Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) BonFire válasza Roxkex (#19450) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel a képkockák külön layeren foglalnak helyet, a File->Scripts->Export Layers to Files szkripttel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19452) Roxkex válasza BonFire (#19451) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nem tudok angolul :\ Magyar cs6 ban hol találom ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#19453) trisztan94 válasza Roxkex (#19452) üzenetére


trisztan94
őstag

Facepalm

Google fordító? Vagy alapbol Google? Hamarabb meglett volna a megoldás.

https://heureka-kreativ.hu

(#19454) BonFire válasza Roxkex (#19452) üzenetére


BonFire
veterán

Mit kell lefordítani? File - fájl, script - szkript. Mi a feladat? A rétegeket egyesével kimenteni automatika segítségével. Igen? Na! Belekotorsz a fájl menübe, és keresel egy menüpontot, amelyikre szerinted illik a leírás. Gondolkodni tudsz, nem? Nem kell ehhez angol!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19455) Met válasza Roxkex (#19452) üzenetére


Met
nagyúr

Magyar CS6 leszed, angol CS6 felrak.
Igen, tudom, nem tudsz angolul azért magyar a program hogy tudd kezelni de mint látjuk nem tudod pedig magyarul van, tudnod kéne. :U
Lényegesen kevesebb leírás van magyarul és lényegesen kevesebben is használják az itt lévők közül ezért lényegesen kevesebb segítséget is fogsz kapni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19456) Dany007 válasza Met (#19455) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egyébként érdekes, mert én is mindig mindent angolul használok. Corel, PS, eddigi összes verzióját angolul. És vannak bizonyos műveletek, menüpontok amiket nem is tudom hogy hívnak magyarul...
Érdekes ez, lehet csak megszokás kérdése amúgy.

Szerk.: ja de azért így nem kell nekiugrani szegény srácnak. :) Egyik kollega is magyart használ a cégnél és mindig mikor kérdez mondom neki az angol menükombinációt... amit persze nem talál ő sem. De elintézem annyival, hogy bocs a magyarban nem tudom hol van. :D De mint előbb írtam tényleg van, hogy a magyar verzióban nem találom a helyét annak ami az angolban reflexből jön.

[ Szerkesztve ]

(#19457) balintkagan1


balintkagan1
tag

Meg lehet PS-ben ezt a képet vajon úgy csinálni (avagy: én vagyok-e csak béna?), mintha a háttér az üveg mögött külön lett volna megvilágitva? Sajnos nincs lehetőségem úgy lefotózni. Tehát ilyen átmenetes szürke derengésre gondolok, mint ez:[link]
Monjduk a Burn/Dodge Tool-ra gondoltam, de nem sikerült természetes eredményt elérenm, nem volt elég "átmenetes".

A kép amiről szó lenne: [link]

Köszönöm előre is ha van valakinek ötlete!

(#19458) BonFire válasza Dany007 (#19456) üzenetére


BonFire
veterán

„ja de azért így nem kell nekiugrani szegény srácnak.”

De igen, kell, sőt, ülepen is kell rugdosni, mert nem a nyelvvel van problémája, hanem a gondolkodással! A két főmenüpontot ugye ki lehet találni, ahogy le is írtam. File - Fájl, Script - Szkript. Na, ha abba belekukkant, egyetlen olyan menüpont van benne, amely ránézésre teljesíthetné a kívánságát. Az Export layers to Files magyarul kábé Rétegek exportálása fájlokba, vagy valami hasonló lehet. A többi nem releváns. Eddig kéne eljutni önállóan, de megrökönyödve nézek, amikor kiírja a számítógép, hogy újra kell indítani a programot, vagy a rendszert, akkor az egységsugarú user csak néz, mint a boci, és gőze sincs, most mit kéne tenni. Pedig magyarul írja. Akkor most mi van?

