Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) INTELligent válasza BonFire (#18650) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18652) Met válasza BonFire (#18650) üzenetére


Met
nagyúr

Kivágtam a bal oldali lencsét, rátorzítottam a jobb oldali keretre és clone stamp-el eltüntettem a belógó hajat és feltűnőbb csillanásokat hogy ne legyen nagyon egyforma.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18653) INTELligent válasza Met (#18652) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#18654) Chabee


Chabee
tag

Tisztelt Photoshop Guruk!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Igazából nem is biztos, hogy jó helyen kopogtatok, de majd kiderül. :) Egy ismerősöm szeretne egy új gépet magának és lelkes amatőr fotós lévén a Photoshopot szeretné használni. Kérdésem az, hogy véleményetek szerint milyen vason érzi jól magát a Photoshop? Néztem a gyári oldalt, hogy mi a minimálisan szükséges hardver követelmény, de az elég általános konfigurációt ír le, amiből nem sok következtetést lehet levonni.
Például érdekelne a memória méret (elég-e a 8 GB vagy kell a 16), a processzorok esetében Intel v AMD, kell-e L3 cache vagy elfut egy erősebb AMD APU-n, hány magos (vagy szálas) procit tud ellátni feladattal? Valamint lehet olyan dolog is amire én nem is gondoltam, de jó tisztában lenni vele.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#18655) ViZion válasza Chabee (#18654) üzenetére


ViZion
félisten

Mit fog csinálni? Mennyi a keret?
Ha csak retusál, akkor egy erős FM2+ APU, egy olcsó FX-6300, vagy akár egy i3 Ivy/Haswell is elég, 8 GB rammal. Sebesség miatt SSD ajánlott. 16 GB ram opcionális, de hasznos, ahogy a VGA is, némileg gyorsabb, mint az IGP, ami a rendszer lassú ramját kell használja. Nézd meg a konfigom, ezen nincsenek bajok, mondjuk molinót nem szerkesztek naponta, mert azé' az "odabaszcsizik". :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18656) Chabee válasza ViZion (#18655) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ!
Tudomásom szerint az elkészített fotóit szerkesztgeti, módosítgatja így ez lehet hogy betakarja a retusálás fogalmát. Az biztos, hogy még nem láttam tőle olyan típusú fotóművészi alkotást, amely egy vagy több kép összekombinálását jelentené, teleszórva effektekkel, meg mit tudom én mi mindennel. Szóval nem hiszem hogy le fog ásni a Photoshop mélyére. Ha esetleg FM2+ alapokon lesz kivitelezve a dolog, majd rágyúrunk egy kicsit gyorsabb RAM-ra. 1 GB-ot meg ott is ellehet különíteni az IGP-nek. Amúgy megnéztem a konfigodat is, nekem az jutott róla eszembe, hogy ez a már egy erős játékos konfig. A mi esetünkben ez már kicsit túlzás lenne. A keret egyébként 100-150e Ft (monitor nélkül). Amit mindenképp szeretnék, az SSD a rendszernek és egy nagyobb HDD adattárnak.

Köszi és Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#18657) ViZion válasza Chabee (#18656) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor FM2+ deszka (pl. ASROCK FM2A88M Extreme4+) 20k,
8 GB RAM (pl. KINGSTON 8GB HyperX Beast 2400MHz) 28k -APU-nak jót tesz a gyors ram, érdemes ilyet keresni. Árba ha nem fér bele, akkor 1600 @1,5 V modulok is megteszik, az kb. 20k.
SSD (KINGSTON 60GB SATA3 SSDNow V300) 15k, HDD (WD RED 1 TB) 18k.
CPU: lehet aprón ócón, lehet várni a kaverit, vagy pl. AMD A6-6400K 3.90GHz FM2 16k körül belefér.
Tápból nem lehet kompromisszum, pl. FSP FSP350-60APN 85+ 350W elég lenne, de rövidek a kanócok alsó tápos házba, FSP 400 APN tutira elég, ez 10k
Meg kell ház, DVD író... pl. házból Vaya olyan 8k körül már elmegy. Ajjajj... :DDD
Mit hagytam ki :U
Később a deszkába jó erős Kaveri APU-t is lehet tenni és húzni rajta. Lehet majd kell rá hűtő is, ha a gyári hangoska... Később RAMot is érdemes vmi tuning 2400-ra cserélni, APU-nak jó, ha IGP-vel használod, de ha veszel egy HD7750 VGA-t, akkor már nincs jelentősége, az IGP pihen.
Egyéb kérdés? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18658) privacy99 válasza Chabee (#18654) üzenetére


