Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) pikszel válasza BonFire (#18800) üzenetére


pikszel
őstag

Pláne, hogy ha valaki megnézi ezt a képet, akkor nagy valószínűséggel a figurát fogja vizslatni (vagy a DeLorean fenekét? :DDD ) és nem az lesz a gondolata, hogy: "Hmmm, jobb felső fertályon volt valami, mert ott sötétebb a kép. Valószínűleg valami szöveget retusáltak ki onnan..."

@neko18: A kontraszthoz nem nyúltam, bár én is látom azt a hajszálnyi különbséget.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18802) pufancska válasza neko18 (#18797) üzenetére


pufancska
tag

Én meg content aware-val oldottam volna meg. Itt ő is jó munkát csinálna.

[ Szerkesztve ]

(#18803) tokimoric


tokimoric
csendes tag

Én meg a google képkeresőjével... :K

(#18804) Dluinet válasza tokimoric (#18803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és igen, a google megtalálta

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18805) pikszel válasza Dluinet (#18804) üzenetére


pikszel
őstag

Meg hát...a trimmelt verziót... :DDD
Egyébként én is a tineye keresővel kezdtem. Van firefox jobbklikk beépülője.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18806) tokimoric válasza pikszel (#18805) üzenetére


tokimoric
csendes tag

:N Ott a "normál" változat is, csak szét kell nézni, de mindegy is, hiszen megcsináltátok.

[ Szerkesztve ]

(#18807) hoffman_


hoffman_
nagyúr

mekkora port kavartam :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18808) pikszel válasza tokimoric (#18806) üzenetére


pikszel
őstag

Miért ingatod a fejed? Az Dluinet által linkelt kép pont annyival van megvágva, hogy a ráírt linket eltüntesse.
De örülök, hogy te rátaláltál és én kérek elnézést. Tényleg.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18809) tokimoric válasza pikszel (#18808) üzenetére


tokimoric
csendes tag

részemről a szerencse. ;)

(#18810) pikszel válasza tokimoric (#18809) üzenetére


pikszel
őstag

;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#18811) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Tudom hogy ez nem a kívánságkosár című műsor, de ha guru megszánna azt nagyon megköszönném :D

Szóval ezt a képet (vagyis a hölgyet) kéne erre a hátérre rávarázsolni. :B :R
Az a baj hogy a maximális ps tudásom a képek átméretezésében kb ki is merül. :DDD
Próbálgattam megoldani netes tutorialok alapján, de valami iszonyat hányadék dolog jött ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#18812) Maxtreme válasza Maxtreme (#18811) üzenetére


Maxtreme
addikt

Úgy látszik front van, mert az írás az nem megy. :W
Szóval
* ha egy ps guru megszánna, azt nagyon megköszönném :D

[ Szerkesztve ]

(#18813) BonFire válasza Maxtreme (#18811) üzenetére


BonFire
veterán

Ne megköszönjed, fizesd meg! Szakmunka. :W :W :W

Annyira elegem van már az igényes koldusokból! :O

Ittvan! [link]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18814) Maxtreme válasza BonFire (#18813) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi a kedves hozásállást, remélem hozzád is így viszonyulnak azt életben ha szívességet kérsz.

Amennyiben ez ekkora probléma, kéretik az előző hozzáázólásom semmisnek venni. (ahogy eddig is kellett volna, és nem lehordani az embert [aki ráadásul először jár ebbe a topikba] mindenféle koldusnak)

(#18815) neko18 válasza Maxtreme (#18814) üzenetére


neko18
senior tag

Nem rosszindulatból írta szerintem. A péktől sem kérsz ingyen zsemlét, vagy a hentestől 10deka húst. :)

kdxsv

(#18816) Maxtreme válasza neko18 (#18815) üzenetére


Maxtreme
addikt

Valóban, viszont ezt lehet normális hangnemben is közölni, és nem ilyen enyhén szólva is bicskanyitogató módon..
De azt is írhatta volna hogy ennyi és ennyi, még lehet meg is tudtunk volna egyezni.

