miért idegesítenéd rajta magad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19369) BonFire válasza Dany007 (#19363) üzenetére


BonFire
veterán

„Bár a maszkolás mindig is távol állt tőlem.”

Megkérdezhetem ennek az okát? Ha gondolod, átmehetünk ebbe a topikba is a témával, de tényleg komolyan érdekel, hogy miért mellőzöl egy olyan hasznos műveletet, amellyel gyakorlatilag nem hibázhatsz, mert ha megcsúszik kicsit a kezed, akkor festőszínt cserélsz, és visszajavítod. Ezt radírozásnál elég körülményes kivitelezni, főleg a 20 undo-val. Ráadásul nagyja-kijelölés után a végletekig lehet finomítani a végleges kijelölést, ha pedig simán kitörlöd a pixeleket, utána nem lágyíthatod, vagy ellenkezőleg, keményítheted meg a széleket.

Egyetlen értelmes érv sem szól a radír használata mellett, már csak azért sem, mert a maszkolás pont ugyanannyi ecsetvonásba kerül, mint a radírozás, csak előtte még egyet pluszban kattintani kell a Layer paletta Maszk ikonjára. Így még az sem hozható fel mentségére, hogy a radírozás gyorsabb, tudniillik pont ugyanannyi ideig tart. Sőt! Ha hozzávesszük, hogy a romboló technika folytán bizonyos óvatossággal kell eljárni, le is marad a maszkolással szemben, hiszen a maszkot bátrabban festi az ember. Mert tudja, hogy semmit nem ronthat el. A radír otromba eszköz, és a végeredmény ronda.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19370) ViZion válasza BonFire (#19369) üzenetére


ViZion
félisten

+1... és ugye a maszk panel is ott van, hasznos a feather, vagy halványítani a maszkot, meg lehet filtert is dobni rá, etc. És nem csak rétegre, de group-ra is lehet rakni, ami nagyon hasznos. Hihetetlen, h nem használja. Ha holnapra eltűnne a maszk, akkor szvsz törölném a PS-t a 'csába. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19371) Dany007 válasza BonFire (#19369) üzenetére


Dany007
veterán

Húh látom a lelkedbe gázoltam! :D Konkrét példától függ minden. Radírt sose használok. Lasso-val szoktam "törölni", de ez nagyon helyzet függvénye. Ha olyan a szitu, hogy tudom hogy később finomításra lehet szükség, akkor persze mask. De sima körbevágásnál max duplikálom a layert és a poligon lasso-val körbevágom. Majd featherrel / refine edge-el finomítom az élét ha szükséges.

(#19372) ViZion válasza Dany007 (#19371) üzenetére


ViZion
félisten

...elég retro ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19373) Dany007 válasza ViZion (#19372) üzenetére


Dany007
veterán

Jajj nemár :P Nem azt mondtam, hogy nem használom, hanem hogy távol áll tőlem. : P

(#19374) GergőBp


GergőBp
tag

Szimplán csak nem tudja még, hogy mire jó. Majd egyszer TALÁN elkezdi "komolyan" használni a PS-t.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19375) BonFire válasza Dany007 (#19371) üzenetére


BonFire
veterán

Köztudottan nincs lelkem, így nem tudsz belegázolni. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19376) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!

ugyan nem PS, de hasonló: adott egy kép, a fehér háttért kiszedtem, csak az arc maradt: milyen formátumba mentsem, hogy meg is maradjon a "háttérnélküliség"?
dds fájlba lenne utána konvertálva, ha ez segít valamit.

köszönöm!

(#19377) Met válasza Rypejakten (#19376) üzenetére


Met
nagyúr

Transzparens háttér png vagy gif formátumban lehet.
De miért nem mented dds-be rögtön?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19378) Dluinet válasza Rypejakten (#19376) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+shift+alt+s
majd png-be mented

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19379) Rypejakten válasza Met (#19377) üzenetére


Rypejakten
addikt

lusta voltam letölteni a dds plugint (gimpre :B)

sikerült, elég csúnya, de legalább van. köszi a segítséget mindkettőtöknek!

