Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Balinov válasza BigBlackDog (#18950) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, Licenszelest nem tudom, nekem csak egy dobozos LR4-em van. Sztem havidijas, tehat fizetesnel megadod, milyen kartyarol vonja le a havi ojroadagot es amig nem mondod vissza a CC elofizut, addig hasznalod.

En ajanlanam neki, hogy toltson le egy 30 napos probaverzat az LR5.3-bol, probalgassal, nezzen meg par tutorial-t a YT-n es ha tetszik, akkor egyszeri osszegert meg is lehet venni. Most volt valami 80€-ert akciozva januar 9-ig, de olyan 100€-ba faj nem akciosan is. Nemcsak elohivni, katalogizalni tud, hanem van benne slideshow keszito es fotokonyv keszito resz is. Nameg szamtalan export plugin (FB,Flicker, Google +,stb).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18952) BigBlackDog válasza Balinov (#18951) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A licencet a dobozos verziókra kérdeztem, csak kicsit kuszára sikeredett a kérdés. :B

[ Szerkesztve ]

(#18953) Balinov válasza BigBlackDog (#18952) üzenetére


Balinov
félisten

LR-bol mar asszem nincs dobozos. EULA remlik, hogy 1 licensz/gep-et ir

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18955) ViZion válasza #40935168 (#18947) üzenetére


ViZion
félisten

Gimp nem tökéletes, de szépen fejlődik.

(#18950) BigBlackDog: Csak kipróbálni szeretné, tehát megvenné a dobozost? :U Arra ott a trial. Másrészt CC-ből nincs már dobozos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18956) BigBlackDog válasza ViZion (#18955) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyelőre próba, de jelenlegi helyzet alapján esélyes a teljes verzió is (dobozos vagy letölthető formában).

(#18957) BonFire válasza ViZion (#18955) üzenetére


BonFire
veterán

A napokban telepítettem Ubuntut és hozzá Gimpet. Jelentem, még mindig ugyanolyan használhatatlan, mint évekkel ezelőtt. A lebegő ablakoktól sikítófrászt kapok, főleg a jobb oldali paneltől, ami konkrétan úgy lóg ki a képernyőmről, hogy arrébb se lehet tenni, nincs ablakkeret, amit megfoghatnék. Pedig azon vannak a rétegek, a csatornák, a maszkok stb. :( A keverési módok hasra ütéses magyar elnevezéseitől sírva fakadok. Tippem sincs, melyik-melyik akar lenni. :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18958) ViZion válasza BonFire (#18957) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, Ubuntu tárolókban nem a legfrissebb van, lehet, h kézzel kell telepíteni. Nem tudom, h alapértelmezett-e a PS kinézet, de már be lehet kapcsolni az biztos. fordítást lelkes amatőrök -nem grafikusok- végzik. Volt, amiben segítettem anno, ha fent van, akkor ránézek a Gimp fordításra, csak időőőő.... idő kellene :)

Van már GimpShop is, pont PS usereknek, enyhén másolva a felületet... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18959) BonFire válasza ViZion (#18958) üzenetére


BonFire
veterán

13.10-es Ubi ment fel, arra a 2.8-as Gimp. Lehet, hogy csak a Ps-előítélet beszél belőlem, de nem bírom megkedvelni. Jó-jó, megnyitottam vele egy képet, és elbohóckodtam; nagyjából mindennel elboldogultam, de nekem még mindig hiányoznak a non-destruktív eszközök, és borzasztóan zavar, hogy bizonyos eszközök csakis azért működnek eltérő módon, hogy ezzel is hangsúlyozzák a Ps-től való függetlenségüket, még akkor is, ha az a működési mód egyáltalán nem áll kézre, vagy nem praktikus. Tetszik érteni… Pávatollat dugunk a se99ünkbe, hogy ne olvadjunk bele a szürke átlagba. ;)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18960) Peace válasza Peace (#18896) üzenetére


