Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Vesa válasza Grafirka (#24999) üzenetére


Vesa
veterán

Van egy 60napos demo. :-)
Azt írják, hogy egy 5Mbit/s-es kapcsolattal már működik. Sőt, van ott egy video, ami azt demonstrálja, hogyan fut egy video editor natívan egy iMac-en, és hogyan fut ugyanazon a vason, ha egy távoli Z-ről dolgoznak vele. Ég és Föld!

A tudomány a valóság költészete!

(#25002) *Ropi* válasza Vesa (#24998) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kíváncsi lennék, hogy van megoldva ezen a monitorkalibráltság kérdése, mert tudtommal eddig nem működött remote session keretében (a virtuális VGA csak 8 Bites LUT-ot kap, ami nem elég a grafikai alkalmazásoknak).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25003) ViZion válasza *Ropi* (#25002) üzenetére


ViZion
félisten

Régen sem voltak kalibrált monitorok, aztán mégis dolgoztunk... :B
A tapasztalat némileg pótolja, de nyomdára mindenképp proof kell, ha olyan a meló, amihez nem kérnek, ott meg nem a kalibráltságon fog elhasalni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25004) *Ropi* válasza ViZion (#25003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem, a két ellenkező véglet: (web)designban színkódok alapján is meg lehet bármit csinálni, nem kell a konkrét színeket látni (akár monokróm rendszeren is lehet ott dolgozni ilyen szempontból). Viszont a magam nevében mondva fotós szemmel (fejjel) gondolkodom (kalapácsom van, ezért mindent szögnek nézek). :)

Azok a laborok, amiket a fine art albumok készítésére használunk mind kalibrálnak - és tőlünk is elvárják.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25005) Ala válasza fps8 (#24988) üzenetére


Ala
tag

fps8 : Az Adobe CC oldalával tisztában vagyok, ezzel a felülettel is. Az érdekelne, ha havi szintű fizetést választok, akkor azt egy hónap után le tudom-e mondani.

ViZion (#24986): Azért lenne szükségem egy hónapos előfizetésre, mert - és nem kell érte megkövezni- a Corel bedobott egy kedvezményt, ami kapcsán Adobe Creative Cloud (CC) vagy Adobe Creative Suite (CS) termékkel kell rendelkezni. Így gondoltam egy hónapra előfizetek a CC fotós csomagjára, és akkor már jogosult leszek a kedvezményre.

[ Szerkesztve ]

(#25006) Grafirka válasza Ala (#25005) üzenetére


Grafirka
őstag

Ritkan lepodok meg de ez, hogy kedvezmenyesen vasarolhatsz Corelt .....ha mar van Adobe csomagod.....ez most TKO :Y
Csak nezem es nem hiszek a szememnek :U .....

(#25007) Lassú Víz válasza Ala (#25005) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Úgy tudom, hogy éves az előfizetés, csak havonta fizeted. Ki lehet szállni belőle évforduló előtt, de van kötbér.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25008) Ala válasza Grafirka (#25006) üzenetére


Ala
tag

Grafika: Én is így voltam :D Gondolom a konkurenciától való elcsábítás. Láttunk már hasonlót szerintem...

Lassú Víz: Válaszodat köszönöm. Ettől tartottam sajnos! Esetleg ha valakinek van tapasztalata a köd-bérrel kapcsolatban nagyon szívesen meghallgatom.

(#25009) Lassú Víz válasza Ala (#25008) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem ne a Photography Plan-t válaszd, hanem csak a single alkalmazást. Ott ki lehet választani a havi előfizetési konstrukciót is 38,09€ áron, nem csak éveset. Van külön éves havonta fizetve 25 valamennyiért, de az ugye éves. A teljes csomag is elérhető egy hónapra 95,24€-ért, ha egy alkalmazás nem lenne elég.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25010) Grafirka válasza Ala (#25008) üzenetére


Grafirka
őstag

Ez a "marketingfogas" teljesen erthetelen . Csak a konkurencia szoftjat hasznalok reszesulnek arengedmenybe.....? :F