(#19380) Andrew31 válasza BonFire (#19360) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, eléggé. :(( Leégett a Hynx gyárának egy része, lassan visszaáll a termelés, de úgy sejtem, hogy az árak nem nagyon mennek majd vissza (ahogy a HDD-knél sem...) vagy legalábbis biztosan nem túl gyorsan. :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19381) BonFire válasza Andrew31 (#19380) üzenetére


BonFire
veterán

A HDD katasztrófáról tudtam a ramról nem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19382) ViZion válasza BonFire (#19381) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nincs árvíz, akkor napszél, vagy a bolygók együttállása miatt megnőtt kozmikus háttérsugárzás az oka... Tök mind1, emelni kell. Nem lehet úgy járni, mint HDD-vel a "víz előtt"... Közben a fejlesztők is lelkesen dolgoznak, hogy szükség LEGYEN a 16/24/32/256 GB ramra... lassan már netezni is 4 mag és 8 GB ram a minimum... Pont ma háborogtunk ezen egy másik topikban, gyakorlatilag VGA max 1,5-2 év és "dobós" az új játékokkal. Ügyes, képzett mérnökök vannak, megoldják. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19383) aldebaran válasza ViZion (#19382) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezért kell az egyre nagyobb számítási kapacitás: Evolution of Video Games 1952 - 2013

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#19384) ViZion válasza aldebaran (#19383) üzenetére


ViZion
félisten

...meg a sziget alatt hullámzó óceán számításához kell, tudjuk a Crysis óta. Van a fejlődés, meg vannak a trükkös kódok... az utóbbiak vezetnek. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19385) hertzeg


hertzeg
csendes tag

Olyan kérdésem lenne a nyomdai előkészítéssel kapcsolatban, hogy addig megvagyok, hogy a kifutóhoz megnövelem a "Canvas Size"-t minden irányba 3-3mm-rel, viszont nem egyszínű háttérnél ennek a megnövelt területnek a kitöltésével vagyok bajba. Mert ugye, ha mintás a képem háttere, akkor a csak hozzá hasonló színű, de egyszínű kifutó kitöltés látszani fog és csúnya lesz, ha nem pontos a vágás. -Ha jól gondolom.- Viszont ha elég az is, hogy nem a "Canvas Size"-t, hanem az "Image Size"-t növelem meg a háttérképpel együtt és szöveget stb. arányosan 3-3mm-rel beljebb veszem a kép széleitől, akkor az is jó megoldás? Tehát csak annyi a lényeg, hogy a tartalmi dolgok beljebb kerüljenek a kép széleitől vagy pedig a kifutó az ilyen technikai dolog és csak a "Canvas Size"-al lehet beállítani? Remélem érthető volt ahogy leírtam... :B Előre s köszi a választ! :)

(#19386) Met válasza hertzeg (#19385) üzenetére


Met
nagyúr

Azért kell a kifutó hogy ha elcsúszik a vágás akkor ne fehér csík legyen a nyomat szélén.
A szöveg ne a lap széléig érjen, margó !!! legalább 5 mm.
Szóval a vágott méreten kívül legyen még 3 mm a grafikából, a vágott méreten belül legyen legalább 5 mm margó és utána kezdődjön a tartalmi rész.
Nem egészen értem hogy miért problémás a hátteret kivinni a kifutós rész széléig :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19387) BonFire válasza hertzeg (#19385) üzenetére


BonFire
veterán

A kifutó a biztonsági tartalék. Oda már ne essen semmilyen lényeges grafikai elem, ha mégis a szélére kerül, akkor kerüljön határozottan, ne legyen olyan benyomása a nézőnek, hogy véletlenül csúszott oldalra.

Példa: mind a címkék, mind a gitár határozottan lóg ki a képből.