Peace
nagyúr

Kitalálták, hogy a Cloud nem jó, mert feltöltődnek az adatok, és nem szeretnék, ha kikerülne a cégtől. Akkor milyen megoldási javaslatotok lenne? Melyik lenne az a verzió, ami lokális offline módban működik? Ha jól látom, akkor ez lenne az: Adobe® Photoshop® CS6 Extended 353 859 Ft, üzleti teljes licensz. Az upgrade azért nem jó, mert CS5-ről lehet csak, nekünk pedig 6.0 CE van. :(

(#18961) jhos910 válasza Peace (#18960) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mondok két példát a sok közül. Intel és a HP is cloudban tárolja a cuccait és ők nem félnek. Akkor a ti cégetek mitől tartana? Az adataitokhoz nem nyúlhat hozzá senki de senki az ég adta világon. És ebbe nem fog belecsapni a villám és elvinni mindent.

(#18962) Peace válasza jhos910 (#18961) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez teljesen rendben van, de állami szférában hiába beszél az ember a vezetőségnek, úgyis mindent jobban tudnak. ;)

(#18963) jhos910 válasza Peace (#18962) üzenetére


jhos910
aktív tag

Jah az állami szféra...igen...lépjünk is túl rajta. :)
Am. nem kötelező cloudba tenni az elkészült dolgokat. Csak egy lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#18964) Balinov válasza ViZion (#18958) üzenetére


Balinov
félisten

ViZion, nem tudsz ehez a gimshop-hoz D/L mirrort felelten, neadjisten win-es portable verziot? ceges tuzfal tiltja, de kivancsiva tett a cucc, kiprobalnam. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18965) ViZion válasza Peace (#18960) üzenetére


ViZion
félisten

Attól, hogy a neve Cloud, még nem cloudban szerkesztesz... Marketing duma, kapsz tárhelyet az előfizuhoz, amit vagy használsz, vagy nem. Be is baszcsizna, ha a több száz megás fájlokat online szerkesztenéd... nem?

Balinov: letöltő oldalon nincs portable? Nem néztem, most meg vége a kajaidőmnek lassan :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18966) BonFire válasza ViZion (#18965) üzenetére


BonFire
veterán

Csak egy Setup.exe töltődik le, tehát nem portable. De minek is ez a nagy portable mánia, nem érem fel ésszel... Csinálni kell egy rendszervisszaállítási pontot telepítés előttre, feltelepíteni, kipróbálni, azt' ha nem tetszik, szimplán visszaállítani a rendszert. Nem kell uninstall, nem lesz a registry-ben bejegyzés, sem szemét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18967) Peace válasza jhos910 (#18963) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is így tudtam, de hajthatatlanok, teljesen kiborultak a Cloud név hallatán. :D

(#18968) Balinov válasza BonFire (#18966) üzenetére


Balinov
félisten

ViZion: a telepitocsomaghoz talaltam mirrort, az okes, sajna a hivatalos oldalon nincs portable.

Bonfire: ceges gepre kene, korlatozott user vagyok, igy telepitos verzio nem jatszik. Sajnos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18969) BonFire válasza Balinov (#18968) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor kénytelen vagy elkészíteni magadnak a telepítőkészlet alapján a saját portable változatodat. Szerencsére rengeteg ingyenes eszköz áll rendelkezésedre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18970) Balinov válasza BonFire (#18969) üzenetére


Balinov
félisten

sajna nem uszom meg az ismerkedest a portable cuccok keszitesevel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18971) duni84 válasza Peace (#18967) üzenetére


duni84
aktív tag

ha a felhővel van a gondjuk, akkor egyrészt ezt az oldalt lehet megmutatni: Share your work on Behance (leírja, hogy hogyan oszthatod meg a mesés felhőjükben az adatot (és értelemszerűen azt, hogy mit nem szabad csinálni, hogy a szupertitkos céges adat felmenjen.

másik dolog, amire rá lehet még mutatni: akkor egyetlen apple terméket se használjanak, ami biztonsági mentést "képes" készíteni a "felhasználó érdekében" a felhőbe, ha engedélyezve van a funkció. ha ez a kettő sem győzi meg az illetékes elvtársat, akkor nincs mit tenni :) vagy mondd azt, hogy a cc az nem "creative cloud", hanem "creative concept" :)