Oké, elfogadom, hogy valakinek ez feladja a leckét, de szvsz aki kreatív munkára adja a fejét, annál az a minimum, hogy sokat agyal, okos, kíváncsi, és szereti felfedezni a dolgokat. Próbálkozik. Végignyálazza a menüket. Nem óbégat a mindenböngészőbenalapértelmezettentelepülőgoogletranslate korában, hogy nem tud megfejteni egy kétszavas angol kifejezést, és ezért nem tud haladni a munkájával. Nem muszáj mindenkinek gondolkodni, például kukoricát hántani agy nélkül is lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19459) BonFire válasza balintkagan1 (#19457) üzenetére


BonFire
veterán

Elvileg meg lehet csinálni, mert csak ki kell vágni a tárgyat, aztán egy tetszőleges gradientes háttérre tenni.

A necces része az átlátszó üvegpohár, mert ott látszik, hogy az eredeti háttér fekete volt. Azt pedig eléggé macerás kimaszkolni, hogy szép is, meg hihető is legyen. A hátteret összedobni egy perc köbö. A pohár tetejét kimaszkolni szopóka. Nem véletlenül használnak a fotósok kész háttereket, meg lámpákat a megfelelő hatás eléréséhez. Ha tömör és át-nem-látszó tárgyról van szó, ott nincs ilyen gond. De az üveg, meg a vizes dolgok nehezek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19460) balintkagan1 válasza BonFire (#19459) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm! Legalább egy újabb lecke, volt, hogy mire nem figyeltem oda :O Következőnél csurig lesz a pohár :K

(#19461) Met válasza balintkagan1 (#19460) üzenetére


Met
nagyúr

Söröspohárnak a pereméig ne a sör érjen hanem a hab;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19462) balintkagan1 válasza Met (#19461) üzenetére


balintkagan1
tag

Azt mindig leittam :DDD

(#19463) GergőBp válasza BonFire (#19445) üzenetére


GergőBp
tag

Attól engem még érdekelhet, nem?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19464) GergőBp válasza Roxkex (#19452) üzenetére


GergőBp
tag

Itt a megoldás!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19465) BonFire válasza balintkagan1 (#19462) üzenetére


BonFire
veterán

Na, Met adott egy jó tanácsot, én adok egy másikat. Sörfotózásra vegyél egy palack tejszínhabot, oszt fújjál rá habot, a kis kezeddel szépen megformálhatod. De borotvahab is megteszi, a lényeg, hogy ne illanjon el 10-20 másodperc alatt, hanem legyen tartós, akkor lesz időd a világítással meg az expókkal szöszölni. A söröspoharat meg kívülről valami spriccelővel vízzel le kell permetezni (virágpermetező), akkor jó gyöngyöző-párás poharat kapsz.

Ha kávét fotózol, az mindig kóla legyen (szénsav kikavarva), mert a kávé felszíne mindig olajos-foltos, a kóláé meg szép tiszta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19466) balintkagan1 válasza BonFire (#19465) üzenetére


balintkagan1
tag

:C Kezdő képes topicban kérdezősködtem, de itt kaptam választ: kérdeztem őket ismerne-e ilyen trükköket. A kólás és a tejszínhab új :K A permetezésre elvileg van valami cukor szirupos mutymurutty, de nem néztem utána sajna. Köszi!

(#19467) *Ropi* válasza balintkagan1 (#19466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha glicerint + vizet keversz 3:1 arányban, akkor szépen egyenként megállnak a cseppek.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19468) balintkagan1 válasza *Ropi* (#19467) üzenetére


balintkagan1
tag

:C Köszi! Lehetne egy ilyen topicot nyitni, hogy trükkök&tippek tárgy- és termékfotózáshoz.

(#19469) BonFire válasza balintkagan1 (#19468) üzenetére


BonFire
veterán

Lehetne, de ezek szakmai titkok, nem szívesen adják ki a profik. Ez a kenyerük, ugye. Én is csak azért adom ki, mert nem ebből élek meg.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19470) balintkagan1 válasza BonFire (#19469) üzenetére


balintkagan1
tag

:D Van benne igazság...

