Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) zetecR válasza Dluinet (#7999) üzenetére


zetecR
addikt

Ez így már naccerű. Köszi.

(#8002) BonFire válasza Wyll (#8000) üzenetére


BonFire
veterán

Éppen hogy csak átfutottam, de ígéretesnek tűnik. Tényleg. Miért nem lehet 5-6 vagy n réteget kijelölve Ctrl+J-vel mindet megduplázni?

A default 90 fok már okafogyottá vált, mert ha jól tudom a CS5-ben már egyszer beállítod, és van egy default gomb, amit ha megnyomsz, alapértelmezetté válnak a beállítások. Szvsz ezen nem fognak fejleszteni. Amúgy engem a 10 fok sem zavar.

A továbbszerkeszthető rádiusz lekerekített sarkú négyzeteknél olyan zseniális kérés, hogy nem is tudom, miért nem nekem jutott eszembe. Majd megőrülök, amikor már a 10. négyzetet rajzolom, közben változtatgatom az értéket az eszköztáron, a "még nem jó-még nem jó-már nem jó" módszerével.

Okával átfutom, a cikket, megnézem, van-e az alján ember, aki gyűjti a tippeket, vagy tippgyűjtő oldal, és oda én is megírom az eddigi kívánságaimat. Talán a korrekt fogalmazásban tanácsot fogok kérni valakitől, mert az én parasztangolom nem elég cizellált ehhez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8003) ViZion válasza Wyll (#8000) üzenetére


ViZion
félisten

Legyen benne olyan, h a 200× 140 px-es képen a fehér háttérből kivágja a fehér turmixgépet, és berakja a szórólapba ~600px szélességben. Max. 2 klikkel :)

Sok okosságot írnak. A ctrl+J alkalmazása több rétegre jogos, nagyon bosszantó hiányosság!
Na meg amit felfedeztem, ez a vector+layer mask kombónál nem méretezi át a layer maskot... pfff. Nem mintha naponta kellene, de akkor is.

BonFire: ha angolul írod, akkor a "Get the F¤ck on the ground, if U don't wanna die!" mondat sorsdöntő lehet a javaslataidat illetően! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8004) BonFire válasza ViZion (#8003) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk nekem még sosem volt szükségem a vektor+layermaszk kombóra, tegnap meg is próbáltam rekonstruálni amit írtál, de nem igazán sikerült. Úgy láttam, hogy a régetmaszkot a réteg és a vektormaszk közé teszi, és annak tartalma nem változik attól függően, mit csinálunk a vektorral. Én egy függőleges ellipszist rajzoltam, rá egy rétegmaszkra saját magát, majd elforgattam 90°-kal a vektort, és így kaptam egy tévé-képcső-szerű alakzatot, mert a rétegmaszk tartalma továbbra is függőleges maradt. Nem fordult együtt a vektorral.

Nem ilyen paraszt englishre gondoltam, de az egy dolog, hogy tutorialokat elég jól, a cikkeknek pedig a lényegét megértem, továbbá külföldiekkel csevegni az időjárásról az más dolog, mint hivatalos kérvényt, normálisan megfogalmazva elküldeni. Magyarul elég jól fogalmazok, de ahhoz ember legyen a talpán, aki azt átülteti angolba, és nincs is rá szükség. Mást kell írni. Nem az én locsogásom a lényeg, hanem hogy konkrétan és szakszerűen leírja a hiányosságot és javaslatot tegyen rá. Ebbe azért még nem fognék bele.