A dolgot egyébként sikerült megoldanom (nem mintha bárkit is érdekelne)

[ Szerkesztve ]

(#18817) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Bocsi ha rossz helyen, de talán ti vagytok a leginkább illetékesek:

A lényeg, hogy egy digitalizáló tábla beszerzésén gondolkodom, amit a Photoshop-ban tudnék is használni, mert az egér már sokszor korlátoz. Nem profi munkára, csak amatőr szinten és olyan 25e Ft körüli maximált áron melyiket ajánlanátok jó szívvel?

Köszi előre is....

(#18818) Dluinet válasza Clemi (#18817) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Wacom topik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18819) Clemi válasza Dluinet (#18818) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi nem tudtam, hogy a Photoshop használók nem használnak digitalizáló táblát.

(#18820) *Ropi* válasza Clemi (#18819) üzenetére


*Ropi*
félisten

Használnak, de a Wacom topicban beszélik meg. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18821) delta9


delta9
senior tag

«"Ha villanyszerelő vagy a kertész pénzt kér a munkájáért, egy grafikus miért ne tehetné ugyanezt?" - egy olasz ügynökség egy videósorozatban mutatja meg, mennyire abszurd lenne, ha a szolgáltatóipar más területein is ingyen kéne dolgozni.»

[link]

(#18822) Maxtreme válasza delta9 (#18821) üzenetére


Maxtreme
addikt

Látom nem sikerült teljesen dekódolni a mondanivalóm :)
Akkor még egyszer hogy világos legyen.
NEM azzal van baj hogy pénzt kér, HANEM a hangnemmel ahogyan azt közölni próbálja.

Példára levezetve: -ha már midenképp példázgatni akarunk
Bemész egy nagy gyárnak egy bizonyos csarnokába abba a gyárba, ahová már évek óta jársz (de abban a csarnokban először) és kérsz mondjuk a vízvezeték szerelőkről 5db méretre vágott tömítést, szívességből.
A verzió (ami itt is történt) finoman szólva elküldenek a k*rva anyádba.
B verzió emberi hangnemben, emberekhez méltóan közlik hogy persze, ennyi és ennyibe kerül.
(..esetleges c verzió hogy minden szó nélkül csinálnak és adnak.)

Az A verzióra az ember max a középső ujját mutatja fel, a B esetén pedig megkérdi hogy rendben, mennyi az annyi?

Szerinted nem így van?

De részemről befejeztem a témát, nem is tudom miért vagyok meglepve, Magyarok vagyunk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18823) delta9 válasza Maxtreme (#18822) üzenetére


delta9
senior tag

Mint látható, tegnapi cikk, én ma olvastam reggel, és tőled függetlenül is megosztottam volna itt, mert mindig aktuális. Az csak a szerencsétlen véletlennek köszönhető, hogy éppen erről volt szó és veled kapcsolatban.

(#18824) Maxtreme válasza delta9 (#18823) üzenetére


Maxtreme
addikt

okés, akkor nem szóltam :R (vagyis igen, de nem rád vetítve :D )

[ Szerkesztve ]

(#18825) trisztan94 válasza Maxtreme (#18822) üzenetére


trisztan94
őstag

Az a baj, hogy nem te vagy az egyetlen aki szívességet kér. Én ugyan legtöbbet a Weblap szerkesztés és C# topikba járok, de sorozatosan jönnek az olyanok, hogy itt van 100 sor kód, nem működik, csináljátok már meg.

Itt is ugyanez a helyzet ahogy észrevettem, folyamatosan jönnek az olyanok, hogy légyszi ezt, légyszi azt csináljátok már meg, hát persze, hogy egy idő után betelik a pohár.

A hozzáállás a baj. A legtöbb ember aki ide jár és segít, ezt nem hivatásból, hanem csak jóindulatból csinálja, emellett van neki normális állása (vagy iskolája ahová jár). Nem úgy kellene hozzáállni, hogy "csináljátok már ezt meg nekem pls", hanem úgy, hogy segítsetek megcsinálni. Senki nem fog neked ingyen dolgozni, de ha látszik, hogy próbálod megcsinálni, csak maga a megvalósítás nem megy mert nem ismered annyira a programot és csak néhány dolog elmagyarázása a lényeg, akkor hidd el, nagyon sokan segítenek majd.