privacy99
senior tag

Ha nem tervez "profi" lenni túl gyorsan, akkor bőven elég a 8GB RAM. Prociból sem árt egy erősebb darab, viszont VGA-ból fontos, hogy nvidia legyen. A cuda magos nvidia-kat állítólag jobban szereti a PS mint a többit, és sokat gyorsít rajta.

(#18659) #16514048 válasza Chabee (#18654) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én konkrét ajánlatokat nem tudok mondani, mert nem vagyok otthon a hardverek világában, de szerintem se kell azért túlzásokba esni. Én egy pár éve vásárolt, viszonylag belépő szintű laptopon dolgozok. AMD E450 CPU (1.6 dual-core), Radeon HD 6320, gyárilag 2 GB RAM, ezt 4-re cseréltem. Szóval ez azért elég alap, nem is mondom hogy nem tudnék elviselni valami gyorsabbat. Például legutóbb egy 450 MB-os psd-nél már eléggé hosszúak voltak a töltési idők és nagyméretű ecset használatakor már nem éppen real-time mutatta a történéseket. :) De mégis meg tudtam csinálni rendesen, kisebb képeknél meg semmi probléma nem szokott lenni. Szóval nagyon alapszintű képszerkesztésre még ez is tökéletesen megfelelő szerintem.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy ennyire gyenge gépet vegyen ő is, de tényleg nem érdemes túl sokat költeni rá szerintem.

(#18660) Chabee válasza ViZion (#18657) üzenetére


Chabee
tag

ViZion, privacy99, kdavid94!

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem most már nagyon nem fogok mellényúlni. Voltak/vannak elképzeléseim, amelyek majdnemhogy egy az egyben találkoznak ViZion kolléga ajánlásával, úgyhogy asszem ez lesz az irány. Ami az Nvidia féle CUDA dolgot illeti nem az a szint az én esetem, hogy még ilyenek is számítsanak. Meg aztán egy kicsit bízom ebbe a APU irányzatban is, úgyhogy megpróbálunk bízni és alapozni a jövőre.

Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#18661) OhAi27


OhAi27
tag

ebbol a logobol kellene egy olyat csinalnom, h a szinek 'megforduljanak'. Tehat a fekete az legyen feher a es forditva. Az is jo ha leirjatok a metodust megcsinalom en, de ha nem nagy melo es valakinek epp van nyitva egy photoshop akkor megkoszonom! :)

+ erdekelne meg, hogy hogy tudom en ezt a legegyszerubb modon vektorizalni?

koszi

(#18662) #16514048 válasza OhAi27 (#18661) üzenetére


#16514048
törölt tag

"ctrl+a"-val kijelölöd az egészet, majd "ctrl+i" . :) Vektorizálni én úgy szeretek, hogy újrarajzolom az egészet, az ilyen vektorizáló programok engem nem győztek meg...

[ Szerkesztve ]

(#18663) privacy99 válasza OhAi27 (#18661) üzenetére


privacy99
senior tag

Ha minden igaz Image->Adjustments->Invert. Ezen a gépen nincs PS, de szerintem ezt keresed.

Vektorossá tenni pedig 2 féleképpen tudod, vagy Image Trace-el, vagy megcsinálod 0-ról.

