Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ponix válasza sekli (#999) üzenetére


ponix
aktív tag

Szóval a kiválasztott képen kijelölöd csak a kocsi kaszniját, (quik mask vagy pen tool) és gyorsan el is mented a kijelölést, hogy meg
legyen ha kell, majd a kijelölés álltal bezárt területet, kifested fehérre, egy új rétegen persze majd a fehér
réteg blending módját átállítod overlay-ra, ami után a fehér réteg opacytijét és fill-t is lejebb veszed, ízlésednek megfelelően.
Persze eleve jó képen kár ezt megcsinálni, de ahogy gondolod. Na de ezután átváltassz az autó rétegre és nyomsz egy ctrl+shift+i, amivel megfordítottad a kijelölést
és a kocsi hátterét is kicsit élettelivé teszed azzal, hogy hue/saturacion colorize nem kell
csak a szaturáción állítasz kicsit, kedved szerint, aztán color balance-al kicsi pirosat és kis sárgát adsz még hozzá.
ne sokat mert természetelenes lesz a kép.[link] mint ahogy itt is

valami ilyesmi :))

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1002) ponix válasza sekli (#999) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] a fényemelés link. Így talán még áttekinthetőbb

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1003) delta9


delta9
senior tag

előtte - utána rovat :)

nem tudom, hogy voltatok e már úgy, hogy csináltok egy fényképet, és mikor utómunkázzátok, akkor semmi érdemeset nem tudtok belőle kihozni, és a végén egy fénykép helyett képmanipulálás lesz belőle. nos, most így jártam :D

az eredmény nem tökéletes ugyan, de a hangulata elég jó lett szerintem:

[link]
[link]

(#1004) ponix válasza delta9 (#1003) üzenetére


ponix
aktív tag

Érdekes. Jó az alapkép is, megprobálok valamit én is kihozni belőle, ha nem gond!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1005) delta9 válasza ponix (#1004) üzenetére


delta9
senior tag

köszi, de az alapkép az eléggé semmitmondó, gyenge, ötlettelen és némileg giccses is. :) a végeredmény meg nincs még teljesen kész, még apróbb módosításokat tervezek rajta, csak most már nagyjából látszik, hogy milyen lesz a végén, és lehet, hogy lesz rajta élőlény is, valami fantasy szerű, ezt még nem döntöttem el.

(#1006) ponix válasza delta9 (#1005) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] Nekem hirtelen ilyesmi jutott eszembe

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1007) sekli válasza ponix (#1006) üzenetére


sekli
addikt

ezek mar eleg veszelyesek...:)

(#1008) ToBeY válasza delta9 (#1003) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem picit zavaró az a benyuló hold vagy égitest vagy micsoda.:) Szerintem túl nagy lett.

(#1009) delta9 válasza ToBeY (#1008) üzenetére


delta9
senior tag

gigantikus :) lehetséges.

(#1010) sekli


sekli
addikt

Hogy lehet egy nem transzparens hatteru kepnek transzparenst csinalni...? (termeszetesen nem ugy, hogy file/new, tudom, hogy ott be lehet allitani...:) )

(#1011) Cathfaern válasza sekli (#1010) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pedig kb. úgy :) A dolog lényege, hogy ''kivágod'' azt a részt, amit meg akarsz tartani, és ezt egy átlátszó háttér elé rakod.
Kivágás sokféleképp történhet, kezdve az egyszerű kijelölő eszközöktől, át a pen tool-on, külön pluginek (knockout) és programokig.

Általában elmondható, hogy minél homogénebb a háttér, és minél nagyobb a kontraszt a megtartandó rész és a háttér között, annál szebben / könnyebben végezhető ez el.

(#1012) ponix válasza sekli (#1010) üzenetére


ponix
aktív tag

Egyszerű! kijelölöd amit meg akarsz tartani a többit meg törlöd. elötte csinálsz egy átlátszó réteget a képed alá

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1013) ToBeY válasza Cathfaern (#1011) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezeket a plugineket honnan lehetne leszedni? (knockout)

(#1014) Cathfaern válasza ToBeY (#1013) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a plugin sajna fizetős progi. Én öö egy ismerősömnél (:D) próbálkoztam vele, de gyakorlatilag ahol simán végezte a dolgot, az kézzel is sima ügy lett volna, ami meg kézzel macerás, abba meg bele kellett knockout esetén is javítani erősen...szóval inkább egy újabb eszköz, és nem AZ eszköz :) (ha hozzáveszem, hogy még fizetős is...szerintem nem éri meg az árát)