Tehát a kérdésed így kellett volna valahogy feltenni:

"Sziasztok, ezt és ezt próbálom megcsinálni, utánanéztem neten, hogy ennek mi a mivoltja, de valmiért nem sikerül sehogy szép eredményt összeraknom.

A következő tutorialt követtem: x

Ezeket a lépéseket csináltam végig: x y z zs..

Mi az amit rosszul csinálok?"

Vagy akár a legjobb az lenne, ha az ember akinek segítség kell csinál egy videót arról, hogy hogyan csinálta, hogy egyértelmű legyen.

https://heureka-kreativ.hu

(#18826) Dluinet válasza Maxtreme (#18824) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindenki nevében elnézést kérek tőled, de ez most csapódott ki (megint) :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18827) BonFire válasza Maxtreme (#18822) üzenetére


BonFire
veterán

No lám, még valaki megsértődik, ahelyett, hogy mélyen elgondolkodna!

Ugyanis nekem nem azzal van bajom, ha valaki segítségért jön ide, hanem azzal, hogy csináljuk meg ingyen. Én nem megyek úgy be egyetlen szolgáltatóhoz sem, hogy potyázzak, comprende? Tisztában vagyok vele, hogy mindenért fizetni kell! Itt meg már teljesen általánossá vált a kuncsorgás, kódulás. Az egyik fórumozó a másiktól tanulja a rossz példát. Mert ha XY kérhette, hogy ingyen dolgozzunk, akkor te miért ne kérhetnéd? Ez a bicskanyitogató. Egyszer s mindenkorra legyen már elég ebből! Ha apróságról van szó, amihez nem rendelkezik valaki a szükséges szoftveres vagy hardveres ismeretekkel (pl egy-egy ábra kontúrozása vektoros formátumba automatikával), azt megcsináljuk, mert ne telepítsen azért Illustratort, ha nekünk csak két gombnyomás. De ezek egy se úgy jönnek ide, hogy "vektorozzátok már meg nekem ezt a logót, lécci, lécci, léccike!"

Neked egy személyt kellett volna kivágni és más háttérre rakni. Ezt megcsinálhatod magad is. Én magam ötmillió tutorialt készítettem e témában, és ha végigmész rajtuk, garantáltan meg tudod oldani a feladatot. Ja, de neked most kell, azonnal, a dolog nem tűr halasztást! Mi hát a teendő? Megkérdezed, hogy ki csinálná meg neked és mennyiért? Ez így korrekt. Te nem akarsz vele foglalkozni, más meg ebből él. A kereslet találkozik a kínálattal, megfizetsz egy szolgáltatást, nem kiállsz a markod tartani az út szélére és sírni. Vagy valamilyen szeretetszolgálathoz kell fordulni, a máltaihoz, azok talán megcsinálják, vagy megkérni a krisnásokat, hogy jótékonykodjanak már Ps témában is!

A stílusom meg miattad ilyen! Normális kérésre normális hangnemben szoktam válaszolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18828) Met válasza trisztan94 (#18825) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy így kellett volna kinéznie:

Srácok. Tudom hogy ez nem a kívánságkosár című műsor, de ha guru megszánna azt nagyon megköszönném vagy honorálnám valahogy :D

Maxtreme tényleg ne vedd magadra, ez a rosszkor voltál rossz helyen tipikus esete :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18829) BonFire válasza BonFire (#18827) üzenetére


BonFire
veterán

Na, erről van itt nagyban szó!

Kampány indult a grafikusok kihasználása ellen

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18830) Met válasza BonFire (#18829) üzenetére


Met
nagyúr

A bíróságnak volt az hogy komplett arculatot kellett leadni (websablon, névjegy, logo, levélpapír stb.) de úgy hogy lemondtál a jogokról akkor is ha nem Te nyertél?

Az se volt semmi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18831) trisztan94 válasza BonFire (#18829) üzenetére


trisztan94
őstag

Hat ezt a programozókra is lehet alkalmazni..