(#18664) ViZion válasza #16514048 (#18662) üzenetére


ViZion
félisten

Símán ctrl+i (invert) a rétegen. Az, hogy Téged nem győztek meg... rossz progikat próbáltál. :K Vector magic a "standard", gyors és nem sokat kell (színektől, bonyolultságtól függően) utána igazgatni. Isőben sokkal kevesebb, mint megrajzolni, főleg, ha ilyen cikk-vakkos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18665) #16514048 válasza ViZion (#18664) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igen, közben észrevettem és átírtam. :) (eredetileg ctrl+shift+i volt, kijelölés megfordítás)
szerk: vagy a ctrl+a-ra írtad?

Lehet hogy rossz progikat próbáltam, de nekem mindig akkor lett a legjobb az eredmény ha magam csináltam. Nem szeretem az ilyen automatikus dolgokat, utólagos igazgatásokkal meg sokszor több idő elment mintha megrajzoltam volna az egészet.
Mondjuk szerintem ezt a "Vector Magic"-et nem használtam még, egy próbát mindenképp megér.

[ Szerkesztve ]

(#18666) BonFire válasza ViZion (#18664) üzenetére


BonFire
veterán

Nem nagy kunszt százágú csillagot csinálni, csak nem Photoshop kell hozzá. Ez az egyszerűbb módszer:

Az ügyesebbek a csillag eszközzel is próbálkozhatnak. Az egész emblémából a legneccesebb a doboz. Az kábé húszperces munka. És tényleg szebb, ha kézzel vektorozol; az automatika kis felbontásnál sokat „gagyizik”.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18667) Met válasza BonFire (#18666) üzenetére


Met
nagyúr

Meg a font megtalálása:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18668) BonFire válasza Met (#18667) üzenetére


BonFire
veterán

Az a nehezebb feladat, de egy próbát megér a font azonosító, ha nem megy a beszerzése, akkor azt szvsz nyugodtan lehet kontúrozni. Aztán persze majd azon is igazítani kell a végén.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18669) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Van egy meghívóm, és szivatni szeretném az ismerősöm.. :DDD Viszont ehhez kellene pár dolgot tudnom, amit még sose próbáltam. Pl.: egy beszkennelt képen a számokat módosítani, úgy hogy a háttérminta kiegészüljön, illetve kicsit sárgítani az egészet, és élénkíteni a maradék színeket (a scan gyenge minősége miatt). Privátban esetleg egy szájbarágós leírás? Vagy röviden is lehet... Pár link kimondottan ami a cél elérésében segíthet... Előre is köszönöm! :R Üdv!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#18670) ViZion válasza --HARDCORE-- (#18669) üzenetére


ViZion
félisten

Pár link. Ja, nem is, ez a jó link. :DDD
Nem láttuk a képet, de így is megmondom: scan + mintás háttér + első feladat = szerény esély a sikerre. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18671) Met


Met
nagyúr

Hátha valakinek hasznos
DataNumen PSD Repair ingyen

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18672) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
valaki megírná az új photoshopos topic linkjét?(Ahol designokat/munkákat lehet megmutatni).
Köszönöm!

(#18673) fartfun válasza fartfun (#18672) üzenetére


fartfun
tag

Metaláltam kicsit lentebb...

[ Szerkesztve ]

(#18674) OhAi27


OhAi27
tag

kaptam egy eleg nehez feladatot (legalabbis nekem az)

van ket kepem amin van egy figura. A ket kepet lasd lent. Ezt a figurat kellene nekem valahogy kivagnom es nemi effektet ratennem (ami ram van bizva es ezt meg talan meg is oldom). A lenyeg, h szep eles es konturos legyen az egesz.

Hogy kezdenetek neki? Mi a legegyszerubb megoldas?

