Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Dluinet válasza Freddy76 (#18097) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi a gyereknek a dinós pizsijét csináltuk meg, mert a plüssös rész lekopott

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18102) Freddy76 válasza Balinov (#18100) üzenetére


Freddy76
addikt

Nyílvánvaló :DD . Csak most éppen nem tudom lefotózni, merthogy a gyereken van a pizsi, az meg hirtelen ötlet volt (Ropitól), hogy ide jöjjek kérdezni. Holnap fotózok, és feltöltök...

Szerk: ha lekopik, de van tartalék az nem baj.

Ja, és kösz előre a segítséget, a pozitív hozzáállás biztató :DD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18103) *Ropi* válasza Freddy76 (#18097) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahogy Bali mondja: ez a Photoshop topic, ne felejtsd! ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18104) Balinov válasza *Ropi* (#18103) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD Freddy, bevasarlokozpontokban szoktam latni,hogy kepet viszel es belehimzik geppel a poloba, pulcsiba,stb. a figurat. Nem lenne jobb inkabb olyat csinaltatni? Valszeg tartosabb lenne, mint a vasalos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18105) Freddy76 válasza Balinov (#18104) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem. A hímzés kemény, merev. Ez pizsama, a törpe pucér bőrén, tehát a vasalás játszik.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18106) ViZion válasza Freddy76 (#18105) üzenetére


ViZion
félisten

Ha sok szín és átmenet, akkor a vasalós egy fóliát jelent a pólóra: nem jó abban aludni. Ha kevés szín és vonal, akkor a flock is megoldás lehet, de sztem az is zavarná. Szitanyomás meg drága (legalábbis ilyen kis tételben).
Tente bocit vegyél plüssből... :D nálunk tentenyuszi és macmac a mackó segíti az alvást. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18107) Balinov válasza Freddy76 (#18105) üzenetére


Balinov
félisten

Jo,jo, igazad van, ugyis gyorsabban nonek, mintahogy a vasalos megoldas lekopna :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18108) jhos910 válasza ViZion (#18106) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem tudom a "drága" mit jelent de pl nálunk nem tudunk 3 ezresnél többet elkérni 1db pólóért 1 szín A/4 nyomattal. Ha pl hoz hármat akkor 5 körül odaadjuk...

(#18109) Freddy76


Freddy76
addikt

Nos, ímhol a kép, kattintásra megnyílik. Kicsit túlexpós, bocs... Ez kellene nekem, a családi béke megóvása jegyében. Egyelőre a rajz, aztán a nyomás - amint írtam, pizsire, tehát valami finom "megoldás" érdekelne, nem baj, ha picit drága (jhos910, ha jól értem, ti foglalkoztok ilyennel, lehet, hogy megkeresnélek privátban).
[link]

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18110) Freddy76 válasza Freddy76 (#18109) üzenetére


Freddy76
addikt

Uraim, BonFire fórumtárs már el is készítette a képet, el is küldte, köszönöm neki. Adott tippeket pólóra is, de ha valakinek van még ilyen, azt szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18111) pufancska válasza Freddy76 (#18110) üzenetére


pufancska
tag

Én is elkészítettem, pont most akartam küldeni. Ha véletlenül nem vektorosan készítette (bár nem hiszem) akkor átküldöm. Gondoltam, hogy valaki lehagy múúúúúúúúú

[ Szerkesztve ]

(#18112) Freddy76 válasza pufancska (#18111) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi az, hogy vektorosan :F Bocsi... Ha elküldöt, megnézem, persze, de ha kellene dolgozni vele, akkor hagyjad, már tényleg megoldva a probléma.

Nekem amúgy tetszik BonFire képe, mivel egyszerű viszonylag a rajz maga, nem is tudom, lehetne-e jobban megrajzolni (teljesen megfelel az eredetinek)... Sőt, úgy döntöttem, hogy az a boci lesz az avatarom...