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#18972) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Érdekes kérdés

Én -akinek nem sok köze van a képszerkesztéshez- elindítom a PS-t, és megnyitok mondjuk magamról egy képet, mennyire nem tudnék semmit kezdeni vele? :D
Effektet stb... Persze nem "RAJ VAGYOK" feliratot akarok elhelyezni rajta, hanem szinesíteni vagy mit is tudom én :)
Nagyon bonyolult az egész?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18973) ViZion válasza enginev3.0 (#18972) üzenetére


ViZion
félisten

Első hsz-ben találod linkeken az alapokat. Elolvasod és eldöntöd. Innen egyikünk sem fogja megmondani, mi Neked a sok... Rá kell érezni a logikájára, utána már gyakorlás kérdése. Persze látásmód is kicsit, de alap dolgokhoz nem kell művészléleknek lenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18974) BonFire válasza enginev3.0 (#18972) üzenetére


BonFire
veterán

„Nagyon bonyolult az egész?”

NAGYON! A dolgokat nem kapjuk meg könnyen. Erőfeszítéseket kell tennünk, hogy célokat elérhessünk. A Photoshop kezelése nem bonyolult annak, aki megtanulta. Nekem az autóvezetés az, mert én nem tudok autót vezetni. Kérdés, hogy hajlandó vagy-e erőfeszítéseket tenni.

Ahhoz, hogy egy kép színeit feljavítsd és egypár alap effektet készíts, nem szükséges doktorátus.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18975) Andrew31 válasza #40935168 (#18923) üzenetére


Andrew31
senior tag

[link]... :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18976) #40935168 válasza Andrew31 (#18975) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Látom kapott egy kisebb flash-t az ürge nemrég.. :))

(#18977) enginev3.0 válasza Andrew31 (#18975) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó ez a szám!:)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18978) trisztan94


trisztan94
őstag

Tudom, hogy nem veszitek jó néven, ha sok-sok köszönömért cserébe kérnek valamit, DE. Ez a közt szolgálná! :DDD

Ezt a képet

nagyon jó lenne ha valaki rárakná egy olyan képre ahol Jézus vagy egy tetszőleges szent "odanyújtja" egy másik embernek, vagy a képernyőnek, vagy akárminek :D
Párszor jól jött volna már. :K

Itt vannak olyan képek amire gondoltam: [link]
Bocsi a let me google that for you miatt, valamiért safariban a google keresés úgy eltűnteti az URL-t, hogy sehogy sem lehet visszahozni. :D Képeknél vannak, első pár.

Ja és természetesen elég csak "odabszni", nem kell fullhd felbontásban, sőt. :D

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18979) BonFire válasza trisztan94 (#18978) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, ez megfelel-e. Jézusosat nem találtam, de ezt a kezet dobta ki a link. Talán jó lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18980) trisztan94 válasza BonFire (#18979) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszönöm! :R :DDD

Sokkal jobb, mint amire számítottam, az árnyék az ujjak alatt baromi jó lett, meg úgy az egész :C :C

Alig várom már a magyar nyelvhez méltatlan fórumlakókat :DD

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18981) jhos910 válasza trisztan94 (#18978) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem azzal van a baj, hogy valaki köszönömért szeretné ha megcsinálnánk valamit. Ez ne legyen beidegződés, hogy nem segítünk.

(#18982) BonFire válasza jhos910 (#18981) üzenetére


BonFire
veterán

Mi ketten amúgy is szoktunk egymásnak csinálni dolgokat, másnak nem csináltam volna meg.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18983) jhos910 válasza BonFire (#18982) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerk.: Legyen beidegződés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18984) Met


Met
nagyúr

Ha valaki normális hangnemben leírja, megmutatja mit szeretne és nem bonyolult akkor általában legalább egy valaki megcsinálja.