Beszélgetés közben senki nem akad fenn azon, hogy hány hibát vétesz (az anyanyelvűek is hibáznak egy csomót), de azért hivatalos irományban, vagy kérésben nem mindegy. Mert akkor tényleg a kukában landol.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8005) ViZion válasza BonFire (#8004) üzenetére


ViZion
félisten

Hirdetéshez akartam GPS "jelet" rajzolni: ellipszis, fill 0%, stroke pár px, majd a felesleget layer maskal kitakarni, h csak egy majdnem fél-íven legyen stroke. Majd ezt ctrl+j, és megnövelni picit...
Így:

Persze máshogy még egyszerűbb, pl. körök egymásra, és csak egy cikk látszik, etc. de akkor ez ugrott be, csk nem működött :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8006) BonFire válasza ViZion (#8005) üzenetére


BonFire
veterán

De a layer maskkal egyébként sem tudod a stroke-ot kitakarni, mert követni fogja a kimaszkolt részeket...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8007) ViZion válasza BonFire (#8006) üzenetére


ViZion
félisten

layer mask hide effects... ottan'is kell egy pipa :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8008) BonFire válasza ViZion (#8007) üzenetére


BonFire
veterán

Jééé, és tényleg. Ezt a részt még sosem vettem jobban szemügyre. Eddig még mindig elkerülte a figyelmemet. Na, minden nap tanul újat az ember.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8009) Wyll válasza BonFire (#8008) üzenetére


Wyll
őstag

pedig oda volt az írva :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#8010) BonFire válasza Wyll (#8009) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, oda volt írva, de mivel lövésem sem volt róla, hogy az micsoda, szépen átsiklottam fölötte. Mint tölteléken. Ennyi az egész. Most már látom én is, hogy tudom, mire jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8011) ViZion


ViZion
félisten

:N
Töltelék szöveget één? ho-ho-hóóó...

Komolyan:
Swiss 921+álfélkövér (tehát még az alapnál is "boldabb") ilyesmi betűtípus kellene (vagy Helvetica Inserat, de vastagban...), lehetőleg magyar karakterekkel. Név, ár, link jöhet :)
Köszönöm!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8012) Met válasza ViZion (#8011) üzenetére


Met
nagyúr

Mail ment

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8013) Wyll válasza ViZion (#8007) üzenetére


Wyll
őstag

Izé, nem tudom mennyire titok, de meg szabad kérdezni milyen újság készül a háttérben?
Úgy is kérdezhetném, melyik elektronikai áruházlánc katalógusa lesz ez? :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#8014) ViZion válasza Wyll (#8013) üzenetére


ViZion
félisten

Külön téma. Cégnél egy kistérségi közéleti lap készül, ahhoz kell a font. Kollégának a Helvetica Inserat megvan, annál jobbat nem találunk, de köszönöm a fáradozásodat Met.

Amit én készítek, az egy jövendőbeli internacionális mega-áruházlánc szórólapja. Jelenleg egy boltal rendelkeznek a városunkban... :D

Mondjuk a tulaj profi: korábban az Elektro Pont BP-i nagyáruház vezetője is volt, onnan az Euronics elcsábította, a felsővezetői közé került (mindíg rokoni szálakkal hecceltük, de csak tehetséges)...
Meglepő módon normális az alkalmazottakkal, vevőkkel. Hazavágyott, én meg bedolgozó vagyok :)

Másoknak is dolgozom persze, helyi szinten, de eléggé le van osztva a dolog. Most indult itt egy kis design cég, van egy másik is, az inkább webes arculattal, honlapokkal foglalkozik. Ehhez még itt egy nagyobbacska nyomda, teljes pro gárdával...

És ezek mellett a rengeteg önkéntes :) meg azok, akik bár sem helyesírásban, sem bármilyen programban nem járatosak, de otthon A4-re paint+wordartal alkothatnak...pl. a cégük szórólapját. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8015) BonFire válasza ViZion (#8014) üzenetére


BonFire
veterán

Iskola faliújságon rengeteg jó Paint+Wordart hirdetést láttam, voltak köztük meglepően jók is. Persze céges szórólapnak kérdéses, de lehet vele egész jókat is alkotni, ha az ember rendelkezik bizonyos dizájner ismeretekkel, és nem a zöld-narancssárga átlós gradientre rakja a pinkkel körvönalazott hupikék Comic Sans fontot, mint az infó tanár bácsi! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8016) BonFire


BonFire
veterán

Valami ilyesmire gondoltam:

Kicsit még feldobtam: tettem rá drop shadowt, glóriát, egy kis domborítást is, hogy minél menőbb legyen... Aztán amikor kinyomtatja, csodálkozva veszi észre, hogy egy olvashatatlan moslék lett.