(#19471) GergőBp válasza balintkagan1 (#19457) üzenetére


GergőBp
tag

Ezt úgy szokás megoldani, hogy a hátteret messze kell elhelyezni a tárgytól és egy kicsit oldalra elforgatva. Erre merőlegesen kell beállítani a háttérvilágítást, hogy ne legyen ellipszis alakja. Bár a tárgyfotózás az nem épp a legkönnyebb fotózások közé tartozik. Mi is egyébként múltkor ezzel a technikával lőttünk képet a Beton stúdióban. Igaz az M.ország legfelszereltebb stúdiói közé tartozik, szóval azt meg sem említem, hogy 20 fokos méhsejtráccsal volt előtte fényformálónak. Ha tényleg komolyan érdekel, akkor nagyon sok fényformálót kell beszerezned. Na meg persze ezekhez stúdióvakuk vagy rendszervakuk is dukálnak. Érdemes megnézni ezt a videót. Igaz Hasselblad meg a sok Broncolor felszerelés nem épp arra utal, hogy itt bármiben is spórolnának. Ha tárgyfotóra adod a fejedet, akkor nagyon nagyon sok trükköt kell megtanulnod, mert itt csalnak rendesen :)

Jó fotózást, de csak óvatosan! :C

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19472) balintkagan1 válasza GergőBp (#19471) üzenetére


balintkagan1
tag

Az összes "trükköt" amit "tudok" ettől az ürgétől szedtem, főleg az Advertising Photography DVD-je, meg a Photo Retouching DVD-je jött be nekem :K A hátteret meg nem tudom úgy megoldani, azért próbáltam trükközni , sajna kicsi a helyem nagyon hozzá+kicsi a hátterem (na jó nevezzük nevén: öntapadós tapéta) is :O

[ Szerkesztve ]

(#19473) Dany007 válasza GergőBp (#19471) üzenetére


Dany007
veterán

Huh hát azért ez se gyenge mi minden technikát és mennyi tudást felhalmoznak csak azért, hogy eladjanak nekünk egy virtuális a valóságban legkevésbé sem létező terméket... :D Demotiváló. Nagyon...
Ha már így is csalás meg úgy is csalás akkor mért nem csinálják az egészet Photoshoppal? Minden meglehet csinálni benne csak tudás és idő kell hozzá. Akkor nem értem minek szenvedni spéci műtermi fotózással meg milliós felszerelésekkel...
De most komolyan.. Fogsz egy alap szikkadt MacDonalds-os hamburgert és pár órányi PS munkával olyan fotót varázsolsz belőle, mint amit a reklámokban látni. A PS-ben minden megvan ehhez, csak rá kell szánni egy rakás időt meg egy igazi pro-t megfizetni és kész. Nehéz elhinni, hogy jobban megéri egy rakás méregdrága felszerelést, fotóst fizetni, aztán a végén úgyis egy PS ablakban köt ki a kép....

(#19474) balintkagan1 válasza Dany007 (#19473) üzenetére


balintkagan1
tag

Nagy részük ám olcsó trükk, olyanok pl. amikhez megveszi a felszerelést a helyi Praktikerben. Az mondjuk tény,hogy ennek az embernek nem 2 FT volt a stúdiója...De ott szerintem a nagy pénz inkább a Hasselblad meg ezek a fél milliós Broncolor Para 220, stb-k. De pl egy csmó fotózásához softbox helyett "scrim"-et használ, ami tulajdonképpen keretre feszített pauszpapír.Mondom érdemes meglesni az Advertising Photography DVD-jét, egy csomó trükk van benne, amik izgalmasabbá tehetik a fotót.

[ Szerkesztve ]

(#19475) BonFire válasza Dany007 (#19473) üzenetére


BonFire
veterán

„Fogsz egy alap szikkadt MacDonalds-os hamburgert és pár órányi PS munkával olyan fotót varázsolsz belőle, mint amit a reklámokban látni.”

Amerikában a fotós mellett van külön egy food stylist erre a célra. A hambit rétegenként fényképezik le, majd úgy pakolják egymásra, hogy a gravitációtól ne tudjon összenyomódni, és a felső rész elfedni a benne lévő dolgokat. Minden hozzávaló elhelyezkedése úgy van megtervezve, csipesszel illesztik a helyére, hajszárítóval olvasztja a sajtot, hogy lekunkorodjon, injekciós fecskendővel adagolja bele a mustár és ketchup pöttyöket, pont oda, ahol az a képen a legelőnyösebben mutat.

Utána Photoshopban összerakják a rétegeket egy hambivá, ami sokkal magasabb, mint az eredeti, de ugyanazokat az „alkatrészeket” tartalmazza. A Ps mágus még végez némi retusálást a végső képen, itt ott színt fakít és -éget, lukakat foltoz stb. És kész a mesteri hamburger fotó.