Kéne már ide is a topic összefoglaló felülre.
Első sor: Ez nem a mutasdmegmitpseltemelsőre topic és nem is a rajzoldmegmertjófejvagyok topic.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18985) INTELligent


INTELligent
senior tag

Hali!

Lenne egy problémám: a Type Toolt-t használva, ha egy egész dokumentumot lefedő szövegdobozt szeretnék kitölteni szöveggel, akkor egy idő után - kb. a szöveg harmadánál - eltűnik az egész. Ilyenkor mit lehet csinálni?

előre is köszönöm

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18986) Hajdu.1 válasza INTELligent (#18985) üzenetére


Hajdu.1
tag

Szerintem túl nagy a betűméret, és a sortávolság, valamint túl sok a szöveg...
Állítsd kisebbre a betűméretet, és igazítsd hozzá a sortávolságot, ha még mindig gáz, akkor csökkenteni kell a szöveg terjedelmét is..

[ Szerkesztve ]

(#18987) Buster17


Buster17
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen-e járok de lenne egy képem és tudna valaki a képemre egy ördögi szemet szerkeszteni?
Itt a kép és ehhez kellene valami hozzá illő vörös szem ami illene hozzá. :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#18988) INTELligent válasza Hajdu.1 (#18986) üzenetére


INTELligent
senior tag

Kösz, megnézem, de épp a teljes kitöltés lenne a lényeg.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18989) BonFire válasza Buster17 (#18987) üzenetére


BonFire
veterán

Nem jó helyen jársz! Hárommal fölötted ki lett fejtve!

Letmi…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18990) Buster17 válasza BonFire (#18989) üzenetére


Buster17
addikt

Ezt benéztem.

Nincs PS-em se más kép szerkesztő ezért jó lett volna ha valaki segít ebben.

(#18991) Hajdu.1 válasza Buster17 (#18990) üzenetére


Hajdu.1
tag

Szerintem elég normális stílusban lett kérve, és nekem van kedvem ilyesmivel variálni, nézz vissza később, megcsinálom neked, úgy is régen szórakoztam már ilyesmivel!

(#18992) BonFire válasza Buster17 (#18990) üzenetére


BonFire
veterán

Nem lehet akadály a képszerkesztő hiánya.

Pixlr.com

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18993) Hajdu.1 válasza Buster17 (#18990) üzenetére


Hajdu.1
tag

(#18994) Buster17 válasza Hajdu.1 (#18993) üzenetére


Buster17
addikt

Közben már kaptam egy tökéletes képet [link]

Neked is köszi hogy fáradoztál. :)

(#18995) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Készítettem egy képet photoshop-ba csak az a gond hogy facebook csoport borítóképnek szeretném feltölteni és az a gond hogy a fb csopi kép 800 x 250 méretű az én képem viszont kisebb,ezért mikor feltöltöm homályos lesz...nem tudom valahogyan átméretezni, hogy ne veszítsen a minőségéből?

(#18996) Dluinet válasza Mr. Erikszon (#18995) üzenetére


Dluinet
nagyúr

újra megcsinálod nagyobb méretben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18997) ViZion válasza Mr. Erikszon (#18995) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyobbra? Nem nagyon. Mindenképpen romlik, nem annyira, mintha a FB méretezné, de akkor is. Vannak FB cover template-ok a neten, abban tessék szerkeszteni. A kicsi képet át kell majd méretezni, mert a faßúk egy retek. :DDD

Dluinet: ejj, de gyorsak vagyunk ma! :DD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18998) Dluinet válasza ViZion (#18997) üzenetére


Dluinet
nagyúr

trollként gyors vagyok
A kinézetemből nem is gondolná senki:
Itt egy selfi:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18999) Mr. Erikszon válasza ViZion (#18997) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Akárhogy méretezem teszem veszem a gépen jól néz ki de mikor feltöltöm akkor homályos.
800X250-es méretű-t is kipróbáltam állítólag ennyi kell legyen.

(#19000) Mr. Erikszon válasza ViZion (#18997) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.