Infó tanár bácsik ilyeneket gyártanak. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8017) Dexter68 válasza ViZion (#8014) üzenetére


Dexter68
addikt

nézz mélet

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8018) ViZion válasza Dexter68 (#8017) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm! :R

BonFire: Nem olyan gáz ez, szerintem nem vagy reménytelen :D a színátmenethez több színt kellene használni, és a középtől ha eltérsz (csak ~10-20 px-el) azzal mozgalmasabb lesz.

Ajánlok vmi elmosódott fotót háttérnek, mert abból igazán sz¤..szemét dolog kiszedni pl. a cég logót...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8019) BonFire válasza ViZion (#8018) üzenetére


BonFire
veterán

Kár, hogy nem tudom mire rögzíteni, de bárcsak látnád a helyi tévé adását! Mint kis helyeken, itt is olcsó reklámokat nyomatnak, meg hogy "eboltás a kultúrban...", és egyéb hasznos infókat. Mindezeket a fentiek jegyében képzeld el (kiegészítve a te javaslataiddal) PowerPointtal megszerkesztve, röpködő fénykép-hátterekkel, minél olvashatatlanabb, ízléstelenebb formában, no és nagy ívben köpve a biztonsági margóra, mintha a lakosság nagy hányadának már úgyis lapostévéje lenne, nem katódsugárcsöves, amiről lelóg a szöveg egy része...

Ha megnéznél egy ilyen 5 perces reklámblokkot, neked is garantáltan elmenne a jóízlésed. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8020) Dexter68 válasza BonFire (#8016) üzenetére


Dexter68
addikt

Tegyél mögé egy animgifet és bámuld értetlenül a nyomatot, mert az nem mozog...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8021) ViZion válasza Dexter68 (#8020) üzenetére


ViZion
félisten

Erről kedvenc Yahoo answers kérdésem (már nem én kérdeztem...) jut eszembe:
"How turn computer monitor into mirror?
Hi. Does anyone know if it's possible to use a background that would essentially turn my computer monitor into a mirror? Scanning a mirror doesn't work."
[link]
:B

Az animgif mozog, csak képkockánként másik lap kell, és a klasszikus lap pörgetős módszerrel megy... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8022) Steve-0


Steve-0
őstag

Szórakoztam egy kicsit: Tisza cipő+iwiw

(#8023) ViZion válasza Steve-0 (#8022) üzenetére


ViZion
félisten

Jópofa. Utcára nem venném fel... :D
Végül is nekünk ez jutott... -már ha van még Tisza cipő...
Facebook+adidas volt az ötletadó?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8024) Steve-0 válasza ViZion (#8023) üzenetére


Steve-0
őstag

Igen, talán 3 évvel ezelőtt felvettem volna :DDD
Amúgy egy Facebookos változat még jól is nézne ki, kék alapon fehér "csíkokkal".

Amúgy hordok Tiszát 2 párom is van.

[ Szerkesztve ]

(#8025) ViZion válasza Steve-0 (#8024) üzenetére


ViZion
félisten

Én erre gondoltam, FB+Adidas design terv már van :)
Azt hittem láttad, volt már magyar blogokon is. Ha nem láttad, még jobb. Iwiw gatyó azért odab.-na... esetleg Myspace tanga? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8026) Steve-0 válasza ViZion (#8025) üzenetére


Steve-0
őstag

Igen innen jött az ötlet!
Myspace tanga ötletes :D :DDD

(#8027) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi guruk!

Kezdő fotóboltosként kellene egy kis segítség.
Biztos egyszerűnek tűnik, de egyelőre nem lelem a megoldást.