"ez a cucc úgyis egyszerű, legyen már ötezer"

"fizetek neked egy mekit, ha ezt megcsinálod"

Ötezerér' egy szövegszerkesztőt nem nyitok meg :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#18832) Pala válasza trisztan94 (#18831) üzenetére


Pala
veterán

Ez sokminden másra is igaz. Jómagam (még sok évvel ezelőtt, végzős gimnazistaként) egy-egy pizzáért (vagy annak megfelelő összegekért) szereltem össze + telepítettem komplett konfigokat a nagyon szűk baráti körben. Többen is továbbadták a nevemet, egy idő után pedig jöttek mindenféle telefonok (haver haverjának a haverjától), hogy "légyszi, ezt meg azt csináld már meg még, telepítsd fel, szereld má' meg, sb. stb.". Persze akkor, 18 évesen zsebpénz meg diákmeló mellett én is azzal nyugtattam magamat, hogy ez érdekel, meg hát szeretem is csinálni, meg így legalább tapasztalatot szerzek. Aztán egyszercsak azon kaptam magam, hogy én vagyok az "ügyeletes számtechguru" a környéken, aki szaré'-hugyé' megcsinál mindent. Elkezdtem kicsit megemelni a tarifát. Onnantól kezdve a legszemetebb ember voltam a világon, mert hogy én hogy képzelem, meg hogy nekem erről szól a "barátság". :D

[ Szerkesztve ]

(#18833) ViZion válasza Pala (#18832) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Én is így jártam, grafikai melókat nem vállalok, csak a fix helyemre dolgozok, meg haver boltjába, aki termékekből leakciózza a munkámat bőven. PC szerelgetés már odáig fajult, h kihívtak szétszedni gépet, mert festenek... aham... mondom az is pénz, szóljon, ha menjek. Nem szólt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18834) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Valaki el tudja mondani ennek a technikának a photoshop-ban lejátszódó folyamatát? Hogy hívják ezt a technikát?
Mindkét videó alatt ezzel a technikával dolgoznak de egyszerűen nem tudom hogy csinálják. Merre fele kellene nézelődöm?

VIDEÓ 1
VIDEÓ 2

:R

[ Szerkesztve ]

(#18835) BonFire válasza fireproof (#18834) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt úgy hívják, hogy autófotó retusálás ;] ;) :P

No, félre a tréfát!

Amint látható, ugyanabból a kameraállásból többféle megvilágításban készítenek fotókat. Az egyiken itt csillan a fény, a másikon meg amott. Ezeket a fotókat egymásra rakják, majd maszkolás segítségével érik el, hogy mindegyikből a legtutibb rész látszódjon a képen. A végén tesznek még rá néhány korrekciós réteget, amellyel az expót, szinteket és színeket, szaturációt tudják finomhangolni.

Egy stabil állvány kell hozzá, jó gép, távkioldó, és egy segédmunkás, aki hol itt, hol ott tartja a lámpát. A második videó képein látszik is a lámpát tartó személy.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18836) fireproof válasza BonFire (#18835) üzenetére


fireproof
őstag

Igen a feltételek mind megvannak. Egyedül a photoshop-os folyamatot nem tudom még. De majd próbálkozom. esetleg nincs erről valahol egy magyarázó videó? :))
Valamint azokat a képeket amikből majd készül a végleges fotó érdemes RAW-ban lőni vagy JPEG az ajánlott?
:R

(#18837) balintkagan1 válasza fireproof (#18836) üzenetére


balintkagan1
tag

Én ezzel kísérleteztem mostanában, így egyetlen vakuval lehet olyan fotót lőni, mintha 3 vakus megvilágításod lenne. DE. Photoshop legalább annyira fontos ( :K :B ) mint a rezzenéstelen kamera. Minnél több felvételből rakod össze, annál precízebbnek kell lenned. [link]
Ezt pl. ezzel a módszerrel lőttem. Mivel én kifejezetten photoshop-noob vagyok ezért annyira nem impresszív, de én úgy csinálnám, hogy egyszerre két képet rakok össze: kombinálom azon kettő legjobb részeit lementem jpg-be, megnyitom, majd újra és ujra 2-őt. Ha jól emlékszem adtam egy rétegmaszkot a fotóhoz fehér színnel Brush Tollal kifestettem a részeket amik kelletek a másik fotóról.
Elfelejtettem: én RAW-ban fotóztam de ügyeltem rá, hogy LR5-ben se forgatás, se vágás ne legyen, hogy pont passzoljon a két kép, a fölös részeket és a forgatást/kiegyenesítést ráérsz a végén.