És köszönet, mindenképpen, neked is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18113) pufancska válasza Freddy76 (#18112) üzenetére


pufancska
tag

Akkor ok. Vektoros - bármilyen méretig nagyítható
Ötlet csinálj asszonynak is pizsamát

(#18114) ViZion válasza jhos910 (#18108) üzenetére


ViZion
félisten

800 Ft az A4 full színes vasalós fóliás verzió, ehhez képest a szita drága (meg amúgy is, 2k pólóra 3k nyomat?). Neki megéri így is, az másik dolog. :R Egyik sem olyan kényelmes a kicsinek, mint a szitázás, az biztos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18115) BonFire válasza pufancska (#18111) üzenetére


BonFire
veterán

Mi az, hogy véletlenül nem vektoros??? :O

>>Így csináltam<<<

Egy db AI, egy db EPS, és egy db PDF/X-1a:2001 fájl nyomdakészen.

Freddy76: Ezek az állományok mind vektorosak, azaz veszteségmentesen tetszés szerinti méretre nagyíthatók, Adobe Illustratorral készültek. Azért szoktam háromféle fájlt is küldeni, mert egyik nyomda az AI-t szereti, a másik PDF-et kér, ha harmadik EPS-t. Ezek elébe megyek, és egyből küldöm a választékot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18116) Dluinet válasza BonFire (#18115) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hányszorosára van gyorsítva a felvétel?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18117) Freddy76 válasza BonFire (#18115) üzenetére


Freddy76
addikt

Betojok :Y . Ezt ne vedd le, meg akarom mutatni az Asszonynak... Már csak a nyomást kell kitalálni. Azt mondjátok, a szita lenne a legjobb?

Amúgy ez lesz az avatarom is, úgy döntöttem :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18118) Jinxb1rd válasza BonFire (#18115) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Na most kaptam kedvet ahhoz, hogy megtanuljak Illustratorozni. Eddig Photoshoppal csináltam a vektorizálást is, de itt mintha jobb eszközök lennének erre. :C

Hát igen, ezt a szakértelmet már rendesen meg kellene fizetni. Ha esetleg jelentkezel valahova, referenciaként belinkelném ezt a videót a helyedben.

We are only Stardust...

(#18119) ViZion válasza Jinxb1rd (#18118) üzenetére


ViZion
félisten

NEkem Corel egyszerűbb, mint az Ilu, nézd meg azt is. Ráadásul sok helyen az "A" vektoros progi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18120) BonFire válasza Dluinet (#18116) üzenetére


BonFire
veterán

Dluinet: az egyik része négyszeres, a penezős része meg nyolcszoros. Az kicsit hosszú lett, ezért megdupláztam a videoszerkesztőkben általában plafonként jelentkező 400%-ot egy dupla rendereléssel. Az egész procedúra összesen 44 perc volt, ez lett 7 és fél percbe sűrítve.

Freddy76: Nem veszem le, továbbra is megtekinthető marad.

Jinxb1rd: Köszönöm az elismerést! Az még jobb, ha kedvet csináltam az Illustratorhoz. Igen, valamivel jobb abban rajzolni, kicsit másképp működnek az eszközök (fejlettebbek), de az alapozás Photoshopból jól jön.

ViZion: Gyerekfejjel Coreleztem (ha jól emléxem a 4-esig jutottam), viszont mivel sem internet nem volt, sem tutorial, sem angolul nem tudtam egy kukkot sem, csak ösztönösen nyomkodtam, és nem sokat tanultam meg belőle. Persze logót vektorozni már akkor megtanultam, az első művem egy Metallica logó volt, amit az Extrude eszközzel jól meg is lehetett 3D-síteni. Nagy dolog volt ez akkoriban egy 486-os gépen (floppyról telepítettem a Corelt, 12 lemezen volt). ;) Most persze már mindenhez van tananyag, csak győzzük mindet begyűjteni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18121) hibavissza válasza BonFire (#18115) üzenetére


hibavissza
veterán

hát nem tudom. vektorizálással meg lett volna 4 másodperc alatt plusz pár perc szöszölés. mondjuk ami nem öl meg, az erősebbé tesz alapon...csodálom a kitartásod