Adott egy fotó, amire szeretnék több másik fotót rászerkeszteni, de úgy, h a rámásolt fotókat torzítani szeretném a helyes perspektíva szerint. Magyarán úgy képzeljétek el, h van egy út az alap fotón, és úgy szeretnék rá még képeket elhelyezni, mint ha az úton lennének azok a fotók.

Merre, h?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8028) BonFire válasza runner 125 (#8027) üzenetére


BonFire
veterán

A fényképet amikor hozzáadod a kompozícióhoz, az automatikusan új rétegre kerül. Ekkor a Szabad átalakítással (Free Transform – gyorsbillentyűje a Ctrl+T), a réteg sarkainak fogópontjait megragadva kedvedre torzíthatod. A Ctrl+T megnyomása után jobb gombbal kattintva a rétegre előjön egy helyi menü, amiből válogathatsz a torzítási módok között. A "Perspective" paranccsal párhuzamosan tudod az oldalakat torzítani, a "Shear" paranccsal szabályosan dönteni, a "Warp" paranccsal ide-oda torzítani, tekergetni. A legnagyobb szabadságod a "Distortion" adja. Itt a fogópontokat egymástól függetlenül húzgálhatod, kialakítva a helyes perspektívát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8029) runner 125 válasza BonFire (#8028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szuper, köszönöm szépen, sikerült.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8030) runner 125


runner 125
nagyúr

Itt újra,

még egy kérdés;

Valamiért eltűnt az az ikon, amivel maszkolni tudok, merre tudom elővarázsolni?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8031) BonFire válasza runner 125 (#8030) üzenetére


BonFire
veterán

Eltűnt az ikon? :F Nem inkább az egész Layer paláttát tüntetted el? Alapértelmezetten az F7 megnyomására előjön újra, vagy a Window–►Layers-re kattintva.

Ha minden eszköz eltűnik, akkor a TAB billentyűt kell megnyomni, és visszajön. De a Layer palettáról ikonok nem nagyon szoktak eltűnni.

Esetleg azt ellenőrizd, hogy nem kapcsoltál-e át a Channels, vagy a Paths fülre a Layer palettán, mert mindnek más-más ikonjai vannak. Kattints a Layer fülre a palettán: vissza kell jönnie annak a rétegmaszk ikonnak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8032) runner 125 válasza BonFire (#8031) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben meglett. Nem eltűnt, hanem egyszerűen nem tudtam, h a "vödör" ikonban tudom visszaváltani. ..előtte ugye az átmenetes maszkoló ikon volt. :K

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8033) BonFire válasza runner 125 (#8032) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor neked valójában nem is a maszk ikonja "tűnt el", hanem csak az eszköz. Mondjuk ha úgy kezded a program tanulását, hogy először megismerkedsz a kezelőfelülettel, akkor az ilyenektől megkímélheted magad. Egyébként az nem "átmenetes maszkoló" ikon, hanem egyszerűen a színátmenet eszköz, vagy angolul Gradient Tool. Az nem a maszk ikonja: a maszk ikonja a layer palettán van.

Egyébként itt van talán a legszemléletesebb kép, hogy mennyi eszköz áll rendelkezésedre, ha kibontod őket.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8034) runner 125 válasza BonFire (#8033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz, így pontos.

Köszi az infókat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8035) J3richo


J3richo
tag

Sziasztok!

468 x 120 -as flash banner-ért mennyit érdemes elkérni, ha nem közvetlen enyém a munka, hanem a cégé, ahol dolgozok?
Vagy ezt inkább máshol kellene megkérdeznem? Lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8036) BonFire


BonFire
veterán

Most akasztják a hóhért, vagyis most én kérek segítséget. Több oldalas PDF prezentációt akarok csinálni Photoshopban, és már régen csináltam is, de teljesen elfelejtettem, hogy kell. Találtam egy cikket, ami leírja, hogy a File->Automate->PDF Presentation-t kell választani, de a CS4-ben már ilyen nincs. Utoljára ilyen CS3-mal csináltam.