(#1015) sekli válasza ponix (#1012) üzenetére


sekli
addikt

azt hiszem, felreertettetek...:U megnyitottam egy .jpg-t mondjuk, akkor egy layer van, a background..., szerkesztgetek, retusalok, ezt azt csinalok, kozben letrehoztam mondjuk meg tiz layert, es most szeretnem azt, hogy a background layeren (ami ala mar nem is lehet mast rakni) a torles (tortenjen az barmilyen modszerrel) ne a hatterszint adja, hanem transzparenset (azt a ''saktablat'') es most ertelemszeruen nem jo az, hogy minden egyes layert atrakok egy masik file-ba, amit eredetileg transzparens hatterrel kezdtem... (ez nagyon sokaig tartana adott esetben...)

(#1016) ponix válasza sekli (#1015) üzenetére


ponix
aktív tag

Szerintem olyat senki nem is mondott, hogy a layer-eket külön fájlokba mentsd el. mi értelme volna? Kattants a background rétegre és kérjél főlé egy új layer-t a bacgruond-ot, meg húz bele a kukába, és máris átlátszó lett a háttered.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1017) sekli válasza ponix (#1016) üzenetére


sekli
addikt

en se ugy gondoltam..., hanem az osszeset egy uj file-ba, ami atlatszo hatteru..., de mindegy...

:R jo, ez jo megoldas, nem tudom mit benaztam...:F, nem jutott eszembe, tul egyszeru...:B

(#1018) ponix


ponix
aktív tag

Nincs semmi ötletem, hogy mit kellene csinálni PS-el. Valaki dobjon már fel pár témát.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1019) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tud valaki olyan font-ot ami kézírásra hasonlít?

(#1020) Pacák válasza ToBeY (#1019) üzenetére


Pacák
senior tag

[link] Tekerj lefelé...
[link] Tekerj lefelé...
[link]

Hirtelen ennyi. A linotype -ot jobban ismerem, ott biztos ki lehet próbálni a többségét a fontoknak. A fonts.com -ot, csak előkaptam a mellényzsebemből. Próbáld ki te.. :DDD

Nuclear launch detected

(#1021) Dexter68 válasza ToBeY (#1019) üzenetére


Dexter68
addikt

[link][link][link] meg ilyenek...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1022) delta9 válasza sekli (#1015) üzenetére


delta9
senior tag

a background layer az speciális, nem mindent tudsz vele csinálni, mint más layerrel. pl ha kijelölsz rajta egy területet és törlöd, akkor sem lesz átlátszó, hanem a beállitott background szinnel fogja kitölteni. ám, ha rögtön azzal kezdesz, hogy csinálsz róla egy másolatot, és az eredetit elrejted, akkor nem fogsz ilyen problémákba ütközni.

(#1023) Cathfaern válasza delta9 (#1022) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tulajdonképpen miért is jó, hogy a background layer ilyen különleges? Én sose láttam értelmét, mindig csak hátráltatott.

(#1024) ponix


ponix
aktív tag

Kollégák milyen progi tud olyat, hogy az asztal bármely területéről vesz szinmintát, és meg is mondja annak az RGB kódját?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1025) sekli válasza ponix (#1024) üzenetére


sekli
addikt

printscreen + pipetta?

(#1026) ponix válasza sekli (#1025) üzenetére


ponix
aktív tag

Nem rossz ötlet:)) kipróbáltam a dolgot, és végül is használható, egyetlen hátránya van, hogy ha másik részről szeretnék mintát venni, akkor újabb és újabb képeket kell csinálnom, de azért használható ötlet. Kösz

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1027) Dexter68 válasza Cathfaern (#1023) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem ez régről maradt hagyomány... felételezem, hogy úgy gondolják, hogy kell a műnek egy vászon, hogy ne festékezzem össze a falat :DDD
Olyan, mint a microsoftnál a DOS. Sztem még a Vista alá sem kell nagyon mélyen ásni, hogy kiderüljön, hogy megvan az, csak le van álcázva, jelmezt adtak rá, ilyesmi.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1028) Dexter68 válasza ponix (#1024) üzenetére


Dexter68
addikt

gúúúúúúúgli: color picker
[link]
nézd meg ezt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1029) Pacák válasza Dexter68 (#1027) üzenetére