[ Szerkesztve ]

(#18122) Met válasza hibavissza (#18121) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdés mennyi ideig tart a szöszölés.
Kérdés Te milyen minőségben adnád oda az ügyfélnek a kész grafikát.
Az a legtisztább amit BonFire csinált, mindent be lehet traceelni de a végeredmény kérdéses.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18123) BonFire válasza hibavissza (#18121) üzenetére


BonFire
veterán

Ahogy figyelted, az elején azzal kezdtem, hogy trace-eltem. Már csak azért is, mert eredetileg nem állt szándékomban a pacákat és a betűket körbepenezni. A betűk trace-elését a végén fel is használtam.

Viszont!

Sajnos a fényképen is nagyon látszott, hogy az eredeti minta le van helyenként pattogva, repedezett. Ezáltal a pacákon csúnya lukak és csíkok keletkeztek a trace-elésnél, a végén kénytelen voltam mégis körbepenezni őket. Megjegyzem, hogy a paca volt a legnehezebb. Viszont az csak a végén jutott eszembe, hogy hülye vagyok, mert a pacát nyugodtan megfesthettem volna pacaecsettel is, ahelyett, hogy penezem. No, erre nem gondoltam, majd legközelebb. Az ilyen figurák alkotóvonalainak nagy részét könnyű megrajzolni. Sok-sok egyszerű, két pontból álló ívből állnak. A necces a patája volt, azzal kicsit szórakozni kellett.

Másfelől ha valaki nagyon tud, akkor nem pennel rajzolja át, hanem ecsettel. Nekem is van táblám, azt használom, de ilyen szabályos íveket nem bízok szabadkézre. Jobb a pen, úgy tökéletes az ív. Tehát számomra ez a járható út.

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, én félmunkát nem adok ki a kezemből. Ha megcsinálok valamit, akkor abba 200%-ot beleteszek. Én ilyen vagyok. Auto-trace-elni a hülye is tud – már bocsánat! Olyan is lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18124) hibavissza válasza BonFire (#18123) üzenetére


hibavissza
veterán

egyszer próbáld ki a corel új változatán (x6?) a vektorizálást...erre találták ki. ilyen és hasonló faék egyszerűségű vonalas munkáknál a tökéleteshez közelit köp ki még gatyább alapanyagból....a 200% luxusát irigylem tőled. sajnos (vagy nem?) nekem nem adatik meg.

(#18125) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hi!
Arra van-e valakinek ötlete, hogy hogy lehetne guide-okat layerhez kötni? Az van, hogy beméreteznék egy képet guide-okkal, aztán azt a layert kikapcsolnám és méretezném a következőt... mindezt egyetlen psd fájlban. Viszont a baj, hogy a guide-ok mindig ugyanazok maradnak :((

Minden a legnagyobb render!

(#18126) Met válasza Rayyy (#18125) üzenetére


Met
nagyúr

Illustrator tud ilyen, PS-ről nem tudok

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18127) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egyik megrendelésemhez kaptam pár design PSD-t, (kb 100-150 layer van egy fájlban) amit még 2011-ben csinált egy srác, akit nem lehet elérni. Sajnos a felhasznált grafikák nincsenek külön mappában, csak PSD van.
Ki lehet valahogy "szedni" ezeket a grafikákat a fájlból?

https://heureka-kreativ.hu

(#18128) stranger28 válasza trisztan94 (#18127) üzenetére


stranger28
addikt

Ami a PSD-ben van, azt ki tudod úgy menteni, ahogy egy layeren van. Inaktiváld a többit, aztán mentés.

Ha esetleg nagyon jófej volt és Smart Object-ként vannak benne, akkor se sokkal másabb, csak előbb nyisd meg dupla klikkel.