(#25011) *Ropi* válasza Grafirka (#25010) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem úgy akarják lekommunikálni, hogy mennyien váltottak Adobe-ről Corelre.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25012) Grafirka válasza *Ropi* (#25011) üzenetére


Grafirka
őstag

Komolyan nagyon erdekelne a vegeredmeny akar csak statisztika szintjen is, sajnos soha nem fogjuk megtudni :N

(#25013) Ala válasza Lassú Víz (#25009) üzenetére


Ala
tag

Lassúvíz: Köszi az infókat, most nézem, hogy egy-két részleten átcsúsztam :B

Grafirka: Engem is érdekelne :DDD

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#25014) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ilyen effektet hogyan lehet a napszemüveg lencséjére retusálni?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#25015) INTELligent válasza Aaron14 (#25014) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szia!

Én a következőképp csinálnám:
1.New Layer -> Gradient
2. Kimaszkolnám a napszemüveget
3. A széleken még egy kcisit halványítanék (mondjuk a gradient toollal maszkolnám a széleket).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#25016) BonFire válasza INTELligent (#25015) üzenetére


BonFire
veterán

Illetve annyival egészíteném még ki az egészet, hogy valaminek a fényképét tedd rá, de úgy, hogy mindkét lencsén megjelenjen külön-külön, mert az ilyen tükrös napszemüvegek sajátossága, hogy tükröznek, tehát ha nincs rajta tükörkép, az nagyon gagyi bír lenni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25017) Aaron14 válasza BonFire (#25016) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek! A tökürképnél sajnos elakadtam. Ezt hogyan tudnám úgy rárakni, hogy élethű legyen?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#25018) BonFire válasza Aaron14 (#25017) üzenetére


BonFire
veterán

Bármilyen képet fogsz, és kicsit meggörbíted, hogy úgy nézzen ki, mintha nagy látószögű tükör görbítette volna meg. Utána pedig a kijelölés alakján létrehozol egy clipping maskot, majd abba belevágod. Aztán eljátszol a keverési módokkal, meg az átlátszósággal. Nem szégyen referenciát nézegetni a munka során!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25019) general


general
addikt

helló!

miért van az, hogy ezt a hibaüzit kapom, pedig tutira az összes felhasznált betűtípust telepítettem előtte? (megvettem mindet)

(#25020) Grafirka válasza general (#25019) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha win10/1703 buildet hasznalsz es a fontokat "intall as shortcut" modszerrel telepitetted akkor az oprendszer sara . Az emlitett build el lett b@cva .... nem kicsit.

(#25021) general válasza Grafirka (#25020) üzenetére


general
addikt

mint a screenshotból is látszik, Macen vagyok :B

(#25022) Grafirka válasza general (#25021) üzenetére


Grafirka
őstag

... ja tenyleg , oda se neztem :R ,csak lattam hogy font problema es mivel egy honapja az egesz ceget es az osszes grafikus ismerost szetb@sz az ideg az emlitett ok miatt , ezert elhamarkodottan reagaltam . El vagy Lenezest kerek ....:D

(#25023) general válasza Grafirka (#25022) üzenetére


general
addikt

no pr. :)) közben meg kiderült, én néztem el, 2-3 font mégsem volt telepítve... szóval joggal visított...
ettől függetlenül hasznos lehet másoknak a hsz-ed!

(#25024) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Továbbfejlesztett változat, bioderm realtime filterekkel. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25025) Vesa válasza *Ropi* (#25024) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk amikor a csaj lábait "összenyomja", az eléggé fájdalmasra sikerült, olyan szinten természetellenes lett.

A tudomány a valóság költészete!

(#25026) #81999360 válasza Vesa (#25025) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ez nem paródia véletlenül? :)

(#25027) *Ropi* válasza #81999360 (#25026) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dehogynem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25028) Vesa válasza *Ropi* (#25027) üzenetére


Vesa
veterán

Jóvanna... :D :P

Inkább szakmázzunk: Ez plugin lehet? A fejen lévő "tüskékre" gondolok, mert az nyilvánvaló, hogy egyebekben agyon komponált képpel van dolgunk.

A tudomány a valóság költészete!