Pacák
senior tag

Újabb kori szopás, de a PhotoshopCS2 alól mentett eps -nél megérezni a background hiányát... ez így pongyolán hangzik, de megpróbálom körülírni.
Szóval, ha nincs Flatten Image -val begyógyítva az anyag a a backgroundba,
akkor a legközelebbi megnyitásnál konvertálni akarja a saját Photoshop -os
eps állományait a ps.. ez nálam agyhalált okoz. :DDD

Szóval kénytelen vagyok flatten image -t is nyomatni az egyszem layer0 -ra is,
ha nem akarok később felesleges melót szerezni magamnak... :(

Nuclear launch detected

(#1030) ponix válasza Dexter68 (#1028) üzenetére


ponix
aktív tag

Felraktam, és igen hasznosnak tűnik a kicsike. Köszi a tippet

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1031) Dexter68 válasza Cathfaern (#1023) üzenetére


Dexter68
addikt

Ja, most nézem csak, hogy CS2-ben lehet úgy új filét csinálni, hogy átlátszó réteggel indítunk...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1032) Dexter68 válasza Pacák (#1029) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát, sztem a photoshop eps nem az a műfaj, ami clipping path nélkül átlátszóskodna. Amúgy mi kezelné az átlátszó hátterű eps-t? Én, amióta Indy-ben tördelek ilyen célra psd-t használom. Azt (majdnem) hibátlanul kezeli.

Érdekes ez az eps dolog. Ahhoz képest, hogy az Adobe gyermeke, eléggé kicsúszott a kezükből...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1033) Cathfaern válasza Dexter68 (#1027) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

XP óta nincs köze az MS-DOS-hoz a windowsnak :)

(#1034) Dexter68 válasza Cathfaern (#1033) üzenetére


Dexter68
addikt

tudom, de azért gyanús ;) ;]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1035) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hi all!
Van itt egy trailer aminél elakadtam.Eddig tudtam megcsinálni go to the layer 2 (!) and rasterize the layer (klick with right mousebuttom an the layer and then on rasterize the layer) .
Innetől nem igazán értem hogy tudom azt kihozni mint ami a képen van.Itt a trailer:[link]
Előre is köszönöm a segítséget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1036) ponix válasza [pod]Diablo (#1035) üzenetére


ponix
aktív tag

Na mivel egy szót sem tudok angolul, ennyit sikerült kiskubiznom belőle, ha ilyesmi a végcél szándékod, bár a kolléga 6.0. PS-t használ ami kicsit másképpen dolgozik mint a7.0-ás, hát még az utánuk következő. [link]

Szóval kicsit egyszerűsítve.

kérsz egy új képet szerintem tetszőleges méretben pl 800x600
tök mindegy, hogy milyen színű a háttere, de ha nem fekete, akkor töltsd ki feketével:))
Válaszd ki az író eszközt type tool ha jól gondolom, majd valamilyen szintén tetszőleges szinnel írjál valamit a szép fekete vásznadra.
Ha ez meg van másold a felirat réteget és a felirat rétegek közül azt amelyik alul van raszterizáld (itt akadtál el) nyomj jobb gombot azon a rétegen és rasterize opciót válszd.
ezután kattints a legfelső rétegre, és kérjél egy új réteget. Nyomj d-t ezzel fekete fehérre véltozik a előtér és a háttér szined, mindamellet, hogy a fekete nem is szin. ezután filter/render/clods ha nem tetszik az elrendeződése a felhősödésnek, nyomj ctrl+f-t néhányszor. Aztán filter/sketc/chrome aztán image/adjust/hue saturation colorize bepipálva legyen és tetszőleges színűre szinezd a kromozott felhőt, majd katt a felhő rétegen a kis szem ikonra hogy láthatatlanná váljon a felhő réteg. Ezután, az alsó raszterizált felirat rétegre katt és azán filter/blur/gaussian blur és állítsd olyan 40-45 körüli értékre. Minnél nagyobbra állítod, annál terebélyesebb lesz a háttere a feliratnak. Na a következő, hogy tedd láthatóvá a felhő réteget katt a kis szem ikon helyére, hogy megjelenjen a szem ezzel egyidőben látható a felhő réteg is, aminek a blending módját állítsd át color dodge-ra majd katt a közvetlenül alatta lévő vagyis a felső szöveg rétegre és annak is állítsd át a blending módját darken-ra. Nagyjából kész is. Az egyéb beállítási értékeket letudod lesni a másik helyről, de én azt mondom, ne ragaszkod egy beállításhoz, hanem kísérletezz bátran szinekkel is meg mindennel.