Ilyen az Automate menüm:

Valami plugin hiányzik, vagy mi?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8037) ViZion válasza J3richo (#8035) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem flash-es topikban kérdezd. Ha nem túl bonyolult (tehát nincs mögötte komolyabb dolog, pl. játék, ilyesmi) akkor 5-25k.

BonFire: Több oldalt kellene összefűzni? CS4-nél a Bridge-ben van (output to web or PDF). Ha interaktív kell, pl. kérdőív, ilyesmi, akkor azt Acrobat-al kellene. Próbáltam anno ingyenes "konkurensekkel", de nem ment, munkatársam az Acrobattal meg pikk-pakk összerakta.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8038) BonFire válasza ViZion (#8037) üzenetére


BonFire
veterán

Kár. A CS3-ban még meg lehetett a fenti módszerrel csinálni egy olyan interaktív PDF-et, ami egy billentyű lenyomására lapoz. Ennyi volt az interaktivitás, de ezt tudta. A cikk, amit fentebb linkeltem, ugyanezt mutatja be. Nagyon jó kis dolgokat lehetett vele összehozni. Annak idején Monabona a tutorial.hu-n ezzel a módszerrel csinálta a tutorialjait.

De ha ezt kiherélték a CS4-ből, azért kár volt. A Bridge-et nem szeretem, ha nyitva van. Nekem az olyan fölösleges program, de majd megpróbálom akkor azzal. Gondolom psd fájlokat kell létrehozni, egy mappába rakni, aztán megmutogatni neki, hogy melyeket rakja össze.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8039) Dluinet válasza BonFire (#8038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bridge a legkirályabb program, én is csak 1,5 éve kezdtem használni, már bánom, hogy nem előbb fedeztem fel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8040) BonFire válasza Dluinet (#8039) üzenetére


BonFire
veterán

Oké, hogy a legkirályabb képmenedzselő, ha valaki 8-12 órában képet hegeszt; nem kétlem, hogy nagyon hasznos. De nálam a képszerkesztés mindig esetleges. Ha van mit, akkor szerkesztek, ha nincs, akkor csinálok mást. Mondjuk zenélek, videót szerkesztek, vagy hangot, akármit. Nekem nem kell, hogy egész nap nyitva legyen a Bridge és zabálja az erőforrásokat, mert ha zenélek, még a böngészőt is be szoktam zárni, hogy a gép minden erejével azt az egy programot táplálja, amit használok. Nincs erőművem, sem szélesvásznú full HD monitorom, hogy ezer ikon elférjen a tálcámon.

Nagyon bírom szeretni az olyan programokat, amelyek kis méretben záródnak a jobb oldali tálcaficakba, és nem sokat zabálnak. Néha a Ps-t is szeretném, ha ilyen picire össze lehetne csukni, mint az MSN-t vagy a Skype-ot, vagy a torrentklienst.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8041) Dluinet válasza BonFire (#8040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Otthon nálam is ki van kapcsolva a Bridge gépel együtt való indítása, csak akkor megy amikor én elindítom.

Szerintem a ha megnézed a prociterhelést a gépedben, meglátod, hogy nem CPU limit miatt lassú, hanem a vinyód egyszerűen nem tudja kiszolgálni a procid.
Tudom, hogy nincs pénzed, de ha egyszer még is lesz, akkor a gépedbe vegyél egy új vinyót, mert már a mostaniak 4× vagy 5× gyorsabbak mint ami a tiedben van.
Így egy "kis" beruházással jelentősen gyorsabb lesz a géped, és nagyobb is lesz a tárhelyed.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8042) BonFire válasza Dluinet (#8041) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, ezt mostanában olvastam, hogy nem is igazán a procival van a gond, hanem a "régi" vinyókkal. Az a legszűkebb keresztmetszet. 5 éves az már a számítástechnikában réginek számít, bár kifogástalan állapotban van. Van ennél újabb is, tavalyi, csak azt másodlagos tárolónak használom. Ha nagyon kellene, ki tudnék egy újat szorítani, de hát egyelőre még ez megfelel. Nem mondom hogy nem jönne jól egy gyorsabb, de hát nem lenne elég a ramból sem akármennyi, meg processzorból sem, amilyen programot én használok. Simán megeszi a legerősebb vasat is. Elég, ha 5-6 db 95 kHz-es 24 bites sztereó audiósávra rárakok sávonként 2-3 real-time effektet, aztán megpróbálom lejátszani. Nincs az a proci, amit ki ne lehetne vele fektetni. Van olyan szinti, mondjuk az Absynth, hogy néhány gyári presetje egymagában elegendő ahhoz, hogy a proci 100%-on pörögjön, és dropoutot okozzon. És akkor még csak egy billentyűt nyomtam le! :K De ha jól tudom a videoszerkesztéssel ugyanígy áll a helyzet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8043) ViZion válasza Dluinet (#8039) üzenetére