[ Szerkesztve ]

(#18838) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Csak néhány napja tanulmányozom a LR progit és hirtelen meg kellene oldanom egy felmerült problémát! Próbálok magamtól megoldást találni, de az idő rövidsége miatt gyors megoldás kellene.
Egy fotót átalakítottam szürkeárnyalatossá és szeretném a kinézetet egy kézi rajzhoz hasonlatossá tenni. Gondolom egy megfelelő presets kellene hozzá, de sajnos az alap készletben nem találtam ilyet. Honnan tudnék ilyenre szert tenni? Az ilyen kinézetet adó presetnek mi a neve?

(#18839) Digger válasza Digger (#18838) üzenetére


Digger
senior tag

Upsz!
Nem ide szántam! Bocsi!
Azért ha tudtok megoldást azt örömmel venném, de átmegyek a LR topicba!

(#18840) BonFire válasza fireproof (#18836) üzenetére


BonFire
veterán

5110 találatot köp ki a Google a maszkolásról. Tanulmányozd őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18841) fireproof


fireproof
őstag

Köszönöm. :R

(#18842) kmagor


kmagor
csendes tag

Szervusztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy a type toolt használva enter után nem a következő sorba ugrik a szöveg hanem vissza az elejére, cirka főlé... Ezt nemvágom miért, esetleg tud valaki segíteni?

Valamint az is érdekelne hogy mi a gyorsbillenytűje a magyar! billentyűzeten a betűméret nagyításának-kicsinyítésének. (a nagyítás megvan a kicsinyítés viszont fogalmam sincs mi lehet, végignyomkodtam már az egész tasztatúrát)

(#18843) ViZion válasza kmagor (#18842) üzenetére


ViZion
félisten

Character panelen balra lent a baseline shift legyen 0, illetve a sortáv auto.
Az edit/keyboard shortcuts menüben tetszőleges billentyűt beállíthatsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18844) kmagor válasza ViZion (#18843) üzenetére


kmagor
csendes tag

Nem vezetett megoldásra :/
Az általad említett dolgok a megflelően voltak beállítva... :/

(köszönöm a tippet a shortcutokkal - akkor ugy kérdem - alapbol mi lenne a shortcutja?)

(#18845) ViZion válasza kmagor (#18844) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor reset character esetleg? Bill kombóra passz, én azt szoktam, h behajítom a szöveget, utána formázom. Gépeljen a titkárnő... ha lenne. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18846) kmagor válasza ViZion (#18845) üzenetére


kmagor
csendes tag

köszönöm, reser character megoldotta.

(#18847) ViZion


ViZion
félisten

Jómunkások, hol van Wacom topik? Kaptam egyet kölcsön, gyakorolok... de topikja kihalt mind... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18848) kmagor válasza ViZion (#18847) üzenetére


kmagor
csendes tag

Bamboo?
Melyik tipus, majd megírod h mik a tapasztalataid? Tervezek venni egyet.

(#18849) Hajdu.1


Hajdu.1
tag

Üdv mindenkinek.

Kis segítségre lenne szükségem.

Egy kört szeretnék 12 egyenlő cikkelyre felosztani. Hogyan?
7.0-ás Ps-t használok...

Tehát ezzel megvalósítható módszert keresek...

köszi!

(#18850) BonFire válasza Hajdu.1 (#18849) üzenetére


BonFire
veterán

Keresztezed egy egyenessel, amit aztán duplázol, majd elforgatsz 30 fokonként. Fapados módszer, de az ilyen dolgokra inkább Illustrator való.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.