VIDEÓ

Ez egy külön szakma, a saját fortélyaival, amit nem szívesen vernek nagydobra. Például a levest mindig hidegen fotózzák, egyszerűen a gőz lecsapódik mindig az optikán, nem lehet fotózni. Van egy csomó ilyen trükk, hogy nem is azt látod, amit mutatnak neked. Kávé helyett kóla, sör- és süteményhab helyett borotvahab, aranyló húsleves helyett tea, a zöldségek mindig nyersek, hogy megtartsák a színüket a főtt ételben stb.

A kulcsszó a YouTube-on: food stylist – rengeteg hasznos trükk van.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19476) BonFire válasza BonFire (#19475) üzenetére


BonFire
veterán

Így kell kihűlt ételhez hosszú expóval egy darab madzag és zseblámpa segítségével gőzt varázsolni.

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19477) *Ropi* válasza BonFire (#19469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én nem félek ettől: az, hogy valaki ismer egy szabályt nem garantálja, hogy hasznosítani is tudja. Gondolj csak arra, hányan jönnek PS-ben tanácsot kérni, hogy hogyan csináljanak meg valamit, majd elmondod nekik pontról pontra levezetve, megcsinálják de mégsem olyan az eredmény. ;) Mert hiába ismer valaki egy részletet, ha az egész átlátása mellett a kellő kreativitás is hiányzik belőle akár csak az adoptálásához, hát még a továbbfejlesztéséhez...Nem kifejezetten balintkagan1-re értem (mert ő "ráfeküdt" a témára rendesen) hanem azokra, akik azt hiszik, hogy egy részfeladat megoldásával PS guruvá vagy király fotóssá válnak egy szempillantás alatt. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19478) #84352000


#84352000
törölt tag

Photoshop cs5, cs6 vagy cc?

Leginkább plakátokat szoktam csinálni és képeket szerkesztgetni.
Eddig cs4-et használtam, de most vettem egy erősebb gépet és váltanék újabbra. Melyiket ajánlanátok a három közül nekem?

Gépem: 8gb ram, 1tb hdd, AMD Radeon™ HD 8750M 2 GB, Intel® Core™ i5 Processzor 3230M

(#19479) ViZion válasza #84352000 (#19478) üzenetére


ViZion
félisten

CS4

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19480) BonFire válasza #84352000 (#19478) üzenetére


BonFire
veterán

Attól függ, mit akarsz csinálni! A fícsörlista nyilvános, olvasd el, melyik mennyiben tud többet az előzőnél. Ha sokat liquify-ozol, akkor a CS6 jó lehet, abban ugyanis az egész motort kicserélték, és piszok gyors. A CS6-ban fejlett blur eszközök is vannak, bár kissé eszik az erőforrásokat, nagyon jó szolgálatot tehetnek. A többi funkció már eddig is fejlett volt, azt hiszem a CS5-ben vagy CS6-ban kicsit faragtak a Crop eszközön, intelligensebb lett az előző verziókhoz képest, nekem mindenesetre nagy segítség. Viszont CS6-ból kivették az elrendezés eszköztár ikonsorát; ha valaki azt szerette, most kénytelen billentyűparancsokat programozni hozzájuk.

A CS6 változtatható színű, alapértelmezetten sötét GUI-ja is szokható, szerethető. Ízlés kérdése. Javaslom a trial verziókat, amennyiben még hozzájuk lehet férni valahonnan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19481) #84352000 válasza BonFire (#19480) üzenetére


#84352000
törölt tag

Még az érdekelne, hogy a cc mivel tud többet, mint a cs6. Vagy mégis mi az a cc?