[ Szerkesztve ]

(#18129) BonFire válasza hibavissza (#18124) üzenetére


BonFire
veterán

Azért folyamodom az automatikához csak a legvégső esetben, mert szeretem magam uralni az alkotást. A videóban is látható, hogy saját ecsetvonást szoktam készíteni, mert nem felelnek meg az Illustrator gyári vonásai. Ezt a vonást minden rajzomnál elkészítem, és mivel mindig újra elkészítem, kétszer nem sikerül egyformára. Így elvileg minden rajznak egyedi ecsetvonása van.

Ezen kívül még bele szoktam nyúlni a vonalrajzba. Vannak ugyanis vonalak, amelyeknek vastagabbnak, némelyeknek vékonyabbnak kell lenniük. No és vannak, amelyeknek nem szabad elvékonyodni – ezeket hagyományos vonalra kell cserélni –, míg más vonások más helyen kell, hogy vastagodjanak. Ilyenkor még a Width Toollal is belenyúlok, ha kell.

Sok munkához jó a trace. Most csinálok egy brandlogós képet, amihez sok logót pixeles képből kellett trace-elni, és 12-ből 11 megfelelő a minőséghez. A 12-ikről viszont nem sikerült normális trace-et készíteni, így azt ki kellett szerkesszem, nem volt mese, mert sem nem találtam meg vektorosban, de még nagy felbontású pixelesben sem. A JPEG tömörítés rendesen odavág a színeknek, néha a trace eredménye olyan rücskös, hogy sírni tudnék.

Ha viszont csinálok egy koncertplakátot, a gitárost letrace-elem, kiszínezem és oké. Dekorációnak pont jó. Tehát mindent a maga helyén próbálok kezelni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18130) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy képet nyújtottam, és az eget szeretném rajta "reprodukálni" a képen lévő anyagból. A klónozás önmagában nem jó, mert az eredeti forrás kis felületű és nagyon lászanak az illesztési helyek is (halvány felhőfoszlányok vannak rajta). Van valamilyen egyszerű trükk a manipulálásra?

A nyújtás + homogén háttér alkalmazásával sikerült megcsinálni tűrhetőre a képet, de sejtem, hogy van más megoldás is.

(#18131) stranger28 válasza Panthera (#18130) üzenetére


stranger28
addikt

Én újragenerálnám a felhőket.

(#18132) Panthera válasza stranger28 (#18131) üzenetére


Panthera
őstag

Ez alatt mit értesz? Csináljam meg újra képet :) vagy van ilyen funkció?

(#18133) stranger28 válasza Panthera (#18132) üzenetére


stranger28
addikt

Kitörlöd a 'csába az eget, választasz egy szép kék színt és azzal csinálsz új felhőket. Itt egy példa, de a beépített Clouds is jó lehet, attól függ. Vagy netről is lehet szedni kész ecsetet.

Akit linkeltem, érdemes megjegyezni, elég jó videói vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18134) ViZion válasza stranger28 (#18133) üzenetére


ViZion
félisten

Én másik képről raknék eget, a régiből hagyni kicsit és összemosni. Persze képtől függ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18135) stranger28 válasza ViZion (#18134) üzenetére


stranger28
addikt

Ilyen egyszerű dolgoknál szeretem én magam pótolni, amit kell, de természetesen a tied is működik.

(#18136) harcikoca


harcikoca
senior tag

Valaki megtudná mondani, hogy adobe photoshoppal hogy tudnám egységessé tenni a színeket ezen a képen? itt arra gondolok, hogy a fehér 1 színű fehér a zöld 1 színű stb..

AMD+Ati powee'R

(#18137) BonFire válasza harcikoca (#18136) üzenetére


BonFire
veterán

A Levels segítségével a három csúszkát addig közelíted egymáshoz, amíg egy jó kontrasztos képet nem kapsz. Persze így sok részlet elvész, de ezt csak így lehet megcsinálni, vagy kiszerkeszted rajzprogramban az egészet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18138) jhos910 válasza harcikoca (#18136) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem ha vmi komolyabb dologra kell (egyedi km/óra) a kép akkor érdemes újracsinálni az egészet, nem nagy meló.