Lehet jobban járnál ha csinálnék egy videot ehhez is holnap.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1037) delta9 válasza Cathfaern (#1023) üzenetére


delta9
senior tag

nagyon triviális oka(i) van(nak) a background layer korlátozásainak, így védik meg a megnyitott eredeti képet. pl. hogy ne tudd véletlenül elmozgatni a többi réteg alól, amit rádolgoztál (a move tool sem működik rajta, lévén, hogy fixen locked layer), hogy ne tudj alátenni más layereket, hiszen az az eredeti. tulajdonképpen azért, hogy rászoktassanak arra, hogy az eredetit mindig érintetlenül tartsd meg, hogy később ne érjenek kellemetlenésgek.

(#1038) delta9 válasza Dexter68 (#1032) üzenetére


delta9
senior tag

elég régen tördelek indesign-ban (kvázi sosem tördeltem másban) és tapasztalataim, illetve az adobe embereinek ajánlása alapján az lzw tiff-el még soha nem volt problémám, és kisebb file méretű, mint a psd. clipping path-ot, átlátszóságot nekem eddig hibátlanul kezelte.

(#1039) Pacák válasza Dexter68 (#1032) üzenetére


Pacák
senior tag

Copy valami, valahol - > alma+N -> alma+V Ilyenkor konzekvens módon csak layer 1 -re pakol a P.S.. Ha nem követelmény az átlátszóság, - kocka logó, nincs átlátszóság - és sietni kell, akkor pár alkalommal gyorsan így oldottam meg. De esetleges retusálgatásnál idegesítő, hogy a saját eps állományait konvertálgatni akarja a P.S., de ha becsülettel nyomok egy flatten image -t, akkor nem... ilyenkor viszont cserébe nyomhatok javítás előtt egy new layer from background -ot. Ördögi kör. :DDD

Egyébként minden vonalas progi képes normálisan alfa chanelt gyártani az eps -be, a Photoshop meg ugye nem vektoros, de cserébe clipping path -olhatok napestig. Mit vétettünk, hogy a psd -től nem örökölte az átlátszó hátteret a P.S. eps -e? :D Egyébként ps alatt verlaufoknál ''gyöhönyöhörühűűű'' megoldások születnek egy kollégámnál. Ezeket konzekvensen vissza is adom neki, de már fárasztó a dolog néha... :DDD

Mod.: Nálunk a Freehand használata a követelmény, abba simán be lehet emelni a clipping path -val megbolondított Photoshop eps -t, aztán lehet mellé kiszedni a szöveget. Lehet alá más hátteret tenni, meg rajzolgatni orrvérzésig stb. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#1040) [pod]Diablo válasza ponix (#1036) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Thx:)Remélem megtom csinálni.De a videó tényleg nem rossz ötlet:D:D

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1041) [pod]Diablo válasza ponix (#1036) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Na egyenlőre ezt sikerült kihoznom belőle: [link]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1042) ponix válasza [pod]Diablo (#1041) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát ezen még lehet finomítani, még az enyémen is lehetne. Ma nem értem rá de holnap tényleg csinálok egy kis filmet ebben a témában is.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1043) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Megjelent a CS3

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1044) ToBeY válasza kraftxld (#1043) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valójában már Március 27 megjelent csak virágboltokba most kerűlt...

(#1045) delta9 válasza kraftxld (#1043) üzenetére


delta9
senior tag

a feature tour eléggé meggyőző, jók az újdonságok.

(#1046) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van benne egy két nagyon hasznos dolog

(#1047) ponix


ponix
aktív tag

Érdemes 7.0-ás ról átálni? Milyen gépigénye van?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1048) ToBeY válasza ponix (#1047) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Intel® Pentium® 4, Intel Centrino®, Intel Xeon®, or Intel Core™ Duo (or compatible) processor
Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista™ Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise (certified for 32-bit editions)
512MB of RAM
64MB of video RAM
1GB of available hard-disk space (additional free space required during installation)
1,024x768 monitor resolution with 16-bit video card
DVD-ROM drive
QuickTime 7 software required for multimedia features
Internet or phone connection required for product activation
Broadband Internet connection required for Adobe Stock Photos* and other services

(#1049) ponix válasza ToBeY (#1048) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát maradok hetesnél sp2-őt nem akarok felrakni, mer néhány progi nem megy sp2-ő vel

De azért kösz az infót

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1050) ponix válasza [pod]Diablo (#1041) üzenetére


ponix
aktív tag

Na kész a video [link] itt az Absztrakt kép link lesz a tied.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.