(#19482) BonFire válasza #84352000 (#19481) üzenetére


BonFire
veterán

A CC a Creative Cloud rövidítése, a Creative Suit-ot váltotta le. Van egy felhő, amibe lehet menteni a cuccokat, kollaborálni egymással, meg ilyenek. Még a CC-hez nem volt szerencsém, nincs benne olyan fícsör, amire szükségem lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19483) GergőBp válasza Dany007 (#19473) üzenetére


GergőBp
tag

Azért szarból várat nem lehet építeni. Egyébként a fotográfus nem véletlen fotográfus. Régen is volt PS, de azt akkor levilágítónak hívták. Jó, volt még a spricc pisztolyos javítóeszköz, aminek a szivattyúját egy mosógép motor hajtotta meg. Ha lehet akkor mindig igyekezz a lehető legjobb képet készíteni. Itt van egy levilágításnál alkalmazott kis trökk, amivel az expozíciót javították. Magnum fotóügynökségnél található ez a kép. Ha esetleg nem ismered mindenképp olvass utána!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19484) GergőBp válasza BonFire (#19476) üzenetére


GergőBp
tag

Azért ezt nem alkalmaznám, de nagyon jópofa :) Hivatalosan (láttam a 2 szememmel meg fogtam is a cuccokat a kezemben) van egy kis zselatin szerű anyag, amire valamilyen folyadékot cseppentenek. Ezt belül a a csésze, bögre, stb szélére kell rakni, hogy ne látszódjon. Aztán lehet nyugodtan úgy fotózni, hogy látszik a folyadék benne. Már nem emlékszem mi volt a nevük. Az a lényeg, hogy ennek köszönhetően 20 percen keresztül egy "fake" gőzt kapsz :) Teafotózásnál alkalmaztuk.

Ja, és a múltkori kávéhoz visszatérve. Igen, kólát szoktak alkalmazni. A habos babosról nem sokat tudok, de majd lehet azt is egyszer kitanulom. Igaz engem a portrézás meg a sportfotó érdekel :U Lehet a tárgyfotónál nem mozog az alany, de ott TÖKÉLETES képet kell cserében készíteni. Van 1-2 trükk, amit megjegyeztem és majd lehet később alkalmazni is fogom fotóim során.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19485) #27813376


#27813376
törölt tag

Helló.

Az a kérdésem, miként tudom megoldani, hogy egy fotóból 3d objektumot létrehozva az oldalaira tükrözzem a mintát, pl így: [link]

(#19486) BonFire válasza GergőBp (#19484) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak persze spéci cuccok, a vegyészek mindent előállítanak, de ezek általában nehezen beszerezhetők és drágák is. Ezeknél a tippeknél meg az lenne a lényeg, hogy amatőröknek, kis büdzséből hogyan lehet a legjobban szimulálni a dolgokat. Csupa olyan cuccból, ami „minden háztartásban akad” – hogy Öveges professzort idézzem. A madzagcsóválás olcsó megoldás. Szárazjéggel is tudsz gőzt, füstöt imitálni, de ahhoz már védőfelszerelés kell, macerás a beszerzése, tárolása stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19487) BonFire válasza #27813376 (#19485) üzenetére


BonFire
veterán

Még mielőtt eltorzítod, csinálsz a rétegről egy másolatot, amit majd a torzítás után szintén a Free transformmal hozzáigazítasz. Persze csak egy keskeny, kivágott csíkot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19488) #27813376 válasza BonFire (#19487) üzenetére


#27813376
törölt tag

:R

(#19489) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Hogyan lehet ilyen pin-up szerű effektet hozzáadni a képekhez photoshopban?
[link]
Illetve mondjuk fiúnak profilképnek menne ez az effekt vagy csak lányoknak 'áll jól' az effekt?

(#19490) GergőBp válasza Mr. Erikszon (#19489) üzenetére


GergőBp
tag

Ti egyébként keresgéltek neten vagy egyből ide jöttök? Youtube: pin up photoshop tutorial. Egyébként a pin up címlaplányt jelent, szóval a második kérdésedre megkaptad a válaszodat.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19491) balintkagan1 válasza GergőBp (#19490) üzenetére


balintkagan1
tag

:D

(#19492) #27813376


#27813376
törölt tag

Próbáltam többféleképp is dönteni, de nem ugyanoda esnek a szegélyek. Direkt nem toltam össze, mert így jobban látni.

Szerintem itt valami más módszerrel készülnek: [link] Annyira szabályosak, hogy szinte lehetetlen szabad alakítással megcsinálni.