(#18675) forceberg


forceberg
veterán

Hogy lehet beállítani, hogy a képek mentésekor mindig azt a könyvtárat hozza fel, amiből megnyitottam az aktuális fájlt?
A Save as to original folder ki van pipálva.
Save for web mentésnél kellene.
Valahogy mindig azt a mappát hozza fel, ahová legutóbb mentettem...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18676) BonFire válasza OhAi27 (#18674) üzenetére


BonFire
veterán

„Ezt a figurat kellene nekem valahogy kivagnom”

– Jó, de miből? Nincs körvonala, beleolvad a háttérbe.

„nemi effektet ratennem”

– Milyen effektet? „Némi” effekt nincs a Ps-ben. Konkrét feladat van, ahhoz mérten lehet tanácsot adni.

„A lenyeg, h szep eles es konturos legyen az egesz. (…) Mi a legegyszerubb megoldas?”

Ha ebből a szutyok képből éles kontúrokat akarsz, akkor végig kell rajta menni ecsettel és meg kell rajzolni (Wacom tábla rulez!). A legegyszerűbb megoldás, ha kérsz egy nagy felbontású, jó minőségű képet.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18677) OhAi27 válasza BonFire (#18676) üzenetére


OhAi27
tag

ertem.

az effektre azert nem tertem ki mert az ram van bizva es a fejemben is van, h mi lenne.

sajnos wacom tablam nincs :(

(#18678) Andrew31 válasza OhAi27 (#18677) üzenetére


Andrew31
senior tag

Akkor jó munkát egérrel! :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18679) BonFire válasza Andrew31 (#18678) üzenetére


BonFire
veterán

Sajnos a tábla önmagában még nem elég. Egy ilyen tetoválás művészi munka, amihez fel kell kötni a bugyogót. Persze össze is lehet csapni, csak akkor mi értelme van egyáltalán belekezdeni? ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18680) jhos910 válasza OhAi27 (#18674) üzenetére


jhos910
aktív tag

Tetoválás frissítés lesz?

(#18681) Andrew31 válasza BonFire (#18679) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ja, bocsánat, nem akartam ezt írni.

De hiszen nem is írtam! Akkor jó! :D (én sem tudok rajzolni, de sokszor jól jön persze a tábla még így is)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18682) balintkagan1


balintkagan1
tag

Üdv Mindenkinek!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Photoshopom (CS6) miért csinálhatja, azt, hogy egy karaktert nem hajlandó leírni az általam megadott betűtípussal? Konkrétabban: felirat szövege "Bőségtál lenne" Rage Italic betűtípussal, de valamiért az "ő" betűnél mindig átvált Miriad Pro-ra.
Próbáltam kitörölni az egészet majd újra beirni: ugyanaz. Próbáltam a mát beírt "ő" betűt áttenni Rage Italic típusra, de nem hajlandó, egyszerűen visszaugrik Miriad Pro-ra.
Lehet, hogy valami billentyűparancsot megnyomtam véletlenül mert, megpróbáltam beírni a szöveget (Bős-ig jutottam ) anélkül, hogy belekattintottam volna a Szöveg Eszköz által kijelölt részre....

(jelzem előtte már ugyanabba a dokumentumba sikerült "ö"-t és "ő"-t is beírnom Rage Italic típussal.)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18683) trisztan94 válasza balintkagan1 (#18682) üzenetére


trisztan94
őstag

Nincs benne az a betű a betűtípusban, így a másodlagos betűtípust írja oda. Itt egy videó BonFire-től, hogy hogyan lehet kiegészíteni egy betűtípust.

https://heureka-kreativ.hu

(#18684) ViZion válasza balintkagan1 (#18682) üzenetére


ViZion
félisten

Beállításoknál ki kell kapcsolni a hiányzó fontok védelmét missing font akármi, nem tudom megnézni. o-t írj és csinálj ékezetet egy í betűből: í új rétegre, convert to shape, kitölöd az alját, duplikálod, odarakod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18685) bAtt001


bAtt001
addikt

sziasztok

megint egy kérdés, adott kép. ennek a külső kontúrai szélét szeretném kicsit elmosni mivel kivágás után eléggé recés maradt és am is az egész kép kicsit mosottas. az megvan hogy kijelölöm a határt és utána mi lenne a legmegfelelőbb eszköz? :R