A kifutót pedig előre szoktuk tervezni, nem utólag. Azért vagy bajban, mert a Canvas méret állításával üres lesz a megnövelt terület, tehát utólag kéne kitölteni valamivel, amit ha előre kalkuláltál volna bele, akkor a képkivágással meg tudnád oldani minden további nélkül. Azt ajánlom, ezt a képet kezdd elölről, és előre számolj kifutóval. Az Image Size-t ne használd! Lerontod vele a képed minőségét, nem szabad.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19388) hertzeg válasza BonFire (#19387) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Így van, BonFire jól látja, akkor így jártam, tanultam belőle. :C
Tehát akkor ezek után már a kezdésnél a kifutó méretét is beleszámolva adom meg az új dokumentumom méretét és ahhoz igazítok mindent! :)
Neked is köszi Met, észben tartom a jövőben! :R

(#19389) Wyll válasza hertzeg (#19388) üzenetére


Wyll
őstag

Azért szerintem tűzoltásnak az is jó lehet, hogy megnöveled a canvas méretét, majd a Background layert (normal layerré konvertálás után), avagy mindazokat a layereket, amik a hátteret képezik, egy sima transformation-nel megnöveled hogy kitöltsék a kifutót. Ez jó esetben csak 1-2% százalékos méretkülönbség, ami minőségromlásban szinte észrevehetetlen.

Ez majdnem az, mint amit te is mondtál, csak így nem a szöveget/tartalmat kell "visszaméretezni", hanem a hátteret felnagyítani.

Illetve van még egy ötletem: ha nem konkrét alakzatok vannak a háttéren, hanem valami (szabálytalan) színkeverék vagy minta (pl. fű, diszkófények, kövezet, színátmenet), akkor a Canvas Size után a keletkező üres keret területén a Content Aware Fill is egészen ügyes megoldásokra képes.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19390) Dany007 válasza Wyll (#19389) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyanezt akartam én is írni. :D De féltem hogy megszólnak milyen régimódi vagyok. ;]
3-3mm miatt kár újrakezdeni az egészet. És ha eleve jó felbontású a háttér netán vektoros anyag is van benne, akkor az a pár mm nem fog rontani a minőségen. És legalább nem kell újrakezdeni az egészet.

(#19391) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Valaki tudna nekem segíteni?
Erről a képről kellene eltüntetni a 14 Martie Atielur de Productie feliratot :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19392) Met válasza gzbotii (#19391) üzenetére


Met
nagyúr

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19393) Dany007 válasza gzbotii (#19391) üzenetére


Dany007
veterán

Így gondoltad?

(#19394) hertzeg válasza Wyll (#19389) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Igen, utána agyaltam még rajta és végül is Background növelés lett belőle, úgy oldottam meg.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :R

(#19395) BonFire válasza Wyll (#19389) üzenetére


BonFire
veterán

„Azért szerintem tűzoltásnak az is jó lehet, hogy megnöveled a canvas méretét”

Igen. Egyszeri és áthidaló megoldásnak megteszi, főleg ha bonyolult a dokumentum és macerás lenne újrakezdeni. Viszont gyakorlott szemet nem téveszti meg, aki sok pixelt hegeszt, annak rá van trenírozva a szeme, és rögtön kiszúrja, hogy itten homályosabb a háttér, mint az előtér elemei. Akkor is, ha csak pár százalék volt az átméretezés. Tehát egyszeri megoldásnak jó, de a legközelebbi munkánál már előre kell figyelni az ilyen dolgokra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19396) gzbotii


gzbotii
veterán

Köszönöm szépen :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19397) GergőBp


GergőBp
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez jó féle húzás volt a képen?

KÉP

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19398) Andrew31 válasza GergőBp (#19397) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, a hasizom úgy néz ki most, mintha csak oda lenne rajzolva (árnyékokkal). :D De egyébként jó lett.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19399) GergőBp válasza Andrew31 (#19398) üzenetére


GergőBp
tag

Áh, csak negyed annyira lennék szálkás meg erős, mint Ő :) Pedig ifjú koromban hülyére vertem, de ma már másképp van. Tönkre is tette a térdem a szemét 2 éve! :DDD

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19400) neko18 válasza GergőBp (#19397) üzenetére


neko18
senior tag

Nekem nem tetszik.
Olyan mintha egy élő képből lenne egy 3D-s komoly grafikás játékbeli kép :)
Valahogy elveszik a realitása a képnek, remélem érted :)

kdxsv

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.