(#18139) harcikoca válasza jhos910 (#18138) üzenetére


harcikoca
senior tag

Ugyan ez kéne, annyi különbséggel, hogy a számokat el akarom felezni

AMD+Ati powee'R

(#18140) BonFire válasza harcikoca (#18139) üzenetére


BonFire
veterán

Mit? Hogy? Mit akarsz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18141) OhAi27


OhAi27
tag

valami tipp a betutipusok kezelesere? szeretnem azokat a betutipusokat amiket en telepitettem (tehat nem standard ps betutipusok) valahogy elkuloniteni a szoftveren belul. Van ra mod?

(#18142) ViZion válasza OhAi27 (#18141) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs. Ezen is sírdogálunk már kb. a 7.0 PS óta. Akkor még volt Adobe Type Manager mellékelve, de már nem működik. Third party megoldások vannak, de inkább hagytam a viharba, mert annyira nem praktikus, mivel a PS induláskor hozza létre a fontlistát, tehát váltáshoz restart kellene PS-nek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18143) BonFire válasza OhAi27 (#18141) üzenetére


BonFire
veterán

Én a NexusFontot használom menedzselésre, eléggé barátságos program és sok mindent tud. Egyedüli negatívuma, hogy nem tudtam még rájönni, hogy lehet vele biztonsági mentést csinálni. Így amikor szétszortíroztam a betűtípusokat külön készetekbe és újra kellett telepíteni a rendszert, akkor ezek el lettek felejtve sajnos.

De még mindig mérföldekkel jobb, mint a Ps fontkezelője, vagy urambocsá' a Windowsé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18144) ViZion válasza BonFire (#18143) üzenetére


ViZion
félisten

nana! WinDOS és fontkezelés egy mondatban? Nagyon elveted a sulykot! :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18145) BonFire válasza ViZion (#18144) üzenetére


BonFire
veterán

Igen. A helyes úgy lenne, hogy a Windowsnak semmilyen belső fontmenedzserje nincs. Csak az Árvíztűrő tükörfúrógép, de az eléggé macerás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18146) harcikoca válasza BonFire (#18140) üzenetére


harcikoca
senior tag

konkrétan azt akarom, hogy a kilóméteróráról csinálni egy matricát, annyi különbséggel, hogy a számokat (0-140) a felére csökkentem. Csak maradina kéne minden színnek.

AMD+Ati powee'R

(#18147) BonFire válasza harcikoca (#18146) üzenetére


BonFire
veterán

Azt meg kell rajzolni. Ebből a fényképből nem sok semmit lehet kihozni. Ha pedig már a számok is mások rajta, akkor 0-ról (a kép alapján) rajzolni kell egy újat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18148) Dluinet válasza harcikoca (#18146) üzenetére


Dluinet
nagyúr

számlap ki, beszkenneled, beszkennelt képre rászerkeszteni, hogy pontos legyen

nem PS-sel hanem illustratorral vagy CorelDrawval

de ha bemész egy dekoros céghez a számlappal, és elmondod mit akarsz, akkor is pikk-pakk meg lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18149) delta9


delta9
senior tag

Munkalehetőség:

"Bedolgozó grafikust keresünk, kötetlen munkaidővel és nagyon sok munkával
Elvárások: InDesign, Illustrator, Photoshop ismerete és kifinomult modern látásmód. Ha érdekel a divat az nagy előny
Az önéletrajzokat, portfólióval és motivációs levéllel a következő e-mail címre várjuk: totha@use.co.hu"

[link]

[link]

(#18150) Dluinet válasza delta9 (#18149) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én az azt az álláshirdetést szeretem ahol azt írják, hogy a jó munkát gazdagon, időben megfizetik

a kötetlen munkaidő nekem negatívum, ez általában azt jelenti, hogy miközben mindenki alszik vagy a családjával van én közben gürizek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.