(#18686) ViZion válasza bAtt001 (#18685) üzenetére


ViZion
félisten

gaussian blur a szélére, smart sharpen vagy unsharp mask a közepére.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18687) BonFire válasza bAtt001 (#18685) üzenetére


BonFire
veterán

Ne babrálj vele. Itt van kontúrozva vektorosan (meg egy PNG is háttér nélkül).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18688) bAtt001 válasza BonFire (#18687) üzenetére


bAtt001
addikt

uh de király, köszi szépen :)

ViZion neked is köszi, legközelebb már tudni fogom :)

(#18689) balintkagan1 válasza ViZion (#18684) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm! Neked is trisztan94!

(#18690) trisztan94 válasza balintkagan1 (#18689) üzenetére


trisztan94
őstag

Nincs mit! :)

Kevesen köszönik meg normálisan a segítséget mostanában.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#18691) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Hardverrel kapcsolatos kérdésem lenne, és nem is feltétlen csak photoshop tekintetében hanem a többi adobe cuccot is beleértve.

Mennyire elég 2 processzor mag pl. az after effectshez?
(nagy fileok, sok vacak (: )

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18692) ViZion válasza --Disztroj-- (#18691) üzenetére


ViZion
félisten

elég... ha türelmes vagy. :DDD
Tíz éve is rendereltek videót, szal. nem megoldhatatlan a dolog, csak a szükséges idő erősen ram és CPU függő...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18693) Dluinet válasza --Disztroj-- (#18691) üzenetére


Dluinet
nagyúr

attól függ milyen fajta processzor, de 2 mag a minimum

De különben melyik verzióról van szó, mert óriásiak az eltérések közöttük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18694) *Ropi* válasza --Disztroj-- (#18691) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugyan nem AE, de viszonyítási alapnak talán elmegy: egyszer a hecc kedvéért lekonvertáltam ugyanazt az 1300 képes anyagomat rawból jpegbe egy régi és egy újabb gépen is. 10,5 óra vs 34 perc. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18695) ViZion válasza *Ropi* (#18694) üzenetére


ViZion
félisten

:Y
Jó türelmes vagy!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18696) *Ropi* válasza ViZion (#18695) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, csak kíváncsi. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18697) --Disztroj-- válasza ViZion (#18692) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

:DDD

Valóban, de engem pont az idő érdekelne, meg inkább a használhatóság.
i5el az after annyira megfeszült, hogy lényegében lehetetlen volt haladni a munkával, bár ott a ram sem volt talán elég (8gb)

Dluinet

Egy i7 4500U-ról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18698) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hali, tuti én vagyok a hülye és a lusta rákeresni és bogarászni, de az miért van, ha egy objektumot mondjuk egy behúzott képet ctrl+t vel kicsinyítem (scale) akkor sokkal nagyobb minőségromlást érek el, mintha fognám az eredeti képet jobbklikk az ablakára "Image Size" és ott állítom át a méretét? CS6-ot használok. :F

Tuti más algoritmust használ, de mintha régebben nem így lett volna...

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#18699) ViZion válasza adatfalo (#18698) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyobb legyen a canvas, nagyobb dpi és amikor kész, akor kicsinyítsd inkább. Vagy smart object-ként húzd be, hátha jobb lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18700) BonFire válasza adatfalo (#18698) üzenetére


BonFire
veterán

Mert a CTRL+T a legegyszerűbb algoritmussal méretezi. Sokféle interpoláció létezik (köztük szerintem a Lánczos a legjobb, mégsem tudja a Photoshop), amelyek közül vannak jobbak is. Átméretezésnél választhatsz metódust. Szabad átalakításnál nem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.