(#19493) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok,
Van valami gyors gomb(vagy valami megoldás) arra hogy :
- Egy adott objektumot teljesen középre igazítson mint függőlegesen mint vízszintesen ?
- Egy adott képet/objektumot valahogy egy meghatározott fokkal ( amit én adok meg ) elforgasson ?
- Az összes ( vagy csak a kijelölt ) rétegek láthatóvá/nem láthatóvá tétele ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#19494) ViZion válasza Roxkex (#19493) üzenetére


ViZion
félisten

- ctrl+A és fent a kijelölő eszköz mellett az ikonok.
- ööö... talán 30°-ként lehet forgatni free transform+shift -el amúgy nincs, Corelben van...
- alt+ click a szemre a réteg előtt, vagy mappákba rendezés

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19495) Roxkex válasza ViZion (#19494) üzenetére


Roxkex
senior tag

Szabad megkérdezni a Corel mi lenne ? :$

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#19496) trisztan94 válasza Roxkex (#19495) üzenetére


trisztan94
őstag

Corel Draw

https://heureka-kreativ.hu

(#19497) Roxkex válasza trisztan94 (#19496) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi és le tudod írni hogy abban hogy kéne ? :S
Vagy esetleg olyasmi megoldás nincs PSben ami több kijelölt réteget egymáshoz viszonyítva forgat el ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#19498) ViZion válasza Roxkex (#19497) üzenetére


ViZion
félisten

Nem igazán tudjuk mi a feladat, PS ezek szerint ide nem jó. Corel az másik topik, itt nem fogunk tudni képzést tartani a komplett programról néhány hsz terjedelemben... Ha kiadványt raksz össze vagy ilyesmi, akkor InDesign vagy Corel, esetleg Quark vagy ilyesmi, ne PS-el tedd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19499) Dany007 válasza Roxkex (#19497) üzenetére


Dany007
veterán

Annyira sok layerről lenne szó? : o
Csak mert egy 20-30-at egymáshoz képest elforgatni, azt simán meglehet csinálni ps-ben kézzel. Esetleg csinálsz rá egy action-t és csak a kijelölt billentyűt nyomogatod majd... De mondom, így 20-30 layer esetében még simán kézzel is meglehet csinálni. Időigényes persze, de ha fontos mért ne...
Ha már 100+ dologról van szó akkor már kérdéses ki állna neki "kézzel" forgatgatni nyilván... De nehéz elképzelni mi is lehet ez.

@ViZion:

Erről jut eszembe. :D Képzeld, nálunk a cégnél van egy még az ősidőkből visszamarad tördelő hölgy. 60-at közelíti és Quark 3-4. akárhányban tud csak dolgozni. Hihetetlen de még mindig egy 98-as kiadású Quarkot használ. Jó, mondjuk anno tényleg csak elég volt egy "képfeldolgozó" meg egy tördelő a cégnél. De ma már őket simán le lehetne cserélni egy db grafikusra aki mindkét feladatot gond nélkül el tudja látni. Persze a cég méltányosságból nem akar kicseszni velük szóval így hajózunk tovább.
Na mindegy, csak érdekesség, ami a Quarkról jutott eszembe. : )

(#19500) ViZion válasza Dany007 (#19499) üzenetére


ViZion
félisten

A Quark megelőzte a korát, ID onnan "merített" elég sokat. Nem véletlenül van amúgy bill kombó fájl ID-hez, ami a Quark billentyűit tölti be. Munkatársam sokáig Quarkal dolgozott, ahhoz volt ugyanis normális magyar elválasztás és helyesírás, ID-hez meg CS2-ben is elég problémás volt, külön kellett megvenni még azt is... Fenntartom, hogy a legnagyobb hülyeség, hogy a grafikus csináljon mindent. Engem is néznek copywriternek, fotósnak, etc... Igenis a tördelő tördeljen, a grafikus rajzoljon, retusáljon, etc. Amúgy is több szem, többet lát. Egy jó tördelő még egy korrektúra. Nálunk a tördelő kb. BonFire ;] , Valdemort és Rodolfo keveréke volt, viszont nélküle sokkal rosszabb lett volna a minőség. Újságírónak is beszólt a szövegért is, nemhogy egy rossz képért, hirdetésért... Tisztelem, jó barátom azóta is. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.