(#25029) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Hogy lehetne eltüntetni a képen látható árnyékot a nyakról? Pontosabban átmenetet képezni a sötét és a világos rész közötti éles vonalból.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#25030) BonFire válasza Karima (#25029) üzenetére


BonFire
veterán

Derítőlappal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25031) Met válasza Karima (#25029) üzenetére


Met
nagyúr

Jó lesz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25032) HoTaZo válasza Met (#25031) üzenetére


HoTaZo
őstag

:)) :C
Lebuktál! Te vagy az egyik internetes PS troll.
Sírok! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25033) BonFire válasza Met (#25031) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt ápvótolom! :C :DDD :DDD :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25034) *Ropi* válasza Vesa (#25028) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Face dispersion effect", ha jól tévedek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25035) *Ropi* válasza Met (#25031) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25036) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.Photoshop 2015 cc és premier 2015 cc programok elfutnak egy lenovo g45-50 en.Néztem a rendszerkövetelményeket de a valósára lennék kiváncsiKöszi előre is

Laptop paraméterei:
ENOVO IdeaPad G50-45 notebook 80E3006X (15,6"/AMD A6/4GB/1TB/DOS) tulajdonságai Processzor Processzor: AMD A6-6310 Processzor gyártója: AMD Processzor modell: A sorozat Processzorok száma: 6310 Cikkszám: 1146068 RAM Memória: 4 GB RAM Kijelzõ Felbontás: 1366 x 768 pixel Képernyõátló (col): 15.6 col Képarány: 16:9 Merevlemez Merevlemez kapacitása: 1 TB Optikai meghajtó Meghajtó: DVD SuperMulti Csatlakozás Csatlakozók: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HDMI kimenet, VGA, Mikrofon bemenet, Fejhallgató kimenet, Ethernet csatlakozó WLAN szabvány: 802.11 b/g/n Bluetooth: Igen Ethernet átviteli sebesség: 10/100/1000 Mbps Kialakítás Touchpad: Igen Hangszórók: Sztereó Kártyaolvasó: Igen Beépített mikrofon: Igen Támogatott memóriakártyák: SD, MMC Kamera Beépített webkamera: Igen Kamera felbontása: 1280 x 720 pixel Áramellátás Akkumulátor üzemidõ: 4 óra Akkumulátorcellák száma: 4 Általános jellemzõk Készülék típusa: Notebook Szín: Szürke Súly: 2.1 kg Így is ismerheti: IdeaPad G 50 45 80 E 3006 X, IdeaPadG504580E3006X, IdeaPad G50 45 80E3006X, IdeaPadG50-4580E3006X, IdeaPad G50-45 80E3006 X

(#25037) *Ropi* válasza kirusz1 (#25036) üzenetére


*Ropi*
félisten

A futás az erős túlzás: inkább a döcögés a helyes kifejezés. A 4GB RAM éppen, hogy elég, de inkább karcsúnak mondható még egy szűz 64 Bites oprendszernek is, a GPU (vagyis az AMD gagyi drivere) miatt pedig a hardveres gyorsítás sem fog menni. Még ha SSD lenne benne: az segítene valamit a szálankénti hajkitépés érzetén, de a HDD-je tippre 7200 helyett 5400 RPM-es, ami szintén nem segít.

Határidős munkát ne akarj rajta határidőre elvégezni (vagy kezdd 2 héttel előbb)! :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25038) Vesa válasza kirusz1 (#25036) üzenetére


Vesa
veterán

El fog rajta indulni, de csodát ne várj. Attól is függ persze erősen, hogy mire fogod használni. Kisméretű képekkel dolgozva, alapszintű editálásra ha nem is kényelmesen, de használható. Az A6-6310-es GPU-ja elég gyengus, ráadásul az alacsony fogyasztás oltárán feláldozták a kétcsatornás memóriakezelést ami a PS-nél sokat számít. A 4Gb RAM is szűk keresztmetszet, ahogyan a felbontás is (1366x768-on nem fogsz rendesen elférni a képernyőn...). Ezekkel együtt el kell indulnia.

A tudomány a valóság költészete!