ViZion
félisten

ok... én sem vagyok bridge rajongó... :)
CS5-nél van még egyáltalán? Miért és mire jó? Komolyan. Max. frissítést indítottam onnan...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8044) Dluinet válasza ViZion (#8043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Könnyen kereshetsz képeket, vagy válogathatod őket pl CMYK, LAB, esetleg RGB színmód szerint. Több képet tudsz egyszerre összehasonlítani, akár úgy is hogy mindegyiken ugyan azt a részt nagyítod ki. Nem csak jpg, tiff és psd válogathatsz, hanem raw, indd, pdf, ai, és még több formátumot. Fényképeket megnyitás előtt LigtRoom-os funkciókkal (LightRoom telepítése nélkül) digitális negatívként módosíthatod, tehát hogy a fájlon semmilyen változás nem történik, csak a változtatások folyamatát jegyzi meg! A Bridge-en beállított színkezelés minden Adobe programon érvényes lesz egyszerre. Meg még sok más.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8045) BonFire válasza ViZion (#8043) üzenetére


BonFire
veterán

A CS5-nek annyira a szerves része lett, hogy bele is integrálták, és lett egy ún. MiniBridge, amely immár egy paletta. Onnan is meg lehet nyitni a fotókat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8046) ViZion válasza Dluinet (#8044) üzenetére


ViZion
félisten

Én is mintha vmit hallottam volna, h CS5-nél már nincs, ezek szerint van, de nem külön, OK.

Hmmm... én képeket is PS-el nézegetem munkahelyen, mert amit kiválaszt a szerkesztő 4-5-öt, azt megnyitom és kész. Mondjuk ennyi formátumot nem tud, az tény, ahogy elnézem ez a tördelő kollégának lenne hasznos. Köszi az infót, ezeket nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8047) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Üdv srácok!

Ismét egy kis segítségre lenne szükségem. Kicsit összetett a dolog, igyekszem érthető lenni. Adott ez a kép. Itt szeretném, ha a lemez kék része ki lenne cserélve egy homogénebb szürke hátterűre, nagyjából ilyenre, csak természetesen a CD felirat nélkül. Ezután, a már megváltoztatott UMD-t kellene ebbe a képbe berakni, a "meghajtóban" levő DVD helyére. A másik DVD-t viszont szeretném, ha eltűnne.
Meg tudjátok oldani? Megköszönném.

SZERK: és a végeredményre transparent hátterű PNG-ként lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#8048) BonFire válasza Psychonaut (#8047) üzenetére


BonFire
veterán

Így nem lenne jó?

DVD felirat kiszedve, a lemez színtelenítve szürkére. Az UMD felirat nem látszik, mert az a lemez közepén van. Vagy hogy? Rakjam a "DVD" felirat helyére az "UMD" feliratot?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8049) BonFire


BonFire
veterán

Esetleg egy másik változat (ez jobban van kivágva) UMD felirattal a DVD helyén.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8050) Wyll


Wyll
őstag

A nagy mű
psd link

______________________________________

Aztaaaa... :)
:P

Bár én a kérésednek megfelelően csináltam, csak mondom, hogy létezik olyan kép amilyen UMD-t te akartál, Psychonaut: 1, 2

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.