(#25039) kirusz1 válasza Vesa (#25038) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszönöm a segítséget.rokonomnak kéne iskolába ezeket a programokat használják majd.mi lenne az ajánlott konfig amit érfemes lenne megvenni?

(#25040) *Ropi* válasza kirusz1 (#25039) üzenetére


*Ropi*
félisten

A minimumot írom: 4 fizikai magos Intel CPU, GTX1060 GPU (azzal rendesen megy a HW gyorsítás is), 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1920 x 1080 monitor, meg egy külső HDD (Mondjuk 2-3 TB az adatok tárolására, de legyen róla biztonsági másolat is!). Ezzel ellesz 2, talán 3 évig.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25041) Vesa válasza kirusz1 (#25039) üzenetére


Vesa
veterán

Amit Ropi írt, az valóban egy ajánlott rendszer, de ennél azért egyszerűbb konfigon is jól lehet használni a PS-t. Persze fontos lenne tudni, pontosan mire kell majd, mert attól nagyban függ a minimum konfig!

A tudomány a valóság költészete!

(#25042) kirusz1 válasza Vesa (#25041) üzenetére


kirusz1
őstag

Fotós suliba fotókat meg képeket szerkeszteni

(#25043) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Minimális effektekkel ellátott képszerkesztésre szerintetek mennyire elegendő egy integrált inteles GPU? HD520 és társai?

(#25044) Dluinet válasza dangerzone (#25043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

simán jó
a hardveres gyorsítás nem létszükséglet, csak néhány feladatnál van "jelentősége"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25045) Vesa válasza kirusz1 (#25042) üzenetére


Vesa
veterán

Ha nem szerkesztenek extrém méretű nyers RAW fájlokat, vagy egyéb, gigás méretű anyagot, akkor 8Gb RAM is elég. Processzorból elég egy magasabb órajelű i3 (3Ghz+), VGA-nak bőven elmegy egy régebbi 750Ti-vel is, ami olcsón beszerezhető. Monitornak egyelőre, tanuláshoz elég valami olcsóbb típus is, de legalább 24inch-es javasolt, minnél jobb sRGB színhűséggel. Ezek desktop esetén. Ha mindenképpen laptop kell (bár szerintem ehhez a munkához az kínzás), akkor olyat keress, amiben minimum 4 magos CPU van és szintén legalább 8Gb RAM, és FHD képes! Lehetőleg 15+inch IPS panellel. És persze mindenképpen egérrel+egy rendes billentyűzettel érdemes kiegészíteni, mert tapizással nem lehet PS-ezni. Magánvéleményem szerint, laptop esetén lényegesen drágábban jutsz olyan hardverhez, ami már megfelelő.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#25046) kirusz1 válasza Vesa (#25045) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszönöm a segitséget

(#25047) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy HP 8470p-n notin (i5 + HD4000) a Photoshop 3D funkciója nem megy, mert nem aktív az OpenGL, viszont a driverben sehol nem találom, hogy hol lehetne bekapcsolni.

A HP noti topicban nincs ötlet; esetleg közületek futott már bele valaki ilyen problémába?
Van megoldás?

Előre is köszi. :R

(#25048) ViZion válasza zetecR (#25047) üzenetére


ViZion
félisten

Egyáltalán ez a HW támogatott? :U
3D-re használj inkább 3D progit szvsz, de ez más tészta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25049) Vesa válasza zetecR (#25047) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudom milyen verzióról van szó, de a 2017 CC csak az Intel HD Graphics 5000-től támogatott. Ezzel együtt, nem árt feltenni a legújabb drivert a 4000-hez, hátha...minimum OpenGL 2.0 kell neki, de most fejből meg nem mondom, hogy a 4000 drivere támogatja-e. 1.4 mintha még rémlene...keress rá az Intelnél...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#25050) zetecR válasza ViZion (#25048) üzenetére


zetecR
addikt

A kisebbik lányom tanulgatja a PS-ot, és több olyan tutorialba botlott, ami tetszik neki, de használja a 3D-t. :/

Azt írja az intel, OpenGL 4.0 támogatott, viszont csak dedikált HP driver megy fel, azzal viszont nem aktív a 3D.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.